Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012 Νο2


Recommended Posts

Εβάκι το site είναι http://www.babyartikel.de/kategorie/sch ... PerPage=20 ..... σε αυτήν την σελίδα είναι οι προίκα που έχω παραγγείλει ;)

Σήμερα έβαλα τα λεφτά στην τράπεζα οπότε μέχρι την άλλη Παρασκευή πιστεύω να τα έχω......

MADI τι να σου πω, εμείς ακόμα δεν το πιστεύουμε, κοιτάμε την κοιλιά μου που έχει φουσκώσει και μας πιάνουν τα κλάματα..... την ταλαιπωρία όμως την έχουμε ξεχάσει, δεν την σκεφτόμαστε, μόνο τα μωράκια μας σκεφτόμαστε!!!!!! όποιος επιμένει στο τέλος τελικά δικαιώνεται!!!

Μήπως σου έχει πέσει ο σίδηρος? μπορεί ναέίναι και καμιά ιωσούλα...... αλλά πάρε καλύτερα και τον γιατρό σου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μαντι μου κουραγιο.. εισαι στο τελος τωρα λογικο να μην εισαι και στα καλυτερα σου!! εγω εδω σερνομαι αυτες τις μερες και σκεφτομαι πως θα την βγαλω ως το τελος αν δεν συνελθω γρηγορα!! :o

κικη μου ετσι ειναι, τωρα μονο τα μωρακια μετρανε, ολα τα δυσκολα ειναι πισω παρολο που δεν ξεχνιουνται ποτε!

να κανω και μια ερωτηση: εκτος απο αυτες που εχουν παρει προικα που περιλαμβανε την κουνουπιερα , εχετε δει καμια ωραια κουνουπιερα για κουνια πουθενα? Εγω ειδα στο ΙΚΕΑ και σε διαφορα σιτε, αλλα ειναι οροφης και σκεφτομαι θα ηταν πιο πρακτικο να παρω μια με βαση που στηριζεται στην κουνια.. Πηρε το ματι σας πουθενα κατι τετοιο?

φιλια σε ολες τις κοιλιτσες, καλο βραδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις την προικα δηλαδη (παντα,κουνουπιερα,κουβερλι και σετ σεντονια 3τεμ) πηραμε απο το ΗΡΑ μαζι με τα επιπλακια θα τα φερουν,απο 320Ε στα 250Ε με την εκπτωση!Παντως twiggy εχει πολυ ωραιες κουνουπιερες στο ΗΡΑ,πηγαινε ριξε μια ματια!

Madi μου υπομονη...εισαι πλεον στην τελικη ευθεια,σε λιγο θα εχεις αγκαλια το μπεμπακι σου! :D

Σας βαζω μια φωτογραφια με το δεντρο μας που στολισαμε το σ\κ!!!Σας αρεσει?

post-13556-13873938150612_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλησπερα!!!

και εμεις απο ονειρα καλα τα παμε... :oops::oops: ουτε εμας μας το εχει απαγοερευση και ετσι κανουμε που και που τρελιτσες...!

εβιτα πολυ ομορφα τα ταιριαξες...! μπραβο!

μαντι μου δεν εμεινε και τιποτα...! ξεκουρασου, ξαπλωσε και σιγα σιγα θα περασουν οι λιγες μερες που σου μεινανε!

εγω προσπαθω να περπαταω αλλα κουραζομαι πολυ ευκολα! καθε λιγο και λιγακι θελω να καθομαι!

Απο υγρα εχω και εγω αρκετα απο την αρχη της εγκυμοσυνης!

twiggy αν ψαξεις στο ιντερνετ σιγουρα θα βρεις κουνουπιερα με βαση!

εμενα ο γιατρος δεν μου εχει πει κατι για ντοπλερ το κανουν ολες?

το πρωι εκανα γενικη και ειμαι πολυ κουρασμενη!

καλο βραδυ κοριτσακια... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaaa.... τωρα το ειδα το δεντρακι! παρα πολυ ωραιο ειναι!!!

αντε κοριτσια! καλα χριστουγεννα να εχουμε.... με πολυ πολυ κοσμο , χαρα και πολλες ομορφες στιγμες! κ πανω απολα υγεια και σε εμας και στα μπεμπακια μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιλουμπίτσες γεια σας!!!

Elinoulini πολύ ωραίο το δεντράκι ;)

Εβίτα σούπερ το έπιπλο με αυτά τα πομολάκια, πες μας από που πήρες τα ραφάκια!!!

Madi μάλλον είναι από κούραση κι εγώ εξαντλημένη είμαι πολύ...

Kiki χαράς το κουράγιο και τη δύναμή σου :):) Τώρα όμως ποιος σε πιάνει με τα διδυμάκια σου!!! :):):)

Σεξ κάναμε, δεν μας το απαγόρευσε αλλά αυτό το μήνα που έχω βαρύνει πολύ, δεν έχω πολύ όρεξη :?:?:? Αντιθέτως έχω όρεξη για φαγητό και γλυκά... :oops::oops::oops: Αλλά όπως έχουμε ξαναπεί, δεν με νοιάζει, θα τα χάσω μετά ;););)

Σας αφήνω λοιπόν για να πάω να τσιμπήσω κάτι :D:D:D

Καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου τι κανετε????

Ουφ πολυ καιρο ειχα να μπω και μου λειψατε!!!!!!

Χαιρομαι που ειστε ολες καλα( 2 σελιδες προλαβα να διαβασω μονο.... :oops: )....

Εμεις μεγαλωνουμε σιγα-σιγα....εχουμε ενα μικρο προβλημα με τα πνευμονακια μας, αλλα ειναι αναμενομενο λογω της προωροτητας....Κατα τα αλλα απο χρονο κι εγω ...μηδεν!!!!Καθε τρεις ωρες βγαζω γαλα με το θηλαστρο, κανω αποστειρωσεις, και τρεχω για το νοσοκομειο να δωσω το γαλα για να ταισουν το μπεμπουλη μου....

Σημερα πηρα και τελευταια πραγματα για το δωματιο του και επεια τον αντρα μου να αρχισει το βαψιμο!!!!! [smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif] \:D/

Ψωνισα απο το amazon.co.uk και πηρα ασκους φυλαξης γαλακτος που εχουν πολυ μεγαλη διαφορα στην τιμη απο εδω, σαλιαρες, και μια ολοσομη φορμα εξοδου πολυ φθηνη σε σχεση με εδω ( εκανε 25 ευρω )....Μολις ετοιμασω το δωματιο θα σας το παρουσιασω!!!!

Evita τελειο το δωματιο !!!!!!Εγω θα βαψω ενα μονο τοιχο σιελ, και το υπολοιπο σε σπασμενο λευκο...εχω σε φυσικο ξυλο τα επιπλα οποτε πιστευω να μου βγει καλο..

nan μου ευχαριστω που με εβαλες στη λιστα οτι γεννησα!!!Ευχομαι με το καλο σε ολες και παντα τελειομηνες!!!!!!Οσο για το ντοπλερ, ενταξει δεν ειναι και τιποτε φοβερο...εξεταση ρουτινας ειναι κυριως για προχωρημενες εγκυμοσυνες..

MaDi μου ειναι λογικο να εχεις κοπωση..σε καποιο βιβλιο διαβαζα οτι στο τριτο τριμηνο αισθανεσαι οπως και στο πρωτο, λογω του βαρους που παιρνει το μωρο!!Οποτε.....υπομονη!!!!!!!

Twiggy σημερα που εξοφλησα το δωματιο στα πρεναταλ και ψωνισα και αλλα πραγματα ειδα ειχε πολλες κουνουπιερες..βεβαια δεν ξερω απο τιμες πως πανε γιατι μου φανηκανε λιγο τσιμπημενες γενικοτερα....αλλα κοιτα και εκει δεν εχεις να χασεις τιποτε...

Elinoulini το δεντρο σου ειναι πολυ ωραιο!!!Ειναι πολυ...atr-deco!!!!Εγω να δω ποτε θα βρω χρονο να στολισω φετος....

Αυτα με την πολυλογια μου....αν ξεχασα καμμια συγχωρεστε με δεν ειχα αλλο χρονο να διαβαζω ολες τις σελιδες, αλλα ελπιζω ολες να ειστε καλα και να φουσκωνετε!!!!!Α! και κατι ακομη...φατε τωρα που μπορειτε και κοιμηθειτε τωρα που μπορειτε( για τις πρωτομανουλες..)

Σας φιλω γλυκα!!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera koritsakia m

maria5 polu xarnka p ta pragmata proxwroun kala kane liiiign upomovn me ta mikroprovlnmatakia einai dunato t bebe ola 8a ta 3eperasei!!!!!!sas stelnw tis euxes m suntoma spitaki sas ooooln n oikogeneia k mn skas...o 8eos akouei tis proseuxes!!! :P

elinoulini teleio t dentraki sas ax...emeis oute dentro d exoume agorasei akoma,alla t mikro p skeftnka 8a mas t parei n aderfn m opote...t perimenw!!!xaxa

kiki m euxaristwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

evita m nea ap't dr perimenoume ax emeis snmera t apogeuma...panagitsa m!!!!

madiii kouragio kai upomonoula erxetai n wraaaa

floriana eisai kalutera snmera??

bourique1983 exoume kanena neo pou eisai?????????

se oles stelnw ta filia m kai ta lemeeeeeeee

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!!!

μαρακι πολυ χαιρομαι που πανε ολα καλα!!! λιγο υπομονη τωρα και σε λιγο καιρο θα ειστε ολοι σπιτακι σας!! καλες ετοιμασιες...

ελινουλινι τελειο το δεντρο!!!

θα κοιταξω εκει που μου ειπατε για κουνουπιερες, ευχαριστω πολυ!θα σας πω αν βρω κατι καλο!

εγω εχω λιγη δουλιτσα σημερα και τρεχω (τροπος του λεγειν :o αργα αργα το παω).. οποτε θα σας ξαναβρω το απογευμα!! φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας......

παλι αρρωστη ειμαι...συναχωμενη....βουλομενη μυτη...πονολαιμο.χαλια μαυρα λεμε.....εχω και αυτο το ποδι που ακομα με ποναει....ειναι και πρισμενο οχι πολυ βεβαια.....αλλα τι τα θες αφου δεν εχω κατσει καθολου στο κωλο μου.....

σημερα το πρωι πηγα τον γιωργο στο παιδογασττρεντερολογο...τελικα εχει δυσκηλιοτητα.......μας εδωσε μια αντιβιωση για αρχη και αφου τελειωσει μας εδωσε υπακτικα...και φυσικα ολα αυτα θα κοπουν οταν αποφασισει ο κυριος να φτιαξει τη διατροφη του η οποια δεν περιεχει σχεδον καθολου λαχανικα.....αλλα εχει να πεσει πολυ καταπιεση γιατι δεν γινεται αλλιως.....

ελινουλινι τελειο το δεντρο σας........

μαντι γιατι ετσι βρε;;;;

μαρακι μου εφοσον δεν ειναι κατι σοβαρο μην στεναχωριεσαι....καλη συνεχεια.....

nan ελπιζω να εχει ανεβει ο πλακουντας....

κικη 5 εξωσωματικες θηριο;;;;μπραβο σας που δεν τον βαλατε κατω...

βρε κοριτσια σορυ που ρωταω κιολας....αλλα ποσο τελικα κοστιζει μια εξωσωματικη;;;;

θελω να κοιμηθωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκιες καλημερες σε ολες,

Μαρια 5 χαιρομαι παρα πολυ που πανε ολα καλα με το μωρακι σας συντομα σπιτακι σας...

Εβιτα παρα πολυ ωραια και τα ραφακια και η συρταριερα αντε να γεμήσουνε παιχνιδια,μικροσκοπικα ρουχαλακια και πολλα γελακια με το καλο...

χαχα ωστε ετσι κικι μου λες κι εγω να του ζητησω κανα καρπουζι εκει που δεν ζηταω τιποτα και να τρεχει και να μη φτανει

Α σκιουρακι και twiggy μου εχουμε παρει τα ιδια κιλακια τοτε γιατι μου βαζει εμενα γκαζια ο γιατρος μου πφφφφ μηπως επιδη ειμουν ηδη πολυ αδύνατη ? μολις 42 κιλα οσο για κουνουπιερες κι εγω την ιδια απορια ειχα αν εχει πουθενα φτηνες με βαση αλλα θα κοιταξω εκει που ειπαν τα κοριτσια...

Ελινουλινη υπερπαραγωγή το δεντρο σας χαχααχα μπραβο μπραβο τελειο!!

bourique1983 περαστικα τι κακο ειναι αυτό βρε παιδι μου κι εγω ετσι μετα συναχια τον πονολαιμο και την ιγμοριτιδα δεν εχω ησυχασει και δεν προκειτε μεχρι να γεννησω πια...

μαντι μου κι εγω απο ζαλαδες αδηναμια καποιες μερες σερνομαι πραγματικα εσυ εισαι και προς το τελος λογικοτατο το βρισκω, εγω καθε αρχες του μήνα εχω και τα γνωστα του πρωτου τριμήνου αλλαζει ο μηνας λεει και θα τα εχω αυτα καθε φορα που αλλαζω μήνα τι να πω...

Για υγρα κι εγω εχω αρκετα αλλα φυσιολογικο μου πε κι εμενα ο γιατρος

Εβατσι τελειααααα εισαι απο τις τυχερεςςςςς τι ντροπη καλε μακαρι να χα κι εγω ορεξη να κανω αλλα που δεν βοηθαει το σωμα το ριμαδι

Απο κιτταριτιδα την λιγη που χα την εχασα στο πρωτο τριμηνο μαζι με τα κιλακια μου λογω εμετων οποτε τωρα νωμιζω ειμαι καλυτερα απο πριν χαχαχααχα

Αυτα ουφ πολλα εγραψα (για να δουμε καταφερα τιποτα με το τικερακι :? )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε μπραβο βρε σοφακι.....και η φωτο στο προφιλ ειναι πολυ ομορφη......

δεν θυμαμαι πια ρωτησε...το ντομπλερ γινεται συνηθως απο 32 εως 34 εβδομαδα.....βεβαια αν υπαρχει προβλημα γινεται πολυ συχνα.....επισης αρκετοι γιατροι που δεν τον κανουν......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσες τι κάνετε? τι κάνουν τα μωράκια μας σήμερα?

Μαράκι μπράβο, πολύ χάρηκα με τα ευχάριστα νέα σου, άντε κάνε τις ετοιμασίες τώρα να ρθει το αντράκι στο σπιτάκι του να τα βρει όλα έτοιμα!!!!!! Και εγώ θαλλασί έκανα το δωμάτιο, και τις επόμενες μέρες θα τραβήξουμε στον ένα τοίχο μπες γραμμούλες και στον άλλον είπαμε λίγο πιο σκούρο μπλε. Περιμένουμε φωτος.......

Εβάκι περιμένουμε τα νέα σου το απόγευμα!!!!

Μπουρίκ ναι ναι 5, και άλλες 5 σπερματεγχύσεις στην αρχή..... άσε θέλει μεγάλη δύναμη και υπομονή. Αν δεν το περάσεις πραγματικά δεν μπορείς να καταλάβεις......τώρα όμως έχουμε διπλή χαρά!!!!!!

Η εξωσωματική έχει φτάσει τώρα στις 3000 ευρώ (σε ιδιωτικό), τα φάρμακα στα καλύπτει το ΙΚΑ και το Δημόσιο, απλά έχει λίγο ταλαιπωρία πρέπει να κάνεις κάποιες εξετάσεις, να περάσεις από επιτροπές και να στα εγκρίνουν...... Και πάνω απ' όλα να πέσεις σε καλό γιατρό, να είναι άνθρωπος και να μην σε κοιτάει για το χρήμα, εμείς είδαμε πολλά, επειδή είμασταν και μικρή στην ηλικία, αλλά ευτυχώς καλά διαβασμένοι. Να φανταστείς πήγα στον Παράσχο που θεωρειται και τοπ ο βλάκας, μου κάνει έναν υπέρηχο και με ρωτάει πιο είναι το πρόβλημα μας και του λέω στις 2 προηγούμενες εξωσωματικές δεν ήταν πολύ καλά τα ωάρια μου( ήμουν 28 χρονών τότε) και μου απαντάει χωρίς να δει τις εξετάσεις μου ή να μου ζητήσει να κάνω κάποιες επιπλέον εξετάσεις, θα πάμε σε μια πολύυυυυ ενισχημένη εξωσωματική ή σε δανεικά ωάρια. Σε όποιον γιατρό το έλεγα τράβαγε τα μαλλιά του, αυτός έμαθα βγάζει τρελά λεφτά με τα δανεικά ωάρια. Γι' αυτό σου λέω θέλει να έχεις γερά νεύρα και υπομονή.......

Κορίτσια πεινάσαμε..........πάω να φάω γιουβαρλάκια σούπα και τα λέμε μετά!!!!!

Μάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλαδη ενα σωρο λεφτα.......τεσπα σημασια εχει το αποτελεσμα......

αυτον το παρασχο τον ειχα δει και σε εκπομπη που μιλαγανε για δανεικα ωαρια που τα κλεβουν στην ουσια απο αλλοδαπες γυναικες....χαμος γινεται..και εκανε και τον ανηξερο ο μεγαλομα....κας.......μεγαλη εκμευταλευση........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ μεγάλη, εμείς ευτυχώς είμασταν διαβασμένοι και είχαμε ψαχτεί πολύ...... βρίσουν κάτι εύκολα θύματα να πλουτίζουν τα καθήκια......τεσπα όπως λέει ο αντρούλης μου περασμένα ξεχασμένα ....

Περαστικούλια μπουρίκ τώρα το είδα βρε κορίτσι μου πάλι άρρωστη, τι θα γίνει με 'σενα.....να προσέχεις πλακώσου στα ζεστά και βιταμίνες...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique1983 & sofia30 prosexete koritsakia m einai periergos o kairos polu!!twiggy xalara me tios doulitses!

ax kiki m k egw molis efaga ena tostaki gt mexri tis 5 pou erxetai o kalos m kai trwme einai aduvaton na mn faw kati....episns bravo kata tn gvwmn m pou moirazesai autn tnv empeiria s kai evnmerwneis tous pantes gia na 3eroume!!!!afou ola pngav kala kai se ligous mnves 8a kratas ta mwra s agkalia oute kan na ta skeftesai!!!!makia.....n evita p einai snmera va ma8oume nea

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια αρρωστουλικα προσοχη με τον καιρο οντως πανω απο ολα γιατι την παταμε πολυ ευκολα,μια ζεστη μια κρυο ετσι γινεται.Κι εμενα τρεχει παλι η μυτη μου συνεχεια,ελπιζω ομως οτι δεν ειναι τιποτα γιατι το χω γενικα στην εγκυμοσυνη..Κικη,5 εξωσωματικες?Μπραβο σας που αντεξατε τοσες προσπαθειες,σε σενα πανω απο ολα βεβαια,αλλα ανταμοιφθηκατε!Ναν,σου ευχομαι να εχει ανεβει ο πλακουντας!Ελινουλινι,τελειο το δεντρο,εμας ειναι ολο κοκκινο(τα χριστουγεννα τα χω συνδυασμενα με κοκκινο και γι αυτο και το χρωμα αυτο),μαλλον θα στολισουμε σημερα..βρε κοριτσια,αυριο μπαινουμε στον 8ο και βλεπω οτι παρολο που δεν εβαλα κιλα εχω βαρυνει αρκετα,η μαμα μου με πρηζει να αρχισω να πλενω,να ξεκινησω λετε σιγα σιγα ή ειναι νωρις ακομα?Αλλα βλεπω οτι πλεον πολλες πολλες αντοχες δεν εχω οπως πριν,και αν περπατησω πολυ ή κουραστω εχω και μικρα πονακια οποτε καθομαι κατευθειαν!!Αααα,κι ενα ευχαριστο,πηγα σε αιματολογο για τις ενεσεις(το λεγα στον προηγουμενο γιατρο και μου λεγε δεν χρειαζεται),με στειλε για εξετασεις για πηξη κλπ να δουμε αν η ενεση που κανω ειναι καλη ή χριεαζεται αλλαγη δοσης και με βαλε να κανω και αλλη μια εξεταση που λεει σε συνδυασμο με αυτη που εχω κανει θα δειξει αν εχω θρομβοφιλια ή απλα προδιαθεση,η εξεταση βγηκε τελεια και μας εφυγε το αγχος της θρομβοφιλιας,ειναι απλα προδιαθεση!Πολυ χαρηκα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποπο Κικι μου ειναι ζορια κι αυτα που τραβήξατε αλλα περασμενα ξεχασμενα τωρα..ναι αν δεν γνωρίζεις σε πιανουν κοτσο κι αντε να βγάλεις ακρη....πολλα τα λεφτα και η ταλαιπωρια με τις εξωσωματικες αλλα το σημαντικοτερο ειναι αυτο που λες να βρεις γιατρο ανθρωπο πανω απ ολα !! Τα μεγαλύτερα ονοματα (γιατρων) εχω καταλαβει οτι ειναι και η μεγαλήτερη απατεωνες στην πλειοψηφία...μαλον ετσι γινονται ονοματα στην τελικη :shock:

Σ ευχαριστώ bourique1983 ναι ειναι το δεντρακι μου (μικροσκοπικο μεν αλλα συμπαθητικο)και το τζακακι μου που πια περναω ολο το σκ μπροστα του χεχε δεν κουναω ρουπι !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο rose_d πολυ ευχαριστα τα νεα σου καταπληκτικά!! Οσο για το πλύσιμο ναι νωμιζω ειναι καλη ιδεα να ξεκινησεις γιατι οπως λες αρχίζουμε να βαρενουμε εμεις που μπαινουμε 7ο φανταζομαι στον 8ο δεν ειναι τοσο τα κιλα οσο τα μωρακια μας που μεγαλωνουν πιστευω γιατι κι εγω παρολο που δεν εχω κιλα εχω βαρυνει αρκετα....

ποπο ή που δεν θα χω χρονο στη δουλεια ή που θα χαζεύω ολη μερα. Χεχε σας ζαλισα σημερα :lol::lol::D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsares mou kalhspera!!!ti kanete??pali den sas prolavainw..mia mera den sas egrapsa. ;);)

maraki mia xara ta paei o mikros sas!!polu xairomai!!ante na er8ei me to kalo spitaki sas na ton xareite :P:P

evita mou to dwmatiaki sas einai super!!ante na er8ei to mwraki sas na mpei kai na to apolausei..

elinoulini polu wraio to dentraki sas!!kai tou xronou na to stolisete me to mwro sas :P:P

polla ta oneira telika!!san sterhmenh kanw ston upno mou..sthn pragmatikothta den nomizw oti exw kai trelh oreksh na kounh8w me thn koilia sto stoma :lol::lol::lol:

kai egw exw polla ugra apo thn arxh..

ex8es mas eferan ta epiplakia mas!!!!!!!!!!nwritera apo oti mas eixan pei..exoume trela8ei!!o antroulhs mou kanei voltes me to karotsi mesa sto spiti :lol::lol::lol: 8a vgalw foto otan er8ei kai h kourtina mas kai valw kai to xali..alh8eia ti einai kalutero to xali h mia moketa se olo to dwmmatio??den kserw ti na kanw??

phgame kai sta h&m kai phrame pitzamoules kai soutien gia to maieuthrio..kai duo fanelakia gia thn mikrh pou exoun polu kalh poiothta..o antras mou phre kai ena foremataki me kalson gia thn korh tou :D:D:D einai trela mono pou thn fantazomai na ta foraei.

prosoxh kai upomonh stis egkuoules pou einai sthn anamonh..ola 8a pane kala!

den kserw poia ksexasa giati htan polla pou grapsate kai exasa thn mpala ligo :roll::roll:

filia polla se oles!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια για τα καλά σας λόγια!!!!!

Rose και εγώ έκανα προληπτικά στην αρχή ενέσεις για θρομβοφυλία (INNOHEP) και μετά κάναμε τις εξετάσεις και επειδή κάποιες τιμές ήταν στο όριο, έκοψα τις ενέσεις και παίρνω SALOSPIR των 100 και μου είπε στην 28η εβδομάδα να ξανακάνουμε πάλι τις εξετάσεις.......όσο για τα ρούχα ξεκίνα να πλένεις, γιατί και αυτά θέλουν τον χρόνο τους και σιδέρωμα....... και για να μην σκονιστούν μπορείς να τα τυλίξεις μέσα στην ντουλάπα με ένα σεντόνι ή να τα βάλεις μέσα σε μια μαξιλαροθήκη.....

Σοφία έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι, και πολλά λεφτά ..... Το δεντράκι σου είναι πολύ ωραίο, αχχχχ και αυτό το τζάκι και εγώ εκεί την βγάζω ;) Καρπούζι, ωχ τον καημένο που να βρει? :lol::lol::lol::lol: εγώ τουλάχιστον είχα και την λύση του κατεψυγμένου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω βρε γλωσσοκοπανες δεν σας προλαβαινω!! χαχαχα :lol: καλα να ειμαστε να μιλαμε, ωραια ειναι...

μπουρεκακι περαστικα σου, σου επεσαν ολα μαζεμενα.. προσπαθησε απο εδω και περα να ξεκουραζεσαι και στρωσε τον μικρο!! αν δεν μαθει απο τωρα να τρωει δεν θα μαθει ποτε :o

Κικη μου εισαι ηρωιδα, εμεις 2, 5 χρονια προσπαθουσαμε αλλα καναμε ευτυχως 1 μονο εξωσωματικη. Ειμασταν πολυ τυχεροι αν και ειχα και πολυ καλο γιατρο που τα προσεξε πολυ ολα, γιατι οπως λες παιζει πολυ ξεπετα και εκμεταλλευση. Κι εμας στα 3000 πηγε (να ειναι καλα η πεθερουλα που βοηθησε) + 800 περιπου για τα κατεψυγμενα (εχουμε στοκ για αδερφακι πρωτα ο Θεος)!! :) Αλλα κι εμεις ταλαιπωρηθηκαμε πολυ, ειδικα ψυχολογικα μεχρι να φτασουμε στην εξωσωματικη γιατι ολο το διαστημα πριν μας ταλαιπωρουσαν ασχετοι γιατροι με τις θεωριες τους.. Τελοσπαντων! Τωρα ειμαστε εγκυουλες και επικεντρωνομαστε εκει! Εγω απλα προσπαθω να βοηθαω αλλες φιλες που πανε στα τυφλα και τις ταλαιπωρουν χωρις λογο.. Δυστυχως η υπογονιμοτητα εχει κανει αλματα στις μερες μας.. ειναι τοσο κριμα και αδικο να περνας ολη αυτη τη δυσκολη κατασταση για κατι που πρεπει να ερχεται φυσικα...

Ευακι δεν κουραστηκα πολυ σημερα, ευχαριστω!! Το εχω μαθει πια και καθομαι οπου βρω!! Παντως στην εφορια το πρωι μοστραρα καμαρωτη την κοιλια μου μπας και με λυπηθουν.. αλλα μπα!!! γαιδουρια παιδι μου! ασε που ο κοσμος ειναι τοσο πιεσμενος, δεν νομιζω οτι κοιτα γυρω του πια.. :? Σοφακι μπραβο με το τικερακι!!! Σου εβαλε χερι ο γιατρος για τα κιλα ε? Μμμ μηπως εμενα το παιζει απλα καλη?

σας φιλω ολες, Κωνσταντινα τι ωραια μωρε ...ο αντρουλης σου ειναι γλυκας!! Καλες βολτες στο σαλονι!! χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα!!! Καλέ γλωσσούδες πόσα γράψατε σε μισή μέρα! :D

Εγώ σήμερα είμαι πολύ καλύτερα. Δεν έχω ζαλάδες κτλ και δεν έχω και ιδιαίτερα πονάκια, οπότε όλα καλά.

Μαρία5 μεγαλώνει το παλικαράκι σας τι καλά! Για τα πνευμονάκια του μη στενοχωριέσαι έτσι είναι με τα προωράκια, επειδή δεν προλαβαίνουν να μεγαλώσουν στην κοιλίτσα μεγαλώνουν μετά. Υπομονή λίγο ακόμη και σύντομα θα τον έχεις στην αγκαλιά σου και θα τον γεμίζεις φιλιά! Πάντως σε σκεφτόμαστε όλες εδώ στο ποστάκι και σου στέλνουμε όλη μας τη θετική ενέργεια! :-*:-*:-*

Rose καλύτερα ξεκίνα με τα ρουχάκια από τώρα γιατί και ο καιρός δεν βοηθάει στο στέγνωμα πολύ. Εγώ θα σου έλεγα να ξεκινήσεις από αυτά που θα πάρεις στο νοσοκομείο μαζί σου και μετά προχώρα και στα υπόλοιπα για το σπίτι. Ειδικά αν γεννήσεις σε δημόσιο νοσοκομείο που δεν παρέχουν τίποτα στο μωρό από ρουχάκια, καλό είναι να είσαι έτοιμη από πιο νωρίς. Μια φίλη μου το θεωρούσε γουσουζιά να κάνει οτιδήποτε πριν να μπει στον 9ο και της σπάσαν τα νερά τελευταία εβδομάδα του 8ου και πήγε στο νοσοκομείο χωρίς τίποτα! Τρέχαν τις επόμενες μέρες οι γιαγιάδες να πλύνουν και να σιδερώσουν ρουχάκια τελευταία στιγμή και το μωρό την πρώτη μέρα το είχαν με δανεικά ρουχάκια! Εγώ από τότε που έκανα την βαλίτσα έχω χαλαρώσει πολύ και πλέον νιώθω μια ασφάλεια ότι ακόμη και αν έχουμε κάτι ξαφνικό το μόνο που θα με ανησυχεί είναι να είναι καλά το μωρό μου και όχι τα ρούχα, βαλίτσες κτλ.

Κορίτσια πολύ όμορφα τα δεντράκια σας! Και εμείς λέμε να στολίσουμε μέχρι την Κυριακή, να δούμε ανάλογα πως θα είμαστε.

Για τις εξωσωματικές τι να πω ρε κορίτσια όντως μεγάλη η εκμετάλευση! Είναι κάποιοι που παίζουν με τον πόνο των ζευγαριών. Και εμείς είχαμε σκοπό να κάνουμε κάτι επεμβάσεις και μετά σκοπεύαμε να πάμε για εξωσωματική αλλά τελικά μας πρόλαβε η μικρή και ήρθε εκεί που δεν το περιμέναμε. Έχω ακούσει όμως τις τρελές ιστορίες! Κική αυτό να σκέφτεσαι "περασμένα ξεχασμένα" τα παιδάκια σου να είναι καλά και χαλάλι τους όλη η ταλαιπωρία που περάσατε. Τουλάχιστον δε θα χρειαστεί να ξαναμπείς σε αυτή τη διαδικασία. Εκτός αν θέλεις να πας και για 3ο!; ;):D

Μπουρεκάκι περαστικά βρε! Τουλάχιστον βρήκατε τι φταίει με το πρόβλημα του μικρού και θα μπορέσετε να το αντιμετωπίσετε. Υπομονη και εύχομαι να στρώσει και η διατροφή του και να περάσει και η φαγούρα.

Κορίτσια σας αφήνω να ξαπλώσω λίγο γιατί νύσταξα! Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...