Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο17! H τσιρίδα πάει σύννεφο!! :)


Recommended Posts

χαχα..αυτο χρισημοποιω, ειναι τελειο!!!!!

Ναι ε? Ωραία!!! Χαίρομαι που βρήκα και άλλο άτομο να λέει ότι είναι καλό! Γιατί παρήγγειλα και για τη μαμά μου!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερουδιααααααααα....σας γραφω με το ενα χερι κ μετο αλλο τρωμε :lol::lol::lol: σημερα βλεπω πολλες αγορες....θα μπω κ εγω απο περιεργεια γιατι οντως κ σε εμας ολα ειναι φαρμακειο :?:?:? παω να γινω μελος κ επανερχομαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εχω απελπιστει...και πάλι κλαιει ασταματητα.Δεν ξερω τι εχει, δεν ξερω τι να κανω.Ουτε το γαλα του θελει αληθεια τι να κανω? Θα τον πάω πάλι στο γιατρο αν κ εχω χασει την εμπιστοσυνη μου στο γιατρο.Εδω κ 1,5 βδομάδα μας δινει ενα σιροπι που εχει κορτιζονη μεσα κ μολις μου ειπαν μια φιλη φαρμακοποιος κ μια ξαδερφη οτι δεν κανει να το παιρνει ενα βρεφος συνεχομενα, μονο για 4 μερες. Λετε να επαθε καμια ζημια το αγορακι μου?

Θελω να κλαιω, δεν ξερω τι αλλο να κανω.Εχασα κι εγω την υπομονη μου... :cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδες εδω και εγωω εκανα και αιτηση στην ομαδα...μιλαμε νυσταζωωω αχχ..δεν ειναι ο θηλασμος ειναι ολο το τρεξημο γενικααα να την ετοιμασω να κανω το χριστοφορο μαγαζι τρεξιμο ξανα σπιτι μαγειρεμαα μπφφφ ελεος....θα παω να δω και εγω αυτο το σαιτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EBALA KAI EGW TON MPEMPOULI MOU STHN OMADOULA MAS!!!!!!!!

NA SAS RWTHSW VRE KORITSIA...ESEIS TA MWRAKIA SAS THA TA VALETE STHN STRATA???????GIATI APO THN MIA AKOUW DEN KANEI KAI APO THN ALLH MOU LENE MANOULES OTI TA EVALAN KAI DEN EPATHAN TIPOTA!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινα μαλλον θα εννοεις την περπατουρα γιατι η στρατα ειναι για πιο μεγαλα μωρακια που ηδη στεκονται ορθια μονα τους κ κανουν βηματακια με την στρατα.....η αληθεια ειναι οτι οι περισσοτεροι παιδιατροι δεν το συνιστουν...εγω να σου πω την αληθεια την μεγαλη μου την εβαζα αν θυμαμαι καλα μετα τον 6ο...ναι ναι περιπου στον 6ο γιατι εχω φωτο που ειναι καλοκαιρακι μονο με το φανελακι κ το παμπερς :lol::lol::lol: δεν επαθε απολυτως τιποτα...κ η αληθεια ειναι οτι ταπερισσοτερα μωρα το απολαμβανουν γιατι εχουν πληρη ελευθερια...κ καλα ;););) εμας μια χαρα μας βολεψε...κ ηδη απο 8μηνων περπατουσε μονη της γυρω γυρω απο το τραπεζι κ στα 10 περπατησε μονη της για τα καλα....μια κ εξω....δεν ξερω αν επεξε ρολο η περπατουρα αλλα νομιζω πως κ τωρα στην μπεμπα παλι θα την βαλω....

ασε ευη κ εγω σημερα τα ειδα ολα...με τεντωσε η μικρη....απο τις 1.30 το μεσημερι που ξυπνησε μεχρι κ τις 8που την εβαλα για μπανιο κ υπνο δεν κοιμηθηκε καθουλου :shock::shock::shock: ολο φαι κ αγκαλια...μολις την αφηνα κατω επαιζε 5λεπτα κ μετα παλι γκρινιτσα κ μετα παλι αγκαλια....τωρα κοιμουνται κ τα δυο κ εχω την ησυχια μου...εχω κ σιδερο αλλα δεν εχω αλλο κουραγιο....να φανταστεις τα μεσημεριανα μου πιατα μολις τα επλυνα....θα βαλω κ ενα πληντηριο κ θα αραξω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστα ακομα ξυππνια ειναι τη βαζω να κοιμηθει και ενω νυσταζει αρχιζει τα γελια..

Χριστινα εγω εχω στρατα απο το Χριστοφορο λενε οτι δεν κανει αλλα οταν αρχισε να στεκεται μονος του και να θελει τον εβαζα λιγο καθε μερα μιλαμε ποσο το ευχαριστιοτανε τοοσο πολυ ενιωθε ελευθερος και την μικρη θα την βαλω οταν ερθει η ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλησπέρα....γραφω την εργασία μου κ μπήκα να δω τα νέα σας....α μπήκα κ στην ομάδα............ωραια πράγματα φτιάχνετε...........

Ο μπεμπάκος μου ακόμα μου βραζει αλλα ειναι καλύτερα........το αριστερό μου χερι ποναει που τον κραταω όλη μέρα........ειδικα αν δεν πάω γραφείο....

Σας φιλώ εσας κ τα μωρα σας......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Επιστρέψαμε με τον αντρούλη μου απο διήμερο. Ηταν η πρώτη φορά που άφησα το μικρό και μου κακοφάνηκε η αλήθεια αλλά το χαμε μεγάλη ανάγκη να πάμε κάπου. Αφού όταν τον είδα να μπαίνει στο αυτοκίνητο της πεθεράς μου και να φεύγει έβαλα κάτι κλάματα. Περίμενα πως και πως να το δώ σήμερα.

Μαρία μου να σου ζήσει – αργοπορημένα βέβαια – ο Στεφανούλης σας. Πότε με το καλό η βάφτιση. Βάλε μας να δούμε την πρόσκληση. Σχεδόν την τελείωσα και εγώ. Εγώ για το σύγκαμα μου έιπαν και έβαζα νισιαστό και έκανε θαύματα. Πως είναι η μαμά σου; Ρε μην στεναχωρίεσαι θα φέρει τα μίλια του το μωρό σιγά σιγά, απλά είναι άρρωστος και ταλαιπωρημένος και ιδιοτροπιάζει και με το δίκαιο του. Γιατί δεν τον παίρνεις και σε κάποιο άλλο γιατρό αφού έχεις τις επιφυλάξεις σου, να ηρεμήσεις και συ κορού μου.

Μιχαέλλα αγχώθηκα μόνο και μόνο που διάβαζα για την μεγάλη σου κορούλα. Εχώ θα χα καταρρεύσει.

Γιελίζ μου πως τα πάτε με τα φρούτα; από χορτόσουπα τι τρώτε τώρα;

Μάχη μου χρόνια σου πολλά εύχομαι ότι καλύτερο.

φιλιά και στα υπόλοιπα κορίτσια.

Καληνυχτούδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιμήθηκαν τα αγόρια μου και ήρθα να σας πώ μια καληνύχτα!

Μαράκι μου θα έλεγα να πάς και σε άλλο παιδίατρο... για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο... για την κορτιζόνη και εγώ ξέρω ότι δεν κάνει παραπάνω απο 4-5 μέρες...δεν είναι ότι θα πάθει κάτι το μωρό απλά ο ιός γίνεται πιο δυνατός μετά και δεν τον "πιάνει"... κάπως έτσι το θυμάμαι. Στεναχωριέμαι πολύ που είναι άρρωστος ο Στεφανάκος... και που στεναχωριέσαι και εσύ τόσο πολύ! :(:(:(:( Κουράγιο βρε κοριτσάκι μου....μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι. Περαστικά σας και πάλι!!!

Για την περπατούρα... ο γιατρός απο το νοσοκομείο μας είπε όχι... όπως και για το ρηλάξ...

η άλλη γιατρός που έχω στην ασφάλεια και κάνουμε τα εμβόλια, για το ρηλάξ είχε πεί όχι πάνω απο μία ώρα την ημέρα... για την περπατούρα δεν την ρώτησα ακόμα... θα ρωτήσω την Τρίτη που θα πάμε...

Εμείς πάντως δεν πήραμε... και μάλλον δεν θα πάρουμε.

Χρυσταλλενη καλώς μας ξαναήρθες!! Χαίρομαι που περάσατε καλά! Εμείς ακόμα φρούτα τρώμε (σήμερα έβαλα και αχλάδι μαζί με το μήλο) χορτόσουπες δεν ξεκινήσαμε... υποθέτω ότι θα μας πεί τι θα κάνουμε όταν πάμε την Τρίτη για το εμβόλιο.

Μιχαέλα νωρίς νωρίς κοιμήθηκαν τα δικά σου! Τι καλάαα!!! Εμένα ο μικρός κοιμήθηκε στις 11 και ο μεγάλος στις 12 και κάτι!!! :lol::lol::lol::lol:

Νικόλ γιατί δεν δοκιμάζεις να τον βάζεις στο σλίνγκ για να μην πέφτει όλο το βάρος στα χέρια σου? Εγώ έτσι είχα σωθεί! Κουράγιο!

Γιώργο ευχαριστούμε, χρόνια πολλά και σε εσάς! Είναι τέλειος ο Χρυσοβαλάντης!! Να τον χαίρεστε!

Αυτάαααα τα λέμε αύριο πάλι!!!!

Σας φιλώ όλες και όλα τα μωράκια!!! Καληνύχτα και όνειρα γλυκά σε όλες τις μανούλες και όλα τα μωράκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Χριστινακη δεν ξερω..εγω δεν τα εβαζα τα παιδια μου γιατι δε μου αρεσε...αλλα ΟΚ..οντως δε νομιζω να παθουν κατι.

Και η δικη μα ςπαιδιατρος ειναι κατα της χρησης τους

Η κουνιαδα μου ειναι εγγυος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα!!

Χρύσα μου τι ωραία νέα!!! Με το καλό να έρθει το μωράκι της κουνιάδας σου!! Να έχει μια τέλεια εγκυμοσύνη με ένα υγιέστατο μωράκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε γαμωτο...με πεταξε..

με το καλο το μωρακι σεσιλιακι.....

διοσακι μου όλα τα εχω δοκιμασει....εχουμε μερες καλες κ μέρες κακεςςςςςςςςςςςςς δεν πειραζει....φαγαμε κ κρεμούλα κ τρελένεταιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

καλημέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Νικόλ μου!!

Αφού τα έχετε δοκιμάσει όλα... κουράγιο, εύχομαι οι καλές μέρες να είναι πιο πολλές!! :D:D:D:D

Σας άρεσε η κρεμούλα ε??? Καλή αρχή λοιπόν... Τι κρεμούλα τρώτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑ τώρα το θυμήθηκα!!! Σήμερα έχει γενέθλια η Νίκη!!

Νίκη μου χρόνια πολλά γεμάτα υγεία και ευτυχία!!! Να σε χαίρονται όσοι αγαπάς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως π[αιδια εγω λεω για να διαφυλαξουμε την προστασια οσων βαζουμε μεσα στην ομαδα, να μη κανουμε δεκτα μελη τα οποια δεν γραφουν στο ποστ μας.

Γιατι ειχε κανει αιτηση μια κοπελα που δεν γραφει και επειδη δεν την ειξερα δεν την εκανα δεκτη.

Δεν ξερω εσεις τι λετε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • AX ναι βρε κορίτσια, να μπούμε 2ο τρίμηνο να ηρεμήσουμε! Βέβαια οκ, έχω ακούσει για περιπτώσεις που δεν πήγαν καλά και μετά το 1ο αλλά είναι πολύυυυ λιγότερες. Τώρα περνάμε το κρίσιμο στάδιο. Αυτό με το χαρτί κι εγώ, κάθε φορά, το ίδιο συναίσθημα. Πόσο ωραίο που καταλαβαίνουμε η μία την άλλη πάντως 🥰
    • Αχ κ εγω το ιδιο! Χτες το βράδυ, ξημερώματα και το πρωι κατά τις 6 που ξυπνούσα για τουαλέτα με κλωτσούσε συνέχεια. Ξύπνησα κατά τις 8 σημερα και ακομα να με κλωτσήσει. Ξερω; Μπορει να κουράστηκε απο το βράδυ 😊
    • Καλή μου Kiddo, καταλαβαίνω ότι έχεις περάσει πολλά και είναι λογικό να έχεις τόση αγωνία. Εγώ σκέψου ότι δεν ήθελα να ανοίξω το θέμα, ένιωθα κάπως..... Ήλπιζα ότι κάποια άλλη κοπέλα θα το ξεκινήσει για να γράφω κι εγώ, δεν ένιωθα ότι είμαι σε θέση να ξεκινήσω μια συζήτηση με αυτοπεποίθηση διότι έχω ταλαιπωρηθεί κι εγώ... Όμως οι κουβέντες που κάνουμε εδώ μας αποφορτίζουν και σίγουρα βρίσκουμε κατανόηση και αγάπη!❤️ Εσύ κορίτσι μου γιατί έχεις την αιμορραγία, σου έχει πει κάτι ο γιατρός σου?? Πάντως όταν βλέπεις αίμα, πώς να μην ανησυχείς??? Κι εγώ κάθε μα κάθε φορά που πάω τουαλέτα, κοιτάζω με ένα άγχος το χαρτάκι, και φαντάσου ότι δόξα το Θεό μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο σημάδι. Αν όμως σου λέει ο γιατρός σου ότι είναι αισιόδοξος, προσπάθησε να τον ακούσεις και τον εμπιστευτείς. Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια, αν πάνε όλα υπέροχα και να κυλήσει η εγκυμοσύνη σου ομαλά από εδώ και πέρα! Ένας μήνας έμεινε και μπαίνουμε στο 2ο τρίμηνο, θα τα καταφέρουμε όοοοοοολες!!!!! 🙏💪🌈
    • Τι ωραία νέα κορίτσι μου! Αφού άκουσες και το μωράκι σου φαντάζομαι σήμερα πετάς! Αχ, κουράγιο με τον εμετό, εύχομαι να γίνεται μια στο τόσο...!
    • Μπράβο ρε κορίτσι!!! Όλα πάνε καλά και εσύ τώρα θα ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ!!!!!!!! Στην αυχενική θα έχεις μια πρώτη καλή εκτίμηση για το πόσο είσαι ακριβώς και στην Β επιπέδου θα είναι το οριστικό και για την ΠΗΤ.  Εμένα μόνο φιλικό και βιταμίνη D μου έχει δώσει και προγεστερόνη μέχρι 24 εβδομάδα και βλέπουμε αναλόγως το μήκος τραχήλου.  Και φυσικά με ζυγίζει και μετράει πίεση σε κάθε επίσκεψη....και φυσικά κατά τον 8 μήνα τρωγόμαστε για τα κιλά λόγω του διαβήτη...αλλά έχει κι αυτό την πλάκα του γιατί ξέρω ότι υπερβάλει κάπως γιατί ξέρει ότι τσιμπάω σε αυτά που λέει και με πειράζει!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...