Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΑΚΟΜΗ ΜΕ ΠΡΩΗΝ!!!


Recommended Posts

Η απόφαση που πήρες, αν και πολύ επώδυνη από πλευράς συναισθηματικής, είναι

η σωστή. Όχι επειδή αυτός έχει παιδιά αλλά γιατί εσύ προτίμησες να φερθείς

έξυπνα και να μην σε πιάσει κοροϊδο ο κάθε γυναικάς.

Καταλαβαίνω πως είσαι χάλια. Ίσως τα Χριστούγεννα να επιδεινώσουν το

πρόβλημα... Όμως θα είναι πρόσκαιρο. Γρήγορα θα ξαναβρείς τον εαυτό σου, θα

μαζέψεις τα κομμάτια σου και ίσως θελήσεις να "δουλέψεις" στον γάμο σου. Και

μπορεί τότε τα αποτελέσματα να σε εκπλήξουν ευχάριστα!:)

Καλά Χριστούγεννα και καλή δύναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μπραβο βρε thimioula μου! πηρες την μονη σωστη αποφαση!! πρωτιστως για τον εαυτο σου και στη συνεχεια για ολες τις παραπλευρες απωλειες, που θα ηταν κυριως τα παιδια! τωρα που καταφερες να βγεις απ' το αδιεξοδο, ολα θα φτιαξουν κοπελα μου, θα το δεις!! ολα θα πανε καλα!! κι εμεις, ειμαστε εδω και περιμενουμε το επομενο σου post να αφορα κατι πολυ πιο ευχαριστο!! κοιτα μπροστα, οχι πισω... ΜΟΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο βρε thimioula μου! πηρες την μονη σωστη αποφαση!! πρωτιστως για τον εαυτο σου και στη συνεχεια για ολες τις παραπλευρες απωλειες, που θα ηταν κυριως τα παιδια! τωρα που καταφερες να βγεις απ' το αδιεξοδο, ολα θα φτιαξουν κοπελα μου, θα το δεις!! ολα θα πανε καλα!! κι εμεις, ειμαστε εδω και περιμενουμε το επομενο σου post να αφορα κατι πολυ πιο ευχαριστο!! κοιτα μπροστα, οχι πισω... ΜΟΝΟ ΜΠΡΟΣΤΑ...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ότι ο άντρας σου είναι προσκολλημένος στους γονείς του, είναι πρόβλημα αλλά δεν

είναι ούτε άλυτο ούτε δυσεπίλυτο. Οι γονείς, παρά την αγάπη τους προς το παιδί

τους, δεν μπορούν να αντικαταστήσουν την σύντροφο. Εσύ εκεί θα πατήσεις!

Φτιάξε στον σύζυγό σου το αγαπημένο του φαγητό, έχε το σπίτι καθαρό, περιποιημένο,

με ένα μπουκετάκι λουλούδια σε ένα βάζο (τα λουλούδια προκαλούν πολύ θετικές σκέψεις)

κάνε του "ζουζουνιές" και θα δεις πως σιγά σιγά θα προσκολλάται πάνω σου.

Επαναλαμβάνω ότι ΑΝ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΣ υπάρχει λύση γι΄αυτό του το "κουσούρι".:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ thimioula νομίζω πως είσαι '' ερωτευμένη ακόμη με τον νυν!''. Αν δεν τον αγαπούσες δε θα τον συγχωρούσες. Αυτά μόνο μια δυνατή αγάπη τα κάνει. Αυτά τα μικροπροβλήματα - ''πηγαίνει στους γονείς του'' - δεν είναι τίποτα. Γονεις του ειναι, να μην πηγαίνει;Δηλ, θα ηταν καλυτερα να γυρναγε στα μπαρ ή με φιλους ή δεν ξερω γω πού; Ασε που πιθανότατα θα εισαι απόμακρη με όλα αυτά που σου συμβαίνουν ψυχικα και δε θα ξερει τι να κανει- ο προβληματισμός του δείχνει ότι σε αγαπάει. Αφού αγαπιέστε βρε παιδιά χαρείτε τον έρωτα σας ελεύθερα κι όποτε θέλει ο Θεός σας ευλογεί με ένα παιδάκι. Ο πρώην σου αν σε αγαπούσε αληθινά θα άφηνε εγωισμούς ή ο,τιδήποτε να σε κυνηγήσει από χρόνια. Αλλο αγάπη κι άλλο εγωισμός. Κι αυτό το απέδειξες εσύ συγχωρώντας τον άντρα σου πριν χρόνια. Έχεις ένα δυνατό γάμο, μην τον ταρακουνάς και μην τον υποβιβάζεις. Ειναι ακρως δυνατοτερος από απειρους αλλους γαμους! Κι αφού πήρες τη σωστη απόφαση και συγχαρηρητήρια γιαυτό, αφοσιώσου σε εκείνον με όλη την αγάπη που του εχεις και ασε κατα μερος τα ''αν'' και ''θυσιαστηκα για την οικογενεια του'' κλπ. κλπ. Κατεβασε τον πρωην απο το βαθρο του, αν και παρατηρω οτι επιτελους τον απομυθοποιησες! Θελω να πω μια εμμονη την περνάς - ευχομαι να την ξεπερασες. Κι όπως είπε και η yolanda περιποιήσου τον και κανονιστε βρε παιδια και κανενα ταξιδακι τωρα τα Χριστουγεννα να ξελαμπικαρετε! Θα περασετε υπεροχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aν είναι έτσι όπως τα λες τότε ο γάμος σου έχει σοβαρό πρόβλημα. Σε κανέναν

δεν αξίζει το κέρατο.

Παρόλα αυτά τα προβλήματα στην προσωπική σου ζωή δεν θα λυθούν με παράλληλες

σχέσεις αλλά με συζήτηση με τον ίδιο σου τον εαυτό. Είμαστε τόσο ευτυχισμένοι

όσο ο εγκέφαλός μας, μας επιτρέπει να είμαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...