Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012 Νο2


Recommended Posts

Κουκλες καθε μερα διαβαζω νεα σας μη νομιζετε απλα ειμαι με ορο κ γραφω με το ενα χερι κ δν ειναι ευκολο.....νεα δεν εχω...υπομο νη λενε οι γιατροι μπας κ καταφερουμε να βγαλουμε τον ορο κ να παρω το yutopar σε χαπι, μπας κ παω σπιτι μου......Πολυ χαιρομαι για τις ετοιμασιες σας...κι εγω μεσω τηλεφωνου τακτοποιω ενα ενα τα πραγματα οποτε δεν αγχωνομαι!!!!!!Βρε κοριτσια σε ποια εβδομαδα βλεπουμε την τελικη θεση του μωρου δηλαδη??????Εμενα μου τον βγαζουν μεγαλυτερο κ πρεπει να κανω κ καμπυλη ζαχαρου..... :(:?

Τεσπα...σας καληνυχτω!!!!!!!φιλακια πολλα!!!!!!!!!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μαρακι ελπιζω συντομα να πας σπιτακι σου.......

οσο για την καμπυλη γινεται σε αυτη την βδομαδα που εισαι....μην αγχωνεσαι......δεν σημαινει οτι επειδη ειναι πιο μεγαλο εχεις και ζαχαρω.......

φιλακια πολλα και να σαι καλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναν μου περαστικα στον μικρο σου.. τι περασατε κι εσεις! ειναι η μερα φαινεται!! ολα καλα ελπιζω τωρα...

μαρακι κρατα γερα!! πιστευω συντομα θα εισαι οκ και θα γυρισεις σπιτακι.. σε σκεφτομαστε πολυ!!

πωπω περναει ο καιρος και μπουρικ και μαντι μπαινουν στην τελικη ευθεια.... τι καλα!!!

εγω πηγα τη γιογκα μου και ηρεμησα... σημερα το μικρο ειναι ζωηρουλι, ακομα και εκεινη την ωρα που εκανα τις ασκησεις μου ριχνε κατι σκουντηγματα!! :) ελπιζω να το απολαμβανει οσο κι εγω!!

με νευριασαν μωρε γιατι μου χρεωσαν κατι εξετασεις ιδιωτικα ενω τις καλυπτει το ταμειο.. εγω αν και ειχα λιγο προβληματιστει δεν εδωσα σημασια τοτε. Τωρα που της επανελαβα και μου ζητησαν το 1/10 της τιμης τους το ειπα και αντι να το παραδεχτουν , να πουν μια συγνωμη , ειχαν και υφακι οτι εγω φταιω!!!τελοσπαντων δυστυχως λενε δεν μπορουν να μου τα επιστρεψουν.. Το χειροτερο ειναι ειναι πολυ δυσκολο πια να βρεις ανθρωπο που να σου πει απλα και ωραια "συγνωμη, εκανα λαθος"!! Μα μου ειχε ανεβει το αιμα στο κεφαλι κι αυτη συνεχιζε!!! τι να πω... το διαγραφω για το καλο του μωρου και του ζεν που τοσο καιρο φτιαχνουμε!!! χαχα :P

σας φιλω, καλο βραδυ!ελινουλινι με το καλο η β' επιπεδου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια.ποσά γράψετε καλε σε μια μέρα?δε σας προλαβαίνω με τόσες δουλειές που έχω.τι σχολείο,τι ολοήμερο σχολείο,τι πανεπιστήμιο!!!

Twiggy μην εκνευριζεσαι γιατί δεν αρέσει στο μικρο σου.ηρεμία!!

Ναν περαστικακια.

Bourique είχες την ίδια εμπειρία με τη δικιά μου?μιλάμε η σέρβιετα παει σύννεφο!!Αλλα τι να κάνω?ελπίζω να είναι όλα οκ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβιτα, τι ωραίο αίσθημα να ψωνίσεις για το μωρο?φαντάζομαι καμία σχέση με το να ψωνίσεις για σένα??

Μαρία και μένα το μικρο είναι λίγο πιο μεγάλο απο την εβδομάδα μου,αλλα σακχάρο δεν έχω..άρα μην ανησυχείς! Δεν είναι και δεδομένο.

Να σται όλες καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια....

τι μου κανετε;;;

εγω ειμαι μεσα στα νευρα...δεν ξερω γιατι....ολα μου φταινε...αχ!!θελω να βγω μονη μου......να ηρεμισω λιγο....

μαντι δεν συμφερει να γενναμε σε δημοσιο πλεον ετσι οπως τα κανανε...και το θεμα ειναι να μην ανεβασουν τα νοσηλεια και τα ιδιωτικα...πανω που ριξαν λιγο τις τιμες....τα εχουν κανει ολα σκατα...σορυ κιολας...μα ειναι εξωφρενικο.να πληρωνεις σε δημοσιο νοσοκομειο...που φτασαμε...

evinikolas ασε σε ολες τις εγκυμοσυνες το ιδιο πραγμα ειχα...το θεμα ειναι να μην πανικοβληθεις.....θελει ψυχραιμια.....

αυτα κοριτσια.....τα φιλια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι μου κάνετε? Bourique αναπνοουλες βοηθάνε ειναι οι ορμονες μας που βαρανε κοκκινο.

Μαρία σε σκέφτομαι υπομονή μεχρι να πας στο σπίτι σου. Δεν ειναι ανάγκη να φτάσεις ετσι μεχρι τέλους ουτε να στο παρουνε νωρίτερα αν όλα πάνε καλά, ετσι δεν ειναι?

Εγω καρδιοτοκογράφο ή αλλιως κορδέλα εκανα 2 φορες την 38 εβδ και την 40εβδ αφου γεννησα μια μερα πριν την πητ μου ειναι ουσιαστικά η κορδέλα που σου βαζουν και στην γεννα για να βλεπουν τους παλμους του μωρου και τις συσπάσεις της μήτρας. Κατα τα αλλα βαριέμαι!!!!

Καλή βολτούλα σε οσες σουλατσάρουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια και καλο σαββατοκυριακο!!

εγω ηρεμησα (χεχε) και χαλαρωνω σπιτι.. Μπουρικ ετσι ειναι αυτα ερχονται τα νευρα κι αντε να τα διωξεις.. Κανε καμια βολτουλα αν μπορεις εστω και γυρω απο το τετραγωνο! θα σε βοηθησει...

ευχομαι ολες να ειστε καλα, πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποσα γραψατε καλε,κι εγω τα ξεχασα...εβιτα,δεν ειναι τελεια τα ψωνια???Εμεις πηγαμε χθες τζαμπο και πηραμε καποια πραγματακια,πιο πολυ μου αρεσε ενα φανελακι ροζ(βασικα ολα ειναι ροζ,χαχα)που εγραφε πανω full of love for mummy κι αλλο ενα για τον αντρουλη μου που εγραφε πανω daddy's little sweetheart..του εδειξα πρωτα το δικο μου κι ελεγε βεβαιαααα,ολα για τη μαμα,το δικο του το αφησα τελευταιο και το ειδε και καμαρωνε,συγκινηθηκε κιολας ο καλος μου!!!Οσο περναει ο καιρος τον βλεπω να το περιθμενει ολο και πιο πολυ!!!Twiggy,απαραδεκτοι!!Εγω μονο ζεν δεν ειμαι με κατι τετοια,εχουν αρχισει κι οι ορμονες κι ειμαι ετοιμη να εκραγω!!Μαρια,αν θυμαμαι καλα στη β'επιπεδου δεν ειχαμε μεγαλη διαφορα,πηρε τοσο πολυ μεχρι τωρα??Ποσο τον μετρησε??Εμας μας εβγαλε 810γραμμαρια στην 25+3 και ειπε μια χαρα!!Αλλα καμπυλη ειναι υποχρεωτικη πλεον,ετσι δεν ειναι???Ποιο κοριτσακι εχει β'επιπεδου βρε παιδια??καλη επιτυχια,ειναι τελειος υπερρηχος!!!Οσες ξεχασα,συγγνωμη βρε κοριτσια,ειμαστε και πολλες :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑ ... ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ ΗΤΑΝ Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ... ΠΗΓΑΤΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΙΤΣΑ???

nan ΜΟΥ ΑΧ ΜΩΡΕ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ...

maria5 ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ ΝΟΑΣΟΚΟΜΕΙΟ Ε? ΕΧΕΙΣ ΤΑΛΕΠΩΡΗΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ .. ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΝΑ ΠΑΣ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΤΙΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ

twiggy ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ ΣΕ ΒΡΗΣΚΩ ΜΕ ΤΗ ΓΙΟΓΚΑ ΣΟΥ.. ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΔΕΝ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΤΟΣΟ ΑΦΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΤΙΣ ΚΛΟΤΣΙΕΣ :lol:

bourique1983 ΜΟΥ ΒΑΘΙΕΣ ΑΝΑΠΝΟΕΣ Κ ΜΙΑ ΒΟΛΤΙΤΣΑ ΕΞΩ ΚΑΛΟ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ... ΘΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ ..Α ΑΧ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ!!!!

evinicolas1980 ΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΟΤΙ Κ ΑΝ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΤΕ Κ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΕΧΩ ΧΑΖΕΨΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΦΟΥ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ Κ ΛΙΓΑΚΙ ΜΠΑΙΝΩ ΕΤΣΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΤΟ ΧΑΖΕΨΩ...

rose_d ΧΑΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΨΩΝΙΑ Ε...??? ΑΧ ΤΙ ΓΛΥΚΟ... Κ ΜΕΝΑ Ο ΚΑΛΟΣ Μ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΚΟΙΤΟΥΣΕ Κ ΨΙΛΟ συγκινηθηκΕ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΙΞΕΙ.. ΑΝΤΡΕΣ !!!!

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mprrrrrr εγραψα ενα κατεβατο κ σβύστηκε :x ...

Καλησπέρα κοιλουμπίτσες!!!

Αχχχ σχετικά με ολα αυτά που συμβαίνουν στην χώρα μας είναι κ εγω βαθυτατα στενοχωρημένη κ προβληματισμένη. Οι αλλαγές που βιώσαμε αλλα κ θα βιώσουμε είναι δραματικές κ προσωπικα με τρομάζουν. Οχι τοσο σε σχέση με εμένα αλλα για τα μικρά. Σε τι χώρα θα ζήσουν ρε γαμώτο. Η φτώχεια φέρνει πολλα δεινά, εγκληματικότα, αδικία, πολύ κακή ποιότητα ζωής, φτωχή παιδεία κ υγεία κτλ :( ... Δεν ξερω ρε κοριτσια..οπως ολες οι μανούλες κ γενικά οι περισσότεροι Ελληνες είμαι τελειως φρικαρισμένη

Τεσπα, Ναν μου περαστικα για τον πιτσιρικά. Φαντάζομαι την αγωνία που πέρασες. Περαστικά κ γρήγορα.

Μαράκι η καμπύλη ζαχάρου είναι στην γκάμα βασικών εξετάσεων. Το οτι το νινι βγαίνει στις μετρήσεις μεγαλύτερο δεν σημαινει απαραιτητα ζάχαρο,,μπορεί να εγινε νωριτερα η σύλληψη κτλ. Μην ανησυχείς. Πως είσαι σήμερα?

Γιωτούλα, καποιες ημέρες είναι καπως..και εγω σήμερα δεν ειμαι στα χαι μου.. ελπίζω αύριο να είναι μια καλύτερη ημέρα ;)

Βρηκαμε κ τα χρώματα για το δωμάτιο, γαλάζιο-λαχανι!

Δεν προλαβαινω να γράψω κ τα υπόλοιπα που ειχα γράψει γιατι η μικρή μου αρχισε τις ταλιμπα΄νιές :)

χχχ σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια! εγω απο εχθες ποναω παρα πολυ παλι! οπως με ειχε ξαναπιασει πριν 15 μερες αλλα τωρα δεν ανησυχω ξερω οτι ειναι τα εντερα! αλλα ειναι σπαστικο μεχρι τωρα να μην εχω τιποτα απο την εγκυμοσυνη, ουτε εμετους ουτε ζαλαδες, τιποτα, και να με πιανει τωρα αυτο... τελος παντων, υπομονη!

ναν περαστικα σας...! φανταζομαι ποσο δυσκολο θα ειναι τωρα αυτο!

μαρακι χαιρομαι που εισαι καλυτερα στο καινουργιο νοσοκομειο! αντε και με το καλο να πας και σπιτακι σου!!!

ρωτησα τον γιατρο μου για την καμπυλη ζαχαρου αλλα μου ειπε οτι το ζαχαρο μου ειναι σε καλα επιπεδα και δεν χρειαζεται να κανω! αν και το ειχα αγχος αυτο γιατι ειμαι πολυ γλυκατζου!!! :D

αυτα απο εμενα κοριτσια!!! να εχετε μια ομορφη κυριακη!!!! καλη σας μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοιλιτσες!!!

Τι κανετε?Εμεις σε λιγο θα παμε καμια βολτιτσα και μετα για μαμ!Αυριο το πρωι εχω στο Ιασω την β-επιπεδου,αχ ευχομαι να πανε ολα καλα,εχω να δω και καιρο το μωρουλι!!!Εχθες παρηγγειλα απο ενα site,το mybabycenter καποια φορμακια πολυ γλυκουλικα με σκουφακια,μια τυλιχτη βαμβακερη κουβερτουλα και ενα κουκλακι που ειναι βοηθημα υπνου!Οταν μου τα φερουν απο βδομαδα θα σας τα δειξω με φωτο! :D

Φιλακια πολλαααα σε ολες! [smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες....ειμαι ακομη στο Παπαγεωργιου και απο οτι μιλησα και με τον καθηγητη, πρεπει να περασει ο καιρος και να κερδισουμε χρονο για το μωρο..οι συσπασεις στη δικη μου την περιπτωση ειναι ιδιοπαθεις, δηλαδη τις προκαλει ο οργανισμος μου ετσι...οποτε απο οτι καταλαβα δεν φευγω συντομα..... :(:(:( Αλλα εχω πιστη οτι θα φτασω το μηνα μου....καλο Δεκεμβρη δηλαδη....

Γι αυτο κουκλες απολαυστε τις βολτες σας αφοβα και οχι αγχος!!!!!!!!εγω βεβαια απτοητη....μεσω ιντερνετ κανω τις δουλιες μου!!!!Και παλι συγνωμμη που δεν μπορω να απαντησω σε καθε μια, αλλα σας βλεπω πολυ καλα κ σας χαιρομαι πολυ!!!!!!!!!!!

Φιλακια φουσκοκοιλιτσες!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια.....

χαλαρωνω....κοιμηθηκαν τα μικρα μου και τωρα ηρεμω.....

πηγαμε με τον μεγαλο μου στον παιδοτοπο....επαιξε,ξεσαλωσε....το μονο που λυπαμαι ειναι οτι δεν μπορω να παρω και τον μικρο γιατι θελει κυνηγι...και δεν την παλευω.......

μαρακι τι να πω....υπομονη βρε κοριτσακι μου και ευχομαι τουλαχιστον να γεννησεις οσο πιο αργα γινεται...παλι καλα που υπαρχει και το ιντερνετ και περναει η ωρα σου.....χαρας το κουραγιο τοσο καιρο μεσα.....

Elinoulini με το καλο η β επιπεδου.και καλοριζικα τα φορμακια σας.....πες μας το σιτε.....

mariapapa24 περαστικα βρε κοριτσακι....ουτε εγω εχω κανει ποτε καμπυλη ζαχαρου....ειναι υπερβολικα χαμηλα τα ζαχαρα μου για να μπω σε αυτη την διαδικασια......

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοιλουμπίτσες!!!

ουφ ουφ ουφ, νιώθω πολύ κουρασμένη σήμερα. Η μικρη μου εχει κολλήσει κυριολεκτικα επάνω μου κ δεν εχω χρόνο ουτε για κατούρημα..ο καλός μου δουλεύει αυτές τις ημέρες ολη μερα κ ειμαι μόνη στο σπίτι συνέχεια με την μικρή. Δεν την βγάζω εξω γιατι εχει μυξούλες κτλ, οπότε περιοριζόμαστε σε βολτούλες στον κήπο. Απλά μου νιώθω υπερβολικά κουρασμένη :(. Μάλλον εχω αναγκη λίγο χρόνο για χαλάρωσης ..αλλά δεν το βλέπω :( ..

Μαράκι τι να πω βρε κορίτσι. Χαράς το κουράγιο σου, είναι δύσκολη η κατάσταση, αλλα κάνε υπομονη για το μωράκι σου. Θα περάσει ο καιρός κ θα ερθει γερό στην αγκαλίτσα σου! Τουλάχιστον προσπάθησε να ξεκουραστείς, μετά εχει τρέξιμο η κατάσταση :);)

Elinoulini με το καλό να δεις το μωρούλι σου αύριο!!! Ολα πολύ καλα θα είναι!!!

Κοριτσάκια οποια απο εμας εχει facebook και θέλει να τα λεμε κ απο εκει, εχω κανει ενα προφιλ (μετά απο πολύ σκέψη)) πριν λίγο καιρό και εαν θελετε στείλτε pm να τα λέμε και απο εκεί :) .

αντε καληνυχτα να έχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσόυδια μου. Καλή εβδομάδα. Αντε κουτσή είναι αυτή η βδομάδα!!! Τη Παρασκευή δεν δουλεύουμε!!! [smilie=blob1.gif] .

Μαρακι, υπομονή κοριτσάκι... θα έρθει ο μπέμπης και θα τα αφήσεις πίσω όλα. Τι καλά που μπορείς και παραγγέλνεις μέσω Ιnternet μεγάλη εξυπηρέτηση τελικά!!!!

Τα υπολοιπα κοριτσάκια τι κάνουν;; Διάβασα τόσα πολλά που στο τέλος μπερδεύτηκα και τα ξέχασα :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και καλη βδομαδα!!!

μαρακι κουραγιο γλυκια μου... τι να κανεις! υπομονη και ευχομαι να γεννησεις οσο το δυνατον πιο κοντα στη σωστη ωρα. Ευτυχως το ιντερνετ ειναι μια παρηγορια... κι ειμαστε κι εμεις εδω για σενα!!το λιγοτερο που μπορουμε να κανουμε! ;)

πολλα φιλια στις ηρωιδες μανες που ετσι φουσκωμενες τρεχουν και για τα μεγαλα πιτσιρικια τους!! κουραγιο κοριτσια...

εγω παλι περναω την πιο τεμπελικη φαση της ζωης μου, ωρες ωρες νιωθω πολυ ασχημα.. αλλα δυστυχως δεν μπορω να κανω και πολλα πραγματα τωρα λογω γενικης και ειδικης καταστασης!! Ισως πρεπει να το απολαυσω μιας και και μετα τη γεννηση του μωρου θα αλλαξουν ολα αυτα!Απλα ειναι περιεργο, ειχα συνηθισει μια ζωη να τρεχω... :?

σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια....

τι κανετε;;;;

εγω μαγειρεψα...φακιες...πολυ μου αρεσουν....τωρα περιμενω να κρυωσουν να φανε τα μικρα γιατι εχουν λυσσαξει...

ξεκινησα να πλενω και τα ρουχα της μπεμπας...γιατι μου φαινεται οτι εχω αργησει παρα πολυ....βεβαια βαριεμαι το σιδερωμα :roll::oops::oops::oops:

twiggy κατσε τωρα που μπορεις..περνα καλα...γιατι μετα εχει τρεξιμο...και ειδικα αν δεν εχεις βοηθεια...αν και τωρα μου φαινεται παιχνιδακι ενα μωρο...αλλα ειναι λογικο εχοντας 2 ταλιμπαν μεσα στο σπιτι.....

αυτα...φιλια σε ολες......

υγ....σημερα πηγε ο αντρας μου για να καταθεσει τα χαρτια για την αδεια κυοφοριας...και του ειπαν οτι τα λεφτα θα μπουν απο 15 νοεμβρη εως 1 δεκεμβρη...ελεος δηλαδη μπορει να εχω γεννησει και να μην εχω πληρωθει την αδεια κυοφοριας...αισχος... :twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TWIGGY κάτσε τώρα που μπορείς και μην εχεις καθόλου τύψεις!!!!! όρεξη να εχεις μετά να τρέχεις ;);) .

bourique1983 καλά που τα πέρνεις δε λές;; :twisted: Πραγματικά μέχρι να βγω κι εγώ σε κανένα 2μηνο δεν ξέρω αν θα τα δίνουν. Κατσε μη καταργηθεί και το 6μηνο του ΟΑΕΔ και τρέχουμε και δε φτάνουμε..... :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκει θα φτασουμε να λεμε και ευχαριστω που μας δινουν οσα δικαιουμαστε....

οσο για τον οαεδ το εχω σκεφτει και εγω...θα ειναι δραμα......αλλα ελπιζω και ευχομαι να μην φτασουν μεχρι εκει.......με τι λογικη αυτη θα πρεπει να συμβει το ιδιο και στο δημοσιο που εκει πληρωνεσαι κανονικα το μισθο οχι το στανταρ που εχει ο οαεδ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ναι βεβαια, λες και υπάρχουν 2 ειδών μητέρες. Οι του δημοσίου και οι του ιδιωτικού. Οι μεν δουλευουν και τους αξίζει να πάρουν το μισθό τους και οι δε όχι!!! Και μη χειρότερα... αλλά πάντα έτσι δεν ήταν;; Βέβαια πλέον έχει μειωθεί και ο μισθός στους δημοσίους. Αλλά καμία σχέση με τον μισθό του ιδιωτικού τομέα στις περισσότερες περιπτώσεις... αντε να δούμε που θα φτάσουμε πια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες!!

Δε σας ξέχασα αλλά είπαμε.. είμαι σε φάση μετακόμισης και μες την τρέλλα. Όλα πάνε προς το παρόν μια χαρά... υπολογίζουμε μέχρι μέσα του μήνα να είμαστε στο καινούριο μας σπιτάκι.

Ο μπεμπούλης μεγαλώνει και θεριεύει.. κάναμε και την Β επιπέδου και όλα ήταν μια χαρά..μας μοστράριζε τα κάλλη ανάμεσα στα πόδια του όλη την ώρα χαχαχα

Εύχομαι να είστε όλες καλά.. φιλάκια πολλά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Χάθηκα λιγάκι γιατί δεν προλάβαινα ούτε να κατουρήσω αυτήν την εβδομάδα με τις επισκέψεις... Την Πέμπτη ο μικρός ξεκίνησε μυξούλες :cry: αλλά ευτυχώς έχουμε μείνει μόνο εκεί... και φυσικά κόλλησα κι εγώ :| και ο άντρας μου, εμείς έχουμε και λίγο γαργαλητό στο λαιμό... το οποίο καταπολεμούμε με φυτικές καραμελίτσες... Νιώθω πάντως πολύυυυυ εξαντλημένη... Ελπίζω να μου περάσει σύντομα ;)

Σας διάβασα αλλά δεν θυμάμαι πολλά...

Evinicolas μεγάλη τρομάρα πήρες :?:? αλλά ευτυχώς όλα καλά :)

Bourique κι εγώ 38 αιματοκρίτη έχω χωρίς σίδηρο προς το παρόν...

Nan περαστικά στον γιο σου!!! Φαντάζομαι την κούραση που θα έχεις.

Madi 0-3 πολύ λίγα γιατί μεγαλώνουν γρήγορα ;)

twiggy :x:x και είπαμε... ΖΕΝ :lol::lol::lol:

Maria5 υπομονή βρε κοριτσάκι μου, καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο αλλά σκέψου το μετά και το μωρουλίνι σου!!!!

anthropaki θα σου στείλω pm με το ονομά μου στο facebook

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φλωριανα παντα οι του ιδιωτικου ειναι οι χαμενοι...τεσπα...πιστευω οτι ειναι υπερβολικο να το καταργησουν.....

νινακι περαστικα σας.....

τζενουλα τελικα εκανες β επιπεδου;;;θυμαμαι οτι ειχες πει οτι αφου εκανες αμνιο δεν χρειαζεται η β επιπεδου...η βλακειες θυμαμαι :roll::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλά πολύ καλά, καμία σχέση αλήθεια, καμένα άγχος πέρα από την αρχή λίγο μετά τπτ! Το άκρως αντίθετο με την πρώτη😅 αγοράκι περιμένω τώρα😊
    • Καλημέρα Μαριλού!!!! ☀️  Μπράβο κορίτσι μου!!! τέλειες οι εξετάσεις και ξεκινάς!!!!!! Με το καλό!!!! 🙏❤️😍
    • Καλημερα Νεφέλη μου!!! ☀️ Καλή αρχή στη διέγερσή σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!! 🙏❤️  βήμα βημα με εμπιστοσυνη στο γιατρο και πίστη θα γίνουν όλα!! το σωμα σου κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί!! βοήθησε το κι εσυ όσο μπορεις και ευχομαι πολυ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα! 🤞🥰
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο φόβο και το μωρό μου είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Έχω δώσει μπισκοτάκι και πατημενη μπανάνα μόνο κι αυτά με πολύ φόβο. Δε γνωρίζω να σου απαντήσω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει σε αυτό, αλλά κάτι που βοήθησε πάρα πολύ εμένα και έχω πλέον περισσότερη σιγουριά όταν του δίνω κάτι, είναι ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών που παρακολούθησα. Με βοήθησε ουσιαστικά ψυχολογικά ότι - πέρα απ' το ότι τον προσέχω πολύ όταν τρώει (να μην πάει να μιλήσει, να μην κλαίει, να μη γελάει) - οτιδήποτε κι αν συμβεί ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...