Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

Απαπαπαπα, Αλίνα, μέχρι τη μέση;;; Απαπαπαπα! Εγώ τα έχω κόψει σε πάρα πολλά στιλ. Δεν τα έχω βάψει ποτέ στη ζωή μου, ούτε καν ανταύγειες, αλλά από κουρέματα έχω κάνει ένα σωρό. Μακριά, πολύ μακριά, μύτες, καρέ, αγορίστικο. Τώρα τα έχω κάπως περίεργα, μυτοκαροαφάνα, και τα κάνω με αφρό, αλλιώς είναι χάλια. Ούτε σγουρά ούτε ίσια.

Χαχα, βλέπω ο κατάλογος ομοιοτήτων Δημητράκη-σκύλου μεγαλώνει!!!

Όσο για τον υπολογιστή, τι να πω; Εμένα κάθεται στον μεγάλο υπολογιστή στο γραφείο, και μου αφήνει το λάπτοπ στο σαλόνι... Οπότε, δεν υπάρχει περίπτωση να κάθεται λιγότερο. Άσε που είχα φτιάξει με τόσο μεράκι το γραφείο για να δουλεύω εκεί πέρα και έχει κάνει κατοχή. Αφού πριν λίγο καιρό μου είχαν ζητήσει να γράψω ένα κεφάλαιο για ένα συλλογικό τόμο, και κάθισα κι έγραψα 26 σελίδες επιστημονική μελέτη στο τραπεζάκι του καθιστικού...

Τώρα μου έβγαλε στη φόρα και το καινούριο: δε θέλει να μπει λέει στη γέννα, γιατί πρέπει να υπάρχει μια τάξη σ' αυτά τα πράγματα, πρώτα πρέπει το παιδί να έχει επαφή με τη μητέρα και μετά με όλους τους άλλους. Μετά μου επανέλαβε ότι πρέπει να υπάρχει τάξη και δε γίνεται να μπει όλη η γειτονιά μέσα στο μαιευτήριο. Μετά μου είπε ότι δεν ξέρει πώς θα αντιδράσει και το σκέφτεται. Κι επειδή όλες αυτές οι αρλούμπες που μου ανέπτυσσε μου θύμιζαν πάρα πολύ έντονα κάποια... χμ... γνωστή μου... τον ρώτησα αν τον έχει επηρεάσει η μάνα του (ήμουν σίγουρη) και μου είπε τελικά ότι πριν καιρό τον ρώτησε η μάνα του αν σκοπεύει να μπει στη γέννα, της είπε ότι το σκέφτεται, και του είπε "δε θα σου το σύστηνα, γιατί πολλοί άντρες μπήκανε και μετά τη σιχαθήκανε τη γυναίκα τους". Έλεος, αυτήν τι τη νοιάζει και ανακατεύεται; Θα εκραγώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αμαν πια αυτες οι γυναικες!!τι θελουν επιτελους και χωνονται.ας αποκτησουν δικη τους ζωη. γι αυτες τις γνωστες και εγω μιλαω.κι ας αποκτησουν και οι ανδρες μας προσωπικοτητα και αποψη αντε τωρα μην παω και του φερω το λαπτοπ στο κεφαλι (του δικου μου εννοω) και δεν θα ξερει και το γιατι!!!

τι να σου πω ρε κοριτσακι,,,αντι να παθεις εσυ συγχηση εχει παθει εκεινος μου φαινεται.ο δικος μου ηθελε να μπει στην γεννα , εγω δεν ηθελα και τελικα συμφωνησαμε να το αποφασισουμε εκεινη την ωρα. βεβαια ποναγα τοσο πολυ που δεν μπορουσα να μιλησω!!αφου σε καποια φαση που με εκνευρισε (κατα την διαρκεια της γεννας μου λεγε η μαια να σπρωχνω αλλα να μην βγαζω την ενταση στο προσωπο αλλα κατω.μου την ελεγε κι εκεινος!!)δεν καταφερα να τον βρισω!!ομολογω ομως οτι σαν εμπειρια ηταν οτι το καλητερο εχουμε ζησει και οι 2.επαφη εννοειται οτι ειχα εγω μονο με τον μικρο μολις γεννησα αλλα και μονο που τον ειδε ο αντρας μου δεν ηθελε κατι αλλο!!οσο αυτα που λενε θα σε σιχαθει και αηδιες αν ειναι να συμβει κατι τετοιο θα συμβει ουτως η αλλως.

πατρα ειπαμε οτι εινα αυτη η γνωστη ε??μηπως θες τελικα να την παει ο αντρας μου στο αεροδρομιο??θα καλοπερασει στο εγγυωμαι!!!χαχαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, η πεθερά ανοίγει το στόμα της και πετάει βατράχια. Ό,τι να ' ναι αυτή η γυναίκα. Κι αυτός ο ηλίθιος κάθεται και την ακούει. Σπάνια, δηλαδή, αλλά την ακούει.

Αλλά απ' το να τον μαζεύουν απ' τα πατώματα, ας μην μπει καλύτερα. Γιατί είναι κάπως λιχόψυχος, εδώ του έλεγα ότι μετά τη γέννα ο γιατρός ράβει τη γυναίκα από κάτω, κι έπαθε κρίση "σταμάτα" και "σταμάτα". Οπότε, δεν τον βλέπω να βγαίνει αλώβητος από μια τέτοια εμπειρία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;;

Εγώ είμαι καλά! Σήμερα δεν είχα διόρθωση μετά τη δουλειά. Κάθισα στη βεράντα με τον άντρα μου, ήπιαμε το κρασάκι μας, τα είπαμε, χαλάρωσα και τώρα μπήκα να δω τα νέα σας! Το μικράκι μου κοιμάται σαν αγγελουδάκι!

Αλίνα μου θα τα χάσεις τα κιλάκια σου μην ανησυχείς. Μια απόφαση είναι. Εγώ όταν ξεκίνησα δίαιτα δεινοπάθησα τον πρώτο μήνα. Μετά συνήθισα, το στομάχι έκλεισε και όλα ήταν πολύ απλά ;) !

Μένω στην Αθήνα. Εσύ;; Λες να έχουμε γνωριστεί;;;;;;;;

Άννα Μαρία όταν φτάσουμε στην ενότητα του καταναλωτισμού θα σε φωνάξω να έρθεις να παραδώσεις το μάθημα :lol::lol::lol: ..Εγώ πάλι τρελαίνομαι για ψώνια! Μου αρέσουν πολύ τα ρούχα και τα παπούτσια! Θα ήθελα να έχω ένα δωμάτιο-ντουλάπα με πολλά πολλά ρούχα και παπούτσια μέσα :lol::lol::lol::lol: Λες να είμαι κενός άνθρωπος;;;;Να ανησυχήσω;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εγώ πάλι στο θέμα του παιδιού δεν είμαι απόλυτη σε τίποτα. Έχει φάει και μπροστά στην τηλεόραση και στο τραπέζι και στο δωμάτιό του. Ό,τι τύχει και αναλόγως τις διαθέσεις μας. Το να κάτσουμε όλοι μαζί στο τραπέζι είναι ανέφικτο διότι τα ωράριά μας είναι διαφορετικά. Δε βρίσκω λοιπόν κακό που ταϊζει η φίλη σου την κόρη της στην tv. Κακό βρίσκω να βλέπει ένα παιδί 500 ώρες την ημέρα tv για να έχουν οι γονείς την ησυχία τους...

Δεν έχεις συνειδητοποιήσει ακόμα ότι έφτασε η ώρα να γεννήσεις ε;; Σε πολύ λίγο καιρό θα είσαι μανούλα!!!!! Θα ζήσεις την πιο όμορφη εμπειρία της ζωής σου!

Μαράκι μου άρεσε που με είπες Στεφανία :D:D:D . Μου αρέσει αυτό το όνομα αλλά δυστυχώς κανείς δε με φωνάζει έτσι :(:(:( ..Ωραίο δώρο σου έκανε ο αδερφός σου! Χρήσιμο!

Αχχχχ και μένα ο άντρας μου έμεινε 5 χρόνια στο εξωτερικό μόνος του αλλά δεν το έχει πολύ με τις δουλειές :roll::roll::roll: Όσα βλέπει η πεθερά :lol::lol::lol: Όσο για την Κρήτη..λατρεύω Κρήτη! Τα 3 τελευταία καλοκαίρια πήγαμε εκεί! Θα ήθελα, όμως, πολύ να πάω κάποια στιγμή Κων/πολη. Τώρα βέβαια με τους σεισμούς θα το ξανασκεφτόμουν..Εγώ λέω πάντως να μην τον πάρετε τον μικρούλη σας μαζί γιατί είναι πολύ μωράκι και θα ταλαιπωρηθεί :(:(:( ....Είναι σίγουρο πως θα σου λείψει πολύ αλλά οι μέρες περνούν πολύ γρήγορα! Εσύ εντωμεταξύ θα ξεκουραστείς και θα ξεφύγεις από τη ρουτίνα! Συν τοις άλλοις είμαι της άποψης ότι ένα ζευγάρι χρειάζεται λίγο το χρόνο του!

Κατερίνα μου εννοείται ότι τα πιρούνια είναι όλα προς την ίδια πλευρά..Το ίδιο και οι κρεμάστρες :lol::lol::lol::lol: Επίσης αν ξαπλώσω στο κρεβάτι και δω ότι η κουρτίνα δεν είναι ίσια, θα σηκωθώ και θα τη φτιάξω γιατί αλλιώς δε θα κοιμηθώ. Επίσης θέλω οι πετσέτες στο μπάνιο να είναι κρεμασμένες με συγκεκριμένο τρόπο και πολλά πολλά άλλα που δείχνουν ότι μάλλον κρύβω μια δόση τρέλας :lol::lol::lol::lol: Γι' αυτό ακριβώς το λόγο θέλω τα περισσότερα πράγματα να τα κάνω ΜΟΝΗ μου :roll::roll::roll:

Κάλλη μου τι κάνεις;; Είδες τι γλωσσοκοπάνες που είμαστε :lol::lol::lol: Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με όσα είπες για τα παιδιά. Τα χρόνια περνούν τραγικά γρήγορα και θα έρθει στιγμή που θα αναζητάμε μια αγκαλίτσα και δύσκολα θα την έχουμε :(:(:(:( Δε με χαλάει λοιπόν καθόλου όταν ο Πάνος κοιμάται μαζί μας. Δε θέλω φυσικά να γίνει σύστημα και να μην μπορεί να κοιμηθεί μόνος του. Όλα με μέτρο!

Καλά θα κάνεις και θα πας την Κωνσταντίνια στο γιατρό! Να μας πεις τι έγινε!Όσο για τον οδοντίατρο..λογικό να φοβάται η καημενούλα :(:( Εδώ εγώ και φοβάμαι :lol::lol::lol:

Κατερινάκι κι εσείς έχετε οδοντίατρο;;; Αχ αυτοί οι οδοντίατροι..εφιάλτης είναι :?:? Περαστικούλια σας! όχι πολλές αγκαλίτσες με τα αγόρια σου για να μην κολλήσουν..Λοιπόν, μετά το ταξίδι στο εξωτικό νησί έχω καινούρια ιδέα! Θα παίξουμε ένα Τζόκερ, θα κερδίσουμε λεφτά, θα έρθεις να σε φιλοξενήσω στην Αθήνα και θα πάμε μια ολόκληρη μέρα στο mall να σηκώσουμε όλα τα μαγαζιά :lol::lol::lol: Καλό ε;; Μετά θα κάτσουμε σε μία ωραία καφετέρια και θα πιούμε το καφεδάκι μας! Σε έφτιαξα πάλι;;; :lol::lol::lol::lol:

Άννα Μαρία άμα πιστεύεις ότι ο άντρας σου δε θα αντέξει να είναι μπροστά στη γέννα μην τον αφήσεις να μπει. Εσύ τον ξέρεις καλύτερα! Εγώ πάντως δεν τον ήθελα τον δικό μου. Πιστεύω ότι θα με αποσυντόνιζε :lol::lol: Τον είχα σχεδόν όλη την ώρα μέχρι να γεννήσω. Όταν ήρθε η ώρα να γεννήσω του είπα να φύγει :lol::lol:

Κορίτσια είχα πολλά να σχολιάσω τελικά. Ξεκίνησα να γράφω το μήνυμα 2 παρά και πήγε 2.30. Τελικά είμαστε πράγματι γλωσσοκοπάνες :lol::lol::lol::lol:

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε??Εγώ ξενυχτισμένη σήμερα...εδώ και 3 ΄μέρες ο Στέφανος ξυπνάει κατά τις 3-4 αλλά του δίνω την πιπιλα και ξανακοιμαται μεχρι τις 6 περίπου...Αλλά σήμερα είχε κέφια...δεν έκλαιγε αλλά έκανε σαν πεταλούδα, κοιμοταν ξυπνούσε!!Γενικά είναι φουλ ενέργεια σήμερα!!! :D

Κατερίνα μου περαστικά σας!!!Αντε μάνα θα καμαρώσεις τα αντράκια σου ε???Με γεια το μαλλί!!!

Αλίνα καλες δουλίτσες σήμερα..Στο΄Ρέθυμνο θα μείνουμε τελικά και θα νοικιάσουμε κι αμάξι για τις βόλτες μας!

Πάλι καλά ο δικός μου άντρας ανοιγει τον υπολογιστή μονο για να ακούσει κανένα τραγούδι, ή να διαβάσει αθλητικά, αντε να παίξει και κανένα παιχνίδι...αλλα αυτο θα γίνει 2-3 φορές το μήνα το πολύ!!!! :D

Αννα Μαρία τι χαζομάρες κάνει αυτη η πεθερά σου???Θα χασει ο αντρας σου τις πιο ομορφες στιγμες και μετά θα το μετανιώνει...Ο άντρας μου ήταν βραχος μου δίπλα μου απο τις 10 το πρωι μέχρι τις 4 που γέννησα...μου κρατούσε το χερι και μου έλεγε χαζομάρες για να ξεχνιέμαι! Εγώ εκνευριζόμουν βέβαια γιατι πονούσα αλλά χωρίς αυτόν δεν θα είχα τόση δύναμη...ασε που τον έβαλε ο γιατρος να μου σπρωξει την κοιλιά όταν δεν είχα πια δυναμη να σπρωξω εγώ και αμέσως βγήκε το μωρο...το λέει και καμαρώνει!!! :lol:

Εμένα το μαλλί μου έχει πάει και πιο κάτω από τη μέση..μ'αρεσει αλλά τώρα τελευταία αρχισε ο Στεφανος να μου τα τραβαει και πρεπει επειγόντως να ανανεωθώ!!! :lol:

Ανθή μου αφου σ'αρεσε το Στεφανία έτσι θα σε φωνάζω από εδώ και πέρα....γιατι στο αλλάξανε όμως???Πολύ κριμα είναι πολύ όμορφο ονομα...Τον μικρό δεν θα τον πάρουμε...θα πάει διακοπες κι αυτος στο χωριό στους γονείς μου! Σιγουρα χρειαζομαστε το χρόνο μας...

ΑΑΑΑ και οταν κερδισεις το τζοκερ θυμησου κι εμένα!!! :lol::lol::lol::lol:

Καλημέρα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, πέθανα σήμερα ρε κορίτσια... Κάναμε 800 εξωτερικές δουλειές. Πήγαμε ταχυδρομείο και πήρα το δέμα με τα αδιάβροχα βρακάκια που θα βάζω πάνω από τις υφασμάτινες πάνες, πήγαμε στο μαγαζί με τις κουρτίνες από όπου είχαμε παραγγείλει πριν δύο μήνες το ύφασμα για την κουρτίνα του υπνοδωματίου μας και το πήραμε επιτέλους, παραγγείλαμε και ένα χαλάκι για το παιδικό, πήγαμε σε ένα σούπερ μάρκετ και πήρα βρακιά για το μαιευτήριο, ένα σετ πετσετούλες για τον Ανδρέα και κάτι άλλα ψιλά. Τι κούραση κι αυτή...

Ανθή, όποτε θέλεις είμαι στη διάθεσή σου! Θα κάνω τους μαθητές σου να σιχαθούν τα ψώνια! Τα μισώ, τα σιχαίνομαι, τα απεχθάνομαι...

Μαρία, άσε η πεθερά ανοίγει το στόμα της και πετάει κάτι βόμβες... Όλο βλακείες λέει, ένα σωστό πράγμα ούτε έχει πει, ούτε έχει κάνει ποτέ της. Καλά, υπερβάλλω λίγο, αλλά δεν μπορώ να λέει βλακείες και να τον επηρεάζει. Συνήθως αυτός δεν επηρεάζεται, σ' αυτό βρήκε να την ακούσει. Σήμερα ξαναμιλήσαμε για τη γέννα, και του είπα ότι, αν πιστεύει ότι δε θα αντέξει, να μην μπει, αλλά να το αποφασίσει μόνος του, όχι να επηρεαστεί από τη μάνα του. Είπε ότι το σκέφτεται, και ό,τι του κάτσει εκείνη την ώρα... Πάντως, στο δωμάτιο ωδινών θα είναι λέει... Για να δούμε...

Όσο για τον υπολογιστή, ένα σου λέω: είσαι τυχερήηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες

απαπαπα δεν σας προλαβαίνω....

Κάλι πήγατε στο γιατρό την την ερέθισε την μικρή τελικά? Σου μαζεύτηκαν και σένα δουλίτσες το σαββατοκύριακο. Και εγώ αν δεν κάνουμε τίποτα το τριήμερο θα κατεβάσω χαλάκια.

Κατερίνα μου περαστικά σας, να προσέχεις μην κολλήσουν τα αντράκια σου δε λέει να είναι αρρωστα τα τσολιαδάκια σου. Με γεια και το κούρεμα!

Αλίνα γελάω πολύ με τις ομοιότητες που βρίσκεις στο γιο σου με το σκύλο, θέλουμε κι άλλες. Πολλές εξωτερικές δουλίτσες έχεις και εσύ θα έχεις μαζί και τον Δημητράκη?

Αννα Μαρία η τελική απόφαση σαφώς είναι του άντρα σου αλλά να του πεις εκτός από τη μάνα του να ρωτήσει και άλλους άντρες που ήταν μαζί με τις γυναίκες τους στη γέννα. Ο δικός μου ήθελε πολύ απο την αρχή της εγκυμοσύνης να είναι μέσα και ήταν μαζί μου συνέχεια. Και εγώ φυσικά τον ήθελα δίπλα μου δεν σκέφτηκα στιγμή οτι θα με ενοχλούσε σε κάτι. Του έλεγα κιολας μαζί το κάναμε το παιδί μαζί θα το γεννήσουμε. Είχε βάλει τον γιατρό μάλιστα να ρωτήσει την προισταμένη μαία αν επιτρέπουν να είναι μαζί μου οχι μόνο στις ωδίνες αλλά και κατά τις εξωθήσεις. Είναι ενθουσιασμένος που ζήσαμε αυτό το μοναδικό γεγονός μαζί και είδε το κοριτσάκι μας μόλις γεννήθηκε και άκουσε το πρώτο του κλάμα. Αχ τα θυμάμαι και συγκινούμε.

Ανθή θέλω κι εγώ δωμάτιο ντουλάπα,δεν το συζητώ κρεμάστρες και ρούχα να κοιτούν απο την ίδια πλευρά και αυτό με την κουρτίνα εγώ το έχω και με την ντουλάπα είναι συρρομενη και αν δεν έχει κλείσει τελείως σηκώνομαι να την κλείσω. Νομίζω πρέπει να γνωριστούμε απο κοντά :lol::lol::lol:

Μαράκι καλά να περάσετε στην Κρήτη θα ανανεωθείτε και θα σας κάνει καλό.

Η Αθανασία που έχει χαθεί, πότε θα πήγαινε διακοπούλες?

Α γέννησε και η Νάσια χθες το βράδυ τη δεύτερη κορούλα της

Αυτά τσούπρες να δω πόσα θα γράψετε πάλι μέχρι αύριο

Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, κι εμένα ήθελε να μπει, μετά τον επηρέασε η έξυπνη η μάνα του... Είχαμε ρωτήσει, μάλιστα, τη νοσοκόμα και είπε ότι, αν θέλει, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να μπει. Τώρα λέει στις ωδίνες θα είναι, στις εξωθήσεις δεν ξέρει... Θα του πω να ρωτήσει φίλους του που μπήκαν. Λέει θα ρωτήσει τα αδέλφια του, οπότε, όπως καταλαβαίνεις, σωθήκαμε... Κατ' αρχήν και οι δύο γυναίκες του δεύτερου αδελφού έκαναν καισαρική, οπότε αποκλείεται να μπήκε μέσα, όσο για τον μικρό αδελφό, σιγά μην μπήκε...

Ξέχασα να πω για τις κρεμάστρες! Κι εγώ τις θέλω να είναι γυρισμένες στην ίδια μεριά!!! Μάλιστα, έχω τα ρούχα στη ντουλάπα τα έχω με σειρά: μπλούζες που κρέμονται και πουκάμισα, παντελόνια, φούστες, φορέματα. Είναι πιο εύκολο έτσι να τα βρίσκω. Ο άντρας μου τα δικά του τα έχει όπως να 'ναι. Και με τα βιβλία μου έχω ένα θέμα, τα έχω κατά κατηγορίες αλφαβητικά. Π.χ. Δογματική θεολογία, βιβλική θεολογία, ιστορία της τέχνης, φιλοσοφία. Όχι "θεολογία" γενικώς! Κατά τα άλλα, δε με πειράζει αν είναι οι παντόφλες μου στραβά και πάνω στον καναπέ έχει μια στοίβα εφημερίδες και διαφημιστικά!

Επίσης ξέχασα να σας πω για τη Νάσια! Γέννησε χτες βράδι κατά τις δέκα και μισή, έναν κορίτσαρο 3800 (και κάτι)!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ξέχασα να σας πω το καρότσι είναι ακόμα κάτω

γιατι μου είπε οτι χθες θα το ανέβαζε πατάρι :lol::lol::lol:

Αννα Μαρία ας ρωτήσει και άλλους άντρες εκτός οικογενείας :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίζω να βρει και θα ρωτήσει... Γιατί από φίλους που έχει στην Ελλάδα, κανείς δεν έχει παιδί, ούτε και είναι παντρεμένος, ενώ εδώ, οι περισσότεροι έχουν παιδιά, αλλά είναι ό,τι να 'ναι, από αυτούς που τους παίρνεις τηλέφωνο, δεν το σηκώνουν και μετά από δυο μήνες σε παίρνουν και σου λένε "μα πού χάθηκες και δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο;"...

Καλά, περίμενες πραγματικά ότι θα ανέβαζε το καρότσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω πολυ για το καλωσορισμα!!!!

με λενε σουλα κ μενω στην ορεστιαδα...πεεεεεερα εκει ψηλα :lol: εχω ενα ομορφο μικρο τρελουτσικο αγαπησιαρικο κοριτσακι 6 μηνων!!!!την κυριακη την βαφτιζουμε κιολας!!!!

ο αντρας μου ειναι στρατιωτικος,εγω πριν την μπεμπα δουλευα σε σπιτια,ειμαι τεχνητρια νυχιων κ εχω τελειωσει κ κομμωτικη αυτα τα λιγα για μενα!!!σμουτς!!!!!

θελω να γινω μαμα με το καλο νε ερθει το μικρουλη σου....η πιο τελεια εμπειρια οι πιο ομορφες στιγμες!!!!!!μου φαινετε θα αλλαξεις παρατσουκλι κ θα το κανεις θελω να ξαναγινω μαμα :lol::lol::lol:ωραια φαση παντως αν μπει κ ο αντρας σου μεσα,κ δεν χρειαζετε να ρωτησει ολο το σοι καθε εμπειρια ειναι διαφορετικη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σούλα, εγώ σε καλωσόρισα; Δε σε καλωσόρισα! Σε καλωσορίζω τώρα!!!

Βλέπω, βιογραφικό με όλες τις λεπτομέρειες!

Όταν λες ότι δούλευες "σε σπίτια" τι ακριβώς εννοείς; :P :P :P

Σ' ευχαριστώ για τις ευχές!

Τελικά δε νομίζω να μπει, τέτοιος φοβητσιάρης που είναι!

Το παρατσούκλι εδώ και καιρό θέλω να το αλλάξω, αλλά δυστυχώς τα παρατσούκλια είναι τα μόνα που δεν αλλάζουν πλέον... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπηκα κι εγω να σας πω οτι γεννησε η Νασια αλλα με προλαβατε κουτσομπολες!!!! :lol::lol:

Αννα Μαρια να του πεις αυτος θα χασει αν δεν ειναι μεσα στον τοκετο αυτη η εμπειρια ειναι ανεπαναληπτη και δεν ειναι αναγκη να σε δει απο μπροστα ας ειναι στο κεφαλι σου,τι να σιχαθει πια;;αμαν πια αυτη η πεθερα σου με τις αποψεις τις παντου να χωνεται πια;;; :twisted::twisted: ο δικος μου ηταν μεσα σε ολες τις γεννες και ειδε και απο μπροστα και στον τριτο ηθελε να παρει και βιντεο κιολας και με ρωτρουσε τι στιγμη που πονουσα και του ειπα <<κανε οτι θες και ασε με>>αλλα δεν προλαβε,παντως αυτες οι στιγμες ειναι αναπαναληπτες και πολυ συγκινητικες αχχχχ!!!ααα και για τα εσωρουχα μιας χρησης ειχες ρωτησει και ξεχασα να σου πω οτι εμενα με βολεψαν πολυ εμας δεν μας δινουν στην κλινικη και ετσι ειχα αγορασει εγω,καταβολευτηκα το πετας και ξεμπερδευεις και οταν πηγα σπιτι μιας και ειχε λιγοστεψει το αιμα εβαλα τα δικα μου και μια χαρα

Μαρακι ξεχασα να σχολιασω την κουζινομηχανη σου θελω κι εγω!!!! ειναι το ονειρο μου αλλα ειναι ακριβη μωρε και θα μου ειναι και πολυ χρησιμη ετσι που ξεμεροβραδιαζομαι στην κουζινα αλλα ας οψεται θα με σωσει το τζοκερ της Ανθης :lol::lol: σημερα εφτιαξα σοκολατοπιτα παλι,εχει γενεθλια ο πεθερος μου και βαλαμε κερακι και του καναμε εκπληξη συγκινηθηκε ο καημενος τον πηραν τα ζουμια,και εφτιαξα και εκμεκ καταιφι και φαγητο γενικως απο το πρωι μεσα στην κουζινα ειμαι

Κατερινιω λιγο πολυ μου φαινεται ολες ιδιες ειμαστε οταν φτιαχναμε το σπιτι ηθελα κι εγω να κανω ενα δωματιο ντουλαπα αλλα τελικα μου εμειν ο καημος δεν μας εβγαινε αλλα κι εγω οι ντουλαπες ολες στην τριχα ολα διπλωμενα και τακτοποιημενα στο σικ

σας αφηνω κουκλες ξυπνησε το βασανακι μου και να ετοιμαστω και για τον οδοντιατρο πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σούλα με το καλό η βάφτισή σας!!!

Γέννησε η Νάσια???Οντως κορίτσαρο έκανε!!!Να την χαίρονται!!!Πάντα γερή και καλότυχη...

Αννα Μαρία είμαι όντως τυχερή...μονο ποδοσφαιρο βλεπει πολύ κι άσχετες ομαδες, αλλά πάντα στο σπίτι κι έτσι δεν με ενοχλεί γιατι και κάτι άλλο να θέλω να δω δεν θα μου το αρνηθεί...Φυσικά έχουμε κι αλλη τηλεοραση στο δωμάτιο αλλα δεν θέλω αν φευγω γιατι θέλω να είμαστε μαζί τις ώρες που είμαστε στο σπιτι...

Οι εξωτερικές δουλειές όταν περιμένεις το μωράκι σου δεν τελειώνουν ποτέ αλλά τι να κάνουμε???είναι πολύ ευχάριστες δουλειές...

Καγκουράκι πήγαινε καμιά βολτα το τριημέρο κι άσε τα χαλιά!! :D

Για τα ρούχα που λέτε μια απο τα ιδια κι εγω...αλλά πρέπει να ομολογησω ότι στο θεμα τακτοποιηση ρούχων ο άντρας μου είναι καλύτερος...τα κάνει και μόνος του...Εχει διαχωρίσει για παράδειγμα τα πουκάμισα σε χρώματα και σε χειμερινά, καλοκαιρινά!!! :lol::lol:

Κατερινάκι ωραία τα γλυκά σου...να χαίρεσαι τον πεθερό σου...και καλό οδοντίατρο!!!

Λοιπον κοριτσια μου σας χαιρετω γιατι μάλλον αυριο δεν θα προλάβω να μπω, θα πάρω και τον υπολογιστη για επιδιόρθωση...Θα τα πούμε τη Δευτέρα...Σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κι εγώ!!!!!!! :D:D:D:D Καλορίζικο το νέο μας ποστάκι!!!!! :D:D:D Καλά εννοείται ότι δεν ξέρω από που να αρχίσω :shock::o:shock::o

Κατ'αρχήν συγχαρητήρια στην Ανθούλα μας για τον τέλειο τίτλο που του έδωσε :ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Προσπάθησα να διαβάσω ΟΛΑ :shock: αυτά που έχω χάσει, οπότε φανταστείτε ότι διαβάζω εδώ και περίπου μιάμιση ώρα και δε θυμάμαι τίποτα :lol::lol::lol: .... Αυτές τις μέρες που δεν έμπαινα φυσικά μου λέιψατε πάααααααρααααααα πολύ :roll::roll::roll: αλλά δεν προλάβαινα :shock: .... Επιτέλους τελείωσα με τη δουλειά και είμαι σπιτάκι μου :D !!! Οπότε μέχρι να κάνω όλα αυτά που έπρεπε για να κλείσει το ξενδοχείο, να βάλω το σπίτι σε μια σειρά έστι ώστε να λειτουργεί πλέον ως φυσιολογικό σπίτι :lol: (οι περισσότερες θυμάστε ότι δεν μαγείρευα, αφού τρώγαμε στη μαμά μου), ε δε μου έμενε καθόλου ελεύθερος χρόνος ως το βράδυ.... :-?? ... Τώρα όμως επιτέλους νομίζω ότι θα μπορώ να μπαίνω καθημερινά με εξαίρεση το διάστημα που θα λείπω!!!! :D Δε θυμάμαι ποια ρώτησε αλλά φεύγω το Σαββάτο 29/10 (ημέρα των γενεθλίων μου!!!) και επιστρέφω 5/11!!!!

Είδα τέλεια γλυκά, πάλι μου έτρεχαν τα σάλια :lol::lol: κι εγώ την Πέπτη έχω τραπέζι οπότε πείτε καμιά ιδέα τι να μαγειρέψω?

Δε θα σχολιάσω τη κάθεμιά ονομαστικά γιατί έχω μπλοκάρει και δε θυμάμαι τι γράψατε, σας παρακαλώ μη με παρεξηγήσετε.... Ωχ μόλις ακούω ότι ξύπνησε ο μικρός, την πάτησα :shock::o:shock: , να γράψω μόνο κάτι τελευταίο, καλώς ήρθατε οι καινούριες και πολλά φιλάκια σ' όλες τις παλιές μου φιλεναδίτσες που μου λείψατε τόοοοοοοοοοσο πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυ :x:x:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, ό,τι θέλει ας κάνει, φτάνει να το αποφασίσει μόνος του. Πιστεύω ότι αυτό που είπε, να κάνει, δηλαδή, αυτό που θα αισθάνεται εκείνη την ώρα, είναι το καλύτερο.

Καλό οδοντίατρο! Εγώ θυμάμαι, όταν ήμουν έξι χρονών, είχα πέσει κάτω και είχε σπάσει ελάχιστα ένας από τους πάνω κοπτήρες. Με πήγε η μάνα μου σε έναν οδοντίατρο, ο οποίος είχε μούσι και ήταν πολύ άγριος. Όπως κάθισα στην πολυθρόνα, έσκυβε αυτός από πάνω μου, κι εγώ γλιστρούσα και του έφευγα από κάτω!!! Τελικά το δόντι το αφήσαμε έτσι και επειδή μεγάλωσα, το σπάσιμο δε φαίνεται σχεδόν καθόλου. Αυτή η ιστορία πάει και στην Κάλη, που έχουν κι αυτοί οδοντίατρο!

Μαρία, ιδανικός ο άντρας σου! Εμένα με τα ρούχα δεν το έχει καθόλου! Πάντως, προχτές τακτοποίησε το συρτάρι με τα σώβρακα και τα φανελάκια του και έγινε άψογο! Το δικό μου συρτάρι με τα εσώρουχα είχε τα μαύρα του τα χάλια, κι έτσι ντράπηκα και τα τακτοποίησα κι εγώ, μη λέει!

Αθανασία, το υποψιάστηκα ότι έκανες δουλειές! Αμάν πια αυτές οι δουλειές... Εγώ έχω πελαγώσει εδώ μέσα, αφού δεν μπορώ να κάνω απολύτως τίποτα. Σκέφτηκα να φέρνω γυναίκα 1-2 φορές το μήνα, αλλά δε δικαιολογείται ο άντρας μου να μη δουλεύει και να πληρώνουμε γυναίκα να κάνει τις δουλειές. Πάντως σίγουρα θα φέρω γυναίκα τις μέρες που θα είμαι στην κλινική!

Πού θα πάτε διακοπές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια ειπα να βγω λιγο απο το σπιτι να κανω καμια δουλεια ("ευτηχως" ηρθαν τα πεθερικα μου και κρατησαν τον δημητρη) και μετα ειχα homework να κατσω να σας διαβασω!!απαπαπα δεν σας προλαβαινω!!ασε που ξεχασα τι ηθελα να πω στην καθε μια!!ειναι και αυτο το αλτσχαημερ!!!

καλως ορισε και το νεο το κοριτσι με το βιογραφικο το αναλυτικο!!Σουλα ειπαμε ε? καλα θυμαμαι γιατι εχασα την μπαλαααααα τοση ωρα που σας διαβαζω??!!

αννα μαρια θελω τα συγχαρητηρια σου...εφτιααε τις πατατουλες οπως μου ειπες και οχι στο τηγανι.ακους ΚΑ1???εμενα μου αρεσαν παρα πολυ,φυσικα στα καλομαθημενα μου (αντρα και υιο) δεν ..... αλλα τι να κανουμε ας χαρω και εγω λιγο!!

τελικα απο ψυχαναγκασμους καλα παμε.εγω εχω απειρους (ψυχολογους σου λεει υστερα)!!και γι αυτο και εγω θελω να τα κανω ολα μονη μου !! παντως πιστεψτε με οτι υπαρχουν πολλοι χειροτεροι απο αυτους που εχουμε εμεις....τι να σας πρωτο πω...

ανθη αν εχεις σχεση με νοτια προαστια, ελληνικο,ανω γλυφαδα,αργυρουπολη , ηλιουπολη, μπορει και να γνωριζομαστε.

σας αρεσαν οι ομοιοτητες γουφη και δημητρακου ε?? χμ για να σκεφτω....ειναι και τα 2 μεγαλα κουτσομπολακια (κρεμονται απ τα καγκελα στο μπαλκονι για να δουν τα παντα),τρελαινονται για μπανιο αλλα σιχαινονται το πιστολακι,εχουν κατουρησει και οι 2 το χαλακι της κουζινας (πρωην χαλακι πλεον!!), μαδανε τα φυτα μου, εχουν γρατζουνισει ολα τα επιπλα,κανουν πολυ φασαρια και γλυφουν τα τζαμια στο σαλονι!!!

να σας πω οτι τον γουφακο τον εδωσα οταν γεννηθηκε ο δημητρακος στην αδελφη του αντρα μου στην επαρχια. συναντηθηκαν πρωτη φορα φετος το καλοκαιρι οποτε δεν αντιγραφει το ενα τ αλλο γιατι απλα τα χωριζουν πολλα πολλα χιλιομετρα!!για να εχουν τοσες ομοιοτητες ομως μαλλον εγω κατι δεν κανω σωστα στην διαπαιδαγωγηση τους εε???!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχαχαχαχαχαχα, Αλίνα, με πέθανες με τις καινούριες ομοιότητες!!! Δεν είναι αρνητικά αυτά που γράφεις, βρε, άσε που το ότι, π.χ. βρωμάνε τα κακάκια τους δεν είναι θέμα διαπαιδαγώγησης. :P:P:P

Χι χι, Γούφη λες το σκύλο; Εγώ Γούφη λέω τον άντρα μου! Κι αυτός με λέει Γούφα (ανάμεσα σε όλα τ' άλλα που αποκαλούμε ο ένας τον άλλο).

Κι εμείς σήμερα είχαμε πολλές εξωτερικές δουλειές, κι ακόμα να συνέλθω...

Κι εμείς φάγαμε σήμερα ψευδοτηγανιτές πατάτες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια σοβαρα το λες οτι τον λες γουφη και σε λεει γουφα????απιστευτο!!και νομιζα οτι εγω ειχα επινοησει αυτο το ονομα!!μαλλον θα πρεπει σε καποια επετειο να σας κανω δωρο και τον γουφη ε??

οσο για τις ομοιοτητες εχεις και ενα δικιο..δεν ειναι ολα αρνητικα...πχ το γεγονος οτι γλυφουν τα τζαμια ειναι πολυ επικοδομητικο!!που λεφτα για αζαξ!!!

επισης το απογευμα παρατηρησα κι αλλο ενα κοινο στοιχειο, ο δημητρης δαγκωνει τον καναπε!!αναρωτιεμαι...μηπως να στειλω τον γιο μου επαρχια και να φερω πισω τον σκυλο??!!! :lol:

οχι καρδουλα μου δεν σ αλλαζω με τιποτα!!χρονια πολλα μονακριβο μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, έχουμε πολλά υποκοριστικά!!! Κι εμείς νομίζαμε ότι ήταν δικές μας επινοήσεις!!!

Μπα, δεν το θέλω τον Γούφη σου, έχω τον δικό μου!!! Δεν τα πάω και πολύ καλά με τα ζώα, έχω κάτι θεματάκια...

Να σου ζήσει ο Δημητράκης!

Κατερίνα, κι ο δικός σου Δημητράκης να σου ζήσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΝΑ ΧΕΙΣ!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ!!!

ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΙΖΩΩΩΩΩΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάλλη, μ' εσένα έγινα φίλη στο φέισμπουκ;

γιατι καλε κυρια?εχεις πολλες γνωστες μ'αυτο το ονομα??????φυσικα και ειμαι εγω!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι καλε κυρια?εχεις πολλες γνωστες μ'αυτο το ονομα??????φυσικα και ειμαι εγω!!!!!!!![/quote:23mnzfvx]

Χαχα, κι εγώ γι' αυτό σε έκανα φίλη, αλλά είπα να ρωτήσω!

Αλίνα, καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια :D:D:D !

Είστε καλά;; Εγώ χαίρομαι γιατί την Παρασκευή δε δουλεύω και θα έχω ένα ωραιότατο τριημεάκι!Επίσης την Πέμπτη το βράδυ κανονίσαμε με συναδέλφους να πάμε για ένα ποτάκι μετά τη δουλειά! Γυναικοπαρέα! Θα πέσει τρελό κους κους :lol::lol::lol::lol: Αυτή την εβδομάδα δεν έχω και διόρθωση..ΤΕΛΕΙΑ!Τελικά γρήγορα την ξεπέρασα τη μελαγχολία ;) ! Μια αργία και φεύγουν όλα :lol::lol::lol: !

Κατ' αρχάς να ευχηθώ στη Νάσια να της ζήσει η μπεμπούλα της! Θηριάκι η μικρούλα!

Μαράκι θα κάνει και ο Στεφανάκος σου διακοπούλες! Οπότε θα περάσετε όλοι τέλεια ;) ! Δεν μου το αλλάξανε το όνομα. Έχω 2 ονόματα και το Ανθή είναι το πρώτο. Συνήθως επικρατεί το πρώτο..Μάλιστα η οικογένειά μου δε με φωνάζει Ανθή αλλά Άνθη. Ιδέα της μαμάς μου..Κάτι σαν το άνθη- φυτά :lol::lol::lol::lol: ..Όσο για το τζόκερ όταν το κερδίσω εννοείται πως θα σε θυμηθώ!

Σούπερ ο άντρας σου! Τακτικός πολύ!

Μαράκι μου ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ και να περάσετε ΤΕΛΕΙΑ! Θα περιμένουμε τα νέα σου με ανυπομονησία!

Άννα Μαρία κάνατε πολλές δουλίτσες σήμερα ε;; Κουράστηκες αλλά τουλάχιστον σιγά σιγά γίνονται όλες οι δουλειές και θα είσαι πανέτοιμη όταν γεννήσεις ;););)

Κατερίνα (Κangaroo) την ίδια τρέλα κουβαλάμε :lol::lol::lol: Σίγουρα πρέπει να γνωριστούμε! Ο άντρας μου με δουλεύει και με λέει τυπικούρα :lol::lol::lol:

Καλώς μας ήρθες Σούλα! Να σου ζήσει η κορούλα σου! Με το καλό να τη βαφτίσετε! Πώς θα την ονομάσετε;;Στην Ορεστιάδα είσαι λόγω μετάθεσης του άντρα σου;;;

Κατερινάκι είστε καλύτερα;;; Συγκινήθηκα με τον πεθερό σου! Θα χάρηκε πάρα πολύ! Να τον χαίρεστε!

Όσο για το θερμομίξ μην ανησυχείς..Θα στο αγοράσω εγώ όταν κληρωθεί το τζόκερ :lol::lol::lol: Άσχετο: το γιο σου τον λένε Δημήτρη;;; Αν ναι, να το χαίρεσαι το αντράκι σου!

Αθανασία μου κι εσύ μας έλειψες! Τελείωσες επιτέλους με τη δουλειά! Τυχερούλα! Τώρα θα απολαύσεις το σπίτι σου, τον άντρα σου και το παιδάκι σου! Σε ευχαριστώ για τα συγχαρητήρια για τον τίτλο :) ! Μου ήρθε έμπνευση :lol::lol::lol: Σε λίγο καιρό φεύγετε κι εσείς! Θα περάσετε τέλεια! Δε θυμάμαι όμως..πού θα πάτε;;;Καλή ξεκούραση!!!!!!!!!Τη δικαιούσαι και τη χρειάζεσαι!

Αλίνα έχεις πολλή πλάκα με το σκύλο και το Δημητράκη :lol::lol::lol:Να τον χαίρεσαι παρεμπιπτόντως το γιόκα σου!!! Πού τα βρίσκεις βρε παιδί μου;;; :lol::lol: Ταλιμπανάκι ο Δημητράκης σου;;;; :lol::lol::lol:

Δεν έχω σχέση με νότια προάστια....Μένω Παπάγου..Βάλε κι εσύ καμιά φωτό! Πάντως και άλλοι μου έχουν πει ότι κάτι τους θυμίζω..Είναι πολύ κοινή η μούρη μου φαίνεται :lol::lol::lol::lol::lol:

Υπάρχουν χειρότεροι ψυχαναγκασμοί;;;; Για πες, για πες..

Αυτά και για σήμερα! Πολλά πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...