Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΩΣ ΝΑ ΑΠΟΘΗΛΑΣΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΚΑΣΩ!!!


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ. ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΞΑΝΑ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΑΠΟΓΑΛΑΚΤΙΣΜΟ ΧΩΡΙΣ ΧΑΠΙ. Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 5 ½ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΚΡΕΜΕΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΩ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΩΣ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ ΣΤΑΔΙΑΚΑ? ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΝΩ ΣΤΗΘΟΣ?

ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΣΚΛΗΡΕΣ ΜΠΑΛΙΣΤΕΣ.

ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΣΤΙΤΙΔΑ. HELP HELP HELP !!!!!

ΥΓ. ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΑΛΛΑ ΠΑΕΙ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ:

ΠΡΩΙ ΓΑΛΑ

ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ ΦΡΟΥΤΟ (+ΓΑΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΦΑΕΙ ΟΛΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΗ)

ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΓΑΛΑ ( ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΦΑΙ)

ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΡΙΖΑΛΕΥΡΟ (+ ΓΑΛΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ)

ΒΡΑΔΥ ΓΑΛΑ ( ΑΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΑΡΓΑ ΠΧ 12 ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ ΓΑΛΑ)

ΜΕΤΑ ΜΕΣΟΝΥΧΤΙΟ ΓΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!Έχεις κάποιο σοβαρό λόγο να κόψεις τον θηλασμό από τώρα?Αν όχι,θα σου έλεγα να τον συνεχίσεις μέχρι 1-1,5 έτους ακόμα!Αν όμως θέλεις για κάποιο λόγο να αποθηλάσεις από τώρα,να το κάνεις σταδιακά δηλ.κάθε 5-10 μέρες θα μειώνεις τα γεύματα!Θα κόψεις το ένα συμπλήρωμα μετά το φαγητό,μετά από 5-10 μέρες (ανάλογα από το πως αντιδράει το μωρό σου) θα κόψεις και το άλλο συμπλήρωμα,έτσι μέχρι να γίνουν οι θηλασμοί πρωί-βράδυ.Μετά κόβεις τον πρωινό και μετά από λίγο τον βραδυνό!Η γνώμη μου,να μην βιαστείς και να μην πιέσεις το μωρό αν βλέπεις ότι σε ζητάει,έτσι σιγά σιγά θα μειωθεί η παραγωγή σου και ο αποθηλασμός θα έρθει φυσικά!Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.parents.gr/forum/forumdisplay.php?f=89

Μπες και διάβασε όσο και ό,τι μπορείς πιο πολύ!!

Ακου ιδιαιτέρως την Aglaia είναι ειδική και βοηθάει απίστευτα!!!

Θα σου έλεγα να συνεχίσεις όσο μπορείς ακόμα. Εστω κ μια μέρα θηλασμού παραπάνω είναι πολύτιμη για το μωρό σου κ για σένα.

Καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!ΝΑ σου ζησει το παιδακι σου!!! :D:D

Επειδη το μωρο σου ειναι πολυ μικρο στην ουσια θα πρεπει να μαθει να πινει γαλα απο το μπιμπερο και στην συνεχεια να αρχισεις να αντικαθιστας σταδιακα τα γευματα.

αρα θα πρεπει να "λυσεις " 2 θεματα.

1) να "πιασει" το μπιμπερο

2) να βρεις καποιο γαλα που θα του αρεσει και δεν θα του δημιουργει και προβληματα (γουλιες,κολληκους κτλ)

και τα 2 αυτα θελουν χρονο.Δε μπορει ενα μωρακι απο τη μια μερα στην αλλη να αλλαξει τον τροπο που τρεφεται.σιγα σιγα και με υπομονη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΑΝΝΟΥΛΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΨΩ ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΔΩΣΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑΜΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΕ ΑΛΛΕΡΓΙΑ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΣΤΕΡΕΑ ΤΡΟΦΗ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΩΡΑ.

ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΤΡΩΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕ ΑΜΕΣΩΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑ ΜΕ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΑΓΩΓΕΣ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΡΧΙΣΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΤΕ ΚΑΙ ΣΠΑΩ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ( 2 ΞΕΝΟ – 2ΘΗΛΑΣΜΟ) ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΕΤΣΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΛΑΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΛΕΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...