Μετάβαση σε περιεχόμενο

το εξπρές του βυζονυχτίου νο.55- παπένιος ή παπένια?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 971
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μιτσακι ....τι ειχε το κοντισουβλι και σε θερισε? :? χαλασμενο κρεας ?

περαστικα...σε καταλαβαινω.

εβαλα τον Μ για νανι :D ...επιτελους μονη !!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

Ιουλία μου, δεν έχουν μύξες! :? μάλλον και εύχομαι δλδ, να έχουν τον δικό μου οργανισμό, που δεν έχω αρρωστήσει ποτέ.....ξεκινώ την 5η δεκαετία ζωής μου ( :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ) και έχω αρρωστήσει μόνο 3 φορές και αυτό κρυωματάκι, εύχομαι και τ απαιδιά μου να είναι έτσι :):roll::roll::roll: ......μόνο μια φορά που είχε αρρωστήσει ο Λ. μας είχε δώσει ο γιατρός παιδικό σπρέυ και μας είχε πει ότι είναι καλό και για τα αυτάκια :!:

Μιτσάκη τι το ήθελες το κοντοσούβλι? :lol::lol::lol: αχ σε καταλαβαίνω, ύστερα από την ταλαιπωρία με τους αρρώστους στο σπίτι να ταλαιπωρηθείς έτσι!!! :? περαστικά :x

Αφρο αυτά τα μαζέματα με τα κατουρημένα δεν μπορώ, αλλά και τι να κάνεις? ακολούθησε το παιδί, είναι το μόνο σωστό! :roll::roll::roll::roll:

Φρα ποιό βίντεο λες? δεν ξέρω, πού είναι στο φέεις? δεν έχω μπει ακόμη :roll:

ήθελα να πω μπράβο στο Σεμπίνι που τρώει μόνος του, αυτό είναι μεγάλο κατόρθωμα......και η Ρ. έτρωγε μόνη της και από τότε που τρώνε και τα 2 μαζί, άλλαξε..... :?

Συμπεθέρα Βίκυ :x

Στολίσαμε το δέντρο χθες και τα δωμάτια των παιδιών......θέλω να πάρω και άλλες μπάλες, όμως, γιατί φαίνεται λίγο άδειο και να αγοράσω ένα άλλο αστέρι :roll::roll::roll:

πάω να ξυπνήσω τον Λ. :|

-2 έχουμε έξω :o:o:o:o:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!!!! :D:D:D Κούκλες?Όλα οκ???

Χρύσα περαστικά ρε συ :( Τ'ωρα μέσα σου θα με θεωρείς μητσοτακη εε? :lol::lol::lol:

Δημητρούλα περαστικά κ σε σένα!τα υπολοιπα μελη της οικ. αναρρωσαν?

Αργυρω ξεκινας την 4η τετραετία εε????Δλδ εείσαι....12-13χρ? :lol::lol::lol: Μικρή τα έκανες τα παιδια!!!

Βασικά δεν ξεκινάς καν την 4η δεκαετια..την 5η!Και εγω σε 2 χρ την 4η :o:o:o:o:o:o

Γιωτα η μαμα σου δεν της πήρε κουκλόσπιτο?Γτ ειπες πως της παίρνεις κ εσυ.. :roll:

Με τον αντρα μου είναι αποφασισμένο.Οπότε δε λεω λόγια αέρα ή νεύρων!...Αλλα εκκρεμούν καποιες σοβαρές συζητησεις ακόμα...

Μα τι ηλίθια ειμαι?Η Αννυ έπαιζε ομορφα κ ωραια και έκανε διαλόγους με τα παιχνίδια της κλπ και εγω πήγα κ άνοιξα την τβ...Παιχνίδι τέλος :( Τι βλήμα! :lol:

Ιουλία τι να πω....Θα νευρίαζα κ εγώ πολύ...Αυτά τα εφηβάκια που ακόμα δεν βγήκαν απο το αβγό και εχουν αποψη για όλα.... :twisted::twisted::twisted: Το βλέπω απο τους φίλους της άδερφης μου(γτ η Μαριαννα είναι σχετικά ήρεμο παιδί που δεν προκαλει απλά για να προκαλέσει)...Δύσκολη η ζωή ενός καθηγητή..Σχολιάζουν ακόμα κ τον τρόπο που ξύνεις το κεφάλι σου!

Φραγκίσκα είναι νωρίς ακόμα για να ξέρω για τη δουλειά αλλα πιθανότατα δεν θα την πάρω...

Τα παλιότερα δεν τα συγκρατησα κοριτσια..Τα διαβασα το σκ.

Α!Αφρο!!!Τέλεια που βγάζετε την πάνα!!!!!Οσο πιο ομαλα γίνεται!

Χθες βγήκα κορίτσια και πέρασα τελεια!Πολύ ωραια μουσική,παρέα..Οχι κάτι πονηρο!Μην μου την πειτε! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω ξεκινας την 4η τετραετία εε????Δλδ εείσαι....12-13χρ? :lol::lol::lol: Μικρή τα έκανες τα παιδια!!!

Βασικά δεν ξεκινάς καν την 4η δεκαετια..την 5η!Και εγω σε 2 χρ την 4η :o:o:o:o:o:o

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

κοίτα το έγραψα πολύ πρωί, δικαιολογούμαι :lol::lol::lol::lol:

καλέ να το σβήσω μήν το δουν και οι άλλες και με κοροϊδεύουν?!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Αναστασια οχι καλερ..δε σε θεορω μητσοτακη..

και για αυριο ισχυει κανονικα

εγω πλεων με την αντιβιωση ειμαι τουρμπο :lol::lol::lol:

τα παιδια δεν εχουν ανεβασει πηρετο οποτε δε σας κολαμε τιποτα

θα παμε να κανουμε αυριο το εμβολιακη μας και θα σας περιμενουμε αν θελετε να μας ερθετε..

να ξες οτι το σπιτι θα ειναι ανω κατω αλλα εναν καφε θα εχουμε μια γονια να τον πιουμε

σημερα το κεφαλι μου ειναι λιγο κουρκουτη...θα συνελθω με καναδυο καφεδεσ

καλε οντως η Παναγιωτα που χαθηκε;;;;

και που την ηθελα..θα τη στειλω πμ..η θα την παρω τηλ..αμα μπορει θα μιλησει

Κουμπαροσυμπεθερα;;;..τι κακο σε βρικε..εμ βεβεια αμαρτολη..μεσα στην νυστεια να τερλικωνεις κοντοσουβλια...φτου σου σα δε ντρεπεσε :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κατι αλλο ηθελ ανα πω..ξεχασα

ΑΑ!!! Αφρο τελεια ο μανωλητο...μπραβο του!!!!!

Φρανι να ξες πως σε διαβαζω..δεν προλαβαινω παντα να σχολιασω γιατι σκεφτομαι εαν εχω κατι να πω..ο λογος σου ειναι πολυ δυνατοσ..

Οσο για τοι αλλο που ειπες, για την γεννα στην Αφρικη, θα ηθελα να γραψεις κατι μια μερα για να το τρηψω στη μουρι μερικων μερικων.

θελω να ειναι απο καποιον που εχει ζησει αυτες τις συνθηκες.

Εγω προωθω τα κειμενα σου...στην αναγκη στελνω και το λινκ με μαιλ μπας και ξεστραβωθουν να διαβασουν τι γινετε εξω απο τη γυαλα που ζουν

Χτες εκανα φαβα..με την κλασσικη μεθοδο..ωραια εγινε....καμια συνταγη αλλη ξερετε;;;;

επισης ρε κοριτσια...τα ρεβυθια πως τα κανετε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω :lol::lol::lol: Σβηστο να φαινομαι εγω "οτι να'ναι"!!!χαχαχαχα

Καλημερα Αφρο!Πως πηγατε το βραδυ απο τσισα???

Χρυσουλα μου να ξερεις πως δεν χρειαζεται να εχεις συμμαζεμενο σπιτι για να ερθω για καφε...Δεν ειμαι καθολου τετοιος ανθρωπος!Δλδ με πειραζει πολυ αν "αναγκασω" καποιον να κουραστει συμμαζευοντας για να υποδεχτει την "πριγκιπεσσα"! :lol::lol::lol::lol:

Ομως δεν θα τα καταφερω να ερθω αυριο γτ το απογευμα -θυμηθηκα- οτι εχουμε κοπερτι οποτε δε γινεται να κατεβαινω 2 φορες....!

Η Θουλη μας εφτασε?Τι ωρα ταξιδευει?Ουτε θυμαμαι αν το ειχε αναφερει... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:(:(:(

Κριμα!!!..

δεν πειραζει..θα ερθεις αλλη φορα που θα ξαναπαρω αδεια...3 βαλε μερες εχω υπολοιπο..συν 22 μερε ςμε το που θα μπει ο νεος χρονος..ουυυυ

και τι δεν τα καθησα σπιτι η χαζη με ρο ζουζουνακι μου;;;

εμ δεν ηξερα οτι ειναι τοσες..αλλιως τα υπολογηζα..να και κατι ευχαριοστο!!!

Καλα να περασετε στο κοπερτι!!!

Πραγματηκα ομως αυτη η κουβεντα μου διεφυγε..δεν ξερω ποτε την κανατε..αλλα την εχασα εντελως..δεν τη θυμαμαι καθολου...δεν θυμαμαι καν οτι εγινε

ουααααααααα...καντε μια ανακαιφαλαιωση π[λιζζζζζζ

οχι τιποτα αλλο ο Χριστοφορος παει να γινει βετζετεριαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ πονεμένη ιστορία τα ρεβύθια!! :(

Τι κι αν διάβαζα τις οδηγίες σας όταν τα έφτιαξα ήταν μια αποτυχία...

Λοιπόν τα είχα βάλει να φουσκώσουν στο νερό από το προηγούμενο απόγευμα για να τα μαγειρέψω την επόμενη αλλά την επόμενη ήταν η μέρα που πέθανε η γιαγιάκα μας.

Οπότε τα έφτιαξα το βράδυ όταν ξεμπερδέψαμε με τις διαδικασίες. Ε χάλια τα έκανα. Βρωμούσαν χωματίλα. Ο Γ τα έφαγε και του άρεσαν κιόλας :shock: . Το καλό της υπόθεσης ήταν ότι έκανα τη μαμά μου να γελάσει εκείνη την ημέρα όταν με ρώτησε:

μαμά: δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν τα πετυχαίνεις..τα έβαλες να φουσκώσουν?

εγω: μα ναι :?

μαμά: τα ξεφλούδισες?

εγω: όχι γιατί? ήθελαν ξεφλούδισμα? :mrgreen:

μαμά: :lol: ε τότε γιατί τα βάζουμε στο νερό?

εγώ: όχι για να μεγαλώσουν? :mrgreen:

ε μετά από αυτόν τον διάλογο τη μαμά την έπιασαν τα γέλια παρόλη τη δύσκολη μέρα που είχαμε τότε.

λοιπόν είμαι στη δουλειά.

Έχουμε λιντλ δίπλα μας και πήγα και πήρα

2 φλις για την Ι

2 φλις για τη Φ

αυτά από 5,99

1 μπουφαν για τη Φ 15 ευρώ

1 γιλέκο και 1 μπλούζα για τη Φ 10 ευρω

Έχει προσφορά σε φόρμες σκι, μπουφάν και μπότες!

Πανικός γινόταν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα τα βάζεις από βραδύς να μουσκέψουν και την επόμενη μέρα τα ξεφλουδίζεις εκτός και πάρεις ξεφλουδισμένα ..... αν μεγαλώσουν έχει καλώς!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: .....μετά τα μαγειρεύεις όπως θέλεις...βάλτα στην χύτρα για πιο γρήγορα.....ωραία γίνοντα αν προσθέσεις μετά και λεμονάκι και ρίγανη!!! :)

Μαρία εμένα δεν μου αρέσουν τα φλις καθόλου :?

μεγειά σας όμως, αφού σας αρέσουν! ;) καλοφόρετα :D

Θούλη καλό ταξίδι :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεχρι το ξεφλουδισμα το ξερω,...

καμια συνταγη λεω καλη..

ασε..μια φορα εκανα και εβραζαν 2,5 ω ρες...

τις προαλες εκανα και εγιναν λιγο μπλιαχ....

Ηθελα και να τα φαιε ο Χριστοφορος...φυσικα θα προτιμουσε φαριν λακτε!!!!

ρε παιδια ..εμενα αυτο που με ενοχλει..στην ολη ιστορια της Ιουλιας..ειναι που τα παιδια νομιζουν πως ο ανθρωπος τρεφετε με αγελαδινο γαλα...

φυσικα και ειναι λογικο να μην ξερουν λεπτομεριες γιατι δεν τους αφορουν αμεσα και φυσικα πως οταν θα ερθει η ωρα τους θα το μαθουν..αλλα γιατι ρε παιδια..γιατι τετοια παραπληροφοριση

Επισης με ενοχλει που βλεπουν το μαθημα των καλλητεχνικων σαν την ωρα του παιδιου..

ΕΙΝΑΙ σημαντικο μαθημα, πιο σημαντικο απο αλλες χαζομαρες που διδασκονται, τα παιδια αυτα ειναι εντελως απολιτιστα....και απο αποψη μουσικης τους μιλας για τον Μπετοβεν και νομιζουν οτι προκειτε για σκυλο Αγ. Βερναρδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σα ςκοριτσια! Εγραφα οριν ηθελα να βαλω και φωτο απο το τοπικο "μαιευτηριο" στο χωριο αλλα με πεταξε εξω! Δεν την ξαναβαζω!!

Χρυσα για αυτο που λες, απλα δεν εχουν ιδεα τι γινεται εδω και νομιζουν πως οι γυναικες γεννανε φυσιολογικα και χωρις προβληματα...Δεν ειμαι κατα του φυσιολογικου τοκετου φυσικα αλλα εδω η πραγματικοτητα ειναι τελειως διαφορετικη..1 στις 15 γυναικες πεθαινει στη γεννα επειδη δεν υπαρχουν φαρμακα και εργαλεια και 2 στα 10 παιδια επισης..Υπαρχει τεραστιο προβλημα με τη λεγομενη fistula διοτι ακριβς επειδη οι γεννες ειναι πολυωρες και συχνα το παιδι μπορει να μην εχει τη σωστη θεση, δημιουργειται ενα "καναλι¨επικοινωνιας μεταξυ του πρωκτου και του κολπου με αποτελεσμα να πασχουν απο χρονια ακρατεια ουρων κ κοπρανων...Αυτα για να πω μερικα..

Αργυρω τι τσαχπινια ειναι αυτη????? μοιαζει στον μπαμπα της ομως!! Επιμενω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ κούκλα είναι!!!

Φρανίτα σε είδα στο βίντεο

ρε είσαι κούκλα σαν μιρκό κοριτσάκι! :D περιμένω κι άλλο βίντεο.

κορίτσια λέει μια πωλήτρια στο λιντλ "κρίση σου λέει μετά..το σκι είναι από τα πιο ακριβά αθλήματα"

καλέ ποιο σκι λέω? Για το σπίτι τα θέλω που δεν θα ανάβουμε καλοριφερ :mrgreen:

Μα που να ξέρουν τα παιδιά τι πραγματικά συμβαίνει..Εδώ δε γνωρίζουν οι μαμάδες πως έχουν γάλα να θηλάσουν το παιδί τους. Τα μικρά παιδιά θα ξέρουν? Ούτε εγώ ήξερα :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για ποιό βίντεο λέτε? πού να ψάξω να το δω? :roll::roll::roll:

ρε κορίτσια σε αυτήν τη ηλικία νοίάζεται κανείς για θηλασμό και τέτοια? αυτή είναι η ηλικία της τρέλας, της ξεγνοιασιάς και του άγχους για τα μαθήματα :| και φυσικό είναι......είμαι 17 ετών και θα αγχωθώ και ψάξω για να βρω αν ο θηλασμός είναι καλός ή όχι?

σημαντικό είναι να ξέρουν οι μελλοντικοί γονείς......βέβαια μπορούν να διδαχθούν κάτι στο σχολείο σε ένα σχετικό μάθημα, αλλά ώς εκεί.....!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανιτα αυτο ακριβως!!!

Εδω εχουμε επιλογη να γεννησουμε οπως θελουμε..εκει απλα δεν εχουν επιλογη

Οπως επισης στις χωρες αυτες δεν θηλαζουν ουτε επειδη το λεει ο ΠΟΥ, ουτε επειδη το λεει η UNIСEF θηλαζουν γιατι δεν εχουν αλλον τροπο να ταισουν τα παιδια τους

Απλα αυτη τη χαζομαρα οταν μια κοπελα επιλεγει κλινικη αντι για το Ιπποκρατειο πχ οταν την ακουω και σου πετανε..σηγα καλε πως κανετε ετσι..στην Αφρικη πως γεννανε;;;;....μου ρχετε να αυτοχαστουκηθω..

ρε φιλε...ξερεις ΕΣΥ πως πραγματηκα γεννανε εκεινες οι γυναικες;;;..υπο ποιες συνθηκες;;;..πιστεψε με γι'αυτος το Ιπποκρατειο ειναι ο επι γης παραδεισος.

Μαρακι πηγε και η πεθερα μου και πηρε παντελονι και μπουφαν για του χρονου για τον Χριστοφορο, και μποτακια Νο 27

φλισ δεν πηρε γιατι λογω της @#$% αλεργιας του δεν κανει να φοραει

Βικουλα κουμπαρπυλα..ολο βολτες μου εισαι!!!

μπραβο ΠΟΛΥ καλα κανεις!!!

τα φιλια μου

Ποτε εχεις γιατρο να μου πεις νεα απο το βαφτηστηρι μου;;;;

Αργηρουλα απλα δε μου αρεσει αυτο σαν ....παγιομενη αποψη..διλαδη οι ανθρωποι τρεφονται με αγελαδινο γαλα..οχι με γαλα της μαμας...

πιστευω πως δεν χρειαζετε να ξερουν απολυτως τιποτα σε αυτη την ηλικια παρα μονο και μονο για το πως ερχονται τα παιδια στον κοσμο και αυτο μονο και μονο για να φροντιζουν την σωματικη και ψυχικη τους υγεια και να μην εχουν "ατυχηματα", οταν θα ερθει η ωρα τους θα τα μαθουν ολα μια χαρα

Απλα αυτη η παγιωμενη αποψη, γεναμε ενα παιδι δουλευουμ εγια γαλα και κρεμες...πως να το πω..δε μου αρεσει..διμηουργει και διαιωνιζει καποια προτηπα...οχι καποιες εναλακτηκες

ζουμε σε μια ασφαλη και πολητησμενη( τρομαρα μας) χωρα οπου τετοια πραγματα ειναι επιλογες εναλακτηκες..αλλα ουσιαστηκα πραγματα θεωρουνται πρωτογωνα...

καταληγουν να θεωρουν τροπη το να θηλαζεις ενα νηπιο και οχι τη δημοσια εκθεση απλετης γυμνης σαρκας

Δηλαδη τα βλεπω το προι να κυκλοφορουν βαμενα και χτενισμενα στην τριχα....

εγω βαφομαι ετσι οταν ειναι να παω στα μπουζουκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙ ευχαριστω που ειπες πως φαινομαι σαν κοριτσακι...Χμμμ το σαν που κολλαει?? χαχα!

Αργυρουλα μπες στο ΦΒ και θα δεις το βιντεο στη σελιδα μου..

αλαλ ρε γμτ ΔΕΝ ειμαι τοσο χοντρη! Εχω φουσκωσει σαν μπαλονι εκει!!

εβαλα κ το μαιευτικο κρεββατι σε φωτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα καλα διαβαζω ειστε με κατι μικρο ιωσεις περαστικα..\

εμεις καλα εχει 2 μερες παλι ξεκινησε η μικρη τα ιδια γκρινια δεν κοιμαται κλαμμα χθες παλι 1 παρα κοιμηθηκε απο τις 10.30 τι να πω....και εκτοα αυτου σχεδον καθε μια ωρα κλαει στον υπνο της τη βαζω πιπιλα οκ ξανα μανα χωρια που χθες μου εκανε παλι νουμερα ξυπνησε 4 παρα να φαει ξανα στις 8 παρα αχ,,,,,δεν ξερω γιατι τα κανει και που οφειλονται για 4-5μερες αρνακι κοιμοταν μονη τα βραδυα σερι απο 11 εως 7-8 αχ..στολισαμε και δεντρο παει κ αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Τα κάνεις στον ατμό δηλαδή;; Και το κρέας σε κομμάτια το δίνεις;; Επίσης απόγευμα το δίνετε εσείς κορίτσια;; Εμάς μας είπε κρέμα της hipp ή κατσικίσιο γιαούρτι..
    • Είδες μωρέ πώς μεγαλώνουν..🤗εμας έχει κόψει το παμπερς τελείως και μου φαίνεται τόσο παράξενο σαν απότομα να μεγάλωσε το μικρό μου..χθες το βράδυ ξύπνησε ζήτησε τουαλέτα και ξαναξοιμηθηκε με τον άντρα μου σοκ πάθαμε χαχα🤪
    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττωμάτων του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...