Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012!Νο3!γεννάμε!!!


Recommended Posts

Τι κάνετε ζουζούνες? Κανα νέο απ την Κωνσταντίνα μας έχουμε?

Σοφάκι η ψύξη πολύ καλύτερα... με άφησε η γιατρός να βάλω vicks τελικά.. καναδυο φορές.. και τώρα είμαι πολύ καλύτερα!!

Κορίτσια κι εγώ με τις καούρες και τη δύσπνοια άστα να πάνε... δεν κοιμάμαι καθόλου σχεδόν.

Δε μου λέτε? Σας συμβαίνει εσάς να σας ρωτάει όποιος βλέπει "άντε ακόμα να γεννήσεις?" Σας ορκίζομαι θέλω να τους ρίξω μπουνιαααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:lol::lol::lol::lol: Τζενάκι έχουμε πολλά νευράκια ε? [smilie=naka.gif] [smilie=violent1.gif] πλάκωσέ τους όλους...... και εμένα με εκνευρίζουν πολύ, αλλά σε άλλα θέματα...η πεθερά μου ας πούμε όταν μου λέει τα μπεμπάκια ΜΟΥ τα καημένα ΜΟΥ τι κάνουν? αυτό το ΜΟΥ το τονίζει και με νευριάζει και όλο τα συγκρίνειι με τον πεθερό μου, ότι θα μοιάζουν στον παππού σε όλα σαν τον παππού λέεί.....εγώ τι να την κάνω που με νευριάζει? Και ο καλώς μου όταν με νευριάζει μου ρχεται να του πάρω το κεφάλι και να το βαράω στον τοίχο :roll::roll: ΥΠΟΜΟΝΗ :-w:ymsigh:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια....τι ωραια εεε??γεννητουρια....τελεια...το βραδυ παω και εγω στον γιατρο να δουμε τι θα κανω και εγω ποτε με το καλο...λετε να ειμαι εγω η επομενη???? :lol::lol::lol:

ααα κοριτσια με εχουν πιασει και κατι ψιλο πονακια χαμηλα...τι λετε να ειναι?καπου διαβασα στο ιντερνετ οτι μπορει να ειναι απο το μωρο που κατεβαινει στην λεκανη...λετε?

ααα και κατι αλλο....τι ειναι αυτες οι ορμονες μια γελαω και αλλη κλαιω...χθες το βραδυ ειδα τους 'ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ' τελεια εκπομπη και εκλεγα με αναφυλιτα(αν γραφετε ετσι)...το πρωι παλι γελαγα σαν χαζη...

εχουν αρχισει και μου φερνουν στο σπιτι κατι δωρακια για την μπεμπα μου και τρελενομαι :D:D:D ειναι τοσο ομορφα

θα μπω παλι το βραδυ να σας πω τι μου ειπε ο γιατρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια ομορφα και στρουμπουλα!! :):)

Ευηνικολας να σας ζησει!!!! [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif] να ειναι γερο, καλοτυχο , ευτυχιμενο!! Καλη λοχεια σου ευχομαι και συντομα θα πας πεις εμπειριες.. Φοβερο που γεννησατε ιδια μερα με τη Ροζε!!

Κωνσταντινα με το καλο!!!!!

Εβιτα ετσι να ξεκουραζεσαι, πλησιαζει η μεγαλη μερα για σενα.. Ναν κι εσυ μια χαρα παει, λιγο εμεινε!!

Γραψατε πολλα δεν τα θυμαμαι ολα, κουραγιο μετις καουρες .. ευχομαι συντομα να περασουν.. Τζενακι σε τσαντιζουν ολοι αυτοι ε? Εξασκηση θελει, απο το ενα μπαινει απο το αλλο βγαινει...

Κικη εμενα νομιζω αυτο που λες ειναι το "μειον" στη φαση εγκυμοσυνη.. Οτι δεν μπορω να κανω τα παντα που θελω και εξαρτωμαι απο αλλους. Και που οταν παω να κανω κατι (τυπου δουλειες) μου την λενε!! Βεβαια δεν τους ακουω και παντα :oops: Παντως κι εγω κουραζομαι πολυ τελευταια, ειδικα με τη φασαρια και τη βαβουρα γυρω μου κι ας μην κουναω το δαχτυλακι μου!

Σημερα δεν ξυπνησα καλα, με επιασε κι εμενα πονοκεφαλος Σοφακι!! Νομιζω αυριο με το καφεδακι θα συνελθουμε!! ;)

Πηγαμε με τη Φλωριανα στην Ακαδημια Αθηνων και ηταν πολυ ενδιαφερουσα η ενημερωση.. Βεβαια, προς το τελος κουραστηκα, κρατησε και πολυ , ηθελα και τουαλετα και εχασα μερικα... :? Το γενικο συμπερασμα ειναι οτι το ομφαλοπλακουντικαο αιμα γινεται δωρεα και μονο ετσι εχει νοημα γιατι δεν μπορει να χρησιμοποιηθει απο το μωρο αργοτερα ή απο την οικογενεια. Μπορεις ομως αν θελεις να κρατησεις καποια κυτταρα του ομφαλιου λωρου , τα οποια μενουν στην οικογενεια (αν και μονο το μωρο εχει 100% συμβατοτητα) επι πληρωμη, για ασθενειες ΟΧΙ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ αλλα για αλλες οπως σκλήρυνση κατα πλακας κα (μπειτε στο σιτε να δειτε). Νομιζει αξιζει η δωρεα παντως γιατι ειναι κριμα να πετιεται υλικο που θα μπορουε ισως να σωσει καποιον ανθρωπο στον κοσμο...

Παω λιγο για ξεκουραση και θα σας ξαναβρω αργοτερα.. πολλα φιλια και καλη βδομαδα να εχουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσακια!!!

Τι κανετε?Εγω πριν λιγο γυρισα,ειχαμε παει απο το πρωι με τον καλο μου στο the mall,καναμε κατι ψωνια για το μωρο και για εκεινον και μετα για φαγακι!Αλλα κουραστηκα,καποια στιγμη μου ηρθε μια ψιλοζαλαδα...δεν ειμαι για πολλα πολλα απο εδω και περα :lol:

Αχ,τι ωραια πρεπει και η Κωνσταντινα μας να εχει γινει μανουλα τετοια ωρα :x:x:x Αντε μια μια να παιρνει σειρα!!!Με το καλο σε ολες μας ευχομαι!

Καλα να περασετε και εσεις αυριο κοιλουμπιτσες στο mall!

Φιλακιαααα πολλα! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα κι εδω επιτελους,evinikolas να μας ζησουν τα νινακια μας,καλοτυχα να ναι!!Απο την Κωνσταντινα μαθαμε κατι??Πως καταφερνετε και γραφετε τοσα ρε παιδια???Βασικα γραψτε τωρα γιατι μετα βλεπω να αδειαζει το τοπικ,δεν θα προλαβαινετε..εμας η μικρη ειναι πολυ καλη,ησυχη τη μερα(το βραδυ τα βγαζει ολα) :lol: ,το βραδυ ειναι λιιιγο πειναλας και θηλαζουμε ολονυχτια,ξερει τι κανει η μικρη,μας εκπαιδευει απο τωρα στο τρεξιμο..Απο ικτερο τη βλεπω πιο καλα,θα δειξει βεβαια,θα τη δει και παιδιατρος παλι αυριο και θα μας πει.Με το θηλασμο λιιγο ζοριζομαστε αφου θηλαζω με ψευδοθηλες και καποιες φορες η μικρη εκνευριζεται,τοτε βγαζω με το θηλαστρο και της δινω αλλα συμπληρωμα δεν δωσαμε ακομα,τα καταφεραμε,κι ελπιζω οτι θα συνεχισουμε ετσι!Κατα τα αλλα ολη μερα ταιζουμε,αλλαζουμε πανες κλπ κλπ αλλα ειναι τοσο ομορφα ολα που δεν το πιστευω,οσες δεν εχετε γεννησει ακομα θα το δειτε σε πολυ πολυ λιγο στην πραξη :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Rose d να το χαίρεσαι το μπεμπακι σου. Είναι λίγο δύσκολα στην αρχή αλλα θα μπει σε προγράμμα που θα παει ;)

Κωνσταντίνα μου, ελπίζω να κρατάς τώρα το μωράκι σου αγκαλιτσα!!!!

Όσον αφορά τη δημοσια τράπεζα βλαστοκυτταρων η Φροσινα με κάλυψε απόλυτα. Το μόνο που κλαίω είναι τα λεφτά που είχα δώσει για την φύλαξη του αίματος του γιου μου, που στην ουσία δεν χρησιμεύει πουθενά!!! Που να τα ήξερα αυτα τότε. Πάντως θα δώσω αυτη τη φορα το αίματακι στην δημοσια τράπεζα, μπορεί κάποιος κάποτε να σωθεί απο την μπεμπουλα μου!!!!

Κικη μου καουρες και εσυ;; Καλα έχω να κοιμηθώ ολόκληρο βράδυ εδω κι ένα μηνα :shock: !!!! Υπομονή που θα παει θα γεννησουμε... Και μετα δεν θα κοιμόμαστε καθολου :lol::lol:

Καληνύχτα κοριτσάκια, όνειρα γλυκά και απονηρευτα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Ροζε τι ωραια!!! :) Ετσι να την χαιρεστε παντα τη μικρη σας, να ειναι γερη , χαμογελαστη και ευτυχισμενη!! Μπραβο σου που δεν εχεις δωσει συμπληρωμα παρα τις δυσκολιες, σου αξιζουν συγχαρητηρια και να επιμεινεις ετσι. Στο βιβλιο μου παντως γραφει οτι οι ψευδοθηλες συνηθως ταλαιπωρουν και μαμα και μωρο και οτι αν επιμεινεις λιγακι (αν δεν εχεις δυναμη τωρα ισως αργοτερα) να μην τις χρησιμοποιεις. Λιγο αργοτερα αν το προσπαθησεις οι θηλες θα διαμορφωθουν ετσι ωστε να θηλαζεις μια χαρα, λεει δηλαδη πως ακομα και οι εισεχουσες θηλες με το θηλασμο γινονται τελικα εξεχουσες.. Καλη επιτυχια!!!

Καλα Φλωριανα, εισαι σκετη γλυκα!! ουτε που φαινεται οτι δεν κοιμασαι καλα, σοβαρα τωρα!! Και δεν πειραζει που στο πρωτο παιδι δεν ηξερες για το ομφαλοπλακουντιακο αιμα, σημασια εχει οτι τωρα μπορεις να κανεις δωρεα! Απλα κριμα τα λεφτα που κλεβουν απο τον κοσμακη...

Ελινουλινι να μη ζοριζεσαι κι εσυ οσο μπορεις, εισαι πια στην τελικη ευθεια. Περπατημα και ξεκουραση τωρα στο μενου!!

Φανταζομαι η Κωνσταντινα θα εχει τωρα το μωρακι της αγκαλιτσα!! τι ομορφα...

Εχετε πολλα φιλια και απο το Μαρακι μας... ειναι πολυ καλυτερα, μπαινει και διαβαζει τα νεα μας και χαιρεται που τα παμε καλα! Φυσικα της μεταβιβασα οτι τη σκεφτομαστε ολες και οτι η δυναμη της ψυχης της μας δινει κουραγιο και δυναμη και ενα μεγαλο μαθημα ζωης!! Ειμαι σιγουρη και ευχομαι πως συντομα θα εχουμε καλα νεα απο εκεινη!

Αληθεια εμαθε καμια τι κανει το σκιουρακι??

Σας καληνυχτω, εχω και αυριο καφεδακι με τις τσουπρες... πολλα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evinicolas1980+ rose na sas znsounnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!!!!!!!!!!!!!!!ti teleia nea!!!!!!!ax polu xairomai p epitelous erxonte ta ninakia mas!!!!!!!!!!

evitaki 3erw k egw tn 8ewria autn gia t sex tis teleutaies meres vres stasn kai kanto xaxaxaxaxaxaxa polla filakia!!!!!ante kon/na n epomevnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

twiggy ta filia mas sto maraki kai fusika tnv agapn mas

makia se oles ////paidia 8elw suvexeia va eimai 3aplwmevn kai tis perissoteres fores na koimamai.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ετοιμογεννες και φρεσκομανούλες!!! Τι κάνετε;; Ψωφόκρυο και σήμερα!!!! Δεν πειράζει στρωνουμε δερματακι!!!

Φροσίνα μου, και εσυ εισαι σκετη γλυκα!!! Πραγμτικά twiggy!!! Ακριβό άρωμα σε μικρό μπουκαλάκι ;) . Χάρηκα πολύ που σε γνώρισα!!!

Κοριτσια μου, μια ερωτηση εχω να κάνω!! Ποια είναι η άποψή σας για το rooming in; Πήρα και ρώτησα στο Ρεα που μάλλον θα γεννήσω. Μου είπαν ότι ειναι ξεχωριστα τα δωματια που μενουν οι μανουλες που κανουν rooming in (λογικο) και οτι οποτε θες ή νοιωθεις οτι δεν εχεις τις αντοχες να κρατησεις το μωρακι διπλα σου, το περνουν στο θαλαμο των νεογνων και στο φερνουν οταν παλι τους το ζητησεις. Εννοείται πως τις ώρες του επισκεπτηριου τα περνουν τα μωρακια απο το δωματιο, για να μην ερχονται σε επαφη με ξενο κόσμο. Σκεφτεται καμια να κανει rooming in;; Θεωρω οτι ειναι πολυ βασικο για τον θηλασμό. Το θέμα ειναι τι αντοχες θα εχουμε μετα τη γεννα. Δεν αξιζει όμως να το προσπαθήσουμε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Φλωριαννα μου τι κανεις? κοντευουμε. Εγω θα το ζητήσω σε αυτό το μωρό. Το μονο που ευχομαι να γεννησω φυσιολογικά οπως το πρώτο μου για να είμαι σωματικά καλά. Νομιζω και εγω οτι ειναι καλυτερο για το μωρο. Μακαρι να μας πανε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ομορφιές μου!!!!! τι μου κάνετε σήμερα? πολύ κρύο......

Εγώ πάλι με τις καούρες από τις 6.30 είμαι ξύπνια, μαγείρεψα και ετοιμάστηκα να πάω με τα κορίτσια για καφέ!!!!!

Άντε θα τα πούμε μετά, να σας πούμε και τα νέα μας.....

Φιλάκια πολλά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!!!

φλωριαννα και εγω εχω αποφασισει να ζητησω rooming in. νομιζω οτι ειναι κριμα τα μωρακια να περνανε τις πρωτες ωρες μακρια απο την μανουλα τους!

μακαρι να πανε σε ολες μας οπως τα εχουμε ονειρευτει!!!

οσο για τα βλαστοκυτταρα πηρατε και κλεισατε ραντεβου? σας δωσανε το κιτ εχθες?

εμεις απο εχθες το πρωι δεν εχουμε νερο :twisted::twisted::twisted: ολη η γειτονια βριζει!

ροζε και παλι να την χαιρεστε την μικρη σας!!! γερη και τυχερη να ειναι σε ολη της την ζωη! οταν βρεις χρονο γραψε μας την εμπειρια της γεννας!!!

περιμενω την αδερφη μου για καφε....με τι νερο θα της φτιαξω καφε βεβαια δεν ξερω.....! τα λεμε πιο μετα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας.........

ειμαστε επιτελους στο σπιτακι μας.......αχ!!!!!!!ειναι τελεια.......σας γραφω και ειμαι αγκαλια με το τζακακι μας.......

ειμαστε καλα.......η μικρη πλεον κοιμαται απο τις 11 μεχρι τις 5 τρωει και ξανακοιμαται.....οι κολικοι αυτοι οι λιγοι που ειχε σχεδον εχουν περασει.......μια χαρα.......τα ταλιμπανια μου εχουν ξετρελαθει...αχ!!!!!τι καλα......

κωνσταντινα να σου ζησει.......

δεν εχω διαβασει και πολλα.........αντε τωρα θα τα λεμε συχνα......φιλακια......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NAN μου όλα καλά θα πάνε και θα έχουμε τα μωράκια μας δίπλα μας!!! Μακαρι να γεννουσα κι εγω στο Λητω να είμασταν μαζι!!! να εδεινε κουραγιο η μια στην άλλη!!!! ;);) Θα εχεις όμως την Μαριαπαππα εε;;; Μια χαρα!!!

Μπουρεκακι καλως μπηκατε στο σπιτακι σας!!! Να το χαρειτε μαζι με τα παιδακια σας!!!!

Μαριαπαππα χωρις νερο... πωπω πικρα... καλα τι κανουν;; εσπασε κανενας αγωγος;; Μπορει κι απο το κρυο. Αντε παρε κανενα εμφυαλομένο!!!! Οσο για τα βλαστοκυτταρα, δεν κλεινεις ραντεβου. εχει στανταρ ενημερωσεις Δευτερα, Τεταρτη και Παρασκευη νομιζω, πρωι και απογευμα. Με το μπεις στην αιθουσα σου δεινουν το κιτ με τα συνεργα και μετα ξεκιναει η ενημερωση. Αν μπεις στο site θα δεις όλες τις πληροφοριες, αλλα και το πως θα φτασεις εκει. το site ειναι www.hcbb.gr (νομιζω :oops: ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ φλωριαννα! σωστο ειναι το σαιτ μολις μπηκα!θα στειλω την μαμα μου να παει να το παρει! μενει πολυ κοντα!

αχ μπουρικακι τελεια! τι καλυτερο απο την επιστροφη στην φωλιτσα...χιχιχι! και η μικρη φοβερη! και πολυ υπνο και χωρις πολλους κολικους! μια χαρα...!

το απογευμα εχω γιατρο! απο ποτε κανουν δακτυλικη εξεταση??? :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μαριαπαππα. ξερεις η Ακαδημία Αθηνων σε ποια περιοχή ειναι? Ειδα την Διευθυνση αλλά δεν μπορώ να καταλάβω που ειναι πες μου να ξέρω. Οσο για την δακτυλική εξεταση νομιζω οτι it s time αλλά μην ανυσυχεις δεν ποναει λιγο αβολο ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις διαβασα οτι απο σημερα το ιασω ενταχθηκε στον εοπυ και ο Φ.Τ κοστίζει 560 συν φπα δηλαδη 633 και η Καισαρική 640 συν φπα δηλαδη 724. Αυτά είναι τα εξτρά χρήματα που πρέπει να καταβάλω στο νοσοκομείο για 3κλινο με όλο το βασικό πακέτο δηλ.επισκληρίδιο αναισθησιολόγο, βασικό πακέτο εξετάσεων μωρού. ακομα ειναι τρικλινα ενω θα τα κανουνε τετρακλινα γιατι ετσι ειναι η συμφωνια τους με τον εοπυ. φανταζομαι οτι σε λιγες μερες θα αρχισαουνε να το κανουνε ολα τα μαιευτηρια! εμενα ο γατρος μου ειναι και στο ιασω και θα το συζητήσω το απογευμα μαζι του αν ειναι να παμε εκει! α! και καταργητε το επιδομα τοκετου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταργητε τελικα?Δηλαδη ολα τα λεφτα πλεον τα βαζουμε εμεις?Εμας θα μας βγει 3500 στο Διαβαλκανικο και μεχρι τωρα διναν πισω τα 2000

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!!

Καταρχας για το επιδομα... δεν καταργειται ακριβως, απλα παυει να μεσολαβει ο νοσηλευομενος, τα νοσοκομεια το παιρνουν κατευθειαν απο τα ταμεια και εμεις πληρωνουμε τη διαφορα αναλογα τη θεση κλπ (οπως αυτα δηλαδη που γραφει η Μαριαπαπα)

Φλωριανα μου σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια :oops: κι εγω χαρηκα παρα πολυ που σε γνωρισα!!

Εμεις ειχαμε μια ομορφη και μεγαλη μερα στο Mall!! Ηπιαμε καφεδακι , χλαπακιασαμε (οκ οχι το Σοφακι και η Κικη.. εδειξαν χαρακτηρα) και γυρισαμε και τα μαγαζια!! Ηταν πολυ ωραια κι ευτυχως το Νινακι , ως δευτερομανουλα μας συμβουλευσε και για πολλα!! Ευχαριστουμε Κατερινα!! :) Βγαλαμε και μια φωτο, θα την βαλει η Σοφια να μας καμαρωσετε.. Παω να φτιαξω κανενα φαγητο τωρα..

Μπουρικ τι καλα που γυρισατε στη φωλιτσα σας!!

Ευακι ο,τι σου λεει ο οργανισμος σου θα κανεις.. ξαπλα θελει? Ξαπλα εσυ....

Κανενα νεο απο την Κωνσταντινα??

φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι που θα μπει 4ο κρεββατι στα τρικλινα των μαιευτηρίων. Ειναι ετσι και αλλιως πολύ στενα. Τα τρίκλινα του Ιασω τα παλιά εξάκλινα δηλ που τα χωρίσανε με γυψοσανίδα είναι τοσοοο στριμωχμένα που το 4ο κρεββάτι μονο στον διάδρομο χωράει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ κι εγω τεινω να επιλεξω rooming in.. Μια φιλη που γεννησε περυσι το εκανε και μου το προτεινει παρολο που ειναι πιο κουραστικο. Εχει το πλεονεκτημα οτι ελεγχεις εσυ τον θηλασμο (γιατι συχνα ακομα κι αν ζητησεις αποκλειστικο δεν ξερεις τι κανουν οι μαιες) και μαθαινεις και πραγματα πριν πας σπιτι, ειδικα για εμας τις πρωτομανουλες ειναι πολυ χρησιμο. Ομως απο την αλλη ισως παρα ειναι κουραστικο, δεν ξερω.. Κι επισης στο Μητερα δεν τα παιρνουν τα μωρα στο επισκεπτηριο και γινεται ο χαμος!! Θα το σκεφτω λιγο ακομα.. Αυτο που λες για τα τετρακλινα θα ειναι πολυ μεγαλο φιασκο να δεις.. θα τα στριμωχνουν ολα στο αντιστοιχο τρικλινο!! Ισως δεν αξιζει αν ειναι μικρη η διαφορα κοστους...

φιλια

Μολις ειδα στο fb οτι γεννησε το σκιουρακι!! Ειναι λιγο προωρο και δεν τον πηραν ακομα σπιτι, αλλα ολα καλα!! Να τους ζησει και συντομα να τον παρουν αγκαλιτσα!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Πως είστε?? Εγώ σήμερα πέρασα δύσκολη μέρα. Ξύπνησα τα ξημερώματα με ένα βάρος στην κοιλιά, το οποίο οδήγησε σε τρελή αναγούλα και εμετό (δύσκολη κατάσταση μια και το στομάχι ήταν άδειο οπότε έβγαιναν μόνο υγρά - sorry για την περιγραφή). Η αναγούλα κρατάαει όλη μέρα και με έχει διαλύσει, ελπίζω να μην συνεχιστεί και περάσω αυτά που πέρασα στο πρώτο 5μηνο... Είχα κανονίσει να πάω σε 2 μαγαζιά για να δω για την προίκα του μωρού και είχα κλείσει και ραντεβού με μία μεσίτρια για να δω ένα σπίτι και τα ακύρωσα όλα. Να δούμε τώρα πότε θα τα κάνω...

Σχετικά με τα βλαστοκύτταρα, αποφασίσαμε κι εμείς να τα δώσουμε στη δημόσια τράπεζα. Βέβαια μας είπαν ότι τα βλαστοκύτταρα που παίρνουν από ενήλικους δότες είναι και περισσότερα και πιο ώριμα, οπότε προσωπικά με έπεισαν να γίνω κι εγώ δότης. Η διαδικασία πλέον έχει αλλάξει, δεν είναι όπως παλιά που σου τα παίρνανε από τον μυελό της σπονδυλική στήλης. Τώρα είναι μια διαδικασία σαν την αιμοδοσία, μόνο που κρατάνε από το αίμα τα βλαστοκύτταρα και το υπόλοιπο περνάει πάλι σ' εσένα. Κρατάει 3 ώρες. Φυσικά αυτή η διαδικασία γίνεται μόνο εφ' όσον βρεθεί κάποιος συμβατός. Αρχικά σου κάνουν μόνο μια κλασσική αιμοληψια και αν βρεθεί συμβατός σε καλούν να δώσεις τα βλαστοκύτταρα. Επίσης η διαδικασία δεν σε δεσμεύει, μπορείς όταν σε καλέσουν να αρνηθείς για τον οποιοδήποτε λόγο.

Νανα80 σε ποιο ταμείο αναφέρεσαι?? Ποιο είναι αυτό που δίνει 2000€?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...