Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το Εξπρες του βυζονυχτιου Νο 54-Χτυπα και αλλο θα το αντεξω!


Recommended Posts

Καλημερα!!!!

Μα τι πολλα γραψατε???Θουλη βραλε το σφυρι σου(να βγαλω κ εγω το δρεπανι μου :P:lol: )Οχι μονο πολλες σελ αλλα γιγαντια ποστς! :D:D:D Γελαω αλλα παλι δε θα σχολιασω σχεδον τιποτα...Εχω χασει τον ιντερνετικο εαυτο μου! :(

Η Αννυ ειναι με τη γιαγια της(την απο πανω) μετα απο 1 βδ που ειχε να την δει...Μαλλον της ειπε ο αντρας μου πως θελω να μου τηλ πριν ερθει κ εκεινη απειχε... :twisted::twisted: Οχι πως τωρα με πηρε τηλ.... :twisted::twisted: Δεν πειραζει...ας χαρει την εγγονη της...Οσο αντεχω κ δεν εκρηγνυμαι :lol::lol: (πωπω λεξη που χρησιμοποιησα!Με θαυμαζω :lol::P:P:P:P !Ιουλια παραδεχεσαι? :P )

Παναγιωτα εχω σκασει στο γελιο με το κρυφοτσιμπημα σου!!!! :lol::lol::lol::lol: Εισαι θεα!!!!

Κ εγω την τσιμπαω τελευταια...Βασικα την σφιγγω γτ δεν θελω να κανω τιποτα αλλο...Με εχει τρελλανει ρε κοριτσια..ΑΛΛΟ παιδι! :?:?:?

Επισης Γιωτα με το πιου-πιου :lol::lol::lol: !Ξερω δεν ειναι για γελια,ουτε ευχαριστο αλλα...Πολυ εμπνευσμενο! :lol::P:P

Ιουλια το σημαδεψες το αμαξακι?Καλα σου ειπε ο Χ!Δεν αξιζει να το φτιαξεις!Μικρη ζημια εκανες! :P

Για να μετριασω την στενοχωρια σου θα ομολογησω πως κ εγω εχω γρατζουνισει μια φορα το αμαξι(μια γραμμουλα μικρηηηη μικρη οπως λεει κ ο Γ! :lol: ) με αλλο παρκαρισμενο! L-)L-)L-)L-) Αλλα δεν επαθε ο αλλος τπτ κ το δικο μου φταχτηκε στο λιζινγκ!Φυσικα δεν ειπα στον Α πως εγω εκανα τη γραμμουλα! :lol::lol::lol::lol::lol::oops::oops::oops:

Σισσυ μου ωραια τα ειπες στην διευθυντρια!Μπραβο!Και μπραβο και που προσπαθεις κ αλλαζεις οσα δεν σ'αρεσουν στο χαρακτηρα σου για χαρη του παιδιου!Με βαζεις σε σκεψειθς για εμενα αλλα ειμαι πολυ μπερδεμενη...!

Α!Παναγιωτα δε θα σχολιασω αυτο το "εχω μιλησει σχεδον με ολες εκτος απο Νατασουλα-Ιουλια"...Γαιδουρα! :P:P

Αφρο ευχομαι απο την καρδια μου ο Π να ειναι πανευκολος στο φαγητο κ να βγαλεις τα απωθημενα σου!!! :D:D:D

Φρανιτα μου τι να το κανω το σπιτι ρε συ?Μεσα στη βρωμα να το εχω?Μην φανταστεις...τα βασικα κανω(σημερα εχω την τουαλετα :ymsick: )

Λενα πανυψυλος ο Στασης! :D:D

Λανακι κουραγιο...Προσπαθησε να μην χτυπησεις κεφαλι στον τοιχο! :roll:

Χρυσουλα μου επισης!Και γτ κυρια μου σκεφτεσαι πως δεν ειναι καλα...Μην κολλας ετσι ΣΟΥ κανεις κακο! :YMHUG:

Χθες ηπιαμε καφε με Νατασα-Θου(σας το ειπαν?!).Πολυ γελιο!!!Ειδικα με την αναπαρασταση της γεννας της ΘΟΥλης! :lol::lol::lol:

Μετα (για να καταλαβετε ποσο μαζωχα ειμαι) πηγα κοσμος με την Α,με ξεπατωσε με τις παραξενιες κ τις γκρινιες,και τα απειρα θελω της...Και στο τελος την πηρα κ για φαγητο στο φραιντεις!1η φορα που φαγαμε εξω οι 2 μας!!!! :D:D:D Οκ ας μην σας πω τι εκανε ΚΑΙ εκει!!! :o Νομιζω πως το φαγητο μου σταθηκε στο λαιμο(και ακομα εκει ειναι!!! :lol: )

Θα συνεχισω στις υπολοιπες 5 σελ που εχω...! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 976
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημέρα ωρέ τσούπρες!

Δεν αντέχω άλλη γκρίνια..... Από χθες, μ' έχει τσακίσει το άτιμο το μικρόβιο!!! %-(

Δεν μπορώ να σας γράψω, δεν μπορώ να κάνω δουλειές, δεν μπορώ να κάνω τίποτα!!!! :evil:

Ουφ!

Σας φιλώ, αυτό μπορώ να το κάνω!! :P:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου πω? αυτή είναι και η δική μου ανάγκη!!! :?

η αναγώριση όλων αυτών που κάνω!!!! :roll::roll::roll:

Argyrv katarxhn kalo jekinhma me ton paidiko σε λιγες βδ!Ολα να πανε τελεια κ να εχετε την ευκολοτερη προσαρμογη!

Πανω σε αυτο που παραθετω απο τα λεγομενα σου ειχα καποιες σκεψεις χθες..Βασικα ειδα στο παμε πακετο(το βλεπω οταν θελω να κλαψω με θεματα αλλων για να ξεχναω δικα μου κλαψοθεματα :lol: :lol: ) ενα γιο που ειχε 12 χρ να μιλησει στη μανα του και συνεχιζε να μη θελει να τη βαλει στη ζωη του!Δεν τον αδικισα(με τα λιγα που ακουσα!).Αυτη η μανα εβγαζε μια ζωη τα απωθημενα τα δικα της(του χαρακτηρα της) και του διαζυγιου της!Ακομα κ τωρα μιλουσε για τον εαυτο της κ για το ποσο την αδικησαν (αν ειναι δυνατον) τα παιδια της κ ο κοσμος ολος κλπκλπκλπ!αηδιασα!

Σε συνδιασμο με δικες μου σκεψεις ,προβληματιστηκα!

καποιες στιγμες(νομιζω ολες μας!) σκεφτομαστε "¨Μα ουτε ενα ευχαριστω?Μια επιβεβαιωση οτι εκανα κατι σωστο,οτι προσφερω μεσα σε αυτο το σπιτι κ την οικογενεια.οτι μεγαλωνω σωστα(οσο δυνατον) το/τα παιδια μας μκλπκλπ"...Αναρωτιεμαι απο ποιον γυρευουμε "ευχαριστω"...Απο τα παιδια???Δεν νομιζω!Απο τον συζυγο και το περιβαλλον?Ισως!Αλλα γιατι????Αν δεν υπηρχε ο συζυγος,αν μεγαλωναμε ολομοναχες ενα παιδι(ή 2 κλπ) θα περιμεναμε απο καποιον "ευχαριστω"????Εγω τουλαχιστον,οχι!

Εχετε κατι να πειτε πανω σε αυτες τις σκεψεις? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια εγω ειμαι τςη φιλοσοφια οτι παιδια κανουμε για τα μεγαλωσουμε και να ειναι ευτυχησμενα. Να κανουν τη ζωη της και εμεις τη δικη μας.

Οσα κανουμε για αυτα δεν τα βλεω ουτε ως θυσιες ουτε φυσικα περιμενω ευχαριστω, ανταποδωση, γηροκομησμα κλπ κππ κλπ.

Τα γενησα γιατι το ηθελα και για να ειναι ευτυχησμενα, οσα γινονται ξενυχτια, εξοδα, φροντιδα, συμπαρασταση, ειναι ο φυσιολογικος τροπος μεγαλοματος ενος παιδιου.

ΟΚ νευριαζω, ΟΚ θυμονω, ΟΚ ειναι ωρες που λεω θελω μια ωριτσα..μονο μια ωριτσα ηρεμιας...αλλα αμεσως μετα θυμαμαι αλλα πραγματα, σκεφτομαι αλλα πραγματα πιο δυσαρεστα και συνερχομαι αμεσως

δεν κανω τιποτα απο οσα κανω γιατι περιμενω ανταποδωση οποιασδηποτε μορφης, μου αρκει μια αγκαλιτσα ενα φιλακι , μου αρκει να τα βλεπω να μεγαλωνουν υγυη και ευτυχσηεμα, να κανουν ονειρα για τη ζωη τους και να τα πραγματοποιουν, θα κανω οτι περναει απο το χερι μου για να τα καταφερουν αλλα δε θα ξεχασω τον εαυτο μου.

Δεν ειναι ολοκληρη η ζωη μου και το ειναι μου τα παιδια μου..υπαρχω και εγω, εχω αναγκες τις οποιες οφειλω και σε μεγαλο βαθμο πρεπει για το καλο των παιδιων το ψυχολογικο κομματι κυριως να ικανοποιω

Αμα δεν κανω πραγματα για μενα, θα βγαζω αποθυμενα στα παιδια μου, ειτε τωρα ειτε μετα..

δενε χει νοημα να θελεις να σου πουν ευχαριστω για κατι το οποιο κανεις επειδη το επελεξες...

εγω επελεξα να κανω παιδια, οποτε υποκειμαι στις συνεπειες των επιλογων μου if you know what i mean..και να σου πω κατι..οσα και να τραβαω...γουσταρω αυτες τις συνεπεις..

τα λατρευω τα σκατουλια μου, δεν τα χορταινω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστ. ΟΧΙ δεν περιμένω ευχαριστώ από τα παιδιά μου, δεν τα ρώτησα αν θέλουν να έρθουν σε αυτόν τον κόσμο, μόνη μου το αποφάσισα (με τον άντρα μου), είμαι υπεύθυνη για εκείνα, πρέπει εγώ να τους προσφέρω τα πάντα, σύμφωνα πάντα με αυτά που μπορώ, με τις δικές μου δυνατότητες κ.λπ., αργότερα στην ζωή τους, όταν θα είναι ενήλικες και σωστοί άνθρωποι (ελπίζω και εύχομαι) ίσως να μοπυ πουν ευχαριστώ για όσα έκανα για εκείνους, αλλά και πάλι δεν είναι υποχρεωμένοι δλδ και να μην μου πουν δεν θα με πειράξει :!: ....τώρα επειδή, ακριβώς, δεν είμαι μόνη μου, δεν (?) μεγαλώνω μόνη μου (?) τα παιδιά, αλλά πέραν του μεγαλώματος και της φροντίδας δύο μικρών ανθρώπων, είμαι υπέυθυνη και για την καθημερινότητα του σπιτιού, την καθαριότητα όλων, φαγητό όλων περιλαμβανομένου και του άντρα μου και για αυτό δεν είμαι υποχρεωμένη να το κάνω......για αυτό λοιπόν θα περίμενα κάποιον να μου πει έστω και ένα μπράβο και όχι να μου λέει αυτά που είπε ο άντρας της Λενάκι!!! :!:

αν ήμουν μόνη μου, δεν θα απαιτούσα από κανέναν να μου πει μπράβο, όμως τότε θα ήμουν ΜΟΝΟ ΕΓΩ υπεύθυνη και δεν δεχόμουν από κανέναν άλλο οποιοδήποτε σχόλιο.........

δεν ξέρω αν κατάλαβες τι εννοώ :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάκι ρεσεψιον είμαι και δεν στέκομαι απλά όπως είπε η Αναστασία...γαμ....στε κανονικότατα!!!

Χιλιάρι ξενοδοχείο όχι απλά πολύ δουλειά,δεν προλαβάινεις να ανασάνεις,ειδικά το καλοκαιρι...

Α, στις 24 τελειώνω επιτέλους!!!Τέλεια!!!Να βγω ταμείο γιατί μας έχει απλήρωτους από τον Αύγουστο :twisted::twisted:

Κατερινα μου ξεκινησα να σου γραφω ενα κατεβατο για την αποψη μου με παραδειγματα ανθρωπων που δουλευουν οσο εσυ κ σε ειροτερες συνθηκες με μισους στο 1/3 του δικου σου κλπκλπκλπ...Αλλα δεν εχει νοημα...Τα εσβησα γτ η κυρια νοοτροπια μου λεει οτι θα επρεπε ΚΑΙ εκεινοι να παιρνουν μισθο σαν το δικο σου κ οχι εσυ τον δικο τους....Τεσπα...Αν θελεις περαιτερω κουβεντα επι του θεματος,πολυ ευχαριστως! ;)

Αργυρω τι γλυκα χαμογελακια!!!για ζουληγμα τα μωρα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σελ 76-78 δεν τις διαβασα..Ελαχιστα αλλα δεν προλαβαινω και αν δεν γραψω τωρα για το θεμε που "ρωτησα" θα το ξεχασω και αυτο!

Χρυσα-Αργυρω συμφωνω απολυταμαζι σας!!!

Αργυρω μου λιγο-πολυ ξερεις σε τι φαση ειμαι.Οποτε εσενα κ αν δε σε καταλαβαινω για τις σκεψεις σου! ;)

Ομως ειλικρινα θεωρω πως οσο δεν δουλευω...Οκ ας πλυνω κανα σωβρακο! :lol::lol::lol: αν δουλευα ολα θα -θεωρουσα αυτονοητο πως θα-ηταν μοιρασμενα!

το ευχαριστω για το πλυσιμο σωβρακων :lol::lol::lol: ειναι το αυτοκινητο μου,οι βενζινες μου,τα ψωνια μου κλπ... :roll::roll::roll: Οπως εγω δεν του λεω ευχαριστω καθε φορα που ψωνιζω κατι ετσι δεν με νοιαζει κ αν μου πει εκεινος ευχαριστω που εκανα δουλειες!...Ετσι σκεφτομαι σε ΑΥΤΗ τη φαση της ζωης μου...Αυριο ισως αλλαξω!

υγ.Βεβαια ενα φιλι κ μια αγκαλια δε θα εβλαπτε σαν επιβραβευση;) Γενικως μιλαω κ οχι για εμενα κ τον Α :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω νομιζω οτι το να λες ευχαριστω με υλικα πραγματα ειναι "ανηθηκο"

μοιραζομαστε τη ζωη μας με τον συζηγο και ειτε δουλευει ο ενας ειτε ο αλλος ειτε και οι δυο μοιραζομαστε κυριως τις στιγμες

θεορω "ανταμοιβη" για τις "υπηρεσιες" πλυσηματος συδεροματςο φροντιδας κλπ την κατανοηση τον σεβασμο την αγκαλια κλπ...

δε θα μου αρεσε πχ να πεταει ο Ο παντου πραγματα για να τα τακτοποιησω εγω επειδη δεν δουλευω η να πρεπει να του μαγειρευω 2 διαφορετηκα φαγητα και εκεινος να μου αντισταθμιζει πχ μια χρυση βιζα. το σωστο θα ηταν να εκτιμαει αυτα που κανω να με φροντιζει και αυτος με τη σειρα του..πχ να ΜΗΝ πεταει τα πραγματα που μολις τακτοποιησα ..

η Βιζα ειναι αυτονοητη :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα..

Τι κάνετε;;;Εγώ καλά...Σχετικά...Πάλι ξύπνησε η μικρή κι έκλαιγε ενώ δεν ήθελε καν βυζί, αλλά ευτυχώς κοιμήθηκε αμέσως... :roll::roll::roll::roll:

Ρε κορίτσια μου λένε και η μάνα μου και η πεθερά μου ότι η μπέμπα όλη μέρα είναι ένα αγγελούδι..Κιχ δεν βγάζει...Ε, με το που γυρίζω σπίτι και με βλέπει συφιλιάζεται... :twisted::twisted::twisted: Αρχίζει με γκρίνια...Μέχρι να πάρω αγκαλιά την Ιω, να μου πει λίγο τα νέα της, να αλλάξω, να πλυθώ, η γκρινια έχει γίνει απαρηγόρητο κλάμα με νεύρα.... :shock::shock::shock::shock: Γιατί ρε πούστη μου;;;;; :roll::roll::roll: Λες και το κάνει επίτηδες... :roll::roll::oops::oops::oops: Οκ, καταλαβαίνω ότι της λείπω πολύ, αλλά αυτή με "βλέπει" και τις 2-3 φορές μες στη νύχτα που ξυπνάει... :roll::roll: Η Ιωάννα μου πότε με βλέπει;;;; :roll::roll: Μια ώρα το πρωί και 1-2 ώρες το βράδυ που γυρίζω.... :twisted::twisted::twisted:

βικάκι μου χρόνια πολλά κοριτσάρα..Να είσαι γερή, να χαίρεσαι την γλωσσοκοπάνα σου και σε λίγο καιρό να κρατάς στην αγκαλιά σου τον υγιέστατο μπεμπαρο σου... :x:x:x:x

Συμπεθέρα Λένα δεν μπορώ να σε φανταστώ να φωνάζεις στον Στάση και να τον χτυπάς κιόλας... :roll::roll::roll: Τελικά δεν πρόλαβα σήμερα να πάω ταχυδρομείο... :oops::oops::oops: Τη Δευτέρα... :D:D:D:D I promise!!!!!!

Αρτζιιι τι ωραία φωτο... :x:x:x Κουκλιά και τα δύο... :x:x:x

Θου αντέχεις μωρή;;;; :lol::lol: Σοκολάτες δε θα μου στείλεις;;;; :roll::roll::roll::twisted::twisted:

Σίσσυ την πήγες μωρή με τα στενά παπούτσια;;;; :o:o Θα πεθάνει το καημένο μεχρι να πας να την πάρεις... :?:?:? Επίσης είσαι ΠΑΣΤΡΙΚΙΑ.... :lol::lol::lol::lol:

Χρυσαααααα ρε αμα κολλήσει τπτ ο Φοφος από κανένα παιδάκι;;;;; :roll::roll::roll: Συμφωνώ σε αυτό που λες για την ανταμοιβή, αγκαλιές κλπ... ;);)

Ψηλέγκω κι εγώ την είδα χθες αυτή την ιστορία στη Χατζηβασιλείου..Όντως η τύπισσα ήταν απίστευτη..Ο εαυτός της πάνω από όλα..Και όσα έχει περάσει... :roll::roll::roll:

Σε αυτό που λες στην Κατερίνα, θα σου πω ότι μιλάς από τη θέση του κεφαλαίου και του αφεντικού... :roll::roll::roll::roll: Αμα δουλευες θα τα έβλεπες αλλιώς... :roll::roll::oops::oops: Εγώ προσωπικά στερούμαι όλη μέρα τα παιδιά μου για να παίρνω τα ίδια λεφτά με ένα δημόσιο υπάλληλο που από τις 3-4 και μετά είναι στο σπίτι του... :roll::roll::roll: Αλλά δε φταίει ούτε ο δημόσιος υπάλληλος..Ούτε εγώ που παίρνω περισσότερα από κάποιον άλλον που δουλεύει περισσότερο σε ένα εργοστάσιο... :roll::roll: Κατάλαβες τι θέλω να πω;;;; :roll::roll::roll:

Καλώς κακώς υπάρχει ανισότητα..Και ο καθένας θεωρεί τη δουλειά του δύσκολη και κουραστική και θεωρεί ότι δεν παίρνει τα λεφτά που του αξίζουν... Μεγάλη ιστορία...

Έχουμε φίλους που μόνο ο άντρας δουλεύει στην επιχειρηση του, η γυναίκα σπίτι μεγαλώνει το παιδί τους, ο άντρας της της κολλάει ένσημα και αυτή θα πάρει ΌΟΟΟΟΟΤΑΝ πάρει την ίδια σύνταξη, μπορεί και μεγαλύτερη με μια γυναίκα που δούλευε 35 χρόνια, συντηρούσε σπίτι, μεγάλωνε παιδιά κοκ..... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll: Ε δεν είναι δίκαιο...όπως και να το κάνουμε... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στις κουρασμένες μανούλες του τρενακίου!!!!

Βικάρα χρόνια πολλά, με το καλό το μωράκι σας και να είναι υγιέστατο εύχομαι!!!

Σίσσυ να πω στην Παναγιώτα να βγούμε στα φανάρια ρε, κάτι θα βγάλουμε :lol::lol::lol:

Μπράβο σου νοικοκυρούλα που έκανες τόσα πράγματα,εγώ ήθελα να μαγειρέψω για σήμερα και το ξέχασα το ζώον :oops::oops::oops:

Χρύσα περαστικά σας κορίτσι μου!!Για πες καμιά καλή συνταγή για κέικ να δώσω και στην μικρή μου!

3 ώρες το γράφω θα έχετε γράψει πολλά επανέρχομαι,με πρήξανε και είμαι μόνη μου :twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθριν σε ποιο ξενοδοχειο δουλευεις καλε...στειλε πμ...να δω που εχω βισμα..ελπιζω οχι στο Δαναη... :lol::lol::lol:

Κοιτα εγω κανω την κλασσικη συνταγη για κεικ στην οποια βαζω η θρηματισμενα καρυδια- δεν το συνιστω εαν δεν εχει φαει ακομα και φοβασαι μη πνυγει , ειτε κομματακια απο αποξηραμενα φρουτα, ειτε σταγονες κουβερτουρας

Το Σκ θελω να φτιαξω κουλουρι γεμυστο με ανθοτυρο για να δοσω στον μικρο για προιονο στο σχολειο για να μη τρωει καθε μερα μουσλι...

βασιακ χτε ςπου πηγα σουπερ δεν βρηκα ολα τα υλικα απο τα οποια του φτιαχνω το μουσλι :lol::lol::lol:

Το μονο καλο ειναι πως την Κυριακη ειμαστε καλεσμενοι στη μαμα μου..χαχααχ.

Γωγω πηρα τηλ στον παιδικο και δεν τον βαλανε..εχουν ολα και ολα 2 παιδακια αρωστα αλλα αφου δεν ανεβασε πηρετο δεν τον βαζουν

Εχεις απολυτος δικιο σε συτο που λες για τη δουλεια

ξερω φιλες μου - πολυ πολυ ευκαταστατες που πηραν τα παιδια τους νεσω ΕΣΠΑ λογω διαφορων λογιστικων κολπων των μπαμπαδο- αντραδων τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα αυτό εννοώ αναγνώριση κλπ αλλά συμφωνώ βεβαίως βεβάιως και με την βίζα και με ένα πληρωμένοι ΣΠΑ!!!!!! :lol::lol:;)

Αναστ. Το αυτοκ , τα ψώνια τα θεωρώ δεδομένα και όχι αναγνώριση...........

Πάντα ήμουν της άποψης ότι από την στιγμή που αποφασίζει ένεση ζευγάρι να ζήσει μαζί όλα είναι διά δύο!

Όταν όμως γίνονται μόνο από έναν τότε μία αναγνώριση ή ένα μπράβο πρέπει να υπάρχουν!!! ;)

Γωγώ πάντα τα παιδιά ζητούν πράγματα από την μαμά τους , να το ξέρεις π.χ τα δικά μου κάθονται με τον μπαμπά τους στον καναπέ, εγώ δεν είμαι παρούσα ε με το που θα με δουν θα ζητήσουν κάτι είτε να πιουν έιτε να φάνε κάτι .......

Λένα ήθελα να σου πω ότι εμένα με βοηθούσε πολύ όταν το βράδυ, αφού έβαζαν τον Λ για ύπνο, καθόσον στον καναπέ και έβαζα τα πόδια μου σε μια λεκάνη με ζεστονερό και αφρό λουτρό και άλματα, με ξεκούραζε!

Αυτό καί για την Βίκυβέβαια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ τα παιδιά μου είναι ωραία όταν γελούν, αλλά η Ρ είναι ωραία και όταν κλαίει, έχει ένα απίστευτο ύφος, πολύ αστείο και γελάω :lol::x

Πάω να μαγειρέψω!!

Τουλάχιστον ο νέος πρωθυπουργός έχει ωραίο όνομα!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σχολιασω?με καταθλίψατε... δεν ρωτάει καμμιά σας τον αντρα της προτου κανει μια αγορά? :? να δω απαντησεις κ θα επεκταθω..προβληματιζομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαυρογιωτινι μου τι επαθες;;;;

Εξαρταται...συνηθως δεν ρωταω τον Οδυσσεα...

για τα καθημερινα πραγματα δεν τον ρωταω καθολου..τι να ρωτισω..αν θα παρω παπουτσια το παδσι η εμενα;;;;αν θα παω ΣΜ..λαικη;;;

αν θα αγορασω καλλυντηκα;;;; οχι ποτε και δεν τιθετε καν θεμα απο μερους του...ακομα και εαν αυτο σημαινει οτι θα παρω την καρτα απο τη δικη του μισθοδοσια και θα ξοδεψω τα "δικα" του λευτα

αν ειναι να αγορασω πχ καινουριο αυτοκινητο ναι..οχι θα τον ρωτισω αλλα θα το συζητησουμε

Το ιδιο φυσικα ισχυει και για τον Ο...αγοραζει καποια πραγματα που χρειαζετε και δεν ρωταει..

συνηθως δε εχουμε καποια λευτα στο σπιτι για να κινουμαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτίνι εμείς συνεννοούμαστε για τα πάντα...Φυσικά και θα ρωτήσω αν θέλω να πάρω κάτι για μένα ή τα παιδιά...Του στυλ χρειαζόμαστε αυτό...Και το βρίσκω και λογικό μάλιστα..Το ταμείο είναι κοινό, τα κουκιά μετρημένα, οπότε δεν μπορούμε να κάνουμε του κεφαλιού μας... :roll::roll::roll::roll:

Για τα μόνα που δεν τον ρωτάω είναι τα ψώνια του σούπερ μαρκετ που δεν μπορώ να περικόψω κάτι που χρειάζομαι...Και φυσικά αυτά που θα μου κάνει δώρο η μαμά μου... :lol::lol: Αν βγω πχ για ψώνια με τη μαμά και θέλω να πάρω κάτι και η μαμά είναι πρόθυμη να μου το πάρει, τότε δεν υπάρχει λόγος να τον ρωτήσω.. ;););):lol::lol: Και συνήθως έτσι ψωνίζω... :lol::lol: ό,τι θέλω ακόμα μου το παίρνει η μαμά μου... :oops::oops::oops: Έτσι και παίρνω αυτά που θέλω και λεφτά δικά μου δε χαλάω και τη μουρμούρα του Γιώργου δεν έχω... ;););););)

Χρύσα να δεις στο σχολειο που πάει η Ιω ένα παιδάκι από ΕΣΠΑ...Με τζιπ Καγιέν, μαμά με πανάκριβο ντύσιμο και ρολεξ 20.000 ευρώ... :shock::shock::shock::shock: Και μη μου πεις ότι εγώ φοράω ρόλεξ κι έχω μερσεντες..Τα ρολεξ τα δικά μας είναι δώρα πεθερικών και η Μερσεντες χρεωμένη...550 ευρώ το μήνα δίνουμε για το γαμωάμαξο... :evil::evil::evil::evil:

Μια χαρά που δεν τον έβαλαν με τα άρρωστα... ;););););););););) Αν και δεν είναι λίγο "ρατσιστικό" να το πω;;;; :roll::roll::roll: Να είναι όλα τα παιδάκια μαζί και τα άρρωστα μόνα τους;;;; :roll::roll::roll: Δε θα νιώθουν αυτά τα παιδάκια απομονωμένα;;; :roll::roll::(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με προβληματίζει το ότι εργάζομαι και γιακαθε τι που κανω ρωταω... μου το εχει περασει κατα καποιο τρόπο και το κανω ασυνειδητα ... :? πχ στην αδεια ειδα ενα παλτο που μου αρεσε ,εκανε 120 ευρω , δεν τοπηρα διοτι σκεφτομουν οτι μολις το εβλεπε θα κατεβαζε τα μουτρα... ημουν σιγουρη οτι η χαρα μου θα ήταν το δεκαλεπτο της αποστασης απο το μαγαζι στο σπιτι...

θα μου πεις τι επαθα ξαφνικα ,θελω να αγορασω ενα μηχανημα που κοβει σχεδια ,κανει 111 ευρω απο την Αγγλια,μολις του το ειπα η φατσα του έγινε :-w:-B=;@-) δεν ξερω εχει γινει πολυ μιζερος

α Γωγω και εμενα οτι ρουχα φοραω η μαμα μου μου τα εχει παρει... :?

καλε τετοια Μπεμβε ειχαμε και εμεις !!!με 500 ευρω δοση!!!χαχαχαχαχα ευτυχως την πουλησαμε ενα μηνα πριν αρχισουν οι περικοπες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι μονα τους, βλεπουν τα αλλα παιδακι, ουσιαστηκα τα χωριζει μια ξυλινη πορτουλα χαμιλη σαν αυτες που βαζουμε στις σκαλες αλλα χωρις τα καγκελα και κανουν ηπιες δραστηριοτητες τρωνε ομως μαζι με τα υπολοιπα, απλα στις δραστηριοτητες ειναι πιο πθιανων να ακουμπισουν το ενα το αλλο..εχουν αλλη δασκαλα εκει που ασχολειτε μαζι τους και δε νιωθουν απομονομενα..

απλα επειδη ξερω πως πολοι γονεις δεν μπορουν να μην φερνουν τα παιδια τους σχολειο ακομα και εαν ειναι αρωστα ειδικα στις μερες που διανυουμε ειναι κατανοητο..ουτε εγω θα ηθελα ενα παιδακι που ειναι πχ απο αναρωση απο Ιλαρα η κατι αλλο να κολλισει το δικο μου παιδι

Κοιτα μπορει η καγιεν να ειναι και αυτη δωρο..απο γκομενο ομως ;););)

χαχαχα...και το ρολεξ μπορει να ειναι μαιμου...

και σιγα το ρολεξ καλε..αμα φορουσε κανενα vacheron Constantin παει στα κομματια :lol::lol::lol::lol:

Σαυρογιωτινι μου τοτε και εσυ πρεπει να του "περασεις" εμμεσως πλιν σαφως οτι για καποια πραγματα δεν υπαρχει λογος να ρωτας ..δουλευεις..τι στο καλο δεν εχεις δικαιωμα να ξοδεψειςς;;;;

δεν ξερω εμας καισ το δικο μας σπιτι παντα ετσι ηταν..ακομα και τις εποχες που η μαμα μου δεν δουλευε διαχειρηζοταν εκεινη τα λευτα...

δεν ηταν του στιλ ερχετε ο μπαμπας δινει τον μισθο και καντονα οτι θες εγω απλος φερνω λεφτα, αλλα για παλτο πχ δεν θα ρωταγε..απλα θα επαιρνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω και εγώ που δεν εργάζομαι, έχω κάποια δικά μου χρήματα - όχι πολλά - που λαμβάνω κάθε μήνα και αυτά τα χρησιμοποιώ για να αγοράζω ρούχα στα παιδιά και δικά μου, δεν θα ρωτήσω τον άντρα μου αν θέλω ν απάρω ένα φορεματάκι π.χ στην Ρ. ή ένα παντελόνι στον Λ., αφού τα αγοράσω θα τα δείξω.....ίσως πριν τα αγοράσω να αναφέρω ότι τα παιδιά χρειάζονται ρούχα και θα πάω να τους αγοράσω :!: .....τα καλλυντικά μου δεν είναι από αυτά τα χρήματα :lol::lol::lol::lol::lol:

τώρα Γιώτα, ίσως αυτό που θέλεις να αγοράσεις (το κοπίδι) να το θεωρεί "άχρηστο"? και αχρείαστο?

τι να πω.....ο άντρας σου αγοράζει πράγματα χωρίς να σε ρωτήσει? αν ναι τότε το βρίσκω λογικό να το κάνεις και εσύ, αλλά αν σε ρωτάει, τότε πάλι αλλάζει........

εγώ τώρα θέλω να αγοράσω στην Ρ. αυτά που σας είπα....θα πάω από βδομάδα μόνη μου (με τα παιδιά) και θα αγοράσω, δλδ τι να ρωτήσω "μπορώ να αγοράσω αυτά?" αφού τα χρειαζόμαστε......αν επρόκειτο για αγορά που είναι χόμπι τότε θα το συζητήσουμε, αλλά για βασικά πράγματα όχι!!!

αν και εγώ, τι να συζητήσω αφού εδώ δεν έχω κανένα χόμπι, όταν ήμουν ελεύθερη και ωραία στην Λάρισα έπαιζα 3 φορές την εβδομάδα τέννις :ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream:

τι ωραία που ήταν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ξέχασα να πω ότι ο άντρας μου αν θέλει να αγοράσει κανένα πουκάμισο ή μπλούζα με ρωτάει!!! :lol::lol::lol::lol:

"να το αγοράσω αυτό?" :roll::roll::roll:

εγώ πάντα λέω ναι, ίσως για αυτό και να ρωτάει, αφού ξέρει την απάντηση :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τουλάχιστον ο νέος πρωθυπουργός έχει ωραίο όνομα!!! ;)

Και είναι και και από τη ΔΕΣΦΙΝΑ!! :D:D:D Γι' αυτό προσέξτε απο δω και στο εξής πως θα μου μιλάτε! :lol::lol::lol::lol::lol::geek:

Χρύσα συμφωνω για το ρόλεξ και το κονσταντίν! :mrgreen: Αν και τα ρολογια δε μου κάνουν κλικ!

Γιωτίνι δε ρωταω ποτέ για τίποτα, εκτός βέβαια αν θέλω να ψωνίσω κανα αυτοκίνητο :lol: Σουπερ μάρκετ ψωνίζει ο Π απο τη λίστα που του δίνω, δλδ τα καθημερινα δεν τα ψωνίζω εγω λόγω του επαγγέλματος του.

Δλδ τι θα του πω; Αν θα πάρω εσώρουχα ή μάσκαρα; Απο τους γονείς μου έχω να παρω λεφτά απο 19 χρονών. Έχω μάθει διαφορετικά, δε μπορώ να ζητάω την άδεια του Π.

Αν και για να πω την αλήθεια, ο Π είναι και εξαίρεση. Του αγοράζω σχεδον τα παντα. Βρακια, κάλτσες, πουκάμισα, μπλούζες, μόνο παντελονια αγοράζουμε μαζί, αφού πρώτα τον ζαλίσω στη γκρίνια και τις χαζοαπειλές!

Τωρα με τις περικοπές μου λέει να παω να ψωνισω αν θέλω και να μη γίνομαι μίζερη και ποτέ μα ποτέ δε μου έχει γκρινιάξει για κάποια αγορά μου, ούτε και μου έχει κάνει κριτικη για το που χαλαω λεφτα, αλλα γενικά και εγω απο τότε που αγορασαμε σπιτι και καναμε οικογένεια είμαι σχετικά συγκρατημένη με τις αγορές.

Ο Π όμως είναι ανελέητος!! Ξέρεις ποιο είναι το παρατσούκλη που το έχω δώσει;; Ξιπόλυτος Ωνάσης! :D Αν του άφηνα την αποκλειστική διαχείριση των οικονομικών μας, θα μας είχε ξεκληρίσει! :roll:

Αναστασί δε συμφωνω μ' αυτό που λες. Και εσύ (η οποιαδήποτε μη εργαζομενη εκτος σπιτιου) δουλεύεις στο σπίτι και μάλιστα κατόπιν συμφωνίας. Δεν αποφάσισες μόνη σου να μη δουλεύεις.

Απο τη στιγμή που είστε οικογένεια τα χρήματα είναι κοινά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχχχχχ λες;! Σ' ευχαριστώ πολύ!!!! Δε ξέρω βρε παιδί μου.. νοιωθω μοσχαροβα αλήθεια... Έχω πάρει και στα πατσακια τα πλαϊνά έχω πάρει και στα μπούτια και στα χέρια.. νοιωθω ένα γενικό πρήξιμο.. δε μπορώ να σκύψω ή να κάτσω με κλειστά πόδια.. μου κόβεται η ανάσα... δε ξέρω.. προφανώς είναι ψυχολογικό.. ήλπιζα και εγώ ότι θα είμαι σα τις ξαδέρφες μου που τις έβλεπες από πίσω και δεν φαινόταν τίποτα στα +4 με +6 κιλά σε όλη την εγκυμοσύνη.. ξέρεις από αυτές που "μισείς να ζηλεύεις".. Έχεις δει τη ταινία "what to expect when you are expecting "; Ε! Σα την Γουέντι(Ελίζαμπεθ Μπανκς) νοιωθω.. 🤣🤣🤣 Όχι χρειάζεται η ζώνη.. εδώ ειδικά Αττική θέλει πολύ προσοχή.. όχι ότι γίνονται λίγα κάτω στη Κρήτη.. το πρόβλημα όμως δεν είναι πως πηγαίνεις εσύ.. το πρόβλημα είναι πως πηγαίνουν οι ηλίθιοι.. βλέπεις πως τρέχουν με ένα κινητό στο χέρι ή χωρίς να κοιτάνε κάν πετάγονται με κόκκινο, από στοπ.. χίλια δυο... Λες; Μωρέ καλές μου φαίνονται και εμένα.. στο 2ωρο δεν ξέρω μόνο αν θα έπρεπε να είναι πιο χαμηλά.. να δω τι θα μου πει η γιατρός..!  Άσε το κάψαμε και σήμερα κυρ Στέφανε!! Κρατιεσαι;;; Παραγγείλαμε εντέλει.. μπριζόλα μοσχαρίσια καλοψημενη με ψητά λαχανικά ανάλατα όλα..!!! Εδω που μας έφεραν δώρο ραβανί.. το έφαγε ο σύζυγος για να μην το φάω εγώ..!!!!🤣🤣🤣🤣 Μια πίτσα ζήτησα η γυναίκα...🙄😅 Τι του λες;! 🤷
    • Καλησπέρα κορίτσια, να σας ρωτήσω αν κάποια ξέρει. Τις τελευταίες μέρες δεν μπορω να φάω,σήμερα είδα τον μουσακά στο σούπερ και πήρα ένα κομμάτι γιατί το λιγουρευτηκα. Έφαγα το μισό και μετά ξάπλωσα. Σηκώθηκα για να ετοιμαστώ να πάω τον μικρό σε ένα πάρτι και άρχισε να με πονάει η κοιλιά μεταξύ πόνου περιοδου και πόνο με συγχωρείτε κιολας κοψιματος.  Πήγα τουαλέτα αλλά τίποτα, την ώρα που έφευγα με έπιασε κρύος ιδρώτας,πάω πάλι τουαλέτα και είχα διάρροια και συγχρόνως έκανα και εμετο. Από εκείνη την ώρα ποναει η κοιλιά μου όχι εντονα αλλά έχω τρομάξει.  Φοβάμαι δεν ξέρω αν είναι γαστρεντεριτιδα, αν είναι από τον μουσακά ή αν είναι φυσιολογικό. 
    • Καλά κ εμείς! Άλλες μέρες καλύτερα, άλλες όχι τόσο αλλά γενικά καλά.  Χθες πήγαμε παιδίατρο, πήρε κ βάρος κ ύψος κ γενικά την βρήκε καλά, οπότε μια χαρά. Μου είπε επιτέλους να σταματήσω το βράδυ να την ξυπνάω ανά 3ωρο🙏🙏
    • μεγαλωσατε καλέ εσείς 💙 κορίτσια χρησιμοποιει καποια την κρεμα της frezyderm colic relief ; αν ναι...ποσες φορές τη μέρα βάζετε; επιτρέπεται όσες φορές θέλουμε; πηρα την αποφαση μονη μου και την πήρα μήπως ηρεμήσει ο μικρός 🤷
    • κι εγώ έτσι ήξερα αλλά ουρολόγος και γυναικολόγος μου είπαν να μην έχουμε επαφές.. πήρα 2 διαφορετικές..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...