Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χειμωνα/Τα πρωτα μας γενεθλια+σπορακι


Recommended Posts

Τι σας ελεγα...........Μολης εδοσα depon στην Φλωρα, παραμιλουσε στον υπνο της και πιγα να δω τι γινετε, 38,5 ειχε και φενοταν πως θα ανεβαζε κιαλο....

Ηταν που ηταν τα φετινα Χριστουγεννα τωρα ηρθε και εδεσε που λενε.

Το Σαββατο ιποτιθετε πως θα εχω τραπεζι στους κουμπαρους μου και στον κουνιαδο μου αλλα δεν το βλεπω :(:(:(:(

Καλα εεε τωρα ειναι που θα με παρει απο κατο για τα καλα...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια!!Απότομα Χειμώνιασε εδώ στην Αθήνα....απαπαπαπα...και έχουμε και μαμαδοσυνάντηση....

Εύη,περαστικά στον άντρα σου και την κορούλα σου!

Νατασσάκι,εύχομαι να συνέλθεις πολύ πολύ γρήγορα!!

Πάντως κορίτσια εδώ είμαστε και για τα καλά και τα άσχημα!Αν θέλετε να μιλήσετε,θα σας ακούσουμε και θα σας εμψυχώσουμε!!

Ευγενία,ωραίες αποφάσεις πήρατε!Μπράβο!!Περιμένουμε να μας πεις πεις πόσο μεγάλωσε το αντράκι σου!!!

Φιλάκιαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το πιστεύω ότι έχετε ψυχοπλακώματα και δεν θέλετε να τα πείτε σε εμάς...τόσο καιρό αυτό δεν κάναμε? Για αυτό δεν είμαστε εδώ? Σας φιλώ γιατί έχω τρελή δουλειά και εύχομαι Εύη μου να είσαστε πολύ καλύτερα σήμερα και Αναστασία μου εύχομαι αυτές οι άγιες μέρες να σε κάνουν χαρούμενη και να πάρουν τις άσχημες σκέψεις απο το μυαλό σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και Χρονια Πολλα

Θα ηθελα να ευχηθώ στην Αναστασια Χρονια Πολλα αν γιορταζει σήμερα!Ευχομαι να βρει συντομα τις ισσοροπιες της.

Γενικως για ολους μας ειναι δυσκολα.Ενας λογος που ειμαι εδω ειναι για να λεμε καμια βλακεια, να βγαζουμε καμια σκεψη μας προς τα εξω για μην μας περνει απο κατω.Ειναι Χριστουγεννα και πρεπει να ειμαστε καλα οσο μπορουμε για να περνανε και τα παιδια μας καλα.

Ευη μπορεις να φταιξεις κατι μαζι με τη Φλωρα για τα χριστουγεννα και το παιχνιδι απο βδομαδα.Ρουχα για τις κουκλες-(αν ασχολειτε)η κουλουρακια και να τα κανετε στολιδια.θα το θυματε καλυτερα απο το παιχνιδι για τον Τριανταφυλλο ειναι μια μερα σαν ολες τις αλλες.Περαστικα σας.

Ποια θα παει εκδομουλα?Τυχερουλα Ευγενεια .Να ερθουν ολα βολικα να πατε και να ερθετε με το καλο!!Το μικρο θα τον παρεις μαζι σου?Εγω γιατι φοβαμαι να κανω ενα βημα απο το σπιτι.Ισως το πασχα αλλα να την εχω τωρα πεντε ωρες μεσα στο αυτοκινητο μου ερχετε ΒΟΥΝΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!

Αχ Νατασσάκι μου μη με στενοχωρείς, πες τα σε εμάς να ηρεμήσεις. Από ότι κατάλαβα πρέπει να έχεις κάποιο γνωστό σου σοβαρά άρρωστο ή κάτι τέτοιο; τι να σου πούμε να σε παρηγορήσουμε, μόνο ότι είμαστε εδώ αν χρειαστείς κάτι, αυτό! και προσπάθησε μπροστά στη Σοφούλα σου να είσαι χαμογελαστή αν και τα σκατούλια διαισθάνονται τη λύπη ή τα νεύρα μας άσχετα αν δεν τα δείχνουμε.

Ευγενία πολύ μου άρεσαν οι αποφάσεις σας! με το καλο να γίνουν όλα. Καλό είναι που τρώει πλέον ο μικρός, θυμάμαι στις αρχές είχατε θέμα. Ευτυχώς τώρα όλα καλά και με τις αλλεργίες κλπ.

Συμπεθέρα μου κι εσύ ψυχοπλάκωμα; και σου ήρθε και η αρρώστια της Φλώρας και έδεσε το γλυκό. Περαστικά της. Μου άρεσαν πολύ αυτά που σου πρότεινε η Ινα, προσπάθησε να φτιάξεις τη διάθεση της Φλώρας και να δεις που έτσι θα φτιάξει και η δική σου! άλλωστε όντως μόνο η Φλώρα καταλαβαίνει ότι έρχονται Χριστούγεννα.

Αννα πήγες τελικά στη μαμαδοσυνάντηση; πω πω άνοιξαν οι ουρανοί από χθες το βράδυ, το ίδιο είχε γίνει όταν είχαμε κάνει κι εμείς μαμαδοσυνάντηση :lol::lol: ! Για αυτό που ρώτησες για τον Ακη, και η Αφροδίτη όταν άρχισε να περπατάει και έχανε πχ την ισορροπία της και έπεφτε, συνέχιζε κι εκείνη μπουσουλώντας. Λογικό μου φαίνεται μην ανησυχείς, αφού τους είναι πιό εύκολο έτσι! και τώρα ακόμα, επειδή δεν μπορεί να σηκώνεται μόνη της χωρίς να στηριχτεί κάπου, μπουσουλάει προς το κοντινότερο έπιπλο και σηκώνεται και συνεχίζει περπατώντας :D . Ή αν βαριέται, απλά μπουσουλάει...

Η μικρή μας έκανε καψόνια τα ξημερώματα, ξύπνησε γύρω στις 6 με μουρμούρα και δεν ξανακοιμόταν με τίποτα, μόλις την ξαναβάζαμε στην κούνια της γκρίνια... τελικά της φτιάξαμε γάλα, το τσάκισε και ξανακοιμήθηκε, ούτε που ξέρω τι ώρα ξύπνησε μετά. Ελπίζω να μην αρχίσει καινούριο συνήθειο να ξυπνάει για γάλα, δεν μας τα έκανε ως βρεφάκι λέτε να τα αρχίσει τώρα;; το αποτέλεσμα: είμαι στο γραφείο και νυστάζωωωωω (-|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!ελπιζω να περασουν γρηγορα αυτα τα ψυχοπλακωματα σε ολες μας και για τον εαυτο μου τα λεω για να τα ακουω...

αναστασια μου ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο και να φτιαξουν γρηγορα τα πραγματα.να ξερεις οτι εγω οποτε ειχα ενα προβλημα και ζητησα τη γνωμη σας αυτο με βοηθησε πιο πολυ απ'οτιδηποτε για τον απλο λογο οτι εδω ακους πολλες γνωμες και ισως βγαλεις πιο ευκολα ακρη.αν νιωσεις οτι θες να μιλησεις σε καποιον να μας πεις..

ευγενια οι στοχοι που βαλατε ειναι οτι καλυτερο νομιζω!!ειδικα για το δευτερο μπεμπακι!οταν θα γεννησεις με το καλο αμα μεινεις τωρα ο δικος σου θα ειναι συνενοησιμος πια και δε θα ζηλευει και ιδιαιτερα γιατι δε θα το πολυκαταλαβει.εγω να δω τι θα κανω...βλεπω τον δικο μου να κανει τα πρωτα του περπατηματα μολις γεννησω,ειμαι σιγουρη δηλαδη.τι να κανουμε...θα φτυσω αιμα ενα δυο χρονακια αλλα θα περασουν,ετσι το σκεφτομαι.αλλωστε ειμαι σιγουρη οτι παρολη τη δυσκολια θα ειναι και τα πιο ωραια τις ζωης μου αφου θα ειμαι συνεχεια με τα 2 μωρακια μου!

ευη μου περαστικα σας!τα παιδακια ετσι ειναι περιμενουν τις γιορτες για να αρρωστησουν δε το ξερεις?? :lol::lol::lol: οσο για το οικονομικο μη σε παιρνει απο κατω κοπελα μου.κι εμεις σε αυτη τη φαση ειμαστε....αν οχι τσιμα τσιμα εκτος προυπολογισμου καθε μηνα!αλλα τι να κανεις δε γινεται διαφορετικα ολοι ετσι ειναι.κι εγω χαλιεμαι ωρες ωρες που δεν εχω λεφτα να παρω ενα μπλουζακι η να κανω κατι για μενα αλλα.....

να χαιρεσαι που εχεις χαρα και υγεια στην οικογενεια σου και τα αλλα ερχονται σε δευτερη μοιρα..σημαντικα κι αυτα αλλα σκεψου οτι αλλοι(καλη η ωρα εγω)ουτε γαληνη γιορτινες μερες στην οικογενια τους δεν εχουν....και ερχομαι στο θεμα μου γιατι θελω επειγοντως τη γνωμη σας....σας παρακαλω..

οπως ειχα ξαναπει...το βραδυ παραμονης χριστουγεννων και πρωτοχρονια δεν θελω να παω πουθενα και γιατι σκεφτομαι οτι θα ταλαιπωρηθω με το μωρο και γιατι δεν αντεχω να ταλαιπωρηθω και με την εγκυμοσυνη.να τονισω οτι 25 το μεσιμερι θα παμε στα πεθερικα και 1 στους γονεις μου.

λοιπον η πεθερα καθε 24 παραμονη χριστουγεννων κανει ρεβεγιον.μια δυο φορες που ηρθε η συζητηση δεν σηκωνε κουβεντα στο οτι δε θελουμε να παμε και επεμενε.επιμενει να παμε και να κοιμηθουμε εκει και το βραδυ.

παρολαυτα με ξαναπηρε χθες τηλ. και με ρωτησε τι θα κανουμε.οταν της ειπα οτι δεν θα παμε το βραδυ(για 100η φορα????νομιζω)ειπε αααααααα γιατι?μπουρουμπουρου κανα δεκαλεπτο παλι να με πεισει και να μου λεει συνεχεια οτι δεν καταλαβαινει.anyway για να μην οξινω τα πνευματα ειπα οτι αν αλλαξει κατι θα την ειδοποιησουμε και να μην επιμενει.

κλεινοντας το τηλ μου ειπε να πω στον αντρα μου οτι θα στεναχωρηθει πολυ αμα δε παμε.

ο αντρα μου να πω οτι μεχρι τωρα υποστηριζε οτι καλυτερα να μη παμε και ταλαιπωρηθει εγω και το μωρο.

την παιρνει λοιπον και το απογευμα να της πει οτι δε θα παμε κι εκεινος γιατι ειχε πει να την παρει.ε και τον αρχιζει μια ωρα να τον ρωταει γιατι κι οτι δε καταλαβαινει κι οτι το μωρο πρεπει να συνηθισει να βγαινει τα βραδια ετσι,να κλαιγεται,οτι θα κανει τη μεγαλη γιορτη 24 και θελει να εχει μαζεμενα ολα τα εγγονια της και ποιος ξερει τι αλλο που δε μου τα ειπε ο αντρα μου γιατι μιλαγανε ιταλικα και δε καταλαβαινα....κοινως τον ξεχεσε......απ'οτι καταλαβαινα απο το τονο της φωνης του.

μολις εκλεισε ο αντρας μου σχεδον εβαλε τα κλαματα...μετα με κατηγορησε απο το πουθενα οτι ειμαι κι εγω υπερβολικη...ενω πριν ελεγε τα ιδια με μενα :shock:

πειτε μου ρε κοριτσια να κανω πισω να βαλω λιγο νερο στο κρασι μου λογω γιορτων και να παω????προσωπικα θεωρω απαραδεκτη αυτη την επιμονη τους και οτι μας εχουν κανει μαλλια κουβαρια χριστουγεννιατικα....τοσο απαραδεκτους τους βλεπω που εχω μουλαρωσει και μας βλεπω 25 που θα παμε να τσακωνομαστε,γιατι αυτη τη φορα εχω πραγματικα νευριασει.

ακουω γνωμες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ελενακι,ελπιζω κι εγω η δικια σου να μη στο κανει συνηθειο γιατι δε σας βλεπω καλα :?

ινα χρονια πολλα κι απο μενα να χαιρεσαι τη μαμα σου και την κορακλα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

μπήκα πρωί πρωί για να ευχηθώ στα κορίτσια που γιορτάζουν κ δεν είχα νετ!!!

Ίνα μου να χαίρεσαι την κορούλα σου να είναι πάντα πολύ πολύ ευτυχισμένη κ τυχερή στη ζωή της!!!

Νατάσσα μου να χαίρεσαι το όνομά σου!!!! Ελπίζω να είσαι καλά κ ότι σε απασχολεί να είναι περαστικό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι, Κατερίνα, Άννα, Ευγενία καλημέρες!!!!

Εύη μου περαστικά σας!!!

Κατερίνα άμα δεν μπορείς μη πας…. αν της κάνεις το χατίρι τώρα θα σου κάνει πάντα τα ίδια!!! Άμα βέβαια νιώθεις πως δεν θα ταλαιπωρηθείς πολύ πήγαινε!!!

κ εγώ τελικά στη νονά μου θα πάω για παραμονή!!

Αααα Ίνα μου χρόνια πολλά κ στη μαμά σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Κοριτσια!!! :D:D:D

Ελπιζω να ειστε καλα!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Χρονια πολλα κοριτσαρα μου!!Με υγεια και χαρα!!! :x:x:x

ΝΑ χαιρεσαι την ομορφη οικογενεια σου!!!

Πολλα φιλακια.

Εμεαθε καμια σας πως πήγε η Ειρηνη στις εξετασεις;;;; :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλικη μου ειλικρινα παρολο που γενικα δε βγαινουμε εξω τα βραδια με το μωρο μπορει τελικα να πηγαινα εκει,γιατι ξερω οτι ειναι σημαντικο γι'αυτους.αλλα με τετοια συμπεριφορα μουλαρωνω κι εγω!νομιζω δε γινετε να καλεις καποιον σπιτι σου με το ετσι θελω και με τετοιο τροπο :twisted: κι εγω ετσι το βλεπω οτι αν περασει το δικο της μετα θα περιμενει συνεχεια να της κανω το δικο της.

κατι ασχετο..σημερα ο γιαννακης εκει που ηταν καλα και επαιζε ωρες ωρες σταματαγε και εκλαιγε σπαραχτικα.καπου ποναγε το μωρακι μου...τετοιο πραγμα δε μου ειχε ξανακανει μιλαμε ψιλοτρεμανε και τα χερακια του...χεστηκα πανω μου ημουν ετοιμη να το παω νοσοκομειο.λετε να ειναι δοντια?αλλα τοσο αποτομος πονος??τα ουλα του πισω παντως ειναι πολυ πρισμενα...τι να κανω να τον ανακουφισω?προστοπαρον του εδωσα ντεπον και ειναι καλα...αλλα δε γινεται και καθε μερα ντεπον αν συνεχισει ετσι?αυτο το τζελ κανει δουλεια?

παναγιωτα μου ολα καλα περασε στα γραπτα το ειρηνακι μας νομιζω τις μεινανε τα προφορικα?διορθωστε με αν κανω λαθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε εγκυούλα μας, τι τραβάς κι εσύ!!! θέλει να κοιμηθείτε κιόλας εκεί, ο Γιαννάκης πως είναι σε αυτό το θέμα κοιμάται όταν βρίσκεται εκτός σπιτιού; γιατί πχ η Αφροδίτη αν αλλάξει περιβάλλον δυσκολεύεται. Αν ο μικρός σου δεν έχει θέμα κάτι γίνεται, αλλιώς αν είναι να πάτε και να ξενυχτήσετε κρίμα και άδικο για όλους σας. Τώρα για την πεθερά σου τι να σχολιάσω... μα τι επιμονή και αυτή βρε παιδάκι μου! και κάνει κουρέλια και το γιό της, πω πω πως το αντέχει αυτό τι μάνες υπάρχουν...

Τώρα η δική μου γνώμη είναι η εξής: καταρχάς δεν μπορώ να σου πω πήγαινε ή μην πας, γιατί αυτή η απόφαση είναι δική σας και δεν θέλω να σε επηρεάσω. Θα σου θέσω μόνο μερικά πραγματάκια που θα σκεφτόμουν κι εγώ στη θέση σου και αποφασίζεις ανάλογα. Το πρώτο είναι αυτό που σου είπα ήδη, αν νομίζεις δηλαδή οτι ο Γιάννης θα κοιμηθεί και δεν θα έχετε πρόβλημα. Αν κοιμόταν θα το σκεφτόμουν ξανά, αν όχι μάλλον θα το ξέκοβα. Το δεύτερο είναι αν θα είσαι εσύ άνετα μιας και είναι προχωρημένη η εγκυμοσύνη σου, γιατί δεν ξέρω κιόλας που θα κοιμηθείτε, σε καναπέ ή σε κρεβάτι; Μετά από αυτά, αν όλα δηλαδή θα ήταν βολικά για όλους, το επόμενο που θα έκανα είναι να το ξανασυζητήσω με τον άντρα μου να δω τελικά αν άλλαξε γνώμη ή όχι. Αν ακόμα δεν θέλει να πάτε καλώς, την ξαναπαίρνετε άλλη μια φορά, της το ξαναματαδηλώνετε και κλείνετε ήρεμα το τηλέφωνο. Αν ξανακαλέσει απλά δεν το ξανασηκώνεις μέχρι τα Χριστούγεννα!! αν όμως κατάφερε να τον μεταπείσει και θέλει σώνει και ντε να πάτε, θα το ζύγιζα και θα σκεφτόμουν ποιά εναλλακτική θέλω να ακολουθήσω: να τσακωθώ με τον άντρα μου με αποτέλεσμα να μην πάμε αλλά να είμαστε τσακωμένοι, ή να το δεχτώ και να πάω και να είμαι με τα μούτρα μέχρι κάτω και να μην περάσω καλά. Το ξέρω ότι και οι δύο εναλλακτικές είναι χάλια, αλλά αφού φτάσατε εκεί πως να το αποφύγεις δεν ξέρω...

Δεν ξέρω αν βγάζω νόημα γιατί τα έγραψα γρήγορα και με διαλείμματα, ελπίζω λίγο να βοήθησα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Παναγιώτα, που είσαι εσύ χαμένη; όλα καλά; τα μικρά;

Ναι η Ειρήνη πέρασε στα γραπτά από ότι μας είπε η Αννα, θα της μιλήσω σήμερα να δω τι έκανε και με τα προφορικά μακάρι να ξεμπέρδεψε.

Η Αναστασία έχω την εντύπωση ότι γιορτάζει το Πάσχα αλλά δεν είμαι και σίγουρη... λέτε να γιορτάζει σήμερα; Νατασσάκι χρόνια πολλά και ευτυχισμένα, γιορτάζεις ή όχι δεν έχει σημασία οι ευχές πάντα καλές είναι!

Καλημέρα Αλίκη!

Αντε πάω να κάνω καμιά δουλειά, πάλι ξεσηκώστρες γίνατε μου φαίνεται και με βλέπω να μην παίρνω άδεια! φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν είναι πρησμένα το πιο πιθανό να είναι δοντάκια!!!

Κοίτα καλύτερα τα ούλα να δεις μήπως έχει καμία τρυπούλα γιατί συνήθως όταν σχίζονται πονούν τα παιδιά πολύ κ κλαίνε έτσι… ντεπόν μη του δίνεις καλύτερα συνέχεια… εγώ έχω πάρει το τζελ κ κάπως ανακουφίζεται…. Αλλά μην περιμένεις θαύματα!! Πάντως βοηθάει λίγο!!! Θα ταλαιπωρηθείς λίγο αλλά θα περάσει!!!

Εγώ Κατερίνα μου σου έχω ξαναπεί, δεν με απασχολεί πια τι θα σκεφτεί ούτε ο άντρας μου. Ότι αφορά την οικογένειά μου το συζητώ, ότι αφορά τους άλλους ανακοινώνω απλά τις αποφάσεις μου!!! Άλλωστε αυτό δεν κάνουν κ οι άλλοι??? εγώ γιατί να χαλάω την ώρα μου, τη διάθεσή μου, την ηρεμία μου??? χωρίς να τσακώνομαι πλέον λέω όοοοχιιιιι!!!!

Τρέξε τρέξε Ελενάκι για δουλειά!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!!Τι κάνετε??!!!Εμείς μια χαρά!!!Τελικά πήγα στην μαμαδοσυνάντηση!Δεν μασάω!Δεν ήμασταν πολλές,εγώ και άλλες 2 μανούλες με τους γιους τους!Αγορομάνες!!Καλά ήταν!!

Το Ειρηνάκι πέρασε και στα προφορικά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Εν τω μεταξύ την έπαιρνα τηλ. και μου το έκλεισε στα μούτρα και σκέφτομαι ωχ.....μάλλον είναι χάλια και δεν θέλει να μιλήσει!Μετά με παίρνει αυτή και ακούω μια φωνή χάλια....ωχχ λέω...Και μετά μου λέει πέρασε!!!Είχε πολύ άγχος μωρέ το κορίτσι μας!!!Επιτέλους ξεμπέρδεψε και τώρα τρέχει για το παρτάκι!!! :D

Κατερίνα,το αν θα πάτε ή όχι εξαρτάται μόνο και μόνο από εσένα και τον άντρα σου!!Εγώ δεν θα πήγαινα μόνο και μόνο γιατί με ζορίζουν,αν όμως έβλεπα ότι θα μάλωνα με τον άντρα μου,μάλλον θα του έκανα το χατίρι αλλά θα της τα έχωνα της πεθεράς!!!Όσο για τον μικρό μπορεί να είναι δοντάκι ή κοιλίτσα...μην αγχώνεσαι!

Χρόνια πολλά και σε όσες γιορτάζουν!!

Ίνα θα περιμένω γλυκό!!!!!Μιαμ μιαμ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχετε δικιο κοριτσακια μου αν δω οτι τραβαει πολυ το πραγμα θα δω τι θα κανω...δε νομιζω παντως να εχει αλλαξει γνωμη,απλα χθες στεναχωρηθηκε και μιλησε ετσι.ελενακι ο γιαννης γενικα δυσκολευεται τελευταια ακομα κι εδω να κοιμηθει...ξερω οτι το καθε παιδι οπως το μαθεις ειναι αλλα σε αυτη τη φαση δεν ειμαι και για πειραματα...η αληθεια ειναι στεναχωρηθηκα πολυ με τον αντρα μου χθες..αλλα απο την αλλη καλυτερα να στεναχωριουνται οι αλλοι παρα εγω συνεχεια!

ελενακι βουρ στη δουλεια να ευχαριστηθεις τη μπεμπουλα σου την αλλη βδομαδα!

αναστασια χρονια πολλα αν γιορταζεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι θελεις να μαθει μια τουρκικη λεξη η πεθερα σου "ai sixtir" Τουμπανο σε εκανα που να μην ησουν κι ολας.Νοτια Ιταλια η προελευση?Του χρονου νομιζω οτι πρεπει να πεισετε τη "μαμα" να παει να γιορτασει στην Ιταλια να νιωσει καλυτερα.

Περα απο την πλακα 1ο συμφωνω με την Ελενη αλλα βαλτα κατω μαζι με τον αντρα σου τα θετικα και τα αρνητικα και αποφασιστε μαζι μερες που ειναι.

Ευχαριστω για τις ευχες αν και μεχρι τωρα τρεχω.Η μητερα κανει την κινεζα και ετοιμαζει το δικο της σπιτι για επισκεψεις και η εγγονης της εδω βαζει το σκουφο και θελει τατα.

Ξερω αλλη μια που ξυπνησε το πρωι και φωναζε γκαλα!!Της εδειξα οτι ειναι νυχτα της ειπα οτι δεν εχουμε γκαλα και θα φερει ο μπαμπας το πρωι και ευτυχως ξανακοιμηθηκε.Αντε τα λεμε μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ινα χρονια πολλα για την κορουλα σου και την μανουλα σου!!!

θελουμε γλυκο απο τα χερακια σου...το απογευμα με πιανουν κατι υπογλυκαιμιες...να ειναι καλα τα σοκολατακια κι οι μερεντες ολου του κοσμου :oops::oops:

Αννα ο Ηλιας οταν περπατησε,εκανε τρια-τεσσερα βηματακια κι επεφτε...μετα ομως δε μπουσουλαγε,αλλα σηκωνοταν και συνεχιζε να περπαταει..γενικα ο Ηλιας δε μπουσουλησε ποτε...μονο τωρα το κανει,οταν βαριεται ή οταν ειναι νυσταγμενος..

χαρας στο κουραγιο σου που πηγες σημερα στην συναντηση!!ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ!!!

Αναστασια αν γιορταζεις:ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ!!!

για τα υπολοιπα που γραφεις: :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Ελενη τρεχα να τελειωσεις γιατι αδεια δε θα παρεις!! :-p:-p:-p

εγω ειχα υπολοιπο τρεις μερες και καβαντζωσα τις τρεις Πεμπτες,αρχης γενομενης την σημερινη...οποτε μεχρι του Αγ.Ιωαννη,απο Πεμπτες θα ειμαι home!!!!με το Ηλιακι!!!!

τρεμε Γκορτζο!!!! (ΕΝΝΟΩ ΤΗΝ ΧΟΝΤΡΗ..ΚΟΙΝΩΣ ΠΕΘΕΡΑ....)ΑΣΧΕΤΟ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ :lol::lol:

Ευη περαστικα στην Φλωριτσα και στο μεγαλο σου αντρακι!!

μη τρελαινεσαι με τις γιορτες!!αρκει που ειστε ολοι μαζι στο σπιτι!!αυτο ειναι το πνευμα των Χριστουγεννων:η οικογενεια ενωμενη...ολα τα υπολοιπα ειναι για τους χλεχλεδες!!!

μεταξυ μας ποτε δε μου αρεσαν τα Χριστουγεννα:παντα με μελαγχολουσαν...δε μπορουσα ποτε να καταλαβω γιατι τοτε ο κοσμος ετρεχε να αγορασει ρουχα,δωρα,στολιδια....κλπ...και παντα ρωταγα τους γονεις μου γιατι δεν το κανουν αλλες μερες; απλα,ολα συνηθεια ειναι...δε μπορω να μπω ποτε στο τρυπακι:Χριστουγεννα!!ουαου!!!! ε και; αλλες μερες δεν ειμαστε χαρουμενοι;δεν ευχομαστε;ω!!!!ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΤΕΝΝΑ...νιωθω σαν τον γκρινιαρη στα Στρουμφακια!!!κι ειδικα με τα οικονομικα που ειναι χαλια....λεω παλι καλα που εχουμε τον αρτον ημων τον επιουσιον!!!!

Ευγενια με το καλο να πατε και να περασετε ΣΟΥΠΕΡ!!!! (σκατουλα!!οχιιιιιιιιιιιιι δε ζηλευω!!!! :oops::oops::oops: )

Αλικη γεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! δε θυμαμαι τι εχεις γραψει,αλλα @};-@};-@};-:oops::oops::oops:

Κατερινα εσυ εισαι ειδικη περιπτωση,θα ασχοληθω με την παρτη σου σε λιγο :lol::lol: κι εγω μαζι σου ειμαι,τα ιδια διλημματα εχω!!

Παναγιωταρα!!! τι κανεις ρε!!!!!!!!!!!!!!!

Σαρα αγαπημενη!!!! ειδες που τους εσκισες τα σωβρακα!!!! καλα κρασια τωρα!!!!!!!!!!!!!! ΤΙ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ ΘΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΩΡΑ Ε;;;;;;;;; :ymparty::ymparty::ymparty:

Μαρια πού εισαι;Ρουλα πού εισαι; παιζετε κρυφτο;;;;

Ελιζα συγνωμη αλλα δε θυμαμαι ποιος γιορταζει απο το σπιτικο σας....παντως χρονια πολλα!!!

ο Γερμανος μου εχει χτυπησει την πορτα για παρα πολυ καλα!!! :roll::roll::roll:

ο Ηλιας αυτη την στιγμη φτυνει τον τοιχο αντι να κοιμαται και τα νευρα μου ειναι :evil::evil::evil::evil: παω να διορθωσω λιγο την κατασταση κι επανερχομαι!!!

ελατε το απογευμα για καφε!!! "θα τον πιω" με την χοντρη και θελω συμπαρασταση =))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για σας κοριτσια...

Μπικα μονο για να ευχυθω στις εορταζουσες γιατι σημερα λιτουργο με το εφεδρικο..

Χρονια πολλα Αναστασια παντα γερη και ευτυχιζμενη να εισαι..

Ινα να χαιρεσε την κορακλα σου και την μανουλα σου, υγεια πανο απο ολα...

Εγω περασα ενα ενδιαφερον βραδυ, κοιμηθικα στης 6 το προι :roll::roll::roll:

Ο μικρος ξιπνισε 2 φορες για τα γνοστα νανουριζματα, ταιζματα και η Φλωρα ψινοταν στον πιρετο.

Σημερα ανεβασε μεχρι 39,9.

Μ α κ α ρ ιιιιιιιιιιιιιιι να μην κολισει ο μικρος καικα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Γεια σας κορίτσια μου!!!σήμερα όμορφη μερα....έχουμε το πάρτυ του μεγάλου μου ...κλείνει τα 12 το παλικάρι μου🩵😍 θα πάμε σε ίντερνετ καφέ για τα γενέθλια...πάνε οι παιδότοποι πλέον...τώρα κάνουμε εφηβικά πάρτυ 😉
    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.Τα γράφεις πολύ όμορφα και με εκφράζουν όλα.Εχω σκαμπανεβάσματα αρκετά.Προσπαθω όμως....Καλή επιτυχία και σε σένα.Ποτε θα κάνεις χοριακη σου είπε;Σε 11 μέρες ;
    • Καλησπέρα κοριτσαρες! χάθηκα εγώ τελείως...σας διαβάζω όμως τόσο καιρό 😍 εγώ όλα καλά προς το παρόν...απο βδομάδα θα κάνω καμπύλη και εξετάσεις αίματος για να δούμε τι γίνεται! εδω στην περιοχή μου ηταν κλειστά τα μικροβιολογικά αυτή τη βδομάδα..δεν ξέρω αν κρατήσει κ άλλο βέβαια! Δευτέρα στις 19.00 εχω ραντεβού με την γιατρό μου! εγω κορίτσια έξω θα γεννήσω πρωτα ο Θεός..στο Ιασώ είναι η γιατρός μου...δεν ήθελα με τίποτα νοσοκομείο...εχω πολυ κακη εμπειρία απο τα νοσοκομεία γενικά και δεν υπήρχε καμια περίπτωση να πάω νοσοκομείο! εντωμεταξυ δεν έχω ξεκινήσει να παίρνω απο πράγματα τίποτα...μονο μια κουβερτουλα πήρα που έτυχε πάλι και την πήρα! αλλά σιγά σιγά πρέπει να ξεκινήσω... εσείς έχετε ψωνίσει; εμένα μ εχει τρελάνει στις κλωτσιές ο μπέμπης και κυρίως το βράδυ οταν πάω να ξαπλώσω 🤷 σήμερα είμαι 25+3...στον έβδομο μήνα πότε μπαίνουμε; η γιατρός μου δεν μετράει με μηνες αλλα με εβδομάδες και εγω μπερδευομαι πολύ..
    • Κουράγιο Μαριλου μου! Την έκανα κ εγώ χτες την ΕΤ. Όλα καλά πήγαν κ ξεκίνησε και η δική μου αντιστροφή μέτρηση. Μέχρι τώρα είμαι καλά. Αλλά ξέρω πως όπως περιέγραψες τα σημερινά σιυ συναίσθηματα, θα μοι έρθουν κ εμένα. Όπως πάντα. Είναι τόσο δύσκολο να προσπαθούμε να ελέγχουμε το ίδιο μας το μυαλό. Αλλά πάντα να κερδίζει..  Έχω στο μυαλό μου ότι θα τα περάσω όλα αυτά τα σκαμπανευασματα κ έτσι προετοιμαζομαι αρχικά στο να τα αποδεχτώ και Κ να μη νιώθω άσχημα ακόμα κ για τις άσχημες σκέψεις μου. Όλα τα συναισθήματα μας είναι δικά μας και είμαστε εμείς. Είναι μέρη του εαυτού μας κ τα αγαπάμε. Προσπάθησε να σκεφτείς ότι είναι οκ να σκέφτεσαι αρνητικά κ να πέφτεις. Είναι οκ κ να ξυπνάς πλυμμηρισμενη από ελπίδα..  Ας μην ενιχοποιουμε κανένας μας συναίσθημα! Ειμαστε εδώ να ακούσουμε τα πάντα κ να τα αποδεχτούμε! Καλα έκανες και εκφράστηκες εδώ!  Πάμε γερά!!!! Ελπίδα! 🤞🤞
    • Ναι ναι…η @Raf123 θα καθορίσει την δυναμική του μήνα….🤣🤣🤣 @Pinacolada μπράβο στο αγόρι που άντεξε τις δοκιμασίες των διακοπών!!! Είναι έτοιμος για τις επόμενες…. Όσο για το ότι κατάλαβες που μοιάζει το παιδί….έκλαψα αλήθεια….
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...