Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

Kαλησπερα και απο μενα κουκλιτσες!!!Καλοριζικο το καινουριο καφε!!!

Καλα ποσα γραψατε σε τρεις μερες? Δεν μπορεσα να τα διαβασω ολα..

Αννα Μαρια να χαιρεσαι τον αντρα σου...Αντε σιγα σιγα ετοιμασε τη βαλιτσα σου..Οσο για τον αντρα σου μου θυμιζει τον δικο μου .Ειναι ολη μερα στον υπολογιστη ..Οταν ειναι μονος με το Νικολα τον αφηνει κανει ολο το σπιτι ανω κατω και καθεται στον υπολογιστη...

Πιπιτσα και Μολλυ καλωσηρθατε στο καφε...

Μαρια με ρωτησες αν εχουμε συστηθει ..Δεν θυμαμαι ειμαι η Ολια και εχω ενα γιο το Νικολα!!!!!

Μαρακι 24 αυτες τις καρτες που λες τις ξερω.Τη δουλεια κανεις ? Ο Στεφανακος τι κανει?Και μενα ο Νικολακης αρχισε απο πολυ νωρις να βγαζει δοντια και ηδη εβγαλε και αυτα που επρεπε να βγαλει μετα τα δυο...

Κανκουρακι καλες δουλειες...Εγω τελικα εκανα γενικη και εστρωσα τα χειμωνιατικα χαλια γιατι αρχισε πολυ κρυο και ευτυχως ο καιρος ηταν καλος αυτες τις μερες.Ευτυχως ο αντρας μου εχει αδεια αυτες τις μερες και με βοηθησε ..Επλυνε καιολα τα καλοκαιρινα χαλια..

Ανθη και μενα η διαθεση μου ετσι ειναι ..Τη μια μερα καλα και την επομενη χαλια...

Κατερινακι πολυ ωραια η φωτο με τα ζουζουνια σου..και η σοκολατοπιτα τελεια..Με το βοσκο τι εγινε τελικα?

Αθανασια τι εγινε στο παρτυ σας?

Καλλη χρονια πολλα και σε σενα ..Λιγο καθυστερημενα βεβαια..

Αυτα κοριτσια δεν θυμαμαι κατι αλλο !!!!Καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια :D ! Καλά είστε;;

Εγώ και σήμερα έχω ψιλοχάλια διάθεση. Πλακώθηκα και με τον άντρα μου και ήρθε και έδεσε :evil::evil::evil: ...Πάνω που είπα ότι βρήκα τους ρυθμούς μου και όλα μπήκαν σε μια σειρά..Θα μου περάσει.Μου φταίνε όλα και τίποτα..Θέλω να πάω κάπου και να μη σκέφτομαι τίποτα, να μην κάνω τίποτα, να μη με νοιάζει τίποτα, να μη φοράω καν ρολόι..Υπαρξιακή κρίση..Δεν πάω καλά λέμεεεεεεε...

Αχ βρε Μαράκι μου, κάνε μου εσύ κανένα γλυκάκι μπας και μου φύγει η πίκρα :lol::lol::lol: Τι κάνει το λαχταριστό σου μωράκι; Ηρέμησε καθόλου από τα πονάκια;;;

Άννα Μαρία δεν ξέρω γιατί μελαγχολώ..Με έχει πιάσει. Μάλλον μου φταίει που δεν έχω χρόνο ούτε για..κλάσιμο :lol::lol::lol: (sorry για την έκφραση, μου βγήκε αυθόρμητα :lol::lol: ). Όσο για τη φίλη σου, πολύ στραβόξυλο μου φαίνεται...Εγώ θα ντρεπόμουν πάρα πολύ να κάνω κάτι τέτοιο.

Πάντως είσαι τυχερούλα που σε βοηθάει τόσο ο άντρας σου. Αφού τα κάνει αυτά που πρέπει μη μου συγχύζεσαι άμα τα αναβάλλει και λιγάκι. Παρεμπιπτόντως να τον χαίρεσαι!!! Πώς τον λένε και γιόρταζε;;

Happy καλώς ήρθες! Πες μας λίγα λόγια για σένα να σε γνωρίσουμε..

Κατερινάκι άμα είσαι κι εσύ χάλια σαν και μένα τι παρέα θα κάνουμε;;;; Το βρήκα! Θα κάνουμε διαγωνισμό ποια θα μελαγχολήσει περισσότερο :lol::lol::lol::lol::lol: Θήλαζες και ήσουν και στο διαδίκτυο;; Πώς τα κατάφερνες;; Εγώ το θηλασμό τον θεώρησα βουνό..Καθόμουν σε ειδική στάση, είχα 50 μαξιλάρια πάνω μου, με το ένα χέρι κρατούσα τον Πάνο, με το άλλο το στήθος μου..Γι' αυτό και στο τέλος δεν κατάφερα τίποτα. Σαράντα μέρες και αυτές με θήλαστρο...

Γεια σου ευτυχισμένη μανούλα (Αλίνα διάβασα από την Άννα Μαρία πως σε λένε). Καλώς ήρθες κι εσύ.

Μolly-Μαρία ο γιόκας σου σου μοιάζει πολύ ή μου φαίνεται;; Πολύ όμορφη η φωτό σας! Περικοπές μισθών ε;; Και που είσαι ακόμα :?:?:? Το αίμα θα μας πιουν :?:?:?

Όλια μου καλό χειμώνα να έχετε λοιπόν! Στρώσατε χαλάκια, κάνατε τις δουλίτσες σας και είστε έτοιμοι! Μακάρι να ξυπνούσα το πρωί και να τα είχα όλα έτοιμα κι εγώ..Κι εσύ έτσι με τη διάθεση ε;;; Τι μας φταίει ρε γαμώτο;; Έχεις καμιά λογική εξήγηση;;;;;;;; :roll::roll::roll::roll::roll:

Πάω να φάω ένα κρουασανάκι γιατί πάλι θυμήθηκα τις σοκολατόπιτες και συγχύστηκα που δεν τις έχω εδώ για να τις φάω :evil::evil::evil: Μια που είπα για σοκολατόπιτα..Κατερίνα (Kangaroo)επειδή είμαι μεγάλη καρδιά θα σου αφήσω λίγη να φας κι εσύ :lol::lol::lol::lol::lol:

Φιλάκια πολλά σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!!!

Έπειτα από μία μέρα γεμάτη γλύκες-ναζάκια-χαμογελάκια του μπουμπούκου..... ήρθε 1 πολύ δύσκολη νύχτα..... πάνω που είπα στρώσανε λιγάκι τα πράγματα κι αρχίζουμε νο κοιμόμαστε κάπως παραπάνω.... το μάτιαξα φαίνεται!!!!!!

Από τις 1 παρά μετά τα μεσάνυχτα που έφαγε (250μλ. όλο δικό μου..... κατ΄εξαίρεσην.... αφού είχα απόθεμα.... 1η φορά έφαγε τόόόόσο πολύύύύ!!!!) δεν έλεγε να κοιμηθεί με τίποτε!!!!! Ούτε η πιπίλα ούτε η αγκαλιά ούτε τα χάδια..... ούτε το στήθος-πιπίλα τον ηρεμούσανε!!!!!! Άλλες βραδιές τρώμε με το ζόρι 180μλ. βιολογικό γαλατάκι γιατί μας παίρνει ο ύπνος!!!! Απόψε τί έπαθε το καλό μου????

Οι κωλικοί περάσανε..... ν΄αρχίσανε από τώρα οι ενοχλησούλες για τα δοντάκια??? Νωρίς δεν είναι??? Αχ τι θα κάνω.... δεν την αντέχω τη γκρίνια που να πάρει.... στενοχωριέμαι πολύ όταν δε μπορώ να τον ηρεμήσω καθόλου......

Πάνω που ήμουν έτοιμη να τον πάρω σηκωτό στο κρεβάτι για νανάκια (μάτι γαρίδα ο σκατούλης!!!!) κι άρχισα να κουτουλάω κι εγώ.... άρχισε να πονάει πολύ το στήθος μου κι άρχισα εκ νέου άρμεγμα.... έβαλα τον μπέμπη στο ρηλαξάκι του κι αφού "μίλησε" λιγάκι με τα παιχνιδάκια του..... τώρα ροχαλίζει!!!!!Τα νεύρα μου!!!!!!!Αύριο θα κοιμάμαι ως τις 5 το απόγευμα λέμε!!!!!!!

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για το καλοσώρισμα!!!!!

Ουφφφφφφφφ......................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!γλυκια μου πιπιτσα,happy κι ευτυχισμενη μανουλα καλως ηρθατε!!!!

αχ πιπιτσα μου ευχομαι να ηταν τυχαιο χθες και να μην ξαναεχετε τετοιες ιστοριες βραδιατικα!!!κατα τ'αλλα τι κανει το καρμπον του αντρουλη σου!!!!!μα τοσο ιδιοι??????

ανθη μου κι εμενα με πιανει κατα καιρους μια μελαγχολια χωρις κανεναν λογο και καμια αιτια!!!!μονη της ερχεται και μονη της περναει!!!!!!ευχομαι να φυγει και να παει απο'κει που'ρθε!!!!!! :lol::lol::lol:

κατερινα ακομα να μας γραψεις την συνταγη καλε?τι θελεις να το ριξουμε?????περιμενουμε!!!κουκλια τα αντρακια σου!!!!!!

αννα μαρια να χαιρεσαι τον αντρουλη σου και πες δοξα το θεο που σου τα κανει κι αυτα γιατι υπαρχουν κατι γαιδουρια.......αλλο πραγμα!!!!!οχι δεν μιλαω για τον δικο μου!εμενα δοξα το θεο με βοηθαει αλλα εχουν δει τα ματια μου!!!!!!!!!

ολια ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου!!!!!!τι κανει ο νικολακης σου????

μαρακι μου πως παει το στομαχακι σου?ολα ενταξει τωρα?ο γλυκοστεφανακος σου?????

κατερινα γελας με τις ψειρες????????????θα'ρθει και η σειρα σου οταν παει σχολειο και θα γελαω εγω μετα!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ρε κοριτσια δωστε μου τα φωτα σας αμα ξερετε φυσικα?την δευτερα οπως σας ειπα μου παραπονεθηκε η κωνσταντινα οτι ξυνεται,την εψαξα και βρηκα μια ψειρα !!!!!αααααααααααα!!!!!!!!!!επαθα σοκ!την εβαλα αμεσως σαμπουαν,λοσιον χτενισμα κι ολα τα σχετικα και περιμενα να δω τι θα γινει!!!!απο την δευτερα λοιπον η μικρουλα μου ξυνεται και μολις την βλεπω τρεχω να την ψαξω αμεσως!!!!!ρε κοριτσια την ψαχνω συνεχεια,ουτε ξερω ποσες φορες την ημερα και δεν βρισκω τιποτα!χθες την πηγα για κουρεμα σε δικο μου ανθρωπο του ειπα οτι ξυνεται κτλ και να εχει το νου του μηπως δει κατι αλλα παλι τιποτα!το ξυσιμο ομως συνεχιζεται!εντομεταξυ χθες που την εψαχνα ειδα οτι το κεφαλακι της ηταν γεματο κοκκινιλες σαν ελαφρια εκζεματα!λετε να ειναι απο αυτο η φαγουρα?αν ειχε κατι δεν θα το εβλεπα?και τι να την βαλω για να φυγει η κοκκινιλα?ουφ θα σκασω!!!!!!

και μεσα σε ολα αυτα χθες περιμενα μια πελατισα να ερθει να παρει κατι μπαλαρινες,τις οποιες τις βιαζοτανε,σηκωθηκα απο τα αγρια χαραματα και μεσα στο αγχος για να μπορεσω να τις τελειωσω και την περιμενα να ερθει!περιμενα,περιμενα,περιμενα,περιμενα,ουτε φωνη ουτε ακροαση!ουτε ενα τηλεφωνο,τιποτα!μου εστειλε μηνυμα στις 10 το βραδυ για να μου πει οτι θα ερθει σημερα το πρωι!ακομα περιμενω!ξερει οτι στις 2 φευγω για να παρω την μικρη κι ομως τιποτα!!!!!!εγω τωρα τι να κανω?που να ξεσπασω η δολια?????στις ψειρες???????τα νευρα μου!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Πω πω, πέθανα σήμερα... Πήγαμε στο Υπουργείο Παιδείας (παράρτημα Λάρνακας) για να ανανεώσω την κάρτα νοσηλείας του νοσοκομείου, πήγαμε να δούμε για το μπανάκι του μωρού (και τελικά δεν μας έκανε αυτό που είχα υπόψη) και πήγαμε και τράπεζα. Λέω "πήγαμε", γιατί δε θέλω να οδηγώ και έχω τον άντρα μου για σοφέρ!

Δεν το συζητώ ότι στην τράπεζα περίμενα όρθια και δε μου παραχώρησε κανείς τη θέση του. Ήταν μπροστά μου δύο άτομα, μια γυναίκα σχετικά ηλικιωμένη κι ένας πενηνταπενταροεξηντάρης, γύρισαν, με κοίταξαν απ' την κορφή ως τα νύχια, και ούτε που φιλοτιμήθηκαν. Ευτυχώς που δεν περίμενα πολύ...

Ανθή, τον άντρα μου τον λένε Γεράσιμο. Μάκη τον φωνάζουν, αλλά εγώ Μάκη δεν τον έχω φωνάξει ποτέ. Τον λέω είτε Μακάκη (οκ, υποκοριστικό του υποκοριστικού είναι λίγο γελοίο, αλλά το έχουμε καθιερώσει), είτε μωρό, γλυκάκι, πλασματάκι, κ.λπ.

Σε καταλαβαίνω πάντως, εγώ δεν μπορώ να είμαι πάρα πολύ πιεσμένη και να τρέχω όλη μέρα. Θέλω να έχω το χρόνο μου, να καθίσω, να διαβάσω, να ξεκουραστώ. Δεν μπορώ αυτούς τους τρελούς ρυθμούς.

Το ξέρω ρε κορίτσια ότι υπάρχουν γαϊδούρια άντρες, αλλά αφού βοηθά δεν μπορεί να τα κάνει στην ώρα τους να τελειώνουμε. Και μη φανταστείτε ότι είμαι απ' αυτές που μόλις λένε κάτι θέλουν να γίνεται. Δε με νοιάζει αν τα πιάτα απ' το μεσημέρι τα πλύνει στη μία το βράδι, αλλά όταν λέμε να πλύνει μια πολυθρόνα για να τη βάλουμε στο παιδικό εδώ και δυο βδομάδες και η πολυθρόνα είναι ακόμα εκεί, ε, νομίζω το καθυστερεί λίγο περισσότερο απ' ό,τι πρέπει...

Όλια, βλέπω κι ο δικός σου κομπιουτερόπληκτος. Εμένα παίζει κάτι ονλάιν παιγχνίδια και το έχει παραχέσει, σόρι κιόλας. Σηκώνεται το πρωί (βάζει και ξυπνητήρι, μήπως αργήσει!), και πριν πάει τουαλέτα, ανάβει τον υπολογιστή... Αρρώστια μιλάμε...

Κάλη, δεν ξέρω να σου πω για τη φαγούρα. Μήπως της έχουν μείνει κόνιδες;

Σας φιλώ όλες κοριτσάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες

καλως ήρθατε νέες μανούλες στην παρέα μας.

Θέλω καφέ απεγνωσμένα... νομίζω δεν έχω ξυπνήσει σήμερα... βαριέμαι αχ να περάσει η ώρα να πάω σπιτάκι μου.

Αννα Μαρία να χαίρεσαι τον αντρούλη σου ελπίζω με το μπεμπάκι να στρώσει και να είναι πιο σβέλτος.

Κάλλι μήπως το έχει ερεθίσει το κεφαλάκι της η μικρή. Ελπίζω να ξεμπερδέψες μια και καλή με τις ψείρες.

Πιπίτσα είναι πολύ μικρούλης ακόμα και δικαιολογείται να είναι έτσι μερικά βράδια, ελπίζω να μπει πάλι σε ρυθμό και να μην ταλαιπωρεί την μανουλίτσα του!

Ανθή μου πως είσαι σήμερα, smile αυριο θα ξεκουραστείς. Θηλαζα την Αγγελική μέχρι που πήγε 15 μηνών. Τον πρώτο καιρό την θήλαζα στο κρεβάτι μετά θηλάζαμε παντού.

Ολια οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ προσπαθώ να κάνω κάποιες με την μικρή αλλά οταν την έχει η μαμά μου είναι ευκαιρία για να τις κάνω όπως θέλω χωρίς το ταλιμπανάκι δίπλα να φωνάζει μόνη μόνη.

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κάνετε???Εμείς καλά είμαστε...Χαλαρά σήμερα και το βράδυ μάλλον θα πάμε σε ταβερνούλα με τους κουμπάρους μας...Το τριημερο της 28ης λέμε να πάμε ένα τριήμερο εκτός Κύπρου, δεν έχουμε αποφασισει ακόμα πού και λέω να αφήσω το μικρό να μην τον ταλαιπωρήσω αλλά από την άλλη πονάει η καρδιά μου!!!!Δεν κάνω χωρίς το αντράκι μου το μικρό!! :D:D:D:D

Όλια μου είμαι δασκάλα για παιδιά με ειδικές ικανότητες. Κι εσένα έβγαλε νωρίς δοντάκια???Παντως ο δικός μου έχει τρελλαθει...βαζει τη σαλιαριτσα στο στόμα, πινει κάλα και προσπαθεί να βαλει και τα χερια στο στόμα!!! :lol::lol::lol: χαμός!!!

Αννα Μαρία να φτιάξεις την βαλίτσα σου γιατι φτάνει ο καιρός...τελικά θα κάνεις καισαρικη??Να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!

Παλι καλά που ο δικός μου άντρας δεν ειναι του υπολογιστή!!! :D:D Μονο ποδοσφαιρο βλεπει συνέχεια αλλά δεν με χαλάει γιατι με βοηθά αρκετά μπορώ να πω!

Καγκουράκι μου αλλαξε κι εμάς ο καιρός επιτέλους!!

Ανθή μου έφτιαξα χθες μηλοπιτα σ'αρέσει???Αντε ριξε ένα χαμογέλο για τον Στεφανάκο μου κι ασε τις πικρες μακρυά!!Ευτυχώς με τα πονάκια είμαστε πολύ καλύτερα...μονο τα δοντάκαι τώρα μας ταλαιπωρούν πολύ!

Καλώς ήρθατε Ευτυχισμένη μανούλα και happy!

Πιπίτσα μου είπαμε υπομονη και θα βρει τους ρυθμούς του ο μπέμπης!

Κάλλι μου γλυκιά είμαστε πολύ καλά ευχαριστούμε!!Εσείς τι κάνετε??Η μικρούλα σου??? Προσπαθώ να ανεβάσω καινουριες φώτο του Στεφανάκου μου αλλά δεν με αφήνει το μαμμυ!!

Απαράδεκτη η πελάτισσα!!!

Μηπως την πείραξε το σαμπουαν τη μικρη σου???Πηγαινε στο φαρμακείο να σου δωσουν κάτι να βαλεις στο κεφαλάκι της...

Αννα Μαρία για πες τι χρειάζεται για την κάρτα νοσηλείας....

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ναι!!!!!!! Είναι γεγονός!!!!!!!!! Έχω φτιάξει τη μισή βαλίτσα!!!!!!!!!!

Τώρα βάζει ο άντρας μου πλυντήριο με νυχτικιές και ρόμπα, να τα βάλω κι αυτά! Πάντως, η βαλίτσα πολύ μάπα... Μας είχαν κάνει δώρο στο γάμο μας ένα σετ βαλίτσες, από αυτές τις πλαστικές, τις "μοντέρνες" και καλά. Μιλάμε, όλο φιγούρα είναι. Τίποτα δε χωράει μέσα.

Μαρία, για την κάρτα νοσηλείας εγώ απλά πηγαίνω στο γραφείο του Επαρχιακού Επιθεωρητή και μου τη γράφει ένας γραμματέας. Δε χρειάζεται κάτι άλλο. Πήρα την παλιά κάρτα και την επιστολή του διορισμού μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειας σας κουκλες!!!

καλε τι γραψατε κιολας;;;λιγο ελειψα και γεμισατε ενα σωρο σελιδες;;;επιτελους τελειωσα με τις δουλειες ξεπατωθηκα λιγο δεν μπορω να παρω τα ποδια μου δηλαδη αλλα τελειωσα και τωρα απολαμβανω το σπιτακι μου καθαρο και ωραιο ωσπου παλι να γεμισουμε ιχνη απο μικροσκοπικα χερακια παντου :o:lol::lol: αλλαξα και λιγο τη διαρυθμιση των επιπλων ετσι για ανανεωση

Μολυ καλωςηρθες στην παρεα μας να μπαινεις συχνα να γνωριστουμε,σου φερνω ολο το ταψι στη Χιο που δεν εχω παει ποτε να γνωριστουμε κιολας!!καλα θα ηταν αλλα ειμαστε ολιγον τι μακρια ;):D η συνταγη ειναι απο τις συνταγες τις παρεας : http://www.sintagespareas.gr/sintages/sokolatopita.html δοκιμασε τη ειναι τελεια!!

Μαρακι μου παλι γλυκακι εφτιαξες;;; μηλοπιτα;;; για πες συνταγουλα ειχα φτιαξει και εγω προσφατα ειχα βαλει φωτο για βαλε κι εσυ να κεραστουμε,οσο για το τριημερο που λες η γνωμη μου ειναι να πας να ξεκουραστεις λιγο να ανανεωθεις οσο για τον μικρουλη σιγουρα θα αισθανεσαι ασχημα λογικο ειναι αφου δεν το εχεις ξανα αφησει αλλα σιγουρα θα ειναι σε καλα χερια

Καλλη μου μαλλον ερεθιστηκε το κεφαλι της απο το ξυσιμο ρωτα εναν γιατρο μηπως να της βαλεις κατι για τον ερεθισμο,μεγαλος μπελας αυτες οι ψειρες :o:twisted::twisted:

Αννα Μαρια κι εγω αυτης της αποψης ειμαι δεν θελω τα παιδια να ερχονται στην κρεβατοκαμαρα και ετσι τα εχω μαθει κιολας,δεν εχουν κοιμηθει ποτε μαζι μας εμεις πηγαινουμε στα δωματια τους οτι κι αν γινει,μπορει ολη τη μερα να ειμαστε αγκαλιτσες και φιλακια αλλα το βραδυ ο καθενας στο κρεβατι του ,ετοιμασε τις βαλιτσες να μην εισαι με το αγχος και τρεχεις τελευταια στιγμη οταν γεννησα τον Δημητρη ηταν μια κοπελα μαζι μου που τις εσπασαν τα νερα και δεν ειχε τελειωσει την βαλιτσα της και συνεχεια εστελνε την μανα της να της φερνει το ενα και το αλλο,μην το αφηνεις τελευταια στιγμη,να χαιρεσαι και τον αντρουλη σου πολυχρονος!!!

Πηνελοπιτσα μου εμεις γνωριζομαστε καλωςηρθες στην παρεα μας,οσο για τον ζουζουνο υπομονη κοπελα μου θα τα εχεις αυτα ωσπου να μεγαλωσει,αν εχει αρχισει να γκρινιαζει και να βαζει χερακια στο στομα συνεχεια και να τρεχουν πολλα σαλακια καθολου απιθανο να ετοιμαζονται τα ουλακια τα δικα μου απο 2 μηνων αρχισαμε τις ενοχλησεις

Αλινα πολυ φατσα ο Δημητρακης στο προφιλ σου δωστου ενα φιλακι απο μενα!!!

Ανθη μου γιατι πεφτεις κοπελα μου τι γλυκακι θες να σου φτιαξω κι εγω να σου ανεβασω λιγο τη διαθεση;;; :D ή μηπως να ετοιμαστουμε για το ταξιδακι που λεγαμε ;);):lol:

Ολια μου τιποτα ακομα με τον βοσκο τα ιδια δεν καναμε τιποτα αν και ολοι μας λενε να πρωχορησουμε σε αγωγη εμεις το σκεφτομαστε ακομα δεν ξερω δεν μπορω τα μπλεξιματα :!:

Κατερινιω φιλακια την Αγγελικουλα σου!!!

δεν νομιζω να ξεχασα καμια,πολλα φιλια σας στελνω ολες!!!ματς μουτς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, αν δεν σας ενοχλεί ο βοσκός με τηλεφωνήματα και απαιτήσεις, κάντε το κορόιδο. Μπορεί να το ξεχάσει...

Έφτιαξα τη μισή βαλίτσα! Τώρα όταν στεγνώσουν και σιδερωθούν νυχτικιές και ρόμπα, θα βάλω κι αυτές! Μένουν και κάτι ψιλά, σαπούνια και τέτοια, τίποτα το φοβερό.

Αλλά ήρθε σήμερα η μάνα μου να σιδερώσει τα μωρουδιακά, και έτσι όπως τα δίπλωσε, δεν καταλαβαίνω ποια είναι τα σεντονάκια και ποιες είναι οι πάνες αγκαλιάς. Σε κάποια φάση νόμισα ότι βρήκα άκρη, και μετά πάλι, νομίζω ότι βρήκα πάνες σε άλλο ύφασμα από τις πάνες που μου έραψε... Ουφ, έπλυνα μαζί και κάτι παλιά σεντονάκια που μου έδωσαν μάνα και πεθερά, και φαίνεται το ύφασμα ότι είναι πιο παλιό. Να μην πω για τα σεντονάκια της πεθεράς που είναι γαριασμένα. Απλά είπα να πλύνω τουλάχιστον αυτά, για να μη στεναχωριέται κι ο άντρας μου, και γιατί ένα σεντόνι έχει πολλές χρήσεις.

Πω πω, δεν το πιστεύω ότι υποτίθεται θα δούλευα μέχρι σήμερα!!!!! Απίστευτο μου φαίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια στο φεις εχεις την ζωγραφια απο το δωματιο του αντρικου?πριν απο λιγο μου εβγαλε δεξια τη φωτο αυτη,την βλεπω και λεω : εγω αυτο καπου το ξερω!!!μαλλον εσυ εισαι ε?εχουμε κοινους φιλους και σε προτεινε!!!!!

αντε με το καλο να τελειωσει και η βαλιτσουλα και μετα θα περιμενουμε την ιστορια του τοκετου σου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χιχι, Κάλη, ναι, αυτήν τη φωτογραφία έχω!

Τώρα απλώνει ο άντρας μου νυχτικιές, βρακιά και ρόμπα! Εσείς είχατε πάρει κανονικά βρακιά ή μιας χρήσης;

Έκλεισα και ραντεβού με τον οφθαλμίατρο τη Δευτέρα, να δούμε το θέμα της μυωπίας, μήπως υπάρχει θέμα για φυσικό τοκετό.

Α, Μαρία, που ρώτησες αν θα κάνω καισαρική, τελικά ο γιατρός μου είπε ότι για τον στρεπτόκοκκο δεν είναι τόσο σημαντική η καισαρική, όσο η ενδοφλέβια αντιβίωση. Το θέμα είναι να προλάβουμε να χορηγηθεί όλη η ενδοφλέβια, γιατί αυτή θα προφυλάξει το μωρό. Άλλωστε, διάβασα και αρκετές ιστορίες και στο μάμμυ και αλλού, με το ίδιο πρόβλημα, και όλες γέννησαν φυσιολογικά, με χορήγηση ενδοφλέβιας, εννοείται, και δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε, οι πιθανότητες μόλυνσης του μωρού κατά τη διάρκεια του τοκετού είναι μικρές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα τα βρακακια μιας χρησεως που αγορασα δεν με βολεψαν καθολου!!!ακομα τα εχω!!αντιθετα με αυτα που μου εδωσαν στο νοσοκομειο που ηταν πολυ πρακτικα και βολικα.σε γενικες γραμμες ομως οταν επεστρεψα σπιτι την επομενη μερα φορεσα τα δικα μου γιατι απο αιματακι δεν ειχα πολυ.

για μαθε αννα μαρια τι λενε για την μυωπια γιατι εγω που δεν ειχα νομιζω οτι μετα την γεννα εχω αποκτησει!!το σφιξιμο και η πιεση να φταιει???

αντε επιτελους εκανε δουλιτσες ο αντρουλης???εχει να πλενει και να απλωνει απο εδω και περα...ουυυυυ!!!δεν θελω να ειμαι υπερβολικη αλλα τουλαχιστον με το προγραμμα που ειχε ο δημητρης δεν προλαβαινα ουτε να κατουρησω!πες στον αντρα σου να βαλει και ασυρματο ιντερνετ για να παιρνει και το λαπτοπ στο μπαλκονι οταν απλωνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίνα, καμία σχέση με τη μυωπία. Απλά όταν έχεις υψηλή μυωπία, υπάρχει αυξημένος κίνδυνος για αποκόλληση αμφιβληστροειδούς εξαιτίας της πίεσης. Αυτό αν το πάθεις χρειάζεται άμεση εγχείρηση, την ίδια μέρα δηλαδή, αλλιώς υπάρχει κίνδυνος τύφλωσης.

Ο γιατρός μου πάντως δε θεωρεί ότι συνδέεται ο φυσικός τοκετός με την αποκόλληση αμφιβληστροειδούς, αλλά με τόσα που ακούω είπα να το ψάξω! Γενικά, οι μισοί γιατροί λένε ότι είναι επικίνδυνο, οι άλλοι μισοί ότι δεν παίζει ρόλο.

Ο άντρας μου έκανε το άπλωμα, και μετά την άραξε στον υπολογιστή (τι πρωτότυπο). Του είχα πει να καρφώσει καρφάκια στον τοίχο για να βάλουμε κάτι καδράκια που ετοίμασα για το παιδικό, "θα πάω σε λίγο", "θα πάω σε λίγο", "είναι μεσημέρι, το απόγευμα θα τα βάλω", "θα πάω σε λίγο", "θα πάω σε λίγο", "θα τα βάλω αύριο". Τελικά του έβαλα τις φωνές, και φιλοτιμήθηκε. Τώρα πάει και τα καμαρώνει συνέχεια! Ελπίζω σύντομα να φιλοτιμηθεί να κάνει και τις υπόλοιπες δουλειές του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια :D:D:D !!!

Σήμερα είμαι πολύ καλύτερα! Παρασκευούλα!!!!Τελικά μπορεί να μου φταίει η πίεση που υφίσταμαι μέσα στην εβδομάδα :?:?:? ...Τρέχω και δε φτάνω...Σημασία έχει που είμαι καλύτερα! Αύριο (Σάββατο) θα πάω κομμωτήριο, σούπερ μάρκετ και βόλτα στα μαγαζιά. Θέλω να αγοράσω στον Πάνο πυζαμούλες και καλτσοπαπουτσάκια και σε μένα κανά δυο παντελονάκια γιατί από τα περσινά δεν μου κάνει κανένα! Είναι όλα τεράστια. Καλό από την μία, κακό από την άλλη. Ανανέωση γκαρνταρόμπας!

Βρε Πιπίτσα μου είναι πολύ μωράκι ο γιόκας σου. Λογικό είναι να έχετε νύχτες σαν αυτή..Θα στρώσει το προγραμματάκι του. Κατάφερε και ήπιε 2,5 μηνών μωράκι 250 ml :shock::shock::shock: ;;;;;;Μπράβο το θηρίο!

Κάλλη μου αν υπήρχαν και άλλες ψείρες θα τις είχατε βρει. Θυμάμαι πέρυσι ο Πάνος είχε έρθει σε επαφή με ένα παιδάκι που είχε ψείρες. Τις επόμενες μέρες ξυνόταν συνέχεια και ήμουν σίγουρη πως είχε κολλήσει. Έψαχνα, έψαχνα..τίποτα. Τελικά μια μέρα σταμάτησε να ξύνεται..Υπέθεσα ότι μπορεί να ήταν και λόγω του ιδρώτα..Τώρα για τις κοκκινίλες που είδες στο κεφαλάκι της, καλύτερα ρώτα τον παιδίατρο και ακόμα καλύτερα πήγαινέ τη να τη δει..

Άννα Μαρία περίμενες να σου δώσουν προτεραιότητα;;;; Μα έχουν γίνει γαϊδούρια οι περισσότεροι άνθρωποι..Εγώ πάντως όταν ήμουν έγκυος δεν περίμενα να μου δώσουν τη σειρά τους..Πήγαινα μόνη μου μπροστά και χωρίς να ρωτήσω κανέναν με εξυπηρετούσαν ;) ! Και τον δικό μου άντρα τον φωνάζουν Μάκη αλλά τον λένε Κοσμά. Εγώ τον φωνάζω και Μάκη και Κοσμά και Μακουλάκη (ανάλογα με τα κέφια μου!).

Όλες τις δουλειές ο άντρας σου τις κάνει;;;;; Γενικώς ή τώρα που είσαι έγκυος;;; Μπράβο του! Πολύ καλός! Εγώ είναι κάποιες δουλειές που δε θα ήθελα με τίποτα να τις κάνει ο άντρας μου διότι δεν του έχω εμπιστοσύνη (πχ καθάρισμα τουαλέτας, ξεσκόνισμα κ.ά.). Στο ξεσκόνισμα δεν υπάρχει περίπτωση να σηκώσει όλα τα πράγματα για να καθαρίσει όλες τις επιφάνεις..Ό,τι φαίνεται θα έκανε.Στις λεκάνες δε νομίζω επίσης ότι θα έχωνε χέρι μέσα.. Έτσι λοιπόν βολεύεται κι εκείνος μια χαρά με την τελειομανία μου..Μια φορά μου είπε να μου απλώσει τα ρούχα και του είπα όχι γιατί θέλω να απλώνω τα ρούχα με συγκεκριμένο τρόπο (πχ οι κάλτσες απλωμένες σε ζευγάρια και όχι όπου λάχει)..Είμαι μαζόχα ελαφρώς :lol::lol::lol:

Όσο για τη μυωπία έχω 5 βαθμούς και γέννησα φυσιολογικά και χωρίς πρόβλημα. Το μόνο που δεν κάνει να φοράς φακούς στη γέννα. Τα γυαλάκια σου!

Όσο για τη βαλίτσα, θυμάμαι ότι παρόλο που την είχα φτιάξει, όταν γέννησα όλο και κάτι ζητούσα για να μου φέρουν...Πάντα μα πάντα όταν φτιάχνω βαλίτσες ξεχνάω πράγματα..

Κατερίνα(Kangaroo) θήλασες 15 μήνες;; Ουάου! Φαντάζομαι ότι όταν περάσει ο πρώτος καιρός μετά θα γίνεται πιο εύκολο ε;;; Δεν πρόλαβα να το διαπιστώσω..Ο πρώτος καιρός πάντως..πολύ πακέτο :?:?:?

Μαράκι πήγαινε ένα τριημεράκι με τον αντρούλη σου! Και οι δύο το χρειάζεστε! Άλλωστε είναι ΜΟΝΟ 3 μερούλες! Όσο για τη μηλόπιτα..ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ!!!! Πόσο θα ήθελα ένα κομματάκι....Αχ και να έμενα κοντά σου..Μόνιμο πελάτη θα με είχες :lol::lol::lol::lol: Για το Στεφανάκο σου θα ρίξω πολλά πολλά χαμόγελα και όχι μόνο ένα! Γιορτάζω και ίδια μέρα με το μωράκι σου! Με λένε και Στεφανία και γιορτάζω του Αγίου Στεφάνου!

Κατερινάκι μου τελείωσες κι εσύ με τις δουλίτσες σου;;; Εγώ ακόμα δεν έχω στρώσει :oops::oops: ...Σίγουρα θα με βρει ο Νοέμβρης. Πρέπει να γίνουν πολλές δουλειές πρώτα και ο ελεύθερος χρόνος μου είναι μετρημένος. Ευτυχώς 2 φορές το μήνα φέρνω κοπέλα για τα χοντρά.Τώρα ίσως τη φέρω καμιά μέρα παραπάνω για να τελειώσουμε..Θέλω να στρώσω χαλάκια. Πολύ μου αρέσουν τα χαλιά στο σπίτι..Όσο για το γλυκάκι..φτιάξε μου άλλη μία σοκολατόπιτα! Με κακομαθαίνετε εσύ και το Μαράκι :):):)

Κάλλη φτιάχνεις παπούτσια;;;; Η πελάτισσα πολύ γαϊδάρα :evil::evil::evil:

Αυτά κοριτσάκια μου και για σήμερα! Πεινάω πολύ αλλά δε θα φάω γιατί αύριο θέλω να πάρω ρούχα και δε με θέλω με ένα κιλό συν :lol::lol::lol:

Φιλάκιαααααααααααααααααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου...τι κάνετε???

Αννα Μαρία αντε με το καλο να τελειώσεις τη βαλίτσα σου και τις δουλιτσες σου και να χαλαρώσεις κι εσύ!

Ανθή μου θα πας για ψώνια σήμερα???Τυχερούλα!!!Καλέ συνωνοματη είσαι????Αντε ωραια!! Για την μηλοπιτα όχι πως θελω να το φημιστώ αλλά την έκανα πολύ ωραία...κι είναι και πολυ εύκολη!!

Κατερινάκι μου η συνταγή που εχω είναι πολύ εύκολη...την κάνω στο thermomix και θα στην πω όπως την κάνω εκεί!

Λοιπόν...κόβεις 1/2 κιλό μήλα σε λεπτές φέτες, αφού τα έχεις ξεφλουδίσει...αναμιγνύεις τα μήλα με 2 κουταλιες της σούπας γεματες ζαχαρη, 2 κουταλιες σουπας χυμο λεμονιου κ λίγη κανέλα. Τα βάζεις στο πυρεξ-πιατελα ότι θες....

Στο μιξερ τωρα χτυπας 220γρ φυστικέλαιο,200γρ ζαχαρη,150γρ αλευρι, 1 κουταλακι baking powder, 2 αβγα,2-3 σταγονες κονιακ αν θες κ ενα φακελακι βανιλιας..Αφου γινει ενα ομοιγενεες μίγμα, βασικα μια μαλακη ζυμη. Βαζω τη ζυμη πάνω από τα μήλα και ψήνω σε μετριο προθερμασμένο φούρνο για 35-40 λεπτα!

Καλή επιτυχια!!!!

Κάλλι, ¨Ολια, Καγκουράκι, Μαρία, Ευτυχισμένη μανούλα, Πιπίτσα κι όλες μα όλες...πολλά φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, τώρα που είμαι έγκυος κάνει όλες τις δουλειές ο άντρας μου. Φυσικά, θα έπρεπε να τις κάνει πάντοτε όλες αυτός, μια που εγώ δουλεύω κι αυτός όχι, αλλά τέλος πάντων. Εγώ αποκλειστικά πριν έκανα μπάνια, ξεσκόνισμα, σιδέρωμα, συμμάζεμα. Αυτός αποκλειστικά κάνει πλυντήρια, σκουπίδια, τζάμια, ψώνια. Τα υπόλοιπα μία ο ένας, μία ο άλλος, χωρίς ιδιαίτερο πρόγραμμα, π.χ. εγώ έπλυνα τα πιάτα την προηγούμενη φορά, πλύνε τα τώρα εσύ. Όπως λάχει!

Εννοείται ότι δε θα πάω να γεννήσω με φακούς! Αυτό έλειπε! Γυαλάκια και πάλι γυαλάκια!

Μαρία, συμφωνώ με τα κορίτσια, πήγαινε το τριημεράκι σου να χαλαρώσεις. Σκέψου ότι επιστρέφεις και σχολείο σε λίγο καιρό... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια :D:D !!!

Σήμερα πήγα για ψώνια και, παρόλο που εξοντώθηκα,πέρασα πολύ ωραία :D ! Άφησα τον Πάνο στη μαμά μου για να μην τον τρέχω και από το πρωί στις 10.30 μαζεύτηκα στο σπίτι μου στις 5 :shock::shock: ..Δε λέει, όμως, να το κάνω συχνά αυτό. Δε συμφέρει οικονομικώς :?:?:? ..Πήρα καινούρια παντελονάκια και ένα ζευγάρι μπότες. Τώρα μου λείπει και καμιά μπλουζίτσα αλλά θα κάνω υπομονή μέχρι τη γιορτή μου. Όλοι οι δικοί μου μου δίνουν λεφτά και έτσι θα ολοκληρώσω τη γκαρνταρόμπα μου ;););)

Μαράκι έχεις θερμομίξ;;; Κάνει πολλά πράγματα αλλά είναι ακριβό :?:?:? ..1300 ευρώ μου είπαν....Φτιάχνεις και φαγητά σε αυτό;; Ένα τσουρέκι που δοκίμασα από θερμομίξ ήταν θεϊκό! Μηλόπιτα κάποτε έφτιαχνα κι εγώ αλλά έχω πολύ καιρό να φτιάξω και δε θυμάμαι καν που έχω τη συνταγή. Θυμάμαι πάντως ότι διέφερε από τη δική σου. Τι κάνει ο Στεφανάκος σου;;; Να του δώσεις πολλά ρουφηχτά φιλάκια στα μπουτάκια και στα πατουσάκια του! Έχω τρέλα με τα πατουσάκια των μωρών!!!!

Άννα Μαρία μια χαρά τα έχετε κανονίσει με τις δουλίτσες ;) ! Ωραίο διακανονισμό κάνατε! Τις δουλειές που αναλαμβάνει τις κάνει καλά;; Μια φορά ο άντρας μου σφουγγάρισε και έβαλε στον κουβά σχεδόν το μισό μπουκάλι απορρυπαντικό...ΧΑΜΟΣ! Το πάτωμα παραλίγο να βγάλει φούσκες :lol::lol::lol::lol: Δεν το έχει (ή κάνει πως δεν το έχει :lol::lol::lol: ). Μου πλένει καμιά φορά τα πιάτα, κουβαλάει όλα τα ψώνια από το σούπερ μάρκετ (μένουμε στον 3ο και δεν έχουμε βάλει ακόμα ασανσέρ, αναλαμβάνει ό,τι έχει σχέση με πατάρι, στρώνει και ξεστρώνει χαλιά και γενικώς κάνει τις πιο χοντροδουλειές. Του αρέσει και το μαγείρεμα αλλά δεν τον αφήνω γιατί βαριέμαι μετά να μαζεύω το χάος. Ακόμα και να τα καθαρίσει πρέπει να βάλω κι εγώ το χεράκι μου. Επίσης με βοηθά πολύ με το παιδί. ΟΛΑ τα υπόλοιπα τα κάνω εγώ και φέρνω και μια κοπέλα 2 φορές το μήνα. Φταίω όμως γιατί είμαι υπερβολική και τα θέλω όλα να γίνουν όπως θα τα έκανα εγώ...

Ρε κορίτσια τι να κάνω με τον άντρα μου που ροχαλίζει;;; Κάθομαι στο σαλόνι και εκείνος είναι στην κρεβατοκάμαρα και τον ακούω λες και τον έχω δίπλα μου :evil::evil::evil::evil: Πάλι ξύλο θα πέσει για να τον κάνω να σταματήσει :lol::lol::lol: ...Έχει φάει κάτι σκουντιές προκειμένου να αλλάξει πλευρό..δε λέγεται :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα!!!!

Ανθη με γεια τα καινουρια ρουχα ..Ξεδωσες λιγο .Και γω οταν βγαινω αγορα μετα γυρναω αλλος ανθρωπος σπιτι..

Αννα Μαρια αντε μετο καλο τωρα που εφτιαξες τη βαλιτσα ..Εγω στο Νικολακη επειδη ειχα μπει πολυ νωρις στην κλινικη δεν ειχα ετοιμασει τιποτα και ευτυχως η μαμα μου πηγε και με ψωνισε απο ολα και μου τα εφερε στην κλινικη...

Μαρακι πολυ νοστιμη πρεπει να ειναι η μηλοπιτα ...\

Καλη τι εγινε με τη μικρησου ?Το κεφαλακιτης μαλλον θα ερεθιστηκε απο τη λοσιον για τις ψειρες..

Εμεις σημερα το απογευμα θα παμε στα γενεθλια του γιου του κουνιαδου μου ...

Κατερινακι τι κανουν τα αγορακια σου???Παντως και ο Νικολακης κοιμαται μονος του..Μαζι μας δεν κοιμηθηκε καμια φορα ..Οτι και να γινει τρεχουμε εμεις στο δωματιο του. Μια φιλη μου κοιμιζε τον μικρο της απο μωρο μαζι τους στην κρεβατοκαμαρα εχει βαλει εκει και την κουνια και τωρα δεν παει στο δωματιο του με τιποτα ...

Ανθη τωρα που το θυμηθηκα και ο δικος μου ο αντρας ροχαλιζει και πηρε κατι ταινιες για το ροχαλητο που μπαινουν στη μυτη ...

Αυτα απο μας ..Sorry αν ξεχασα καποια ..φιλια σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, καλά τις κάνει τις δουλειές, όχι σούπερ τέλεια, αλλά καλά... Και στο μαγείρεμα είναι αρκετά καλός, και δε λερώνει καθόλου την κουζίνα, όχι περισσότερο απ' ό,τι θα τη λέρωνα εγώ. Όσο για τα ψώνια από το σούπερ μάρκετ, μανάβη, χασάπη, κ.λπ., πάντα αυτός τα κάνει. Εγώ συνήθως παίρνω τα λάθος πράγματα. Π.χ. τις προάλλες πήγα να πάρω ψωμί και γάλα και πήρα λευκό ψωμί για τοστ αντί για μαύρο, και μάλιστα μεγαλύτερο μέγεθος κι έχει αρχίσει να χαλάει τώρα και μικρό μπουκάλι γάλα αντί για μεγάλο! Να μην πω για την άλλη φορά που πήρα λάθος σερβιετάκια (πήρα κάποια με άρωμα) και πήγε αυτός και μου πήρε τα σωστά!!! Γενικά τα ψώνια μου σπάνε τα νεύρα, χάνομαι, δε βρίσκω τίποτα, και τα παίρνω όλα λάθος.

Να μην πω για τα ψώνια ρούχων, που είναι μαρτύριο για μένα. Ποτέ δε βρίσκω κάτι που να μου αρέσει και να μου κάνει ταυτόχρονα, κι όταν το βρω είναι πανάκριβο...

Όσο για το ροχαλητό, κι εμένα το ίδιο. Σκουντιές, σπρωξίματα, τι να κάνω...; Τώρα με τον μικρό σκέφτομαι, που θα ροχαλίζει αυτός ο γάιδαρος και θα μου τον ξυπνάει.

Όλια, εγώ δε θέλω να τον βάλω από την αρχή στο δωμάτιό του. Θα τον βάλω στην αρχή στο πορτ μπεμπέ στο δωμάτιό μας και μετά θα φέρω την κούνια σε μας. Τρέμω στην ιδέα να κοιμάται ολομόναχος στο δωμάτιό του. Αλλά δε θα τον αφήσω σε μας μέχρι να πάει τριών χρονών ας πούμε!!! Ο κουνιάδος μου που έχει την κόρη που σας έλεγα, τώρα είναι ξανά παντρεμένος κι έχει ακόμα μια κόρη. Α, είναι αυτός που έχουν το μωρό πεταμένο, βρώμικο, έμαθε να βρίζει, κ.λπ. Τέλος πάντων, το καλοκαίρι που πήγε η κόρη από τον πρώτο γάμο στη Μυτιλήνη που μένει τώρα αυτός κοιμούνταν το βράδι στο ίδιο κρεβάτι αυτός, η γυναίκα του και η κόρη από τον πρώτο γάμο (8 ετών) και η μικρή κόρη (2.5 ετών) σε ένα κρεβατάκι δίπλα στο κρεβάτι τους! Αυτό με τί-πο-τα δε θα το ήθελα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι απο μενα κοριτσια!!

μια χαρα τα πας αννα μαρια με τις δουλειες!!πολυ καλα κανεις και του εχεις δωσει μεριδιο!!!ο δικος μου οσο ημουν εγκυος και τους πρωτους μηνες μετα που γεννησα εκανε θεϊκα πραγματα!!μεχρι και βιτρινα καθαριζε και τζαμια.ο ενας σκουπιζε ο αλλος σφουγγαριζε αλλα που εκεινες οι παλιες καλες μερες......σαν ασπρομαυρη ταινια ερχονται οι εικονες στο μαυαλο μου!!τωρα αστα.....αστα σου λεω!!!ασε που τρεμω μην γινει και ο μικρος μια απο τα ιδια και μετα αντε βγαλε ακρη!!

οσο για ροχαλητο κοριτσια δεν την παλευω!!!ροχαλιζει και ο μικρος!!απιστευτο????θυμαμαι οταν γεννησα και ειχαμε παρει το παιδι στην κρεββατοκαμαρα μου ελεγε ο αντρας μου οτι του κανει καλο. διαβασε κι ολας σε ενα αρθρο οτι το βρεφος μαθαινει μεχρι και να αναπνεει καλητερα ακουγοντας την ανασα των γονιων.βεβαια δεν φανταζομουν οτι θα μαθει να ροχαλιζει κι ολας!!!!απαπαππαπα!!!

οσο για τα αυτοκολλητακια για την μυτη ολια τα δοκιμασε.τιποτις..ελπιζω να εισαι πιο τυχερη!!τα χρησιμοποιω εγω τωρα που εχω στραβο διαφραγμα και ετσι αναπνεω καλητερα.για το ροχαλητο κλωτσια και παλι κλωτσια!!!

αννα μαρια και εγω μαζι σου για το μωρο στο δωματιο.επιβαλλεται!!το ποσοο ειναι σχετικο.δεν υπαρχουν συνταγες.θα σου δειξει ο αντρικως ποτε θα ειναι ετοιμος.εχω ακουσει απο πολλους που στο σαραντισμα τα πηγαν σε αλλο δωματιο και καταληξαν οταν φτασαν 5-6 χρονων τα μικρα τοτε να αναζητουν να κοιμηθουν με τους γονεις τους!!οποτε καλητερα μικρα να ευχαριστηθουν αγκαλιες και χουζουρεματα με τους γονεις τους για να μην τους λειψουν μακροπροθεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίνα, με πέθανες μ' αυτό το "δεν φανταζομουν οτι θα μαθει να ροχαλιζει κι ολας!!" :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Του άντρα μου το καλό του είναι ότι ροχαλίζει συνήθως το πρωί. Κατά τη διάρκεια της νύχτας πολύ σπάνια.

Για το μωρό στο δωμάτιο, σε ένα βιβλίο που διάβασα έλεγε το λιγότερο έξι μήνες να κοιμάται στο δωμάτιο με τους γονείς. Τώρα μέχρι πότε δεν ξέρω, θα δείξει! Ανάλογα και με το πόσο γρήγορα θα έρθει το επόμενο μωράκι! Πάντως απ' όσο καταλαβαίνω, όσο πιο αργά το βάλεις στο δωμάτιό του, τόσο πιο δύσκολο. Μια ανηψιά μου, μέχρι πέντε χρονών κοιμόταν με τους γονείς της στο κρεβάτι τους κιόλας. Όταν γεννήθηκαν τα αδέλφια της (δίδυμα αγοράκια), πήγαινε κάθε βράδι και κοιμόταν με τον παππού και τη γιαγιά, πάλι στο κρεβάτι τους. Τελικά, νομίζω όταν πήγε δημοτικό κατάφερε να αρχίσει να κοιμάται στο δωμάτιό της...

Όσο για τις δουλειές, θα πρέπει να του δίνεις ευθύνες του μικρού. Π.χ. μεγαλώνοντας να μαζεύει τα παιχνίδια του, να στρώνει το κρεβάτι του, να σε βοηθά σε απλές δουλειές όπως ξεσκόνισμα, άπλωμα ρούχων, να μαγειρεύετε μαζί κάποιες απλές συνταγές. Αυτό το "όλα στα χέρια" που βλέπω πολλούς άντρες σε Ελλάδα και Κύπρο να το θεωρούν αυτονόητο, δεν μπορώ να το καταλάβω. Ευτυχώς του δικού μου είναι ο χαρακτήρας του να μην περιμένει τίποτα έτοιμο, και να βοηθά και στο σπίτι. Π.χ. σε καμία περίπτωση δε θα περιμένει να του φτιάξω τοστ ή καφέ ή να του πάω νερό!!!!! Αδιανόητο μου φαίνεται. Ο αδελφός του πάλι, έτσι ακριβώς είναι. Γάιδαρος.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια..

Είμαι πτώμα....

Το Σαβ/κο μου ήταν φουλ!

Παρασκευή βράδυ βγήκαμε με συναδέλφους,είχε γενέθλια μία απ αυτές και της κάναμε πάρτυ-έκπληξη.

Πέρασα τέλεια!!!Το τι γέλιο ρίξαμε.....

Απ το Σάββατο όμως το πρωί καθαρίζω το σπίτι μου.....

Ξεπατώθηκα!!!!!!150 τετραγωνικά είναι,αλλά το έγλυψα στην κυριολεξία.Έκανα μπαλκόνια,ντουλάπες..μέχρι και τα πατάρι άδειασα....

Έβαλα και τα μισά χαλιά..τα μικρά,γιατί τα μεγάλα περιμένω απ τον άντρα μου να τα βάλει...

Αλλά είναι κι εκείνος αναβλητικός και ενώ το πρωι μου είπε "το βράδυ θα τα βάλω",τώρα μου λέει "άσε τα για αύριο όταν θα γυρίσω απ τη δουλειά".Μα ίδιοι να είναι όλοι????? :lol::lol::lol::lol:

Τουλάχιστον αύριο βράδυ,θα ανάψω το τζάκι μας και θα καθίσουμε οι τρεις μας (εγώ,ο άντρας μου και ο Γιώργος μας),στο χαλί να κάνουμε αγκαλίτσες και παιχνίδια!!!!!! ;);););)

Αυτή τη στιγμή βέβαια έχω ένα τρομερό πόνο στη μέση,αφού ζορίστηκα παραπάνω...ανέβασα και κατέβασα και όλα τα πράγματα του παταριού....Μάλλον ξαναβγήκε η κοίλη που έχω στη μέση....

Με βλέπω διπλωμένη αύριο στη δουλειά(είμαι βρεφοκόμος) και να δω πώς θα κυνηγάω τα ταλιμπανάκια μου!!!!!!!!! :(:(:(:(:(

ΚΤΚ μπορεί τη μικρή σου να την πείραξε η λοσιόν για τις ψείρες που της έβαλες,όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια.Καλό είναι να διαλέγεις πάντα ότι πιο φυσικό και αγνό για το κεφαλάκι της...

Θέλω να γίνω μαμά Κακώς περίμενες στην τράπεζα.Οι έγκυες έχουν προτεραιότητα σε ΟΛΕΣ τις δημόσιες υπηρεσίες και σε όλες τις τράπεζες...Έτσι καθόμουν κι εγώ η ψαρωμένη στο νοσοκομείο και περίμενα στη γραμματεία σα βλάκας και μου το πε μία άλλη έγκυος.Περάσαμε μπροστά και κανείς δεν έβγαλε άχνα!

Στην τράπεζα όταν πήγαινα,η ταμίας μου φώναζε απ την πόρτα να πάω κοντά....Αφού η μαμά μου,όταν ήθελε να κάνει γρήγορα τη δουλειά της,μου "πάσαρε" το βιβλιάριό της και τελειώναμε στο πι και φι!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Γεράσιμο λένε τον άνδρα σου?Γιόρταζε χθες?Αν ναι,να τον χαίρεσαι!!!!

ΑΝΘΗ καλοφόρετα τα ρουχαλάκια σου!!!!Εγώ πάλι πρέπει να αλλάξω καρνταρόμπα,γιατί έχω παχύνει....τον Απρίλη έχασα τα μισά κιλά,αλλά μες το καλοκαίρι,τα ξαναπήρα η γουρούνα!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Μη φανταστείς τίποτα τραγικό...Με ύψος 1.71 είμαι 65 κιλά,αλλά προ εγκυμοσύνης ήμουν 62 κιλά και προ γάμου 56!!!!!!!Ε στα 56 θέλω να πάω πάλι...Αλλά δεν το ράβω το ρημάδι!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΚΑ1 Αχ!Θα το φτιάξω μες τη βδομάδα το κέικ.Αφού τώρα ξέρω τη συνταγή... ;)

Θα καθίσω και στον υπολογιστή να τα λέμε,οπότε θα είναι σα να πίνουμε μαζί το καφεδάκι μας!!!!!

Πάντως αν κάποια στιγμή βρεθείς στα μέρη μας,ευχαρίστως να γνωριστούμε!!!

Ευτυχισμένη μανούλα ροχαλίζει ο μικρός σου?Το έχεις συζητήσει με τον παιδίατρό σου?Μήπως έχει κρεατάκια?

Όσο για εσάς που είπατε για τον ύπνο,δική μου γνώμη είναι ότι καλό θα ήταν γενικά τα παιδιά μας να φροντίσουμε να μην έχουν εξαρτήσεις από τρίτους.Δηλαδή την παρουσία κάποιου για να κοιμηθούν και γενικά...τηλεόραση για να φάνε,κούνημα για να κοιμηθούν κλπ.....Πιο πολύ για δικό τους καλό,παρά για ευκολία δική μας....Εγώ 4 μηνών τον έβγαλα απ το δωμάτιο...Βέβαια πήγαινα 20 φορές τη νύχτα να τον τσεκάρω και είχα και ενδοεπικοινωνία ανοιχτή.....αλλά τώρα ούτε για αστείο δε μπορεί να κοιμηθεί μαζί μας.Φωνάζει "θέλω στην κούνια μουυυυυυυυυυ!!!!!!" :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι σε ευχαριστω για το σχολιο για το αγορακι μου (με μια μικρη καθυστερηση!!)

αννα μαρια μου τερμα τα ψεματα...πλησιαζει η ωρα!!και τωρα που μπηκαν και τα ρουχαλακια στην θεση τους ολα καλα!!οσο για τα σεντονακια μην αγχωνεσαι!!ο αντρεας δεν θα παρεξηγηθει!!

οσο για το ροχαλητο του μικρου τι να πω!!παντως αυτο το παιδι εχει απιστευτα κοινα με τον σκυλο μου (τον οποιο αποχωριστηκα λιγο μετα την γεννα)...ροχαληζουν και οι 2, τρελαινονται στο ακουσμα της λεξης "βολτα" και "μπισκοτο", εχουν πολλα αερια, μασανε τα παιχνιδια τους, δεν ακουνε στο "μη" και τους αρεσει να κοιμουνται με ενα ποδι να στηριζεται καπου ορθιο!!

molly το εχω πει στην παιδιατρο και την πρωην αλλα και την καινουρια μας.φυσιολογικο ορο πολυ ηταν η απαντηση.καθαρη ειπαν οτι ειναι η μυτουλα, αλλα η τελευταια ρωτησε κατι πολυ ευστοχο...ποιος εχει αλλεργικη ρυνητιδα???ο αντρας μου λεω, αρα μπορει να εχουμε μια ενδειξη κληρονομικοτητας.φτου σου λεω, εκτος οτι ειναι καρμπον εξωτερικα πρεπει να εχει κι ολα τα στραβα του???!!

ΚΤΚ σε λυπαμαι πολυ για την ταλαιπωρια γενικοτερα με το θεμα ψειρας!!απο μικρη ειχα απιστευτο θεμα και εγω.ειχα και ενα μαλλακι τοσο σγουρο που τοτε με το χτενακι το ειδικο που με χτενιζε η μητερα μου μας ακουγε ολη η γειτονια!!1.πολυ ξυδι -λενε οτι τις διωχνει 2.φυσικα προϊοντα οπως προειπαν 3.ελπιζω να βαφεις τα μαλλια σου για να μην κολλησεις!!!

ΑΝΘΗ με υγεια τα ρουχαλακια σου!!ο καλητεροντως τα ψωνια ειναι το φαρμακο!!μακαρι να αδυνατισω συντομα γιατι αλλιως δεν ξαναψωνιζω τιποτις.ετσι για τιμωρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;;;

Σήμερα ξεκουράστηκα ;) ! Κατ' αρχάς ξύπνησα στη μία το μεσημέρι!! Τα φοιτητικά μου χρόνια θυμήθηκα! Είχα και σχετικά λίγη διόρθωση και έτσι όλα κύλησαν όμορφα! Παρόλ' αυτά το ΣΚ δυστυχώς περνά πολύ γρήγορα και αύριο ξεκινά πάλι μια κουραστική εβδομάδα. Δεν πειράζει όμως..That's life :roll::roll:

Όλια μου κι εγώ ανανεώνομαι με τα ψώνια! Και να σκεφτείς ότι διδάσκω στα παιδιά για τις αρνητικές συνέπειες του καταναλωτισμού :lol::lol::lol::lol::lol: ..Κάνει τίποτα το αυτοκολλητάκι που βάζει ο άντρας σου στη μύτη;; Θυμάμαι του είχα πάρει κι εγώ πριν 2 χρόνια περίπου αλλά αποτέλεσμα δεν είδα. Πιο αποτελεσματικά είναι τα μπουνίδια :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ..

Άννα Μαρία έχετε μοιράσει τέλεια τις δουλειές! Ο ένας συμπληρώνει τον άλλον ;);) ! Μα κι εσύ βρε παιδί μου να παίρνεις λάθος πράγματα;;; :lol::lol::lol::lol::lol: Γέλασα πολύ με τα σερβιετάκια :lol::lol::lol: Ξέρει ο άντρας σου ποια θες και όχι εσύ;;; Είσαι άπαιχτη :lol::lol::lol:

Όσο για την κατάσταση που περιέγραψες που κοιμούνται ΟΛΟΙ μαζί είναι όντως υπερβολική :shock::shock::shock: Εγώ τον Πάνο τον έβγαλα από το δωμάτιό μου όταν έγινε 10 μηνών. Δεν αντέδρασε. Ήταν εύκολη η αλλαγή. Τώρα κοιμάται στο κρεβάτι του αλλά γύρω στις 4 με 5 το πρωί ξυπνάει και έρχεται μόνος του σε εμάς. Πολλές φορές δεν τον παίρνω χαμπάρι που έρχεται..Να σου την αλήθεια όμως δε με νοιάζει. Είναι λογικό να θέλει παρεούλα (λογικό για μένα τουλάχιστον)..Όταν αποκτήσει αδερφάκι θα έχει παρεούλα! Ο Πάνος ποτέ δε με δυσκόλεψε στις αλλαγές. Έκοψε την πιπίλα και την πάνα ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ και γενικώς σε όλα είναι εύκολος. Σήμερα την ώρα που τον κοίμιζα μου είπε να πάμε στο κρεβάτι μου. Του είπα πως είναι πια μεγάλος άντρας και ότι έχει το δικό του κρεβάτι και ξάπλωσε χωρίς γκρίνια και κοιμήθηκε. Το να έρθει το πρωί σε εμάς δεν με ενοχλεί ΚΑΘΟΛΟΥ..Κι εγώ το χαίρομαι πολύ!

Επίσης, πολλές φορές έχω πάει νερό στον άντρα μου και του έχω φτιάξει καφέ ή τοστ αλλά άλλες τόσες και περισσότερες μου έχει φέρει κι εκείνος και μου φτιάχνει πάντα καφέ, τοστ, ή ό,τι άλλο του ζητήσω. Σχετικά είναι όλα..

Ευτυχισμένη μανούλα συνήθως όταν ροχαλίζουν τα παιδάκια έχουν κρεατάκια..Ρώτα τον παιδίατρό σου για σιγουριά.

Μόλλυ πώς είναι η μέση σου;; Ελπίζω να είσαι καλύτερα! Άξιζε τουλάχιστον το αποτέλεσμα! Λάμπει το σπιτάκι σου και θα χουχουλιάσετε και στο τζακάκι σας!!!Όσο για τα κιλά, μια απόφαση είναι. Δε θες να χάσεις και πολλά. Νομίζω όμως ότι τα 56 είναι λίγα για το ύψος σου. Εγώ με ύψος 1.72 είχα φτάσει πέρυσι το χειμώνα 72 κιλά..Τα πήρα στο κρανίο μια μέρα, άρχισα δίαιτα και τώρα είμαι 58-59. Όταν τρώω λίγο παραπάνω γίνομαι 59 αλλά μετά το ράβω και επανέρχομαι στα 58. Πλέον προσέχω για να έχω και δε θα ξαναφήσω τα κιλά να γίνουν πολλά..Πάντως και τα 65 καλά είναι. Κανονική θεωρείσαι. Ούτε καν παχιά.

Αυτά τα νέα μου κορίτσια μου! Πολλά φιλάκια σε όλες σας

:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...