Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο17! H τσιρίδα πάει σύννεφο!! :)


Recommended Posts

Καλημερα γλυκες μου!Σας ευχαριστω ολες για τα καλα σας λογια!Η αληθεια ειναι οτι εξακολουθω να ειμαι στις μαυρες μου αλλα το παλευω..Για βοηθεια που με ρωτατε ο αντρας μου σχεδον ολη μερα λειπει,η πεθερα μου ουτε μπιμπερο δεν αγγιζει (ειναι γιαγια μονο στα λογια) κ η μητερα μου εδω κ ενα μηνα κραταει τα μικρα του αδερφου μου απο τις 7μιση μεχρι τις 4 το μεσημερι.Οποτε για μενα απ'ολους περισσευει λιγος χρονος :(:(:( Κ πριν αρρωστησουν τις ειχα στρωσει κ τα εβγαζα μια χαρα περα τωρα ομως...Σημερα ειμαι στο ποδι απο τις 4μιση που ξυπνησε η μικρη κ μου εκανε τη χαρη να ξανακοιμηθει στις 7,οταν δηλαδη ξυ[νησε η μεγαλη για να φαει :?:? Τελοσπαντων..

Τονια μου περαστικα σας κοπελα μου,περιμενουμε νεα..Ευχομαι να μην ειναι τιποτα..

Κατερινακι τις ιδιες ωρες τρωμε κι εμεις!!!Οσο για τη βαφτιση ουτε εμας μας ζητησαν κατι..

Μιχαελα μου ελπιζω να ειναι προσωρινο ολο αυτο με την ορεξη της μικρης!Υπομονη...

Γιελιζακι μου :-*:-*:-*:-*

Μαρακι μου καλη αρχη στο σχολειο!Ο Στεφανακος κουκλος!Φτου φτου!!

Νικολ κουραγιο γλυκεια μου.Ελπιζω να ηρεμησει συντομα ο μικρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα τι κανετε;

.Ηρθε χθες ο γιατρος και βαλαμε τα εμβολια.Το ενα ηταν ενεση,μολις το βαλαμε κλαααααααμαααααα!Το αλλο ηταν ποσιμο.Και ο παπαρας αντι να της δωσει πρωτα το ποσιμο που ηταν ηρεμη,της εβαλε πρωτα την ενεση! Φυσικα εκλαιγε!Μετα πηγε να της δωσει το ποσιμο και πνιγηκε,αν και της το εδινε σταγονα σταγονα...Εκλαιγε και μαλλον πνιγηκε με το σαλιο της.Μεχρι να παρει μπρος και να την ξεπνιξει περασαν καποια δευτερολεπτα...Τεσπα,την αφησαμε να ηρεμησει και μετα της πηρε αιμα για την εξεταση αιματος...Αλλο κλαμα απο εκει...Εμενα ειχε γυαλισει το ματι μου στο μεταξυ!Μετα απο λιγο εκανε εμετο,οποτε παει το ποσιμο!

Αρχισε να μου λεει πολλα παιδακια το κανουν εμετο και οτι ειναι ευαισθητη και διαφορες παπαριες για να δικαιολογηθει.Εγω φυσικα τα πηρα αλλα δεν ειπα τπτ...Μου ειπε να της το ξαναδσω σημερα μεσα στο γαλα.

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΛΕΓΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΑΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ???ΕΛΕΟΣ!!!Σημερα θα της το ξαναδωσω...

Για τον θηλασμο δεν πηρε θεση,απ'οτι καταλαβα εχει αγνοια...Μου ειπε ωραια που βρηκαμε αυτο το γαλα και της ταιριαξε και ηρεμησε!Λεω ναι,αλλα θελω να θηλασω,ποσες μερες να κανω αποχη απο γαλακτοκομικα για να της ξαναδωσω;Μου λεει 2-3....Δεν ειπε ναι,θηλασε το αφησε σέμενα.Δεν μπορουσε να μου πει τι να κανω...

Μετα πηρα τηλ.τον γιατρο της κουνιαδας μου που ασχολειται με τον θηλασμο.Μου ειπε να συνεχισω κανονικα!Και να κανω αποχη!Με ειχε ενα τεταρτο στο τηλ.και μου εξηγουσε πως το μωρο θηλαζοντας θα ξεπερασει ευκολοτερα την αλλεργια.

Δεν ξερω ειμαι σε διλλημα.Ο δικος μας ειναι καλος μεν,μενει κοντα και οταν πνιγηκε ηρθε αμεσως αλλα ο αλλος ειναι πιο καταρτισμενος στο θεμα του θηλασμου...Σκεφτομαι να αλλαξω γιατρο...Αρχισα απο χθες διατροφη...δυσκολο αλλα θα το παλεψω...

Γιελιζ καλημερα!

Σοφουλα μου κουραγιο...Εδω εμεις με ενα και δεν αντεχουμε ,ποσο μαλλον εσυ που εχεις δυο...Ευχομαι να ειναι καλυτερα τωρα η ζουζουνα σου!

Τονια καλα αποτελεσματα!

Μιχαελα ευχομαι να μην εχει τιποτα η κορουλα σου!

Συμπεθερα ο γαμπρος μου ειναι ΚΟΥΚΛΟΣ!!!

Νικολ βγηκε νευρικος ο μικρουλης σου;Υπομονη!

Χρυσα καλημερα!

Δεν θυμαμαι τι αλλο διαβασα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω αυτο ελπιζω ευχομαι κ περιμενω!!!Να ξαναστρωσουν!!Πριν εξαντληθει εντελως κ η ελαχιστη υπομονη που μου εμεινε!!Οπως λεει κ ο αντρας μου,''ευτυχως που μενουμε ισογειο'' αλλιως θα πηδουσα απο το μπαλκονι στην απελπισια μου :D:D:D

Νικη μου τι ταλαιπωρια περασατε παλι βρε κοριτσακι μου!!Για τον παιδιατρο αν νομιζεις οτι δε σας καλυπτει να αλλαξεις.Εμεις αλλαξαμε δυο για να καταληξουμε σε αυτη που ειμαστε τωρα η οποια ειναι οντως παρα πολυ καλη.Το καλυτερο για τα μωρακια μας πρεπει να κοιταμε!Ευχομαι ολα καλα στο εξης γλυκεια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!!!

Εχθες ηταν δυσκολη μερα.Πηραμε την πρωτη κρυαδα με τις αρρωστιες.Κι εγω και ο αντρας μου ειμαστε καταστεναχωρημενοι.Σχεδον ολη την ημερα ειχε πυρετο,χωρις ομως κανενα αλλο συμπτωμα,γι'αυτο και υποψιαστηκαμε ουρολοιμωξη.Η Γενικη ουρων βγηκε καθαρη αλλα περιμενουμε και την καλλιεργεια.Το βραδυ ηταν απυρετος αλλα ειχε φοβερη, γκρινια θηλαζε απο λιγο καθε 1μιση ωρα και κοιμηθηκε στις 6 το πρωι.Ο θηλασμος ηταν το μονο που τον ηρεμουσε.Ακομα κοιμαται ο καημενος.Απ'οτι τον πιανω ευτυχως ειναι απυρετος.Αρχισε ομως να μου βηχει λιγο...μαλλον ιωσουλα ειναι.....

Κι εμεις με τον αντρα μου ειμαστε παντρεμενοι με πολιτικο και εχουμε προβλημα εδω στη χιο με την βαφτιση.ψαχνουμε να βρουμε ενορια να μας τον βαφτισει.Απαραδεχτο!!!ηταν εντολη βλεπεις του πρωην Μητροπολιτη μας ο οποιος πεθανε πριν 2 μηνες.ελπιζω τωρα με τον καινουριο να αλλαξει τιποτα.

πολλα φιλακια σε ολες!!!!

Μαρακι θεος ο Στεφανακος!!!εχουμε και το ιδιο φορμακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSAκι μου τι κάνει το αστερι σου? ξεκίνησες κ δουλεια διάβασα καπου? αντε εγω ήμουν η πρώτη εδω μέσα.................. :D

Νικη μου ευχομαι να ξεπεραστει το πρόβλημα με τη μικρούλα σου......κριμα μωρε το μωρακι να ταλαιπωριεται έτσι..είναι θέμα χρόνου όμως νομίζω.......

Σοφίτσα μου καλή, φιλια σε σενα κ στα διδυμάκια σου.........σε καταλαβαίνουμε όλες ...τραβιόμαστε με 1 πόσο μάλλον με 2...........ισόγειο ε? :lol::lol:

Τονια μου περαστικά στο μωράκι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακη θα ξαναστρωσουν!!!

Νικη μου επειδη εχασα επεισοδια..τι θεμα ειχατε με αλλεργιες;;;;;

Τονια μου κολλιμενοι ανθρωποι..τι να πω!!!!!

Υπομονη με τις ιωσεις..παιζει κανενα δοντακι μηπως;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Νίκη μου!!! Εμείς αλλάξαμε 3 γιατρούς μέχρι να καταλήξουμε... οι περισσότεροι είναι ότι ναναι, ειδικά στο θέμα του θηλασμού αστα να πάνε!! Τώρα έχουμε μία που πάμε και κάνουμε τα εμβόλια (γιατί την έχω στην ασφάλειά μου) και έναν που είναι στο νοσοκομείο και δεν τον έχω στην ασφάλεια αλλά είναι πολύ καλός!! Για τον θηλασμό γνωρίζει και σε βοηθάει πολύ αν έχεις απορίες, επίσης όταν τον ρωτάς κάτι σου δίνει την απάντηση αλλά σου την αιτιολογεί κιόλας!! Είναι πολύ καλός. Αυτόν τον έχουμε για πιο σοβαρά θέματα...Τώρα για τον δικό σας τι να πώ...? Έχεις δίκιο να θές να τον αλλάξεις! Εγώ τη μία την άλλαξα γιατί όταν πήγαμε για εξέταση (ύψος - βάρος κτλ) με ρώτησε αν θηλάζω η όχι της λέω ναι θηλάζω αποκλειστικά και φεύγοντας μας έδωσε 2 κουτιά γάλα "σε περίπτωση που δεν χορταίνει το μωρό να δώσω συμπλήρωμα" :evil::evil::evil::evil: Εννοείται ότι δεν ξαναπήγαμε σε αυτήν!!

Για την αλλεργία τώρα... και ο δικός μας (ο καλός) μας είχε πεί το ίδιο...ότι το μητρικό γάλα βοηθάει πολύ και να μην το κόψω...

Κάτι που δεν έχω καταλάβει είναι γιατί προτίμησε να σας πάρει αίμα και δεν έκανε την εξέταση με τα κακάκια της? Εμείς αυτό κάναμε.. μήπως εμείς δεν κάναμε σωστά?

Συμπεθέρα όπως είπαν και τα κορίτσια, εμείς με 1 και τρέχουμε.... εσύ με 2 λογικό είναι να φρικάρεις!! Κουράγιο και ξανα κουράγιοοοο μανάααα!!

Τόνια μου περαστικά σας βρε κορίτσι μου!!! Να γίνει σύντομα καλά ο μικρούλης σας!!

Νικόλ μου μια χαρά είναι το αστέρι μου! Τσιρίζει!!! Μαλώνει με τα πόδια του!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Εγώ δουλειά δεν ξεκίνησα ακόμα, απλά πήγα μία μέρα γιατί τελείωσε η άδεια λοχείας και πήρα τις άδειες που μου είχαν μείνει απο το 2011 και τώρα θα ξαναπάω μία μέρα στις 12/12 για να πάρω την 9μηνη άδεια ανατροφής... οπότε πρώτα ο Θεός θα ξαναπάω στη δουλειά κανονικά τον Σεπτέμβριο. Φιλάκια στο ζουζουνάκι ζου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια θέλω τη βοήθειά σας όσες έχετε κάνει εξωσωματική.......

Κάνω στην αδελφή μου ενέσεις Gonal για τη 1η της εξωσωματική με φάρμακα που μου είχαν περισέψει.......λίγο πριν λήξουν ευτυχώς.......όμως δεν φτάνουν γιατι χρειάζεται πολλά ..δυστηχώς είναι λιγο πριν την εμμυνόπαυση........αρκετα νωρίς θα έλεγα μιας κ είναι 39 ακόμα......

Μήπως έχουν περισέψει σε κάποια κοπέλα Gonal????

ευχομαι να βρεθούν μα πάνω απο όλα εύχομαι να μην τραβήξει αυτα που τραβηξα εγω...ας είναι η 1η και τυχερή..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κορτσουδια.......πηγαμε τελικα το πρωι για εξετασεις...μας βγηκαν ολες καλες, δοξα το θεο...τι να πω αυτο το παιδι με τον αερα μεγαλωνει...μπραβο του :lol::lol::lol: πιστευα πως θα εχουμε θεμα με φεριτινη αλλα ολα ειναι φτσιολογικα...τωρα θα κανουμε κ του θηροειδη γιατι στο νοδοκομειο ηθελε παραπεμτικο κ δεν την καναν....η αληθεια ηταν καλητερη απο οτι περιμενα...εκλαιγε μεν αλλα οχι οπως αλλες φορες...της ειπα οτι θα κανουμε εμβολιο κ την γυρισα απο την αλλη να μην βλεπει την συριγγα....νονο στο ακουσμα αιμα,φοβαται....την πονεσε πολυ το λαστιχακι που ειχαν δεμενο το χερι....κανανε μια ωρα να της βρουν φλεβα κ εκλαιγε το καημενο.την βελονα ουτε που την καταλαβε....η φαση ηταν οταν εβγαλαν την πεταλουδα ετρεξε λιγο αιμα κ ενω ειχε ηρεμησει,της ειχαν βγαλει κ το λαστιχο,με το που ειδε το αιμα αρχισε να κλαιει παλι....αυτο το παιδι μονο γιατρος κ νοσοκομα δεν θα μου γινει ποτε :lol::lol::lol:

το μεσημερι παλι ειχαμε θεμα με το φαγητο κ απο οτι ολοι εχουμε καταλαβει ειναι λογω του μωρου...δεν εκδιλωνεται με θυμους κ λογια ως προς το μωρο παρα της βγαινει ετσι η αντιδραση...ελπιζω να μας περασει γρηγορα γιατι θα παρω τα βουνα....κ τετοια εποχη θα εχει πολυ κρυο...δεν λεει :lol::lol::lol:

νικη αυτο με το παιδιατρο μπορεις αν θελεις να τους κρατησεις κ τους δυο....για ωρα αναγκης...που να μην χρειαστει....αυτο με το ποσημο ειναι νομιζω της γαστρεντεριτιδας αν δεν κανω λαθος....εμας δεν μας το εκανε.ειναι στα προαιρετικα εμβολια κ μας ειπε πως αν θελουμε το κανουμε.

τονια περαστικα κ παλι...ειναι ζορι οταν ειναι αρρωστα.εδω η μεγαλη μου οταν ειναι κ ζοριζομαστε τα δυο πρωτα βραδυα...οχι το μωρο που δεν μπορει να σου πει κ τι εχει...υπομονη.

ωχ ακουω φωνες...φευγω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλες!!

Μιχαελα ολα καλα λοιπον με τη μικρη ε?Πολυ χαρηκα!Ευχομαι μονο να ξεπερασε κ το θεμα τυ μωρου κ να τρωε κ παλι κανονικα!

Νικη μου το ποσιμο ουτε εμεις το καναμε κ μαλιστα πρωτη φορα το ακουω :?:?:?

Νικολ μου σου εχω πει οτι ο γιοκας σου ειναι ενας κουκλος?????Οσο για τις Gonal λιγες μερες νωριτερα να το ελεγες...ξερεις ποσα κουτια ειχα?2 μονο ειχα χρησιμοποιησει :(:(:(:( Μαλιστα ειχα ανοιξει κ σχετικο ποστ στο μαμμυ κ τις εστειλα σε μια κοπελα.Τι κριμα....πολυ στενοχωρεθηκα τωρα :(

Α!Κ Γιελιζακι κι εγω ξερω οτι συνηθως τετοιες εξετασεις με τα κακακια τους γινονται κ οχι με αιμα..

Νικη μου μηπως να το σκεφτεις σοβαρα για αλλαγη παιδιατρου?????????? :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου τι κανετε?Εγω παλι αρρωστουλα..πως την πατησα ρε γμτ ξανα?Κ να πεις οτι δεν προσεχω?παλι με μασκα ειμαι..

Χτες ειχαμε ψιλο ξενυχτακι ηθελε να κοιμται μονο αγκαλια μου..

Τονια μου εσας του γονεις σας βαζουν να κανετε μιυπευθυνη δηλωση οτι θ ακανετε θρησκευτικο..

νονο ομως με πολιτικο δεν δεχονται..

Νικακι μου εγω στο χω πει..αλλαξε παιδιατρο!!Ταλαιπωρειστε αδκα!!!Μα περισσοτερο το μωρακι..

Εμεις μεχρι στιγμης απο παιδιατρο καλα παμε..

Νικολ μου ευχομαι η αδερφη σου να ναι πολυυυυ τυχερη και να τα καταφερειμε την πρωτη!!Θ ακοιταξω κ αλλου για φαρμακακια κ θα σου πω!!

Δεν θυμαμα τι αλλο διαβασα..

Φιλακιαααααααααααα κουκλες τα λεμε αυριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραααα κοριτσια σας διαβασα αλλα θα σχολιασω γρηγορα γιατι εχω πεθανει με τη Μιλα σημερα....Μιχαελα το περασα με το Χριστοφορο αυτο με το φαγητο..ειχαμε κανει πλυση στομαχου και σταματησε να τρωει...μονο 2-3 που γνωριζε...γαλα,τσουρεκι και ψωμι...μεχρι και....περισυ...εκανα οσα εκανες αλλα τπτ..καναμε εξετασεις ολα καλα...τελικα αρχισα να κανω οπως οταν ηταν μωρο..σουπα με μοσχαρι η κοτοπουλο αλεσμενη να φαει εστω κα 2 κουταλιες..σιγα σιγα αυξαναμε τις κουταλιες μεχρι να το τελειωσει και μετα οτι τρωγαμε εμεις το εκανα κρεμα..για να νομιζει οτι ειναι αυτο που ξερει...μεα αρχισαμε να του το δινουμε κανονικα και φετος τα τρωει ολα ακομα και αν δεν θελει του λεμε πως πρεπει να δοκιμασε...καλη επιτυχια γιατι ειναι δυσκολο...ρωτησα κοπελες εδω τοι να κανω αλλα δεν επιανε τπτ...το τι ρουκετες εκανε..μεχρι και δαχτυλο εβαζε για να τα βγαλει..3 ετων ετσι???αστα...Ιφιγενεια..μια απο τα ιδια με τις θηλες που δεν εχω ...κοψιμο νααα...μονο με τα επιθεματα ανακουφιζομουν...ουτε την πετσετα οταν εκανα μπανιο δεν μπορουσα..αλλα εκει την εβαζα...εμενα εχρει αρχισει και βγαζει σαλια και τρωει χερια..νομιζω οτι την τρωνε τα ουλα της..εσας τα τρωνε??θυμαμαι το χριστοφορο ετσι νωρις αρχισε και 6 μηνων εβγαλε τα δοντακια...ωχχ εχει κουλαθει το χερι μου με τη Μιλα στα χερια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ κατερινακι παλι αρρωστη εισαι?περαστικα!!!!

ευη το κακο με την δικια μου ειναι οτι δεν δοκιμαζει με τιποτα...θεο την κανουμε κ εκεινη εκει,πεισματαρα...οχι λεει κ σκαει...κ εμεις περισσοτερο....τωρα αποφασισα να αλλαξω τακτικη....θα δειχνω αδιαφορια...του τυπου δεν θα την πριζω να φαει...θα την αφηνω κ οταν λεει πιναω τοτε θα της δινω.κ αν δεν το τρωει ολο δεν θα της λεω κ δεν θα την επιμενω.μπορει να ακουγεται σκληρο αλλα θα το κανω για λιγες μερες να δω τι αποτελεσματα θα εχουμε.καταλαβαμε οτι για να τραβηξει την προσοχη μας εστω κ αν μαλωνουμε αντιδραει ετσι.της φτανει να ασχολουμαστε μαζι της κ βρισκει τροπους για να φωναζουμε κ να μαλωνουμε....κ να πεις οτι δεν περναμε ωρες μαζι...κ θα παιξουμε κ θα ζωγραφισουμε κ παραμυθι καθε βραδυ κ παζ...οτι κανανε κ πριν το μωρο κ τωρα τα κανουμε...μαλλον δεν της ειναι αρκετα κ αναζηταει με τον τροπο της την προσοχη μας...εστω κ αν την μαλωνουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα μανουλες!!Τι κανετε?

Εγω καλυτερα απο χτες αλλα μου μπουκωσε κ το μωρο..το βραδυ καναμε ορο,τωρα το πρωι παλι συν σταγονιτσες στη μυτουλα συν το ρουφιχτηρι πλανταξε παλι το μαναρι μου!!απο φαγητο μου εφαγε 110 στις 3 κ 80 μονο τωρα στις 9..ελπιζω στο υπολοιπο της μερα να μου ειναι καλυτερα!!

Μιχαελα ειναι θεμα να μην τρωει το παιδι..δυστυχως..κανε αυτο που λες οταν θελει εκεινη..

΅Ειναι μια μικρουλα εδω στην γειτονια τωρα 8 ετων τρωει μονο φακες μακαρονια κορν φλεικς τοστ κ γιαουρτι με μελι..τιποτα αλλο..αφου μια μερα την ρωταω τι καλο εφαγες το μεσημερι κ μου λεει -γιαουρτι με μελι..

και για φαγητο?ρωταω

γιαουρτι μου λεει

βρε τι φαγητο εφαγες συνεχιζα εγω

γιαουρτι με μελι μου απαντησε..επαθα πλακα κ μετα μου πε η μαμα της το θεμα που εχουν..

Νικολ με ια ματια που κοιταξα σε αλλο φορουμ που ειμαι αποκλειστικα εξωσωματικης δεν ειδα να προσφερουν φαρμακακια..θα βαλω θεμα κ ελπιζω να βρεθει κατι..η αδερφη σου ομως μπορει να ζητησει απο το κεντρο..αυτοι εχουν απο κοπελες που τα χουν δωρισει..θα της δωσουν..δεν του συμεφερεινα χασουν τη προσπαθεια..

Νικακι ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα?

Μαρακι που εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι μου κανετε?εγω καλα περσα μια ιωσουλα και ειμαι καλυτερα πονολαιμο συναχι και τωρα βλεπω η μικρη μου εχει μπουκωματακι...αντε παλι πριν 40 μερες ηταν ετσι...

δεν μπορω να καταλαβω γιατι οι παιδιατροι με το παραμικρο βαζουν παιδακια μωρακια κατευθειαν σε χιλιες δυο εξετασεις κανονικα πρεπει να δουν καποιο διαστημα και αν δεν αλλαζει κατι τοτε οκ..η ανηψια μου ειναι κακοφαγη μετα απο 4 μηνες που δεν εβαζε βαρος την εβαλε να κανει καλλιεργεια αλλα και παλι το παιδι φαινεται που δεν τρωει.χιλια καλα να κανεις αμα δεν τρωει τι να λεμε τυραννια..εμενα ο κωνσταντινος μου αμα παει 1,30 και δεν φαει λυσσαει για φαγητο οπως και το πρωι-βραδυ γαλα μου φωναζει και ολο μασουλαει απο κατι γενικα μου τρωει με το παραπανο αλλα 12 κιλα εκει στασημο μηνες μπορει και 6μηνο και βαλε...δεν ανυσηχω ουτε εγω ουτε η παιδιατρος γιατι δεν σταματει λεπτο και δεν ειναι και αδυνατος αν το δεις αρα γιατι να τον εβαζα η εγω η παιδιατρος σε τετοια διαδικασια?εγω μια ζωη ετσι να μην τρωω και να με παρακαλανε για φαγητο...ποτε δεν με εβαλν για εξετασεις ξερετε ποτε εκαν για θυροειδη μονη μου παλι γυρω στα 20 λεω μηπως γιατι δεν βαζω κιλα αρραβωνιαστηκα 23χρ και ημουνα 47 κιλα μετα τα 23 αρχισα να βαζω βαρος τωρα ειμαι 53 εδω και 4χρονια ειναι ο οργανισμος μου ετσι...

κισκα μου η πλακα ειναι οτι εχω πολυ μεγαλες θηλες τις λεω σαν πιπιλες φαντασου αλλα παλι μου τις εκοψε απο το πολυ ρουφηγμα αφου οταν το αφηνει ειναι πλακουτσωμενες....ο μεγαλος μου ηταν πολυ προσεκτικος γενικα αφου κ οταν ειχε δοντια κοντα στο χρονο λιγο με δαγκωσε ελαχιστα απο περιεργεια τον μαλωσα κι ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορες!!!

Εμεις ειμαστε αρρωστοι οικογενειακως.ο μικρος τελικα ιωση και κολλησα κι εγω.αρχισε να εχει συναχακι,φτερνισματα κια σαν να μου ακουγεται λιγο βραχνιασμενος.Η καλλιεργεια ουρων δεν βγηκε εντελως καθαρη και θα κανουμε επαναληψη,αν και μαλλον μολυνθηκαν κατα την ληψη στο σακουλακι 'η δεν τον ειχα πλυνει καλα.Τεσπα πρεπει να αποκλεισουμε και αυτη την περιπτωση για να μην εχουμε τα ''καλα'' της Κατερινας και τρεχουμε.....Να σημειωσω οτι απο προχθες δεν μου ξανακανε πυρετο.

Σημερα μαγειρευω μοσχαρακι κοκκινιστο.Εγω με σαλατα και οαντρας μου με πατατες τηγανιτες.Ζηλευωωωωωωω!!!!Αμαν μ ε αυτες τις διαιτες.Σας ειπα οτι εχασα 3 κιλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε? Μου λείψατε πολύ...Σας διαβασω πολύ βιαστικά και δεν θυμαμαι τίποτα. Τρεχω με το σχολείο και εχω πολλά να κάνω. Αλλά όταν γυρνάμε στο σπιτι ο Στεφανάκος μου θέλει μονο αγκαλίτσα και δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα.

Ελπίζω να προλάβω κάποια στιγμή να τα πούμε.

Σας φιλώ όλες...περαστικά σε όλες τις μανούλες και τα παιδάκια που είναι αρρωστούλικα... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου σε ευχαριστώ πάραααα πολύ, μακαρι μωρε να τα καταφερει αν κ είναι απο τις χειρότερες περισπτώσεις αυτη σε προκλυμακτήριο κ ο άντρας της χάλια σπέρμα.......γιαυτο χρειάζεται κ πολλά φάρμακα :cry: θα δούμε...μακάρι να τη βοηθήσει ο Θεούλης.....

Περαστικά σου κοριτσάρα μου..

Σοφάκι μου σε ευχαριστώ και σένα πάρα πολύυυυυυ και για τα καλά σου λόγια για τον μπέμπη.....και σενα τα διδυμάκια κουκλιά είναι...

Μακάρι να το ειχα σκεφτει νωρίτερα....δεν πειράζει ευχομαι η κοπέλα που τα πήρε να είναι εγκυούλα.. :D

Κοριτσαρες φιλια απο εμενα κ τον μπέμπη..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες το θηλασμο που εχω κανει σημερα...ουτε νεογεννητο δεν εκανε..αλλα δεν ειναι τοσο οτι ετρωγε...νομιζω πρεπει να το κανει για τα ουλα...ετρωγε λιγο εκλαιγε κανα μισαωρο παλι μετα..στο τελος ρευτικε και εβγαλε...πεθανα μεχρι να την κοιμησω...Μιχαελα μου θα βρειτε τι θα πιασει στη μικρη..σε καταλαβαινω...εχω περασει εγωωω μεχρι να βρωω..τι φωνες τι καλοπιασματα τα παντααα..σε καταλαβαινωωω..φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...