Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012!Νο3!γεννάμε!!!


Recommended Posts

twiggy μ σ ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες και τις πληροφοριες θα φροντισω να παω να παρω ενα βιβλιο γιατι ειμαι στο σκοταδι ....

μπουρικ περαστικα σε ολους σας, σου πεσαν πολλα μαζι αλλα περαστικα ειναι φτανει να ναι καλα η μπεμπα και τα μωρακια σου κι εσυ να συνελθεις λιγακι...μακαρι γρηγορα !!!!!υπομονη

Κικκι ναι το χουμε καταλαβει οτι κατι παιζει με την κουζινα ετσι μουρχετε να ρχομαι εκει να τρωω μπας και παρω κανα κιλο χεχε, με το καλο τα αποτελεσματα

rosed κι εσυ πλησιαζεις αντε με το καλοοο, εισαι πολυ γλυκια μανουλα και οι φωτο του γαμου σου ολα τα λεφτα με το μαλακο οι δουλιτσες (τι το θελατε και το αλλαξατε πολυ ταλαιπωρια βρε παιδι μου)...μην αγχωνεσε ολα θα γινουν σιγα σιγα....

Κονσταντινα μου χαιρομαι που πας καλυτερα μπραβο,υπομονη με τις καουρες...τελικα ολες κατι εχουμε τωρα που πλησιαζουμε και μεγαλωνουν τα μωρακια μας, πονακια εχω κι εγω καποιες φορες αρκει να μην ειναι εντονα πολυ και συνεχομενα....εμενα υπαρχουν μερες που με τραβαει η κοιλια μου πολυ εντονα λες και με εχεις βαλει στον τορνο(ξεχειλωνω? τι να πω χαχα)

καλο βραδι σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ηθελε ο αντρουλης να φαινεται και στην ταυτοτητα,ιδιοτροπιες τι να πω,αλλα ειπα να του το κανω το χατηρι...του ειπα οτι ετσι και με χωρισει θα τον βαλω να τρεχει να μου το ξαναλλαζει μετα :D ευχαριστω πολυ πολυ κι ανταποδιδω,κι εσυ εισαι πολυ γλυκια :) Κωνσταντινα κι εγω εχω κατι τετοια πονακια μερικες φορες,οπως και επισης αρχισα να νιωθω και πιεση χαμηλα,ειδικα οταν παω να κατσω,ρωτησα το γιατρο κι ειπε ειναι φυσιολογικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsakia!!!egw deuteri mera ksapla kanape...eutixws ola kala,apo ti kiriaki vradi den exw ksanadei aima!!exei poli plaka...eimai ksapla kanape me 3 control dipla mou,efimerida,periodika,fakelous me authaireta,ekkremotites grafeiou,kinito,stathero....koinws olo to spiti panw sto trapezaki :D

Pantws mexri twra tin eixa anagi ti ksekourasi...etrexa to proigoumeno kairo ipervolika!!!den aksizei etsi!!

Panw apo ola ta mpempakia mas.

Rose emena de thelei na milisw me aimatologo...de kserw ti na kanw...exw mperdeutei...ontws tis inohep idi tis vriskw me diskolia.me apasxolei mipws prepei na auksisw dosi k egw eimai sto kosmo mou!!

Bourique na sou zisei i mpempoula!!!polles euxes k apo emena...na einai igies kai kalotixo!!milaw k egw gia kourasi k esi eisai me 3mwrakia k de paraponiesai...ti na pw??respect :!::!: perastikaaaa kai siderenioi grigora oloi!

Sofia exoume mono 1 mera diafora stin egimosini mas ...to exeis proseksei? ;)

Me kila pws ta pate?Egw ksekinisa 54.5 κ eimai 62..k me poli zori kratiemai na mi kanw treles gourounies sto fagito :!: to teleutaio vevaia einai auto...na pane ola kala panw apo ola!!

Kiki mou dwse mas kamia grigori k eukoli sintagi gia oses apo emas Einai asxetes...me prwti k kalitei emena!!!

Twiggy mou kala kaneis k prostateueis ton eauto sou k egimosini...k egw pou etrexa sa palavi ti katalava.??tha mou pei kaneis euxaeistw???erwtisi...mporeis na rwtiseis ti fili sou pws diekopse to tsmede.?fovamai oti xanoume tin adeia askisews epaggelmatos...de kserw an prepei na ksanadwsoume eksetaseis...eleos...pio ma...o tameio k axristo apo to diko mas den iparxei!!!!!

Sas filw oles...ta leme argotera....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φουσκωκοιλίτσες!!!!

Πήρα τα αποτελέσματα της καμπύλης.....μια χαρά δόξα το θεό όλα καλά!!!!

0' 61, 60' 128, 120' 89, 180' 79.

ο κωλοαιματοκρίτης δεν λέει να ανέβει ρε γαμώτο από 29 πριν ένα μήνα και έπεσε στο 28......τι να πω ...και τι δεν έχω κάνει...με βλέπω για 3 αμπούλες τώρα.......

Σοφάκι θα ανοίξω catering και θα σας εφοδιάζω με ταπεράκια :lol::lol::lol:

rose εδώ αγχώθηκα εγώ με τόσα που έχεις να κάνεις.....και πλησιάζεις κιόλας και εγώ έχω πολλά να κάνω ακόμα, αλλά έχω ακόμα χρόνο μπροστά μου....... σιγά σιγά ε? και εγώ πρέπει να κάνω μία επαναξέταση την 28η εβδομάδα για θρομβοφιλία, κάποιες τιμές δεν ήταν πολύ καλές και ενώ ένα ινοχέπ μου την έκοψε και μου έδωσε σαλοσπίρ.... τώρα αναλόγως μου είχε πει τα αποτελέσματα μπορεί μέχρι να γεννήσω να ξανακάνω ινοχέπ...για να δούμε....

Κωνσταντινάκι εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα την Παρασκεύη από τον ενδοκρινολόγο

Εγώ κορίτσια πονάκια δεν νοιώθω, μόνο όταν κουράζομαι πολύ, την Παρασκευή ας πούμε που ήμουν από το μεσημέρι μέχρι το βράδυ έξω , με έπιασε μέση, πλάτη και λίγα πονάκια χαμηλά......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και παλι!!

Κωνσταντινα κουραγιο με τις καουρες, μηπως ειναι και σενα το μπεμπε με το κεφαλι πανω και σε ταλαιπωρει? ελπιζω να συνελθεις γρηγορα!

Κικη ειναι απογοητευση αυτο με τον αιματοκριτη.. κι εμενα τον προηγουμενο μηνα ειχε πεσει αλλα δεν αυξησα τη δοση, τωρα αυτον τον μηνα ανεβηκε απο 28 στο 29 και χαρηκα λες και ειναι πολυ! :lol: Μαλλον εχει να κανει με την βδομαδα που ειμαστε και την απορροφηση, ο αιματολογος μου ειχε πει οτι μετα τον 6ο σταθεροποιειται γενικα...

Κατερινα ετσι χαλαρα, να ξεκουραστεις αυτες τις μερες. Θα ρωτησω τη φιλη μου για το ΤΣΜΕΔΕ, δεν ξερω αν κοβουν την ασκηση επαγγελματος, ισως βεβαια δεν σου δινουν βεβαιωσεις για υπογραφες στις πολεοδομιες κλπ. Θελω ομως να ου πω οτι τωρα , την τελευταια βδομαδα, ανακοινωθηκε οτι λογω κρισης γενικοτερης και ειδικοτερα του επαγγελματος, αποφασισαν να σφραγιζουν τα βιβλιαρια ακομα σε εκεινους που δεν εχουν πληρωσει εισφορες. Απλα πρεπει με το μπλοκακι να αποδειξεις οτι δεν εργαζεσαι ή αυτοαπασχολεισαι.. Αν θελεις στειλε μου πμ το μαιλ σου να σου κανω προωθηση τις ανακοινωσεις. Εγω πληρωσα τωρα τον Οκτωβριο μιας και θελω το επιδομα τοκετου αλλα μαλλον απο την επομενη δεν θα μπορω για μεγαλο διαστημα.. Θα δειξει..

Ροζε μου μπαινεις κι εσυ σιγα σιγα στην τελικη ευθεια πωπω... Με το μαλακο οι δουλειες, κρατα δυναμεις για μετα ;) Καλη επιτυχια οσες τρεχετε με τη θρομβοφιλια, εχω μια φιλη φρεσκοεγκυουλα με αυτο το θεμα και ειναι πολυ αγχωμενη.. ειναι καπως ταλαιπωρια και δεν ξερουν ολοι οι γιατροι πολλα γι αυτο!

φιλια σε ολες!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα ότι θες από συνταγή εδώ ο mastercef :lol::lol::lol: ανοίγω το ψυγείο και το ντουλάπι και μέσα σε λίγη ώρα έχω έτοιμο ένα υπέροχο γευμα ;) , αλήθεια άμα θες τίποτα στείλε μου πμ να σου στείλω καμιά καλή συνταγή ;) Απόλαυσέ την ξεκούραση όσο πιο πολύ μπορείς!!!! και εγώ καναπέ ξάπλα τηλεόραση, τηλέφωνα και το λαπτοπ δίπλα (γι'αυτό με βλέπεται όλη μέρα μέσα) ;) .

Στα κιλά είμαι +7 ...καλά κρατιέμαι ακόμα.....

Βρε κορίτσια τώρα είδα τα απότελέσματα και ο γιατρός μου είχε γράψει με λήψη 100γρ. και αυτοί μου έδωσαν 75γρ. γλυκόζη..... περιμένω τώρα τηλ από τον γιατρό, δεν πιστεύω να με ξαναβάλει να την κάνω?

Twiggy άσε με αυτόν τον αιματοκρίτη εμένα είναι και δύο και τραβάνε τραβάνε, μου το ήπιαν όλο το αίμα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωωωω.... εγραψα τοσα και σβηστηκανε! παμε παλι...

το απογευμα πηγαμε στο γιατρο και ναι... γυρισαμε!!! [smilie=blob3.gif]

ειμαστε 1800 γρ. και ολα πανε μια χαρα...!!! :D:D

επειδη ο αιματοκριτης εχει κολληση στο 31 μου αλλαξε τα legofer με κατι αλλα για να τον ανεβασουμε για την γεννα!

μου ειπε επισης οτι το ιασω υπεγραψε με το κρατος απο τον καινουργιο χρονο τις γεννες να μην τις πληρωνουμε εμεις αλλα να τα περνουν απο τα ασφαλιστικα ταμεια! αλλα δεν θα περνουμε το επιδομα! για δικλινο η μονοκλινο θα πληρωνουμε την διαφορα! και οτι αφου το εκανε ενα θα το κανουν ολα! δεν συμφερει το κρατος να συντηρςει τα δημοσια μαιευτηρια! τι να πω... μακαρι!!!

μπουρεκακι περαστικα σας...!!! να προσεχεις την μικρουλα να μην κολλησει και αυτη!

κατερινα απο εδω και περα παρτο αποφαση! θελει ξεκουραση και προσοχη...! (τα λεω για να τα ακουω και εγω!!!)

απο πονους δεν εχω κατι αλλα εχω αρχισει να κουραζομαι παρα πολυ ευκολα! φανταζομαι πως θα ειμαι τον αλλον μηνα... :?

καλο βραδυ κοριτσακια!!! θα τα πουμε αυριο...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσάκια!! Τι κάνετε;; Όλα καλά με τις εξετάσεις ετσι;; Όσο για τον αιματοκρίτη τι να πω κοριτσια μου εγω εχω φτασει στο 26!!!! Τωρα παίρνω 2 felicine και 1 σιδηρο γιατί εχω και στιγμα και δεν πρεπει να παρω περισσότερο :shock::shock: απλά δεν αποροφάται απο τον οργανισμό μου :shock::shock: .

Κατα τα άλλα όλα καλά, εχω παιθανει στις καούρες :shock::shock: και κοιμάμαι πλεον καθηστή :shock::shock: .

Αλλά σημερα είναι η τελευταια μου μερα στη δουλειά οποτε δεν σκεφτομαι τιποτε αλλο από το να παω σπιτάκι μου και να αραξω στον καναπέ [smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Φιλάκια πολλα σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοιλιτσες!!!

Πο πο δυο μερες εχω να μπω και να γραψω και εχετε γραψει παλι... :lol: Εγω χθες ημουν ολο το πρωι στο Ιασω,ειχα ραντεβου με την αιματολογο,καναμε μια εξεταση και μετα μου εκαναν την ενεση για το rhesus (-),στον ποπο :shock: ,πονεσα λιγακι αλλα αντεξα!Το απογευμα πηγαμε με τον αντρουλη μου να βρουμε ενα κομοδινακι που ηθελα να το βαλω διπλα στην κουνιστη καρακλα θηλασμου,και βρηκα κοριτσια ενα φανταστικο,"εποχης" με αναγλυφα σκαλισματακια ετσι οπως το ειχα φανταστει για να ταιριαζει με τα επιπλακια και εδεσε φοβερα!Και μετα βρηκαμε και ενα πορτατιφακι στο ιδιο υφος,ροζ με χαντρουλες,δαντελιτσα και τουλι,τελειο...θα βαλω προσεχως φωτο να το δειτε!Ο αντρας ξετρελλαθηκε,"θα κοιμαμαι εγω εδω" μου λεει μετα... :lol::lol::lol:

Ευχαριστω Κικη μου για τα κοπλιμεντα!!! :x

Σημερα θα φτιαξω κουραμπιεδες και μελομακαρονα (3πλη δοση)...θα μοσχομυρισει το σπιτι Χριστουγεννα!!!Παω να ξεκινησω σιγα σιγα γιατι θελω ωρες...

Φιλακιααα,τα λεμε πιο μετα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια,

Βλεπω απο αιματοκριτη ολες καλα παμε :roll: , υπομονη και απο δω και στο εξης θα αρχισουν να ανεβαινουν. εμενα μου πε ο γιατρος μετα τον 6ο σταθεροποιηται και περνει τον ανηφορο (αφου αυξηθει και η δοση στα 3 την ημερα) οπως και εγινε στην περιπτωση μου οποτε αναμονη και ολα θα γινουν...

Κατερινα οχιιιιι δεν το χα προσεξει χααχα να δουμε ποια θα τερματισει πρωτη τελικα :lol::lol::lol: ειναι και αλλη μια κοπελα δεν θυμαμαι πια που γενναει 2 μερες πριν απο μενα (θα πεσει στριμωξιδι) εγω ξεκινησα απο 43 κιλα (λογω εμετων) και τωρα εχω φτασει 49 με μια κοιλιτσα 5ου μηνα :cry: ο γιατρος μου κανει ταμα μπας και παρω κανα κιλο !!

πολλες εχετε θεμα με την θρομβοφιλια ε? δεν γνωριζω για το θεμα υπομονη βρε κοριτσια...

Αντε κικι θα σου στελνω κουριερ να μου φερνει τα ταπερακια σπιτι :lol::lol: , α ελπιζω να μην χρειαζετε να ξανακανεις την σακχαρου απα πα , καλα που ειχαν το μυαλο τους?

μαριπαππα μια χαρα τα κιλακια του μωρουλιου αντε να μεγαλωσετε κι αλλο !!

Φλωριανα απο βδομαδα αραλικιιιι αντε λιωσε στον καναπε την πρωτη εβδομδα να το καταευχαριστηθεις..

Μεγεια τα πραγματακια ελινουλινι περιμενουμε φωτο να θαυμάσουμε.....

Κωνσταντινα υπομονη με τις καουρες μολις γυρισουν τα μωρακια μας θα νιωσουμε καλυτερα ελπιζω !!

καλημερεςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!

μαριαπαπα μια χαρα ο μπεμπης :):) αυτο που λες για το Ιασω μου ειπε η γιατρος μου οτι ισχυει πια και για το ΜΗΤΕΡΑ.

Φλωριανα καλη αδεια!! αντε να χαλαρωσεις λιγακι.. Κι εγω να σου πω ψιλοορθια κοιμαμαι, ειδικα οταν την πεφτω λιγο μετα το μεσημεριανο, αλλα οχι απο καουρες. Απλα νιωθω πιεση κατω απο το στηθος κι εκει που ξεκινα η κοιλια, λες και μου εχουν δωσει μπουνια ειναι καμια φορα, το εχει αλλη αυτο? :?

Σοφακι σιαμιαμιδι!! :P μαλλον πρεπει να σου στειλει μερικα ταπερακια η Κικη!! Περασαν καθολου οι ανακατωσουρες?

Ελινουλινι μπραβο ολα καλα, εκανες και την ενεσουλα.. παει κι αυτο! Με 'γεια τα πραγματακια, περιμενουμε φωτο..

πολλα φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera omorfes!!!!

kiki teleia t'apotelesmata eee xamnlos o aimatpokritns d peirazei 8a tnv palepsoume!!!

kon/na t idio kapsimo sto laimo exw kai egw sunexws....d upoferete nomizw oti 8a ta vgalw suvexeia!!!

twiggy m ektos ap'tis kaoures exw k auto ton pono...

ta'xw ola mallon xaxaxa d peirazei xalali na vgoun gera kai dunata ta koritsakia m kai n manoula ola t'antexei xaxaxa :P

aaaaaaaaaa kleisame kai ta epiplakia tous vevaia teln genarn 8a ta exoume alla 8a pai3oume se lila kai triantafulln me xaragmenous purgous stis kounies kai prigknpissa stnv alla3iera pisteuw 8a ginei omorfo t dwmatiaki mas

oso gia karotsi kiki eimai 99% cam twin pulsar

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε?

Εγώ έχω τρελές ξυνίλες πάλι και καούρες :? Ευτυχώς όλα καλά με την καμπύλη και δεν θα χρειαστεί να την ξανακάνω. Για τον αιματοκρίτη πάμε για 3 δόσεις σιδήρου :( ελπίζω να ανέβει σιγά σιγά.....

Φλωριάννα άντε τελευταία μέρα σήμερα και από αύριο απολαμβάνεις το σπιτάκι σου ;)

Ελινουλίνη με γειά τα πραγματάκια!!!!! μμμμ μελομακάρονα και κουραμπιέδες ε? τέλεια εγώ το ΣΚ θα φτιάξω ;)

Σοφούλα έλα στην μαμά Κική από 49 θα σε πάω μπαμ μπαμ στα 59 :lol::lol::lol:

twiggy και 'μενα μου είχε πει ο γιατρός την Παρασκευή ότι θα γινόταν αυτό με τα ιδιωτικά και αν τελικά γίνει θα με πάει στο ΡΕΑ .....

Εβάκι ευτυχώς όλα καλά, και πριν πάρω τα αποτελέσματα ξέρεις τι έκανα? έφαγα 2 σοκολατάκια κρυφά :lol::lol: και λέω μπορεί να είναι και τα τελευταία, ας τα ευχαριστηθώ τώρα ;)

Άντε ωραία τα κλείσατε εμείς ακόμα ελπίζω μέχρι το Σάββατο να πάμε και εμείς να τα κλείσουμε.......

για καρότσι εγώ για το pegperego λέω, τώρα θα δούμε......Σου είπε εσένα κάτι ο γιατρός για το ΡΕΑ αν έχει υπογράψει και αυτό με το κράτος να τα καλύπτει όλα τα έξοδα η ασφάλεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι μου κάνατε πάλι με αυτό το βιντεάκι με τον γιατρό... πλάνταξα στο κλάμα για άλλη μια φορά... Τι όμορφο μωράκι!! Γερό να είναι.

Σχετικά με τις καούρες, κι εγώ έχω συνέχεια παρ' όλο που ο μπέμπης έχει γυρίσει εδώ και μερικές εβδομάδες. :shock: Οπότε τουλάχιστον σ' εμένα οι καούρες δεν έχουν σχέση με τη θέση.

Τελικά παρήγγειλα καρότσι από το γερμανικό site. Πολύ καλή οργάνωση έχουν. Μου έστειλαν επιβεβαίωση της πληρωμής και είπαν θα ξαναεπικοινωνήσουν όταν ξεκινήσει η αποστολή.

Βρε κορίτσια τι προκομένες που είστε!! Κάνετε κουραμπιέδες και μελομακάρονα!! Εγώ τα αγοράζω, τελείως άχρηστη. Έχετε να προτείνετε καμιά καλή συνταγή για μελομακάρονα μπας και δοκιμάσω κι εγώ? Η μαμά μου όποτε έκανε γινότανε σκληρά και δεν μου άρεσαν, με αποτέλεσμα να προτιμώ τα αγοραστά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες μου......

επανηλθα...αρκετα καλυτερα......σταματησε να με ποναει και το στηθος....συνεχιζω βεβαια την αντιβιωση και ελπιζω να μην το ξαναπερασω αυτο..δραμα λεμε......

η μικρη σημερα πολυ ησυχη....κοιμηθηκε και πολυ καλα το βραδυ...αλλα οταν το κανει αυτο συνηθως το επομενο βραδυ ειναι μαρτυρικο...χαχαχα......

αντε βρε κοριτσια κοντευεται και σεις σιγα σιγα....

απο οτι διαβαζω ο αιμοτοκριτης σας ειναι στο πατο....εγω παλι καλα ποτε δεν ειχα προβλημα με αυτο....τωρα πρεπει να αρχισω παλι το σιδηρο.μπλιαχχχχχ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουρίκ πολύ χάρηκα, άντε όλα καλά!!!! φτου φτου η μπεμπούλα να συνεχίσει το ζουζουνάκι να είναι έτσι...... τα αδερφάκια τι λένε?

Κορίνα εμένα μου τα έφεραν στο σπίτι από το Γερμανικό σιτε....όντως πολύ καλή οργάνωση!!!!!!

Εγώ κάνω του Παρλιάρου μία συνταγή, την δοκίμασα και μου άρεσε πολύ και εύκολη

http://www.sintagespareas.gr/sintages/m ... iarou.html

είδα την προηγούμενη εβδομάδα και του Άκη στο MEGA και μου φάνηκαν και αυτά καλά δες και αυτό το βιντεάκι http://www.megatv.com/proinomou/default ... 99#toppage

επίσης ένα ωραίο κόλπο του Παρλιάρου όταν τα βαρεθείς τα μελομακάρονα τα τρίβεις με το χέρι, τα βάζεις σε ένα ταψάκι και φτιάχνεις μία κρέμα πουτίνγκα και την ρίχνεις από πάνω και τρίβεις και λίγα καρύδια στο τέλος και γίνεται κάτι σαν εκμεκ με μελομακάρονα....γίνεται ΤΕΛΕΙΟ!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ??? ΒΛΕΠΩ ΚΑΝΑΤΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ Κ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ... ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΤΗς ΠΑΡΕΑΣ ... ΠΟΙΑ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΕΛΟΜΑΚΑΡΟΝΑ??? ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ ΣΤΕΙΛΤΕ Κ ΑΠΟ ΕΔΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΣΤΟ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΩ ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΩ .

bourique1983 ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΟΥ??? ΕΣΥ Κ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ???

ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ Κ ΣΤΟ motherbaby Κ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΑΚΙ ΩΡΑΙΟ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΝΕΤΟ ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΕΞΩ ΝΑ ΑΕΡΙΣΤΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΥΡΙΖΕΙ , ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ Κ ΘΗΚΗ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΛΕΝΕΤΕ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΥΜΠΑΩ ΕΤΣΙ ΠΑΝΩ Μ Η ΣΤΟ ΜΩΡΟ...

ΓΙΑ ΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΙΠΑΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΣΕΤΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ??? ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΦΕΡΕΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗς Μ. ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΕΙΠΑΤΕ ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπουρεκακι μπραβο σου που εισαι καλυτερα! ελπιζω να μην εχεις προβλημα με το θηλασμο και επισης ευχομαι η μπεμπουλα ετσι ησυχη να ειναι συνεχεια! ;)

πωπω φτιαχνετε γλυκα ολες, χαμος! μπα κι εγω παιρνω απο μαμα, πεθερα κλπ, ειπα ειδικα φετος να μην φτιαξω και τρωω συνεχεια!!! :lol:

εβιτα στο Ελενα θα ειμαστε,δεν εχουμε πει που θα παμε μετα. Παρε μας οταν τελειωσεις να δεις που βρισκομαστε ή αν ερθεις νωριτερα περιμενε μας στο Ελενα. Κατα τις 12 τελειωνουμε λογικα... φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα πατε για καφεδακι;;;;;θελω και εγω!!!!!!

μια χαρα τα παμε με το θηλασμο....η μικρη ειναι ιδιαιτερη λατρης του στηθους μου...χαχαχαχα.....δεν εχουμε πιει ουτε μια σταγονα ξενο γαλα και ειμαι ιδιαιτερα χαρουμενη......

τα μικρα το εχουν παρει πολυ καλα με τη μπεμπα.......και ο ιασονας που ειχε δειξει στην αρχη μερικα δειγματα ζηλιας....και το εβγαζε στο φαγητο δηλαδη δεν ετρωγε εχει τωρα 3 μερες που επανηλθε...με πολυ αγαπη και χαδακια εγινε παλι το καλο μου αγορακι......αχ!!!!!!κοριτσια ειναι πολυ ομορφο το συναισθημα αυτο.......τρια παιδακια.......μεγαλη ευλογια...... :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twigy :lol::lol::lol: ναι μια ζωη σαμιαμιδι ειμουν και τελικα και μετα την εγκυμοσυνη παλι ετσι θα μεινω αφου δεν αλλαξε τιποτα χαχαχαχαα , οι αναγουλες ακομα δινουν αισθητα το παρον, αχ βρε κικι μου με το εκμεκομελομακαρονο σου......κι αυτο με τα σοκολατακια πολυ πολυ υπουλο χτυπημα κατα του σακχαρου χααχαχαα ευτυχος που η εξεταση ηταν οκ αλιως θα ονειρευοσουν σοκολατακια και αλλες λιχουδιες

Κι εγω αχαιρευτη ειμαι, απο μαμα και πεθερα τα γλυκακια τα χριστουγενιατικα δεν το χω καθόλου.....

Μπουρικ ολα καλα ευτυχως περαστικα, ε τον Ιασσωνακο συνηθισε ,μια χαρα λοιπον . Οταν παιρνεις αντιβιωση συνεχιζεις να θυλαζεις δηλαδη? κανει? Ναι τρια παιδακια τριπλη ευτυχια, αλλα χαρα στο κουραγιο σας μεγαλη υποθεση !!

Κορινα κριμα μου γκρεμισες την ελπιδα :cry::cry: περιμενα οταν θα παρει θεση να αλλαζε κατι ουφ αντε να δουμε.....

Εβιτα μεγεια το μαξιλαρακι ''ο τσαμπας ζει'' χαχααχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβίτα και εγώ θα πάω να πάρω την θήκη...εμένα μου είπε όμως αυτή η πωλήτρια ότι μπορω να το πλύνω στο χέρι..........Πάρε μας τηλ. την Παρασκευή να σου πούμε που θα είμαστε.......

Μπράβο μπουρίκ, ζεις πραγματικά τις ωραιότερες στιγμές....τα παιδιά είναι ευτυχία, πραγματικά ευλογία!!!!!! να σου ζήσουν τα ζουζουνάκια σου!!!!

Σοφάκι ευτυχώς δεν τρώω ποσότητες, 1-2 σοκολατάκια την ημέρα, και μελομακάρονα πάλι 1 την ημέρα με ικανοποιούν και ευτυχώς από πάστες και τέτοια δεν τρελένομαι, με λιγόνουν..... δεν μπορώ τις ποσότητες......με τις καούρες ευτυχώς χθες πήρα ένα simeco και μπόρεσα να κοιμηθώ ;)

Εβάκι ωραία θα περιμένω νέα σου...... φαντάσου να γεννήσω και εγώ στο ΡΕΑ, δεν έχουμε και μεγάλη διαφορά, και στα δίδυμα ποτέ δεν ξέρεις, εφόσον θα είμαστε και με καισαρική θα ξέρουμε από πιο νωρίς....... ωραία το βιβλίο από που το πήρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα. Για γλυκα και συνταγες ακουω! Εδω και 10 χρόνια φτιαχνω την τελεια συνταγη για μελομακαρονα. Ειναι της βεφας Αλεξιαδου και δεν την αλλαζω με τιποτα. Ειναι πανευκολη. Ακομα και μαμα και πεθερα παραδεχτηκαν οτι ειναι τελεια συνταγη και την φτιαχνουν και αυτες.

Σας την δίνω:

- 1 κιλο αλευρι

- 2 κγ μπεικιν

- 1κγ σοδα σκόνη

- 2 κουπες τσαγιου λαδι ή 1 λάδι 1 βουτυρο( να ειναι ζεσταμένο οχι καμμένο)

- 3/4 κουπας χυμό πορτοκάλι

- 2 κσ. ξυσμα πορτοκαλιού

- 1 κουπα ζάχαρη

- 1κσ κονιάκ

σιρόπι

2 ποτηρια νερου μέλι

2 ποτήρια νερου ζάχαρη

2 ποτήρια νερό

ΕΚΤΕΛΕΣΗ

χτυπαμε λάδι με ζαχαρη κανά πεντάλεπτο συν χυμό πορτοκάλι, ξυσμα, κονιάκ. Αφήνω το μιξερ στην ακρη και προσθετω μεσα το αλευρι αφου το εχω ανακατεψει πρώτα με το μπεικιν και την σόδα. Η ζυμη δεν θελει καθολου παιδεμα για να μην σκληρύνει. ισα ισα να ενοποιηθούν τα υλικά. Πλάθω και βγαινουν 2 ταψια της ηλεκτρικής κουζινας. Τα ψηνω στον αερα στους 180 μεχρι να παρουν χρώμα.

Το σιρόπι το εχω βράσει για 5 λεπτά. Ζεστο το σιροπι χλιαρά τα μελομακαρονα τα συγκεντρωνω όλα σε ενα ταψι και τα περιχύνω σιγα σιγα με το σιρόπι. Εννοειται απο πανω μετα καρυδακι κανελίτσα και τα συναφη. και ενα μκρό μυστικό προτιμήστε το αλευρι Robin hood υπαρχει σε όλα τα σουπερ μαρκετ τα απογειώνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου πως είστε σήμερα;;; Εγώ πήγα να δω 2 φίλες μου και κάτι συγγενείς σήμερα και επειδή ήμουν όλη μέρα έξω, τώρα νοιώθω ότι δεν μπορώ να κουνηθώ!!!  Τα νέα μας!!! Επιτέλους "έπεσε" ο θυρεοειδής!!! 2,87!!! Συνεχίζουμε με την ίδια δόση και το ξανά τσεκάρουμε σε 6 εβδομάδες! Επίσης είπα στον γιατρό μου το όνομα του γιατρού που μου συνέστησαν και μου είπε τα καλύτερα και να τον πάρω άμεσα να κλείσω ραντεβού και μαζί του και να του πω μετά τι είπαμε!
    • Αδαμαντία και τη φωνάζουν Άντα αλλά εκτός που δεν μπορώ τις φαγωμάρες για το όνομα... δεν έχω πια καλή σχέση με τη μητέρα μου οπότε δε νοιώθω να της το οφείλω κιόλας!
    • Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Μετά την έκτρωση και μετά την αποβολή αισθανόμουν ακριβώς έτσι!!! Θα ηρεμήσεις κάποια στιγμή κι όταν έρθει το ουράνιο τόξο θα τα βλέπεις λίγο ομορφότερα τα πράγματα!! Σου στέλνω γλυκό φιλί κορίτσι μου... Εγώ τη βλέπω τη διαφορά στην πάνω φωτογραφία... Άντε να κάνεις μια χοριακή τη Δευτέρα να δούμε τα θετικά σου νέα!!! Κορίτσι μου εγώ γενικά όποτε είχα υποψία έκανα χοριακή μετά την καθυστέρηση! Περίμενε μέχρι τη Δευτέρα και πήγαινε για μια χοριακή! Έτσι μπράβο!!! Κλώσσα τώρα μέχρι να ηρεμήσει το μπεμπίνι σου!!! 
    • Την μαμα μου Ροδούλα την φωνάζουμε  δεν μου αρέσει και πολύ είναι η αλήθεια Την έλεγα την μαμα μου (πριν παντρευτώ) δεν μου αρέσει το όνομα σου δεν θα το δώσω αν κάνω κορίτσι 😂 .. έλεγε δεν έχω τέτοια θέματα παιδί μου εγω να διαλέξεις ένα άλλο όνομα που να σου αρέσει γιατί και εμένα δεν μου αρέσει αυτό το όνομα .. και ακόμα μου λέει δηλαδή να μην το βάλω 😂 αλλα τελικά αποφασίσαμε πως θα το δώσουμε..  εσενα πως την λένε την μαμα σου ;
    • Κορίτσι μου και εγώ σε αυτό ακριβώς κατέληξα γιατί όταν είχα μπει να διαβάσω τι εστί σύνδρομο turner. Και στην δική μου περίπτωση είναι ότι έχασα το μωράκι μου 2 μέρες πριν πάω να κάνω την pappA οπότε φαντάζομαι ότι ο Θεός ήξερε για ποιο λόγο μου το πήρε.. 🥺🥺🥺 Επίσης ο τωρινός μου γιατρός όταν του είπα το ιστορικό μου είπε ότι ξέρει περιπτώσεις με αυτό το σύνδρομο και δεν είναι τόσο τραγικά με όσα γράφουν στο ίντερνετ, σίγουρα όμως υπάρχουν πολλά θέματα Υγείας.  @Mpourmpoulo εύχομαι πολύ πολύ σύντομα να κρατήσεις 🌈 σου αγκαλιά ❤️❤️  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...