Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν11


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 949
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και παλι καλημερα σε ολεσ τισ μανουλες......... τι κανετε καλε μολισ εγω δεν ξαναμπηκα μπηκατε ολεσ χαχαχαχχαχα

αχ κοριτσια κουραζομαι παρα πολυ πια και δεν κανω και τιποτα πωπωπω πωσ θα αντεξω τουλαχιστον μεχρι τισ 36 εβδομαδεσ μου ειπε ο γιατροσ να παμε πανω απο 2300 για να τα παρω αμεσως και να μην μπουν στην παρακολουθηση.......... α και ρωτησα και την τεταρτη στο ιασω τι θα εχω μαζι και μου ειπε μονο τα δικα μου πρωσοπικα πραγματα και για τα μωρα μονο το ρουχαλακι εξοδου που θα φυγουμε ....ολα τα αλλα τα δινουν εκει ..........ε ενα δεκαρικακι θα μασ παρουν οποτε στα παρεχουν ολα............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΙΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ Κ ΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΩ....ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ 15 ΚΙΛΑ Κ ΕΧΩ Κ ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΕΙΜΑΙ ΔΙΣΚΙΝΙΤΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ.

ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΔΕΝ ΖΗΤΑΝΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΔΙΝΕΙΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ.

ΚΑΛΕ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ?ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ?ΚΟΙΜΑΣΤΕ?

ΤΙ ΘΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΕΤΕ?ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΕ ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ.

Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ ΕΒΑΛΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΝΑΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΣΤΕΓΝΩΣΟΥΝ ΟΥΦ ΒΑΡΕΘΗΚΑ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΙΑ ΜΟΥ ΠΩΣ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ Κ ΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΩ....ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ 15 ΚΙΛΑ Κ ΕΧΩ Κ ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΕΙΜΑΙ ΔΙΣΚΙΝΙΤΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΑΛΛΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ.

ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΔΕΝ ΖΗΤΑΝΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΔΙΝΕΙΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ.

ΚΑΛΕ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ?ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ?ΚΟΙΜΑΣΤΕ?

ΤΙ ΘΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΕΤΕ?ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΕ ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ.

Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ ΕΒΑΛΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΝΑΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΣΤΕΓΝΩΣΟΥΝ ΟΥΦ ΒΑΡΕΘΗΚΑ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω έχω 13 κιλά αλλα άμα σκεφτείς ότι είναι 3.500 τα μωρα και βάλε σάκους με νερά κτλ απο δίπλα καταλαβενεις τι γίνετε έχω και τεράστια κοιλιά χαχχαχαχαχ....υπομονή μόνο τι να κάνουμε....

Ολες υπναρουδες είναι χαχαχαχαχαχα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααααααα...ελπιζω να ειναι πιο ηρεμη η σημερινη απο χθες με τα νευρα σαγιοναρες!!!

Αννα Μαρια η μαμα μου σε μενα μενει ,αφου ερχεται απο Ναουσα.Ειπαμε να μεινει 2-3 ημερες να τελειωσουμε και να φυγει!!Για να δουμε σημερα θα ειναι πιο χαλαρη?

Σταμουλα εχω πητ 4/12 αλλα λογο ζαχαρου γενναω 15 ημερες νωριτερα, κοντα στις 22-25 νοεμβριου καπου εκει.Θα το δουμε στα κοντα!

Κοριτσια την κουβερτα της πεθερας δεν θα την πλενω καν,την μαζεψα ψηλα στο ντουλαπι και θα την κανω οταν χροβισει το μωρο.

Μιριαμ τους στειλανε λεει λαθος χρωμα και περιμενουν την κανονικη,τι να κανω πρεπει να κανω υπομονη... ουφ!!!!

Η Χριστινα που ειναι?Να μας πει αν πηρε τηλ το Μαρακι μας?

Σημερα ζυγιστηκα και εχασα αλλο ενα κιλο....στο +1,2 ειμαι.....αντε να δουμε!

Ξεκιναμε παλι,καθαρισμα και σιδερο....θα τα πουμε εδω γυρω θα ειμαι!

Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειασου ρε αναστασακι κορμαρα χαχαχαχαχαχα...... Αχ μακάρι να ειμουν και εγω έτσι χαχαχαχχαχαχα..... Ναι ούτε η Χριστινα δεν έχει μπει να μας πει κάτι...... Και εγω την Μαμα περιμένω σήμερα ...να κάνουμε και καμία δουλίτσα και απο φαγακι έχουμε γιουβαρλακια αυγολεμονο ......να δω θα έρθει και το αδελφακι μου να τελιωσουμε το δωμάτιο να σας βάλω φωτο.... Πρέπει να βάλουμε κάτι ράφια και να κρεμασουμε και τις κουνουπιερες ........για να δούμε τι θα δούμε σήμερα πάλι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου ομορφα!τι κανετε?

Μυριαμακι μου, μπηκες 39η βδομαδα βλεπω και θα κατεβασεις χειμωνιατικα ετσι οπως εισαι?εκΤως αν θες να γεννησεις σημερα..προσεχε φιλεναδα..

Αναστασακι, κι εσεις δουλιτσες σημερα?κι εμενα η μαμα μου κατεβασε κι επλυνε κουρτινες κι ολα τα συναφη..

Νια μου, τι κανουν τα μικρακια σου?η λαουρα?πως τα παει με την κοιλιτσα?την εβαλες να ακουσει τα μωρα?εμενα ο δικος μου τον τελευταιο καιρο πριν γεννησω ακουμουσε απαλα το κεφαλακι του στην κοιλια μου και καθοταν ηρεμος..

Δωρακι μου, πως σου φαινονται οι πρωτες μερες με την μικρη στο σπιτι?

Γκιρλ μου, τι γινεται?η μικρουλα σου τι κανει?

Λενακι , αννα μαρια, χριστινακι, βανεσακι, μικακι,ευακι και νασιουκο τι κανετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Πως παει κοριτσακια μου??

Δεν προλαβαινω να διαβασω τιποτα...δυστυχως, ευχομαι ολες να ειστε καλα!!

Το βραδυ ο μικρος δεν κοιμηθηκε σχεδον καθολου..Εβγαλε κ το γαλατακι του το πρωι...Τι θα γινω??Στενοχωριεμαι οταν το βγαζει...κ του το δινω με τοση αγαπη..

Εσας κοριτσια που εχετε ηδη τα μωρακια σας, κανουν καθολου ανησυχο υπνο??

Εμενα ειναι φορες που νομιζεις οτι ειναι ξυπνιο ενω κοιμαται..Μουρμουριζει, γκρινιαζει, τεντωνεται, κλωτσαει κ ολα αυτα στον υπνο του..Ειναι φυσιολογίκό??Αφηστε που κ στον ξυπνιο του δυσανασχετει πολλες φορές κ κλωτσαει, σαν να ποναει..Να ειναι κολικοί??Ή δυσκολευεται να χωνεψει??Κ υποτιθεται οτι το μητρικο γάλα ειναι πιο ελαφρυ, τι να πω..

Παντως νομιζω οτι θα καταρρευσω απο την ελλειψη υπνου...ΝΥΣΤΑΖΩ!!!Τα νευρα μου κουρέλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα αγγελικη μου .....τι κανει το μικρακι σου???????

εμεισ καλα ειμαστε και οι 4 χαχαχαχα και εμενα ετσι κανει η λαουριτσα μου και αμα κουνηθουν τα μωρα με κοιταει καλα καλα χαχαχαχαχαχα

εσενα τωρα με το μωρο εχει αλλαξει καθολου????????

καλημερα και σε σενα κατερινακι .υπομονη κοριτσακι μου θα στρωσει που θα παει φιλακια......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Ρε Μύριαμ, ήμουν σίγουρη ότι είχες γεννήσει!!! Πού χάθηκες τόσες μέρες; Εμείς χειμωνιάτικα ακόμα δεν κατεβάζουμε, αφού είναι καλοκαίρι εδώ πέρα. Εμείς δεν τα πλένουμε πάντα, ανάλογα. Τα καλοκαιρινά όταν τα βγάλαμε νομίζω τα πλύναμε. Καλά, εννοείται ότι, ούτε τα καλοκαιρινά τα κατέβασα εγώ, ούτε και τα χειμωνιάτικα θα τα κατεβάσω! Αυτό έλειπε!

Πάντως, για κάποιο λόγο δεν αισθάνομαι ότι κουβαλάω βάρος. Έχω πάρει καμιά δεκαριά κιλά και είναι όοοολα στην κοιλιά, αλλά δεν αισθάνομαι το βάρος, ούτε είμαι καθόλου δυσκίνητη. Παρ' όλα αυτά, κουράζομαι πάρα πολύ εύκολα, γι' αυτό δεν κάνω παρά ελάχιστα πράγματα!

Σήμερα νιώθω πολύ κουρασμένη, έχουν αρχίσει να σπάνε και τα νεύρα μου, γιατί έχουμε χιλιάδες πράγματα να κάνουμε, κι ο άχρηστος έχει κολλήσει στον υπολογιστή. Σηκώθηκε στις δέκα και έχει παλουκωθεί εκεί πέρα. Είπε ότι το πρωί θα πάει σούπερ μάρκετ, είπε ότι σήμερα θα σκουπίσει και θα σφουγγαρίσει όλο το σπίτι (επιτέλους), είπε ότι θα πάμε το απόγευμα για διάφορα ψώνια, αλλά δε βλέπω να γίνεται οτιδήποτε απ' όλα αυτά, εκτός ίσως απ' το σούπερ μάρκετ. Ήρθε και η μάνα μου και σιδερώνει, αλλά ευτυχώς είναι εξορισμένη στο παιδικό, οπότε δεν έχω τη μουρμούρα.

Να σας πω ρε κορίτσια, ξέρει καμία πότε είναι του αγίου Ιακώβου; Είδα όνειρο ότι γέννησα εκείνη τη μέρα, και ότι λέγαμε να βγάλουμε το παιδί Ιάκωβο, αντί Ανδρέα που είναι το όνομά του! Μάλλον θα φταίει που στο βιβλίο που διαβάζω αυτές τις μέρες, έναν από τους ήρωες τον λένε Ιάκωβο!!!!

Για φαγητό έχουμε από χτες παστίτσιο που έφτιαξα και σουτζουκάκια που έκανε η μάνα μου.

Κατερινούλα, τώρα είδα το δικό σου ποστ. Κοίτα, μη μένεις μόνο εσύ ξύπνια το βράδι, γιατί αν καταρρεύσεις μόνο κακό θα κάνεις. Να ξυπνάς και τον άντρα σου να κρατάει το μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 23 Οκτωβρίου είναι του αγίου Ιακώβου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSIAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!EDW KAI EGWWWWWWWWWWWW!!!!!!!!!!!!

TO THLEFWNO THS MARIAS DEN TO EXW DYSTIXWS GIA NA THN PARW....THS EIXA DWSEI TO DIKO MOU NA MOU STEILEI OTAN THA GENOUSE ALLA DEN MOU EXEI STEILEI KATI AKOMA :cry::cry::cry::cry:

KATERINOULA MOU POSO EINAI TO MWRAKI SOU???????

EMENA O DIKOS MOU EINAI 49 HMERWN KAI AKOMA KANEI KAI EMENA AYTA POU LES...STHN ARXH VEVAIA TA EKANE PIO ENTONA SIGA SIGA OSO PERNANE OI MERES THA DEIS KAI ESY OTI THA HREMEI KAI PIO POLY TO MWRAKI SOU KANE LIGO YPOMONH!!!!SE KATALAVAINW APOLYTA GIATI KAI EGW EXW POLY YPERKINITIKO MWRAKI!!!!!!!!!MERA ME THN MERAN STRWNOUN THA TO DEIS!!!!!!!!!

MYRIAMAKI MOU ANTE KORITSAKI KAI ESY KONTEVEIIIIIIIIIIIIIIIIS!!!!!!pOLY LIGO EMEINEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!ME TO KALO ETOIMASOU NA ZHSEIS SYNARPASTIKES STIGMES!!!!!!!!!!

SYMPETHERAKOURAGIO KATALAVAINW POSO DYSKOLO EINAI ESY EIDIKA KAI ME 2 FANTAZOMAI PWS THA EISAI.......KANE YPOMONH TOULAXISTON NA PAROUN TA KILAKIA TOUS KAI NA MHN XREIASTOUN THERMOKITIDA...ANTE KANOUME KAI EMEIS YPOMONH NA DOUME THN NYFH KAI TON KOUNIADO MAS!!!!!!!!!!XAXAXAXAXAXA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου!!!

Muriamaki κοντεύεις φιλενάδα!!!!!!Σε πολύ λίγο

θα έχεις τον μικρό σου πρίγκηπα αγκαλίτσα!!!

Νασιούλα ολόκληρη κοπέλα η μπέμπα μας φτου φτου, άστο το

κοριτσάκι να πάρει όσο χρόνο θέλει!!!!Ας χαλάσουν οι παραδόσεις

μας!!!

Αγγελικούλα καλή μου οι πρώτες μέρες με τη ζουζουνίτσα μου

είναι "πολύ γεμάτες" μπορώ να πω...Προσπαθούμε να γνωριστούμε

μαμά και κόρη και να βρούμε τους ρυθμούς μας.Ένα πράγμα που με

δυσκολεύει πάρα πολύ ειναι ο θηλασμός το βράδυ.Όλη τη μέρα είμαστε

καλά μπορώ να πω.Το βράδυ είμαι και εγώ εξουθενωμένη μάλλον και

αυτό δεν βοηθάει καθόλου.Ελπίζω όμως ότι θα πάμε καλύτερα!!!

Εσύ πως πας με το θηλασμό;

Κατερινούλα κουράγιο θα βρούμε τους ρυθμούς μας!!!

Άννα Μαρία 23 ΟΚτωβρίου του Αγίου Ιακώβου είναι πολύ νωρίς!!!Έχεις χρόνο φιλενάδα!!!

Αναστασάκο έχεις γίνει φοβερή κορμάρα και από την εμπειρία μου θα σου πω ότι

θα βγεις από το μαιεύτηριο σκέτο μοντέλο!!Εγώ έχασα με τη γέννα 6 κιλά.Σκέψου εσύ που

ξεκινάς με κιλά προ εγκυμοσύνης!!!Φιλιά στη φραουλίτσα!!!

Girl μου πως είναι το κοριτσάκι σου;

Λενάκι σου στέλνω τα φιλιά μας!!!

Stamymamy καλωσήρθες!!!

Σας φιλώ προς το παρόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιαααααααααα.......πεθανα σας λεμε, μεση,ωοθηκες,σαλπιγγες ολα τα διελυσα...η πλατη μου..... τελειωσαμε με σιδερο φορμακια,φανελακια,ζιπουνακια,καλτσακια,σκουφακια κτλ και εμεινε η προικα να στεγνωσει.....

Σημερα φασολαδα πικαντικη σουπερ,θα φαω, θα ξαπλωσω και μετα το βραδυ τα αλλα!!

Την μαλωνω τη μανουλα αλλα την ψοφησα την καημενη! :oops:

Δωρακι μου μακαρι να βγω κι εγω 6 κιλα πιο κατω,μετα αλλα 10 που ειχα περισσια απο πριν και θα ερθω στα κανονικα μου!Φανταζομαι αν θηλασω κι ολας ουτε που θα το καταλαβω!

Μιριαμ πλησιαζεις κι εσυ...τι ποτα δεν εμεινε.

Αννα Μαρια πες τα συνεχεια μπας και σηκωθει, εγω ετσι κανω οταν θελω κατι και απο το να τον ζαλιζω σηκωνεται και τελειωνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δώρα, το ξέρω ότι είναι νωρίς 23 Οκτωβρίου! Ελπίζω να έφταιγε ο Ιάκωβος του μυθιστορήματος! Δεν πιστεύω, βέβαια, σε όνειρα και βλακείες, αλλά όσο να 'ναι... :(

Αναστασία, μπα, όσο του λέω, τόσο πιο πολύ πεισμώνει. Το κουμπί του είναι να του τα λέω πάνω σε γλύκες, φιλάκια ή όταν μου χαϊδεύει την κοιλιά. Πριν, καθάρισα στο μπάνιο το σημείο που ακουμπάμε τα σφουγγαράκια μας, κι έγινε το βαμβάκι μαύρο. Του το δείχνω και μου λέει "όλο το σπίτι από μένα θα περνάει πια;". Του λέω "αφού τόσο καιρό που περνούσε από εμένα μια χαρά ήταν, δεν παραπονιόμουν". Φυσικά, και πριν έκανε δουλειές, δεν τα έκανα όλα μόνη μου, απλά τώρα πρέπει να τα κάνει όλα αυτός. Και μου λέει "μα κι εσύ είσαι μανιακή με την καθαριότητα, δε γίνεται όλη μέρα να κάνω δουλειές". Του θύμισα το σπίτι του αδελφού του, που πήγε και φρίκαρε, και μου λέει "α, δεν είναι το ίδιο, αυτό ήταν πολύ τραβηγμένη περίπτωση". Δηλαδή, φαντάζομαι πώς είναι το σπίτι του αδελφού του, αν θεωρεί το δικό μας καθαρό έτσι όπως είναι!

Τώρα πήγε και ψώνισε, κουβάλησε ένα σωρό πράγματα, γύρισε κουρασμένος, κι αντί να καθίσει να φάει, που πήγε τρεισήμιση, πήγε στον υπολογιστή!!!!!!!!! Είναι απίστευτο το κόλλημα που έχει... Το θέμα είναι ότι, ό,τι δουλειά είναι να κάνει, θα την κάνει, αλλά όχι όταν πρέπει. Π.χ. εδώ και μια βδομάδα υπόσχεται ότι θα σκουπίσει και θα σφουγγαρίσει όλο το σπίτι. Εγώ πλέον ούτε σκούπισμα μπορώ να κάνω, δυο δουλειές της πλάκας έκανα σήμερα και με πόνεσε η κοιλιά μου. Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι, αύριο που θα γεννηθεί ο Αντρέας με το καλό, τα περισσότερα πράγματα δε θα σηκώνουν αναβολή. Δε θα έχει "άστο για αύριο". Και φοβάμαι ότι δε θα σηκώνεται απ' τον υπολογιστή, οπότε θα έχουμε πάρα πολύ σοβαρό πρόβλημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα μια στα γρηγορα πριν πεσω για υπνο...καλως ορισες Σταμουλα εγω ειμαι η Ευη και εγω ενα γιο 5 ετων και τωρα μια κορη..την Τριτη 40ζουμε το πιστευετε...περασε ο καιρος...μιλαμε εχτες ολη μερα υπνο δεν ειχε...δεν ποναγε κατι αλλα δεν κοιμοτανε με τπτ...μιλαμε αγγαλια ολη μερα τα ειχα φτυσει...καποια στιγμη εφαγε στις 6 και δεν κοιμοτανε και εκανε σαν να πειναει..στις 8 ξανατρωει και φυσικα τα εβγαλε μιας και εσκασε..το βραδυ ηταν καλα κοιμηθικε μια χαρα και σημερα γενικα κοιμοτανε πολυ ..αφου επρεπε να φαει το μεσημερι στις 1 και τελικα την ξυπνησα στις 2 και 30 γιατι ποναγε το στηθος μου δεν πηγαινε αλλο...τουλαχιστον εκανα δουλειες εβαλα και 2 πλυντηρια μια χαρα...στο Ιασω και στο Μητερα βαζουν δικα τους ρουχα στα μωρα και πανες και τα παντα,ουτε σερβιετες λοχειας δεν χρειαζετε ουτε τπτ..τα εχουν ολα..μα για αυτο πληρωνεις και τοσα λευτα ετσι...Κατερινα και εμενα μουγκριζει στον υπνο της και ολα οσα ειπες..απλα ειναι 2ο εμενα και ξερω απο το πρωτο οτι κανουν ετσι και δεν δινω σημασια τοοσο και κοιμαμαι..στο Χριστοφορο καθομουνα απο πανω και κοιταγα και δεν κοιμομουνα καθολου...ειχα πεθανει...μωρε κατι αλλο ηθελα να σχολιασω που ειπε η Νασια και δεν θυμαμαι..Νανσυ ολα καλα??Αννα Μαρια φιλιαα φραουλιτσα εσυ θα γεννησεις και θα εισαι σκελετος..χαχαχα...καλα ειμαι τυχερη τελικα...οταν ανοιξα το μαγαζι ειχα παρει επιδοτηση απο τον οαεδ και περισυ βγηκε οτι επρεπε να παρουμε εξτρα καποια χρηματα..καθε φορα ομως πρεπει να κανουν ελενγχο οτι δουλευει το μαγαζι και οτι εγω ειμαι εκει..αλλιως τα χανω..τωρα ειναι η τελευταια δοση και πηγε ο αντρας μου απο εκει να τους ρωτησει αν αθα ερθουν και του λενε ναι λεει η γυναικα μου γεννησε και δεν μπορει να ερθει υπαρχει προβλημα??Του λενε πρεπει να ειναι εκει..το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να σου πουμε οτι απο τις 17-τελος του μηνα καποια μερα θα ερθουμε πρωι...λεω οκ απο Δευτερα μαγαζι μαζι με το μωρο τι να κανω...και πηγαν σημερα....επαθε σοκ ο αντρας μου αλλα τους λεει να παω να την φερω...δεν εχει σαραντησει ακομα...λενε οχι οκ τα υπογραψανε οτι ειμαι εκει..τι καλα...σε μια φιλη μου περισυ που γεννησε της ακυρωσανε την επιδοτηση και ετρεχε η κοπελα και τους λεει εχω 2 μηνων παιδι και της λενε εεε δεν ειναι και νεογεννητο..μιλαμε πολυ τυχη ειχα...αα αυτο το σκ,,,βαφω μαλλιιιι..ΝΑΙΙΙΙ παει το απογευμα ο αντρας μου να μου παρει βαφη....θα σας βαλω φωτο μολις επιστρεψω στο χρωμα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια, εγω νομιζω στην αρχη θα βοηθανε γιατι θα ειναι και η δικη τους λαχταρα να συμμετεχουν για το μωρο,να το περιποιουνται....μετα δεν ξερω που θα μπουμε στην ρουτινα τι θα γινει.....ο πισινος τους θα βγαλει φουσκες απο το καθισιο!!!

Ευη μου πολυ μαγκιορα η μικρη σου μπραβο....πω πω κι εμεις ετσι θα ειμαστε μερα νυχτα στο τιμονι σαν τους φορτηγατζιδες? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη πολύ τρέξιμο, αλλά δε σε φοβάμαι!!! Είσαι ξεψαρωμένη, όχι όπως εμείς που πνιγόμαστε σε μια κουταλιά νερό!

Αναστασία, δε με νοιάζει τόσο η φροντίδα του μωρού. Είμαι σίγουρη ότι θα βοηθά. Το θέμα είναι η καθαριότητα του σπιτιού, που θα πρέπει να είναι πολύ πιο σχολαστική με το μωρό. Αν θέλω να θηλάσω, δε θα μπορώ να σφουγγαρίζω και να τρίβω μπάνια, τουλάχιστον στην αρχή. Ειδικά αν χρειαστεί καισαρική. Θα αναγκαστώ να υπομένω τη μάνα μου, κι αν δω τα σκούρα, θα φέρνω γυναίκα, τι να κάνω... :(

Βλέπω τώρα μια εκπομπή στο κρατικό κανάλι (ΡΙΚ) για το θηλασμό. Ενδιαφέρουσα, αλλά η παρουσιάστρια πανάσχετη, με ό,τι της λένε απορεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω την αληθεια κι εμενα αυτο με απασχολει, οτι θα θελω να συγκετρωθω στο μωρο και θα εχω και το σπιτι.Στην αρχη θα εχω και τη μαμα μου,οταν φυγει γιατι πολυ δεν θα την αντεξω ειναι η αληθεια,θα βαλω την πεθερα να μας μαγειρευει!Τωρα ο αντρας μου δεν ξερω αν θα τα τρωει γιατι εχει μαθει πλεον απο μενα μονο,επειδη ξερω τις γευσεις τους.Στη μαμα του ειχε το κλασικο μαγειρεμα γευσεων οπως παλια...αλατακι-πιπερακι!Εγω τα κανω πιο πικαντικα και εχω αντιληψη της γευσης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, εμένα θα μαγειρεύει ο άντρας μου, άντε θα μας φέρνει και καμιά φορά η μάνα μου κανένα φαΐ, αυτό δεν είναι πρόβλημα. Πάντως, κι εμένα ο άντρας μου έχει ξεσυνηθίσει τα φαγητά της μάνας του. Αυτοί τα κάνουν πολύ βαριά, με πολύ λάδι, πάρα πολλά τηγανιτά, π.χ. τηγανίζουν τις πατάτες και τις βγάζουν απ' το τηγάνι μαζί με το μισό λάδι. Και πάρα πολλά φαγητά που δεν τα έτρωγε σπίτι του, π.χ. πατάτες πουρέ, λαχανόρυζο, λαχανοντολμάδες, κι ένα σωρό άλλα, όταν του τα φτιάχνω εγώ, τα τρώει και γλείφει και τα δάχτυλά του! Αλλά είναι η καθαριότητα του σπιτιού που με απασχολεί. Δε γίνεται να σκουπίζεται και να σφουγγαρίζεται το σπίτι μια φορά στο τόσο. Άντε, αν όχι κάθε μέρα, κάθε δεύτερη μέρα το πολύ. Ε, δε γίνεται να τα κάνω όλα μόνη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικος μου ειναι παλιας νοοτροπιας....ειμαι ο αντρας ,δουλευω παρεχω οτι χρειαζεται το σπιτι,φερνω λεφτα αλλα ολα τα αλλα ειναι γυναικεια δουλεια!Βεβαια τον εχωσα σε πολλες δουλειες χωρις να το καταλαβει και σταυροκοπιωμουν χωρις να του λεω τιποτα οταν τις εκανε αλλα αμα το παρει χαμπαρι....χιχιχιχι :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!! Κάνει τις δουλειές χωρίς να το καταλάβει ε;

Εμένα πάλι, μόνο τέτοιας νοοτροπίας δεν είναι. Αφού εγώ φέρνω τα λεφτά, νομίζω ότι το δίκαιο είναι να κάνει αυτός αρκετές δουλειές. Κανονικά όλες θα έπρεπε να τις κάνει, αλλά τέλος πάντων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαι και παλι...αχ για δουλειες σπιτιου λετε εεε??Να σας πω...δεν θα μπορειτε να κανετε και πολλα...αλλα σκασιλα σας...την λιγη ωρα αν εχετε την ημερα θα θελετε να κοιμαστε..οσο και να θελετε να καθαρισετε καλυτερα να κοιμηθιτε για να ειστε ξεκουραστες για το επομενο γευμα του μωρου...εγω εχτες πχ δεν εκανα τπτ ολη μερα..μιλαμε πιατα στο νεροχυτη απλυτα ρουχα να πλυνω...το δωματιο του χριστοφορου χαλια..αλλα σκασιλα μου..σημερα που κοιμοτανε αρκετα το πρωι εκανα σιγα σιγα τις δουλειες...αλλα και να μην μπορουσα παλι σκασιλα μου..απο φαγητα κανω οτι πιο ευκολο και τις ημερες που ειναι κλειστα το μαγαζι και μπορει ο αντρας μου να κραταει το μωρο να το κοιμησει τοτε κανω κατιο πιο δυσκολο και κατι που να κρατησει κανα 2 μερες...εγω δεν εχω ουτε τη μανα μου ουτε την πεθερα μου εδω για βοηθεια..οποτε δεν σκαω κιολας..λευτα για γυναικα δεν υπαρχουν αλλα και να ειχα...ε πως να το πω..ντρεπομαι να ερχεται γυναικα να μου καθαρισει..και τι να της πω..μαζεψε αυτο κανε το αλλο..και θα το κανει οπως θελω εγω...οποτε καλυτερα να τα κανω οταν μπορω και τελος...με κακομαθε η μανα μου οσο ηταν εδω..αχ τι καλα..ετοιμο φαγητο..ολα στην θεση τους..εγω μονο θηλαζα ετρωγα και κοιμομουνα...αχ..που εισαι μανααα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερουδια κοριτσακια τι κάνετε??? για δουλίτσα λέτε ε??? παντος εγω λέω να γέννησω και να πλακοθω στις δουλειές και πάλι....... δεν ξέρω αλλα εγω όταν κάνω δουλειές είμαι πολυ χαρούμενη χαχαχαχαχαχα και δεν Θέλω και άλλους στα πόδια μου μόνο καθαρίστρια θέλω και ακόμα δεν εδω βρει γαμωτο....συμπεθερουλα τι κάνει ο ομορφουλης μου.??

Λοιπόν εμείς τελειώσαμε με το δωμάτιο χιχιχιχχι είναι τελειοοοοοοοοο αλλα δεν μπορω γαμωτο να περάσω φωτο θα περιμένω τον κωστακι μου να έρθει να μου πει πως με το κολο iPad τώρα εκανα ένα τσαγακι και τις μαμάς και δικό μου και καθόμαστε και πλεκουμε τα κουβερτακια χιχιχιχιχιχ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...