Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012 Νο2


Recommended Posts

γεια σας κουλες και καλη βδομαδα!! αργησα να μπω σημερα και γραψατε πολλα!!!

κωνσταντινα ειναι καλυτερα ο αντρουληςσου? περαστικα ευχομαι...

μαριαπαπα φοβερη η ζωγραφια! καλαα η μαμα εσκισε..

μαντι ολα θα γινουν μην αγχωνεσαι και να μην προλαβετε τα βασικα τα εχετε.... πωπω ερχεται η μικρη, δεν το πιστευω!! :)

ναν μου κι εγω εχω δυσπεψιες... τρωω λιγακι και νιωθω σαν να εχω κατεβασει γουρουνοπουλο!! :shock: ευτυχως δεν εχω και καουρες.. ευακι εισαι καλυτερα?

φλωριανα με το μαλακο!!αντε με το καλο στο σπιτακι σου!!

ελινουλινι ανυπομονουμε να δουμε το δωματιο...

κορινα ευτυχως που σε επιασε ανυπομονησια κι οχι καμια κριση αγχους οταν ειδες το νεογεννητο!! :P κικη κι εμεις βαψαμε το ΣΚ.. λευκο το δωματιο μας και τον ενα τοιχο πρασινο- λαχανι! τα παιξαν οι αντρες αλλα αξιζε!! σημερα με τη μαμα μου καναμε γενικη (τα εγλυψε ολα η γυναικα!!) και το σπιτι φαινεται καινουργιο!! Η ντουλαπιτσα ειναι σουπερ και σιγα σιγα θα αρχισω να σκεφτομαι τα αυτοκολλητα κλπ. Να σας ρωτησω... εσεις δεν εχετε βαλει τις κουνιες ετοιμες στρωμενες? τι μου λενε οτι δεν ειναι σωστο, να γεννηθει πρωτα το μωρο... :o εγω ανυπομονω... Αν και ακομα δεν εχουμε την κουνια αλλα θελω να ετοιμασω τη γωνια του..

Καλα στολισματα οσες ξεκινησατε.. βγαλτε και τη φωτο μπροστα στο δεντρο!! :lol:

φιλια σε ολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΥΚΛΕΣ .. ΟΝΤΩΣ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΜΕΡΑ Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ... ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ Μ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΔΙΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΠΙΤΑΚΙ Κ ΨΙΛΟ ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ... ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΣΠΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟ ,, ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ Κ ΛΙΓΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΦΟΥ ΣΕ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΟΗΘΕΙΑ... ΤΕΤΑΤΗ ΘΑ ΔΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟΝ ΜΠΕΜΟΥΚΟ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑΤΡΟΥΛΗ(ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ) ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΠΑΩ.

ΕΛΕΝΟΥΛΙΝΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ Κ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ... ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΟΥΠΕΡ!!!!

mariapapa24 ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!! ΚΑΛΑ ΤΙ ΕΦΤΙΑΞΕ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΟΥ??? ΜΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

MaDi ΜΟΥ ΒΡΕ ΣΥ ΣΕ ΛΙΓΟ ΓΕΝΝΑΣ!!!! ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΣΕΝΑ ΣΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΑΚΟΜΑ... ΑΝΤΕ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΕΝΑ ΕΝΑ

skiouraki81 ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΔΙ ΣΟΥ... ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΒΡΕ...

konstantina :* ΜΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ ΑΠΟ ΤΩΡΑ , ;)

twiggy ΜΟΥ ΜΗΝ Α ΑΚΟΥΣ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ... ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ;)

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εγκυούλες!!!!! Βλέπω πολύ κούραση, καθαριότητα...για να ηρεμήσουμε λίγο, μην παίρνετε πολύ αέρα....σιγά-σιγά όλα.... ;)

εμένα ήταν πολύ ήσυχα :( τα ζουζούνια και έφαγα λίγο σοκολάτα και τώρα δεν σταματάνε :lol::lol:

Elinoulini, περιμένουμε φωτό!!!!

Mariapapa, άσε την ηλίθια :x αντί να με καθυσηχάσει με άγχωσε πιο πολύ, από 120 έφτασαν 150 οι σφυγμοί μου....με πήγε μια βραδινή βόλτα ο αντρούλης μου με το αυτοκίνητο και ήπια και ένα χαμομήλι και ηρέμησα....... Καλά η μαμά είναι ΣΟΥΠΕΡ, τι τέλεια η ζωγραφιά!!!!!!! ΜΠΡΑΒΟ, ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ!!!!!!

Madi τα πήρατε τα έπιπλα? άντε περιμένουμε φωτό.....!!!!! Τσαμπουκαλού η μπουμπού :lol::lol: τα δικά μου κλωτσάνε συνέχεια και όταν βάζει ο μπαμπας το χέρι σταματάνε, μόλις φεύγει ξαναρχίζουν και τον φωνάζω και μόλις το ξαναβάζει το χέρι πάλι σταματάνε... :lol::lol: πέφτει μεγάλο δούλεμα από τώρα.....

Skiouraki, περαστικούλια...να προσέχεις κοπέλα μου!!!!!

Twiggy μεγειά, μεγειά.... !!!! Εμείς έχουμε πολύ δουλειά ακόμα, γιατί δεν προλαβαίνει ο άντρας μου, όλο δουλεύει και περιμένουμε να πάρει λίγες μέρες άδεια αρχές Δεκεμβρίου, να πάμε και για ψώνια με την ηρεμία μας!!!! Και εμένα μου λένε να παραγγείλω τις κούνιες και λίγο πριν γεννήσω να μου τα φέρουν, ότι δεν κάνει και τέτοια, και εγώ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ!!!!!

Αχ πεινάω τώρα..... έχει αρχίσει και μου ανοίγει η όρεξη τις τελευταίες μέρες......πάω να φάω κάτι ;)

Φιλάκια κοιλουμπίτσες :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μπουρεκάκι η Γιώτα δε φάνηκε σήμερα! :-? Λέτε να μας την έσκασε και να γέννησε;

Έχεις δίκιο, από το Σάββατο έχει να μπει........ :-w

Λες να έχουμε γεννητούρια και να έσκασε μύτη το δεύτερο νινάκι της παρέας μας????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω την σκεφτομουν εχθες! λενε και οτι τα τριτα ερχονται πολυ γρηγορα! αχ λετε να αρχισαμε...!!!! :D

σας ευχαριστω για την ζωγραφια! που να δινετε και το υπολοιπο! η μαμα ειναι ζωγραφος γιαυτο το εχει... ;)

κωνσταντινα περαστικα σας, και προσεχε μην κολλησεις!

καλε twiggy και κικη να μην τους ακουτε και να κανετε οτι θελετε... τωρα θα αρχισουν ολοι να λενε διαφορα αν κατσετε και τους ακουτε ολους την βαψατε!

εβιτα περιμενουμε νεα του μπεμπη...!!!

αντε κοριτσακια καλο βραδυ....!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσάκια!!! Πόσα γράψατε πάλι;;;

Εμείς είμαστε με λίγες μυξούλες οικογενειακώς αλλά όλα καλά.

twiggy να φτιάξεις την γωνιά του μωρού όποτε θέλεις, μην ακούς τέτοια πράγματα... :o:o:o Έκανες παραγγελία στο amazon;;; Εγώ δεν την έκανα ακόμη γιατί συνεχώς προσθέτω και μετά αφαιρώ αφού κάποια πράγματα δεν τα στέλνουν Ελλάδα :(:(:(

Καλέ λέτε να γέννησε η Γιώτα;;;

Madi πλησιάζεις, θα είσαι η επόμενη ;););)

Λέω να στολίσουμε την άλλη Κυριακή και θα στρώσω και τα χαλιά.

Είμαι πτώμα, πάω για ύπνο καλό βράδυ σε όλες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι οχι δεν γεννησα....

απλα χθες ειχαμε μια γαμοβαπτιση και μας εφαγε ολη την μερα.....

σημερα ετρεχα παλι...το πρωι με κατι εξετασεις του γιωργου.....μετα ειχα γιατρο.....

η μπουμπα ειναι 3 κιλα.....διαστολη και αυτη στο 3 ο τραχηλος μαλακος.....αμνιακα μια χαρα......ο πλακουντας ομως εχει αρχισει και γερναει...μου ειπε να παμε με προκληση την αλλη παρασκευη.....εκτος βεβαια και αν γεννηθει απο μονη της πιο νωρις.....

αυτα......δεν σχολιαζω γιατι ξυπνησε ο μικρος......τα λεμε αυριο.φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες μου

ολα και ολες καλα???καλα mariapapa υπεροχη η ζςγραφια πολυ καλη η μαμα και πολυ καλη επιλογη σχεδιου

κικη ελεος με τη βλαμμενη...εγω εχω διαβασει σε βιβλιο γιατρου οτι ολα αυτα ειναι φυσιολογικοτατα κι εγω παντως μπορει να παω απ'τ σαλονι στο δωματιο και να λαχανιασω...

αντε γιωτα με τ καλο ανυπομονουμε ολες!!!!!!!

εβιτα μ κανε τις δουλειτσες σου αλλα χαλαρα κ ωραια...εμεις γιατρο την πεμπτη και μαλλον την ιδια μερα θα παμε κ για τα πρωτα μας ψωνια.....μακαριιιιιιιιιιιιιιιι

περιττο βεβαια να σας πω οτι η μια εκ των δυο ειναι πιο...τσαουσα γιατι με ταραζει και ριχνει και δυναΤΕς η αλλη ειναι και πιο ησυχη και με κινησεις super λεπτεπιλεπτες και γυναικειες χαχαχαχα

κικη μ κανενα νεο απ'τ καροτσι...περιμενω να μ πεις ε????

φιλακια σε ολες περαστικα στις αρρωστουλες και στις χτυπημενες...αχ προσοχηηηηηηηηηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!! ειναι καλυτερα οι αρρωστουλες?

μπουρεκακι πωπω.. δηλαδη την αλλη Παρασκευη το αργοτερο θα εχουμε την πρωτη μπεμπα του ποστ!!! :D:D τι καλα.. με το καλο, ολα θα γινουν οπως πρεπει :x

νικανι κι εγω ειχα τσαντιστει με το αμαζον γιατι τα περισσοτερα που ηθελα δεν τα εστελνε Ελλαδα. Τελικα παραγγειλαμε μονο προικα γιατι οταν βαζαμε στο καλαθι και 2,3 ακομα πραγματα ανεβαινε το ποσο πολυ με τα εξοδα αποστολης. Ετσι μειναμε στην προικα που και παλι μας ερχεται πιο οικονομικα.. θα δουμε, ελπιζω να βγει καλη!

ευακι η ζωηρη η μια ε? για να δουμε, θα ειναι ετσι κι οταν γεννηθουν?!! :o

φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera kai apo mena se oles tis koilitses!!borique eftase h wra!!!ante me to kalo na agkaliaseis thn mpempa sou..evita mou asta oi adunamies me ton mpampa den kruvontai fantasou na vgei kiolas ti exw na pa8w.. :lol::lol::lol: ninaki perastika se olous sas..

vre koritsia twra me thn egkumosunh vlepw polla oneira kai kuriws efialtes..elpizw na mhn epireazei to mwro...filakia koilitses mou!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΜΟΥ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΦΙΑΛΤΕΣ ΑΦΟΥ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΙΝΑΖΟΜΑΙ ΚΙΟΛΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΤΑ ΛΕΩ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΡΟΣΕΧΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ,ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΕΙ :) ........ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΤΙ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας......

τι κανετε φιλεναδες;;;;πως περνατε;;;

εμεις καλα......

κοριτσια ειναι συχνο φαινομενο οι εφιαλτες στη περιοδο της εγκυμοσυνης.....μην ανυσηχειται......τα μπεμπακια δεν ταραζονται με αυτα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evatsi ναι κι εγώ στο Ρεα γεννάω, τον Χασιάκο εχω γιατρό, αλλά το νοσοκομείο δεν εχω παει ποτε, μου εχουν πει όμως τα καλύτερα. Εσυ εχεις παει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και απο εμένα. Σημερα ήμουν όλη μέρα για δουλειες εξω πήγα και σε ενδοκρινολόγο, θυμαστε ότι η καμπύλη ζαχάρου ήταν λίγο τσιμπημενη. Μου ειπε λοιπόν ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας αλλα μου έδωσε ειδική διατροφή και ενα μηχανημα να τρυπιεμαι 4 φορες την ημέρα για 1 εβδομάδα και βλέπουμε. Αν οι τιμές είναι χαμηλές μετα θα τρυπιεμαι 2 φορες την εβδομάδα για το διαιτολόγιο δεν μου είπε ότι θα το αλλάξει. Ειναι διαιτα με πολύ φαγητό αλλα πολύ συγκεκριμένα πράγματα. Ζάχαρη εννοειται δεν εχει καθόλου ούτε καν μέλι. τεσπα. Θα την κάνω μια εβδομάδα και αν οι μετρήσεις είναι καλές βλέπουμε.

Τα νεα σας, όλα καλά?

Γιωτα μαζευτηκαν οι μέρες αντε με το καλο. με διαστολή 3 και μαλακό τράχηλο είσαι καλή υποψηφια για προκληση, όλα καλά θα πανε αν και μακάρι να σου κανει η μπουμπου σου την εκπληξη να κάνει το πρώτο βήμα.

Καλό σας απογευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κουκλίτσες!!!! πως είμαστε σήμερα? εγώ έτρεχα τον καλό μου σήμερα γιατί ήθελα φράουλες :o:lol: και τελικά τον έστειλα στα CARFOUR που έχει κατεψυγμένες.... ;) τι θυμήθηκα και εγώ :roll:

Κωνσταντίνα και εγώ έχω όνειρα και ταράζομαι, αλλά αυτό είναι φυσιολογικό να συμβαίνει στην εγκυμοσύνη φταίνε οι ορμόνες μας.... πιο συχνά βλέπω σεξουαλικά όνειρα ;):lol::lol: αφού έχουμε κόψει το σεξ τι να κάνω η κακομοίρα :lol::lol::lol: εσείς βλέπετε τέτοια όνειρα?

Μπουρικ άντε με το καλό, έφτασε η μεγάλη στιγμή!!!!!!!

Εβάκι και εμένα το ένα είναι πιο ζωηρό από το άλλο, αν και μου είπε ο γιατρός ότι καμιά φορά μπορεί να νομίζεις ότι χτυπάει αυτό αλλά να είναι το άλλο, να σαι ξεγελάει άσχετα σε ποια μεριά νοιώθεις τον χτύπο... Για καρότσι ακόμα δεν κατέληξα,μου έφερε ο αδερφός μου ένα που είχε και αν καταλήξω σε δύο θα πάω να πάρω άλλο ένα ίδιο .....

ΝΑΝ όλα καλά θα πάνε....να προσέχεις τώρα.......

Φιλάκια πολλά και καλό απόγευμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Τι κάνουν οι κοιλίτσες μας; Εμείς είμαστε σχετικά καλά σήμερα. Δεν πονάω τόσο και η μικρή μάλλον λίγο κατέβηκε και δεν πιέζει το στομάχι. Χθες το βραδάκι ήρθαν τα επιπλάκια μας! Αχ πολύ μου άρεσαν! Συγκινήθηκα όταν τα είδα στημένα! Μόλις έρθουν και οι κουρτίνες και τις βάλουμε θα σας βάλω και νέα φωτογραφία πιο ολοκληρωμένη.

Για τα όνειρα που λέτε, και εγώ έβλεπα αρκετούς εφιάλτες τους πρώτους μήνες μέχρι τον 4ο κυρίως. Έχει τύχει να ξυπνήσω με αναφιλητά. Πολύ ζόρι αυτά τα όνειρα και σε αναστατώνουν πολύ. Μάλλον τότε ήμουν πιο ανχωμένη για το αν θα πάνε όλα καλά και γι' αυτό τα έβλεπα. Τώρα βλέπω όλο κάτι βλακίες αλλά όχι εφιάλτες. Κική όσο για τα σεξουαλικά όνειρα άστα να πάνε. :oops::lol: Έχω σοκαριστεί με τα όνειρά μου! Μια φορά όταν ξύπνησα το πρωί ρωτούσα τον άντρα μου αν είναι σίγουρος ότι δεν κάναμε τίποτα το προηγούμενο βράδυ! :lol::lol:

Ναν υπομονή με την διατροφή. Είναι λίγο ζόρικο πράγμα ειδικά στην εγκυμοσύνη να είσαι σε ειδική δίαιτα. Σου εύχομαι μετά την εβδομάδα να είναι καλές οι μετρήσεις και να μπορείς να τρως κανονικά.

Γιώτα εύχομαι όταν αποφασίσει η μπουμπού να σκάσει μύτη να πάνε όλα καλά και να μην ζοριστείς καθόλου!

Μαρία5 τι κάνει το αντράκι σου! Μεγαλώνει; Πόσο είναι τώρα;

Σε όλες τις υπόλοιπες κοιλίτσες φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κοριτσάκια,

μόλις έβαλα τον μικρό για ύπνο και χαλαρώνω λιγάκι... Γύρισα από την δουλειά, μαγείρεψα φασολάκια, έκανα και σπανακόπιτα, έπαιξα με τον Ν, γύρισε στο μεταξύ και ο άντρας μου, τον έκανε μπάνιο και τώρα τρώμε σπανακόπιτα... Και θέλω κι άλλο κομμάτι :oops::oops::oops::oops: Έτσι παίρνω τα κιλά :?:?:? Ναν εσύ μην ακούς, άσε που θα είσαι η καλύτερη γιατί δεν θα πάρεις κιλά. Θα είσαι fit :D:D:D

Όνειρα κι εγώ έβλεπα στην αρχή, περίεργα και εφιαλτικά, μετά σεξουαλικά, τώρα πέφτω ξερή... :o:o:o

Madi καλορίζικα τα επιπλάκια σας!!!

Κικι φράουλες;;; Τέτοια εποχή;;; :lol::lol::lol:

Καλέ η Τζένη που χάθηκε;;; Θα μετακομίζει, εεε;;;;

Καληνύχτα σε όλα τα κοριτσάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ ...

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΛΥ ΓΕΛΑΣΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ :lol::lol::lol: ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ Κ ΓΩ ;) Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ .... ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ !!!

ΦΛΩΡΙΑΝΝΑ ΜΟΥ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΓΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΚΕΙ, ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΕΧΟΥΝ Κ ΔΙΕΥΘΗΝΣΗ http://www.reamaternity.gr/ ΜΕ ΦΩΤΟ.

nan ΜΟΥ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΣΟ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ??? ΑΝΤΕ ΜΟΝΤΕΛΑΚΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ;)

ΒΡΕ kiki78 ΜΟΥ ΠΩΣ ΣΟΥ ΗΡΘΑΝ ΟΙ ΦΡΑΟΥΛΕΣ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ??? ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΘΑ ΕΤΡΕΧΕ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ :lol:

MaDi ΜΟΥ ΑΝΤΕ ΜΕ ΓΕΙΑ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑΚΙΑ ... ΤΟΝ ΕΡΜΗ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ Κ ΣΥ???

ninaki2 ΜΟΥ ΖΗΛΕΨΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗ ΣΠΑΝΑΚΟΠΙΤΑ ΣΟΥ... ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΗ ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΟ ΣΑΒΒ/ΚΟ ...

ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΔΩ ΤΟΝ ΜΠΕΜΗ ΜΑΣ ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΤΗΝ 22 ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΤΥΧΑΝ Κ ΔΙΑΦΟΡΑ .ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΩΡΑ ΕΧΩ 5 ΡΑΝΤΕΒΟΥ...

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ Κ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΜΕΡΑ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια,τις τελευταιες μερες ελειπα συνεχεια και δεν μπηκα,αρκετα γραψατε παλι!!Εβιτα τελεια η παντα!!Μαντι ειμαστε 3 με τον Ερμη δηλαδη??Κοριτσια ειναι τελειο κρεββατι,το λατρεψα!!Αντε να περασει ο καιρος να γεμισει!Βρε κοριτσια,ξεχναω ποια ειπε τι αλλα θυμαμαι τι ειπατε..το υγρο στο στηθος το εχω κι εγω,υγρο διαφανες ειχα απο τον εκτο,κι εδω και μια βδομαδα εχω ενα υπολευκο υγρο,μαλιστα μια φορα μου λερωσε και τη μπλουζα,ποια κοπελα ειπε οτι αν ειναι το μωρο απο νωρις με το κεφαλι κατω θα γεννηθει γρηγορα?Εμας δηλαδη που ειναι απο 25 εβδομαδων με το κεφαλι κατω και ειναι και χαμηλα,λετε να ρθει νωριτερα??Ξεκινησαν κι οι συσπασεις,χωρις πονο βεβαια,αυριο που θα παω στο γιατρο θα του πω να το δουμε!Ναν καλο κουραγιο με τη διατροφη,ειναι λιιγο δυσκολο αλλα ειναι θυσιες απο αυτες που κανουμε για να ειναι καλα τα μωρακια μας..Boyrique με το καλο το μωρακι σας,ερχεται σε πολυ πολυ λιγο καιρο!!!Εμεις πηραμε χθες την προικα της μικρης,κλωτσοτηρας και ειναι υπεροχη,ροζ-λευκο με αρκουδακια και γραφει πανω little bear,θα σας βαλω φωτο καποια στιγμη κι εγω αλλα επειδη ο αντρουλης μου δουλευει πολυ λογω χριστουγεννων(ειναι η δουλεια του τετοια που πριν τις διακοπες πνιγεται και μετα χαλαρωνει),δεν εχουμε βαλει ακομα ουτε τα αυτοκολλητα,ουτε ψωνισαμε αλλα πραγματακια και μας βλεπω να το κανουμε οταν μπω στον ενατο το δωματιο,ελπιζω να προλαβουμε,γιατι η μικρη μας φαινεται βιαστικη!Ποια ξεχασα???Ααααααααα,Μαριαπαππα,τελεια η ζωγραφια σας,υπεροχη..μπραβο στη μαμα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια. Σήμερα είμαι αραχτή εχει και βαρύ καιρό μια χαρά. Αργοτερα μπορει να πω σε μια φίλη μου για καφεδάκι.

Εβίτα εσυ ρωτησες για την διατροφή? Ναι εχει να κανει αποκλειστικά με τους μήνες της κυησης με το που γεννας φευγει γιατι φευγει ο πλακούντας, με αυτόν εχει να κανει. Ξεκινησα σήμερα με τις 2 πρωτες μετρήσεις και δεν έδειξαν κάτι. Θα περάσουν λίγες μερες και βλέπουμε. Η διαιτα δεν είναι όλιγοθερμιδική ειναι 1800 θερμίδες αλλά σου αποκλειει τελειως τα γλυκα και τους υδατάνθρακες τους εχει με μέτρο. Αυτά! Εχω τους καημους μου και εγω. βρε κορίτσια εχω αρχισει να πιστευω ότι εχω μεγάλη κοιλιά για τον μήνα μου δηλ σιγουρα μεγαλύτερη απο αυτή που είχα στον 1 γιο μου που ειχα παρει και πιο πολλά κιλά γιατί ειχα τελειο στομάχι και όρεξη. Αφού μου λεει και ο αντρας μου βρε Νάνσυ που θα φτάσει αν παρεις όλο τον ένατο? πραγματικά δεν ξέρω! Θα έχει πλάκα πάντως! ιδίως το βράδυ βαραίνω πολύ. Δυσκολεύομαι ακόμα και στον ύπνο.

Αυτά τα νεακια μου.

Μαρία μου είστε καλά εσύ και ο μπέμπης σου? Θα εχεις τρεχάματα αλλά ενα απλό οκ να γράψεις αρκει. Σε σκεφτομαστε ολα τα κοριτσια του ποστ . Φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera koilitses!!!

loipon...sxetika me ta oneira k egw ta idia travaw!!!kiki m fraoules...ma fraoules???? :P

madi m me t kalo ta epiplakia ante va mazeuomaste siga siga!!! :!:

aurio egw exw giatro evita ante na ta doume k oi 2 k egw anupomovw!!!!

ti alla...fakes lew va ftia3w snmera...aaaaaaaaaa pngame ex8es mia volta va doume gia diafora pragmatakia,na paroume times gia kounies parko klp mallon snmera 8a pame se ena akoma magazi kai siga siga na 3ekiname k emeis!!!

pnra kati...skoufakia gantakia kaltsakia exw trela8eiiiiiiiiiiii

episns skeftomai...na paroume ena mikro dentraki aspro kai na t stolisw me roz pipiles kai kaltsakia!!!!!!!!!!!

nan upomovn kalo 8a kanei k s'esena oxi san emeva p mexri na gevvnsw me vlepw na pairnw ....100 kila :twisted::P exw episns akousei,d 3erw an isxuei, oti sto 2o kaneis apo nwris megalutern koilia d nomizw oti prepei na agxwnesai!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • @Elli13 κοριτσιιιιιι μμμ τι καλααα!!!! Ήμουν σίγουρη ότι θ ήταν όλα καλά! Το σώμα σου θυμάται και ξέρει ακριβώς τι πρέπει ν κάνει!!!! Αχχχχ ακούσαμε την πρώτη καρδούλα !!!❤️❤️❤️ ποσό είσαι τώρα;;;  Εγώ η θ πάω τη Παρασκευή η από βδομάδα! Μ είπε ο γιατρός καλυτερα από βδομάδα γ ν ακούσουμε σίγουρα καρδούλα αλλά εμένα ο άντρας θ λείπει σε ταξίδι! Όποτε λέω ν πάω τη Παρασκευή κ αν δν ακούσουμε δν θ αγχωθώ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΘΩ και θ ξαναπάω από βδομάδα που θ γυρίσει ο συζυγος! Πιστεύω πως όλα είναι καλά , έδωσε το σήμα του το μικρακι μ με τις ναυτίες π έχω!  @Naty @Θέτις Κ. @Girly είμαστε οι επόμενες ❤️❤️
    • Έλα ντε ; Και εγω αυτό αναρωτιέμαι ήπια 600ml ζαχαρονερό είναι δυνατόν να είναι τα ίδια όρια ;
    • Κορίτσια δεν θα παρω τηλ θα περιμένω και την άλλη φορα τα ίδια έγινε με τον θυρεοειδή και ειχα πανικοβληθεί δεν μου απάντησε ποτε στο μήνυμα μου άσε που ντράπηκα κιολας που του εστειλα μνμ στο κινητό του χωρις μου το δώσει ο ιδιος.. έτρεχα από μόνη μου σε ενδοκρινολόγο μεγάλη βδομαδα τελευταία στιγμή να βρω γιατρό να με δεχτεί  και αποτελέσματα ήταν να μην δώσει καν σημασία στην τιμή του θυρεοειδή  Δεν μου είπε ποτε να του στέλνω αποτελέσματα από εξετάσεις και απο την μια το καταλαβαίνω δεν είναι ιδιώτης να το εχω όποτε θέλω στο τηλέφωνο.. το ήξερα ότι θα γίνει αυτό από την στιγμή που πήγα σε δημόσιο νοσοκομείο 🤷‍♀️
    • Όμως αυτά είναι τα όρια της καμπύλης των 75! Πώς γίνεται να είναι ίδια και για τα 100? Νομίζω κι εγώ να πάρεις να ρωτήσεις, εγώ τουλάχιστον θα ρώταγα και μη σε νοιάζει τι σου είπανε για επείγοντα! 
    • Έλα μπράβο κορίτσι μου όλα καλά πηγαίνουν με το μωρακι σου ήθελε λίγο το χρόνο του η καρδούλα ήταν νωρίς για αυτό 🥰 εγω είμαι με τον αντρα σου 100% τώρα να σου την αλήθεια έχει δίκιο επειδή πάνω κάτω ήμουν στην ίδια κατάσταση με εσενα θέλεις βοηθεια έστω να περάσεις ο πρώτο τρίμηνο σίγουρα θα πάρεις το παιδάκι σου αγκαλιά και εγω την επαιρνα και την παίρνω ακόμα που έχει πάει 12 κιλά αλλά στην αρχή τουλάχιστον προσπαθούσα να μην την παίρνω με το παραμικρό αγκαλιά συνήθως καθόμουν στον καναπε και μου την έδινε η μαμα μου όποτε με χρειαζόταν  Με το καλοοοοο 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...