Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο17! H τσιρίδα πάει σύννεφο!! :)


Recommended Posts

χριστινα οπως σου ειπαν τα κ τα κοριτσια κανεις ενα κ τα μοιραζεις σε καθε οικογενεια...ετσι κανεις οικονομια ως προς την μπομπονιερα που θες σιγουρα διπλασιες κ χωρια οι παιδικες...με τον τροπο αυτο μπορεις να επιλεξεις ενα σχεδιο λιγο πιο καλο κ ακριβο για να γεμιζει κ το ματι.εγω σκεφτηκα να παιξω με τα φαναρακια ή με κουτακια....στα τζαμπο τα φαναρακια τα εχει 1Ε,οποτε με κορδελες,κουφετα κ χαρτια...αντε να μου βγει 1,30 με 1,50 το πολυ πολυ σου βαζω....αν τα εκανες διαφορετικα θα ηθελες το λιγοτερο 1Ε για μπομπονιερα κ 1Ε για προσκλητηριο....μη σου πω κ παραπανω....κ ειναι κ ενας τροπος να μην εχεις αυτα που ανεφερε η χρυσα κ η ευη...κ να μην εισαι κ με το αγχος αν θα φτασουν....αν παλι κανεις πολλες,καποια μαγαζια δεν τις περνουν πισωκ σου μενουν αμανατι...μετα για στους μεγαλους δινεις το γλυκο...που ουτως ή αλλως θα εδινες κ στα παιδακια τα χωνακια με τις καραμελες ή τα γλυφητζουρια...εγω σκεφτομαι να βαλω κ στο καθε ενα απο ενα μικρο κατιτις πχ σφραγιδουλες...οποτε να κ η παιδικη μπομπονιερα,που τα πιτσιρικια προτιμουν καραμελες κ δωρακι.επειτα μπορεις αν θελεις να μοιρασεις κ μπαλονια....ειδικα με τα παιδια πολλα μπορεις να κανεις....στην ανιψια μου ειχαμε παρει απο τα τζμπο αυτα που κανουν σαπουνοφουσκες,βαλαμε κ ζαχαρωτο κ ετοιμη η παιδικη μπομπονιερα....ειδικα στα τζαμπο εχει πολλα μπιχλιμπιδακια απο 30 κ 50 λεπτα...φαντασια κ ορεξη να υπαρχει.

τα νεα μας τωρα....χθες το καημενο το μικρουλι μου ειχε ολο το απογευμα ματι κ απο τις 5 που ξυπνησα με χρι της 8 που ην πηγα για μπανιο δεν κοιμηθηκε καθολου κ ειχε γκρινια....8.30 ξεραθηκε κ το πρωι ξυπνησε στις 5...κ εγω η χαζη νομιζα οτι ηταν νωρις κ της εδινα την πιπιλα αλλα το καημενο πινουσε...μετα ειδα την ωρα :shock::shock::shock: ξανακοιμηθηκε κ ξυπνησε στις 9...ποσο ταλαιπωρημενο ηταν!!!αααααα χθες μας εκανε κ το πρωτο γελακι με φωνη...οπως οταν ξεκαρδιζονται....πεθαναμε κ εμεις στο γελιο :lol::lol::lol::lol:

παω για μπανακι κ να δω τον μπεζο......

ααααα κατερινακι ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ Κ ΑΠΟ ΕΔΩ....

καλο βραδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα!

Που ειστε ολες καλε;

Εμεις ειμαστε εντελως καλα,τελειωσαμε την αντιβιωση και ευτυχως εφτιαξε και ο βραδινος υπνος.Κοιμαται 12-8.Το μονο ασχημο ειναι οτι μου κανει λιγες διαρροιες απο την αντιβιωση αλλα θα μας περασει.

Στην βαφτιση μας, κι εγω μπομπονιερα προσκλητηριο θα κανω.Δεν θα εχω πολυ κοσμο για να πω οτι θα ξοδεψω πολλα,αλλα ετσι για να στερησω τι χρα σε μερικους να βουτηξουν 2-3 μπομπονιερες τις οποια,οντως ρε παιδια τι τις κανουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου ευχαριστω για όλες τις ευχούλες σας....... ;)

Εγω είμαι πολύυυυυυυ χάλια είμαι άρρωστη ξανα μέσα σε 20 μέρες...η κ λιγότερο....με μάσκα πάλι μη κολλήσω τον μπέμπη.....είναι απίστευτη ταλαιπωρία.....εχω φριστούς πονοκεφάλους κ τον μωράκι μου να κλαιει..συνέχεια...........αφήστε..........δραμα...α κ ο αντρας μου κολλάμε μαζί............. :oops:

Τιτινακι καπου ειδα το τατού..σούπερ...πολύ ωραίο.

Τονια βουτανε 2-2 τις μπομπονιέρες? :lol: αχ κοριτσακια εγω τα βαριεμαι πολύ αυτα...γιαυτο δεν εχω κανει κ θρησκευτικο.....κ μάλλον θα κανονίσουμε την τελευταια στιγμή κάτι σε γαμοβάπτιση...μην φανταστείτε νυφικό......με πολυυυυυυυυυυ λίγα άτομα αλλιως πάμε με πολλλλλλλλλλλλα άτομα...ή που θα γίνει χαμός ή που θα το κλείσουμε εντελώς το πανυγήρι..... :D θα δούμε.........

Οσον αφορα τις μπομπονιέρες κοριτσια υπάρχει κ η επιλογή της πρόσκλησης με κουφετάκια...πανέμορφη..που πάνε κ τα λεφτα στο χαμόγελο του παιδιού.........δεν γλυτώνεις λεφτα..αλλα πάνε για καλό σκοπό..κ δεν μπλέκεις με μπομπονιέρες......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε?Τωρα καταφερα να σας γραψω, σας διαβασα χθες αλλα μετά κοιμηθηκα!! :lol:

Δεν΄θυμαμαι πολλα απο αυτά που ειπατε, η αληθεια ειναι!!! Παντως για τη βαφτιση που λέτε, εμεις στην Κύπρο μια μπομπονιέρα δινουμε σε καθε οικογενεια κι ενα δωράκι σε καθε παιδάκι..Για την μπομπονιερα βρηκαμε διαφορες ιδεες με τη νονα αλλα δεν αποφάσισαν ακόμα...Τα δωρακια για τα παιδάκια θα τα φτιάξω εγω κι εχω σκεφτει διαφορα με θέμα το ποδοσφαιρο για τα αγορια και κατι αλλο για τα κοριτσια...

Πρεπει να ετοιμασω και τις προσκλήσεις αμεσα.... :roll:

Στολισαμε το δεντρακι μας πο την προηγουμενη βδομαδα αλλα σημερα το ολοκληρωσα με κατι στολιδια που μου λείπανε!! :lol:

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχες σας για το πέσιμο μου...η αληθεια ειναι μονο η τρομαρα μας έμεινε ευτυχως..ε και οι μολωπες στα πόδια μου!!! :lol::lol:

Την Τριτη θα φωτογραφισουν τα μικρα στον βρεφικο και τον Στεφανο μου μαζι!!! :D:D Ανυπομονω να δω τις φωτο!!!

Τα τελευταια βραδυα ξυπναει τα βραδυα αλλα ξανακοιμαται ευτυχως...

Τονια μου η διαροια που εχει ο μικρος σου παιζει να ειναι κι απο τα δοντια...Εμας εδω και ενα μηνα εχει πιο νερουλα κακακια και μας ειπε ο γιατρος οτι ειναι απο τα δοντια!

Κατερινάκι μου πολύχρονη να εισαι!!! Χρονια πολλα κι απο δω!!!

Χριστινάκι τέλειο το τατουάζ!!!Με ενθουσιασε...αν δεν φοβομουν και αν δεν αντιδρουσε ο αντρας μου ισως και να το έκανα!! :lol::lol:

Χρυσταλλένη μου τι κάνεις??Ο Αντρέας σου??

Γιελιζακι ο Κερεμ ειναι φοβερος!!Εχει και φωτογένεια ο ατιμος!!! :lol::lol:

Νικολ μου περαστικά σας!!!Ταλαιπωρείστε κι εσεις...ευχομαι να περάσει γρηγορα και να μην ξολλησει το μικρό!

Μιχαέλλα μου και πού είσαι ακόμα!!!Αυτα τα γέλια όσο πάνε κι αυξάνονται!!! Και πραγματικά είναι τελεια, σαν να παίρνεις δόσεις ευτυχίας!!!Τα ξεχνάω όλα εγω με ένα χαμογελο του μικρού μου...

Αστε που όπου πάμε γελάει σε όλους!!! :lol::lol:

Ιφιγ'ενεια πολύ ωραία τα πράγματά σας από τη βάφτιση!!!Ειδικα τα παπουτσάκια με το μαλλι!!! :D

Αννα μου καλώς μας ηρθες!!Μεγάλωσαν οι μικρές σου...μην χανεσαι!! (ποια μιλάει!!!)

Παρασκευή σε χάσαμε κι εσένα!!! Μια χαρα το ωράριο σας!!!Μακαρι να γινει και το δικό μας έτσι!

Χρυσα, Πιπίτσα, Εύη, Νίκη (συμπεθέρα) κι οσες ξεχνώ πολλά φιλάκια!!!

Παω να κανω καμια δουλιτσα κια να φτιαξω και μια μηλοπιτα!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!Τι κανετε;Εμεις καλα ειμαστε τωρα.Η μικρη μου ειναι πολυ καλα,σταματησαν οι εντονες αναγωγες και τα πνιξιματα,ευτυχως!Συνεχιζουμε τον θηλασμο και δεν τρωω καθολου γαλακτοκομικα.Βγηκαν οι εξετασεις και ειναι πολυ καλες,καθαρες δεν εχει αλλεργιες.Ομως ειπε ο γιατρος πως μπορει να προκειται για απλη δυσανεξια και να μην φαινεται στην εξεταση.Εγω απεχω απο τα γαλακτοκομικα και βλεπουμε...

Συμπεθερα μου τρομαξα πολυ με το ατυχημα σας!Ευτυχως ειστε και οι 2 καλα!Ευχομαι να μην χτυπησες πολυ.Και εμεις εχουμε αποτομα σκαλια και δεν κατεαινω ποτε με το μωρο στην αγκαλια,φοαμαι!Την κατεβαζει παντα ο αντρας μου με το καθισματακι του αυτοκινητου.Μονη μου δεν την εχω βγαλει εξω να φανταστεις...

Κατερινακι χρονια πολλα για χθες!

Ευη,θελω αν μπορεις να μου δωσεις πληροφοριες για τα Hello Kitty βαφτιστικα.Αν εχεις και καμια φωτο...Θελω και εγωωωω και εδω χλωμο να βρω....

Χρυσα πολυ ωραιος ο σταυρος σας!

Ιφι πολυ ομορφα τα βαφτιστικα σας!

Παρασκευη η κορη σου ειναι πολυ ψηλη!Μπραβο σας πο μεγαλωνετε!

Χρυσα μου τι κανεις;

Χριστινα το ταττου ειναι τεεεεεελειοοοοο!Οταν αποφασισετε το ονομα θα ηταν ωραιο να το προσθεσεις!

Νικολ ευχομαι να πανε ολα καλα για την αδελφουλα σου!Και περαστικα σου!

Κρυσταλλενη τον πειραξε το εμβολιο τον μικρο;Ευχομαι να ειναι καλα τωρα!

Γιελιζ ο Κερεμ ειναι φοβερη φατσουλα!

Αννααααααααα,σε χασαμεεεεεεεε!!!

Μιχαελα με το καλο η βαφτιση!

Τονια μου πολυ χαιρομαι που ειστε καλα!Και εμενα εστρωσε η μικρη.Τρωει στις 9-9μιση,κοιμαται και μετα ξυπναει ξανα στις 6 το πρωι!Τρωει και ξανακοιμαται ως τις 9! :D

Για τα βαφτισια που λετε,ειμαι και εγω σαν την Νικολ....Βαριεμαι ολες αυτες τις διαδικασιες...Θα κανουμε και εμεις γαμοβαφτιση αλλα δεν ξερουμε ποτε,μαλλον το καλοκαιρι.Με χαλαει που θα εχει μεγαλωσει αρκετα η μικρη αλλα δεν μπορω να το κανω νωριτερα.Αφηστε που δεν βρηκαμε και κουμπαρους...Εδω δεν βαζουν μονο εναν και ευτυχως για να μοιραζονται τα εξοδα.Αλλα κανεις δεν εχει λεφτα!Το μονο σιγουρο ειναι πως την μικρη θα την βαφτισει η αδελφη μου.

Αυτο με το προσκλητηριο-μπομπο δεν το ειχα ξανακουσει.Καλη ιδεα αλλα αν το κανω θα με κραξουνε....Ειμαστε και χωριο βλεπετε...Εδω το εθιμο ειναι τις μπομπο να τις πληρωνουν οι κουμπαροι. ;) Αλλα θα φτιαξω μια μονο μπομπονιερα για γαμο και βαφτιση,ενα κουτακι με το μελεκουνι που δινουν εδω στους γαμους και το γλυκακι μεσα και ισως μερικα γλυφιτζουρια ή δωρακια για τα παιδακια και τελος!Τραπεζι δεν θα κανουμε λογω οικονομικων,εναν μπουφε στην εκκλησια σκεφτομαστε.Εγω θα ηθελα να ειμαστε σε πολυ κλειστο κυκλο αλλα δυστυχως ο αντρας μου εχει μεγαλο σοϊ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλιτσες!!!!

νικολ περαστικααααααααααα!!!γρηγορη αναρρωση!!!

χρονια πολλα κατερινακι!!οτι επιθυμεις εσυ και η οικογενεια σου!!!

νικη επιτελους πολυ χαρηκα για την μικρη σου που δεν εχει κατι,εστρωσε και με τον υπνο!!! :ymapplause::ymapplause: μπραβο μπραβο μπραβο!!!και γω μπουφε θα κανω εξω απο την εκκλησια!!δεν μπορω να το γλιτωσω αλλα εδω που τα λεμε παλι καλα που γλιτωσα το γλεντι!!!δεν μαρεσει καθολου!!η μικρη μου ειναι ψιλη για τους μηνες της αλλα απο εδω και περα μας ειπε η παιδιατρος θα σταματησει η τοση ραγδαια αναπτυξη της,ε ναι που θα φτασει πια!!!μα ΟΛΑΑΑΑΑΑ τα πηρε απο τον πατερα της,απο εμενα μονο την λευκη επιδερμιδα πηρε,χαχα!!!κατι ειναι και αυτο!!!χαχα!!!σαν να μην ειναι δικο μου παιδι,θα χαρω πολυ να την δω ναλλαζει και να μου μιασει εστω κ λιγο!!!

μαρακι στολισατε δεντρακι?????τελεια!!!εμεις απο βδομαδα!καταλαβε τιποτα ο στεφανακος??του αρεσε?

εδω που τα λεμε και η δικια μου εχει 2 βδομαδες περιπου που κανει νερουλα κακακια,δεν σκεφτηκα οτι θαναι απο δοντια!!!

τονια μπραβο και σε σας που ειστε καλα κ στρωσατε στον υπνο!!!καλα θα κανεις με την βαφτηση!!!μαρεσει αυτη η ιδεα!!

πολλα φιλακια σε ολες σας!!καλη κυριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα μου μπράβο σας!! Πολύ χαίρομαι που έστρωσε η νύφη μου..Κι επιτέλους δεν ταλαιπωρειστε!

Τωρα για το ατυχημα, ειναι δυσκολο για μενα να περιμενω να εχω καποιον για να πάω κάπου.Και ειδικά για τη δουλειά αναγκαστικά φευγουμε μονοι μας...

Παρασκευή μου μοντελάκι σου θα σου βγει η μικρή σου!!\Στολισαμε δεντράκι,στον Στεφανάκο μου αρέσει να βλέπει τα φωτάκια το βράδυ ή να τον πάω κοντά και να παρακολουθεί τα στολίδια!\

Καλό βράδυ κορίτσια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες δεν εχω μπει ολη μερα απο το τρεξιμο να δω πως θα στολισω και δεντρο..Νικη μου μολις βρω χρονο θα σου στειλω..υπαρχουν 2 επιλογες η μια ειναι βαλιτσα hello kitty η οποια την βρισκεις σε μαγαζια με βαλιτσες αλλα και κουτι και λαμπαδα ξυλινα hello kitty που πουλαει μια εταιρεια που συνεργαζομαι και φυσικα μαρτυρικα λαδοπανα εγω θα παρω απλα οχι ακριβα και θα κανω πανω εκτυπωση hello kitty και μπομπονιερες δεν εχω καταληξει γιατι εχει τοσα με hello kitty καδρακια μπρελοκ διακοσμητικα και δεν εχω αποφασισει...ουτε καν στα μπαλονια..αλλα μεχρι του χρονου που θα παει θα το βρω..βαγαινω και μολις βρω χρονο θα σου στειλω

φιλακια σε οοολα τα μωρακιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλησπέρα, εχω περάσει εφιάλτη αυτες τις 2 μέρες.......

Καλα εγω άρρωστη και ο καλός μου αλλα το μωράκι υποφέρει κορίτσια.............

Χτες πήγαμε επιεγώντος να τον δει η γιατρος αφοτ εκλαιγε ασταμάτητα με λυγμούς..........και πριν λίγο τα ίδια είχαμε...... :(

Το μωρό δεν φαίνεται να έχει κάτι μας είπε να δούμε για ουρολοίμωξη αλλα το πιο πιθανό είναι να μην εχει αφου δεν εχει κ πυρετο.........

Βαζει το χερακι στο στόμα με μανία και κλαίει απαρηγόρητα..........και φυσικά όλο αυτο του δημιουργεί εκνευρισμό κ δεν θελει ούτε στήθος (Θα μου κοπεί ρε γαμώτο και εχω παλέψει τόσο πολύ :(:( ) ουτε μπουκάλι................Κλάμα ουρλιαχτό............

Πονάνε τα ούλα του βρε κορίτσια? η γιατρός δεν ήταν ξεκάθαρη.......και ουρολοίμωξη σίγουρα δεν εχει.

Τα δικά σας μωράκια έχουν τέτοιο θέμα...........έκλαιγα πριν που τον έβλεπα έτσι κ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα...μόνο depon ανα 6 ώρες..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου τι ατυχημα είχες? πως κ δεν το πήρα είδηση?

Και εμεις στολίσαμε αλλα με τόσο κλάμα δεν ευχαριστιέμαι τίποτα.........................

Παρασκευή μου ευχαριστώ..............και εμας η τόσο ραγδαία αυξηση του βαρους σταματησε 300 γραμμάρια μου πήρε σε 25 μέρες........

Χαίρομαι beboulino Μου που πέρασε αυτη η ασχημη κατασταση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!

τι κανετε;;;

νικη μου τελεια η φωτο με την κουκλιτσα σου..φτου φτου!!!

Νικολ πιθανων να πονανε τα ουλα σας...

ασε και εμενα ετσι κανει..βαζει οοολλλοοο το χερι του γκρινιαζει και υποφερει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικολ μου μαλλον δεν εχει τυχει να διαβασεις εμεις τα εχουμε αυτα εδω και 20 μερες για 15 μερες με τεντωσε κλαει καθε μεσημερι και καθε βραδυ για 1 με 1,5 ωρα ασταματητα και απαρηγορητα...μετα για 4-5 μερες ηρεμησε σαν να μην εγινε τιποτα και τωρα 2 μερες παλι τα ιδια ολη μερα καλα αλλα το μεσημερι και το βραδυ δραμα .χθες πχ απο τις2,30 εως τις 10,30 το ματι γαριδα να μην κοιμαται μονο μιση ωρα με αποτελεσμα να ερθει η γκρινια νυστα και απο τις 10,30 εως τις 1 παρα να την νταντευουμε να κοιμηθει και κοιμηθηκε αφου εκλαψε 1 ωρα προχθες ακομα χειροτερα δεν ξερω καλη μου πονος δεν ειναι σιγουρα απλα εγω λεω η αναποδιες βγαζουν η τα ουλα..θα σου πω κατι βαρεθηκα να ακουω απο τους γιατρους σας γενικα μιλαω με το παραμαικρο ουρολοιμωξη δεν τρωει δεν κομαται δεν παχαινει βγαζει γαλα ολα ουρολοιμωξη ελεος πηρα και εγω την παιδιατρο μου κια μου ειπε αν δεν ποναει απλα γινεται γκρινιαρα η δοντια.μια τετοια φαση περασα κ με το μεγαλο στους 4,5 μηνες γκρινιαζε κ δεμ επινε γαλα απο εμενα σχεδον καθοολυ κρατησε 15 μερες...βεβαια με τη μικρη διαφοερτικη φαση τελειως αλλα το κλαμα η γκρινια και η αυπνοια συννεφο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα αλματα ανάπτυξης σε εβδομάδες :

Η 5η

Η 8η και η 9η

Η 12η

Η 15η -16η-17η-18η-19η (συνεχόμενες με κορύφωση στην 17η)

Η 23 -24-25-26 (με κορύφωση στην 26η)

Η 29-30 (αγχος αποχωρισμού /προσκόλληση)

Η 34-35-36-37 (με κορύφωση στην 36η)

Η 42-43-44-45-46 (με κορύφωση στην 44)

Η 51-52-53-54 (με κορύφωση στην 53)

Η 60-61-62-63-64 ( με κορύφωση μεταξή 61-62)

Η 71-72-73-74-75 (με κορύφωση μεταξύ 72-73)

μπορει να οφειλεται και εδω

γιατι απο 15-19 εβδομαδα ειμαστε μεσα στη γκρινια την τρελλη τωρα που εχουμε γκρινια βεβαια δεν ειναι μεσα στις εβδομαδες αλλα ειπαμε η γκρινια απλα η δοντια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax βρε κοριτσια νόμιζα ότι μόνο ο μπέμπης μου χαλάει τον κόσμο.......... :(

Cesiliaκι κ εγω αυτο πιστευω ..πρεπει να είναι τα ούλα του....βαζει με μανία τη γροθια στο στόμα και κλαίει ασταματητα.........υπομονή σε μας κ τα μωρακια........

Ιφιγένειά μου και εγω με τον άντρα μου το ίδιο πιστευουμε...δεν πρέπει να είναι ουρολοίμωξη...πάντα όμως αυτο σε βαζουν να τσεκάρεις γιατι δεν ξέρουν τι αλλο μπορεί να είναι...

Δεν κάναμε την εξέταση....δεν ήθελε με τίποτα ο άντρας μου....θεωρεί ότι άδικα θα ταλαιπωρήσουμε το μωρό με αυτο το χαζό σακουλάκι....ούτε πυρετο εχει...ούτε καποιο άλλο σύμπτωμα.............

Απο αυπνία ασε ..φαντασου οτι κ μαζί που κοιμόμαστε ...ΔΕΝ κοιμήθηκε...όλο ήθελε στήθος κ την ίδια στιγμή το έβγαζε............κ η γκρίνια συνεχίζεται................α χ είμαστε στη 17η.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den ξερω νικολ μου παντως εγω βλεπω οτι εκεινες τις 15 μερες εβλεπα αλλο μωρο μετα ηρεμησε ειπαμε οκ και τωρα παλι ξανα δεν ξερω σκαω και εγω γιατι ο μεγαλος μου ηταν ζορικος αλλα τουλαχιστον κοιμοταν απο πολυ νωρις μπηκε σε προγραμμα η μικρη σε λιγες μερες κλεινει τους 5 και ποτε ετσι ποτε αλλιως...

για το θεμα ουρολοιμωξης να πει καποιος γιατρος οταν ας πουμε ενα μωρο δεν παχαινει για 3-4 μηνες οταν ας πουμε κλαει ασταματητα για μερες οταν ανεβαζει πυρετο μερες οταν δεν τρωει μερες οχι με το τσουπ αντε βουρ...ειναι μωρα και πολλα τους φταινε εκει θελω να καταληξω. να σου πω κατι βεβαια εγω εχω κ εμπειρια απο τον μεγαλο αλλα και εσυ τοσους μηνες ξερεις ποτε το μωρακι σου πραγματικα ποναει και ποτε απλα γκρινιαζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι πάνω κάτω καταλαβαίνω πότε πονάει κ πότε γκρινιάζει....αλλα είναι κ δύσκολη περίπτωση ο μπέμπης μιας κ με έχει ξεκινήσει με γκρίνια απο πολύ νωρίς............λες τι μια κολικούς.. την άλλη ούλα αλλα είναι κ περίεργος........εκει που κλαίει μπορεί κ να βάλει τα γέλια ..κ το αντίθετο. Στη γιατρό πήγαμε επιγωντος γιατι έκλαιγε με λυγμούς κ μόλις φτάσαμε της γέλαγε το τέρας :) ................Πάντως τα απογευματα για μένα είναι εφιάλτης.........ευτυχως χθες τον εβαζα στήθος κ αποκοιμιώτανε κ ετσι ηρέμησε..............

Depon πόσες μέρες μπορεί να πίνει? ήδη εω 2 μέρες που του δίνω.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιταξε νικολ μου ειδεςς και μονη σου στην ουσια δεν εχει τιποτα πηγατε στη παιδιατρο και γελουσε τα ιδια μου εκανε κ ο κωνσταντινομς μου και τωρα η μικρη κλαιει τσιριζει φωναζει και μολις την παιρνω αγκαλια ολα καλα...μην δινεις ντεπον γιατι οταν πραγματικα θα εχει ζορι δεν θα τον πιανει.αν πιστευεις οτι ειναι τα ουλα παρε μια κρεμουλα μουντισαλ ειναι τζελ για τα ουλα θα βαζεις μια σταγονιτσα στο δαχτυλο και θα το απαλειψεις στο πανω και κατω μερος των ουλων ειπαμε ντεπον οταν εχει πυρετο και οταν ειναι απο δοντι οντως αλλα οταν ειναι σε φαση που βγαινουν τα δοντια οχι τωρα γιατι τωρα μπορει να κανει και 3 μηνες να σκασει υπομονη κατι που με βοηθουσε πολυ στο κωνσταντινο το εβαζα πανω τη κρεμα μουντιζαλ και το δαγκωνε με μανια μεχρι 1,5χρ. ηταν αυτο

http://www.mambaby.com/mam/index.php?St ... ductID=504

ekei poy einai h silikonh ebaza olo moyntizal kai dagvne

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσακι μου...

ναι κρεμούλα του έβαλα χθες.......αλλα δεν τον είδα να ηρεμεί...θα ξαναβάλω...

εχω ενα πατουσακι που είναι για να το δαγκώνουν τα μωρακια αλλα ο μικρούλης δεν μπορει να το κρατησει ακόμα κ να το βάλει στο στόμα.....του το βάζω εγω αλλα το πεταει.....

Οσο για το Depon και εγω το ίδιο πιστευω...........θα κοιταξω να το κόψουμε.....Για να δω τι με περιμένει και σήμερα.....τώρα είναι στη γιαγιά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσακια μου? Για δοντια λετε ε? Κι ο Στεφανάκος μου ταλαιπωρείται πολύ...βγαζει πολλά σαλια και βαζει ολο το χερι στο στόμα με αποτέλεσμα να τον πιάνουν αναγούλες...ειναι φορες μαλιστα που εκνευριζεται, ειδικα οταν του βγαλω τα χερια από το στόμα και τσιρίζει! Υπομονή σε όλες μας!

Νικολ μου ευχομαι να περασει αυτη η φαση και να ηρεμησετε ολοι...

Οι υπολοιπες τι κανετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες!!!Τι κανετε??

Σας ευχαριστωωωωωωωωωωω παααααααααααραααααααα πολυ για τις ευχες σας κ απο δω!!!!!

Βλεπω εχουμε θεμα δοντιων ε?Κ μεις τα ιδια..Χτες βραδυ κοιμηθηκε 12 κ ξυπνησε 3 κ ετρωγετα χερια του με μανια ο κακομοιρης..τον πηρα αγκαλια κκοιμηθηκε τον εβαλα κουνια κ μετα απο λιγο τα ιδια..ξανα αγκαλια κ στο κρεββατι μαζι μας..αλλα παντα αγκαλια πανω μου στο πλαι...5 παλι τα ιδια..του βαλα αλοιφη της φρεζυντερμ κ λιγο ντεπονακι κ λιγο γαλα κ κοιμηθηκε μεχρι τις 10!!

Αλλα γενικα τα χερακια στο στομα και οχι μονο τα δικα του..οποιο χερι παει κοντα του το βουταει να το βαλει στο στομα!!Μασητικα κλπ τα βαζει ελαχιστα κ τα πεταει..

Τουλαχιστον στρωσαμε στον υπνο κ στο φαγητο!!Κοιμαται 11-12 με 7-8..

Μαρακι μου θελουμε να δουμε κ μεις την φωτο του Στεφανακου σου ναι?

Νικακι μου χαιρομαι που η μικρη σου ειναι καλυτερα κ η ταλαιπωρια να σταματησει πλεον..με τις εξετασεις αιματος ομως η αλλεργια δεν φαινεται κατα πολυ μεγαλο ποσοστο..μετα τον χρονο θα μπορειτε να τη κανετε τεστ..μεχρι τοτε αποφυγη γαλακτοκομικων κ οτιδηποτε περιεχει γαλα..

Μπραβο σου που ταπας θαυμασια με την διατροφη κ τον θηλασμο!!!

Τονια μου τελεια που στρωσατε κ σεις!!!!

Μιχαελα,Ευακι,Γιελιζακι,Παρασκευη,Χριστινιω φιλακια πολλα!!!!

Οσο για τις μπομπο στα βαφτισια..αν το κανουμε εμεις αυτο θα μας κραξουν ρε κοριτσια..καλυτερα να καλεσεις πιο λιγο κοσμο παρα μια μπομπο σε καθε οικογενεια..το κραξιμο ειναι σιγουρο!!

Κοριτσια εμεις κ στολισμο θεμα ζουγκλα θα κανουμε..στο εξωτερικο της εκκλησιας..το ειδα κ ηταν παρα πολυ ωραιο κ πρωτοτυπο!!!!Εξω απο την εκκλησια εχει δεντρακια εκεις θα βαλει κατι ψηλα μπαμπου κ πανω θα περπαταει μια τιγρης μπαλονι θα κρεμεται ενα αιμουδακι ενα παπαγαλος τσον αερα κατω οργαντζα πορτοκαλι κ καφε γοια χωμα κ καλα κ κορδελες λολουδια σε πορτοκαλι λαχανι κ κιτρινο..

Στο εσωτερκο μονο δυο ανθοστηλες δεξια κ αριστερα παλι στα ιδια χρωματα..κολυμπηθρα απαγορευεται..οπως κ το κετερινγκ στην εκκλησια!!

Θα πρεπει να ρωτησετε αν σας αφηνουν..εμενα μου εδωσε χαρτι που γραφει οτι δεν επιτρεπεται..

Χτες ειχαμε μαζωξη στην μαμα μου..επισημη γνωριμια γονεων κ πεθερικων της αδερφης μου...πριν τα Χριστουγεννα ο πολιτικος γαμος!!!Κ η κοιλιτσα της φουσκωσε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο μικρουλης μου ηταν πολυ κοινωνικος χτες!!Πηγαινε παντου κ γελαγε σε ολους!!!!!!!!!!!

Αστερι το μωρο μου!!!!!!!!!!!!

Αυτααααα τα νεακια μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλουθιααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια!Τι κανετε;

Και εμενα εχει φοβερη γκρινια με τα δοντια...Δεν ξερω πως να την ηρεμησω...

Ιφι,που τα ρισκεις αυτα τα ΜΑΜ;Τα πουλανε σε καποιο σαιτ;Δεν τα εχω ξαναδει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...