Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν έρχονται σπίτι οι παιδίατροι;;; Γιατρός Κερατσίνι/Νίκαια


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!

Ψαχνω για παιδιατρο και 2-3 που μου προτειναν δεν ερχονται σπιτι!! Καλα, δεν ειναι κουλο αυτο;;;Μονο εγω το βλεπω ετσι;;; Να παρεις μωρακι 10 ημερων χειμωνιατικα πχ και να το πας σε ενα δωματιο γεματο με παιδια που μπορει να εχουν 100 ιωσεις;;; Ή να σου ανεβασει πυρετο και να το πας στο ιατρειο,ενω το κακομοιρο θα ειναι εξουθενωμενο;;; Μονο εμενα μου φαινονται περιεργα αυτα;;

Μηπως εχετε να μου προτεινετε κανεναν παιδιατρο στο Κερατσινι, Νικαια ή γενικα κοντινες περιοχες;;;

Που να ερχεται σπιτι και να ειναι υπερ του θηλασμου!!!

Ευχαριστω!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

etoile, έχω ένα μωράκι 5,5 μηνών. Ο παιδίατρος μου ερχόταν σπίτι μέχρι να σαραντήσει η μπέμπα και μετά πηγαίναμε στο ιατρείο. Εγώ μένω Νίκαια και το ιατρείο του είναι στο Ρέντη. Αν σε ενδιαφέρει στείλε μου pm για να σου στείλω κι εγώ τα στοιχεία του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου γλυκειά μου!!!!! Τί κάνεις??? Μπήκες στην τελική ευθεία πια...... εεεεε.......

Άντε με το καλόόόόό!!!!!!!

1η φορά ακούω να μην πηγαίνει ο Παιδίατρος στο σπίτι..... ανεπίτρεπτο..... δλδ. σε περιπτώσεις όπως λες κι εσύ με πυρετό ή ιώσεις τι κάνεις?????

Εμάς η Παιδίατρος μας ήρθε 2 φορές στο σπίτι, μόλις βγήκαμε από το Μαιευτήριο κι όταν σαραντίζαμε......

Από κει κι έπειτα πηγαίνουμε εμείς..... και φυσικά μιλάμε πολύύύύ στο τηλέφωνο...... συνέχεια......

Μας την συστήσανε τα ξαδέλφια μας (που την έχουνε 5 χρόνια!!!) κι είμαστε σε γενικές γραμμές πολύ ευχαριστημένοι μαζί της. Το Ιατρείο της είναι στη Νίκαια, πλησίον Πλατείας Κρήνης..... εσύ Νίκαια μένεις???

Αν σ΄ενδιαφέρει πες μου να σου στείλω σε π.μ. τα στοιχεία της!!!!!!

Με το καλό να υποδεχθείς το ζουζουνάκι σου!!!!!!!

Steisy στη Νίκαια μένεις καλέ??? Πού??? Εγώ είμαι κοντά στον Άγιο Φίλιππα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΜΕΙς ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΙΧΑΜΕ ΟΤΑΝ ΜΕΝΑΜΕ ΝΙΚΑΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΩΡΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ!Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ 6 ΧΡ.ΤΗ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!!ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ Π.ΚΡΗΝΗς .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PIPITSAZOUZOUNA, μένω κοντά στην πλατεία Χαλκηδόνας!

Στον Άγιο Φίλλιπα ανέβαινα με το πόδια όταν ήμουν στις μέρες μου μπας και γεννήσω :lol: αλλά τίποτα! Έφτασα 41 εβδομάδες και τελικά έκανα καισαρική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sweety μου σίγουρα δε λέμε την ίδια!!!! Το Ιατρείο της είναι επί της 28ης Οκτωβρίου.... Νικαιώτισσα είσαι??? Εγώ γέννημα-θρέμμα Αθηναία (Πετραλωνίτισσα για την ακρίβεια) αλλά στη Νίκαια ήρθα παντρεμένη πια για χάρη του καλού μου.... 10 χρόνια τώρα!!!!

Βρε Steisy μου.... δίπλα είμαστε!!!! Να βρεθούμε κάποια στιγμή... όταν αξιωθώ & πάρω τον αέρα στο καρότσι μας ή στο μάρσιπο!!!! Θα πάρω το γιοκαρίνι μου και θα έρθω να πιούμε καφεδάκι στην Πλατεία Χαλκηδόνας (που την έχοθνε κάνει κούκλα!!!)

Ξέχασα να γράψω στη φίλη μας την Etoile νωρίτερα πως η Παιδίατρός μας είναι πολύ υπέρ του θηλασμού και χάρη στις δικές της συμβουλές & προτροπές δεν τα έχω παρατήσει ακόμη!!!! Μέχρι και θηλές σιλικόνης αλλά και θήλαστρο μου σύστησε τις 1ες πολύ δύσκολες μέρες για να μην στερήσω το γάλα μου από τον μπέμπη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sweety μου σίγουρα δε λέμε την ίδια!!!! Το Ιατρείο της είναι επί της 28ης Οκτωβρίου.... Νικαιώτισσα είσαι??? Εγώ γέννημα-θρέμμα Αθηναία (Πετραλωνίτισσα για την ακρίβεια) αλλά στη Νίκαια ήρθα παντρεμένη πια για χάρη του καλού μου.... 10 χρόνια τώρα!!!!

Βρε Steisy μου.... δίπλα είμαστε!!!! Να βρεθούμε κάποια στιγμή... όταν αξιωθώ & πάρω τον αέρα στο καρότσι μας ή στο μάρσιπο!!!! Θα πάρω το γιοκαρίνι μου και θα έρθω να πιούμε καφεδάκι στην Πλατεία Χαλκηδόνας (που την έχοθνε κάνει κούκλα!!!)

Ξέχασα να γράψω στη φίλη μας την Etoile νωρίτερα πως η Παιδίατρός μας είναι πολύ υπέρ του θηλασμού και χάρη στις δικές της συμβουλές & προτροπές δεν τα έχω παρατήσει ακόμη!!!! Μέχρι και θηλές σιλικόνης αλλά και θήλαστρο μου σύστησε τις 1ες πολύ δύσκολες μέρες για να μην στερήσω το γάλα μου από τον μπέμπη μου!!!

Κερατσινι μενω, αλλα η Νικαια ειναι διπλα, δε νομιζω να εχω προβλημα!!

Γραψε μου τα στοιχεια της σε παρακαλω!!! Και αν μπορεις να μου πεις ποσα χρηματα παιρνει οταν ερχεται σπιτι!!! Και γενικα πες μου ο,τι θεωρεις χρησιμο!!! Με ενδιαφερει πολυ που ειναι υπερ του θηλασμου!!!

Ναι, σε 2 εβδομαδες το πολυ θα εχουμε το μπουμπουκακι μας!! Εχω αγχωθει, αλλα εχω και τοοοοοση χαρα!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε κοριτσάκι....... δε σε ξέχασα αλλά τρέχω πολύ μωρέ με το νινί και πού ελεύθερος χρόνος για PC..... μόνον αν το συνδυάσω με άρμεγμα κι αυτό όχι πάντα.... άμα κουτουλάω ή είναι ανήσυχος ο μικρός δεεεεεεννννννν......

Τέλος πάντων τα στοιχεία της Παιδιάτρου μας εάν τελικά την προτιμήσεις:

ΔΑΡΖΕΝΤΑ ΓΕΩΡΓΙΑ

28ης Οκτωβρίου 38Α

Τηλ: 210-4929500

Κινητό: 6974340709

Ωράριο Ιατρείου: ΔΕ-ΤΡ-ΠΕ-ΠΑΡ } 6-9 το απόγευμα (σχεδόν πάντα μένει παραπάνωωωω....)

ΤΕ } 9,30-12,30 το πρωί

Τώρα..... όσον αφορά στις επισκέψεις κατ' οίκον.....

Παίρνει 5ο Ευρώ αλλά εμάς και τις 2 φορές που ήρθε ασχολήθηκε κοντά μία ώρα και πολύ εξονυχιστικά!!!!! Μέχρι και συμβουλές για οργάνωση του χώρου μου έδωσε!!!!!

Στο Ιατρείο χρεώνει 30 Ευρώ!!!!! Το Ιατρείο της είναι πολύ ωραίος χώρος γεμάτος παιχνίδια αλλά το άσχημο είναι (δυστυχώς) η μεγάλη αναμονή......

Αυτά!!!!!!!!

Πες μου πάντως τί έκανες τελικά!!!! ΟΚ?????

Να προσθέσω πως στον Παιδίατρό μας δεν πρέπει να σκεφτόμαστε τί θα ρωτήσουμε κ.τ.λ. και την παραμικρή βλακεία ακόμη........ μη διστάσεις λοιπόν να την πάρεις για τον οποιοδήποτε λόγο τηλέφωνο...... και κλειστό να το βρεις..... ξαναπαίρνεις & το σηκώνει πάντοτε...... ΟΚ?????

Φιλιά πολλά στην κοιλούμπα σου (αααααχχχχχ....... πόσο σε ζηλεύω..... αλλά θα πρέπει να περιμένω λιγάκι γμτ. για το 2ο..... με την καισαρική!!!!!)

Με το καλό να γεννηθεί το νινάκι σου!!!!!!!! Με έναν πόνο!!!!! Με κανέναν καλύτερα!!!!!!!!! Ξέρεις φύλο?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δική μας παιδίατρος είναι στη Νεάπολη επί της οδού Βουρνόβα κοντά στην πλατεία Σπάθα. Λέγεται Αριστέα Μανδέκη. Έρχεται στο σπίτι εννοείται! Η κόρη μου είναι 3 χρόνων και στο ιατρείο έχω πάει 2 φορές μόνο ως τώρα :o . Και για το νεογέννητο ήρθε πριν 2 βδομάδες για την πρώτη επίσκεψη και μάλιστα την Κυριακή. Παίρνει 50 ευρώ στο σπίτι και στο ιατρείο αν θυμάμαι καλά 30, αλλά περιμένεις με τις ώρες... Να σου πω ότι είναι και στο ΙΚΑ Νεάπολης και στο κέντρο μάνας και παιδιού στην Αγία Βαρβάρα στη Μεγάλου Αλεξάνδρου κοντά στο Λοιμωδών. Είναι εξυπηρετικότατη και απαντάει πάντα στα τηλεφωνήματα. Θυμάται πολύ καλά το ιστορικό του κάθε παιδιού και το λέω αυτό γιατί την έχω τσεκάρει με τα ανήψια μου που είναι του δημοτικού. Την συστήνω ανεπιφύλακτα και αν θέλεις παραπάνω πληροφορίες στείλε μου πμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...