Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο17! H τσιρίδα πάει σύννεφο!! :)


Recommended Posts

Γεια σας κουκλες τι κανετε??Αποτι διαβαζω ειστε ολς μια χαρα!!!!

Εμεις καλα ειμαστε ο μικρουλης μια χαρα!!Σημερα ξετρελαθηκε με μηλο,αχλαδι,μπανανα!!!!!!!!

Πηγαμε για ψωνια δικα του απο τα χριστουγεννιατικα φακελακια που ειχε...τα mothercare εχουν 40% εκπτωση στα ρουχα..και 30% σε φορμες εξοδους κ υπνοσακους!!

Κ prenatal εχεις 20-30% σε ολα!!

Πηγαμε κ στα δυο!!Πηραμε 3 παελονακια μπλουζακια,ζιπουνακια,φορμιτσα,υπνοσακο κ φορμα εξοδου κ διαφορα αλλα..η τωρινη μαςφορμα ηταν μεχρι 6 μηνων κ δεν κουμπωνει πια στο στηθος..

γυρω στα 22 ευρω πηραμε τον υπνοσακο!!

Κατα τ αλα ολο εξω κ γυριζουμε!!

Παω να την πεσω τωρα νυσταξα!!Θα σχολιασω αυριο..

Φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα ομορφες

τι κανετε;;;;;

εμεις καλα...

επιτελους αφτιαξε το μαμι..

καλη χρονια να εχουμε με υγεια!!!!

τα φιλια μου σε ολες...θα επανελθω!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κούκλες......εγω εδω χαζευω φωτο απο τα υπέροχα μωράκια σας.... :D

εμεις τρωμε με μανία πλέον το ρυζαλευρο......... :lol: ανυπομονώ κ για φρούτα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα........ιφηγενεια τι ομορφα βιντεακια....νομιζω πως σαν χωρα ειμαστε χρονια μακρυα απο αυτο....κ να σκεφτεις οτι οι γιαγιαδες μας γενουσαν στα σπιτια κ στα χωραφια...

βρε πιπιτσα μου μην αγχωνεσαι τοσο...σκεψου το λιγο πιο χαλαρα...πχ οτι τελειωνεις τις δουλειες γρηγορα με ενα μικρο σπιτι ;););) κοιτα τωρα που θα πατε εκδρομη να χαλαρωσεις κ να γεμισεις μπαταριες...θα σε μαλωσω ετσι κ αρχισεις με αγχος.....θα περιμενουμε εντυπωσεις...οσο για το αρμεγμα μην εχεις κολλημα,οπου κ αν εισαι μπορεις να το κανεις χωρις να ντρεπεσαι,ενα σεντονακι να ριξεις πανω σου...οπου κ αν βρισκεσαι...αληθεια δεν παιρνει μπαταριες το δικο σου?το δικο μου λειτουργει κ με μπαταριες οποτε κ στο αμαξι μπορεις στην αναγκη να βγαλεις...

κατερινα μια χαρα με τα δωρακια σου....εγω σκεφτομαι πως απο εδω κ περα οτι μου φερνουν θα τα αλλαζω σε καλοκαιρινα....εχω πλεον πολλα χειμωνιατικα που μπορει κ να μην προλαβει να τα βαλει ολα...αντιθετα τα καλοκαιρνα της μεγαλης μου ειναι 6 μηνων κ η μπεμπα το καλοκαιρακι θα ειναι 9με 12 οποτε παιζει καποια να μην μας κανουν,αρα θα χρειαστω καλοκαιρινα....ελπιζω μονο μετα τις εκπωσεις να εχουν βγαλει καλοκαιρινα...μερικα μαγαζια εδω σε εμας βγαζουν τε περσινα με τις εκπωσεις οποτα θα βολευτω ;)

καλημερα συμπεθερα.....ελα κ στην ομαδα του φεισ...καναμε καλο παρεακι

καλημερα νικολα...καλη αρχη με τα φρουτακια...το ιδιο κ σε εσενα νικολ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα παρεούλα μου...τι κανετε? Εμεις καλά...Βρηκα χθες φορεμα για την βαφτιση επιτελους!

Χθες δοκιμασε αχλάδι και του αρεσε του γλυκουυ μου. Προχθες του εβαλα μαζι μπανανα μηλο κ του αρεσε πιο πολυ.

Στη σουπιτσα του κανει να του βαζω κ λιγα μακαρονια ή ρυζι ή μηπως ειναι νωρις ακόμα??

Βρε Πιπιτσα θα συμφωνησω με την Μιχαελλα...πολυ αγχος εχεις κ δεν πρεπει. Θα βρεθει καποια λυση..ααληθεια δεν παιρνει μπαταριες το θηλαστρο?

Νικολ μου τι κανετε?

Ιφι θα πατε ταξιδακι?

Κατερινα μου κι ο δικος σου ειναι φαγανας?? :lol:

Κι εγω πλεον καλοκαιρινα θα του παιρνω...εχουμε πολλα για χειμωνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι εμες ο δικος μας παιδιατρος,που ξερω απο αλλες κοπελες,αφηνεις κουσκουσακι ή αστρακι...απλα οταν το αλλεθεις γινεται σαςν κολλα γιαυτο θελει πολυ ζωμο να αφηνεις στο μπλεντερακι...το ιδιο κ με την πατατα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι βρε πως δεν θ πολτοποιηθει...ισα ισα οσο μεγαλητερο τοσο καλυτερα...αυτα που σου ειπα οταν θα εχουν δοντακια μπορουν να το τρωνε κ ετσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na μαι παλι μαρακι ειναι νωρις για ζυμαρικα ας γινει κανα 8 μηνων και μετα ξεκινας...

επειδη δεν ξερω αν θα προλαβω το βραδυ να μπω θα φυγω για ενα μηνα στη μαμα μου αι δεν ξερω αν θα μπορω να γραψω απο το κινητο οποτε σας χαιρετω θα τα πουμε σε ενα μηνα παλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα τσουπρες!ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑ!Τοσες μερες ηταν αρρωστο το μαμμυ και δεν ευχηθηκα!Πως περασατε;Εμεις καλα!Οικογενειακα με πολυ φαγητο και δωρακια για την Εβελινα μου!

Γιελιζ,γιουχουυυυυυ!!!

Ιφι καλα να περασετε!

Συμπεθερα τρωτε σουπιτσες;

Τονια,αναμενομενο να ταυτιστουμε ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΛΟΥΡΙ!Ειπαμε,αδελφες ψυχες! ;)

Οι υπολοιπες τι κανετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουχουυυυ!!!

Καλό ταξίδι Ιφιγένεια!!

Μαράκι τώρα είδα αυτό που λές για το γιουχου!! Δεν το ήξερα ότι το λέτε έτσι στην Κύπρο... Παντώς η συγκεκριμένη δεν είναι απο Κύπρο σίγουρα!!!

Μιχαέλα και εμένα στην σελίδα 87 μου τις βγάζει τις φωτό σου!! ;);););)

Οι υπόλοιπες τι κάνετε? Σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορτσούδια!!!!!!!!!

Τί κάνετε????

Εμείς μόλις τελέψαμε το αρμεξούλι..... ο μπόμπος μου (5 μηνών σήμερα!!!!) είναι αραχτούλης στο καρότσι....... πώς τσαντίζεται όταν τον βάζουμε σε καθιστή θέση..... για να συνηθίζει σιγά-σιγά...... αλλά δεν του αρέσει καθόλου!!!!! Έχει κι άποψη ο μόρτης!!!!!!!!!

Χαιρετώ!!!!!!!!

Πάμε Jumbo!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου...είμαι σπίτι κ δεν ξέρω τι να πρωοτοκάνω.......

Ιφιγένεια καλά να περάσεις ......

πιπιτσακι ακόμα αεμέγεσαι ε? τερας υπομονής.....εγω μόνο το 1ο μήνα χρησιμοποίησα το θήλαστρο.....δεν παλευοταν....κ εγω ακόμα και στηθος αλλα εχει μειωθεί αρκετα...

κ εμενα καθιστος δεν καθεται για πολύ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο μενα.δεν μπηκε καλα ο καινουργιος χρονος.ας ελπισουμε να αλλξει.χθες εμεινε το αυτοκινητο απο μπαταρια κ ταλαιπωρηθηκαμε γιατι θα πηγαιναμε να καλεσουμε για τη βαφτιση εκτος.αυτο δεν ειναι τιποτα.αρρωστησε ο αδερφος κ ειναι στο νοσοκπμειο.ψαχνουν να δουν τι εχει.φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο εμενα...σημερα εχω τα ψυχολογικα μου και δεν εχω ορεξη για τιποτα με το ζορι μαγειρεψα..πφφφ..καλη χρονια ελπιζω να εχουμε...ιφη καλο ταξιδι καλα να περασεις...και εγω το βαριομουνα το θηλαστρο και τελικα εμεινα με το στηθος..βεβαια το χρησιμοποιουσα που ποναγα και δεν γινοταν αλλιως ...τωρα δεν ξερω..λεω να αρχισω να βγαζω για να μαθει παλι το στηθος μιας και μια μερα που δοκιμασα με το ζορι εβγαλε 40μλ...οποτε να μπορω να την αφηνω στον αντρα μου ..τωρα να μου πεις γιατι θα πας καπου οοοχι αλλα λεμε...ξερω γω μια ωρα αναγκης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μυο πώς είστε??Εγώ ετρεχα σήμερα, πήρα παπούτσια για τη βαφτιση, πήγα στην παραμυθούπολη με την βαφτισιμιά μου κι εφτιαξα νύχια!

Εχω πολλά να κάνω και πιστέψτε με απλά θέλω να αράξω και να χαλαρώσω αλλά δεν γίνεται!!

Συμπεθέρα δεν τρωμε σουπίτσες...τις καταβροχθίζουμε!!!!Του αρέσουν πολύ!!!

Λοιπόν σας φιλώ όλες και θα τα πούμε μόλις ξαναβρω χρόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες τι κανετε??

Εμεις καααλαα μπορω να πω με λιγο τρεξιμο κ αρκετη αγωνια..

Κ ξεκιναω..

Ειχαμ επαει ιασω 27/12 να κανουμε καλλιεργια ουρων προληπτικα θα κανουμε καθε μηνα λογω της ουρολοιμωξης..

με το ενα κ τ αλλο δεν πηγαμε 30 να παρουμε τα αποτελεσματα..κ πηγαμε προχτες..αποτελεσμα 100000 μοναδες ψευδομοναδα αεριτζινοσα../μλ..!!!!!!!!Μας ηρθε ταμπλας..τοσες μερες ουτε μας τηλ εμας αλα ουτε κ στην παιδιατρο..ηθελα να ξερα τιτα παιρνουν τα τηλ μας..

Μου λεει η παιδιατρος αν εβγλαν αντιβιογραμα...λεω οχι..παιρνω τηλ κ μου λενεθα πρεπει πρωτα να το πληρωσετε κ μετα να βγει..λες θα μπορουσαμε να παρουμε τα αποτελεσματα τζαμπα..ξαναπαμε πληρωνουμε βγαζουν αντιβιογραμμα κ ολα ειναι ενεσιμης μορφης που σημαινει εισαγωγη..

μας λεει η παιδιατρος ξανα καλλιεργια αλλου..εφοσον το παιδι ειναι μια χαρα χωρις καμια ενδειξη..

ετσι του πηρα μονη μου ουρα στον αερα με κυπελλακι..κ τα πηγα σε μικροβιολογικο κοντα μου..

αποτελεσμα 9000 το ιδιο μικροβιο..τπ οποιο ξεχασα να αναφερω οτι ειναι ενδονοσοκομειακο...

Δηλ τον Οκτωβρη που νοσηλευτηκε στο ιασω κ εκανε καλλιεργια κ ηταν στειρα..κ λιγες μερες μετα εκανε εκει την κυστεογραφια..

ετσι πηρε το μικροβιο απο το ιασω...

Η παιδιατρος μου πε πως ειναι πολυ λιγες οι μοναδες κ εινι ανευ αξιολογησης..λογω ιστορικου ομως θα παμε σε παιδονεφρολογο με ολο το ιστορικο κ θα μας πει..

Το μωρο μου ειναι ευδιαθετο χωρις πυρετο κ ορεξατο..

αναμενουμε μεχρι το Σαββατο που θα παμε σε παιδονεφρολογο...

κατα τ αλλα εχω κ θεμα με την φρουτοκρεμα.δεν του αρεσει..ενω την πρωτη μερα απο καθε φρουτο την ευχαριστιοτα την δευτερη αηδιαζε..σημερα του εκανα μηλο μπανανα πορτοκαλι η ξυνιλα σε ολο τητο μεγαλειο στην φατσουλα του..χτες τα ιδια..του βαλα μεσα ρυζαλευρο χειροτερα αηδιασμενο κ μου το φτυνει..

τωρα πηρα σκονη φρουτοκρεμα να του βαζω μεσα στα φρουτα μπας κ του αρεσει καλυτερα..μετα αν εν θα του τα βρασω κ τελος θα του βαλω καν μπισκοτακι..δε βρισκω αλλες ιδεες..

ελπιζω να του αρεσει κατι απο ολα..

η παιδιατρος μου πε να του κανω σκονη κ ν του βαζω κ απο ενα φρουτο καθε μερα αν δεντου αρεσουν οι παραπανω ιδεες..

για να δουμε..

Κατα τ αλλα μια χαρα!!μολις τελειωσα το σιδερωμα με τα ρυχαλακια του..δυο ωρες σιδερωνα..περιμενω να ξυπνησει να φαει κ να τον κανω μπανακι!!

Κοριτσια κατι αλλο απο ορεξη για φαγητο πως πατε..εγω καμια μονο γλυκα.εκει που χα φτασει 53 κιλα δεν ξερω ποσο εχω παρει,,φοβαμαι να ζυγιστω..

Απο δευτερα ξεκιναμε διατροφη ξανα!!

Μαρακι τι κουκλι ο Στεφανακος σου!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευη κ γω μια απο τα ιδια..οι ρημαδες οι ορμονες ακομη παιζουν ταμπουρλο...

Νικολ εμενα μονο καθιστος θελει παλι!!!Ξαπλα τσιριζει..κ εχει μια φωνηηηηηη αλλο πραγμα!!!

Πιπιτσα καλα ψωνια!!!!

Φιλουθια μανουλες!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου γλυκό πάλι ταλαιπωρείται ο μικρός σου??Ευχομαι να μην έχει τίποτα κλαι να τελειώσει γρηγορα αυτο το μαρτύριο. λυπάμαι που ταλαιπωρείται ετσι το κουκλάκι σου. Θα περιμένουμε νέα σας..

Εμείς ειχαμε ξεκινησει φρουτόκρεμα σκόνη αρχικά και την λάτρεψε...μετά αρχισαμε μήλο, μετά μπανάνα και μετά αχλάδι΄.Σήμερα του έκανα και τα 3 μαζί και τα λατρεύει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι ο μικρος δεν ταλαιπωρειτε..εγω ταλαιπωρουμε..ο μικρος ειναι με στην τρελλη χαρα ο μαναρι μου..ευτυχως.

Δηλ ξεκινησατε πρωτα την σκονη κ μετα εβαλες ενα ενα τα φρουτα τα φρεσκα..σκετα η στη σκονη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις δίκιο κατερινάκι μου, αλλά εδώ που τα λέμε καλύτερα να ταλαιπωρούμαστε εμείς παρά τα παιδάκια μας! :D

Ναι ξεκινησαμε πρώτα σκόνη και μετά ένα ένα μόνα τους, όχι μέσα στη σκόνη. Πρόσεξα ότι όταν τα βάζω μαζί του αρεσουν πιο πολύ.Καλά φρουτόκρεμα ακόμα δίνω εναλλαξ, μέρα παρα μέρα με το ρυζάλευρο γιατι εχω δυο κουτιά και θέλω να φύγουν. :lol:

Προς το παρόν ο δικός μου ειναι πολύ δεκτικός σε νέες γεύσεις και τα τρώει όλα. Σημερα για παράδειγμα έφαγε ένα ολοκληρο μπωλ σούπα (καροτο, πατάτα,κολοκυθι, σπανάκι) και στο μισάωρο ήπιε και 60 μλ γάλα!!!! :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ μενα του αρεσουν οινεες γευσεις..αλλα οι εντελλως νεες οι δικες μας!!Χτες ειμαστεν σε ενα παιδικο παρτυ κ κει που ετρωγα τουρτα μου αρπαξε το κουταλι κ το χωσε στο στομα του ευτυχως αδειο!!Αλλα γλυφοταν κ οταν του το πηρα τσιριζε!!!Επισης φρουτα καθαρισμενα τρελενεται ν ατα ππιπιλαει..αλεσμενα αηδιαζει...

ιδωμεν αυριο....σημερα του εδωσα νερακι..την πρωτη φορα αηδιασε..την δευτερη ηπιε λιγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα ευχομαι να μην εχει κατι σοβαρο ο μικρουλης σου!περαστικα σας μωρε!πολυ πολυ πολυ γρηγορη αναρρωση.ειδες με τα νοσοκομεια,που να περιμενεις οτι θα κολλησεις απο εκει..και ομως συμβαινει.απαραδεκτοι!!εμεις ακομη δεν αρχισαμε στερεη,ευελπιστω στις 16 ιανουαριου που εχουμε παιδιατρο να μας αφησει!!ανυπομονω!

μαρακι με το καλο και απο εδω για την βαφτηση!περιμενουμε λεπτομερειες!!\ιφιγενεια καλο ταξιδι και ελπιζω να σε ξεκουρασει η μαμα σου!

τωρα με την ομαδα στο φεις εδω ολες ψιλοσταματησαμε!σημασια εχει οτι μαθαινονται τα νεα ουτως η αλλως!

η μπεμπουλα μου μια χαρα!μες στην τρελη χαρα!δοξα το θεο!αυριο θα παμε εκδρομουλα στους προπαππουδες της!!χχχ!!!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
    • Εγω κορίτσια με παιδιατρο είχα ρωτήσει εδώ κάτι μαμάδες που πηγαίνουν και την πήρα τηλ όταν γέννησα και πήγα  σπιτι μετά το μαιευτήριο  κλείσαμε ραντεβού και πήγα στο ιατρείο της (δεν ήρθε σπίτι ) να την εξέταση αλλά εδώ στο χωριό είναι και πιο απλά τα πργαματα τώρα εκεί μπορεί να θέλεις να ρωτήσεις αν μπορεί να σε αναλάβει 🤷‍♀️ εγω έτσι και αλλιώς δεν είχα και πολλές επιλογές με παιδιατρο.. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...