Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤ ΝΤ ΛΕΜ Ν13


Recommended Posts

maraki akoma mou kanei goulies......vevaia oxi opws sthn arxh alla kanei....

logika twr tha prepei na arxisei na hremei o mpoumpoukos sou ypomonh!!!!!!!!!

anna mariaaaaaaaaaaaaaa egw edw eimai etoimh gia to liker :D:D:D:D:D

anteeeeeee kale gennas se liges meres...wowwwww pote perase kai esena o kairos :D:D:D:D ante me to kalo o antrikos!!!!!!!!!!!!!!!

koritsia akyrothike to bachelor.....gamwto krima kai eixa kanei oreksh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!xaxaxa :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 909
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω κοριτσια δεν ειμαι καλα....τα εχω παιξει,ειμαι συνεχεια αγχωμενη.....αφου λεω να κοιμαται μην ερθει η ωρα να ξυπνησει και τι θα κανω....

Αννα Μαρια στο μηνα πανω παμε παιδιατρο...σημερα την ζυγισα μαζι μου και φαινεται να πηρε 100 γρ σε 6 ημερες...τωρα καλα ειναι ή οχι δεν ξερω....ειναι μικρουλα ρε γμτ !!!

Ο παιδιατρος μου ειπε αν δεν χορταινει να της δινω και λιγο ξενο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia m!

anastasoula m agxwmeni eisai e?logiko einai koritsaki m!oi prwtes meres einai diskoles!oles tha ta perasoume!min panikovallesai omws. . . !na deis oti mera me ti mera tha pigainoun ola kalitera!i mpempa tha parei ta kilakia tis, min anisixeis!prospathise na thilazeis oso mporeis perissotero k etsi i mpempa tha parei eukola to varos tis!mi fovasai!

giwtoula m eides p agxwnosoun?na kanete tin exetasi sto mikro na deite ti simbainei kai na praxete analogws!pws pas apo ta ponakia?

lenaki m kala eisai?

nasioula m rixe to endiaferon s kapou allou opws allwste kaneis!giortes erxontai. . .meres xaras kai agapis kai euxomai ola na allaxoun pros to kalitero me ton antra s!

theodwra m pws ta pas?i mikroula?

ludia mou mia xara ta kilakia tis ekplixoulas!sou eipa oti pisteuw oti einai koritsaki, nai?

titinaki m to onoma m einai vasw koritsi m! kaleeeee o giokas s exei megalwseii arketa kai oso paei ginetai kai pio koukli!gia montelo ton vlepw pragmatika!!!!!

niaki m ti kouklakia exeis vgalei?na sas zisoun koritsaki m!einai axiolatreuta!

aggelikoula akoma den exoun perasei oi kolikoi e?kairos tous einai na kopasoun omws na isixasei kai o mpempoulis sas na min talaipwreitai!

egw koritsakia m exei ap to apogeuma p me epiase apisteuti anagoula kai den exei fugei akoma!aman!

filakia koritsakia m!

O THEOS KAI H PANAGIA AS EINAI DIPLA MAS KATHE STIGMI!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασακι μου οι πιο πολλοι παιδιατροι αυτο λενε.....το θεμα ειναι να εισαι ηρεμη εσυ.....βαζε ρε πιο πολυ στο στηθος και θα δεις ολα θα στρωσουν,εχε εμπιστοσυνη στον εαυτο σου....

εμενα η μικρη εχει λυσσαξει....εχω και κατι πονακια......μιλαμε κανε σαν παλαβη και δεν εχω φαει και κανα γλυκο....

ανναμαρια μια γουλια δεν κανει κακο βρε.......πιες λιγο γιατι μετα με το θηλασμο παλι δεν θα μπορεις να πιεις......εκτος αν το εχεις να πινεις για να κοιμαται ο αντρικος :lol::lol::lol::lol:

λενακι εγινε κατι;;;;;μου εκανες αναπαντητη.... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!! Τι κάνουν τα μικρούλια σας;

Εμείς σήμερα πήγαμε στη γιατρό και είδαμε και την μικρή μας! Είναι μια χαρούλα αλλά το ζουζούνι γύρισε με το κεφάλι πάνω ενώ στην προηγούμενη επίσκεψη είχε πάρει θέση προς τα κάτω! Και μάλιστα καθόταν σε μια διαγώνια στάση πάνω στα πόδια της με τέτοιο τρόπο που ήταν αδύνατον να μετρήσει το ποδαράκι της. Τελικά μας μέτρησε μόνο κεφάλι και κοιλίτσα και μας έβγαλε 2300 αλλά μας λέει αν μετρούσαμε και ποδαράκι θα μας την έβγαζε παραπάνω σίγουρα. Κάναμε και κορδέλα/doppler και όλα ΟΚ. Ρε κορίτσια μου είπε ότι από την άλλη εβδομάδα που θα μπω στον 9ο θα πρέπει να σταματήσω τα trofocard και το filicin και να παίρνω πλέον μόνο ασβέστιο και σίδηρο. Εγώ έχω αρκετές συσπάσεις χωρίς πόνο βέβαια αλλά φαντάζομαι αν σταματήσω τα trofocard θα αυξηθούν και οι συσπάσεις. Δε ξέρω :roll: τώρα το άλλο Σάββατο θα πάω και στο γιατρό στο νοσοκομείο που θα με ξεγεννήσει και θα δω τι θα μου πει και εκείνος.

Καλε τι όμορφα μωράκια είναι αυτά που είδα στις φώτο!!! Νια είναι πολύ γλυκούλα και φαίνεται τόσο μικρή και εύθραυστη! Νάσια τι ζουμερό κουκλάκι είναι αυτό! Τα χειλάκια τις είναι τέλεια! Καλά Χριστίνα τι μαλλί είναι αυτό ο δικός σου βρε! Τον Τεν-Τεν μου θυμίζει! :D Κούκλος όπως πάντα. Αχ μας ξεσηκώνετε όλες εμάς που περιμένουμε, αλλά μας αρέσει θέλουμε και άλλες! Με έχει φάει και εμένα η αγωνία να δω την φατσούλα της! Λυδία φαντάζομαι εσύ αγωνία που δε ξέρεις ούτε το φύλο!

Νάσια καλά κάνεις και προσπαθείς να ξεχαστείς με όμορφα πράγματα. Πάρε κουράγιο από τα κοριτσάκια σου και προσπάθησε να ηρεμήσεις όσο μπορείς. Το καλύτερο φάρμακο είναι οι μικρές σου και όχι τα χάπια! Όταν καταφέρετε να ηρεμήσετε λίγο και εσύ και ο άντρας σου τότε θα καταφέρετε να πάρετε σωστές αποφάσεις για το καλό των κοριτσιών σας.

Συμπεθέρα και εσύ ζορίζεσαι στον ύπνο ε; Και εγώ κάθε φορά που αλλάζω πλευρό βογκάω, πολύ πόνος! έχουν ξεχαρβαλώσει όλα εκεί κάτω μου φαίνεται! :lol: Τι κάνει ο αναστασάκος μας; Καμιά καλή ατάκα πέταξε σήμερα;

Βάσω αναγούλες ε; Και εμένα με πιάνουν καμιά φορά το βράδυ. Ο μόνος τρόπος για να ανακουφιστώ είναι το ρέψιμο :?:D Όλο γκρουκ και γκρουκ είμαι για κανένα τέταρτο αλλά μετά στρώνει το στομάχι. Δεν έχουν χώρο μωρέ και πιέζουν το στομάχι.

Αναστασία μην ανχώνεσαι βρε τόσο πολύ. Καταλαβαίνει την ανησυχία σου η μικρή και περνάει και σε εκείνη. Πίστεψε στο εαυτό σου και στη φραουλίτσα σου και όλα θα πάνε καλά! Βεβαια τα λέω χωρίς να ξέρω πως είναι ακόμη αλλά προσπαθώ να βοηθήσω.

Φιλάκια πολλά να δώσουν οι μανούλες στα μικρούλια τους και χαδάκια οι εγκυούλες στις κοιλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα, ακυρώθηκε η έξοδος; Καλά, πώς γίνεται να ακυρωθεί το μπάρτσελορ;

Γιώτα, δεν το ρισκάρω να πιώ αλκοόλ! Με κονιάκ το έφτιαξα το λικέρ και είναι αρκετά δυνατό! Απλά το μύρισα! Φαντάζεσαι να μου έρθει να γεννήσω και να πάω με αλκόολ στο αίμα μου στο μαιευτήριο; Θα πάθει εγκεφαλικό ο γιατρός!

Μάντι, εγώ καθ' όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης παίρνω σίδηρο και φυλλικό οξύ για καλύτερη απορρόφηση του σιδήρου. Δε μου τα έχει κόψει, αλλά εγώ έχω και πρόβλημα με την αναιμία. Μαγνήσιο και ασβέστιο δεν έχω πάρει. Σε κάποια φάση μου έγραψε κάτι φάρμακα για τις συσπάσεις, αλλά τελικά δε χρειάστηκε να τα πάρω. Πάντως, μου είχε πει να τα κόψω μόλις μπω στην 36η εβδομάδα.

Βάσω κι εμένα στην εβδομάδα που είσαι με έπιαναν κάτι αναγούλες και ένα αίσθημα κορεσμού. Ένιωθα να μου ανεβαίνει ό,τι είχα φάει πίσω στο στόμα... Κι εγώ σαν τη Μάντι, μόνο με το ρέψιμο ανακουφίζομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες!!

να σας πω τα νεα μας??

πηγαμε τον μικρο σε μια παιδοπνευμονολογο.. μετανιωσα τα λεφτα που εδωσα..

μας ειπε οτι δε γινεται διαγνωση ασθματος σε αυτη την ηλικια κ κοινως να κανουμε οτι μας λεει ο παιδιατρος!

πηγαμε κ σε πνευμονολογο για τον τολη, ειναι πανω απο 3 μηνες που βηχει σα παλιογερος..

τον εκανε εξετασεις κ μας ανακοινωσε οτι εχει κ αυτος ασθμα!!! :shock::shock::shock:

με γεια μας!! κ μαρεσει που αναρωτιομασταν απο που μπορει να τσιμπησε ο μικρος το ασθμα (ειναι σε μεγαλο ποσοστο κληρονομικο) με τον τολη να εχει ασθμα κ εμενα αλλεργικα εκζεματα :lol::lol:

με αυτα κ μαυτα μεχρι τις 27 που πληρωνομαι εχουμε μεινει με 35 ευρω :?

κ εχουμε να παρουμε κ τα χαπια του τολη.. να πληρωσουμε δεη, νερο, ιντερνετ

τεεεεεεεεεεεεεεεεελεια

κ ειμαι κ μπουκωμενη..

γιωτουλα μου αναπαντητη σου εκανε ο αναστασης :lol::lol::lol::lol: ειχα κανει κληση το νουμερο σου χτες για να το αποθηκευσω κ το πατησε το σκατο

αλλα μετα ουρλιαζε γιατι του πηρα το τηλ κ δε σε ξαναπηρα, ημασταν στο γιατρο που σας ειπα πιο πανω

αναστασακο αν δινεις πολλα μλ συμπληρωμα θα δυσκολευτεις να το μειωσεις, να ξερεις..

οι περισσοτεροι παιδιατροι αυτη την οδηγια δινουν, συμπληρωμα για να βεβαιωθεις οτι χορτασε κ εξυπναδες..

γκερλ κ εμενα με πιανουν αναγουλες που κ που :? κ στον ανασταση το ειχα

λυδια μια χαρα το κιντερακι!!

συμπεθερααααα ξεχασαααααααα να σου πω για τον υπνο.. το ξερω κ εγω αυτο οτι ο υπνος ανασκελα δεν ενδεικνυται γιατι μπλοκαρουν οι αρτηριες.. αλλα εσυ βολευεσαι καλε ανασκελα????? εγω πανω στο 2λεπτο κοντευω να λιποθυμησω κ μου κοβεται η ανασα!! νιωθω οτι ανεβαινει ο μικρος πανω στο στηθος μου!

επισης μη νομιζεις οτι αν τα κοψεις θα γεννησεις κ πιο γρηγορα.. εχωακουσει περιπρωση κοπελας που νοσηλευτηκε εναμιση μηνα στο νοσοκομειο λογω προωρων συσπασεων κ περασε τις 40 εβδ :lol::lol:

πω πω αννα μαρια που λες για το αλκοολ σημερα ειχ φτιαξει η μαμα μου κορμο κ μισο ποτηρακι κονιακ μεσα κ με το που εφαγα την πρωτη μπουκια ζαλιστηκα! αφου νομιζα οτι θα παθαινα κ χανγκοβερ :lol::lol:

απο συμπληρωματα το μονο που εχω παρει ειναι φυλικο οξυ.. τωρα οι εξετασεις μου ηταν αρκετα πεσμενες κ μου ειπε να παρω ταμπλετες η να τρωω περισσοτερο κρεας.. εγω προτιμησα το δευτερο :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα, πριν ήπιε ο άντρας μου κρασί, ήρθε να με φιλήσει και ζαλίστηκα!!! :lol::lol::lol::lol: Πού καταντήσαμε!

Στην παιδοπνευμονολόγο δεν είπες προηγουμένως το λόγο που θέλετε να πάτε; Για να σου έλεγε ότι δε γίνεται διάγνωση; Ή της είπες και σου είπε "ελάτε και βλέπουμε"; Πω πω, καλά βρε, ο άντρας σου από πότε έχει άσθμα και δεν το είχατε καταλάβει; Ουφ, ελπίζω να μην έχουμε κι εμείς τέτοιες ιστορίες, γιατί όπως έχω ξαναπεί, κι ο δικός μου έχει.

Πω πω... Καλά, 35 ευρώ;;; Κι εγώ κάπου τότε πληρώνομαι, τέλος του μήνα... Μετά τουλάχιστον θα έρθει και το δώρο Χριστουγέννων και θα ξελασπώσουμε κάπως. Ή εσάς σας το κόψανε; Πάντως, στον υπόλοιπο κόσμο δεν υπάρχει δώρο Χριστουγέννων!

Καλά, δε σας είπα τι έκανε ο έξυπνος ο δικός μου. Πήρε προηγουμένως τη μάνα του για να της πει ότι το καθισματάκι αυτοκινήτου είναι η ασφαλέστερη λύση. Τώρα για ποιο λόγο να κάνει τέτοια συζήτηση, αφού την ξέρει τη μάνα του, δεν μπορώ να καταλάβω. Αυτή να χτυπιέται και να επιμένει ότι ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ, κι ότι δεν πρέπει σε καμιά περίπτωση να βάλουμε το μωρό στο καθισματάκι, γιατί είναι τρυφερούδι, είναι σα ζυμάρι και δεν πρέπει να κάθεται (η ίδια γυναίκα πιστεύει ότι αν πετάνε τ' αφτιά του νεογέννητου και τα κολλήσεις με σελοτέιπ, θα φτιάξουν και δε θα πετάνε πια!!!). Να της λέει, να της εξηγεί, όχι αυτή, να επιμένει πεισματικά ότι ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ. Απορώ γιατί κάθισε και ασχολήθηκε αυτός. Αφού η μάνα του δεν είναι κοντά να βλέπει τι κάνουμε, ό,τι θέλουμε της λέμε. Ευτυχώς μετά αυτός το έψαξε στο ίντερνετ και είδε ότι το σωστό είναι η μεταφορά του μωρού με το καρεκλάκι, και είπε θα ρωτήσουμε και τον παιδίατρο και ό,τι πει. ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα δε μπορω να καταλαβω... γιατι επιμενετε να βαλετε το παιδι στο καθισματακι???

αφου ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ!! :lol::lol::lol:

κ ειναι κ επιστημονικα τεκμηριωμενο κ πιστοποιημενο!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

στην παιδοπνευμονολογο φυσικα κ ειπα το λογο που θα παμε.. γιαυτο κ το μετανιωσα.. ειδικα οταν μου ειπε οτι καλα τα λεει ο παιδιατρος μας, αυτον να ακουμε :evil::twisted:

τωρα αυτη η πνευμονολογος μας ειπε (οτι ακουσα μεσα απο τα ουρλιαχτα του ανασταση) οτι ειχε απο παντα την προδιαθεση (ο αντρας μου εχει κ αλλεργικη ρινιτιδα) κ οτι τα ατομα αυτα εχουν αυξημενες πιθανοτητες να παρουσιασουν ασθμα καποια στιγμη στη ζωη τους... τι να πω..

ασε, δεν ξερω πως θα βγαλουμε το μηνα.. κ εχουμε ισα ισα κρατημενα τα λεφτα για τη γεννα κ τη γιατρο.. δε θελω να παρουμε απο εκει γιατι θα βγουμε πολυ εκτος.. αποσο εχω ακουσει θα παρουμε δωρο, 500 ευρω :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει, απ' το τίποτα, τα 500 ευρώ καλά είναι. Πολύ χάλια η κατάσταση πάντως...

Για την παιδοπνευμονολόγο δεν το συζητώ. Εν τω μεταξύ, αυτοί έχουν ειδίκευση παιδοπνευμονολογία ή παιδοδοντιατρική και τέτοια ή απλά είναι πνευμονολόγοι, οδοντίατροι, κ.λπ. και κοτσάρουν κι ένα παιδό- στον τίτλο τους για να παίρνουν περισσότερα λεφτά. Γιατί ένας φίλος μου στη Θεσσαλονίκη έπαιρνε την κόρη του σε παιδοδοντίατρο και μου έλεγε ότι η διαφορά από τον κανονικό οδοντίατρο ήταν ότι είχε παιδική διακόσμηση στο ιατρείο του και διάφορα παιχνίδια, και έκανε υπομονή με το παιδί πόση ώρα.

Καλά, για την πεθερά δεν το συζητώ. Ευτυχώς που είναι μακριά, αλλιώς θα μετακόμιζα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε παιδι μου,πολυ απατη τελικα αυτα τα παιδο-...

καλα απο το τιποτα σιγουρα κατι ειναι.. αλλα εδω στις "καλες" εποχες δεν εφτανε το δωρο...

τωρα με το που θα το παρουμε ειναι κ τα τελη κυκλοφοριας, η ασφαλεια του αμαξιου και και και...

τιποτα δε θα μεινει, μη σου πω δε θα φτασει κιολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ για 500 άκουσα ότι θα είναι το δώρο αλλά πότε θα το βάλουν; Που και να ξεκινήσει να εφαρμόζεται το νέο μισθολόγιο εκεί θα πέσει πολύ πείνα για όλους μας. Εγώ υπολογίζω με το νέο μισθολόγιο να παίρνω στην καλύτερη 980 και το δάνειό μας είναι 780. Ο άντρας μου ελεύθερος επαγγελματίας με την αγορά να τα πηγαίνει χάλια ... άστα να πάνε! :?:?:? Τώρα θα προσπαθήσουμε να μειώσουμε τη δόση από το παρακαταθηκών. Ουφ δε μπορώ να τα σκέφτομαι γιατί ανχώνομαι! Ας έχουμε υγεία και όπως όλοι θα τα καταφέρουμε.

βρε Λενάκι δεν παίζει να τσοντάρουν τίποτα οι γονείς για αυτό το μήνα που ζορίζεστε; Και εμένα με χαλάει και με ξενερώνει να νιώθω ότι με χαρτζιλικώνουν οι δικοί μας αλλά τι να κάνεις.

Μακάρι να μην είναι άσθμα αυτό που έχει ο μικρός και να είναι απλά μια προσωρινή ευαισθησία.

Για το ποτό που λέτε, την κουμπάρα μου το τελευταίο μήνα την είχε πει ο γιατρός της ότι μπορεί να πίνει μπύρα γιατί βοηθάει να κατέβει το γάλα λέει. Ισχύει κάτι τέτοιο; Όχι ότι έχω σκοπό να το ρίξω στις μπύρες αλλά λέμε τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααα.....ειναι μακρυα η νυχτααααααααα δεν ξημερωνει......

Πειτε μου αν ξερετε...χθες και σημερα ειχα λιγο διαρροια,περναει στο μωρο?γιατι 3 φορες μου εκανε σε συντομα χρονικα διαστηματα και μαλιστα κλαιει μεχρι να τα κανει... :( ειναι τελείως ρευστα ....

Ποτε τα αφνατε στο κρεβατακι κ πέφτατε για υπνο μεχρι να ξανα πεινασουν? και τα ράμματα σας ποτε πεσαν απο φτ?

Σας πλακωσα στις ερωτησεις αλλα τι να κανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα αναστασακι ξυπνια και ΕΣΥ ε???? τι να κάνουμε......εγω την ταισα μόλις και τώρα βγάζω γαλατακι για τον μικρο μου .......

Εγω Αναστασία μου την βάζω και ξαπλωνω και εγω .....κοιμάμαι και όταν ξυπνήσει τότε ξυπναω και εγω ΕΣΥ δεν κοιμάσαι καθόλου????

Απλά την έχω στο νου μου και οκ κάνω πολυ απαλό ύπνο γιατί φοβάμαι μην μου πάθει τίποτα....

Πόσο την έκανες την μικρη αναστασακι μου ΕΣΥ σε ρώτησα ξανά αλλα δεν είδα την απάντηση

Για τα κιλά που κάποια με ρώτησε αλλα δεν θυμάμαι πια η μικρη 2390 και ο μικρός 2000.....

νασιακι μου κουκλιτσα και εσένα η μπεμπικα σου φτου φτου ....."

Τελικά κορίτσια δεν μου τον εδωχσαν χτες γιατί πάλι έκανε πτωσουλες στην ανασουλα του την ώρα που έτρωγε.......και έτσι θα του έκαναν πάλι εξετάσεις και μου είπαν ότι έχει παλινδρομηση και ίσως να το κάνει για αυτο.........

Σας φιλω γλυκα ολες και ευχαριστω για τα καλα σας λόγια για τις φωτο.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Μια απ τα ιδια ή χειροτερα??

Τον ταισα 4¨30 κ δεν κομηθηκε...Ε τωρα σε μιση ωριτσα παλι μαμ....Ουφ!!Εχω παρεουλα παντως βλεπω!!

Αναστασια μου δεν καταλαβα να σου πω την αληθεια ποτε επεσαν τα ραμματα...Παντως κοντα στις 40 μερες σταματησα να αισθανομαι κ το τελευταιο "πρηξιματακι" σαν φουσκωματακι που ειχα εκει..

Εξω ξαπλωνω οταν κοιμηθει..Για παραδειγμα τωρα που τον ταισα κ δεν κοιμηθηκε δεν κοιμηθηκα κ γω..Εμενα βεβαια εχει κ την παλινδρομηση κ φοβαμαι μηπως κανει κανενα εμετουλη κ μου πνιγει..Όσο για την διαροια δεν ξερω..Παντως η παιδιατρος μου ειπς ακομα κ αν αρρωστησω κ εχω πυρετο το παιδι να το θηλαζω....Ειναι κ φαν του θηλασμου βεβαια...

Νιακι μου καλημερα!!Που θα παει θα ερθει κ ο αντρας του σπιτιου στο σπιτι..Του στελνεις γαλατακι??Εχεις μεγαλες αντοχες, σε καμαρωνω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα φιλενάδες!!!!!!!

Τι κάνετε;;;

Εμείς καλά είμαστε…ο μπεμπούλης κοιμήθηκε από τις 11.00 έως τις 4.30 το πρωί και τώρα κοιμάται από τις 7.30….και τώρα νιαουρίζει……

Στις 12.00 θα έρθει να με χτενίσει για να είμαι έτοιμη αύριο για την βάπτιση του ανηψιού μου γιατί αύριο δε θα προλάβω, και εμένα τα μαλλιά μου κρατάνε ευτυχώς…

Άννα Μαρία μου έτοιμο το λικεράκι , να μας κεράσει αλλά ποια θα το πιεί;;;; ούτε εμείς που θηλάζουμε κάνει……και εγώ θέλω να πιω ένα ποτάκι!!!!!!

Χριστινάκι μου κάνει ακόμα γουλίτσες και καμιά φορά βγάζει αρκετό….

Απλά εκεί που έχει όρεξη ο καημένος και μου μιλάει και γελάει συμβαίνει αυτό και χαλιέται λιγο….

Πάει ο Κιάμος….ήταν τα πρώτα μπουζούκια που είχα πάει με τον άντρα μου της Αγίας Αικατερίνης το 2007…….αααααααχχχχχχ τι θυμήθηκαααααα!!! Αν και σε μπουζούκια γνωριστήκαμε σε κοινή παρέα και δεν ήθελα να πάω κιόλας…ούτε εκείνος ήθελε το πρήξανε εκείνο το βράδυ ……..το πεπρωμένο!!!!

Φιλάκια στον κούκλο!!!!!!

Αναστασάκο μου μην αγχώνεσαι θα τα καταφέρεις είναι νωρίς ακόμα…

Τώρα αφού σου είπε η παιδίατρος να δίνεις ξένο……… η δικιά μου δε το διαπραγματεύεται ακόμα και στα μικρά μωρά…όπως της αδερφής μου (το έχω ξαναγράψει) λέει τάιζέ το συνέχεια….

Εγώ στην αρχή τον τάιζα τον άφηνα να κοιμηθεί μέχρι 3 ώρες αλλά ήταν και 3.060 (βγήκε από το μαιευτήριο)… βέβαια δε κοιμόταν συνέχεια κάθε 1,5 ώρα περιπου ήθελα να φάει….πότε νωρίτερα πότε αργότερα, όλο στο στήθος είμασταν αφού τα είχα δει όλα!!!!!!! Αλλά δε προλάβαινα να κοιμηθώ, μόνο τώρα έχω αρχίσει και κοιμάμαι…που χτυπάει και κάτι πεντάωρα το βράδυ.

Μάντι μου μια χαρά η ζουζουνίτσα σου, μάλλον κάνει κωλοτούμπες και θα ξαναγυρίσει!!!!! Εγώ μέχρι το τέλος έπαιρνα σίδηρο, φιλλικό οξύ, μαγνήσιο και ασβέστιο…

Λενάκι μου τρέχατε στον παιδοπνευμονολόγο για να σας πει να κάνετε ότι πει ο παιδίατρος…φαντάζομαι πώς θα ένιωσες…. Περαστικά σου να προσέχεις!!

Φιλάκια στον Αναστασάκο σου

Όσο για το θέμα χρημάτων………χ@στα……..δε προλαβάινουμε να πληρώνουμε μ@λ@κίες και δε μένει τίποτα….

Κατερινούλα που να κοιμηθείς άνετα με τις γουλιές;;;;;;συμφωνώ

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΑΥΠΝΗ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΣΤΟΣ 1 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 9 ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΛΟ ΠΕΟΝΟΥΣΕ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕ Ε ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΕ ΕΧΩ ΕΙΧΕ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΑΕΡΙΑ ΚΛΠ.ΕΙΜΑΙ ΠΤΩΜΑ.....ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΕ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΕΡΕΝΤΑΣΗ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ...ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΗΤΑΝ ΠΙΑΤΑ ΠΟΥ ΕΠΛΥΝΑ Κ ΜΑΖΕΨΑ ΡΟΥΧΑ Κ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΜΕ ΡΟΥΧΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ Κ ΕΥΤΗΧΩΣ ΕΧΕΙ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕ ΗΛΙΟ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΜΠΡΙΖΟΛΕΣ ΜΕ ΡΥΖΙ ΑΝ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΑΛΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΞΥΠΝΑΩ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 6 ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΟΝ ΤΑΙΖΩ ΤΟΝ ΑΛΑΖΩ Κ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΚΟΙΜΑΜΕ Κ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΥΠΕΡΕΝΤΑΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΝΑ ΣΥΜΑΖΕΨΩ ΝΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΩ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΝΑ ΒΡΑΣΩ ΝΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΡΜΟ ΚΛΠ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΕΦΟΣΟΝ ΚΟΙΜΑΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΞΥΠΝΙΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ,ΤΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΜΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΟΧΙ ΑΛΛΙΩΣ ΥΠΝΟΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.ΤΑ ΡΑΜΑΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΙΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΠΕΣΑΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΚΙΑΛΑ Κ ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙ ΟΧΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΚΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΤΟ 6ΜΗΝΟ ΑΝ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΙΓΟ ΤΑ ΡΑΜΑΤΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΚΛΠ.ΟΤΑΝ ΛΕΤΕ ΣΑΣ ΕΞΕΤΑΣΕ Τ ΕΝΟΕΙΤΑΙ?ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΝΑΤΕ ΚΛΠ.Η ΣΑΣ ΕΞΕΤΑΣΕ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΕ ΚΟΛΠΟΔΙΑΣΤΟΛΕΑ?ΟΛΟ ΑΠΟΡΙΕΣ ΕΙΜΑΙ Ε?

ΝΑΣΙΟΥΛΑ ΜΟΥ Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΗ!!!!!!!!!

ΜΑΡΙΑ 12 ΤΥΧΕΡΗ ΕΙΣΑΙ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΕ.....ΦΙΛΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ.

ΤΙΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΟΥΚΛΟΣ Ο ΓΙΟΣ!!!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΙΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΠΩΣ ΝΟΙΩΘΕΙΣ?ΠΟΤΕ ΞΑΝΑΠΑΣ ΓΙΑΤΡΟ?

ΝΙΑ ΜΟΥ ΚΟΥΚΛΑ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Κ ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΑΣ!!!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΤΕ ΔΕΧΤΕΙ ΚΟΣΜΟ ΣΠΙΤΙ ΠΡΙΝ ΣΑΡΑΝΤΙΣΕΤΕ?ΕΓΩ ΔΕΧΤΗΚΑ ΤΙΝ ΚΟΛΗΤΗ ΜΟΥ Κ ΤΙΝ ΝΟΝΑ ΜΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ Κ ΛΕΩ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΦΟΥ ΣΑΡΑΝΤΙΣΩ.

ΔΕΝ ΘΥΜΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!!!!ΣΤΕΛΝΩ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας.....

χαλια ειμαι σημερα....ολο ποναω.......αν περπαπατω ποναω χειροτερα.....μου ερχεται να κανω εμετο......μαυρια χαλια λεμε......το ποδι σαν εχθες καμοια βελτιωση....

ανναμαρια τι θα γινει θα τον βγαλεις τον αντρικο;;;;

αναστασια τα ραμματα πεφτουν στις 15 μερες......οσο αρρωστη και να εισαι το μωρο το θηλαζεις...ειναι καλυτερα ετσι γιατι περνει αντισωματα....σε μωρα που θηλαζουν τα κακα τους ειναι ρευστα....σαν διαρροια......δεν κανουν σχηματισμενη κενωση....τι εννοεις ποτε τα αφησαμε να κοιμηθουν;;;δεν καταλαβα.....και γιατι φοβασαι να κοιμηθεις ενω κοιμαται;;;; :roll::roll::roll:

νια μου μπραβο σου βρε.....κριμα για τον μπεμπουλη σας......αντε ρε γαμωτο να ερθει στο σπιτακι σας....εγω ρρωτησα το βαρος..........παντως η μικρη τον εφαγε και με διαφορα......χαχαχαχα!!!!!!!

λενακι μη νομιζεις ολοι πανω κατω στην ιδια φαση ειμαστε.....ασε εγω εχω αυριο μια γαμοβαπτιση και το ποσο το σκεφτομαι και φυσικα για ολους τους λογους.....τεσπα.....το δωρο στους δημοσιους υπαλληλους τα χριστουγεννα ειναι 500ευρω;;;γιατι νομιζα οτι ηταν 250 :?

χριστινακι παει ο κιαμος;;;;;κριμα....

μαρακι σε μπουζουκια γνωρισες τον αντρα σου;;;τελικα τα μπουζουκια ειναι το καλυτερο γραφειο ευρεσης γαμπρου........χαχαχαχα!!!!!!!!!

μαντι μου μια χαρα ειναι η μικρη.....εξαλλου οι μετρησεις στα ιατρεια ειναι πολυ σχετικες....το ντομπλερ ειναι το πιο σωστο για μετρησεις οπου και εκει γινονται λαθη....

απορω πως κοιμασαι ανασκελα.....εγω αν το βραδυ κοιμηθω καταλαθος ετσι ξυπναω και νομιζω οτι μου κοψανε το οξυγονο μου......μονο κριση πανικου που δεν παθαινω...

μυριαμ ζορικος ο μικρος ε;;;;;μονο ξενο του δινεις;;;;;

κατερινα γιατι δεν τον βαζεις να κοιμαται σε ανακλιση...ειναι υποχρεωτικο σε παιδακια με γοπ.....

δεν θυμαμαι κατι αλλο......πο πο δεν ειμαι καλα.....εχω και συσπασεις.....μα τι μερα μου ξημερωσε.;;;ολα μαζι θα με πιασουν...;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ανάσκελα σε εμένα ρε κορίτσια είναι το καλύτερο μου! Ελάχιστες φορές νιώθω να μου πιέζει το στομάχι. Απλά με ανχώνει μήπως δε κάνει καλό για την μικρή. Προσπαθώ να κοιμάμαι στο πλάι αλλά πιάνομαι πάρα πολύ και μέχρι να γυρίσω πλευρό δεινοπαθώ! Μήπως παίζει ρόλο πού η δικιά μου δεν πήρε θέση και έχει το κεφαλάκι πάνω και ίσως γι' αυτό να με βολεύει το ανάσκελα; Μπορεί να λέω και βλακίες βέβαια!

Άννα Μαρία τι έγινε είσαι ακόμη μαζί μας ή πέρασες στο άλλο στρατόπεδο με τις μανούλες! :P Άντε να πάρεις το λικέρ σου και να φύγεις από εδώ, να πάς αλλού! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!

συμπεθερα κ οι δικοι μου ειναι ηδη πολυ ζορισμενοι, δε μπορω να τους ζητησω λεφτα.. θα κανουμε οσο υπομονη μπορουμε μεχρι τις 27.. δε μπορουμε να κανουμ κ τιποτα αλλο

κοιτα το γαλα σου θα κατεβει ετσι κ αλλιως οταν γεννησεις! υπαρχουν κ κατι μπυρες χωρις αλκοολ (μπακλερ κ μια αλλη που δε θυμαμαι τωρα) κ μπορεις να πινεις μια καθε μερα, πχ στο μεσημεριανο!

εμενα μαρεσαν πολυ!

η πνευμονολογος μας ειπε να κανουμε κατι αιματολογικες για αλλεργιες στον μικρο, αν βγουν αρνητικες αυτο δειχνει οτι θα του φυγει μεχρι τα 6, αλλιως κατα 90% θα το εχει σε ολη του τη ζωη..

αναστασακο οχι δεν περναει η διαρροια στο μωρο, εκτος αν εχεις κατι αλλο, πχκαμια γαστρεντεριτιδα. εκει θα πας να παρεις μια μασκα να φορας να μην το κολλησεις

οσο για το θηλασμο φυσικα κ μπορεις να το θηλαζεις, οταν αρρωσταινεις παραγεις αντισωματα κ αυτα περνανε κ στο μωρακι σου ;)

για τον υπνο οσο πιο νωρις μπορεις να ξαπλωσεις διπλα του τοσο το καλυτερο.. μην κουραζεσαι με δουλειες κοριτσακι, βρειτε λιγο τους ρυθμους σας με τη μπεμπα κ μετα ολα θα γινουν.. ας γινει κ λιγο αχουρι το σπιτι

για τα ραμματα πραγματικα δε μπορω να θυμηθω... καθολου ομως!

νια ευχομαι πολυ πολυ συντομα να τον εχεις κοντα σου κοριτσακι!!!!

κατερινακι ειναι καλυτερες οι νυχτες σας τωρα που περασε λιγο ο καιρος?

μαρακι κ εμενα εβγαζε γουλιες ο αναστασης οταν γελουσε! να καταλαβεις ακομα κ τωρα οταν ξεκαρδιζεται τον πιανει λοξυγγας :lol: ειναι πολυ ανωριμο το γαστροοισοφαγικο τους (πως το λενε) κ ανεβοκατεβαινει πολυ ευκολα το γαλατακι, κανει λοξυγγα (συνηθως) κ μετα γουλιτσες

μιριαμ στην εξεταση εμενα με ειχε δει με το μαρκουτσι το απλο. δεν ειχα πονεσει θυμαμαι αλλα φοβομουν τρομερα!! κ σεξ για να κανουμε εκανα πολυυυυυ καιρο να κανω ανετα, πονουσα πολυ τον πρωτο καιρο..

για πριν το σαραντισμο εγω εχω σκοπο να δεχτω μονο πολυ λιγος φιλους κ καλους, οπως ειχαμε κανει κ στο πρωτο

μπουρεκακι κ εγω στα μπουζουκια γνωρισα τον δικο μου! :lol::lol::lol:

αντε ρε κοριτσακι, λιγο υπομονη κανε ακομα.. σε λιγο θα γεννησεις!

αχ κ εγω οταν περπαταω με τρελαινει στον πονο.. ποναω πολυ κατω χαμηλα, ασε που μερικες φορες νιωθω οτι θα ανοιξω απο κατω κ θα βγει το κεφαλι του!

τα 250 ειναι για το πασχα.. ετσι ακουσα τουλαχιστον!

αννα μαριααααααααααααααα εισαι εδω????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας! Όπως βλέπετε είμαι ακόμα εδώ!

Πήγα στο γιατρό και η πίεση ήταν 12-8. Έπεσε δηλαδή. Κι είχα μια ελπίδα (φόβο) ότι θα είχε πάει στα ύψη και θα κάναμε πρόκληση σήμερα! Αλλά μπαααααα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSIA!!!!!!!!!

EDW EXEI POLY WRAIA MERA EXEI HLIO KAI DEN EXEI POLY KRYO!!!!!!!

LENAKI PERASTIKA KAI GIA TOUS DYO SOUANTRES EYXOMAI NA EINAI!!!!!!!!ANTE EXEIS MPEI KAI ESY STON MHNA SOU LIGO SOU EMEINE KAI THA ERTHEI KAI O 3os ANTRA SOU!!!!!!!!

ANNA MARIA AKOMA EDW ESY??????EYTYXWS EPESE H PIESH...AX SE LIGES MERES THA EXEIS TON ANTRIKO STHN AGGALITSA SOU!!!!!PWS NIOTHEIS POU PLHSIAZEI H WRA??????

KALA KANEIS KAI EPIMENEIS GIA TO KAREKLAKI AYTOKINHTOU......KAI EMENA STHN ARXH MOU ELEGAN NA TON VGALW ME PORT BEBE MEXRI POU TOUS EXIGISA OTI TO MWRO DEN EINAI ASFALES EKEI MESA.......ALLA ENTAXEI TO KATALAVAN ME THN MIA......TI NA PW GIAYTHN THN PETHERA SOU PRAGMATIKA..........MA SELOTEIP STA AYTIA??????XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA!!!GIA ONOMA TOUU THEOU PWS MPOREIS NA KOLISEIS TETOIO PRAGMA SE ENA TOSO EYAISTHITO DERMATAKI???TI NA PW.....

SYMPETHERA MOU YPOMONH THA RTHEI KAI TO ANTRAKI SAS STO SPITI KAI THA EISASTE MIA XAROULA!!!!!!!!

EMEIS SHMERA AFOU ANAVLITHIKE TO BACHELOR THA KATEVOUME STO EKSOXIKO STOUS PAPPOUDES NA XAROUNE KAI AYTOI LIGO TON MPEMPO8ULI MAS!!!!!!!!!AX THA EXEI KAI TZAKI...H KALYTERH MOY.....PATATOULES PSITES MESA STO TZAKI....GIIIIIIIAAAAAAAAAAM!!!!!!!TRELLENOMAI!!!!!!!!!!!!THN DEYTERA TO APOGEYMA THA PAME STON TATTOUATZH NA SYZHTHSOUME TI TATTOO NA KANW!!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια φεεεεεεεεεεεεετα ο μικρος ε??? :lol::lol:

δεν πειραζει οσο μενει μεσα καλυτερα ειναι..

τιτινακιιιιιιιιι θελω κ εγω πατατουλες τζακισιες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μιααααααααμ!!!

αντε οταν καταληξεις κ στο τατου 100% να μας πεις1!

μα τι κουκλος που ειναι ο γιοκας σου... δε χορταινω να κοιταω τη φωτο προφιλ σου!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινακι και το εξωχικο καλα ειναι...τζακι και παλι τζακι......αχ!!!!!!ποσο μου εχει λειψει το τζακακι μου...

λενακι μακαρι να ειναι 500.περσι ποσα ειχατε παρει;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...