Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11! ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ!!


Recommended Posts

Δαναη την θελω!!!!

Θα σας κερασω μετα τσουρεκι και κουραμπιεδες!!!

Απο το απογευμα ποναω πολυ στην κοιλια μου χαμηλα. μαλλον το εντερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 966
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεωργιάννα μου,περαστικά!τι εχει το έντερό σου?α θυμαμαι οτι μου ειχες πει ότι εχεις δυσανεξία σε κάποιες τροφές,ε?σου στελνω με μαιλ την ταρτα κοτόπουλο!ειναι φανταστική κ απλή!!!

Η μικρή κοιμήθηκε,παω να φτιάξω κουρού ζαμπονοκασεροπιτες κ να αραξω βλέποντας πειρασμό!!!σήμερα βγήκαν τα νεα DVD.καλά ντε,μην βαράτεεεε! :lol:

καληνύχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη αν δεν σου κάνει κόπο,στέλνε κ στο δικό μου email τις συνταγες σου μπας κ προκόψω.

Ειδικα με τα γλυκά 3-4 φτιάχνω.

Αλήθεια για κουλουράκια τι να φτιάξω,θελω να κάνω κ σχεδιακια ,αγόρασα δεντρακια αστερακια κτλ.

Επίσης 'εχω μια φόρμα μεγάλη σε χριστουγενιατικο δεντρο,κεικ να κάνω εκει μεσα ???

Σε ευχαριστω κ για την προηγούμενη.

Γύρισα πολύ κουρασμένη,η μικρή κοιμάται κ εγώ δεν έχω κουράγιο για τίποτα.

Αυριο είμαστε καλεσμένοι πάλι σε γενέθλεια αλλά είναι μετα τις 21.00 κ μάλλον δεν θα πάω.

Αντε ονειρα γλυκά σε όλες μας κ στα μωράκια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!!

Afrodite se euxaristw..

Prin kanena misawro epistre4ame k emeis apo ta pe8erika mou..Mou kanane dwro ena vraxiolaki..Eixa zitisei apo ton andra mou na mou parei ena apo ton xrusoxoeio pou to eida otan piga k agorasa ta skoularikia tis mikris gia na to foraw me to kalo mou roloi to roccobarroco pou mou ekane dwro otan gennisa alla epedi mou pire gia tin giorti mou papoutsia mou eipe pio meta.. To vraxiolaki pou mou pirane einai poli aplo k ka8imerino exei k stassakia opws to roloi mou alla den einai alisida alla sxoinaki k den einai episimo k pistevw den 8a paei alla den peirazei einai poli wraio sas vazw photo..Mou dwsane k karta allagis apo to xrusoxoeio pou to pirane an 8elw na to alla3w..Paw na foresw tis pitzames mou k na dw to ergo mou...

post-5713-13873938252904_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω, στη φορμα δεντρο να κανεις τη βασιλοπιτα!!!πολυ μαγειρικη εχει πεσει, και μολις εβλεπα το junior mastef chef, δεν παιζονται τα μικρα, καλυτερα κι απο μενα μαγειρευουν( τρομαρα μου!!!) !!

αντρια, με γεια το βραχιολακι, πολυ ωραιο!!! εγω δωρο για τη γεννα δεν εχω λαβει ακομα (τοσο καλα ειναι τα οικονομικα μας :( ) αλλα σκεφτομουν με την πρωτη ευκαιρια να παρω ενα καλο σταυρουδακι που δεν εχω και ειναι και συμβολικο...

αντε καληνυχτες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afrodite mou se euxaristw..Stavroudaki? poli wraia idea..Stavro mou ekane i pe8era mou otan arravwniastikame me ton andra mou poli entipwsiako alla ton evgala molis gennisa giati stin akri einai ligo mitero k fovame mipws xtispisw tin mikri...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Δάφνη,σου έστειλα 3 συνταγές!

εμείς σήμερα λέμε να κάνουμε μια βολτούλα λίγο έξω από τα Χανιά να μαζέψουμε πορτοκάλια κ αβοκάντο κ μετά για καφεδάκι στη λίμνη της Αγιάς.

το βράδυ θα έρθουν οι κουμπαροι μας κ θα φτιάξω πίτσα.Αααααα,τα μελομακάρονα τελειώσανε (δηλ εγώ τα τελείωσα) κ σκέφτομαι να φτιάξω πάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!κουραστικη νυχτα, η αθηνουλα ξυπνησε στις 3 και στις 6 κι εγω εχω αρχισει και κουραζομαι...οταν θα τρωμε για τα καλα το φαγητο μος, θα τα κοψουμε τα βραδινα γιατι δε λεει...

μια δοση μελομακαρονα δεν ειναι ποτε αρκετη!!! :lol:

θελω να παρω ενα σκουφακι πλεκτο στη μπουμπου, που να κοιταξω;;;

καλημερες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afrodite mou se euxaristw..Stavroudaki? poli wraia idea..Stavro mou ekane i pe8era mou otan arravwniastikame me ton andra mou poli entipwsiako alla ton evgala molis gennisa giati stin akri einai ligo mitero k fovame mipws xtispisw tin mikri...

ελπιζω να μην παει πανω απο 150 ε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θελω να παρω ενα σκουφακι πλεκτο στη μπουμπου, που να κοιταξω;;;

καλημερες!!

μπορείς να κοιτάξεις στο mothercare,εγώ από εκεί της πήρα set κασκόλ,γαντάκι κ σκουφάκι.η πεθερά μου της πήρε κ ενα φλις σκουφί με γάντια για να μην τρώει τα χνούδια από το πλεκτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Έχω να μπω από προχθές το βράδυ και γράψατε τόσα!!!

Θα σας ευχηθώ αναδρομικά :)

Άντρια, χρόνια πολλά για τη γιορτή σου! Να είσαι πάντα γερή και ευτυχισμένη!

Γωγούλα, να χαίρεσαι το Χριστινάκι! 8 μηνών ε? Να είναι όλοι οι μήνες της γεμάτες ζουζουνιές και ας τρέχει τη μαμά :lol:

Σαμάνθα, πως αντέχεις τόσο τρέξιμο? Να προσέχεις και να τρως καλά! Η μπουμπού καλά? Φιλάκια στο νέο σποράκι στην κοιλίτσα!

Αχ, Αφροδίτη μου! Μακάρι να στρώσει και ο ύπνος της Γεωργίας όπως είπες, να ξεμπερδεύουμε με τα αυπνα μωράκια.. Δωράκι κι εγώ δεν έχω πάρει για τη γέννα.. Υπήρχαν άλλες ανάγκες..

Δάφνη, η μανούλα σου τι κάνει?

Δανάη, όταν είχα έρθει Χανιά σε ένα συνέδριο είχαμε νοικιάσει αυτοκίνητο 3 κοπέλες για να μετακινούμαστε. Κάποια στιγμή ενώ οδηγούσα, βλέπω λεμονιές (έχω τρέλα)! Σταματάω λοιπόν το αυτοκίνητο και τρέχω να μαζέψω λεμόνια :lol: Οι φίλες μου με κοιτούσαν και γελούσαν! "Τσίμπησαν" κι αυτές μερικά ;)

Να δεις γέλιο στο αεροδρόμιο που στη μια βαλίτσα είχα βάλει λεμόνια!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια ευχομαι να κοιμηθειτε πολυ πολυ συντομα!!!παντως αυτα τα συνεχομενα ξυπνηματα και το κλαμα ανα 1 ωρα δεν δειχνουν πεινα.....την θηλαζες και ετρωγε;;;;η απλα πιπιλουσε και ηρεμουσε;;; παντως, αν βαλεις ενα μπουκαλι στο στομα του μωρου το πιθανοτερο ειναι να το καταπιει το γαλα... ευτυχως βοηθαει ο μπαμπας σας!!!

Αφροδίτη, έκλαιγε με κλειστά τα μάτια.. τη νανουρίζαμε και ξανακοιμόταν και ξανα τα ίδια..

Δεν δοκίμασα να τη βάλω στο στήθος ενδιάμεσα, γτ είχε θηλασει στις 23:30 και με όλα αυτά τη ξαναθήλασα στις 05:00..

Προχθές της έδωσα 140ml γάλα (23:30) και κοιμήθηκε πιο ήρεμα αλλά ξυπνησε πάλι στις 5 για θηλασμό.

Χτες βράδυ ήπιε μόνο 100ml και δεν ήθελε στήθος (στις 12) αλλά ξύπνησε στις 7 !!!!! Γιούπι!

Δεν ξέρω τι συμβαίνει :?: αλλά θα το συζητήσω και με τον παιδίατρο όπως λες κι εσύ Δανάη!

Το στήθος μου πάντως δεν πρήζεται κι ας θηλάζω μόνο 1 ή 2 φορές τη μέρα. Δεν πειράζει! Καλά ήταν και μέχρι εδώ! Θα συνεχίσω να τη θηλάζω τα ξημερώματα που μας αρέσει και τις δυο, αλλά το βράδυ θα τις δίνω συμπλήρωμα μπας και στρώσουν τα ξενύχτια.......

Ελπίζω να μη σας έπρηξα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera..

Apo tis 9:30 to prwi twra ir8ame stin mama mou piga plirwsa logariasmous,piga k pira meli gia apotrixwi giati exw na kanw ta xeria tis 3aderfis mou pou einai k i nonas tis Victorias k piga k ananewsa tn karta nosileias mas poli grafeiokratia tin kratousa stin agkalia mou k ponesa k to xeri mou apo tin poli wra..

Pali mou pirane apo ton logarisamo mou 88 evro k exw entoli na travane tin dosi tou daneiou mesa tou mina, travisane 15/11 tin dosi k epipleon 200 evro piga ekana provlima k mou ta epistre4ane meta apo 1 evdomada :o k meta apo liges meres pali travisane 88 evro..KOURASTIKA..Na pigenw na plirwnw me tin visa k na eimai mesa sto agxos an vroune na travisoune, katantisan aidia vlepoune xrimata k travane xwris stamatimo..Tous exesa pali, mou eipan 8a to ele3oune, euxomai na min xreiastoun toses meres pali na mou ta epistre4oune..Ti na kanw na paw na tous vrisw?

afrodite mou an tixwn k paw entos twn imerwn xrusoxoeio na dw pou kumainontai oi times..

Anastasia mou se euxaristw..

Oso gia to dwro tis gennas apo ton kairo pou emeina egkios siga siga filage xrimata k maze4e to poso pou ipologize panw-katw pws 8a stoixize :)..Den itan k panakrivo giati pige ston gampro enos oikogeneiakou mas filou pou poulaei markes rologia k to pire se kali timi..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια, ευχαριστω για το ενδιαφερον!!οταν ερθει η ωρα, δηλ βρεθει το μπατζετ, θα το ψαξω καλυτερα!! μια χαρα η τραπεζα, οταν της λειπουν λεφτακια, τα τραβαει απο εσενα!!! :lol::lol: τελικα θα κανεις εξετασεις;;;

αναστασια μου, αποψε η μπουμπου μου κοιμηθηκε στις 9.30 και ξυπνησε 12, 3 και 6 για μαμ...με προβληματιζει αυτη η κατασταση, και το σκεφτηκα κι εγω, μηπως με ξενο δεν ξυπναει...παντως, θα περιμενω να αρχισουμε τις στερεες, και θα δω πως θα παει....εσυ μεσα στην ημερα δεν την θηλαζες, παρα μονο πρωι και βραδυ;;; μου φαινεται τοσο παραξενο, γιατι εμεις ακομα ειμαστε βυζανιαρικα :D

δαναη, θακοιταξω και στα mothercare....λιγο που εψαξα στο ιντερνετ επεσα πανω σε κατι πολυ ωραια και ακριβα σκουφακια :(http://www.etsy.com/listing/69794276/pr ... wborn-to-5 25 ε με τα μεταφορικα γλυκα δεν ειναι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου, αποψε η μπουμπου μου κοιμηθηκε στις 9.30 και ξυπνησε 12, 3 και 6 για μαμ...με προβληματιζει αυτη η κατασταση, και το σκεφτηκα κι εγω, μηπως με ξενο δεν ξυπναει...παντως, θα περιμενω να αρχισουμε τις στερεες, και θα δω πως θα παει....εσυ μεσα στην ημερα δεν την θηλαζες, παρα μονο πρωι και βραδυ;;; μου φαινεται τοσο παραξενο, γιατι εμεις ακομα ειμαστε βυζανιαρικα :D

Αφροδίτη, μέσα στη μέρα δεν τη θηλάζω (εκτός από σπάνιες περιπτώσεις) γιατί τρώει φρουτόκρεμα, χορτόσουπα και ρυζάλευρο οπότε δε μένει "χώρος" για θηλασμό :lol:

Θα δεις όταν ξεκινήσετε τις στέρεες έτσι θα είναι και εσάς το πρόγραμμά σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααα!

Εγώ τώρα θα επιμείνω στο χαβά μου λέγοντας πως η εισαγωγή στέρεων τροφών δεν ισοδυναμεί με αποθηλασμό, το γάλα παραμένει η κύρια τροφή τους και οι άλλες τροφές λειτουργούν συμπληρωματικά, δεν είναι παράξενο να ξυπνάνε μέσα στη νύχτα και δε σημαίνει πως αν τρώνε στέρεες τροφές θα πάψουν να ξυπνάνε... κλπ κλπ κλπ...

http://pediatros-thes.gr/for-parents/di ... %B5%CE%B9/

Δανάη σ'ευχαριστώ!

Αφροδίτη το σκουφάκι αυτό είναι καταπληκτικό!!!

Αναστασία φιλιά στη ξενύχτισα!!

Φεύγουμε για Ακράτα, θα τα πούμε Κυριακή βράδυ, φιλιάααααααααααααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σε ολες,ευχομαι να ειστε καλα ,καλο μηνα ,ευχομαι για ολους να ειναι ο πιο ομορφος του χρονου...μπορει χωρις λεφτα ,χωρις δωρο απο τη δουλεια ,αλλα με υγεια και πολυ ζεστες καρδιες!

εχετε γραψει τοσα πολλα,δεν ξερω αν θα προλαβω να τα διαβασω....οσα μπορω θα προσπαθησω,Αντρια χρονια πολλα για τη γιορτη σου,Αναστασια να σου ζησει η μπεμπα,Δαφνη πολλες ευχεs για τη μανουλα ,γωγω,γεωργιαννα,ειρηνη,σουλα,samantha,αφροδιτουλες,χοανιτα,Δαναη και μπαμπα,ολοι να ειστε καλα!!!!!!!!!!!!

Εμεις λιγο δυσκολα με τον παππου και ορεξη οχι πολυ για πραγματα,ομως στολισαμε....ειμαστε και λιγο αρρωστοι εγω και το μαριεττακι μου,ο αντρας μου ...στο χαος και ο μπεμπακος εγινε προχθες 7 μηνων που το γιoρτασαμε με ενα αποτυχημενο γαλακτομπουρεκο by me......στις 10 εμβολια,το ενα ειναι το αντιγριπικο,εσεις θα το κανετε;αυτα τα λιγα,για να προλαβω να διαβασω τα νεα σας!καλο σ/κ σε ολους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία,δεν μας πρήζεις,γλυκιά μου!λοιπόν,ούτε εμένα πρήζεται πια το στήθος,όπως πρηζόταν παλιά το πρωί που ξυπνούσα.νομίζω ότι αυτό συμβαίνει εξαιτίας της αυτορρύθμισης,έχει πάρει σήμα πλεον να παράγει λιγότερη ποσότητα,όση χρειάζεται το μωράκι σου.Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχείς.βέβαια,κάτι λέει το ότι με το συμπλήρωμα κοιμήθηκε πιο ήσυχα.ήταν η πρώτη φορά που κοιμήθηκε έτσι ή μήπως ήταν τυχαίο?

Όσο για τα λεμόνια που έλεγες,δεν κόψαμε γιατί μας δίνει ο θείος του Κώστα.σήμερα λοιπον επιστρέψαμε από τη μίνι εκδρομή με 3 σακούλες πορτοκάλια,1 αβοκάντο κ με λίγα σκάγια στο κωλί μας!!!!όχι όλα καλά...τελικά οι κουμπάροι μας το ακύρωσαν οπότε θα χαλαρώσουμε,θα φτιαξω μελομακάρονα που ειναι γρήγορα κ αυτή τη φορά θα βάλω κ ξύσμα πορτοκαλιού,όχι μόνο το χυμό,όπως προτείνει ο Καλλίδης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!!επιστρεψαμε απο τη βολτα μας κι η μπουμπου εχει μπει για νανι :)

δαφνη, οταν αρχισουμε τις στερεες, φανταζομαι οτι στην αρχη θα τρωμε λιγο και θα θηλαζουμε πολυ, αλλα μετα μηπως αυξανονται οι στερεες και μειωνεται ο θηλασμος;;;; η σελιδα που εβαλες δεν μου ανοιγε!!αλλα κι εγω συμβουλευομαι τον παπαβεντση!!!δηλ, μπορει και να αυξηθουν οι νυχτερινοι θηλασμοι;;;; :shock::shock:

δαναη, αφου φυγατε μονο με λιγα σκαγια, παλι καλα!!!!δεν αστειευονται οι κρητικοι!!! :lol:

γλυκερια, περαστικα σ'εσενα και το κοριτσακι σου!!!ελπιζω οσο πλησιαζουν οι γιορτες να φτιαχνει περισσοτερο το κεφι σας...δεν μου ειπε τιποτε η παιδιατρος για το αντιγριππικο, και δεν ειμαι και πολυ υπερ, ειναι η αληθεια...

σκεφτομουν, μηπως με βολεψει και παρω εναν ατμομαγειρα-μπλεντερ της avent....τον βρηκε ο γιωργος 60 ε απο το αμαζον, τι λετε;;; νομιζω η αφροδιτη ειχε κατι τετοιο, η μου φαινεται;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Γεια σας κορίτσια μου!!!σήμερα όμορφη μερα....έχουμε το πάρτυ του μεγάλου μου ...κλείνει τα 12 το παλικάρι μου🩵😍 θα πάμε σε ίντερνετ καφέ για τα γενέθλια...πάνε οι παιδότοποι πλέον...τώρα κάνουμε εφηβικά πάρτυ 😉
    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.Τα γράφεις πολύ όμορφα και με εκφράζουν όλα.Εχω σκαμπανεβάσματα αρκετά.Προσπαθω όμως....Καλή επιτυχία και σε σένα.Ποτε θα κάνεις χοριακη σου είπε;Σε 11 μέρες ;
    • Καλησπέρα κοριτσαρες! χάθηκα εγώ τελείως...σας διαβάζω όμως τόσο καιρό 😍 εγώ όλα καλά προς το παρόν...απο βδομάδα θα κάνω καμπύλη και εξετάσεις αίματος για να δούμε τι γίνεται! εδω στην περιοχή μου ηταν κλειστά τα μικροβιολογικά αυτή τη βδομάδα..δεν ξέρω αν κρατήσει κ άλλο βέβαια! Δευτέρα στις 19.00 εχω ραντεβού με την γιατρό μου! εγω κορίτσια έξω θα γεννήσω πρωτα ο Θεός..στο Ιασώ είναι η γιατρός μου...δεν ήθελα με τίποτα νοσοκομείο...εχω πολυ κακη εμπειρία απο τα νοσοκομεία γενικά και δεν υπήρχε καμια περίπτωση να πάω νοσοκομείο! εντωμεταξυ δεν έχω ξεκινήσει να παίρνω απο πράγματα τίποτα...μονο μια κουβερτουλα πήρα που έτυχε πάλι και την πήρα! αλλά σιγά σιγά πρέπει να ξεκινήσω... εσείς έχετε ψωνίσει; εμένα μ εχει τρελάνει στις κλωτσιές ο μπέμπης και κυρίως το βράδυ οταν πάω να ξαπλώσω 🤷 σήμερα είμαι 25+3...στον έβδομο μήνα πότε μπαίνουμε; η γιατρός μου δεν μετράει με μηνες αλλα με εβδομάδες και εγω μπερδευομαι πολύ..
    • Κουράγιο Μαριλου μου! Την έκανα κ εγώ χτες την ΕΤ. Όλα καλά πήγαν κ ξεκίνησε και η δική μου αντιστροφή μέτρηση. Μέχρι τώρα είμαι καλά. Αλλά ξέρω πως όπως περιέγραψες τα σημερινά σιυ συναίσθηματα, θα μοι έρθουν κ εμένα. Όπως πάντα. Είναι τόσο δύσκολο να προσπαθούμε να ελέγχουμε το ίδιο μας το μυαλό. Αλλά πάντα να κερδίζει..  Έχω στο μυαλό μου ότι θα τα περάσω όλα αυτά τα σκαμπανευασματα κ έτσι προετοιμαζομαι αρχικά στο να τα αποδεχτώ και Κ να μη νιώθω άσχημα ακόμα κ για τις άσχημες σκέψεις μου. Όλα τα συναισθήματα μας είναι δικά μας και είμαστε εμείς. Είναι μέρη του εαυτού μας κ τα αγαπάμε. Προσπάθησε να σκεφτείς ότι είναι οκ να σκέφτεσαι αρνητικά κ να πέφτεις. Είναι οκ κ να ξυπνάς πλυμμηρισμενη από ελπίδα..  Ας μην ενιχοποιουμε κανένας μας συναίσθημα! Ειμαστε εδώ να ακούσουμε τα πάντα κ να τα αποδεχτούμε! Καλα έκανες και εκφράστηκες εδώ!  Πάμε γερά!!!! Ελπίδα! 🤞🤞
    • Ναι ναι…η @Raf123 θα καθορίσει την δυναμική του μήνα….🤣🤣🤣 @Pinacolada μπράβο στο αγόρι που άντεξε τις δοκιμασίες των διακοπών!!! Είναι έτοιμος για τις επόμενες…. Όσο για το ότι κατάλαβες που μοιάζει το παιδί….έκλαψα αλήθεια….
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...