Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν12


Recommended Posts

kalhmera filenades

banesaki moy akoma eee????den espasan ta nera xthes xaxaxaxa....

ax koritsia ti agvnia einai ayth ?????? :-ss:-ss:-ss:-ss:-ss:-ss:-ss nai ontos merikes wres emeinan kai metaaaaaaaaaaaaaaa [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=male.gif][smilie=female.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

νια σε καταλαβαινω....ετσι ημουν και εγω οταν πηγαινα στον ιασονα να γεννησω....αυτα τα ραντεβου αυτα εχουν.....

πως και δεν το αφησατε να ερθει μονο του και κλεισατε ραντεβου;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτακι, καλημέρα!αγωνιας για την κορούλα σου κι εχεις "ξε πατωθει" στα όνειρα..εγω έβλεπα πολλα όνειρα θυμάμαι κυρίως στις αρχές της εγκυμοσύνης..τοτε που ειχα αιμορραγιεσ και επαπειλουμενη αποβολη..κι όλα είχαν να κάνουν με αίμα..πωπω..τι περίοδος..

Βρε Βάνεσσακι, σε είδα στον ύπνο μου..ασχέτως αν δεν ξέρω πως μοιαζεις κτλ..είδα ότι είχες έρθει στο πατρικό μου στην Αθήνα και καθομασταν στο δωμάτιο μου, και μιλούσαμε για καλλυντικά και μαλλιά..και πάνω στο κρεβάτι είχαμε απλώσει ένα σωρό ρούχα και καλλυντικά κι εσυ έκανες μακιγιάζ ενω εγω έκανα ποδήλατο (έχω στο δωμάτιο μου) για να χάσω τα κιλα της εγκυμοσύνης..το θέμα είναι ότι Βάνεσσακι είχες μια κοιλια τουρλα και δεν έλεγες να γεννήσεις ούτε στο όνειρο μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den prepei na to afhsoyme allo giati einai ta mwra megala kai fovomaste na mhn aniksoyn ta ramata apo thn kaisarikh poy ekana perisi poy mallon esy den to ksereis eixa mia egkymoshnh poy den phge sto telos ksana kai to exasa to mwro moy meta apo tis 2 meres tis zwhs toy .dysthxws exw perasei mia poly asxhmh empeiria kai gia ayto fovame poly ..alla nomizv oti tha pane ola kalakai to eyxomai opws kai gia oles mas koritsakia moy..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα κορίτσια! Σήμερα κατέβηκα από νωρίς στο γραφείο του άντρα μου και είπα να μπω να πω μια καλημέρα.

Γιώτα και Βανεσάκι σας έχουν τρελάνει τα όνειρα ε; Έτσι είναι αν σκέφτεσαι κάτι πολύ όλο βλακίες όνειρα βλέπεις πάνω στο θέμα. Και εγώ έχω δει κάτι κουλά όνειρα με το μωρό πολλές φορές και καμιά φορά ασυναίσθητα με αναστατώνουν χωρίς λόγο. Και εγώ πάντως έχω δει στον ύπνο μου αρκετές από εσάς έστω και αν δε σας γνωρίζω φατσικά σε κάτι άσχετα φυσικά όνειρα :lol:

Αγγελική τι κάνει το αντράκι σου; Πως τα πάει με τους κολικούς του ο καημενούλης;

Λυδία και εμείς καλά είμαστε. Η μικρή χτυπιέται εκεί μέσα συχνά πυκνά, αλλά ρε κορίτσια μου κάνει εντύπωση που ενώ μπορεί να κουνίεται πολύ μόλις βάλω το χέρι στην κοιλιά εγώ ή ο άντρας μου αμέσως ηρεμεί και σταματάει. Και μόλις πάρουμε το χέρι ξαναξεκινάει! Τόσο πολύ καταλαβαίνουν τα χάδια; Φαντάζομαι το χάδι να την ηρεμεί και να μην την τρομάζει. Πάντως ο ύπνος πλέον είναι ζόρι και για εμένα και ειδικά το πιο δύσκολο είναι όταν πρέπει να σηκωθώ που με πεθαίνει η μέση και η λεκάνη μου. Σε λίγο γερανό θα θέλω να με σηκώσει.

Νια πότε θα μπεις στο μαιευτήριο; Από σήμερα βράδυ ή αύριο πρωί; Άντε με το καλό ρε κοπέλα μου και σε λίγες ώρες θα έχεις αγκαλίτσα τα 2 ζουζουνάκια σου! Όλα καλά να πάνε και για τους 3 σας!

Λένα με λίγο betadin καλύτερα να το καθαρίζεις για να μην χειροτερέψει. Ρώτα καλύτερα και το γιατρό σου.

Η Αννα Μαρία δε φάνηκε αλλά μάλλον θα κοιμάται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να'σαι καλα βρε αγγελικουλα!!!!!με εμψυχωνεις!!!!!ουτε στο ονειρο δε γεννουσα,ε??? :lol::lol::lol: παντως στα αλλα μεσα επεσες.γενικα μου αρεσουν οι καλλωπισμοι, τα καλλυντικα , οι περιποιησεις κτλ!!!!αλλα απο δω και περα περισσοτερο θα μιλαμε για πιπιλες, μπιμπερο και τετοια!!!!!αντε, να ερθει η μικρουλα μου!!!!!!!

πηγα για περπατημα,αλλα βαρεθηκα.ενα 20λεπτο μονο....θα ξαναπαω ομως το απογευμα.ετσι να μη λεω οτι δεν ακολουθησα τη συμβουλη του γιατρου!!!!!

ανυπομονω να δω τι θα μας πει αυριο ο γιατρος!!!!καθε φορα τα ιδια!!!εεεεχεουμε ακομα!!!ε, τι εχουμε !!!!!ουτε οι ελεφαντες δεν κυοφορουν τοσο!!!!αν και δε ξερω ποσο κυοφορουν!!!! :lol::lol::lol:

τι τρωτε σημερα???/εμεις παλι καρμποναρουλα τελεια που περισσεψα απο χτες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες!!!! να'μαι κ εγω!!!πως ειστε??

εμεις καλα ειμαστε αν κ σημερα δεν ξερω αλλ;α νυσταζω πολυ!!

βανεσαακι ακομα εδω ε????λες να σε περασε κ η αννα μαρια?? :lol::lol:

λενα πωπω τι ειναι αυτο παλι, βγαινει υγρο απο τον αφαλο???μακαρι να μην ειναι τιποτα κ να σταματησει να βγαινει!!!!

αγγελικουλα μου πως εισαι????ο μικρουλης τι κανει???

νιακι μου γλυκοκαποιες ωριτσες μεινανε κουκλιτσα μου κ θα κρατας τα μωρακια σου στην αγκαλιτσα σου!!!!!σε καταλαβαινω απολυτα για την αγωνια σου!!!

προσπαθησε να ηρεμησεις κ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΦΙΛΕΝΑΔΑ!!!!!!

πφφφφφ δεν θυμαμαι κατι αλλο.. :roll::roll::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!

Λίγες μείνατε οι εγκυούλες πια ε????? Άντε πάρτε σειρά σιγά σιγά......

Αναστασάκο μου μας έπιασες όλες στον ύπνο!!!!!!!!! Να σας ζήσει το φραουλάκι και καλή λοχεία κουκλίτσα μου!!!!!!!! Τόσο γρήγορα έγιναν όλα που δεν πρόλαβες ούτε μέχρι την Θεσ/νίκη να έρθεις???? Τζάμπα και οι πληροφορίες που σου έδινα για την Γενική :lol::lol: Να γυρίσετε με το καλό στο σπιτάκι σας και θα περιμένουμε νέα..........

Νία μου αύριο είναι η μεγάλη μέρα????? Και τί σούπερ ημερομηνία!!!!!!!!! Με το καλό φιλεναδίτσα μου να πάρετε αγκαλίτσα τα διδυμάκια σας!!!!!!!!!!

Βανεσσάκι μου είδα στο τικεράκι σου ότι είσαι στις 39+3.....να σου θυμίσω ότι εγώ γέννησα την μπεμπίκα μου ακριβώς στο 39+3 στις 10μιση το βράδυ....ετοιμάσου λοιπόν!!!!!!!!! Κι εγώ είχα πάρα πολλά υγρά τις 2-3 τελευταίες μέρες........

Άννα Μαρία μου εγώ γέννησα την μεγάλη μου με φυσιολογικό τοκετό και είχε τριπλή περιτύλιξη λώρου στον λαιμό.....ο γιατρός έλεγε ότι ήταν σαν κοκορέτσι τυλιγμένη.......

Μαϊμουδάκι μου τί έπαθες καλέ στον αφαλό????? Καθάριζέ το με μπετατίν (όπως κάνουμε στα νεογέννητα) ή με καθαρό οινόπνευμα.......εύχομαι να περάσει γρήγορα!!!!!!

Μπουρεκάκι μου να σε φωνάζουμε καλύτερα Βιργινία Λεούση με τα όνειρα που βλέπεις.....είδες όντως στον ύπνο σου ότι είχε γεννήσει το Αναστασάκι?

Αγγελικάκι μου τί κάνετε?????? Ο μπέμπης ηρέμησε καθόλου με τους κολικούς?????

Εγώ είμαι μόνη στο σπίτι με την μπέμπα.......χάρηκα το πρωί που ψιχάλιζε ότι δεν θα πάνε στις ελιές και θα έχω λίγη παρέα, αλλά τζίφος....έχει βγάλει έναν ήλιο τώρααααααααα!!!!!!! Και η μπέμπα δεν βρίσκει ησυχία σήμερα........όλο αγκαλίτσες θέλει, ευτυχώς έκανα φασίνα εχθές που κοιμόταν σχεδόν όλο το πρωί!

Φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νιακι εγω δεν το βλεπω πριν τη δευτερα!!!μη σου πω θα παω και μετα την πητ.παντως ειναι γεγονος οτι η συλληψη εγινε αργοτερα, μου το ειχε πει απο την αρχη ο γιατρος, οποτε αν περασω την πητ 14/11 μου ειπε θα περιμενουμε αλλες 2 μερες και μετα παμε για προκληση!!!

κατι μου λεει οτι γεννησε η αννα μαρια!!!!!που ειναι?????λογικα θα ειχε μπει ως τωρα.....

αννα μαριαααααααααααααααααααααααααα!!!!!!που εισαι?????

νιακι, παντως σε καταλαβαινω απολυτα!!!να ξερεις οτι αυριο θα κρατας αγκαλιτσα τα μικρουλια σου ειναι απλα τελειο!!!!παντα ομως υπαρχει και αυτο το αγχος!!!τι να κανουμε!!!!ολα θα πανε τελεια κοριτσακι μου και θα πλεεις σε πελαγη ευτυχιας!!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νιακι μου αχχχχ τι καλος καλος που ειναι ο υπνοοοοοος!!!!χιχιχ μια απ'τα ιδια κ εσυ ε?!!

νασιουλα μου τζιφος η βοηθεια τελικα ε?σπιτακι με τη μπεμπουλιτσα ε? ??τι καλα!!!!πολλα πολλα φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασιουλα μο,τι κανεις>????εισαι καλυτερα ψυχολογικα????η μικρουλα σου???

εσενα σπασαν τα νερα σου τοτε η ειχες πονους και συσπασεις????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω πάθει σοκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκκ.......:).....

Αναστασίαααααααααααααααα.....καλή μου γέννησεςςςς???....απίστευτο μου φαίνεται...:)...Να σας ζήσει η γλυκιά φραουλίτσα...πάντα γερή, ευτυχισμένη και καλότυχη στην ζωή της....πολλά φιλάκια και σε σένα μανούλα...:)...καλή λοχεία...περιμένουμε νέα...;)

Νιάκι μου.....και εσύ αύριο κουκλίτσα μου??...αχχχ..τί τέλεια νέα είναι αυτά....αύριο με το καλό θα κρατάς τα μωράκια σου αγκαλίτσα...;)...απίστευτο..;).......όλα θα πάνε μια χαρά...μην αγχώνεσαι γλυκιά μου....σε φιλώ..;)

Βανεσσάκι μου......:)......έρχεται και η δική σου ώρα...μην ανησυχείς...;)...όπως είπες θα έχεις την πιο νέα κορούλα...:)....σε φιλώ....

Άννα Μαρία μου.....:)......λες να μας κάνει και ο Ανδρίκος έκπληξη και να έρθει νωρίτερα?....:)....αχχχ....πολλά φιλάκια...;)

Λενάκι μου περαστικούλια...:).....μην ανησυχείς...σε φιλώ....

Νάσια μου.....πολλά φιλάκια....σε σένα και τις δύο όμορφες κορούλες σου..;)

Πολλά φιλάκια σε όλες....είμαι τόσο χαρούμενη με τα χαρμόσυνα νέα της Αναστασίας μας και της Νίας μας που ξέχασα όλα τα άλλα...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανεσσακι πο πο ανυπομωνεις γλυκια μου εεεε;;;;;;;που θα παει θελει δε θελει σε μια βδομαδα θα εχεις αγκαλιτσα την μικρη σου.......

ανναμαρια που εισαι βρε;;;;;;εχει καμοια το τηλεφωνο της;;;;;

λυδια αντε να γεννησεις να δουμε τι κριβεις εκει μεσα....χαχαχα........εγω λεω και παλι αγορακι......

ηλιαννα νυσταζεις ε;;;;;λογικο ειναι.....

νασιουλα μου....οντως το ειδα βρε........εσυ πως εισαι;;;καλυτερα;;;;

αντε δεν περνανε οι μερες με τιποτα........ελπιζω σημερα να θυμηθω να παρω τηλ να κλεισω ραντεβου....γιατι χθες παλι το ξεχασα........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσάκι μου χάλια είμαι.....το τί κλάμα ρίχνω αυτές τις μέρες.........Ναι έσπασαν ξαφνικά τα νερά μέσα στο γυράδικο, βασικά μόλις έκανα πιπί μου και σηκώθηκα ένιωσα ότι μου έφυγαν υγρά από κάτω, κοίταξα και είδα πρασινοκίτρινες βλέννες (μπλιάξ), με έπιασαν κατευθείαν πόνοι αλλά όχι κάτι τραγικό σαν πολύ δυνατοί πόνοι περιόδου! Μέσα σε ένα μισάωρο με έπιαναν κάθε 3-4 λεπτά και ένιωθα πολύ έντονη πίεση από κάτω......

Μίκι μου φιλάκια πολλά............

Ηλιαννάκι μου τί κάνετε? Τα λουλουδάκια σου ανθίζουν????

Μπουρεκάκι μου το παλεύω αλλά......Πώς πάει ο ταλιμπανάκος με την φαγούρα????? Νιώθει καλύτερα το παιδί ή παραπονιέται ακόμα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Γιωτούλα μου...:)....αχχχχ......με το καλό να γεννήσουμε όλες μας και να πάρουμε αγκαλίτσα τα μικράκια μας...;)

Να σου πω χάρηκα τόσο πολύ με το Αναστασάκι μας.....:)...δεν το περίμενα...και να φανταστείς ότι αύριο έχω να πάω στο Πολύκαστρο Κιλκίς για μια υπόθεση και λίγο αγχώθηκα.... :roll::roll: ...λες να μου κάνει και μένα καμιά έκπληξη το μικρό μου..??....χιχι.....αγοράκι λες εσύ εεε??.....:).....ας είναι γερό και ας είναι ότι θέλει το νινάκι μου...;)

εσύ πώς είσαι γλυκιά μου?....

Νιάκι μου δεν έχω το τηλ της Άννας Μαρίας μας....λεςςςς να ήρθε ο Ανδρίκος?......

Νασιούλα μου...μην στενοχωριέσαι καλή μου...δεν σου αξίζει.......δεν πρέπει να είσαι θλιμμένη....απεναντίας....να κοιτάς τα αγγελούδια σου και όλα να τα προσπερνάς....γνωρίζω ότι είναι δύσκολο αλλά δεν θέλω να είσαι φορτισμένη ψυχολογικά....σε φιλώ πολύ πολύ γλυκά..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδία και εγώ αγοράκι λέω ότι θα έχεις! Στο είχα πει και παλιότερα. :P Γερό να είναι το μαναράκι σου και ότι και αν είναι εσύ θα πετάς από τη χαρά σου!

Βανεσάκι εγώ θα τολμήσω να προβλέψω Σάββατο ότι θα γεννήσεις!

Καλέ Αννα Μαρία ακόμη κοιμάσαι; Λέτε να ξύπνησε ο Αντρίκος της και να αποφάσισε να σκάσει μύτη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικάκι μου να προσέχεις αύριο στο Πολύκαστρο και καλού κακού δεν φορτώνεις και την βαλίτσα σου στο αμάξι????? Εγώ τις τελευταίες δύο εβδομάδες πριν γεννήσω είχα βάλει τα πράγματά μου στο αυτοκίνητο γιατί όποτε ξεκινούσα να πάω κάπου φοβόμουν ότι ίσως γεννήσω και χρειαστεί να φύγω απευθείας για την κλινική......όπως και έγινε τελικά!!!!!!!!!!!!

Η Άννα Μαρία μας σαν να άργησε λιγάκι σήμερα να εμφανιστεί ε????? Λέτε????????????????? Μπάααααααααα δεν το πιστεύω.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάντι μου σε ευχαριστώ πολύ...:)...αγοράκι και εσύ εεε?....χιχι.....πολύ μου αρέσουν οι εκτιμήσεις-προβλέψεις που γίνονται....:)...εσύ τί κάνεις γλυκιά μου?....το κοριτσάκι σου?.....πολλά φιλάκια...;)

Νάσια μου το σκέφτομαι να σου πω την αλήθεια....από την στιγμή που τα έχω έτοιμα όλα ας τα έχω μαζι μου για κάθε ενδεχόμενο...;).......

λέτε ο Ανδρίκος να είναι στην αγκαλίτσα της μανούλας του?.... :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόνο η Μάντι με καταλαβαίνει! Βρε, πότε μπήκα εγώ απ' τα χαράματα που μπαίνετε εσείς; Αφού στις έντεκα σηκώνομαι συνήθως. Σήμερα σηκώθηκα εντεκάμιση...

Δεν κοιμήθηκα και πολύ καλά. Χτες βράδι πήγα να βάλω την κολπική κρέμα, έσπρωχνα, έσπρωχνα και νόμιζα ότι μπήκε, φοβόμουν μην κάνω και καμιά ζημιά, πιέζω το έμβολο και σπλατς, όλη έξω... Στεναχωρέθηκα απ' αυτό, μετά έρχεται ο άντρας μου να κοιμηθεί και τον βλέπω με φανελάκι και μποξεράκι και του έβαλα τις φωνές ότι θα αρρωστήσει και θα με κολλήσει και μετά μου λέει το κορυφαίο "δε θα κοιμηθώ αμέσως, έβαλα καθαριστικό στα μάτια της κουζίνας και θα πάω να τα καθαρίσω". Στη μιάμιση το βράδι!!!!!!!!!!!!! Ε, του έβαλα τις φωνές ότι δεν είναι ώρα αυτή, μετά μια κοιμόμουν, μια ξυπνούσα, μέχρι τις τρεις, στις έξι ξαναξύπνησα, στις οκτώμιση ξαναξύπνησα όταν ήρθε το παιδί να μας φέρει το μηχάνημα που θα στεγνώσει τους τοίχους απ' την υγρασία, μετά ξανακοιμήθηκα, ξύπνησα δέκα, ξανακοιμήθηκα και τελικά με ξύπνησε το τηλέφωνο στις δέκα και μισή. Ε, να μη χουζουρέψω και λίγο; :P

Σήμερα νιώθω συνέχεια ότι θα μου έρθει περίοδος, αλλά αυτό το νιώθω εδώ και δύο εβδομάδες... Μου φαίνεται είναι τόσο τέλειο και εξαίσιο το σώμα μου που ο Αντρίκος δε θέλει να το αποχωριστεί! :P

Δε θυμάμαι τι γράψατε (τζάμπα διάβαζα τόση ώρα...).

Σήμερα τρώμε λαχανοντολμάδες αβγολέμονο (αν τα καταφέρω να τους φτιάξω έτσι όπως είμαι).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...