Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012!Νο3!γεννάμε!!!


Recommended Posts

α ωραια, οποτε Ναν θα κοιταξω αυριο που θα περασω απο Jumbo αυτη τη μπανιερα που λες, θα ειναι και πιο οικονομικη! Οσο για το θερμαντικο σωμα που λες, καλη ιδεα! Εχουμε κι εμεις ενα παρομοιο μαλλον, που κανει καλη δουλεια και δεν καιει τοσο ρευμα.. Ββαια επειδη η πολυκατοικια εχει μονο κεντρικη θερμανση και αναβουν μονο το βραδυ :o δεν νομιζω να γλιτωσω και τη χρηση air condition.. Θα βαλω και ενα λεκανακι με νερο μηπως και βοηθησει με τη ξηροτητα στον αερα...

Ευακι καλα ψωνια, τρεχα για τι χανομαστε!! χαχαχα :lol: Κι εγω εχω μεινει πισω και ξεκιναω δραση!!

φιλακια , καλο μεσημερι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΝΑΝ αυτή την μπανιέρα την έχει και η κουμπάρα μου και μια βάση που είναι πετσετέ και την είδα να κάνει μπάνιο την μικρή και πραγματικά βολευει, την πήρα και εγώ την βάση, μόνο η μπανιέρα μου λείπει.......

Η κρεμούλα της μεντέλα πόσο έχει? την πήρες από φαρμακείο? είχα ακούσει ότι στο ιντερνετ είναιπιο φτηνή.

Εβάκι θα σου στείλω πμ για την λίστα γιατί εμείς τα θέλουμε και ΔΙΠΛΑ μην ξεχνάς ;) εγώ την κούνια από τα ΙΚΕΑ την έχω έτοιμοι στημένη και οι άλλες για το παιδικό θα μου έρθουν στις 24 και θα μου τις στήσουν αυτοί και το δωμάτιο θα είναι έτοιμο, μόνο κάτι ράφια θέλω να πάρω ακόμα....

Μαράκι μια χαρά πάλι λιγουδιές σήμερα ε? εμένα με περιποιήθηκε ο καλός μου σήμερα, το πρωί την ώρα που έφευγε για δουλειά στις 6.30 πήγε και μου έφερε μια τυροπιτούλα και τώρα που φέρνει κάτι μπουκίτσες ντονατίνια...... :D:D θα τα τσακίσω το απόγευμα :lol:

Άντε καλό μεσημέρι....αυτός ο καιρός είναι για ύπνο!!!!! φιλούρες κοιλουμπίτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσουλια μου,

κι εγω μονο τρια σελτεδακια πηρα αααα πρεπει να παρω κι αλλα.....χθες ξοδεψα 2 ωρες στα τζαμπο και αφησα 150 € μα τι πηρεςςςςς θα μου πειτε χαχα πολλα αφηστε τα, εγω twiggy πηρα μια μπανιερα απλη με 9 € και μια βαση πετσετε να μη γλυστραει το μωρο και ειδα οτι γαινει και πλενετε αυτη μια χαρα λοιπον...

αλλα εγω εχω χτιστη ντουσιερα οποτε βολεβει για σας που εχετε μπανιερες εχει μπανιερα που ειναι ποιο φαρδια στο πλαι και πανε και κουμπονουν στην κορυφη της μπανιεερας για να μη σκηβετε νωμιζω αυτη ειναι τελεια για σας...

Εβακι βουρ για ψωνια τωρα με τις εκπτωσεις μια χαρα θα σου ρθει , εμενα δεν εχει ερθει το κρεβατακι ακομα αλλα μολις ερθει θα το στησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακι με ' γεια τα πραγματακια!! Κι εγω για αναλογη καταθεση παω αυριο στα τζαμπο :shock: να δω και τις μπανιεριτσες...καλο βραδυ σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι με γειά, με γειά!!!!! τρελαίνεσαι εκεί μέσα εγώ τα ήθελα όλα να τα πάρω!!!!!!

αυτή την βάση πήρα και εγώ, μια χαρά!!!!! 100 έδωσα εγώ :lol: και έχω ακόμα να πάρω και την μπανιέρα και μπιμπερό και αποστειρωτή......

Ευχαριστώ κορίτσια για τις πληροφορίες για την κρεμούλα....είπα και στην μαμά να δει πόσο την έχει εκεί και άμα είναι πιο φτηνή θα την πάρει αυτή.........

Φροσάκι καλά ψώνια και εσύ αύριο!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Πήραν φωτιά τα σελτεδάκια, ε;;; :lol::lol::lol: Πάρτε πάντως αρκετά γιατί χρειάζονται.

Πήγα σήμερα στο prenatal στο mall που μόλις άνοιξε και τα έχει όλα -50% ακόμα και κάποια σχέδια από καρότσια, καθισματάκια κτλ.για όποια δεν έχει πάρει ακόμη. Πήρα κάποια φορμάκια και ζιπουνάκια πολύ οικονομικά.

Κική παρήγγειλα κι εγώ από το laredoute αλλά θα κάνουν 10-15 μέρες να έρθουν :?:?:? Κι εσένα τόσο καθυστέρησαν;;; Τώρα λέω να πάρω και τις πάνες καθώς και αποστειρωτή από το amazon, συμφέρει πολύ.

Νιώθω μια ατονία σήμερα, μάλλον κουράστηκα αφού μου έρχεται να κάνω εμετό :|:|:| Ουφ, ελπίζω να μου περάσει.

Καλό βράδυ κοιλουμπίτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεγεια τα πραγματα κοριτσια!!!

σοφακι και εγω χτιστη ντουζιερα εχω! και πειρα (βασικα το ζητησα για δωρο) μπανακι με βαση με ροδακια! εσυ το μπανακι που θα το βαζεις?

και εγω πρεπει να ξαναπαω τζαμπο για σελτεδακια!!! το τζαμπο στο εμπορικο που ειναι μπροστα απο το ιασω (avenue νομιζω το λενε) ειναι μονο με bebe, εχει παρα πολλα πραγματα και δεν ειναι τοσο τεραστιο να ζαλιζεσαι!

με εχει πιασει μια απιστευτη ανυπομονησία! θελω να γεννησωωωωωωω!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Μαράκι και εγώ ανυπομονώ και όσο βλέπω ότι τελειώνω με τις ετοιμασίες τόσο πιο πολύ θέλω να φτάσει αυτή η στιγμή.... να υπήρχε ένα κουμπάκι να το πατούσαμε και είχαμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!!

Νινάκι καλό αυτό με τα PRENATAL θα έχει άραγε και την άλλη εβδομάδα? άμα βρεθούμε για καφέ να πάμε όλες μαζί ρε κορίτσια!!! πλάκα θα έχει!!!!

Τα πράγματα από Laredoute και εμένα έλεγε 10-15 μέρες αν και εγώ πιστεύω ότι θα αργήσουν λίγο γιατί οι κουβερτούλες έλεγε διαθέσιμα με καθυστέρηση, ενώ τα υπόλοιπα άμεσα διαθέσιμα....

Άντε ξεκουράσου κορίτσι τώρα......

Τρεχάτε όλες για σελτεδάκια :lol::lol::lol: έρε σκατό και κάτουρο που έχει να πέσει...... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα!

Μόλις κοιμήθηκε η μικρή και είπα να μπω να δω τα νέα σας. Rose μου να σου ζήσει η μικρούλα! Πάντα υγιαίστατη και τυχερή να είναι!

Εμείς παιδευόμαστε με τους κολοικούς ακόμη! :( Μια έρχονται και μια φεύγουν. Έχουμε κάνει την νύχτα μέρα. Το βράδυ δεν μπορώ να κοιμηθώ πάνω από 1 ώρα συνεχόμενα. Ελπίζω με τον καιρό θα στρώσει και θα μπει σε ένα προγραμμα.

Για τα σελτεδάκια κορίτσια εμείς έχουμε 6-7 αλλά δε μπορώ να πω ότι λερώνονται τόσο εύκολα. Ίσως επειδή τα κοριτσάκια δεν κάνουν συντριβάνάκια. Εμείς πάντως υποφέρουμε κάθε φορά που αλλάζουμε πάνα. Δεν θέλει καθόλου η κυρία να της βγάζουμε τα ρούχα. Με το που θα της ανοίξω το πρώτο κουμπάκι στο φορμάκι και θα ακούσει το κλικ, την πιάνει ένα παράπονο και αρχίζει κλαίει με αναφυλιτά και χτυπιέται αλύπητα! Βρε τι της τραγουδάμε, της μιλάμε, την χαϊδεύουμε, δεν καταλαβαίνει τίποτα. Και ο μεγάλος της εφιάλτης είναι τα μωρομάντυλα. Με το που θα την ακουμπήσεις με το μωρομάντυλο σπαράζει. Πλέον την καθαρίζουμε με ζεστό νεράκι και βαμβάκι και το δέχεται κάπως καλύτερα. Ολόκληρη ιεροτελεστία είναι αυτή η αλλαγή πάνας και ειδικά στη διάρκεια της νύχτας που θέλει άλλαγμα 2-3 φορές τουλάχιστον είναι πολύ πίκρα!

Για τις γάζες που λέτε εγώ τις χρησιμοποιώ για να καθαρίζω το προσωπάκι την με λίγο χαμομύλι. Στο στήθος ξεκίνησα να τις χρησιμοποιώ αλλά δε με βόλεψαν. Εμένα στάζει γάλα το στήθος σχεδόν συνεχόμενα. Ειδικά το αριστερό βυζί! Με τις γάζες μέσα σε λίγα λεπτά λέρωνα την μπλούζα μου και γινόμουν χάλια. Χρησιμοποιώ αναγκαστικά τα επιθέματα. Ελπίζω να μη μου δημιουργήσουν κάποιο πρόβλημα.

Από κρέμα συγκάματος ξεκίνησα με την sudocream αλλά μου φάνηκε υπερβολικά πηχτή και είδα ότι δεν φεύγει ούτε με το μπάνιο και η μυρωδιά της είναι κάπως. Τώρα πήρα της frezyderm και είναι πολύ καλύτερη, απλά είναι πιο ακριβή.

Η μικρή εμφάνισε ξυροδερμία στο σωματάκι της και ξεφλουδίζεται. Η γιατρός μου είπε να χρησιμοποιώ για λίγες μέρες ένα γαλάκτωμα και αν δεν φύγει τότε να κόψω το γάλα από την διατροφή μου γιατί μπορεί να της προκαλεί αλεργία. Είχα πάρει από πριν ένα γαλάκτωμα της johnson αλλά μου είπε ότι καλύτερα να χρήσιμοποιήσω της frezyderm ή κάποιας άλλης μάρκας που δεν θυμάμαι πως την είπε.

Αυτα κορίτσια δεν θυμάμαι τι άλλο είπατε. Πάω να κοιμηθώ, ότι προλάβω δηλαδή.

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!! πρωινή πρωινή σήμερα....πήγα να κάνω εξετάσεις αίματος και ούρων για να τα πάω αύριο στον γιατρό που έχω...... μου 'φυγε και ο ύπνος τώρα και είπα να χαζέψω λίγο μέχρι να ξανανυστάξω.........

ΜΑΝΤΙ ακόμα ταλαιπωριέστε με την μικρούλα...πω πω αυτοί οι κολικοί... βρήκα αυτό το άρθρο 11 τρόποι για την αντιμετώπιση κολικών http://www.babyonline.gr/mwro/ygeia/11- ... sh-kolikwn μου φάνηκε καλό ;) Μαρτύριο η αλλαγή πάνας ε? άρε παραπονιάρα μπεμπούλα την ταλαιπωρείς την μανούλα :roll:

τι μας περιμένει και εμάς........ όντως τα αγοράκια κάνουν συντριβάνι κααι λερώνουν περισσότερο, ενώ στα κορίτσια προλαβαίνεις να βάλεις ασπίδα την πάνα και φευγει τίποτα....

Για τις κρεμούλες συγκάματος μας το είχε πει η μαία ότι μένει και δεν φεύγει εύκολα, αλλά δεν θυμάμαι νομίζω ότι μας είπε ένα κόλπο πως να την βγάλουμε, Φροσύνα και ΝΑΝ θυμάστε εσείς τι είχε πει?

Εγώ δεν κοιμήθηκα και πολύ καλά πάλι σήμερα το μάτι γαρίδα μέχρι της 3 και 5.30 ξύπνησα από ένα χαζοόνειρο και ταράχτηκα, τρόμαξαν και τα μπεμπάκια και αναστατώθηκαν τα καημένα και μετά με πήρε πάλι στις 6.30 με 7 και από εκείνη την ώρα πάλι όρθια.....

Το απόγευμα περιμένω 2 φίλες για καφεδάκι.... οπότε πρέπει να κοιμηθώ γιατί με βλέπω να κουτουλάω..

Αυτάααααα.......... πρωινή πολυλογία..... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φουσκωκοιλίτσες κ μανουλίτσες!

Μαντι μου, υπομονή με τα πονάκια, ο πρώτος καιρός είναι δύσκολος με την αυπνία κτλ, αλλα οσο παει τα πράγματα θα στρώνουν, θα το δεις.Και εμένα αυτος ο πρώτος καιρός με αγχώνει, γιατι κ το πρωι θα πρέπει να είμαι ξύπνια κ για την μαιμουδιτσα..Σιγα σιγά ολα θα στρώσουν. Πραγματι τα κοριτσάκια δεν λερώνουν τόσο οσο τα αγοράκια στην αλλαγή πάνας. Ελπίζω να μην είναι αλλεργία στα γαλακτοκομικά κ με την κρεμούλα να περάσει. Αλήθεια τα κακάκια της είναι οκ τώρα? Να δώσεις πολλά φιλάκια στο νεραιδάκι σου!

Βλέπω φουλ αγορές! Μια χαρά μανούλες! Εχτές πηρα κ εγω την μικρή μαιμου κ πηγαμε στο next, εβαλε -50% κ της ψωνίζω για του χρόνου. Παντα ετσι κάνω, ψωνίζω στις εκπτώσεις για του χρόνου, γιατι αλλιώς είναι πανάκριβα κ δεν λεει.. Πηρα κ στο μικρο μερικα πραγματάκια δεν κρητήθηκα. Κυρίως 3-6, γιατι απο 0 κ 0-3 κτλ τον εχω ηδη καλύψει. Ειδικά ενα τζινάκι κ κάτι σκουφάκια που του πήρα είναι

πολυ πολυ χαριτωμένα. Εχει κ φοβερά φορμάκια-πιτζαμάκια βαμβακερα.

Το μονο που μου μένει τώρα απο αγορές είναι 1 δεύτερο καθισματάκι αυτοκινήτου κ ενα slig ring κ είμαστε κομπλέ.

Ασχετο αλλα κοριτσια μου, ειδικα οσες δεν εχετε αλλο παιδάκι, κοιμηθητε κ χαλαρώστε τώρα οσο περισσότερο μπορειτε. Χαιδευτε τις κοιλίτσα σας, μιλήστε στα θαυματάκια σας κ θα ερθει κ η στιγμή που θα τα αγκαλιάσετε με το καλο! Εγω να σας πω την αλήθεια απολαμβάνω αυτές τις στιγμές, γιατι λογικά δεν θα κάνω κ αλλο παιδάκι κ σκέφτομαι οτι αυτη είναι μάλλον η τελευταία φορά που ζω αυτήν την μοναδική εμπειρία..κ επίσης προσπαθω να μαζέψω δυνάμεις κ για τον μικρούλη μας που έρχεται.Οχι οτι δεν ανυπομωνώ να το δω κ να τον αγκαλιάσω..λιώνω :D αλλα απολαμβάνω πολυ κ αυτές τις τελευταιες μερες που ειναι μεσα στην κοιλιτσα.

Σημερα η αύριο έχουμε γιατρο, αντε να δω ποτε θα κάνω το ντόπλερ...

Κανενα νεα απο τα κοριτσάκια που περιμένουμε έχουμε???

Με φωνάζει η μαιμου, φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοιλουμπιτσες και μανουλες!!! :)

Μαντι μου κουραγιο, ειναι αυτες οι πρωτες δυσκολες μερες... Ασε με εχει πιασει κι εμενα ενα αγχος τελευταια για την αρχη, ολο ξυπναω το βραδυ, τι εγινε :? ... ημουν γενικα ηρεμη.. μαλλον θα περασει οταν ξεμπερδεψω με τα ψωνια κλπ. Αυτο το αρθρο που εβαλε η Κικη φαινεται ενδιαφερον, ελπιζω να βοηθησει.. Για την αλλαγη πανας καλα κανεις και βαζεις νερακι μονο, ετσι μας ειχε πει και η μαια.. δυστυχως δεν θυμαμαι τι ειχε πει για τις κρεμες, δεν το σημειωσα , αλλα ισως ειχε πει για αμυγδαλελαιο γιατι το εχω ξανακουσει... Και θυμαμαι οτι για τους κολικους ειπε οτι βοηθαει να ακουμπαμε την κοιλιτσα του μωρου στη δικια μας, κατι που μπορει να κανει και ο μπαμπας για να δεθει μαζι του και για να ανακουφιστει το μικρο.. Καλη τυχη!

Καλη φαση με τα πρεναταλ στο mall, θα τους παρω να δω αν θα εχουν τις προσφορες και την επομενη βδομαδα και θα σας πω!

Ανθρωπακι καλα τα λες, ας απολαυσουμε ακομα αυτη τη φαση.. αλλωστε ειναι μοναδικες οι στιγμες και συμβαινουν λιγες φορες στη ζωη μιας γυναικας γενικα!Με γεια τα ρουχαλακια...

Κικη ξεκουρασου...

Μαριαπαπα κρατησου!!! :lol: Χαιδευε κοιλιτσα και ολα θα γινουν στην ωρα τους! Τι να σου πω, εγω το αντιθετο εχω παθει τελευταια, αν και σε καταλαβαινω...

πολλα φιλια σε ολες, ελπιζω να μαθουμε και νεα απο τις ετοιμογεννες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera koritsia m 8elw tn gvwmn sas gt eimai ligo agxwmevn...

ekana doppler snmera ola mia xara 1.183g n mia & 1.298g n alln, alla m eipe o dr. oti exei wrimasei perissotero n mia ap'tnv alln & gia 2 nmeres 8a kanw kortizovn dexaton gia na eimaste etoimoi se periptwsn prowroy toketou!

helpppppppppppppppppppppppppp einai kati kako re gmt m eipan na mnv avnsuxw alla exw taraxtei ap't fovo m aman sta kala ka8oumena!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια που να σας τα λεω...το μωρο γυρισε!δεν ξερω αν θα ξανακανει αλλη τουμπα μεχρι το τελος, ομως τωρα το κεφαλι του ειναι κατω.και απο τη μια χαιρομαι διοτι μας εδωσε ελπιδες φ.τ. αλλα απο την αλλη ο πλακουντας που δεν ξεκολαει απο το χειλος του τραχηλου μας οδηγει 50% σε καισαρικη.με λιγα λογια:θα περιμενω να με πιασουν οι πονοι και μονο οταν φτασω στο μαιευτηριο θα αξιολογησει ο γιατρος μου την κατασταση και θα αποφασισει το ειδος του τοκετου.μπορει δηλαδη να παρω και ολο το μηνα μεχρι να ξεκινησουν οι πονοι.....το μωρο ειναι περιπου 2.500 και ο λωρος μακρια απο το κεφαλι.ο πλακουντας συνεχιζει να το τρεφει σωστα.αυτα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια ομορφα,

Μαρακι εγω δεν εχω χορο το σπίτακι μου ειναι μια σταλια και το μπανιο μου δεν χωραει τιποτα....οποτε το μονο που εχω σκεφτει ειναι να παρω ενα αντιολισθητικο σαν αυτα που βαζουν κατω στο πατωμα και να βαζω το μπανιερο πανω στην λεκανη , παρακμη δεν λεω αλλα τι αλλο να κανω? αλλη λυση ειναι να τον κανο μπανιο στο δωματιο του (θα δοκιμασω και τα δυο και θα δω στην πραξη τι θα κανω) αυτη η βαση που λες βγαινει διπλωνει και ξαναμπαινει?δηλαδη μπορω να τη φυλαω καπου αλλου? αν ναι ξερεις απο που θα σου την παρουν?

Twigy καλα ψωνια ναι ειναι λιγο αγχωτικα ισως γι αυτο αγχωθηκες λιγο αλλα θα τα προλαβεις ολα δεν ειναι τιποτα, παρε την λιστουλα σου και βουρ....

Τζενακι εχεις απολυτο δικιο πρεπει να το απολαμβανουμε οσο μπορουμε με χαδακια και ηρεμια και χαμογελακια ,αλλα η πρωτομανουλες πολυ αγχος ,εγω δυσκολευομαι ακομα δεν ειμαι πολυ χαλαρη για να το απολαυσω...και οσο πλησιαζω και εγω αλλα τωρα και ο αντρουλις μου αγχωνομαστε αρκετα...

Κικι μου καλα αποτελεσματα σημερα και πρωινο καφεδακι με φιλεναδες σουπερ!!

Μαντι μου υπομονη θα περασει κι αυτο, η μπεμπουλα σου ειναι παραπονιαρα ε?χιχι δεν θελει δειχνει τα καλη της δημοσια, και κρυουλιαρα μαλλον !! ολα καλα να πανε και να τις περασουν γρηγορα ευχομαι πολλα φιλακια στην πονεμενη της κοιλιτσα να δωσεις!!

Ευακι γιατι ετσι? σου ειπαν οτι υπαρχει ενδεχομενο πρωορου τοκετου? γιατι να κανεις ενεσεις απο τωρα υπαρχει καποια ενδειξη? δεν ξερω ειμαι και ασχετη αλλα λεω σου παν κατι οτι κατι βλεπουν ?

Ιωαννα μου πολυ ευχαριστα τα νεα σου, ελπιζω να μην κανει παλι τουμπα το μπεμπε και τα κιλακια του σουπερ !! με το καλο ολα κοριτσακι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε Ευακι τι ειναι κι αυτο τωρα? Μην αγχωνεσαι ομως, συμβαινουν αυτα με τα διδυμακια, κανε ο,τι σου λεει ο γιατρος και δεν νομιζω να εχεις προβλημα. Ολα καλα θα πανε, θα δεις...

Ιωαννα σουπερ τα νεα σου!!! Χαλαρωσε τωρα γιατι ετσι κι αλλιως οταν ερθει εκεινη η ωρα θα δεις τι θα γινει τελικα... Μια χαρα τα πας, αυτο μετραει!!

Σοφακι κι εγω με το μικρο σπιτι ειχα προβληματιστει με το θεμα μπανιερα, γι αυτο και θελω να παρω μια που να στερεωνεται στη μεγαλη. Υπαρχουν και βασεις που στηριζουν τα λεκανακια (λιγο τσιμπημενες βεβαια, αλλα τωρα εχει εκπτωσεις) για να την εχεις στο δωματιο. Ομως ετσι θα εχεις κουβαλημα με το νερο... Η λυση πανω στη λεκανη ή πανω στο πλυντηριο , αν γινεται, καλη ακουγεται.. δες το για αρχη και μετα αν δεν βολευεσαι παιρνεις βαση (που μπορεις να βαλεις μεσα στη ντουσιερα ισως? παιζει να χωραει) , μην αγχωνεσαι απο τωρα.. λεω εγω τωρα! :P Τελικα στην πραξη θα κριθουν ολα!

Λοιπον, πηρα τηλεφωνο στο mall και τα Prenatal εχουν 50% μεχρι το Σαββατο αν εχεις καρτα μελους. Μετα αρχιζουν ομως ετσι κι αλλιως οι εκπτωσεις οποτε μου ειπαν οτι ειναι καπως το ιδιο. Νινακι, Σοφια και Κικη εγω προτιμω Τριτη, Πεμπτη ή Παρασκευη ο,τι ωρα σας βολευει, προτιμοτερο αργα μεσημερακι.. τι λετε? μακαρι να τα καταφερουν και αλλες.... φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα χοντρούλες :P

Ιωάννα τέλεια νέα!!!

Εύα κι εγώ έκανα ακριβώς τις ίδιες ενέσεις.. τις κάνουν σε δύο περιπτώσεις.. 1. αν υπάρχει ένδειξη πρόωρου τοκετού και 2. αν το μωρό είναι κάπως μικρό ... είναι καθαρά προληπτικές για τα πνευμονάκια του.. για να μην έχει πρόβλημα.. όχι ότι ΕΧΕΙ πρόβλημα. Δεν έχουν καμία παρενέργεια και μη τις φοβάσαι καθόλου.. δεν είναι τίποτα κουκλά όλα καλά θα πάνε.

Κικίτσα περιμένουμε νέα :)

Twiggy εγώ και εσύ ήμασταν οι πιο φοβιτσιάρες με τα ψώνια νωρίς... εγώ τελείωσα άρων άρων τη νπερασμένη εβδομάδα λόγω της βιασύνης του μπέμπη.. άντε σειρά σου τώρα.

Τζενάκι ενώ από τη μία συμφωνώ... απ την άλλη .. κουράστηκα. Αυτή η εγκυμοσύνη μάλλον λόγω ηλικίας μου ήταν πιο δύσκολη..ανυπομονώ να βγει να του τις βρέξω που με ταλαιπωρεί ο κωλοτούμπας χιχιχιχι

Ααααα και κορίτσια.. προσοχή στα χαδάκια στην κοιλίτσα... Με μέτρο γιατί προκαλούν συσπάσεις.

Εμείς αύριο πάλι στο νοσοκομείο μια και η γιατρός όπως είπα θέλει να με βλέπει πολύ συχνά λόγω της διαστολής και της χαμηλής θέσης του μωρού... ελπίζω να μη γίνει κανα κουφό και με κρατήσουν. Θα σας πω νεώτερα όταν επιστρέψω... κι αν δεν επιστρέψω πάλι θα σας ενημερώσω. Πάω να φάω κανα φρουτάκι γιατί λύσαξα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι twiggy ολα τελικα στην πραξη θα κριθουν εχεις απολυτο δικιο (εαν υπηρχε οικονομικη βαση, σκετη για την ντουσιερα που θα διπλωνε θα ηταν το τελειωτερο, αλλα πολλα ζηταω νωμιζω) ,

εγω μπορω ολες τις μερες και ολες τις ωρες κοριτσια ειμαι τελειως free μιας και σταματισα να δουλευω....απλα να το ξερω μια μερα πριν να καβατζωσω το αμαξι απο τον αντρουλι και να φτιαξω δρομολογιο για Κικι χεχε....

τα λεμε αργοτερα παω για πλυντηρια παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Τ´ι κανετε;;;

Διάβαζα, διάβαζα και ξέχασα τ´ι ήθελα να γραψω :oops: .

Σήμερα το πρωί ξύπνησα και νόμιζα ότι θα γεννησω :roll: . Είχα πόνους στην κοιλια ανάγκη μισή ώρα, ήταν τόσο ακριβή τα διαστήματα μεταξύ τους που είπα ότι ήρθε η ώρα και περίμενα να γίνουν πιο συχνοι. Αλλα μετα σταμάτησαν και τώρα είμαι μια χαρα :roll: . Δεν θέλω να γεννησω ακόμα, θα ήθελα να πάρει όσο περισσότερο βάρος γίνεται, αλλα πλέον είμαι μέσα στο διάστημα που μπορω να γεννησω, οπότε ας έρθει οπότε θέλει!!!! Την περιμένω!!!! Βέβαια έχω και μια αγωνία γιατι τον γιο μου τον γέννησα με πρόκληση, οπότε δεν ξερω πως είναι να σε πιάνουν οι πόνοι ´η να σπάνε τα νερά... Ειδομεν!!!

Μεγεια σε όσες αγόρασαν καινουρια πραγματάκια!!!!!

Σας φιλώ, πρός το παρόν. Καλο μεσημέρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μην αγχωνεσαι για τις ενεσεις,τις εκανα κι εγω στην 31 και 32 εβδομαδα.τις εκανα μηπως και γεννησω προωρα.ωριμαζουν πιο γρηγορα τα πνευμονακια τους.δεν εχουν καμια αρνητικη επιπτωση ουτε σε εμας ουτε στα μωρακια.μην το σκεφτεσαι.το πολυ πολυ να τσουξει για 30 δευτερολεπτα.αχ αυτη η μητροτητα!!!!!!!!!!τιγκα στις θυσιες ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!!

εβακι μην αγχωνεσαι! αν ηταν κατι σοβαρο θα σε ενημερωνε ο γιατρος σου!το σημαντικο ειναι να γινει οτι καλυτερο για τα μπεμπακια!!!!

σοφακι και εγω εχω μεγαλο θεμα με το μπανιο! ειναι παρα πολυ μικρο! η βαση μου δεν διπλωνει! εχει ροδακια και ειναι και αλλαξιερα! την εχω στο δωματιο του μπεμπη και οταν θα θελω να τον κανω μπανιο θα την πηγαινω στην κουζινα διπλα απο τον νιπτηρα για να εχω κοντα μου νερο και να μην χρειαζομαι κουβαδες! ειναι η μονη λυση που βρηκα και ελπιζω να με βολεψει! μου την πειρανε αποτο λητω αλλα εχω δει παρομοιες αλλου ποιο οικονομικες!

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=2989418

ιωαννα τελεια τα νεα σου! μακαρι να τα καταφερεις και να γεννησεις οπως το θελεις!

ετοιμαζεται η μητρα φλωριαννα μου!!! κοντευουμε!!! :D:D:D:D και εμενα οι συσπασεις εχουν αρχισει και ειναι πολλες μεσα στην ημερα! οποτε ειναι ετοιμα να μας συναντησουνε ας ερθουνε!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...