Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο13


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Γυρίσαμε από το γιατρό,έκανα τον πρώτο υπέρηχο και μου πήραν και αίμα.Δεν μου είπε κάτι ιδιαίτερο ο γιατρός, συνεχίζουμε και αύριο ξεκινάω και τις πιούρεγκον παράλληλα με αρβεκαπ.Έχω αγχωθεί γιατί αύριο δεν θα είναι ανοιχτό το φαρμακείο και αποφάσισα να τις ξεκινήσω μόνη μου.Αν κάποια έκανε μια απο τις δυο ή και τις δυο ενέσεις μπορεί να μου λύσει κάποιες απορίες γιατί έχω αγχωθεί απίστευτα και φοβάμαι μη γίνει κάποιο λάθος;Καταρχήν σχετικά με τις άρβεκαπ, ξέρω να διαλύω την ένεση και να την κάνω, είναι πανεύκολη αλλά όταν πιέζω το έμβολο μου φαίνεται οτι υπάρχει ένα μικρό κενό, μάλλον αέρας.Ο φαρμακοποιός μου είπε μόλις βγάλω τη σύριγγα της ινσουλίνης, να την πιέζω λίγο για να βγαίνει ο αέρας.Ισχύει αυτό, είχε κάποια το ίδιο πρόβλημα;συγγνώμη που εχω πανικοβληθεί αλλά δεν θέλω να γίνει κάποιο λάθος :oops:

Τώρα ως προς τις πιούρεγκον, παίρνω συγκεκριμένη δόση, 200μλ.Έχω δυο πακέτα των 900 κι ένα των 300.Αύριο θα ξεκινήσω των 900 και θα κάνω για 4 μέρες(4χ200=800).Την πέμπτη μέρα θα κάνω τα 100μλ, θα την πετάξω και θα συμπληρώσω άλλα 100 από τη νεα αμπούλα,άρα θα κάνω 2 ενέσεις;αν είχα παραπάνω πιούρεγκον θα είχα την πολυτέλεια να πετάξω τα 100 μλ και να βάλω καινούργια από την αρχή αλλά δεν γράφουν οι γιατροί και είναι και πανάκριβες.

Α, εμβρυομεταφορά γύρω στις 11-13 Ιανουαρίου, μελίπικτο θα είμαστε μαζί λες;

και κάτι τελευταίο βρε κορίτσια, μη με δείρετε, επειδή φοβάμαι οτι οι πιούρεγκον με φτάνουν οριακά πόσες περίπου μέρες πριν την εμβρυομεταφορά γίνεται η πρεγκνυλ;Αυτά τα νεα μου, πολλά πολλά φιλιά!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Κορίτσια μου καλησπέρα και από μένα!!!!!!!!!!!!!!!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλες!Σας έχασα!τρέχω σαν τον Βέγγο στη δουλειά να κλείσω χρόνο και δεν προλαβαίνω τίποτα να δω!!!!!Σήμερα όμως μπήκα για και είδα τα ευχάριστα νέα!!!!!!!!!!beboula και mina πολλά πολλά συγχαρητήρια!να έχετε τελειόμηνες εγκυμοσύνες και με το καλό να κρατήσετε στην αγκαλιά σας υγιή μωράκια!!!!!!!!!!!άντε να παίρνουμε σειρά!εγώ στις 10/01 έχω ραντεβού,μακάρι να είναι όλα καλά και να ξεκινήσω!με ποιες θα είμαι παρέα?Αγγέλα μου προσπάθησε να βγάλεις την αρνητική ενέργεια,να αφήσεις τα 'ασχημα πίσω και να πάνε όλα καλά στην προσπάθειά σου και εσύ melipicto,ακούς?lamprini μου συλληπητήρια για τον πεθερό σου!κοίτα να περάσετε καλά με την οικογένεια σου και να έχετε όμορφες στιγμές με την κουκλίτσα σου!!!!!!!!!!!!Eύχομαι το 2012 να μπεί με τους καλύτερους οιωνούς για όλες μας και για τις οικογένειές μας!!!!!!!!!!!!!!!και το κυριότερο να έχουμε υγεία και να μπορέσουμε όλες να αποκτήσουμε υγιή μωράκια!!!!!!!!!!!!!!καλά να περάσετε και φιλιά πολλά σε όλες!!!!!!!!τα λέμε του χρόνου φιλενάδες!!!!!!!!!!!!! :x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Γυρίσαμε από το γιατρό,έκανα τον πρώτο υπέρηχο και μου πήραν και αίμα.Δεν μου είπε κάτι ιδιαίτερο ο γιατρός, συνεχίζουμε και αύριο ξεκινάω και τις πιούρεγκον παράλληλα με αρβεκαπ.Έχω αγχωθεί γιατί αύριο δεν θα είναι ανοιχτό το φαρμακείο και αποφάσισα να τις ξεκινήσω μόνη μου.Αν κάποια έκανε μια απο τις δυο ή και τις δυο ενέσεις μπορεί να μου λύσει κάποιες απορίες γιατί έχω αγχωθεί απίστευτα και φοβάμαι μη γίνει κάποιο λάθος;Καταρχήν σχετικά με τις άρβεκαπ, ξέρω να διαλύω την ένεση και να την κάνω, είναι πανεύκολη αλλά όταν πιέζω το έμβολο μου φαίνεται οτι υπάρχει ένα μικρό κενό, μάλλον αέρας.Ο φαρμακοποιός μου είπε μόλις βγάλω τη σύριγγα της ινσουλίνης, να την πιέζω λίγο για να βγαίνει ο αέρας.Ισχύει αυτό, είχε κάποια το ίδιο πρόβλημα;συγγνώμη που εχω πανικοβληθεί αλλά δεν θέλω να γίνει κάποιο λάθος :oops:

Τώρα ως προς τις πιούρεγκον, παίρνω συγκεκριμένη δόση, 200μλ.Έχω δυο πακέτα των 900 κι ένα των 300.Αύριο θα ξεκινήσω των 900 και θα κάνω για 4 μέρες(4χ200=800).Την πέμπτη μέρα θα κάνω τα 100μλ, θα την πετάξω και θα συμπληρώσω άλλα 100 από τη νεα αμπούλα,άρα θα κάνω 2 ενέσεις;αν είχα παραπάνω πιούρεγκον θα είχα την πολυτέλεια να πετάξω τα 100 μλ και να βάλω καινούργια από την αρχή αλλά δεν γράφουν οι γιατροί και είναι και πανάκριβες.

Α, εμβρυομεταφορά γύρω στις 11-13 Ιανουαρίου, μελίπικτο θα είμαστε μαζί λες;

και κάτι τελευταίο βρε κορίτσια, μη με δείρετε, επειδή φοβάμαι οτι οι πιούρεγκον με φτάνουν οριακά πόσες περίπου μέρες πριν την εμβρυομεταφορά γίνεται η πρεγκνυλ;Αυτά τα νεα μου, πολλά πολλά φιλιά!!! :)

aggela katarxin sou efxomai kali epityxia kopela mou!!!!!

tin pregnil 8a sou pei k o giatros sou vevea alla ego tin ekana deytera vradi tetarti kaname olipsia k paraskeyh emvriometafora !!!! oso gai tis enesis nai na piezeis ligaki na vgainei o aeras opos sou ta eipane k pali sou efxomai kalhhhh epityxia !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνααααα μου!! Μπραβο!! Ξερω τι εχεις περασει παλιοτερα και σου ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου τα καλυτερα!! Θα σε παρακολουθω απο εδω ;) Φιλια πολλα!!

toooma mou gliko mou koritsaki poso kairo exo na ma8o nea sou ... posos kairos exei perasi .. poly xiaromai pou ta ksanaleme !!!! nai toma mou pragmati opos ta 8imase k ta les peras polla alla tora pistevo oti ola 8a pane kala steile mou pm na t aleme k apo ekei

se filo poly poly k 8a ta leme !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελα μου μην αγχώνεσαι καθόλου!!! Είναι πολύ απλή η διαδικασία!

Γεμιζεις την συριγγα με οση ποσοτητα χρειάζεσαι και γυρνας να κοιταει η βελονα το ταβάνι, πιέζεις λιγο το εμβολο για να βγει ο αέρας και τρυπάς την κοιλιτσα σου στο σημειο που εχει απολυμάνει! Τραβας λιγο το εμβολο μην εχεις πιασει αγγειάκι και κάνεις μελανιά και αμα δεν τραβηξεις αιμα πιεζεις αργά αλλά σταθερα το εμβολο μεχρι τελις! Αφήνεις για 30-40 δευτερόλεπτα την βελονα στην κοιλια σου για να μην φυγει φαρμακο βγαζοντας την και τραβας και πιεζεις με λιγο βαμβακι! Δεν τριβεις μονο πιεζεις!!! Η βελονα δεν σπαει με τιποτα μην την φοβασαι!!!

Οι πουρεγκον ειναι ακομα πιο απλες και υπαρχει και βιντεακι στο ιντερνετ με τις οδηγίες να δεις! Την μερα που σου πεφτουν 100 και 100 θα χρειαστεί να κανεις δυο ενεσούλες δυστυχως αλλά μην αγχωνεσαι! Δεν πονανε καθολου!!!! Σου ειπε ποτε θα κανεις Ε2; Καθε μερα θα πρεπει υπο φυσιολογικες συνθηκες να ημιδιπλασιαζεται και περιπου την 10η 12η μερα θα εχει φτασει πανω απο 3000 η Ε2 και θα σου μετρησει ποσα ωοθηλακθα εχεισ και σε τι μεγεθοσ ειναι και θα σου πει να κανεις τις πρεγκνυλ και την παραεπομενη μερα θα γινει η ωοληψια!!! Εγώ εκανα καθε μερα Ε2 (νομιζω οιστραδιόλη λεγεται) και καθε 2 μερες υπερηχο γιατί ειχα αρχισει υπερδιεγερση αλλα την προλαβαμε ευτυχως!!!

Θετική σκεψη, οχι αγχος και καλή σου επιτυχια κουκλιτσα!!!!

Εγώ αυριο θα ξερω ποτε ακριβως θα την κανουμε!!!

Καλι βραδυ και φιλακθα πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγκο μου εμας ευτυχως ηταν ενα χαζο καβγαδακι για ανυπαρκτο λογο κι απλα τραβηξαμε και οι δυο τα μουτρα απο πεισμα! Δοξα τον Θεό ειμαστε μια χαρα και κοιταμε με αισιοδοξια το μελλον!!!!

Καλή χρονιά μάτια μου και σε σένα!!! Με ενα ή περισσότερα γερά μωρακια εύχομαι!!!

Νομιζω η diaz και η merenta ξεκινανε κοντά με εσενα και η tha gino manoula!!! Καλή επιτυχια σε ολες μας μεσα από την καρδιά μου!!! Αντε να κατακοκκινήσουμε την λιστα, μην μεινει καμία πράσινη το 2012!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκά μου κορίτσια,vango,mina,melipikto ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Απο χθες έχει φύγει το άγχος,έχω μια μικρή αγωνία μόνο.Γύρω στις 11-13 θα γίνει η ωοληψία κι όχι η εμβρυομεταφορά,έκανα λάθος,πάντως τη βδομάδα που έρχεται θα κάνω υπερήχους και την παράλλη θα είναι η κρίσιμη.Για Ε2 δεν μου είπαν τίποτα, ίσως ήταν αυτή που μου πήραν αίμα, γινόταν χαμός χθες από κόσμο.Ώστε αύριο βράδυ θα ξέρουμε φιλενάδα μου,τέλεια!άντε να ξεκινήσουν και τα άλλα κορίτσια και να να γίνει το κόκκινο τόπικ το 2012 :);) φιλιά πολλά σε όλες και καλή πρωτοχρονιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά σε όλα τα κορίτσια της πιο γλυκιάς παρέας!!!! :P:P:P:P

Εύχομαι το 2012 να είναι πιο τυχερό και να φέρει σε όλες μας αυτό που τόσο πολύ θέλουμε, που αγωνιζόμαστε για να το επιτύχουμε. :oops:

Και για τα κορίτσια μας που περιμένουν το θαυματάκι τους εύχομαι ότι καλύτερο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia xronia pollaaaaa k kalaaaa kalh xronia na exoume oles mas .

efxomai stis egkyoules me to kalo na kratisoume ta morakia mas stin agalia mas k ta koritsia pou ksekinane tora kalhhhhhhhh epityxia !!!!!! an k pistevo oti i lista mexri ton fevrouario 8a exei ginei oli kokkinhhhh !!!!!!!!

filakia polla koritsia k pali kalh xronia na exoume oles me ygeia !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ να εχουμε!! Ευχομαι το 2012 να φερει πολλα μωρακια για ολες τις κοπελες που προσπαθουν !!! Υγεια να εχουμε, αισιοδοξια και πιστη στα θαυματα που ερχονται... σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα !!!καλη χρονια!!!!!ευχομαι στις εγκυουλες να κρατησουμε τα μωρακια μας αγκαλια!!!!ολα τα παιδια να ειναι γερα και δυνατα!!!και στα κοριτσια που προσπαθουν γρηγορα να μεινουν εγκυουλες!!!!!! μακαρι φετος να εχουμε τα ποιο πολλα μωρα απο καθε αλλη χρονια!!!!!!φιλια σε ολες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μπηκα να σας πω τα νεα μου, μολις γυρισαμε απο την αιματολογο και εχω τελικα σε μικρο βαθμο θρομβοφιλια.

Αυτο σημαινει οτι αν δεν εκανα τωρα προλιπτικα τις ενεσεις που ξεκινησαμε με το γιατρο μου πριν 1 μηνα , μετα την 24η εβδομαδα θα αρχιζα να εχω προβληματακια και θα γεννουσα πρωορα...

Στεναχωρηθηκα λιγακι,αφου μου ειπε οτι θα τις κανω μεχρι να γεννησω και 40 μερες μετα.Αλλα χαλαλι για το μωρακι τα κανουμε ολα.

Σας φιλω και να κανετε οσες εξετασεις μπορειτε.

Το βρηκαμε τυχαια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια!!!καλή χρονιά σε όλες!!εύχομαι σύντομα να γίνουμε όλες κατακκόκινες.... έλειπα μέρες... κ έχασα πολλά βλέπω...

mina kai beboula συγχαρητήρια!!!!τελειόμηνες εγκυμοσύνες εύχομαι!! άντε και στα δικά μας... Αγγέλα κοντά θα είμαστε...

melicto ...diaz..merenta...δεν ξέρω αν ξέχασα κάποια όλες κοντά θα μαστε....

εγώ ξεκίνησα εχθές αρβεκαπ....και ο Θεός βοηθός!!!!κορίτσια την αρβεκαπ με λεπτή ενεσούλα ινσουλίνης την κάνατε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά να έχουμε με υγεία, αγάπη, ελπίδα, αισιοδοξία και φυσικά... πολλά υγιή μωράκια! Με το καλό να γεννήσουν οι εγκυοούλες μας και για όλες εμάς που προσπαθούμε σύντομα να έρθουν τα μωράκια μας!!!! :ympray::ympray::ympray:

tha_gino_manoyla καλή αρχή με τις ενεσούλες και καλή επιτυχία να έχεις! Σύντομα να μας ανακοινώσεις ευχάριστα!

Lil μου στεναχωρήθηκα που θα πρέπει να συνεχίσεις τις ενεσούλες, αλλά αφού είναι για το καλό του μπεμπέ χαλάλι! Με το καλό να έρθει και να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου!

Μελίπικτό μου τι κάνεις; Τελικά εμβρυομεταφορά πότε;

Εγώ στην αναμονή μέχρι να μου έρθει η ακατανόμαστη, αργεί κιόλας αλλά πιστεύω μέχρι τις 25 να ξεκινήσω κι εγώ ενεσούλες. Θα με δει κι ο γιατρός ώστε να μου δώσει το πράσινο φως! Έχω πρωτόκολλο ανταγωνιστών με gonal και cetrotide, έχει κάνει κάποια κοπέλα;

Σας φιλώ όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλή χρονιά με υγεία και αγάπη και πολλά χαμόγελα!!!

Εύχομαι αυτή την χρονιά να γίνουμε όλες μανούλες και τα μωράκια μας να ειναι γερά και τυχερά!!!

Λιλ μου αφού το βρήκατε και είχες ήδη ξεκινήσει προληπτικά τις ενεσούλες είσαι πολύ τυχερή! Μία πολύ καλή μου φίλη έχασε το μωράκι της στα μέσα του 8ου μήνα γιατι ο γιατρος της δεν είχε καταλάβει ότι είχε θρομβοφιλία και επαθε θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο και δεν προλάβαν να της το πάρουν! Μετά όμως έκανε 2 υγιέστατα αγοράκια κάνοντας ενεσούλες καθε μέρα στην εγκυμοσύνη της!!!

Δεν θυμάμαι ποια κοπέλα ρώτησε νομίζω όμως ότι όλες αυτές οι ενεσούλες γίνονται υποδόρρια με βελόνες ινσουλίνης για να ειπσαι σίγουρη ότι δεν θα παει ενδομυικά!!!

Ντιαζάκι τελικά εμείς θα πάμε μαζί μιας και το Σάββατο και σήμερα που ξαναπήγα στον γυναικολόγο είχα 4-5 ωαριάκια γύρω στα 10-14 χιλιοστά και μερικά ακόμα μικρότερα με αποτέλεσμα να μην μεγαλώνουν φυσιολογικά αλλά να αργούν πολύ μιας και παράγουν όλα ορμονες και δεν ξεχωρίζει κανένα, οπότε είπαμε να μην το ρισκάρουμε και να πάμε στον επόμενο κύκλο!!! Βασει μεγέθους των ωοθηλακίων περιμενω περίοδο γύρω στις 23-25 Ιανουαρίου και 12-14 μέρες μετά θα κάνουμε την εμβρυομεταφορά! Στεναχωρέθηκα λιγάκι γιατί ένιωθα πολύ αισιόδοξη και τυχερή αυτές τις μερες αλλά κάθε εμπόδιο για καλό! Εύχομαι να πάνε όλα καλά τον φεβρουάριο και τον οκτώβριο ή νοέμβριο να κρατάμε στην αγκαλιά μας το θαυματάκι μασ ή τα μικρά μας θαύματα!!!!

Αγγέλα μου πώς πας;

Εσύ μερεντάκι;

Θα γίνω μανούλα καλή αρχή κορίτσι μου! Καλή επιτυχία!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες και καλή και ευλογημένη χρονιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diaz kai melipikto eyxaristo poly.....εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά... η αλήθεια είναι ότι είμαι αισιόδοξη...μακάρι....

εσύ μελιπικτο κάνεις ενεσούλες????τι πρωτόκολλο κάνεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tha gino manoula εγώ ξεκίνησα το μακρύ πρωτόκολλο με suprefact και puregon τον Οκτώβριο αλλά υπερδιεγερθηκαν ελαφρά οι ωοθήκες μου παρά την πολύ μικρή δόση πουρεγκον που έκανα και εκανα πολλά ωοθηλάκια! Γονιμοποιήθηκαν οκτώ από τα δέκα ωαρια, το ενα δεν άντεξε, βάλαμε ένα αλλά την δέκατη μέρα είχα αιμορραγία και το χάσαμε και μας έμειναν έξι πολύ καλής ποιότητας εμβρυακια στην κατάψυξη τα οποία θα βάζουμε δυο δυο μιας και ενα προβλημα υγείας που εχω δεν μου επιτρέπει πολύδυμη κύηση και ακόμα και τα δίδυμα είναι ρίσκο! Από την υπερδιέγερση όμως μείναν πολλά ωοθηλάκια στις ωοθήκες μου και μεγαλώνουν όλα μαζί αλλά πολύ αργά με αποτέλεσμα να είμαι στην εντέκατη μερα και να μην εχει μεγαλώσει κανένα καλά για να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά... Οπότε υπομονή μέχρι τον επόμενο κύκλο που μάλλον θα τα εχει απορροφήσει ο οργανισμός μου και θα μπορούμενα προχωρήσουμε χωρίς ρίσκο να μην παραγει ο οργανισμός αρκετή ορμόνη οπότε να κρατήσει τα εμβρυάκια μας!!!

Κοριτσια ξέρει καμιά περίπου πόσο κοστίζει η εμβρυομεταφορά από κατάψυξη και τί διαφορά θα έχει οικονομικά αν τα αφήσουμε να γίνουν βλαστοκύστες; Είναι ήδη τριών ημερων τα εμβρυάκια μας!

Καλό βράδυ και φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Melipikto μου κρίμα που δεν τα βάζεις τώρα, αλλά όπως λες κι εσύ κάθε εμπόδιο για καλό! Καλύτερα να έχεις τις ιδανικές συνθήκες για να μπουν τα εμβρυάκια σας και να μείνουν για 9 μήνες! Σε καταλαβαίνω γιατί αυτή η αναμονή δημιουργεί και ανυπομονησία και μεγαλύτερη προσμονή, αλλά να σκέφτεσαι ότι το Νοέμβριο θα έχουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας! Μια χαρά μήνας είναι κι ο Νοέμβριος... ;)

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!Εύχομαι μια πολύ καλή χρονιά σε όλες γεμάτη υγεία,αισιοδοξία και χαρμόσυνα γεγονότα!!!!!!!!!!!!!!!!!melipicto μου μην στενοχωριέσαι και να σκέφτεσαι ότι όλα για κάποιο λόγο γίνονται και να σου δώσω μια συμβουλή ?κρίνοντας πάντα από τις δικές μου εμπειρίες,προσπάθησε να μην υπολογίζεις ακριβώς τις ημέρες και τους μήνες που θα έρθουν κάποια πράγματα,γιατί μετά όταν δεν γίνονται,ενστικτωδώς στενοχωριόμαστε παραπάνω...έγω όσες φορές έχω υπολογίσει ακριβώς ποτέ δεν μου βγήκε αυτό που ήθελα,πάντα κάτι εμφανίζοταν στην διαδρομή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIAZ αντε με το καλο να ξεκινησεις κοριτσακι , να πανε ολα και να μας ανακοινωσεις συντομα τα ευχαριστα! :D:D

Μελι μου σε ευχαριστω γιατι ενω το ειχα παρει στραβα απο την αρχη,πολυ λυπαμαι για τη φιλη σου!

Σκεφτομαι τη στεναχωρια της,πο...πο... Μετα και απο αυτα που εχω ακουσει αισθανομαι τυχερη που εχω βρει και ενα καλο γιατρο και προβρεψε για αυτο ...Δεν ειναι μονο για την υγεια του μωρου αλλα και για τη δικη μου!

Αφου τα καταφεραμε με την πρωτη πρεπει να νιωθω τυχερη και να κανω τα παντα για το μωρακι που μας ηρθε απλοχερα με την πρωτη προσπαθεια.Υπομονη και ολα θα περασουν.Αν δω το μωρακι μου μου λενε οτι θα τα ξεχασω ολα!

Καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου, και δεν πειραζει ,κανε οση υπομονη χρειαζετε για να πετυχει η προσπαθεια σας Ειναι προπαντων για δικο σου καλο να μην ταλαιπωρεισαι.Τα μωρακια ερχονται οταν πρεπει.

Εγω αυριο εχω αυχενικη διαφανια να κανω, περιμενω με αγωνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vango μου ακριβώς το ίδιο μου είπε κι ο γιατρός μου μετά την αποτυχία μας τον Νοέμβριο όταν προσπαθώντας να μην καταρρεύσω από το σερί άσχημων γεγονότων και αποτυχιών και θέλοντας να σκέφτομαι θετικά και να ελπίζω σε κάτι του είπα ότι ο Άγιος Βασίλης θα μου φέρει το μωράκι μας τον Δεκέμβριο που θα γινόταν η νέα εμβρυομεταφορά! Επειδή όμως θα την κάνω σε φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα κι ο κύκλος μου έχει αποδιοργανωθεί από την όλη διαδικασία δεν έχει έρθει ακόμα η ώρα!

Δυστυχώς για εμένα και με το πρόβλημα υγείας που έχω και που πρέπει να ελέγχομαι κάθε τρίμηνο είναι πολύ δύσκολο να μην βάζω χρονικά όρια! Καμιά φορά σκέφτομαι ότι αν ο Θεός δεν επχει οικογένεια για εμένα στα σχέδιά του τότε δεν υπάρχει λόγος να το παλεύω συνεχεια... Από μωρό το μοναδικό μου όνειρο ήταν να κάνω πολλά παιδάκια, να μην έχω μεγαλη διαφορά ηλικίας μαζί τους και να εχουμε την δυνατόρητα να τους παρέχουμε όλα όσα χρειάζονται για να είναι ευτυχισμένα...

Είναι πολύ δύσκολο να ξέρεις ότι σε τρεις μήνες ακριβώς απο την ώρα που πήρες παράταση για τρεις μήνες μπορεί να ακούσει από τον γιατρό σου ότι δυστυχώς τα πράγματα χειροτέρεψεν και σταματάς εδώ, ή μοαίνεις ξανά για επέμβαση και νέο κύκλο θεραπειών... Καμιά και κανένας να μην το ζει αυτό... Είναι επίπονο ψυχολογικά και βάρβαρο να ξέρεις ότι μπορείς να κάνεις όνειρα και αχέδια για τόσο λίγο... Συν ότι κάθε χρόνο κάνω κάποιες εξετάσεις που απαγορεύουν δια ροπάλου την πιθανόρητα εγκυμοσύνης για 4-6 μήνες μετά και τις γλίτωσα παρά τρίχα το 2011 αλλά δεν θα τις γλιτώσω το 2012! Απλά εύχομαι να έχω μείνει επφκυος και να επχω γεννήσει πριν το τέλος του ώστε να τις κάνω χωρίς να διακινδυνεύσω εγώ ή το μωράκι!!!

Η αλήθεια είναι ότι δεν με παίρνει από κάτω η αναβολή, με συεναχωρεί λιγάκι αλλά ξέρω ότι δεν γίνεται αλλιώς οπότε δεν έχω πρόβλημα! Η αναμονή με ακοτώνει και πιπστεψε νε από αναμονη τα τροπα τελευταία χρόνια άλλο τίποτα.... Και τον Φεβρουάριο επχω πάλι επανέλεγχο και επχω δύο πράγματα να αγωνιώ και να αγχώνομαι...

Ντιαζάκι μου κι ο Νοέμβριος κι ο Δεκέμβριος κι ο Ισνουάριος κι όλοι οι μήνες τέλειοι είναι!!! Αρκεί να έρθουν ξαι να είναι γερά!!!

Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ και το ξέσπασμα, μάλλον είχα ανάφκη να πω όσα κρύβω στην ψυχή μιυ και δεν μπορώ να μοιραστώ με κανέναν.... Σας ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...