Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο17! H τσιρίδα πάει σύννεφο!! :)


Recommended Posts

ρε παιδι μου απο την κοιλια ετσι...και τρωει 7-8 γευματα...αλλα ολη μερα παιζει για να καψει θερμιδες αχαχαχα...ασε οταν γελαει γελανε τα ματια της και πεθαινω...στο Χριστοφορο η αλλη γιατρος αρχισε ρυζαλευρο στους 4 μηνες...και εμενα πολυ μου φανηκε και της το ειπα μιας και ειναι αδυνατουλα...οκ να μην γινει 100 κιλα...αλλα μωρε λιγο φαγακιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπονζουρ!!!!

Λοιπον..η ομαδουλα μας ειναι ετοιμη..καντε αιτηση να σας προσθεσω..

πρεπει να ορισω και δευτερο διαχειρηστη ...θελει καμια σας να γινει;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γλυκιες μου!!! μπηκα για ευχες!!!

Χρονια πολλα και καλη πρωτοχρονια. Να ειμαστε ολοι καλα και τα μωρακια μας ακομα καλυτερα. Να τα χαιρομαστε. Επισης χρονια πολλα σε οσους γιαρταζαν αυτες τις μερες.

Δυστυχως δεν προλαμβαινω να σας διαβασω, ελπιζω να ειστε ολες καλα και τα μπεμπακια σας!!!!

Φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κα απο εμενα τι μου κανετε?εμεις οικογενειακως λιγο συναχιμενοι αλλα σε ελεγχομενη κατασταση ανευ παιδιατρου ακομα να δουμε.η μικρη με τεντωνει κανονικα και μπολικες δουλειες στο σπιτι παμε σαν συναυλια τωρα βηχει ο αντρας μου η μικρη επισης ο μεγαλος φταρνιζεται και εγω καταρροη χαχαχα και αλλαζουμε ξανα ρολους ...χθες μεχρι να τα κοιμισουμε σκασαμε απο γκρινια....εχω δουλειες μπολικες και βαλιτσες να κανω και βαριεμαιιιιι..

χρυσα πως θα λεγεται η ομαδα οπως εδω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Ιφηγεννεια..ειναι η ομαδα καλοκαιρινα μωρακια 2011 private edition!!!

Υπομονη με τα ξενυχτια...

απο χτε ςκαι εμας ο Χριστοφορος μας τεντωνει..ο μικρος παλη μια χαρα...ξυπναει, θυλαζει..ξανακοιμαται!

παρασκευη για ολα αυτα ειναι πολυυυ καλη η τιμη..και ειδικα αμα σου δινει το ντιβιντι με τις φωτος

Μαχη μου τα φιλια μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ!!!!!!!!

ΕΣΤΕΙΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΙΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΟΥΛΑ ΜΑΣ!!!!!!!

ΚΑΛΑ ΕΥΗ ΜΟΥ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΛΟ!!!!!!!ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΛΑΜΠΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΧΑΡΑ!!!!ΑΧΧΧΧΧΧΧΧ ΧΑΝΟΜΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΓΕΛΑΕΙ!!!!!!ΚΑΙ ΓΕΛΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΩΡΑ!!!!!!!ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ!!!!!!!!!

ΕΜΕΙΣ ΑΥΡΙΟ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗΚΑ ΕΜΒΟΛΙΑ!!!!!!!!!

ΕΓΩ ΑΥΡΙΟ 29 ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΜΑΘΑ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Χρυσα τωρα διαβασα αυτα που τραβηξες τα Χριστουγεννα.Για ονομα του Θεου!Ειστε καλα τωρα ολοι;

Συγχαρητηρια για το αδελφι σου!!!

Παρασκευη οντως πολυ καλη η τιμη για ολα αυτα.

Εχθες πηρε ο αντρας μου την πρωτη προσφορα.Μονο για φωτογραφιες του ειπαν 600Ε,με ενα μεγαλο ψηφιακο αλμπουμ 100 φωτογραφιων(επιλεγμενες απο 200) και 3 μικρα για να δωσουμε στη νονα και στους γονεις μας.Πως σας φαινεται;ο φωτογραφος συνεργααζεται και με καποιον για βιντεο αλλα δεν ξερω τι ακριβως προσφερει ,για 300Ε.Δεν εχω ιδεα απο τιμες γιατι καναμε πολιτικο γαμο και δεν ειχα μπλεχτει ποτε με αυτα.

Ο μικρος ειναι λιγες μερες τωρα που ειναι μες στα χαδια.Ξεκινησε καινουριο χουι τωρα και οταν θηλαζει θελει να μου πιανει τη μυτη και τα χειλη και εχει κατι νυχακια το σκατουλι...!!!Οσο και να του τα κοψω παντα ξεφευγουν μυτουλες που ειναι ξυραφια.

Μαρακι περαστικα στη μαμα σου.Βρε τι ατυχια ειναι αυτη πια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί κάνετε μανούλες??? Τα μπεμπόνια σας καλά???

Χρόνια Πολλάάάά!!!!!!

Καλή Πρωτοχρονιά να έχουμε!!!! Κι ακόμη καλύτερη χρονιά!!!!!!!!

Και υγείααααα!!!!!!! Άπλετη υγείαααα!!!!!!!

Για εμάς*για τα μωράκια μας*για όλους όσους αγαπάμε*για όλα τα παιδάκια του κόσμου!!!!!!!

Πώς τα περάσατε μωρομανούλες???

Εμείς πήγαμε ανήμερα Χριστούγεννα στους θείους μας ή αλλιώς στις Νονές του μπόμπου......

Καλά ήτανε αν και κάποια στιγμή ψιλοβαρέθηκα..... αλλά ΟΚ..... καλά ήτανε.....

Πήρα και το θήλαστρο μαζί εννοείται..... και τη μπυρίτσα μου βέβαια.....

Τώρα για Ρεβεγιόν Πρωτοχρονιάς..... μας είπανε οι θείοι μας αλλά το αποκλείσαμε.....

Μόνον εμείς πηγαίνουμε!!!!! Κουβαλάμε 1 κάρο συμπράγκαλα κάθε φορά!!!!!!!

Εκείνοι έχουνε έρθει όλο κι όλο μία φοράάάά!!!!!!! Ει δυνατόν!!!!!!

Αν κανονίσουνε τα πεθερικά να μαζευτούμε εκεί λογικά θα πάμε (Σαλαμίνα) αν και..... μάθαμε άσχημα νέα για την πεθερά..... σοβαρό πρόβλημα υγείας..... είχε αιμοπτύσεις..... κάτι στα πνευμόνια..... τέλος πάντων μην σας μαυρίζω μέρες που είναι..... μακάρι να πάνε όλα καλά με τη γυναίκα..... είναι πολύ νέα ακόμη..... τώρα 60άρισε.....

Με τη μάνα μου..... κοντεύουμε να κόψουμε την καλημέρα..... εξακολουθεί να είναι πάάάρα πολύ κουραστική..... μην σας πρήζω..... ΟΚ..... ο άνθρωπος δεν αλλάζει.....

Μάλλον πάντως..... επειδή είναι η 1η Πρωτοχρονιά του μπόμπου (εκτός κοιλιάς!!!!) λέμε να μείνουμε εδώ.... σπίτι μας..... οι 3 μας.... να πυζαμωθούμε..... να την αράξουμε στον καναπέ με καμιά ζεστή σοκολάτα να δούμε καμιά ταινία..... με τον λουκουμά στη μέση..... κι αν δούμε ταινία σφύρα μου.... ή με σεξάκι..... αν κι είναι πολύύύύύύύ επώδυνο..... αλλά πού θα πάει..... θα συνηθίσω..... θα φτιάξω και την Βασιλόπιτα μας..... κεκάκι με μπόόόόόλικα σχεδιάκια..... και φαντασία....

Τώρα..... ο λουκουμάς κοιμάται..... πάω να κάνω καμιά δουλειά..... κι όπως κάνω τις τελευταίες μέρες..... απλωμένα ρούχα στα καλοριφέρ να στεγνώσουνε & βάζω επιτόπου κι άλλο πλυντήριο γιατί έχουνε μαζευτεί πάλι..... κι οπωσδήποτε Παρασκευή σίίίίίίίδεροοοοο......

Ξεκινήσαμε κρεμούλα καλέέέέ??? Σας το ΄πα???? Και δεν μας αρέσει καλέ το κουτάλι καθόόόόόλουυυυ!!!!! Πάντα κλαίμε!!!!! Μάλλον πρέπει να μιλήσω στην Παιδίατρο..... μήπως δεν είναι έτοιμος ακόμη..... με το κεφαλάκι μας πάντως έχουμε κάνει μεγάλη πρόοδο..... τον βάζουμε στο γυμναστήριο & δεν τσαντίζεται πια..... το παλεύει..... στηρίζεται στα αγκωνάκια του και προσπαθεί η ψυχούλα μου.....

Κι εγώ.... για να τον ανταμείψω...... εξακολουθώ να του βγάζω το γαλατάκι μου!!!!! Και θα του το βγάζω για όσο μου δίνει ο Θεούλης!!!!! Και πώς το προτιμά ο αγαπούλης μου!!!!! Το εξαφανίζει μέσα σε ελάχιστα λεπτάκια!!!!! Ενώ το ξένο δεν το θέλει καθόλου!!!!! Μας πιλατεύει!!!! Ευτυχώς πια.... πίνουμε σπάάάάνια ξένο..... της μανούλας φτάνει και με το παραπάνω..... εκτός 2 ημερών που μειώθηκε κάπως.....

Ουυυφφφφ...... άρχισε η πολυλογία πάλι......

Χαιρετώώώώώώώ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου...Να δω πως θα καταφέρω να βρω την ομαδούλα μας!!!Στο φεις είναι????

Χθες περάσαμε πάλι μια δυσκολη νύχτα μέχρι να κοιμηθεί...Πολύ κλάμα κ γκρινια.Και δεν ξερω πώς να τον βοηθήσω.Μου εκανε κ πολλές διάρροιες χθες.Σημερα ευτυχως κάπως καλύτερα.Αυριο θα τον ξαναπάω στο γιατρο. Βγηκε κ η μαμα μου από το νοσοκομείο κ ευτυχως δεν επαθε περισσοτερη ζημιά στον αυχένα.

Να σας ρωτησω κατι χαζο? Το μηλο που του ετοιμαζω για το απογευμα, το ζεσταίνω πρωτα?Ρωταω γιατι η μηχανη που εχω κ λεει για φρουτοκρεμα το ζεσταινει για λιγο προηγουμενως κ μετα το λιώνει....

Τονια μου τι κανεις?Μεγάλωσε ο Μιχαηλ...

Ευη μου πραγματι μοντελάκι η Μιλα μας.

Πιπιτσα Χρονια πολλά. Θα συνηθισει ο μικρος το κουταλι.Περαστικά στην πεθερα σου!

Ιφι περαστικά σε ολη την οικογενεια..ατιμος χειμώνας!

Παρασκευη πολύ καλή η τιμή σας. Καπου εκει μας ειπαν κ εμας.

Οταν βρω χρονο θα σας βαλω κ φωτο απο τις ετοιμασιες της βαφτισης.

Μαχη μου χρονια πολλά. Τι κανει ο μικρός?

Χριστινάκι με το καλό τα εμβολια.

Μιχαελλα τι κάνεις?

Σας γραφω με ενα χερι γιατι ο μικρος προτιμάει την αγκαλιά μου για υπνο κι εχω ενα σωρο πραγματα να κάνω.Εχω σιδερο, να ετοιμασω τα δωρακια-γλυκα για τα παιδακια στη βαφτιση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι εχεις το μπεαμπα;;;;

εγω εχω το ιδιο αλαλ της πρεναταλ.

οχι εγω δεν εβραζα..αλλα ξεκινησαμε φρουτα 6 μηνων..οπως και στον Μπεμπη 6 μηνων θα ξεκινησουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα πας κοινοτητα-ομαδες και θα βρεις τις ομαδα καλοκαιρινα μωρακια 2011 private edition θα κανεις αιτηση και θα σε κανουμε μελοσ

Α..αυτο τα βραζει..γιατι το babycook που εχω εγω τα κανει στον ατμο..

κοιτα δεν ηξερα οτι υπαρχει οδιγια για βρασημο..παντα ηξερα τα φρουτα καλα πλυμενα και ξεφλουδισμενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες!!

Μπήκα να παραγγείλω κρέμες και σαμπουάν για τον Κερεμ και είπα να δω τι κάνετε.

Πιπίτσα μου δες εδώ για τις στερεές τροφές λέει ότι αν το μωρό κλαίει και δεν θέλει σημαίνει ότι δεν είναι έτοιμο να τις δεχτεί...

Τι δεν πρέπει να κάνω;

Η πρόωρη προσφορά στερεών τροφών σε ένα βρέφος που δεν τις θέλει ή δεν μπορεί να τις πέψει μπορεί να οδηγήσει σε δυσάρεστες εμπειρίες κατά το τάισμα, τόσο για το γονέα όσο και για το μωρό. Εάν το παιδί σας κλαίει συχνά ή αποστρέφει το πρόσωπο όταν του προσφέρετε τροφή, αυτό πιθανόν να δείχνει ότι δεν είναι ακόμη έτοιμο. Δεν πρέπει ποτέ να απογαλακτίσετε το παιδί σας πρόωρα ή βεβιασμένα. Περιμένετε μία ή δύο εβδομάδες και ξαναδοκιμάστε

http://pediatros-thes.gr/for-parents/diatrofi/%ce%ad%ce%bd%ce%b1%cf%81%ce%be%ce%b7-%cf%83%cf%84%ce%b5%cf%81%ce%b5%cf%8e%ce%bd-%cf%84%cf%81%ce%bf%cf%86%cf%8e%ce%bd/

Μαράκι εγώ δεν ζεσταίνω το μήλο... η ομάδα είναι εδώ http://www.mammyland.com/koinotita/manoules-me-paidakia-stin-idia-ilikia/kalokairina-morakia-2011-Private-Edition

Μάχη μου πολλά φιλιάα!!! Μη χάνεσαι...

Ιφιγένεια περαστικά σας!!!

Εύη όπως σου είπα και στο φεις η κόρη σου είναι μια κούκλα μια θεα!!!! Μοντελάκι κανονικό!!!

Μαράκι και εγώ έχω τον Κερεμ αγκαλιά και γράφω με το ένα χέρι... Χαίρομαι που είναι καλά η μανούλα σου!

Τόνια αυτό που κάνει ο Μιχαήλ το κάνει και Κερεμ...εξερευνούν τα παιδάκια μας! για τα νυχάκια αστα!! Σαν να έχω παλέψει με γάτα είμαι... δεν μπορώ να του τα κόψω πιο βαθιά και όπως λές όλο και ξεφεύγει ένα σημείο... και είναι σαν ξυράφι τα άτιμα!!

Χρύσα και εμείς μετά που κλείσαμε τον 6ο ξεκινήσαμε φρουτάκι... για πές για το beaba είναι καλό?? Το έχω στο καλάθι μου στο αμαζον εδώ και καιρό και δεν το παίρνω απόφαση ακόμα να το παραγγείλω... κάνει δουλειά η είναι πεταμένα λεφτά? Αυτό έχεις και εσύ? http://www.amazon.co.uk/Beaba-Babycook-Sorbet/dp/B000T9AZNY/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1325071340&sr=8-2

Πάω να γίνω μέλος στην ομάδα μας!

Χρύσα έχω φωτό για την ομάδα... :D:D:D

post-11183-13873938421499_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα..Λοιπον Γιελιζ..θα σε ορισω διαχειρηστη στην ομαδα και θα βαλεις τη φωτο ΟΚ!!! τελεια ειναι!!!

Κοιτα εμενα το μπεαμπα με βολέψε και θα με βολεψει απο την αποψη οτι η μαμα μου και η πεθερα μου αντιστοιχα δενε ιχα να πλενουν πολλα σκευη και δεν πιανει χωρο.

Φτιαχνει τις μικρες μεριδες και δεν παρασερνεσαι να φτιαξεις τεραστιες..

οκ δεν μπορω να πω οτι ειναι κατι απαραιτητο αλλα ειναι βολικο

Εγω εχω ενα κιτρινομοβ και ειναι της πρεναταλ- ηταν πιο φτηνο απο το οριτζιναλ

Απο που παρεγγελενςι σαμπουν;;

να ξες βρηκα αυτο

www.pharmacy4u.gr

Εχει πολυυυ πιο οικονομικα τα περισσοτερα.

Ακομα και φυσιολογικο ορο σε σπρει η αμπουλες απο κει παιρνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οκ αφού σου άρεσε η φωτό να τη βάλω!! :D:D:D:D:D

Κρέμες και σαμπουάν παραγγέλνω της weleda απο το ecobaby στο pharmacy4u δεν τις έχει... απο εκεί παραγγέλνω και εγώ φυσιολογικό ορό μπατονέτες ανταλλακτικά για το ρουφηχτήρι για την μύτη... είναι μισή τιμή απο το φαρμακείο που έχουμε εδώ...

Για τη beaba τώρα... και εγώ θεωρώ ότι δεν είναι απαραίτητο και γιαυτό το καθυστερώ τόσο καιρό... γιατί μια χαρά τα κάνω και με το izzy της moulinex... έχω το μικρό και μεγάλο... το μικρό χωράει άνετα 3 φρούτα... αν θέλω μεγαλύτερες ποσότητες στο μέλλον θα τα κάνω στο μεγάλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμας μας το ειχαν κανει δωρο αλλιως δεν θα το αγοραζα..

ο Χριστοφορος εξαλλου σταματησε τα ακλεσμενα απο 8 μηνων...

Καλε εχει weleda εγω απο εκει τα παιρνω

Εχει οντως μεγαλη διαφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα βρήκα... εγώ τα έψαχνα όταν έμπαινα στα βρεφικά-παιδικά... κοιτούσα το πινακάκι με τις εταιρείες και δεν μου την έβγαζε... τώρα το έκανα στην αρχική σελίδα στα αριστερά που λέει εταιρείες και την έβγαλε.. :?:?:?:?:?:?:? Τέσπα...

Τώρα βλέπω ότι το ecobaby τα έχει πιο φθηνά....π.χ την κρέμα για αλλαγή πάνας 75ml το ecobaby την έχει 6€ ενώ το pharmacy4u 8.38€ αλλά βλέπω ότι το pharmacy4u έχει πολύ μεγάλη ποικιλία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To κρεμολουτρο που παιρνω εγω ειναι 1 ευρω πιο φτηνο αλλα ναι εχει περισσοτερη ποικιλια.

εχει και κρεμες της χολε κλπο..

γεννικα μεχρι στιγμης απο τα Ελληνικα σαιτ ειναι το πιο φτηνο..οποια βρει φτηνοτερο παρακαλειτε να μας ενημρωσει :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι και εγώ έτσι λέω... λίγο που έψαξα είναι όντως το πιο φθηνό... Α να σας πώ, μου είπε μια φίλη μου για ένα αποσμητικό που χρησιμοποιεί και λέει είναι ΤΕΛΕΙΟ!!! Απο φαρμακείο το πήρε κάπου 11€ στο pahrmacy4u το βρήκα 7,20€ το παρήγγειλα και περιμένω να έρθει... η φίλη μου λέει ότι δεν τελειώνει... και ότι μάλλον θα το έχει μέχρι να πεθάνει!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: όποια ενδιαφέρεται είναι αυτό http://www.pharmacy4u.gr/optima-natural-crystal-deodorant-twist-120gr-p-4747.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα..αυτο χρισημοποιω, ειναι τελειο!!!!!

Σε καποια πραγματα εχει διαφορα μεχρι και 5 ευρω..

εμεις εδω στο γραφειο μαζευουμε παραγγελια και παραγγελνουμε αφου μεχρι 30 ευρω εχει μεταφορικα μονο 2 ευρω και πανω απο 30 εχει μολις 2 ευρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε συ πολύ μεγάλη διαφορά έχει σε κάποια όντως... ας πούμε το λαδάκι για τη νινίδα της frezyderm στο φαρμακείο εδώ το έχει 17€ και στο pahrmacy4u το έχει 12€ οι αμπούλες φ.ο otrisalin εδώ 6€ και εκεί 3€...μου φαίνεται και το δικό μας φαρμακείο είναι...φαρμακείο!!! όνομα και πράγμα!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...