Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φιλενάδες μου γλυκιές σας αποχαιρετώ με αγάπη


Recommended Posts

Γλυκο μου Μαρικακι συγκυνηθηκα πολυ και δακρυσα με αυτα που βρηκες μπροστα σου :cry::cry::cry:

Να σε ρωτησω κατι...Τον Απριλιο εκανες μαστογραφια και δεν ειδαν τιποτα?

Εγω ειχα στο νου μου πριν ξεκινησω την προσπαθεια να κανω ελεγχο μαστου και να κοιταξω και το θυροειδη επισης! Εχω πολυ καλη φιλη γιατρο που εχει να κανει με βιοψιες και μου τα ειχε πει!

Φαντασου οτι και 34 να εισαι να κανεις ελεγχο, μου ειπε!!!

Τωρα τι να πω και ο γιατρος παιρνει ιστορικο! Αν εχει υπονοιες δεν πρεπει να σε αφηνει.! Τι να πω...

Ασφαλως και προεχει τωρα η υγεια!!

Εισαι δυνατη και θα τα καταφερεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ειμαι σιγουρη!!!

Η επιστημη εχει προχωρησει, εσυ βαλε μονο την θετικη ψυχολογια!!

Θα προσευχομαστε για εσενα ολες εδω!!! :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Θα ειναι πολλες οι προσευχουλες θα ακουστουν καλυτερα!!!

Περιμενουμε νεα σου γλυκουλα μου!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::-*:-*:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μarikaki μου δεν ξέρω τι να πω,ανατρίχιασα,δάκρυσα είπα γιατί ρε γαμώτο κάποιοι άνθρωποι να δοκιμάζονται τόσο πολύ...δεν έχουμε συνομιλήσει πολλές φορές αλλά πάντα σε παρακολουθούσα και σε θαύμαζα,πως αντιμετώπιζες τις όποιες δυσκολίες και το χιούμορ σου τόσο ωραίο!!!!!!!μας έχεις δείξει πόσο δυνατή είσαι και πόσο όρεξη για ζωή έχεις και δεν θα διαφωνήσω με τα υπόλοιπα κορίτσια και θα πω ότι ο καρκίνος πρέπει να σε φοβάται και όχι εσύ αυτόν!!!!!!!!!!είμαι σίγουρη ότι κρύβεις ακόμη περισσότερη δύναμη μέσα σου από αυτή που ξέρουμε και θα βγείς νικήτρια!και αυτά που λες περί αποχαιρετισμού δεν μου αρέσουν καθόλου,εδώ θα είσαι να μας λες πόσο καλά τα πηγαίνεις!!!!!!!!και όπως λέει η lena σίγουρα ταρακουνηθήκαμε αλλά από την λαχτάρα μας να έρθουμε πιο κοντα σε ένα μωράκι δεν τα σκεφτόμαστε αυτά,λέμε σε μένα θα συμβεί και αυτό?να μη σε κουράζω,να ξέρεις ότι η σου στέλνουμε την αγάπη μας και την θετική μας σκέψη για να πάνε όλα καλά! :x:x:x:x:x:ympray::ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marikaki δεν έχει τύχει να ξαναμιλήσουμε αλλά όταν διάβασα το ποστ σου σοκαρίστικα και συγκινήθηκα... Σε ευχαριστούμε που μας ταρακούνησες... καλό είναι να λαμβάνουμε υπόψη όλους τους παράγοντες. Εύχομαι ολόψυχα να βγεις νικήτρια από αυτή τη μάχη και να πραγματοποιήσεις όλα τα όνειρά σου! Περαστικά να είναι και ανώδυνα! :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marikaki μου σε διαβαζω κ εχω ανατριχιασει...

Εισαι δυνατη γυναικα κ θα βγεις νικητρια απο ολη αυτη την ιστορια!!!!!!!!!

Σου ευχομαι ολοψυχα πολυ συντομα να γυρισεις κοντα μας γερη και δυνατη!!

Πολλα φιλια η σκεψη μας θα ναι κοντα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θυμαμαι να εχουμε μιλησει ποτε, αλλα θα ηθελα να σου δοσω λιγη δυναμη και λιγη ελπιδα.

Εχω δυο ξαδελφες με λεμφωμα τυπου Hodkins, η μια ειχε σε ελαφρια μορφη- διαγνωστηκε εγκαιρα, εκανε ολες τις θεραπιες και αποθεραπευτηκε πληρος εχει εκτοτε κανει και ενα παιδακι.

Η Αλλη ειχε σοβαρης μορφης, επιθετηκο που προλαβε και εκανε μεταστασεις σε ζωτηκα γυρω οργανα και εκανε 3 χρονια θεραπιες,

τωρα ειναι καλα...δεν μπορει ομως να κανει παιδιακια αλλα πλεων δεν το σκεφτετε και αρχησε να εξεταζει τη λυση της ιυοθεσις

Θα το ξεπερασεις...καταλαβα πως εισαι δυνατος ανθρωπος που αγαπαει τη ζωη.

Σου ευχομαι τα καλυτερα, να εχεις οσο το δυνατων καλυτερη αναρωση και περιοδο θεραπεις με οσο το δυνατων λιγοτερες επιπτωσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marikaki μου μετα απο πολύ θλίψη για αυτα που διάβασα....θα σου ευχηθώ να πάνε όλα καλά, να γίνεις πρώτα καλά εσύ...που θα γίνεις, η ιατρική εχει προοδευσει παρα πολύ κ αντιμετωπίζει τέτοια θέματα..και είμαι σίγουρη ότι ο Θεούλης δεν θα σε αφήσει έτσι....................

Με πόνεσε η καρδούλα μου που περνάς τέροιες δοκιμασίες........ελπίζω κ ευχομαι να βγείς νικήτρια και να σου ερθουν τα καλύτερα μετα απο αυτο.....

Σε φιλώ κ αναμένω κάποια στιγμή να μπείς και να μας γραψεις ότι όλα πήγαν τέλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικάκι μου, θα σε έχω στη σκέψη μου κ στην προσευχή μου, για να ξεπεράσεις πιο γρήγορα αυτό που παρουσιάστηκε. είναι βεβαιο ότι θα αποτελεί μια δυσάρεστη ανάμνηση σε κάποιους μήνες, ωστόσο ο Άγιος Ραφαήλ, ο Νικόλαος και η Ειρήνη, η γλυκιά μας Παναγίτσα, θα σε βοηθήσουν να γίνει γρηγορότερα όλο αυτό.

Είναι νωρίς να σκέφτεσαι και να απορρίπτεις την προοπτική του παιδιού, με όποιον τρόπο επιλέξει ο Θεούλης να σου το στείλει. Θα συμφωνήσω με κάποια κοπέλα που είπε ότι διαθέτεις πολλή αγάπη! Πιστεύω, έτσι όπως σε έχω "δει" να σκέφτεσαι και να μιλάς ότι είσαι ένας γλυκύτατος άνθρωπος - κάτι που σπανίζει στην εποχή μας - με έναν καλό λόγο πάντοτε στο στόμα. Έχεις, λοιπόν, πολλά να προσφέρεις και νομίζω ότι θα τα προσφέρεις σε ένα παιδί μαζί με τον καλό σου, θα δεις.

Να μη χάνεσαι όσο μπορείς απο το μάμμυ, γιατί ξέρεις ότι σε νοιαζόμαστε κ θέλουμε να σε ακούμε. προς το παρόν αναβάλλεις, αλλά δεν απορρίπτεις, είπαμε, τη μητρότητα. ίσως με μια πρώτη ματιά φαίνεται δυσθεώρητη η κατάσταση, όμως ακόμη κι αυτό που μας φαίνεται "βουνό" αρχικά, με πίστη, αισιοδοξία και τυχη, αποδεικνύεται στην πραγματικότητα πιο εύκολα αντιμετωπισίμο.

και σίγουρα ό,τι έχει συμβεί σ' εσένα δεν είναι εκτός της πραγματικότητας όλων των γυναικών. το έχουν αντιμετωπίσει τόσες κ τόσες κοπέλες κ γυναίκες κ πάντα ευχόμαστε όλα να πηγαίνουν καλά με την υγεία μας, αλλά όλα στη ζωή είναι κ εμείς μέσα σε αυτήν...

θεωρώ -εκτός των άλλων τόσο σημαντικό το ότι θέλεις να διαφωτίσεις τις γυναίκες που κάνουν λήψη των φαρμάκων. ναι, γιατροί δεν είμαστε, είμαστε όμως σκεπτόμενοι άνθρωποι κ καλύτερα να "κοντοστεκόμαστε" και να "ζυγίζουμε" αυτά που προτείνουν οι γιατροί. ή τουλάχιστον να διασταυρώνουμε γνώμες.

πολλά φιλιά, μια αγκαλιά τεράστια κ ευχές για σύντομη ανάρρωση. %%-%%-%%-%%-

είμαστε πάντα εδώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι να το ξεπεράσεις γρήγορα...διαβάζω οτι είσαι πολύ δυνατή οπότε είμαι σίγουρη οτι θα βγείς νικήτρια.

Να πάνε όλα καλά και η ζωή θα σου χαμογελάσει σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marikakiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii μου ειπε μια κοπελα στο τηλ οτι μια κοπελα γραφει στο μαμμυ οτι της διεγνωσαν καρκινο στο στηθος και αποχαιρετα το μαμμυ και μπηκα να δω και βλεπω το ονομα σου!!!! Προχθες ειδα στον υπνο μου την αγαπημενη μου γιαγια Μαρικα και ξυπνησα το πρωι και σε σκεφτηκα!!!Δεν το πιστευω!!!!!

Μαρικακι μ ακους??? Μαρικακι ο ΘΕΟΣ και η Παναγια να σε εχουν δυνατη και να ειναι ΟΛΑΑΑΑΑ περαστικα κοπελα μου. Μαρικακι εισαι αντρακι!!! Βαστα γερα με τσαμπουκα!!! Δοκιμασια ειναι και θα περασει! Θα σου βαλω το βιντεο που σου ειχα βαλει να χαμογελασεις, μπορεις να κατουρηθεις και απ τα γελια αν θες....

θα τα ξανα πουμε...δεν χανομαστε!!!!

ελπιζω να το βαλα γιατι εχω καιρο να βαλω βιντεο εδω και δεν θυμαμαι την τυφλα μου

http://youtu.be/k71OcnN05qI

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έτυχε να μιλήσουμε ποτέ, αλλά διαβάζοντας την ιστορία σου συγκινήθηκα, ταρακουνήθηκα και σε θαύμασα.Φαίνεσαι πολύ δυνατός άνθρωπος και όπως λένε τα κορίτσια που σε ξέρουν καλύτερα όντως είσαι. Σε ευχαριστούμε πάνω από όλα που μας κρούεις τον κώδωνα..ο καρκίνος δεν ξεχωρίζει..σήμερα εσύ, αύριο κάποια άλλη..να ξέρεις πως θα προσευχόμαστε όλες για σένα και σου στέλνουμε όλη τη θετική μας ενέργεια..

Όσο για τη μητρότητα, μην το βάζεις κάτω..είναι ενα ταξιδι που δεν τελειώνει ποτέ..απλά όπως είπε και μια άλλη κοπέλα πιο πάνω, ανάβαλε το για λίγο..

Σου ευχομαι πραγματικά ολόψυχα, Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ! Μια ανωδυνη θεραπεία, γρήγορη ανάρρωση και σύντομα όλα να αποτελούν μια ανάμνηση που σκοπό ειχε να σε κάνει ακόμα πιο δυνατή.

Τα φιλιά μου και την αγαπη μου :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εύχομαι κοριτσι μου όοοοοοοολα να πάνε καλα..να γινεις καλα..και που ξερεις μπορει καποια στιγμουλα να μπορεσεις να κανεις και μωρακι..η ελπίδα πεθαινει πάντα τελευταια.. ;););)

σε θαυμαζω και εγω για το θαρρος σου και την επιμονη σου!!!!!!!!!πρεπει να σαι πολυ δυνατος ανθρωπος... τωρα βεβαια το θεμα της υγειας σου ειναι πρωταρχικης σημασιας ...υπομονη και ευχομαι να εχεις μια ευκολη και γρηγορη αναρρωση...σε φιλω...και ας μην τα χουμε πει ποτε...μας συγκινησες με την ιστορια σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σου πάνε όλα καλά και να είσαι η νικήτρια σ'αυτή τη μάχη... Είμαι σίγουρη γι' αυτό αφού όπως διαβάζω ξέρεις να μάχεσαι και δε το βάζεις κάτω κορίτσι μου. Θα είσαι μέσα στις προσευχές μου καλή τύχη %%-@};-%%-@};-%%-@};- ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχουμε μιλησει αλλα γνωριζω την ιστορια σου απο την κοινη μας ομαδα,οσες ειχαν μια απωλεια....

κ μονο που σε διαβασα τωρα καταλαβαινω οτι εισαι ανθρωπος που παλευει στα ζορια κ τωρα που αντιμετωπιζεις την πιο δυσκολη ισως κατασταση δεν θα το βαλεις κατω....θα παλεψεις με ψηλα το κεφαλι κ σιγουρα θα βγεις νικητρια....κ αν ερθουν στιγμες που λυγησεις να σκεφτεσαι τους ανθρωπους που σε αγαπουν κ σε θελουν κοντα τους...κ καμια φορα δεν ξερεις...ισως υπαρχει καπου μια ψυχουλα που περιμενει να γεννηθει ή ακομα κ να μεγαλωσει κοντα σε εναν τοσο δυνατο ανθρωπο που εμαθε την αξια της ζωης...

σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολα να πανε κατευχην κ να γυρισεις πισω γερη....οι προσευχες μας θα σε ακολουθουν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικάκι μου γλυκό διάβασα χθες τα νέα σου και εκτός του ότι σοκαρίστηκα, ταράχτηκα πολύ και εκείνη τι στιγμή δε μπορούσα να σου γράψω τίποτα! :cry:

Είσαι μεγάλο παλικάρι και μαχήτρια και το έχεις αποδείξει πολλές φορές ειδικά τα τελευταία χρόνια! Πρέπει να δείξεις θάρρος και πολύ τσαμπουκά και αυτή φορά και να μη το αφήσεις σε καμία περίπτωση να σε πάρει από κάτω! Έχεις τον αντρούλη σου δίπλα σου που είμαι σίγουρη πως θα σε βοηθήσει και θα σε στηρίξει και σε αυτό τον αγώνα! Αλλά έχεις και εμάς εδώ που θα νοιαζόμαστε έστω και από μακριά και θα σου στέλνουμε όλη τη θετική μας ενέργεια! Να μπαίνεις όποτε μπορείς και να μας λες τα νέα σου γιατί πραγματικά είναι πολλά κορίτσια εδώ που σε νοιώθουν δικό τους άνθρωπο. Είναι πραγματικά παράξενο πως μέσα σε ένα forum μπορείς να δεθείς τόσο πολύ με κάποια άτομα και να νιώθεις ότι τα ξέρεις χρόνια.

Μαρικάκι μου περυσι τα Χριστούγεννα είχαν βρει και στον πατέρα μου καρκίνο στο έντερο και λίγες μέρες μετά στον πεθερό μου στον προστάτη. Εγχειριστήκαν και οι 2 με λίγες μέρες διαφορά και περάσαμε όλο αυτό το λούκι με τις χημειοθεραπίες κτλ. Στην αρχή είχαμε σοκαριστεί όλοι και τα βλέπαμε όλα μαύρα αλλά τελικά όλα πήγαν καλά και τώρα είναι υγιαίστατοι και οι 2! Δεν λέω ότι ήταν εύκολα αλλά νομίζω ο άνθρωπος σε τέτοιες στιγμές κρύβει πολύ δύναμη που μπορεί να καταφέρει τα πάντα. Θέλει καλή ψυχολογία και να μην απογοητεύεσαι με τίποτα! Ο επιμένων νικά! Και εσύ θα βγείς νικήτρια από αυτό είμαι σίγουρη!!!

Με τη βοήθεια του θεού, της παναγίας και όλων των αγίων θα το παλέψεις και θα τα καταφέρεις! Και όταν με το καλό γίνεις καλά, θα έρθει και το παιδάκι, ακόμη και αν δεν είναι από την δική σου κοιλίτσα. Το θέμα δεν είναι ποιος θα το γεννήσει το παιδί αλλά ποιος θα το μεγαλώσει και θα του προσφέρει απλώχερα αγάπη!

Κοπέλα μου σου στέλνω την αγάπη μου και όλη μου τη θετική ενέργεια και σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά και να το ξεπεράσεις όσο πιο γρήγορα γίνεται!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικάκι μου, μόλις διάβασα το νέο σου, μου είναι πολύ δύσκολο να το καταλάβω όλο αυτό που συμβαίνει, να το συλάβει ο νους μου. Μαρία μου γλυκειά είναι απίστευτη αυτή η δύναμη που έχεις. Είσαι πολύ αισιόδοξος άνθρωπος και έτσι να συνεχίσεις. Μαρία μου, μου είναι δύσκολο να σου γράψω κάτι. Ξέρω όμως ότι αυτό που έχεις πολύ ανάγκη είναι να σου στείλουμε όλη μας την θετική ένέργεια και να προσπεράσει ο καρκίνος έτσι αθόρυβα όπως είρθε. Σου εύχομαι να βγείς ποιο δυνατή απο αυτό το δύσκολο μονοπάτι και πολύ ποιο υγειείς.

Η σκέψη μου μαζί σου, και οι προσευχές μου. (~~)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑρακάκι μου, διαβάζω ανατριχιασμένη τα νέα σου... υπήρξαμε αρκετό καιρό στο ίδιο φόρουμ στα ίδια ποστ παλεύοντας για την απόκτηση ενός μωρού και περιμένα με αγωνία να ξεκινήσεις την νέα προσπάθεια! μάλιστα το συζητούσα και με την μαμά μου που έχει μεγαλώσει Αμερική ότι 2 κοπέλες από εκεί προσπαθούν με εξωσωματικές και μάλλον θα έρθουν Ελλάδα να τις κάνουν...

Λυπάμαι πολύ για όσα σου συμβαίνουν... Είμαι η ίδια μαχήτρια στην μάχη με το καρκίνο, με μία μορφή πολύ πιο εύκολη από την δική σου και με λιγότερες πιθανότητες υποτροπής (δυστυχώς κι εγώ τον κατάλαβα αφού τον είχα περίπου 8-9 χρόνια αλλά ήταν ύπουλος και δεν φαινόταν στις εξετάσεις μου και πρόλαβε και έκανε ζημιά που φαινομενικά δεν κάνει) αλλά με την ίδια αγωνία για την ζωή και όσα ακολουθούν...

Να είσαι δυνατή και αισιόδοξη, να σκέφτεσαι ότι εσύ θα τον νικήσεις και να είσαι σίγουρη ότι θα τον νικήσεις...

Τα άτομα στο περιβάλλον μας δεν είναι πάντα σε θέση να μας στηρίξουν, πολλές φορές χρειάζεται να τους στηρίζουμε εμείς... εγώ χρειάστηκε πολλές φορές να σκουπίσω τα δάκρυα από το πρόσωπο της αδελφής μου, να χαιδέψω τα μαλλιά της μαμάς μου (που αν και μόλις 45 χρονών γκρίζαραν οι κροτάφοί της σε μία μέρα από την στεναχώρια...), να σφίξω στην αγκαλιά μου τον άντρα μου! Να είσαι δυνατοί για εσένα και για εκείνους... Αν πατάς στα πόδια σου και χαμογελάς και πιστεύεις ότι όλα θα πάνε καλά, θα πάνε όλα καλά... μην αφήσεις άλλη επιλογή στον ύπουλο αυτό εχθρό!

όταν σου χτυπήσει την πόρτα, νιώθεις όλο το κορμί σου μουδιασμένο... δεν ξέρεις καν αν μπορείς να σκεφτείς... θέλεις μόνο να ξεμπερδεύεις, να ακούσεις τον γιατρό να σου λέει τελειώσαμε, άστο πίσω σου...

Να είσαι δυνατή και όλα θα πάνε με την βοήθεια της Παναγίας όπως πρέπει!

και σε 5 χρόνια, μπορέι και σε λιγότερα θα αποκτήσεις ένα παιδάκι, και θα θέλεις να ζεις μόνο για αυτό και θα παλεύεις για αυτό κάθε μέρα, όχι τον καρκίνο γιατί είμαι σίγουρη ότι θα τον νικήσεις πολύ πιο σύντομα από όσο πιστεύεις, αλλά θα παλεύεις την καθημερινότητα και τα μικροπροβλήματά της....

ΚΑλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου... Σου στέλνω όλη μου την θετική σκέψη και την αγάπη μου και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικάκι μου, αδυναμία μου μεγάλη,

ένα έχω να πω θα βγεις νικήτρια μέσα από όλο αυτό,το ξέρω

και πολύ πολύ πιο δυνατή!!!!!!!!

Αγαπημένη μου είσαι το παληκάρι μας στο έχω ξαναπεί,

μην αφήσεις τίποτα να σε λυγίσει!!!!

Είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και είμαστε εδώ για να πανηγυρίσουμε ευχάριστα

νέα σου, να το θυμάσαι!!!!

Προσεύχομαι για σένα, όλα θα πάνε καλά θα το δεις!!!

Δώσε τον αγώνα σου φιλενάδα μου ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ!!!!

Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥ, Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!!!!!

Και όποτε μπορείς να μας λες τα νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι ιστορίες του καρκίνου αμέτρητες γύρω μας.Δεν πάυει όμως κάθε φορά που ακούμε για κάποια καινούργια να νιώθουμε σαν να είναι η πρώτη.Απ'ότι κατάλαβα είσαι γενναία και δε μασάς στα δύσκολα.Εύχομαι η Παναγία να είναι δίπλα σου,να σε συντροφεύει και σύντομα να μας γράψεις ότι τον εξολόθρευσες.Σε περιμένουμε εδώ!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ετυχε να ξαναμιλησουμε, θελω ομως να σου πω ενα μεγαλο μπραβο που εισαι τοσο ψυχραιμη και ετσι να παραμεινεις. Καλο κουραγιο και καλη επιτυχια, την οποια θεωρω δεδομενη αφου το 90% πια ειναι ιασιμο. Να εχεις θετικη σκεψη και η Παναγια μαζι σου!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο θεός μαζί σου.

Θέλω να σου ευχηθώ κι εγώ με την σειρά μου να πάνε όλα καλά….και θα πάνε όλα καλά.

Πρίς λίγους μήνες διαγνώστηκε καρκίνος στο άντρα μου, ηλικίας 37ετών.

Έγινε χειρουγρείο για την αφαίρεσή του, και βιοψία η οποία δεν ήταν καλή. Η μορφή καρκίνου δεν ήταν απλή, αλλά ούτε και επιθετική. Έκανε όμως μετάσταση.

Έκανε το πρόγραμμα χημειοθεραπείας που έπρεπε, και εκ τοτε κάθε τρεις μήνες κάνει επανέλεγχο με αξονική κλπ. Στο σημείο που έγινε η μετάσταση έχει συρρικνωθεί και έχει σταθεροποιηθεί για την ώρα…και για πάντα εύχομαι.

Σου έγραψα εν ολίγοις την ιστορία μου, για να σου πω ότι όλα μπορούν να ξεπεραστούν, όλα μπορούν να φτιάξουν, και να γίνει η ζωή σου όπως πριν.

Μην σε παίρνει από κάτω….αν η ψυχολογία σου είναι καλή, τότε μόνο καλά νέα θα ακούς και θα βλέπεις.

Μέσα από την καρδιά μου, σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

paraskevi2, PIPITSAZOUZOUNA, lagonisi, Crazy, lena, Ανθή, ΒΑΣΩ1234, ΣΙΑ, Νανούκα, xouanitaki, LIL, vango82, Diaz, ...katerina..., Cesilia, Nikol., demie_14, kangaroo, savropinguinos2, zaxarenia, mariaxar, karolinaki1, athanasia14, sisi2007, sofia17, MaDi, morouli, melipikto, Teddy_Dion, foufou, ΧΕΛΙΔΟΝΙΑΚΙΑ και mirlitsa φιλενάδες μου παλιές και καινούργιες, με συγκινείται βαθιά με το ενδιαφέρον σας, τα θερμά σας λόγια, την υποστήριξη και την αγάπη σας. Όταν έγραφα αυτή την ανακοίνωση δεν περίμενα τόσο μεγάλη ανταπόκριση!!! Αιφνιδιάστικα πάρα πολύ!!! Πράγματι το mammyland είμαστε μια τεράστια οικογένεια. Αποκτήσαμε αόρατους δεσμούς μεταξύ μας, χωρίς καν να γνωρίζουμε τα πραγματικά μας ονόματα, χωρίς να έχουμε αντικρύσει η μια την άλλη ούτε μια φορά! Διάβασα τα σχόλιά σας μια, δύο και τρείς φορές. Σας υπερευχαριστώ για τις προσωπικές ιστορίες που μοιραστήκατε μαζί μου. Μου δίνετε μεγάλη δύναμη και κουράγιο για να προχωρήσω.

Οι προσευχές σας θα με συντοφεύουν και η θετική σας ενέργεια θα με περιβάλλει.

Θεού θέλοντος, η επόμενη ανακοίνωση θα είναι χαρμόσυνη και θα αναγγέλλει την ήττα του καρκίνου κατά κράτος.

Μέχρι τότε, κρατείστε την ιστορία μου στο πίσω μέρος του μυαλού σας κάθε φορά που κάνετε θεραπεία υπογονιμότητας και να έχετε τα μάτια σας ορθάνοιχτα.

Σας φιλω γλυκά και θα τα ξαναπούμε πολύ σύντομα :YMHUG::-*:x:YMHUG::-*:x:YMHUG::-*:x:YMHUG::-*:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου,θέλω κ εγώ να σου ευχηθώ καλή δύναμη!Μια περιπέτεια είναι κ θα περάσει!!

Σου ευχομαι δύναμη κ πίστη!!!Θα σ΄εχω στην προσευχή μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα να έχουμε. Δεν πρόλαβα να  μπω το σαββατοκύριακο με όλες τις προετοιμασίες του γάμου.  Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας, η αλήθεια είναι πως είμαι ανακουφισμένη από το ραντεβού της Παρασκευής. Ο γιατρός μου έβγαλε το μωρό 2 μέρες μπροστά σε ανάπτυξη και γενικά μου είπε πως όλα εξελίσσονται πολύ καλά. Δεν θα με ξανά δει μέχρι την αυχενική, δεν υπάρχει λόγος. Και εγώ δεν θέλω γιατί τα ραντεβού με αγχώνουν. Θα κάνω υπομονή μέχρι αρχές Αυγούστου και με την βοήθεια του θεού θα δούμε ένα ολοκληρωμένο ανθρωπάκι. Εντωμεταξύ απ' ότι έχω καταλάβει πλέον οι υπέρηχοι θα γίνονται από την κοιλιά @Antonia2 ναι χόρεψα κανονικότατα😁
    • Κορίτσι μου γλυκό πραγματικά μπορεί εν μέρη να πέρασα και εγω μια παλινδρόμηση  αλλά η αλήθεια είναι πως όταν διαβάζω αυτά που γράφεις καταλαβαίνω ποσο δύσκολα το πέρασες και το περνάς εσυ και λυπάμαι πολύ για αυτό που έπρεπε να περασεις όλο αυτο ίσως αν δεν σε αφηνε μόνη σου ο γιατρός να ήταν καλύτερα τα πράγματα  σωματικά σίγουρα αλλα ίσως και ψυχολογικά  Από κατάθλιψη δεν γνωριζω καθόλου αλλά θα μπορούσες να πας σε καποια δημόσια δομή που δεν θα χρειαζόταν να πληρώσεις κάτι, για να μπορείς λίγο να σταθείς και πάλι στα πόδια σου, τώρα προτεραιότητα έχει η ψυχική σου υγεία για να μπορέσεις να είσαι εσύ πρώτα καλα και μετά για να σταθείς δίπλα στο παιδάκι σου.. δεν είχες το χρόνο ελλη μου που χρειαζόταν δεν σε άφησαν οι καταστάσεις.. αλλά με τον καιρό θα μαλακώσει αυτό μέσα σου.. ο σύζυγος κάνει και αυτός ότι μπορεί θα στεναχωριέται που σε βλέπει έτσι και δεν μπορεί να βοηθήσει όποτε λογικό να υπάρχουν και λίγα νεύρα ..  Είπε Μαμαααα έλα ρε η γλυκουλα μου είδες ποσο γρήγορα μεγαλωνουν ; Είναι φοβερό !!! αχ και κάθε μήνας που παίρνεις θα κάνει όλο και περισσότερο πράγματα 🥰 οσο για τον γιατρό κορίτσια εγω ποτε δεν έχω δεθεί ποτε με κανένα πάντα κρατάω πισινή με αυτούς όπως και τον δικό μου τον αλλαξα ελλη μου πρέπει να σου δώσει απαντήσεις ναι και αν δεν σε καλύψουν να φύγεις ευτυχώς από γιατρους έχουμε μπόλικου απλά θέλει λίγο ψάξιμο αλλά σίγουρα θα βρεις κάποιον άλλον.. σου έδινε Σαλοσπίρ ;; Δεν περίμενε την μεγάλη αιμορραγία ; αχ ελλη μου ξέρω περιττό τώρα που το λέω αλλά το γράφω να το δει και καποια άλλη κοπέλα..κορίτσια να παίρνετε πάντα δεύτερη γνωμη όταν δεν σας καλύπτουν οι απαντήσεις τον γιατρο σας !  Εμένα ο γιατρός μου μέρα την παλινδρόμηση τον ρώτησα μήπως παρω και λέει από την στιγμή που δεν εκανες εξετάσεις να ξέρουμε ότι το χρειάζεσαι δεν μπορω να σε δώσω γιατί μια αιμορραγία να έχεις το Σαλοσπίρ δεν την αυξήσει πολύ είσαι και μακριά από νοσοκομείο δεν το ρισκάρουμε..   
    • Κορίτσι μου εγω πάντως τρώω φουλ αλάτι να σου πω την αλήθεια γιατί έχω αρκετά χαμηλή πίεση δεν μου είχαν πει κάτι τέτοιο να προσέξω αλλά είπαμε κάθε περίπτωση είναι διαφορετική μπορεί σε άλλες κοπέλες να ενοχλεί 🤷‍♀️
    • Καλημέρα κορίτσια ετοιμάζομαι να πάω γιατρό σιγά σιγά όποτε θα σας διαβάσω μεσημέρι που θα έχω γυρίσει  εγω από το moromou την είχα παραγγείλει την φωλιά έμεινα ευχαριστημένη γιατί έβλεπα και κάτι τιμές πανάκριβες και αν δεν έβρισκα μια πιο οικονομική δεν θα αγόραζα  μπαίνει και πληντηριο μια χαρά 😊
    • Καλημέρα κορίτσια!!  Εγώ όπως σας είπα διακοπές... για όλους τους άλλους βέβαια εκτός από εμένα! 🤣 είχε έρθει η αδερφή μου με δύο μικρά κ μου βγήκε το λάδι κορίτσια... από εχθές το βράδυ έμεινα πάλι μόνη!  @_piripiri_εμείς είμαστε πολύ κοντά! Εγώ έχω ΠΗΤ 11/12 , επειδή πάω για vbac όμως,  με βλέπω κάπου στις 20 να μπαίνω!  @Kiddoμου , από 13 Ιουνίου δυστυχώς! Κ όμως ναι το νιώθω,  σαν ψαράκι 😍🥰 Σ αυτή τη βδομάδα που πέρασε ήταν πιο έντονα!  Είμαι 17+5 σήμερα ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...