Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012!Νο3!γεννάμε!!!


Recommended Posts

Φουσκοκοιλίτσες τι κάνετε;;;

Μήπως οι Αθηναίες πριν γεννήσουμε να πάμε για κανένα καφεδάκι;;; Σκεφτείτε το ;););) Αν θέλετε πάμε mall και κοιτάμε και για τελευταία μωρουδιακά :):):) Bourique έλα κι εσύ πριν φύγεις :)

Αύριο έχω γιατρό, bourique ελπίζω να μην γυρίσει στον τοκετό γιατί θα με έχει σκάσει, αν και νομίζω πως σήμερα επειδή ένιωσα ένα έντονο τράβηγμα και μετά κλωτσιές προς τα πάνω, μήπως και γύρισε... Αύριο τα νεότερα...

Τζενούλα λες να γεννήσεις αύριο;;; Αφού είναι ολα οκ κανένα πρόβλημα ;) Περιμένουμε νέα σου...

Η μύτη μου βουλώνει κάθε βράδυ :?:?:?

Δεν θυμάμαι ποια ρώτησε για τις πάνες... Αλλά στο amazon έχει μόνο pampers. Επίσης ο Βασιλόπουλος είχε τις libero με έκπτωση, η χαζή πήρα μόνο ένα πακέτο το 2 με 46 πάνες 6,19€. Αύριο θα πάω να δω αν έχει να πάρω κι άλλες...

Καλό βράδυ!!! Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κοριτσάκια! Επιτέλους κατάφερα να διαβάσω τα νέα σας.

Τζένη εύχομαι να καταφέρεται να τον καθυστερήσετε λίγο τον μπέμπη σας και να βγει στην 'ωρα του, αλλά ακόμη και αν αποφασίσει να έρθει νωρίτερα μην φοβάσαι ολα θα πάνε καλά!

Βουλωμένη μύτη είχα και εγώ τους τελευταίους μήνες και ήταν πολύσπαστικό.

Η μπεμπούλα μας μας έχει τεντώσει τις 2 τελευταίες μέρες. Δεν έχω καταφέρει να κοιμηθώ πάνω από 2 ώρες συνεχόμενα. Άρχισαν οι κολικοί και έχει πονάκια συνεχώς η ψυχή μου. Πολύ δύσκολο μωρέ να βλέπεις ένα βρεφάκι να πονάει και να μη μπορεις να το βοηθήσεις καθόλου. :( Ηρεμεί μόνο αν την βάλω στο στήθος. Κάθε μισή ώρα ζητάει να θηλάσει ή μάλλον να πιπιλήσει! Με έχει ξεζουμίσει. Αρχισαν να πονάνε και οι θηλές και αναγκάστηκα να της δώσω πιπίλα. Δεν της αρέσει καθόλου αλλά μερικές φορές την ξεγελάω και την κρατάει. Τώρα λίγο ηρέμησε και κοιμάται εδω και 3 ώρες! Ελπίζω να συνεχίσει να είναι ήρεμη και το βράδυ.

Πάω να κοιμηθώ και εγώ κορίτσια γιατί αρχίζω να κουτουλάω!

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Τι κανετε;; Κοιμηθηκατε καθόλου; Εγω χάλια. Απο τις 2.30 εώς τις 4.00 πέθανα στις καουρες. Μέχρι εμετο κόντεψα να κανω. Στο τσακ το προλαβα :shock: . Καλα η μύτη μου και μένα κάθε βράδυ μπουκωνει.

Εχθές έπληνα τα ρουχαλακια του μικρού που θα φορέσει η μικρή. Σιδερωσα μερικά και σήμερα θα σιδερωσω τα υπόλοιπα. Καλα είχα ξεχάσει τελείως πόσο μικρα ήταν αυτα τα ρουχαλακια. Θα πάω και jumbo σήμερα η αύριο που έχει ο αντρουλης μου άδεια να δω τι θα πάρω, αν και δε χρειάζομαι Πολλά πράγματα. Θέλω να πάρω και δώρο του μικρού που θα του το φέρει η μπεμπα και καλα....

Madi μου είναι δύσκολο να βλέπεις το μωράκι σου αβοηθητο, αλλα κάντε υπομονή, τώρα είναι οι κολικοι μετα τα δοντακια, τα άλματα ανάπτυξης, γενικά η αρχή είναι λίγο δύσκολη, το θετικό είναι ότι τα μωράκια δεν έχουν δυνατή μνήμη και ετσι δεν θυμούνται την επόμενη ότι πονανε ;)

Φιλακια πρός το παρόν κοριτσάκια. Πάω να χωθω στη πρεσα για σίδερο.

Τζενουλα περιμένουμε νεα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια. Κι εγώ Φλωριάνα από ύπνο....σκατούλες !! αλλά εμένα είναι καθημερινό φαινόμενο... κοιμάμαι με το ζόρι πολύ αργά και 5-6 είμαι στο πόδι. Σαλονικιές σήμερα κατά τις 5:30 καταλάβατε τον μικρό σεισμούλη ?

Είμαι μια απ τα ίδια... ψιλοσυσπάσεις... το βάρος και η πίεση κάτω.. και το περπάτημα του πιγκουίνου!! Περιμένω να έρθει το απόγευμα να πάμε στο γιατρό να δούμε τι θα δούμε. Ελπίζω να μη με κρατήσουν μέσα αλλά.. ότι πρέπει να γίνει ας γίνει αρκεί να είναι καλά ο κωλοτούμπας!!!

Τι θα φάτε σήμερα? Μου περίσεψε λίγο κοτοπουλάκι από χθες και λέω να τους κάνω και λίγες χυλοπίτες έτσι για συμπληρωμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες φουσκωμενες και γλυκιες μανουλες!! :)

Δεν μπηκα το ΣΚ και τωρα διαβαζα ολα τα νεα σας!!Ολες καλα βλεπω, ενταξει με τις αναμενομενες ενοχλησουλες .. Τζενη καλη τυχη σημερα, μακαρι να μην σε κρατησουν, αλλα και να μεινεις ολα καλα να πανε!! Ο μπεμπουλης βιαζεται .. θελει να γνωρισει και την υπολοιπη την οικογενεια του ;)

Βρε παιδια, αντε πια τελειωσαν οι γιορτες γιατι ελεος με τα γλυκα!Την Παρακευη εχω γιατρο και φοβαμαι που θα ανεβω στη ζυγαρια της!! :oops: Ολοι μου λενε οτι ειμαι μια χαρα αλλα εγω νιωθω οτι εχω γινει τεραστια πια! Το Σαββατο καναμε και το πρωτο μαθημα ανωδυνου με την πεθερουλα μου, το καλο ειναι οτι εχω και παρεα μια αλλη κοπελα απο τη γειτονια εκει κι ετσι εχει περισσοτερο ενδιαφερον! Μας εκανε και "ψαχουλεμα" κοιλιας που λεω εγω, για να δει τη θεση των μωρων.. Η μικρη μου καλα κραταει ακομα , εχει παρει θεση ελπιζω να μεινει ετσι ως το τελος!! Κατα τα αλλα εχουν αυξηθει τα περιστατικα δυσκοιλιοτητας και οι αιμορροΐδες :( Το Σαββατο ημουν μιση ωρα στην τουαλετα και νομιζα πως θα γεννησω!! Ευτυχως σημερα καλυτερα τα πραγματα.. Οσο για τη βουλωμενη μυτη που λετε κι εγω απο την αρχη ειμαι ετσι...

Εχθες περασαμε και απο τα βαφτιστηρια μας (ειναι 2 αδερφουλες και εχουν πια και μια μικροτερη).. ωραια ηταν αλλα με κουρασανε τα ατιμα! Η κουμπαρα μου εν τω μεταξυ με ειχε πρηξει οτι εχει να μου δωσει ρουχαλακια και αρχισε να με φορτωνει.. ηταν τα περισσοτερα αθλια, τι να της πω? :? , ευτυχως τα περισσοτερα ηταν για μεγαλυτερα μωρα και της ειπα οτι δεν εχω χωρο στο 2αρακι και θα τα παρω το καλοκαιρι!! :oops: Πηρα μονο κατι μπουρνουζακια και 2 κουβερτες φλις συμπαθητικες, οι οποιες ομως δεν ξερω απο ποιοτητα τι λενε (απο τζαμπο τις κοβω) λετε να πειραζει να τις χρησιμοποιησω? Επισης τα φλις πλενονται κανονικα στο πλυντηριο?

Αντε σας ζαλισα... Καλη βδομαδα να εχουμε.Σιγα σιγα θα γεμιζουμε μωρακια, ειστε οι περισσοτερες στον μηνα σας.. Τι καλα!!

Σκιουρακι ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχεις μια καλη γεννα χωρις εκπληξεις και ταλαιπωριες... Μαντι κουραγιο με τη μικρη, μεσα στο προγραμμα οι κολικοι... Δωσε τις πολλα φιλακια και δοκιμασε και εκεινη την κρεμα της μεντελα για τις θηλες μπας και βοηθησει...

Σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsakia mou!!ti kanete???egw exw arxisei kai varainw den mporw na kanw polles kinhseis xwris voh8eia..exw mpei ston mhna mou alla o giatros leei meta tis 18 8a gennhsoume..me polles apo esas ta exoume pei kai apo to fb..edw exw xasei ligo ta nea sas giati gia na ta diavasw ola 8elw ena 3wro kai panta otan arxizw kati ginete kai to afhnw..8a epanor8wsw :P:P:P

koritsia sthn valitsa tou maieuthriou vazete kai ta rouxa tou mwrou h prepei xwristh valitsa???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!! :D:D:D

αυπνιες και καουρες ακουω παλι...! υπομονη κοριτσακια μου!!!

τζενακι μην ολα καλα θα πανε! ειτε σε κρατησουν ειτε γυρισεις σπιτακι σου!

μωρε twiggy τοσο χαλια τα ρουχα? τα σχεδια η ηταν φθαρμενα?

να της χαιδευεις την κοιλιτσα της μαντι μου...! το καημενουλι...!

κατερινα μου εγω στην ιδια βαλιτσα τα εχω βαλει αλλα οχι χυμα! τα εβαλα μεσα σε μια μαξιλαροθηκη του!!!

απο φαγητο εχω το χθεσινο και ετσι παω για καφεδακι!!!αν και εχει ηλιο με δοντια σημερα...!!!

θα τα πουμε το βραδακι κουκλες!!! να προσεχετε τις κοιλιτσες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!! παρόλο που κοιμήθηκα σχετικά καλά, έχω πολύ ατονία σήμερα και λίγο ζαλάδα, ήπια ένα φρεσκο χυμό έφαγα και ένα τοστάκι, αλλά τίποτα τα ίδια, ούτε πίεση έχω την μέτρησα και το ζάχαρο νορμάλ, πάω να ξαπλώσω λίγο και θα τα πούμε αργότερα.......φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικη μου ξαπλωσε να παρεις δυναμεις.. κι εγω νιωθω λιγο ζαλαδα σημερα αλλα εφαγα καλα και τωρα λεω να παω εδω κοντα για λιγο περπατημα , να παρω και δυο πραγματα απο σουπερ που θελω...Εν τω μεταξυ εχω και δουλεια (καλα τωρα στο τελος προεκυψε? δεν πειραζει καλα ειναι αυτα) αλλα θα την κανω το απογευμα.

Μαριαπαπα τα ρουχα της κουμπαρας ηταν καποια φθαρμενα και αλλα πολυ παρδαλα ή βρωμικα.. δεν ξερω με επιασε μια μιζερια περισσοτερο...Δεν ηθελα να παρω τιποτα! Κανε κι εσυ καμια βολτα στην παραλια σημερα, ευκαιρια ειναι ;)

Κατερινα νομιζω μαζι βαλε τα πραγματα του μωρου, δεν πειραζει, χρησιμοποιησε καποια θηκη ισως..

Νινακι εγω ειμαι μεσα για συναντηση, αλλα νομιζω οι περισσοτερες ειναι πια στο μηνα τους και ισως δυσκολευονται. Ας το συζητησουμε...φιλακια σε ολες τα λεμε αργοτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου,

Γεννησε και η Μπιγιονσε και κλησανε ολον τον οροφο χαχααχ ελεος αυτοι οι διασιμοι.

Φλωριανα παλι καουρες ακουω υπομονη καλο το κολπακι με το δωρακι που θα φερει η μπεμπα, ετσι αρχιστε τα καλοπιασματα !!

Μαντι μου περαστικα στην μπεμπουλα σου οι κολικοι ειναι ζορικοι.

Κικι μου περαστικουλια ,ξεκουρασου και ριξε κι ενα ξεματιασμα μηπως οι γειτονες σε ματιασανε λιγακι :lol:

νινακι κι εγω ειμαι μεσα για καφεδακι αν γινει συντομα διοτι κι εγω εχω αρχισει και βαραινω και δεν ειμαι για πολλα πολλα ασε που πρεπει να ειμαι ολο ξεκουραση ξεκουραση μπας και παρει κιλακια ο μπεμπακος...

Παπυ ολα καλα μια χαρα θα σαι με την κορτιζονη καλες ενεσουλες..

twiggy μου, ζοριζεσε τελευταια ε?υπομονη !!αντε αρχισες και τα μαθηματακια μια χαρα η πεθερουλα και η παρεουλα...ναι οι κουβερτουλες οι φλις μια χαρα μπαινουν στο πλυντηριο..

σκιουρακι ολα καλα να πανε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτηχως τελειωσα με τις ενεσεις,προλαβα πριν μου σπασουν τα νερα...και τι να σας πω κοριτσια εχω ξυπνησει με μια χαρα απιστευτη...χωρις ιδιαιτερο λογο...(ισως καποια δωρα για την μπεμπα μου που μου εφεραν το πρωι)....αλλα εξη ξυπνησα...τελεια παντα τετοια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια......

μπηκα απλα να δωσω το παρον......δεν ειναι και πολυ στα καλα....εγινε κατι με μια κοπελα με το μωρακι της και ειμαι πολυ στεναχωρημενη......ειναι κριμα ρε γαμωτο...

φιλια σε ολες.....δοξα το θεο ειμαστε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και εγω λίγες μερούλες να μπώ σας διαβάζω αλλά δεν εχω πολύ κουραγιο να γράψω. Εχω χάσει όλες τις δυνάμεις μου αισθάνομαι τρομερή ατονία. συν τις παλιοκαούρες εχω αρχίσει να μετράω τις μέρες αντιστροφα. Σημερα ειμαι και μόνη μου σπίτι ο αντρας μου υπηρεσία οι παππουδες αρρωστοι δεν πατάμε θα μου βγει η γλώσσα. Απο δουλειες δεν μπορώ να κάνω τιποτα ενα φαγητό με το ζόρι καποιον θα πρεπει να αγκαρέψω για τα τελευταία σιδερώματα.

Η Αθήνα με κουρασε συν την αλλη μερα που πηγαμε στο χωριο εχθες είμουν όλη μέρα ξαπλα και σημερα που βγήκα για πληρωμές κομμάτια έγινα, τεσπα.

Τζενακι απο Σαλλόνικα πιστευω να εισαι καλά και με το καλό το μωράκι σου! Μακάρι να μεινει κανα 15μερο ακόμα να τσουπώσει.

Μαντι εμένα ο γιος μου ειχε πολλούς κολικούς και σε καταλαβαινω αν και δεν μπορεις να κάνεις και πολλα πολλά.

Σκιουράκι περαστικά και με το καλό και εσενα το μωράκι σου.

Α εχουν αρχισει και οι συσπάσεις αλλά δεν ειναι συνεχόμενες οποτε προσπαθω να μην ανησυχω. Η γιατρός μου συνεστησε περπάτημα απο τις 15/ 1 και μετα μπας και γεννησω πριν την πητ. Αυτά τα νεακια μου φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσια μόλις γύρισα από τη γιατρό :) Το μωρό είναι 2360 και ναι, πήρε θέση :D:D:D Ουφ, ευτυχώς!!!

Κατα τα άλλα όλα μια χαρά, έκανα και καρδιοτοκογράφο και όλα καλά :) Ο τράχηλος στη θέση του :lol::lol::lol: και θα με δει πάλι στις 26. Μέχρι τότε μου είπε να μην κουράζομαι πολύ και να μην πάρω κιλά :oops::oops::oops: Τώρα πήρα ένα λόγω γλυκών...

Λοιπόν τι λέτε να πάμε Mall; Twiggy, Σοφία σας βολεύει;;; Τώρα μέσα στην εβδομάδα κάποιο πρωινό, μόνο να μην βρέχει...

Twiggy κι εγώ προχθές από την πίεση δυστυχώς πετάχτηκαν οι αιμορροϊδες που είχα βγάλει στον πρώτο τοκετό και πήρα σήμερα μία φυτική κρέμα της frezyderm γιατί έχω απίστευτο πόνο. Δεν μπορώ να κάτσω σχεδόν... :?:?:? Και επειδή έχω να πάω και 4 μέρες η γιατρός μου είπε να πάρω το σιρόπι το duphalac για να με βοηθήσει... Μεγάααααλο πρόβλημα η δυσκοιλιότητα...

Κική, τι έπαθες;;; Ξεκουράσου ;););)

Τζένη τι έγινε με το μπεμπέ;;;

Bourique τι έγινε;;; Υγεία να έχουμε και τα παιδάκια μας πάνω απ'όλα!!!

Τα ρουχαλάκια όπως λέει και η Mariapappa τα είχα βάλει σε μία μαξιλαροθήκη στην δική μου βαλίτσα. Αλλά και τα δικά μου αποστειρωμένα τα είχα :?:?:?

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τώρα είμαι λίγο καλύτερα, κοιμήθηκα και λίγο το μεσημέρι και μια χαρούλα, τι να πω έτσι απότομα πολύ ατονία, φαίνεται πως μου έχουν πιει όλο το αίμα τα ζουζούνια μου, την Τετάρτη θα πάω να κάνω μια γενική αίματος να δούμε σε τι φάση είναι ο σίδηρος μου.....

Όλη μέρα ξάπλα είμαι και τώρα περιμένω μια ξαδερφούλα για καφεδάκι, τι καφέ χαμομήλι θα πιω εγώ :lol: νομίζω ότι εδώ και πέρα αυτά θα έχω.....

Πολύ θα 'θελα και εγώ μια συνάντηση, δεν είμαι όμως να βγω μόνη έξω, με τις ζαλάδες φοβάμαι...οπότε άμα κανονίσετε θα σας πω τελευταία στιγμή, αν δεν δουλευει ο καλός μου να με φέρει (να έχω τον σοφέρ μου) ;)

Τι να έγινε με το Τζενάκι τελικά? έχω αγωνία για το κορίτσι μας......

Φροσύνα μια χαρά μπαίνουν στο πλυντήριο οι φλις κουβερτούλες.... και εμένα μου έχουν φέρει κάτι χαζά ρουχαλάκια και τα ξεχώρισα ότι άξιζε τα κράτησα, τα υπόλοιπα τα έχω κατεβάσει στην αποθήκη και περιμένω να μου στείλουν κι αλλα και ότι δεν θα χρειαστώ θα τα δώσω σε μια εκκλησία γιατί τα λυπάμε και να τα πετάξω, πάντως έτσι ήταν και εμένα ξεφτισμένα, είχαν ξεντρουλιάνη και λίγη σκουριά πάνω, κόμπους, εντάξει είπαμε να πάρουμε από άλλους αλλά όχι και έτσι...... και εμένα μου είχαν δώσει μια φλισ από τζαμπο και ήταν όλο κόμπους, δεν την κράτησα....τώρα για 5 ευρώ βρίσκω ίδια στα τζάμπο.....

ΝΑΝ ξεκουράσου κορίτσι μου!!!! Γενικά από δω και πέρα βλέπω να αρχίζουμε να πέφτουμε λίγο, λίγες οι αντοχές μας πλεον..... εγώ ευτυχώς τα είχα σιδερόσει όλα νωρίς και έχω τώρα πολύ λίγα κανα μισάωρο δουλίτσα είναι... μου το είχαν πει ότι θα βαρύνω και δεν θα έχω αντοχές πολύ νωρίς...

Κορίτσια σας αφήνω γιατί χτυπάει το κουδούνι, θα τα πούμε αύριο......

Φιλάκια πολλά καλό βράδυ σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα!!! Σας έλειψα? Να μαι λοιπον...δε με κρατήσανε!!

Λοιπον.. ο μπέμπης μας έφτασε αισίως τα 3 ΚΙΛΑ!!! Φαγανό το σκατόπαιδο!! Όντως έχει κατέβει πολύ χαμηλά, και από ότι είπε η γιατρός αυτό που με ζορίζει πολύ είναι το ότι παρόλο που είναι πολύ χαμηλά είναι υπερκινητικός. Ο τράχηλος έχει μικρύνει.. δηλαδή έχω μια ελαφρά διαστολή αλλά όχι σε σημείο να πηγαίνω προς τοκετό. Βέβαια αυτό που είπαν είναι ότι ποτέ δεν μπορείς να προκαθορίσεις πόσο γρήγορα θα αυξηθεί γι αυτό πρέπει να με παρακολουθουν συχνά χωρίς όμως να χρειάζομαι ακόμα τουλάχιστον εισαγωγή στο νοσοκομείο. Καρδιοτοκογράφος οκ.. μου κάνανε και την τελευταία δόση κορτιζόνης για παν ενδεχόμενο.. αυξήσαμε λίγο το yutopar και Παρασκευή πάω να με ξαναδούν.. πάντα με τη συνοδεία της βαλιτσούλας μου.

Αυτάαααααα... ουφ.. ξεφούσκωσα λίγο.

Άλλο? τι νέα ζουζούνες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο Τζενακι μια χαρα ο μπεμπης θηριο!!!Λιγο εμεινε τωρα, θα ετοιμαζεσαι απο μερα σε μερα... Για να δουμε θα γεννησεις πρωτα εσυ ή Ροζε?! :P

Ναν να ξεκουραζεσαι , ηρεμια και μονο περπατημα εκει τριγυρω...

Νινακι μια χαρα ο μικρος, πηρε και θεση τελεια!! Σημειωνω τα γιατροσοφια για τη δυσκοιλιοτητα κλπ γιατι οντως μεγαλο προβλημα! Για τη συναντηση εγω θα προτιμουσα την επομενη βδομαδα γιατι αυτη ειμαι καπως πιεσμενη, εχουμε και ντοπλερ κλπ. Αν βολευει και τις υπολοιπες...

Κικη καλο καφεδακι , η ατονια ειναι μεσα στο προγραμμα, να τρως καλα και να σηκωνεσαι χαλαρα...

Παππυ ετσι κρατα την καλη διαθεση! Μπουρικ κριμα για τη φιλη σου, ειναι τοσο αδικα αυτα....

Σας καληνυχτω, πολλα φιλια :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το απογευμα πηγαμε στον γιατρο! ο μπεμπακος μου ειναι μια χαρα 2650 γρ.! μεγαλωνει το μικρο μου!!! :D:D:D

μπραβο τζενακι μου!!! προσοχη να μην εχεις εκπληξεις!

κοριτσια εγω για καφεδακι δεν νομιζω να μπορεσω! οδηγω μονο για κοντινες αποστασεις πια! πειτε το ομως μηπως τυχει να μπορει να με κατεβασει καποιος!

μα καλα... θελουν να δωσουν ρουχα, δεν τα κοιτανε πρωτα? μα με σκουρια?

τελεια νινακι ο μπεμπακος! ειδες που γυρισε? αδικα ανησυχουσες!

μπουρεκακι κριμα για την κοπελα!

παππυ τι πιο ωραιο απο το να ξυπνας χαρουμενη και ευδιαθετη!!!! αφου εχουμε τα μπεμπακια μας πρεπει να ειμαστε καθε μερα χαρουμενες!!! :D:D

αχ ναν... και εγω θελω πριν την πητ να γεννησω! αρκει να μην εχει βεβαια προβλημα ο μικρος!

πω..πω.... βλεπω τηλεοραση και τρωνε χαλβα σιμιγδαλενιο.... μμμμιιιιαααμμμ.... ποσο θα ηθελα λιγο....!

κολαστικα βραδιατικα!

καλο βραδυ κοριτσακιαααα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις μας εγραψε η rose στο facebook οτι γενναει!!!!!!!!! παει στην κλινικη γιατι λεει αποφασισε η μικρη να ερθει νωριτερα!!!! [smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif]

με εναν πονο κοριτσακι!!!!! ολα καλα να πανε!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kai egw 8elw na er8w gia kafedaki na sas gnwrisw alla apo keratsini na er8w mall einai ligo makrua kai o kalos mou ta prwina douleuei...an kanonistei apogeuma h kapou pio konta 8a er8w sigoura giati kai thn prohgoumenh fora den ta katafera..

rose me to kalo kouklitsa!!!!!ante anupomonoume!!!!

mariapapa mia xara o mikros eee???

tzenoula o mpemphs faganoulhs einai...mia xara 3 kila mpravo!!!!

kikitsa varunes eeee???kai egw arketa mporw na pw...arketes zalades alla o aimatokriths 35...lene oti sto telos einai fusiologikes oi atonies..

kalo vrady pros to paron!!!filia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=wav.gif][smilie=blob5.gif][smilie=blob5.gif][smilie=blob5.gif] Έρχεται κι άλλη μπουμπού!!!!! τι χαρά......πωπω Τζενάκι εσένα περιμέναμε και τσουπ μας την έσκασε η rose..... Άντε με το καλό Μιμή μου και με έναν πόνο!!!!! περιμένουμε νέα.......

Κορίτσια πάρτε σειρά, από δω και πέρα μία μία θα μας κάνει την έκπληξη.....ποια να έχει άραγε τώρα σειρά? Κωνσταντίνα, Μαράκι, ΝΑΝ, puppy ή Τζενάκι? οι άλλες έχουμε ακόμα δρόμο......

Κωνσταντινάκι, εγώ είμαι τώρα σαν να έχω ένα μωράκι στα 3 κιλά περίπου, κι ας είμαι 29η εβδομάδα, αφού δεν βολευομαι ούτε στον ύπνο πλέον, ούτε με μαξιλάρια..... και ευτυχώς δεν έχω πάρει πολλά κιλά, μόνο 9 ....αν είχα πάρει κι άλλα δεν θα μπορούσα να κουνηθώ.... από τον καναπέ πλέον με το ζώρη σηκώνομαι.... :lol::lol: υπομονή....εσύ έφτασες στο τέλος λίγο σου έμεινε, εγώ να δω που θα φτάσω :shock:

Καλό βράδυ...Φιλούρες στις φουσκωκοιλίτσες μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα.μολις γραφτηκα και κανω την πρωτη μου δημοσιευση εδω, μιας και προκειται να γεννησω το 2 παιδακι μου μεσα στο φεβρουαριο -ελπιζουμε δηλαδη γιατι αντιμετωπιζουμε ενα προβλημα με τον πλακουντα-.ειμαι ηδη 3 μηνες στο κρεβατι γιατι εχω επιχειλιο πλακουντα και μια αποκολληση μπορει να αποβει μοιραια και για το μωρο αλλα και για μενα, και παντα υπαρχουν ανθρωποι μεσα στο σπιτι για μπειμπι σιτινγκ στο μεγαλο μου και παροχη υπηρεσιων παντος τυπου για εμενα την κλινηρη.μπορειτε λοιπον να παρετε κουραγιο απο μενα που αν και ειμαι στο κρεβατι, ποναει ολο μου το σωμα απο το πιασιμο, παιρνω κιλά αβέρτα, κανω ενεσεις κορτιζονης,ενα σωρο χαπια για τις συσπασεις, εχω καουρες μεχρι τρελας, ο μικρος μου βγαζει ακομα δοντια και ψιλοξενυχταμε, θα γεννησω με καισαρικη γιατι ο πλακουντας εχει κλεισει σχεδον τον τραχηλο και το μωρο δεν εχει χωρο να γυρισει ενω το προσπαθει το καημενο, και γενικα δεν οριζω τιποτα απο το σπιτι,και την οικογενειά μου.το μονο που παρακαλαω ειναι να περασουν οι μερες αστραπη, να πανε ολα καλα και να σταθω στα 2 μου ποδια.μεχρι τοτε, εχω ανεβασει μυωπια απο την πολλη τηλεοραση και το ιντερνετ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα καλος ήρθες στην παρέα μας........

Τι να πω κουράγιο κοπέλα μου, πω πω δύσκολο να είσαι τόσους μήνες ξάπλα και να έχεις κι άλλο παιδάκι....υπομονή και θα περάσει και αυτό....σε ποια εβδομάδα είσαι? και που γεννάς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...