Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο17! H τσιρίδα πάει σύννεφο!! :)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα φιλεναδες ου ηρεμισα σημερα αλλα πηγε η ωρα 2 και εκει που πηγα να πεσω ξυπναει η μικρη να φαει..πωπω τωρα τελευταια τρωει τη νυχτα αλλα τι να κανω ειναι που ειναι αδυνατη να μην την ταισω κιολας...μετα κουτουλαωω...και εγω ενα σωρο δουλειες εχω να κανω και παω απο δωματιο σε δωματιο και μαζευω απο λιγο για να μου φαινονται λιγοτερα..βασιλοπιτα αυριο θα κανω σιγα μην προλαβω σημερα...τοσα νευρα ειχα εχτες που εκανα delete και το γκρουπ του μηρικου θηλασμου....μιλαμε τοσος φανατισμος εκει μεσα που μου τη δινει απιστευτα οποτε λεω ας μην συνχιζομαι αλλο τελος εε μααα Νικηηη η πιπιλα φταιει ρε συ και ειναι αδυνατο το παιδι μου...χανει γευματα..χαχαχα ελεοςςς οχι οχιι η Σοφι φταιει ...κοριτσια μην δινετε την Σοφι θα σας κοπει το γαλα...χαχαχ...Πιπιτα Tombrex ?γιατι με χαμομιλακι δεν γινεται τιποτα??εγω το εβαζα αυτο μια περιοδο γιατι κατι ειχε μπει στο ματι μου και ειχε ερεθιστει ο κερατοιδης και δεν μπορουσα καν να το ανποιξω και ετσι εκανα μια αγωγη με αυτο για πολυ καιρο μεν αλλα λεω κανει για μωρα?φιλια πολλα φιλεναδες να ειστε καλα θα μπω και μετα σιγουρααα παω να ριξω καμια σκουπα καανα πλυντηριοοοο μπλιαχχχχ βαριεμαιαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερουδια.........εγω εκανα χθες τις δουλιτσες μου,οχι πολλα πολλα....τα καθημερινα,οποτε σημερα πηγα για καφεδακι σε μια φιλη....κ μπεμπα τωρα κοιμαται,το ιδιο κ ο μπαμπας μας κ η μεγαλη ειναι πανω στην πεθερα μου....το απογευμα θα βγουμε κ αγορα για κατι δωρα κ τελος....αυριο εχουμε καλαντα κ πρωινο καφεδακι με τις φιλες μου....φετος απο γλυκα κ τετοια δεν εκανα τιποτα...κ βασιλοπιτα εκανε η μαμα μου χθες με την μικρη κ μου εδωσε....τσουρεκι γεμιστο με μερεντα....βγηκε κολασμενο....κοντευω να τ τελειωσω ολο μονη μου :?:?:?:?

ευη οπως ειπαν κ τα κοριτσια....χ@στους ολους κ μην χαλιεσαι....μερες που ειναι....ειδες σημερα εισαι πιο καλα ετσι δεν ειναι?εγω να σου πω την αληθεια απο τα χριστουγεννα το καθιερωσα το τελευταιο γευμα μετα το μπανακι να της δινω 150 ξενο κ μετα την αφηνω να θηλασει οσο θελει....τις περισσοτερες φορες γλαρωνει κ το αφηνει κ αλλες μονο πιπιλαει...οποτε ξερω τουλαχιστον οτι εφαγε 150....κ πριν το μπανιο που κανουμε στις 8 κ για καμια ωριτσα παλι την θηλζω με διαλειματα ενδιαμεσα....οποτε κ απο μενα περνει....ολη την υπολοιπη μερα την θηλαζω αποκλειστικα.....οκ καλος ο θηλασμος αλλα δεν ειμαι κ του φανατικου...οτι με κανει να νοιωθω ικανοποιημενη κ χαρουμενη για μενα κ το μωρο....η καθε μια νοιωθει πιο ειναι το καλο για το παιδι της.....

συμπεθερα μου καλη χρονια να εχουμε....με ομορφες στιγμες....οπως τα λες ειναι...οταν η μεγαλη μου ηταν μωρο ελεγα αντε κ αντε να περασει ο καιρος να μεγαλωσει....τελικα η καθε ηλικια ειναι με τα δικα ης τα ωραια....κ σαν αυτα τα χρονια δεν υπαρχουν αλλα....

μαρακι κ εσυ σημερα στο τρεξιμο....αντε λιγες μερουλες εμειναν για την μεγαλη βουτια....χαιρομαι που σας αρεσε η μπομπο...κ εγω οσο την βλεπω μου αρεσε ολο και πιο πολυ...θα σας βαλω φωτο κ το κουτακι που διακοσμησα,για το γλυκο.

πιπιτσα χαλαρα με τις δουλειες....κ μονο που τα διαβασα κουραστικα...ενα ενα...κ αν δεν γινουν κ ολα δεν χαθηκε κ ο κοσμος...τα απολυτως απαραιτητα...ας χαρουμε τις μερες αυτες με τα παιδακια μας...τι καλυτερο απο το σφουγγαρισμα κ τα τζαμια ;););)

παρασκευη κ γιεληζ.....τι νυχτωσερφαρισματα ειναι αυτα βρε :lol::lol::lol:

λεω να ξαπλωσω κ εγω λιγο....αν δεν με ξυπνησει η μεγαλη με τα κουδουνια :D:D:D τα ξαναλεμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας βαζω φωτο τα κουτακια....αυτοι ειναι δυο τροποι στολισμου...τα κουτακια θα ειναι ασπρα κ ροζ κ οι πεταλουδες εν αλλαξ χρωματα....η αληθεια εμενα μου αρεσε ο στολισμος με την κορδελα....εσεις τι λετε?ευη εσυ που ασχολεισαι κ με αυτα?

post-13071-13873938425375_thumb.jpg

post-13071-13873938426436_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με την κορδελα μου αρεσει και εμενα εχει μια χαριτομενια...Μιχαελα εχτες το βραδυ σε σκεφτομουνα με το βραδινο γαλα..οκ εχω κανει ενα σωρο θησειες και εχω φτασει εδω..αλλα να ξανα τρωει την νυχτα???μεσημερια πλεον δεν κοιμαμαι γιατι 4-4.30 τρωει και μετα παιζει...ποτε να κοιμηθω οποτε απο το πρωι μεχρι τις 12 το βραδυ ειμαι ορθια...και προσπαθω και να μαζευω...οχι ρε γαμωτο να μου το κανει αυτο τωρα μετα απο τοσους μηνες...μιλαμε εφαγε στις 2 στις 6 στις 7.30 και μετα στις 10...και στις 11.30...τωρα εφαγε λιιιγο αλλα την βλεπω να ξανατρωει...και προσπαθω και να μαζεψω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγουρα τρωει ή μονο πιπιλαει?να σου πω την αληθεια θα το καθιερωσω το βραδυνο....παρολο που τρωει καλα το τελευταιο γευμα καποιες φορες ξυπναει την νυχτα αλλα δεν την ταιζω...την αφηνω στο κρεβατι της τραγουδαει κ αποκοιμιεται μονη της....το εκανε ολα τα προυγουμενα βραδυα κ μονο χθες μετα απο πολλες μερες κοιμηθηκε σερι κ ξυπνησε στις 7παρα...την θηλασα κ ξανακοιμηθηκε μεχρι της 9....δοκιμασες να την ξεγιελασεις με την πιπιλα?φταζομαι θα γκρινιαζεις....αν θελεις κανε δυτο τρεις μερες πειραμα με ξενο...μπορει απλα κ να μην πειναει αλλα να το κανει για ευχαριστιση....

την ημερα αστο μην το ψαχνεις....μπορει κ ανα 1,5 ωρα να τρωμε....μπορει ομως να κοιμηθει σερι δυο ωρες κ συνολο να εχει περασει τριωρο απο το τελευταιο γευμα...χθες πχ που ειχαμε ησυχια το μεσημερι στο σπιτι,η μεγαλη ελειπε στην μαμα μου....κοιμηθηκε 2,5ωρες ωρες σερι....κ τωρα την βλεπω πολυ βυθισμενη....θα δειξει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!Τι κανετε;

Ευακι μην σκας!Υπαρχει πολλη αχαριστια γυρω μας δυστυχως...

Γιελιζ μεγεια τα λουλουδακια!

Χριστινακι εγινε αντρακι ο μικρουλης σου!

Χρυσα μου καλη χρονια,καλα να περασετε!

Συμπεθερα τι καλα που συνηλθε ο Στεφανακος!Με τα δοντια σου πως εσαι;

Μιχαελα πολυ ωραια τα κουτακια αλλα και η κρεμαστη μπομπο!

Νικολ τι κανεις;

Πιπιτα τι εννοεις μπανιο μαζι με το μωρο;Να μπω μαζι του στην μπανιερα; :shock: Οχι φυσικα,για λογους υγιεινης!Ειναι πολυ μικρη ακομα!Ποσο ειστε και κανετε τετοιες ασκησουλες;Γιατι εμας μας ειπε απο τον 5ο να την βαζουμε να καθεται,νωριτερα απαγορευεται!Και παλι πρεπει να ειναι ετοιμο το παδι για να το καθισεις.Ουτε τα ποδαρακια της κανει να παταει ακομα και να βαζει δυναμη!Αν και εκεινη ηδη προσπαθει να καθισει,θελει μονη της αλλα δεν την αφηνω.Αν και φαινεται ηδη ετοιμη.Την σηκωνω απο τα χερακια για να καθισει και τρελαινεται αλλα δεν την αφηνω παρα μονο για δευτεροπελτα,δεν κανει...Μπρουμυτα την βαζω και βαζει ολη της την δυναμη και σηκωνει το στερνο και το κεφαλακι της ψηλα!αι κουναει τα ποδια για να μπουσουλισει!Αλλα ακομα δεν μπορει φυσικα...Οταν κουραζεται κατεβαινει και γυρναει μονη της ανασκελα. :D Ειναι ζωηρουλα γενικα!

Το κολυριο της το εχω βαλει και εγω,δεν ειναι τιποτα.Θα του το βαζεις στην εσωτερικη κογχη του ματιου,ειναι πιο ευκολο.Και κομπρεσουλες με χαμομηλακι βοηθανε!

Αχ κοριτσια μου την εχει βαρεσει...Δεν ειμαι καλα...Ολη μερα με το μωρο εχω κουραστει,θελω να ξεφυγω!Ειστε τυχερες οσες δουλευετε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη συμφωνω μαζι σου σε ολα για το μωρο....εγω την βαζ σε η,ικαθιστη θεση με μαξιλαρι κ η κυρια βαζει μπροστα το κεφαλι να σηκωθει...πολυ βιαστικα μωρα :D:D:D αυτο με την δουλεια ...ποσο σε νοιωθω...τα χριστουγεννα που ειμασταν σε ενα σπιτι μαζεμενοι..ολοι ελεγαν ωχ μονο μια μερα ακομα καθησιο κ μετα δουλεια κ εγω ελεγα αχ ποτε θα βρω δουλεια :?:?:?:? να φανταστεις τοσα ρουχα στην ντουλαπα ακομα δεν τα εχω βαλει κ ουτε ξερω κ αν με κανουν....ολο με φορμες ειμαι μεσα στο σπιτι...ακομα κ για ψωνια με φορμες βγαινω....εχω ξεχασει πως ειναι να ετοιμαζεσαι για δουλεια :lol::lol::lol: εν τω μεταξυ ακομα δεν με εχουν καλεσει για συνεντευξη κ δεν το κοβω....ευτυχως μια κοπελα που ειναι υπευθυνη στο κυληκειο του αεροδρομιου μου ειπε οτι απο μαρτιο που αρχιζει η σεζον θα με παρει κ μου αρεσε περισσοτερο η ιδεα αυτης της δουλειας....πιο καλα χρηματα κ διπλα στο σπιτι μου,με λιγοτερες βενζηνες κ 8ωρο....τι καλα να κατσει αυτη η δουλεια κ ας μεινω 2μηνες χωρις ταμειο ή μισθο...πολυ ζορι αστα να πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα θελει μεγαλη προσοχη με τα μωρα γιατι τα κοκκαλακια τους ακομα ειναι πολυ μαλακα,μην τους κανουμε ζημια.Ειδικα τα ποδαρακια απαγορευεται να τους τα παταμε!Καμια φορα το κανει η πεθερα μου και της φωναζω!

Μακαρι να σε παρουν στην δουλεια!Στο ευχομαι ολοψυχα!Την μικρη ποιος θα στην κραταει αμα πας;Εγω δεν εχω και κανεναν να μου την κρατησει.Η μανα μου δουλευει και ασε που φοβαται κιολας να την κρατησει,αλλο θεμα και αυτο...Και στην πεθερα δεν θελω να την αφηνω,δεν εχω εμπιστοσυνη και ειναι και μακρυα...

Και εγω μια απο τα ιδια...Θελω να ψωνισω ρουχα αλλα που να τα φορεσω;Και για ποσους καφεδες πια να πας;Δεν γινεται και συνεχεια...Σημερα πηγα στην τραπεζα και ενοιωσα λες και με ειχαν βγαλει απο την φυλακη...Ηρεμησε το κεφαλι μου!Ντρεπομαι που το λεω αλλα ωρες ωρες δεν αντεχω να ακουω τσιριδες και φωνες...Και δεν ειναι κλαψιαρα η μικρη μου,απλα παιζει.Αλλα και εγω τα εχω παιξει και χανω την υπομονη μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τοση ωρα εγραφα κ με πεταξε :evil::evil::evil::evil: για το μωρο που λες κ η μαμα μου κ ηπεθερα μου ειναι μαζι μας οποτε τα βολευω....η μαμα μου μονο δουλευει περιστασιακα οποτε καλα ειναι....βεβαια τα πεθερικα μου κανουν κατι χαζα αστη νανηψια μου που κρατανε που δεν μου αρεσουν καθολου κ ελπιζω να μην τα κανουν κ στην μικρη μου....αυτο με τα ποδαρακια μου το κανουν κ εμενα....λες κ 4μηνων μωρο θα γινει κεντερης :?:? τι να πω....

οσο για το εξω μην νοιωθεις τυψεις....μπορει τα μωρακια μας να ειναι ησυχα αλλα το χρειαζομαστε κ το εξω καπου καπου....υπομονη μεχρι το πασχα...μετα θα αλλαξει κ οκαιρος,θα μεγαλωσουν κ τα παδακια μας κ δεν θα μαζευομαστε...εσυ που εισαι στο νησι σε ζηλευω...φανταζομαι θα ειναι ιδανικα για βολτες στην θαλασσα με το καροτσι...εμενα μου ελειψαν οι βολτες στην πλατεια....φετος δεν θα μαζευομαστε :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na mai και εγω καλησπερα..το μωρο μπορει να αρισει να καθεται με στηριξη φυσικα μετα τους 5 μηνες κ αν ειναι ετοιμο δεν υπαρχει λογο να το ζορισεις γιατι απλα εμεις θελουμε.η μικρη καθεται μολις εκλεισε τους 5 κ αν ηθελε πιο πριν οχι ο μεγαλος μου στο 6 αναλογα στο παιδι..

τωρα για το φαγητο δεν ξερω οταν θηλαζα μονο καθε 3-4 ωρε ετρωγε τωρα δινουμε κ κρεμουλες

αλλα για το βραδυνο δεν ξερω εμενα μου ξυπναει πολλες φορες αλλα η μια θα ειναι για φαγητο οι αλλες γκρινια

οσο για τα νευρα ειναι φυσικο κλαινε γκρινιαζουν ολη μερα μεσα αν δεν εχεις βοηθεια φυσιολογικο υπομονη μονο αυτο λεω να εγω ας πουμε που δεν εχω κανεναν κοντα θα παω τωρα ενα μηνα με τα παιδια λιγο να βοηθηθω να ξελαμπικαρω θελει που και που

για τις μπομπο μου αρεσε η κορδελιτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποσο σε νιωθω νικη!δεν ειναι ντροπη να λες οτι κουραστηκες,και γω το λεω.χθες πηγα σουπερ μαρκετ ποσο ναλειψα μιση ωρα??γυρισα μεσα στην ενεργεια!!!!!!!!!!!πηρα αερα!και γω δεν εχω κανεναν,αρχιζω δουλεια απριλιο και την μικρη θα την παω βρεφονηπιακο.

οι μπομπονιερες πολυ γλυκιες!!!μπραβο στα χερακια σου!!!οι πεταλουδιτσες μαρεσουν πιο πολυ!!

μιχαελα σου ευχομαι ο καινουριος χρονος να σου φερει μια δουλιτσα!περασαμε και εμεις δυσκολα αλλα τωρα λιγο στρωσανε τα οικονομικα μας.εχει ο θεος!μην απελπιζεσαι!

ανυπομονω και εγω να φτιαξει ο καιρος και να βολταρουμε!!!

συμφωνω και εγω,το παιδι θαποφασισει ποτε θα κατσει!η δικια μου ειναι ετοιμη παντως,λιγο που την βαζω δεν πεφτει!εχει σφιξει πολυ η πλατουλα της.η παιδιατρος μου ειπε να την καθομαι μονο στην αγκαλια μου με μια κλιση προς τα πισω,οχι καθετα ακομη.στον 6ο λεει καλυτερα.

αυριο φευγουμε βεροια για 2 μερουλες,απο εκει ειμαι.σας ευχομαι ολες να εχουμε μια καλη χρονια γεματη υγεια πανω απολα και τα υπολοιπα τα καταφερνουμε!

φιλια σε οοοοοοολα τα παιδακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας βαζω κατι που εγραψε μια γνωστη μου στο φαις και συγκινηθηκα

Tα χερια μου ηταν απασχολημενα

Τα χερια μου ηταν απασχολημενα ολη μερα

Χρονο δεν ειχα για να παιξω

τα παιχνιδακια που μου ζητουσες

δεν ειχα αρκετο χρονο για σενα

Τα ρουχα σου επλενα, εραβα, μαγειρευα

Μα οταν το τετραδιο με τις ζωγραφιες εφερνες

και με παρακαλουσες τη χαρα να μοιραστω μαζι σου

Ελεγα "λιγο αργοτερα γιε μου"

Σ' εβαζα προσεχτικα για υπνο

και τις προσευχες σου ακουγα, εσβηνα το φως

και ακροπατωντας προς την πορτα εφευγα

Μακαρι να ειχα μεινει αλλο ενα λεπτο ακομη..

Γιατι ο χρονος ειναι λιγος, τα χρονια φευγουν

Ενα αγορακι μεγαλωνει τοσο γρηγορα

Δεν ειναι πια στο πλαι σου

τα πολυτιμα μυστικα του να εξομολογηθει

Οι ζωγραφιες ειναι φυλαγμενες

Δεν υπαρχουν πια παιχνιδακια να παιξετε

Ουτε φιλακια καληνυχτας, ουτε προσευχες ν' ακουσεις

Ολα ανηκουν στο χθες

Τα καποτε απασχολημενα χερια μου ειναι τωρα ακινητα

Οι μερες μεγαλες και δυσκολα γεμιζουν πια

Μακαρι να μπορουσα να παω πισω και να κανω

τα μικρα πραγματακια που μου ζητουσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω τα εχω παιξει...δοκιμασα να της δωσω τωρα λιγο ξενο που την εκανα μπανιο και το εφτυνε και αναγουλιαζε ..Μιχαελα το βραδυ δεν θελει την πιπιλα(την οποιοα φυσικααα και δινωω)θελειο να φαειι κανει σαν τρελη και κουναει κεφαλιι δεν ηρεμει με τιποτα τελικα την ξαπλωνω διπλα και μεχρι να ανοιξω την μπλουζα φωναζει δεν πιπιλαει τρωει κανονικοτατα και χλαπακιαζει μπορω να πω...πφφ εγω απο δουλεια τι να σας πω παω μαγαζι και τωρα που δεν εχει σχολειο ο χριστοφορος με 2 παιδια και σπιτι μετα μαγειρεμα και δουλειες σημερα τα επαιξααα μιλαμε κατι τις ντουλαπες πλυντηρια ρουχν πιατων μαζεματα μπανιο κουζινα δωματια κανω τη βασιλοπιτα και ακομα δεν εχω σκπουπιζει σφουγγαριζει τα χω παιξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας το εβαλα γιατι πρεπει να εκτιμαμε το καθε λεπτο με τα παιδια μας εγω συνεχεια στεναχωριμαι που δεν εχω πολυ χρονο ελευθερο να αφιερωσω στο μεγαλο μου ενω θελει το λεω συνεχεια κ ετσι με αφορμη που το διαβασα και συγκινηθηκα γιατι μου θυμισε τον μεγαλο μου κ καποτε ετσι θα ειμαι ειπα να σας το βαλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες κ χρονια πολλα!!!!!!!!!!!!!!Τι κανετε?Εμεις λιγο κρυωμενοι μαμα κ γιος..αλλα την παλευουμε...

ημαστα παλι εξοριστοι λογω στοκαρισματος κ ετσι δεν εχω μπει καθολου..απο οσα προλαβα να διαβασω ειστε ολες καλα κ χαιρομαι!!!

Νικακι μην στεναχωριεσαι ολες υπαρχουν φορες που σκεφτομαστε τα ιδια κ ειναι λογικο..

Μαρακι μου χαιρομαι που ο Στεφανακος ειναι καλυτερα!!

Πιπιτσα κ μας ο μπεμπης κανει στο δικο του μπανακι το μπανακι του οχι μαζι μας..πως να κανει μαζι μας?εγω ουτως η αλλως δεν γεμιζω μπανιερα κ να κατσω μεσα..

Ευακι χαρας την ορεξη σου!!!!

Εμεις ξεκινησαμε χτες φρουτακια..με μηλο..μια ξυνιλα αλλο πραγμα κενα χεσιμο ατελειωτο :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D !!!!!Σημερα καλυτερα τα πραγματα!!!!Αυριο αχλαδακι..

τον εντυσα Αγ,Βασιλη ηταν φοβερος!!!!!!!!!!!!!!!θα σας βαλω φωτο μολις ακιωθω κ τα περασω στον υπολογιστη!!!

Μολις ηρθε ο αντρας μου απο την δουλεια..αν τα καταφερω να μπω αυριο εχει καλως αλλα ας σας ευχηθω απο τωρα,,

Να χετε ολες μια χρονια γεματη υγεια,αγαπη να χαιροσαστε τα παιδακια σας τους αντρες σας κ ολους οσους αγαπατε!!!!!!!!!!!!!!!

Εμενα ο αντρας μου δουλευει ..ετσι κ γω θα ντυσω τον μικρουλη κ θα παμε μαζι του να κανουμε ολοι μαζι πρωτοχρονια!!!!!!!!

Φιλακιαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουχούυυ!!! :-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h Είναι καμιά εδώωω??? γιουχούυυ!!!

Συγχωρέστε την χαζοχαρά αλλά πήγα πρίν στο μπακάλικο και ήταν μια που ζητούσε γιούχου!!!(για να κολλήσει το τακούνι της..η κάτι τέτοιο) :lol::lol::lol::lol::lol: Γιούχου = UHU χαχαχα (Ούχου δεν το λένε ρε κορίτσια ??? Η μήπως εγώ το ήξερα λάθος τόσα χρόνιαα??? )

Και με έχει πιάσει μια χαζομάρα απο τότε όλο το βράδυ έχω κολλήσει και λέω θέλω μια γιούχου για να κολλήσω.... ( συνέχεια κολλάω και κάτι διαφορετικό) Τα έχει παίξει ο καημένος ο άντρας μου!!! Στο τέλος δεν άντεξε και πήγε για ύπνο και είπα να πρήξω εσάς!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Πώ πώ πολύ γέλασα... μου φάνηκε τόσο αστείοοοο!!!

Τέσπα στα δικά μας τώρα!!

Κορίτσια που σκοτώνεται τα λουλουδια σας... :lol::lol::lol::lol::lol: εγώ δεν βάζω λουλούδια που θέλουν πολλή φροντίδα... προσπαθώ να βρίσκω τα πιο ανθεκτικά... τώρα τουλίπες πρώτη φορά θα βάλω και δεν ξέρω πόσο αντέχουν! Θα δούμε...

Πιπίτσα με το καλό να ξεκινήσετε φρουτάκιαα!!

Μαράκι δουλειά δε λες τίποτα... 2 μέρες ψάχνομαι... κόλλησα και τη μαμά μου τώρα θέλει να πάρει και αυτή! :lol::lol::lol:

Χρύσα μου ευχαριστούμε για τις ευχές!!! Τα ίδια εύχομαι και σεσένα!! Να είστε πάντα καλά και ευτυχισμένοι, το 2012 μόνο καλά να σας φέρει!!! Τα λέμε next year! Φιλιά!

Νικόλ μου φιλιά στον μπέμπαροοο!!!

Εύη μου πολύ καλά έκανες και έκανες Delete!!! ;);););)

Μιχαέλα εύχομαι να πάρεις τη δουλειάαα!! Εγώ πάλι νομίζω ότι όταν έρθει η ώρα να πάω στη δουλειά δεν θα έχω καθόλου όρεξη να πάω! Ειδικά έτσι που μας έκαναν τον μισθό... :roll::roll::roll: Μια χαρά είμαι εδώ με το αγοράκι μου!! Κάνουμε τις βόλτες μας κοιμόμαστε ότι ώρα θέλουμε ξυπνάμε ότι ώρα θέλουμε... Αχχχχχ...

Μιχαέλα κοιμάμαι και εγώ με τον Κερεμ μέχρι τις 10-11 το πρωί και μετά τη νύχτα το μάτι γαρίδα!!! Γιαυτό τα νυχτοσερφαρίσματα!

Τέλεια τα κουτάκιαα...εγώ θα προτιμήσω αυτό με τις πεταλούδες!! Είναι πολύ όμορφο! Φαντάζομαι και το άσπρο με ροζ πεταλούδες θα είναι πολύ όμορφο!

Παρασκευή καλά να περάσετε στη Βέροια!

Νικάκι ευχαριστώ! (Για τα λουλούδια)

Ιφιγένεια τι τέλειο αυτό που έβαλες... και πόσο σωστά όλα όσα λέει.... ο μεγαλύτερος μου φόβος είναι αυτός... να περάσουν τα χρόνια και να μην έχω καταφέρει να ζήσω την κάθε στιγμή με το αγοράκι μου!!!

Αυτάαααα!!

Αν δεν καταφέρω να μπω αύριο σας εύχομαι να περάσετε τέλεια με τα παιδάκια σας!!! Το 2012 να φέρει υγεία χαρά και ευτυχία στις οικογένειες σας!! Σας φιλώ όλες!!! Καληνύχτα!!

Κατερινάκι φιλιάααααα στον κούκλο σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλημερα. παραμονη σημερα. παει και αυτος ο χρονος.....

μπορει απο πολλες αποψεις να μην ηταν καλη χρονια αλλά μας εδωσε το πιο σημαντικο στον κοσμο. τα μωρακια μας τα γλυκα που τα λατρευουμε!!!!

εγω εχω τον αντρα μου με γαστρεντεριτιδα ειναι χαλια. χτες ηταν στο νοσοκομειο ολη μερα...

εγω ειμαι στο μαγαζι αφου ο αντρας μου ειναι στο σπιτι.....

τον μπουμπουκο τον εστειλα απο χτες το πρωι στην πεθερα μου. να μην ερθει σε επαφη και με τον αντρα μου να κολλησει γιατι παει μετα.... ειναι πολυ μικρος να τρεχουμε με τετοια....

Σημερα το απογευμα θα μου φερουν τον μπεμπη και θα στειλω τον αντρα μου στην μαμα του αφου δεν το χωραει το μυαλο μου να αλλαξω χρονια μακρυα απο το μπουμπουκι μου.

αρα θα πρεπει να αποχωριστω τον αντρα μου..... τι να κανω ρε παιδια.....

εσεις τι κανετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

ο μπεμπουλης ειναι μια Χαρούλα..παρόλο τον πυρετό εχθές ήταν μες στο κέφι το μαναρακι μου...κιχ δεν έβγαλε...τι καλός μωρέ!!!

εμείς θα μαζευτούμε στα πεθερικά μου και μετά την αλλαγή θα βγούμε στο μπαράκι των κουμπάρων να διασκεδάσουμε!!!;-);-)τον μπεμπουλη θα τον κρατήσει η πεθερά μου....το πόσο χαίρετε....σαν σήμερα τους ανακοινώσαμε ότι ειμαι έγκυος...στην αλλαγή του χρόνου...κλάμα που έπεσε...!!!;-)

να περάσετε όλες τέλεια κοριτσάκια μου καλή χρόνια να έχουμε!!

εύχομαι το νέο έτος να φέρει υγεία σε όλες μας και στα παιδάκια μας!!

yeliz μου τι γέλιο με την γιουχου....Αχαχαχαχαχα και εγω θα είχα λιώσει από το γέλιο....χαχαχαχαχα άκου γιουχου...;χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ξεχασα να σας πω. την τεταρτη ξεκιναμε να τρωμε λαχανικα. μετα απο μια βδομαδα θα προσθεσουμε και τον ζωμο κρεατος, και μετα απο μια βδομαδα θα προσθεσουμε και το κρεας. θα του αρεσουν του μπεμπη αραγε????

νομιζω θα του αρεσουν τα λαχανικα γιατι και το γαλα εχει απαισια γευση σαν χορτα του αγρου.....

θα δουμε.....

λεω να τα φτιαχνω στον ατμο βεβαια για να κρατανε ολες τις βιταμινες...

Αααα τωρα που θυμηθηκα...σας εδωσε ο γιατρος σιδηρο να δινετε στα μωρα ή όχι. εμας οχι αλλά μιας γνωστης μου της εδωσε...και αναρωτιεμαι αν επρεπε να μας δωσει....

Κοριτσακι καλημερα!!! με το καλο να σας ερθει και το νινακι!!!! μπραβο νωρις το αποφασισατε....

καλα κανετε να μην εχουν και μεγαλη διαφορα. εμεις λεμε να περπατησει και μετα να βαλουμε μπρος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια σας ευχι=ομαι καλη χρονια με υγεια και οτι καλυτερο επιθυμει η καθε μια για σας κ την οικογενεια σας.θα τα πουμε αυριο παλι...σημερα εχω εγω τραπεζι και πρεπει να κανω ετοιμασιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααα χρονια πολλαα και εκει που διαβαζω το ποιημα και αρχιζω να κλαιω γιατι και εγω με ολα αυτα αφηνω λιγο πισω το γιο μου ..κλαμα παλι...διαβαζω το γιουχου και πεθαινωω χαχα γιουχουυ χαχαχαχαχα καλη χρονια αν δεν ξανα μπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου........

Δεν θα προλάβω λογικά να ξαναμπώ....... φέτοςςςςςς......

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σας εύχομαι λοιπόν από την καρδιά μου!!!!!!!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑ

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΜΑΣ ΕΡΘΕΙ Η ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!!!

ΥΓΕΙΑ!!!!!!! ΑΓΑΠΗ!!!!!! ΕΙΡΗΝΗ!!!!!! ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ!!!!!!!

Σας φιλώ όόόόλες!!!!!!!! Και τα κουτσουνάκια σας!!!!!!

Και γιατί όχι???? Με 2ο ζουζουλίνι όόόόόόλεςςςςς!!!!!!

Καλή Πρωτοχρονιά να έχετε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
    • Εγω κορίτσια με παιδιατρο είχα ρωτήσει εδώ κάτι μαμάδες που πηγαίνουν και την πήρα τηλ όταν γέννησα και πήγα  σπιτι μετά το μαιευτήριο  κλείσαμε ραντεβού και πήγα στο ιατρείο της (δεν ήρθε σπίτι ) να την εξέταση αλλά εδώ στο χωριό είναι και πιο απλά τα πργαματα τώρα εκεί μπορεί να θέλεις να ρωτήσεις αν μπορεί να σε αναλάβει 🤷‍♀️ εγω έτσι και αλλιώς δεν είχα και πολλές επιλογές με παιδιατρο.. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...