Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤ ΝΤ ΛΕΜ Ν13


Recommended Posts

πολύ απλά θα αναγκαστείς να πας ιδιωτικά να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο!!!!

κλασσικά!!!!!!! :twisted:

Νάσια μου δεν μας πρήζεις μακάρι να μπορούσα προσωπικά να κάνω και κάτι να σε βοηθήσω!!!!

Εμείς σαραντίζουμε Δευτερα, και εγώ έχω βγει έξω γιατί κάποιες δουλειες μόνο εγώ έπρεπε να τις κάνω... το μωρό θα το βγάλω να πάρει ευχή και να αρχίσουμε τις βόλτες.

Να προσέχεις τον εαυτό σου....και μακρια από χάπια, δεν τα έχεις ανάγκη...

Ναι τον βάζω στο ρηλάξ γιατί δε θέλω να μαθαίνει και πολύ αγκαλιά, ήδη περνάμε πολύ ώρα με το θηλασμό , στο τέλος δε θα κάθεται πουθενά...

κούκλααααααααααααααα

Χριστινάκι μου φιλάκιααααααααααα

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 909
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

νασιουλα να την χαιρεσαι και παλι.μου φαινεται οτι μοιαζει πολυ στην μαμια......

χριστινακι αντε βρε θα ξεσκασεις λιγο....μια χαρα....οσο για το ταττου κανε λιγο υπομονη και οταν ξαναπας στο γιατρο ρωτα τον.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα παρει τηλεφωνο ο αντρας μου ενα φιλι γαστρεντερολογο που εχουμε....ελπιζω να μας διαφωτισει αυτος τουλαχιστον.......και αν ειναι να παμε να μη μας παρει 130 ευρω ελεος.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!

συμπεθεραααα αντε κοριτσαρα κοντευουμεε!!!!

ασε κ εγω μια απο τα ιδια... απο τις δ τις δικες σου, μη σου πω κ πιο νωρις, ουτε να γυρισω πλευρο στο κρεβατι δε μπορω. κ ποναω πολυ κατω στη λεκανη

περιμενουμε νεα απο το γιατρο κ τον παιδιατρο!!!!

για την καισαρικη δεν ξερω δυστυχως να σου απαντησω..

ρε μαρακι πως το τσακισες το σουβλακι??? :lol::lol:

α ρε νια.. τι ομορφιες ειναι αυτες???

να σου ζησουν κ με το καλο να εχετε κ το παλικαρακι σπιτι σας!!

γιωτα αντε γρηγορα περαστικα!

ευη περαστικα στον μικρο ρε κοριτσι.. να ξεμπερδεψετε γρηγορα ελπιζω..

δωρα πως ειναι τωρα τα βραδια σας?

νασια ευχομαι πραγματικα να πανε ολα καλα.. να ηρεμησετε ολοι σας γρηγορα

αχ κ εγω σκεφτομαι ποτε να στολισω το σπιτι...

σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια μου δεν μας πρήζεις μακάρι να μπορούσα προσωπικά να κάνω και κάτι να σε βοηθήσω!!!!
Σ'ευχαριστώ και μόνο που το λες καλό μου.....

νασιουλα να την χαιρεσαι και παλι.μου φαινεται οτι μοιαζει πολυ στην μαμια......

Γιωτάκι μου όταν έχει τα μάτια κλειστά μοιάζει πολύ στην Μαμία αλλά όταν τα ανοίγει είναι εντελώς άλλο παιδί.......μόνο μύτη και χείλη έχουν ίδια γιατί πήραν τα δικά μου (είναι και το μόνο που πήραν από μένα)!!!! Κατά τα άλλα, η Μαμία μοιάζει στην πεθερά μου και η μπέμπα στον πεθερό......μα πώς το κατάφερα αυτό?????? :shock::lol:

Καλά όσο για τις αμοιβές των γιατρών έχω να πώ ότι έχουν ξεφύγει τελείως πια..........με τέτοια οικονομική κρίση που απευθύνονται αυτοί?????? Στον μέσο Έλληνα που μετράει και τις πενταροδεκάρες???????? Έλεος!!!!!!!!!!!! Άσε που πλέον για να τα "παίρνουν" κάνουν ακόμα και επεμβάσεις που ΔΕΝ χρειάζονται....μία γνωστή μου την χειρούργησε ένας γνωστός γυναικολόγος της περιοχής για κάτι που ΔΕΝ είχε μόνο και μόνο για να της τα πάρει!!!!!!!!! Αλλά καλά να πάθει κι αυτή γιατί τον ήξερε αυτόν τί παραδόπιστος είναι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!!!!!!!βρε νασια......πραγματικα τα εχω παιξει......δεν ξερω τι να κανω.......εννοειται οτι για το παιδι μου τα δινω τα 130 ευρω...αλλα ειναι κοροιδια........τεσπα.....ειδωμεν....

φιλια στις κουκλιτσες σου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουρεκάκι μου γι'αυτό οι παιδίατροι ειδικά "ξυρίζουν" περισσότερο!!!!!!!! Γιατί ξέρουν ότι για τα παιδιά μας θα κάνουμε τα πάντα και το εκμεταλλεύονται κανονικά.........ας γίνει καλά ο ταλιμπανάκος όμως και όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα!!!!!!!

Φιλάκια καλό μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι το τσάκισα το σουβλάκι και μάλιστα ο άντρας μου με κοιτούσε με απορία και μου έλεγε θα σπασεις τα ράμματα, ήθελα γεύση και όχι αυτή την αιματίλα….μπλιαχ

Εμείς μάλλον το άλλο ΣΚ θα στολίσουμε γιατί αυτό δε προλαβαίνουμε.

Όντως Νασιούλα για αυτό εκμεταλλεύονται γιατί για τα παιδιά θα δώσουμε και το βρακί μας…..

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε βρε κοριτσια? Χθες με τιναξε η μικρη,ετρωγε και εκλειγε δεν ηρεμουσε καθολου....προς τα ξημερωματα την εβαλα διπλα μου να με νιωθει και την πηρε λιγο ο υπνος... να πω την αμαρτια μου λειπει η εγκυμοσυνη αλλα και την φραουλιτσα δεν την αλλαζω με τιποτα!!Εχει και ηλιο σημερα και δεν μπορω να βγω εξω λογο κρυου και μου γυριζει η βιδα!!

Πηρα ενα μπουκαλι της nuk μικρο με πιπιλα για νεογεννητα αλλα δεν βλεπω και καμια διαφορα στη ροη απο το προηγουμενο, μαλιστα εχει και μια σχισμη πανω στην πιπιλα..καλα ετσι δεν παιρνει περισσοτερο αερα μεσα?

Λενακι το εχω πιασει κι εγω το νοημα για το γαλα πως να κατεβει παραπανω αλλα θα πρεπει να την εχω ραμμενη πανω μου την μικρη αλλιως δεν γινεται!Τρωω και σουπες,πολυ νερο ...δεν ξερω τι αλλο να κανω.....ελπιζω μετα το 20ημερο να ειναι πιο ηρεμα τα πραγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασακι εφοσον μπορεις να εχεις βοηθεια απο την μητερα σου για τις δουλειες εχε την συνεχεια πανω σου.....

οσο για το κρυο που λετε ολες δεν κανει κακο στα μωρα.....αρκει να ειναι σωστα ντυμενα...οχι σαν κρεμμυδι.....δηλαδη στις χωρες που εχουν μονιμως κρυο τι κανουν;;;τα εχουν κλεισμενα στο σπιτι ολο το χρονο;;;βγητε εξω για μια βολτουλα καλως σας κανει......

νασια οκ οι παιδιατροι δεν εκμεταλλευονται τοσο....θεωρω οτι 30 με 40 ευρω μια επισκεψη ειναι οκ......αλλα οι αλλες ειδικοτητες που ασχολουνται με τα παιδια πχ παιδοδερματολογοι...παιδοοφθαλμιατροι κοκ ειναι δραμα.....ειναι στανταρ η ταριφα τους απο 80 ευρω και πανω.....αυτοι ειναι σκετη εκμεταλευση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι αλλες ειδικοτητες που ασχολουνται με τα παιδια πχ παιδοδερματολογοι...παιδοοφθαλμιατροι κοκ ειναι δραμα.....ειναι στανταρ η ταριφα τους απο 80 ευρω και πανω.....αυτοι ειναι σκετη εκμεταλευση....
Κι εγώ κυρίως σ'αυτούς αναφερόμουν......κάποια στιγμή χρειάστηκε να πάω την Μαρία μου σε παιδογαστρεντερολόγο (πολύ καλή επιστήμων κατά τα άλλα) και φεύγοντας μας είπε 80 ευρώ η πρώτη επίσκεψη και οι υπόλοιπες λιγότερο (δεν θυμάμαι πόσο) αλλά γέλασα που μας έκανε και σκόντο.....ευτυχώς δεν την ξαναχρειαστήκαμε και δεν το λέω για τα λεφτά (που ακόμα και αυτά δεν θα μπορούσαμε να τα δώσουμε τώρα που ζοριζόμαστε) αλλά επειδή ήταν μιά χαρά το κοριτσάκι μου!!!!!!!!!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον πηρε τηλ τον φιλο μας και για καλη μας τυχη ηταν μαζι με ενα παιδογαστρεντερολογο και του ειπε να κανουμε μια παρασιτολογικη εξεταση κοπρανων για να δουμε αν εχει καποιο μικροβιο....και οταν με το καλο βγουν τα αποτελεσματα να τον παρουμε τηλ για να δουμε τι θα κανουμε.....να εχει μικροβιο ειπε οτι πρεπει να παρουμε ολοι αγωγη....αλλιως δηλαδη αν δεν εχει θα τον παμε να τον δει στο παιδων οπου ειναι αυτος.....αχ!!!!!μου εφυγε ενα βαρος....

λοιπον το αλλο το κορυφαιο περνω τηλ σε ενα διαγνωστικο κεντρο που πηγαινω και κανω εξετασεις εγω γιατι και ειναι πολυ καλο αλλα και πολυ φτηνο και ρωτησα ποσο κανει η εξεταση και μου ειπαν 2,88ευρω και λεω κατσε να παρω και στο μητερα που ειναι διπλα μας και ποσο μου ειπαν;;;;37 ευρω......μιλαμε για τρελη διαφορα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NASIA MOU TI KOUKLARA EINAI AYTH???????????FTOU FTOU TO MANARAKI MOY!!!!!!!!!!!!

OSO GIA TON KIAMO AMA SOU PW OTI DEN EXW PAEI POTE....XAXAXAXA ALLA EXW AKOUSEI TA KALYTERA!!!!SIGOUR THA PERASOUME SUPER!!!

OSO GIA TO TATTOO SKEFTIKA NA RWTHSW TON DERMATOLOGO ALLA ENTAXEI SIGOURA THA MOU PEI NA MHN KANW DERMATOLOGOS EINAI.....OUFFFF THA DOUME!!!

SAS VAZW KAI EGW FWTO TOU MPEMPOULIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

AX THA TON FAWWWWWWWWWWWWWWWWW

POSOGRHGORA MEGALWNEI MWRE TO PALIKARAKI MOU AFOU SKEFTOMAI PWS TAN MWRAKI KAI DEN MPORW NA TO FERW STO MYALO MOY....NOMIZW PWS HTAN POLY PALIA!!!!

post-11182-13873938113153_thumb.jpg

post-11182-13873938113539_thumb.jpg

post-11182-13873938113907_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι μου,

τα βράδια μας κυλούν δύσκολα αλλά με τάσεις βελτίωσεις και αυτό με χαροποιεί

ιδιαίτερα!τώρα πια η μικρή κοιμάται περισσότερο και έχουμε βρει τους ρυθμούς μας

με το θηλασμό και έτσι όσο πάει κάθεται λιγότερο στο στήθος και όλα γίνονται πιο

αυτοματοποιημένα.Βέβαια έχουμε τους κολικούς που μας ταλαιπωρούν αλλά και

αυτό βελτιώνεται.Η αλήθεια είναι ότι με έχεις βοηθήσει πάρα πολύ με όλα όσο

μας λες με τα links που μας στέλνεις και πολύ πολύ σε ευχαριστώ!!!

Δώσε φιλάκια στα αγοράκια σου!!!

Αναστασάκο ένα έχω να σου πω:από εδώ και πέρα τα πράγματα θα πηγαίνουν

μόνο καλύτερα!!

Γιωτούλα χαίρομαι που βρήκατε μια άκρη με το γαστρεντερολόγο γιατί στις μέρες

μας είναι και αυτό πολύ δύσκολο!!

Χριστινάκι απίθανος ο μικρούλης, αγάπη μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Πήγαμε γιατρό το πρωί για πίεση-ούρα-καρδιοτοκογράφο. Το πρωί που πλενόμουν με το βαμβάκι για να μαζέψω τα ούρα, είδα πάνω στο βαμβάκι μια απειροελάχιστη κηλιδούλα από καφετί. Το είπα στη νοσοκόμα, το είπε στο γιατρό και μου έκανε εξέταση τραχήλου. Δεν είναι και τόσο φοβερό, ήταν μέχρι να μπει, και διήρκεσε ελάχιστα λεπτά! Δεν έχω καθόλου διαστολή είπε, αλλά θα πρέπει να πηγαίνω καθημερινά πλέον για να μου ελέγχουν πίεση και ούρα, γιατί η πίεση ήταν 14-9. Αν ανέβει κι άλλο, πάμε για πρόκληση. Δεν πειράζει εγώ κι ο Ανδρέας να είμαστε καλά.

Το λικέρ θα είναι έτοιμο σήμερα κατά τις εξήμιση το απόγευμα, οπότε από τις εφτά και μετά, θα είμαι διαθέσιμη για γέννα.

Μάντι, καλή ιδέα να πάρω το λικέρ μαζί μου στην κλινική.

Γιώτα, κι εγώ την είχα πατήσει μια φορά με έναν δερματολόγο στο δημόσιο νοσοκομείο. Δεν εφημέρευε, ούτε έκλεινε ραντεβού, οπότε τους έπαιρνα τηλέφωνο ότι είναι εκεί, για να ξέρω να πάω. Κάθε φορά μου λέγανε είναι εδώ, ότι θα φύγει σε δυο ώρες, πήγαινα σε δέκα λεπτά, περίμενα και κανένα μισάωρο ουρά για να πάρω αριθμό αναμονής, και όταν έφτανα στο γκισέ μου λέγανε έφυγε! Τελικά πήγα σε ένα θείο μου χειρουργό, και μου έδωσε αυτός αποτελεσματική θεραπεία, άσε που μου είπε ότι αν πήγαινα σε δερματολόγο θα μου έδινε χάπια και θα είχα άσχημα ξεμπερδέματα με το σηκώτι μου.

Κορίτσια, όλων σας τα νινιά είναι κουκλιά και γούτσου γούτσου πλασματάκια!!!

Νάσια, μην ξαναπείς ότι μας πρήζεις!

Τώρα γράψατε πολλά, αλλά δε θυμάμαι άλλα. Ήρθε κι η μάνα μου τώρα, να μας φέρει κάτι ρούχα.

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλίτσες μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ...;)

μόλις επιστρέψαμε από τον γιατρό.....η εκπληξούλα μας είναι μια χαρά,,,,,....3013 γρ είναι το μικράκι μας...:)...αχχχχ...ανυπομονώ να το δώ......:)

έχω πάθει πλάκα με τα πανέμορφα μωράκια σας./........Νιάκι μουυυυυυυυυυυυυυ.......τί τέλειες και ρομαντικές φώτο είναι αυτές.......αχχχ.....με το καλό να πάρετε και τον μικρούλη σας σπίτι και να είσαστε όλοι μαζί.....σε φιλώ γλυκά....είσαστε κουκλάκια...;)

Νασιούλα μου......μα τί κουκλίτσα είναι αυτή κορούλα σου........αχχχ.....μου έχετε παρει το μυαλό όλες....:)......πολλά φιλάκια και σε σένα...;)

Τιτινάκι μου......κούκλος ο γιόκας σου....μου αρέσει που παίρνει και πόζες το γιαβρί μου.....:).....αχχχ....

όσον αφορά την θέρμανση και εμείς που έχουμε κεντρική και δεν ανάβει όποτε θέλουμε καθώς δεν έχουμε τον έλεγχο, πήραμε ηλεκτρικό σώμα για το δωμάτιο του μωρού......και σε συνδυασμό με το κλιματιστικό που είναι στην κρεβατοκάμαρα μας πιστεύουμε να ειμαστε οκ......πιο πολύ το σώμα το πήραμε για το μπάνιο του και τα βράδια που θα ξυπνάει και θα το ταίζω ή θα το αλλάζω το μπεμπέκ μου........είναι μια καλή λύση...τουλάχιστον για φετος.....:)

σας φιλω όλες γλυκά......

Άννα Μαρία μου και εγώ έκανα λικέρ ρόδι και μου έγινε πολύ ωραίο από ότι βέβαια είπαν όσοι το δοκίμασαν......και στο χρώμα του έγινε τέλειο......πιστεύω να το πέτυχες και εσύ και τώρα να είσαι έτοιμη να υποδεχτεις τον Ανδρίκο σου...:).....όλα καλά θα πάνε με το μωράκι σου.....ετοιμάζεται για την μεγαλη έξοδο...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρακι μου μακαρι να αλλαξουν τα πραγματα γιατι εχω καταμπερδευτει τι να της δινω τελικα να τρωει....αν χορταινει....ολο στην αμφιβολια ειμαι..νομιζω πως; εμεις θελουμε το διπλασιο χρονο σε σχεση με αλλα παιδακια επειδη γεννηθηκαμε νωριτερα!!

Αννα Μαρια το πολυ σε 2 ημερουλες θα εχεις γεννησει...αντε αντε!!!

Λυδια μου τι καλα το μικρουλι σας...πω πω σκεφτομαι πως αν πηγαινα τωρα να γεννησω η μικρη θα ειχε φτασει κοντα στα 2800 για να γεννηθει!Αλλα μας βγηκε μινιατουρα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, όταν ζυγίσει τη φραουλίτσα ο παιδίατρος, τότε θα φανεί αν χορταίνει ή όχι. Αλλά, αν δίνεις ξένο, δε θα ξέρεις αν χορταίνει από το δικό σου ή από το ξένο!

Πάντως, διάβασα ότι τις πρώτες σαράντα μέρες, μπορεί το μωρό να θηλάζει μέχρι και 18 ώρες το 24ωρο!!! Εσύ πώς ξέρεις ότι έχεις λίγο γάλα; Πότε πάτε παιδίατρο τώρα;

Για να δούμε πότε θα γεννήσω! Είτε με πρόκληση, είτε κανονικά, φαντάζομαι δεν έχω και πολλά περιθώρια πλέον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλες και εγκυουλες......

λυδιακι τελεια η κιντερ εκπληξη...αντε να δουμε ποτε θα μας φανερωθει......ελπιζω να μην ειναι ντροπαλο σαν τον αντρικο.....

αναστασια τι να σου πω......αν δε κοψεις συντομα το ξενο δεν θα εχεις γαλα εσυ.....η μονη διαφορα που εχει το μωρακι σου ειναι οτι πρεπει να τρωει πιο συχνα......οπως λεει η ανναμαρια το 18ωρο ειναι πολυ φυσιολογικο τις πρωτες μερες......

ανναμαρια ειναι οντως τσιμπημπενη η πιεση σου.....ο τραχηλος ειναι μαλακος;;;;οπως και να εχει ο αντρικος ερχεταιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου ετοιμάζεται ο Αντρίκος....και πέρασε η ώρα πρέπει να είναι έτοιμο τώρα το λικέρ οπότε και εσύ έτοιμη να γεννήσεις.....

Χριστινάκι οι γουλιές πώς πάνε;;;

από πότε θα ηρεμήσει ο μικρούλης μου;;;

Λυδία μου μια χαρούλα η εκπληξούλα σας!!!!! Μπράβο!!!!

Συμπεθέρα μου προσπάθησε λίγο να μην δίνεις ξένο...χορταίνει με το δικό σου , το μειωνεις έτσι...και εμένα στην αρχή όλη μέρα στο στήθος την περνούσαμε, κουραστικό αλλά απόδίδει και είναι καλό για το μωρό αλλά και έχεις γάλα...

Γιωτούλα χαίρομαι που βρήκες κάποια λύση στο θεματάκι σου.....

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ναι, το λικέρ είναι έτοιμο!!! Σουρώθηκε, εμφυαλώθηκε, κι εγώ είμαι έτοιμη πλέον!

Το ότι πλησιάζει η ώρα το ξέρουμε, αφού έχω ΠΗΤ σε έξι μέρες! Δεν ξέρω, όμως, αν τελικά ο Αντρίκος θα πάρει την απόφαση να βγει μόνος του ή αν θα τον σπρώξουμε να βγει!

Ο γιατρός δε μου είπε αν ο τράχηλος είναι μαλακός, απλά είπε ότι θέλει λίγο ακόμα για να κάνει διαστολή, οπότε φαντάζομαι μαλακώνει.

Όσες γεννήσατε, ελάτε να σας κεράσω λικέρ! Ουφ, εγώ δεν μπορώ να πιώ κι έχω σκάσει! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...