Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο17! H τσιρίδα πάει σύννεφο!! :)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσαια τι κανετε?Εμεις ειμαστε καλα αν κ σημερα παιζει με το γαλα κ αφηνει αρκετο..κατα τ αλλα ειναι μια χαρα!!

Χριστινιω εγω που χα γινει νονα πριν 2 χρονια τα βαφτιστικα ολα ειχαν παει 685 ευρω κουστουμακι,λαδοπανα,πετσετες,μαρτυρικα.παπουτσακια,μπουκαλακια λαδιου κ το κουτι ηταν τρενακι ξυλινο κ ενα μικρο τρενακι που ηταν μεσα το λαδι κ τα λαδοπανα!!Ηταν πραγματικα παρα πολυ ωραια..το κουστουμκι ηταν απλο λινο παντελονακι λευκο με πουκαμισακι λευκο κ λιγο χρωμα τζιν κ το σακακι ηταν σπορ παλι στο χροωμα του τζιν με παπουτσακια μοκασινακια..τα μαρτυρικα ηταν πανω σε μαξιλαρι καραμελα στολισμενα η λαμπαδα παλι σαν καραμελα..

και ο σταυρος απο 900 ευρω 450 απο γνωστο χρυσοχοειο που εχω..

Οποτε αρκετα καλη η τιμη μου φαινεται σε αυτα που ειδες..το κουστουμακι ποσο ειχε δηλαδη?για να δουμε κ το συνολο?

Ομως εσεις θα τα παρετε?οι οι νονοι?

Χρυσα μου εσυ παιρνεις τα βαφτιστικα?

Υπολοιπες μανουλες που ειστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μικρακι μου θα το βαφτισει η κουνιαδα μουβ η οποια ειναι Αθηνα,και θα ερθει μολις για 15 ημερες οποτε για ολα ψαχνω εγω..αλλα γενικα ναι και εδω οι νονοι τα παιρνουν ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω και εγωωω καλε για τα βαπτιστικα μιλατεε το στοιχειο μου....να σας πω εγω ενα απλο πακετο το εχω 390 ευρω...αλλα αμα διαλεγουν μονοι τους..διαλεγουν τα πιο ακριβα και τους φτανει το πακετο στα 800-900 ευρω...εγω μια συμβουλη θα δωσω...παρτε καλα παπουτσια και ρουχα και τα υπολοιπα παρτε τα πιο φτηνα...τα λαδοπανα ισα που θα λερωθουν και τελος...εχω κατι κουτια φανταστικα ..ολοκληρα καραβια κια τετοια...αμα εχεις οκ να το πληρωσεις αλλιως παρε ενα απλο κουτι αποθηκευσης...εγω επισης τα χειροποιητα τα εχω πολυυυ πιο φτηνα απο τα "αγοραστα" γιατι πχ να πληρωσεις την 50δα μαρτυρικα 50 ευρω ενω τα ιδια μπορω να τα φτιαξω εγω με 20ευρω??και πεφτει η τιμη ετσι...

πηγαμε γιατρο σημερα...για εμβολιοο...ειναι η μικρη 4500 κιλα και 56 εκ...καναμε και 2 εμβολια πονεσε μωρεεε τωρα εχει γκρινιτσα το μικρο μου μωρεεε....

εμεις λεμε Σερβια να το βαπτισουμε δικαια πταγματα μιας και ο Χριστοφορος βαπτιστικε εδωω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη μου αυτο ακριβως..

τα ρουχα μας ειναι Lapin,τα παπουτσια babywalker..και τα υπολοιπα ειναι απλα, ταπιο οικονομικα..

αυτης της αποψης ειναικαι εγω

Αυτος ειναι ο σταρος μας

post-18281-13873938147315_thumb.jpg

post-18281-13873938148942_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραααααααα.....ρε μαρακι τι παθατε...αφου ειστε κ οι δου καλα...μονο η τρομαρα σας εμεινε....τον ιδιο φοβο εχω εγω οτανπαμε στην μαμα μου που εχει αμετρητες σκαλες...χριστε μου..ουτε να στο σκεφτομαι!!

στα βαφτιστικα συμφωνω με την συμπεθερα...στην μεγαλη μου το κουτι ηταν ενα τεραστιος λουτρινος ελεφαντας που τωρα τον εχουμε στο δωματιο κ βαζουμε μεσα παιχνιδια...πολυ μας βολεψε

εγω σκεφτομαι να τα κανω μονη μου τελικα....μπομπονιερα-προσκλητηριο μαζι κ για γλυκακια σκεφτομαι να παρω κουτακια κ για γλυκα να παρω κεραματα με το κιλο κ να τα φτιαξω μονη μου...τα υπολογισα κ βγαινουν πιο οικονομικα.για τα παιδακια θα κανω εγω χωνακια με σχεδιο πεταλουδας...ειχα κανει περισι για τα γεννεθλια της κορης μου,μελλισουλες αλλα η τεχνικη ειναι η ιδια.....τελικα μαλλον θα καταληξω στο θεμα πεταλουδα...στους χρωματισμους ακομα το σκεφτομαι αλλα βλεπουμε....μεχρι τοτε μπορει να εχω βρει αλλα τοσα θεματα. :D:D:D ...το προβλημα μου ειναι αν θα προλαβω να τα κανω τελικα γιατι δεν εχουμε καταληξει σε ημερομηνια....τωρα μιλησα με τον αδερφο μου κ μου ειπε οτι το πιο σιγουρο ειναι να ερθει 1 ιουνιου :?:?:? οποτε σκεφτομαι για 3....με την κοιλια στο στομα θα ειναι η νονα :?:?:?

σκεφτηκα για μετα αφου γεννησει...στις 26 αυγουστου που εχουμε επετειο κ ειχαμε βαφτισει κ την μεγαλη μου κορη....αλλα παιζει να μην ειναι εδω ο αδερφος μου...ε κ να μην παει κ η μπεμπα περπατωντας,θα χρονιζει!!!....πωπωπω τι ζορι...αυτο το μπερδεμα δεν το περιμενα ομολογω!!!απο βδομαδα θα ξερουμε σιγουρα

καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι ειναι τα ρουχα και τα παπουτσια ειναι τα πιο σημαντικα...αγαπω σταυρο λευκοχρυσοο αγαπωω....εγω θα τα κανω οολα hello kitty....δεν το περιμενατε ετσι???απο οταν ημουνα εγκυος τα βρικα...χαχα...καναμε πυρετουλι τελικα και πρεπει να δωσω ντεπον...αχχχ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

prin 2 χρονια που βαφτισα εγω τον γιο μου ηταν πολυ πιο ακριβα ολα θυμαμαι απο το μαγαζι πηραμε το κουστουμακι ανοιξιατικο οχι λινο ενα υφασμα λιγο πιο χοντρο σε ασπρο λαχανι με πουκαμισο γραβατα καπελο γιλεκο και σακακι σαν μπουφαν στυλ ,λαδοπανα πετσετες φορμακια παπουτσια λαμπαδα το κουτι που ηταν ξυλινο παγκακι και το μπουκαλακι για λαδι κ εσωρουχα με εκπτωση 900 ευρω αν θυμαμαι καλα γυρω στα 200 ευρω εκαναν τα ρουχα 80 τα παπουτσια κανα 50 τα εσωρουχα και 100 ισως και λιγο παραπανωτο κουτι και τα υπολοιπα οπως βγαινουν συν κανα 400 η 500 πηρε το σταυρο η κουμπαρα μου και τη 2 αλλαξια χωρια 70 ευρω μιλαμε για λεφτα...

τωρα η νονα μας τα πηρε σε αλλες τιμες και επεσαν λιγο που ειχα ρωτησει αλλα και πολλα μας τα εφτιαξε γιατι η δουλεια της ειναι να αναλαμβανει βαφτισεις και γαμους απο το να ραβει ρουχα εως και τους στολισμους.θυμαμαι τωρα τα ρουχα της μικρης η πρωτη αλλαξια που τα πηραμε μεγαλα για 2χρ. φουστανι μπολερακι παλτοδακι τσαντακι καπελο 310 και παπουτσια 65 ευρω τωρα τη 2 αλλαξια πηγαμε σε μαγαζια διαλεξα σχεδιο κα μου το εραψε φανταστικο λεμε οπως και το μπολερακι και τα λαδοπανα και την πετσετα ολα μου τα εραψε και διακοσημσε η ιδια και τα παπουτσακια μας μας τα επλεξε αφου 3 μηνων τη παπουτσια να φορουσε τις μπομπονιερες μας τις εραψε τσαντακια υφασματινα ηταν και βαλαμε καρδουλες φιλντεζι ασπρες...τη λαμπαδα την εκανε η ιδια και απλα παραγγειλαμε τα κουτια 4 ξυ΄λινα μεγαλα κουτια2 μικρα και 2 μεγαλα μην πω τιμη γιατι ειναι εξευτελιστικες σε τι τιμες τα παιρνουν και τι τα πουλανε...τα μαρτυρικα παραγγειλαμε και 70 παιδικες μπμπονιερες για αγορια συν διακοσμηση εκανε και αλλα γενικα τησ βγηκαν οικονομικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.elxisdoro.com/details.php?productsid=1637

ο σταυρος του μεγαλου μου ειναι τετοις χρυσο και αρκετα μεγαλος σε μεγεθος

4 κουτια σε αυτο το στυλ αλλα ροζ με σχεδια πανω τα ηθελα για να αποθηκευω παιχνιδια η τωρα στον μεγαλο μου βαζω το παπλωμα του μεσα και τις πιτζαμες που φοραμε καθε ωραδυ η κουβερτουλες του και καθεται στο δωματιο του σαν καρεκλι

του κων/νου μου ειναι καπως ετσι χωρις το σχεδιο στα καγκελα και μονο καγκελακι

http://www.elxisdoro.com/details.php?productsid=1689

το ρουχο που μας εραψε ηταν σχεδον αυτο που φορεσαμε στη βαφτιση

http://www.elxisdoro.com/details.php?productsid=4766

και το ρουχο που αγορασα περιπου ηταν σε αυτο το σχεδιο σε εκρου

http://www.elxisdoro.com/details.php?productsid=1664

η μπομπο για τα αγορια ηταν αυτες

http://www.elxisdoro.com/details.php?productsid=1731

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...