Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απορία για συμπεριφορά παιδίατρου....


sofelli1

Recommended Posts

Μελι πυκτο μου βλεπω τα ωραια σου τικερακια!!! :D:D:D

με το καλο να γινεις μανουλα και συντομα!!! :x:x:x

Οταν θα εχεις στην αγκαλιτσα σου ενα μωρακι 2 μηνων που θα εχει πυρετο και βηχα πιστεψε με θα θες να το δει η γιατρος.Δε θα μπορεις να ηρεμησεις αλλιως.

Τες πα καταλαβαινω τι λες και εχεις δικιο.

Απ οτι καταλαβα το κοριτσακι της κοπελας ειναι ακομη μωρο. για μενα θα επρεπε να το συζητησει με τη γιατρο ..να δουμε ρε παιδι μου πως το αιτιολογει ολο αυτο!!!!

Πραγματικα ειμαι πολυ περιεργη να δω τι θα της πει... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να'σαι καλα κορίτσι μου και εσύ να χαίρεσαι τα κουκλιά σου!!!

δεν μιλούσα για τόσο μικρό μωράκι... έλεγα για ένα παιδάκι ας πούμε 2-3-5-8 ετών... στα τόσο μωρούλια δεν το συζητώ καν να μην το δει...

μπορεί να μην έχω γίνει μανούλα ακόμα αλλά έχω μεγαλώσει 3 παιδάκια ως babysitter και το ένα από νεογέννητο ως τα 4 του... δεν είμαι εντελώς άσχετη!!!

πάντως όχι ότι καταφέρνεις και πολλά με τις καταγγελίες (τίποτα δεν τους κάνουν συνήθως)!!! και εγώ όταν έκανα την καταγγελία στην ενδοκρινολόγο του ΟΑΕΕ μόνο τηλεφωνικά είχα μιλήσει μαζί της! αν ήθελα να την δω έπρεπε να περιμένω 2 μήνες+!!! και δεν είχα τόσο χρόνο στην διάθεσή μου!η γυναίκα είχε δηλώσει ότι δέχεται ασφαλισμένους του ΟΑΕΕ Δ-Τ-Π πρωί και Τρ-Πεμ απόγευμα! μόνο που στην πραγματικότητα δεν δεχόταν κανένα απόγευμα και τα πρωινά δεχόταν κατά πως την βόλευε αφού για ασφαλισμένους δεν είχε κανένα κενό για 2+ μήνες ενώ για ιδιώτη είχε την εκείνη την Πέμπτη!!! μπορούσα να το αποδείξω;;;όχι! αν ήταν όμως σωστοί και από τον ΟΑΕΕ θα έπρεπε να πάρουν να κλείσουν ραντεβού κι εκείνοι και να δουν αν λέω αλήθεια ή όχι... η ουσία είναι ότι όταν πήγα φέτος τον Ιανουάριο να δηλώσω γιατρούς η συγκεκριμένη ήταν ακόμα συμβεβλημένη, άρα δεν της έκαναν τίποτα!!!

Σε φιλώ και να τα χαίρεστε και πάλι!!! ο μικρός ή η μικρή (δεν καταλαβαίνω τι είναι :oops: ) είναι φατσούλα!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!! :):):)

Αγορακια ειναι και τα 2!!!!Ποιος τη χαρη μου εεε!!!! :lol::lol::lol:

Ευχομαι να δω ευχαριστη αναγγελια σου συντομα!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!! από το στόμα σου και στου Θεού τ' αφτί που λένε!!!

μια χαρά είναι 2 αγοράκια!!! θα σε λατρεύουν πάντα και θα κάνουν και παρέα μια ζωή!!! εμείς είμαστε όλο κορίτσια στο σόι και κάνουμε πολύ παρέα τώρα που μεγαλώσαμε!!! άσε πια ο μπαμπάς τι καμάρι!!! μην του πεις τίποτα για καμιά του κόρη τρελαίνεται!!! είμαστε όλες πανέμορφες, πανέξυπνες, έχουμε πάντα δίκιο, είμαστε τέλειες για εκείνον γενικά!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βρε κοριτσια,εννοειται πως θα την πληρωσεις αν ερθει σπιτι σου,κ τον ιδιωτικο γιατρο τον πληρωνουμε παραπανω οταν ερχεται σπιτι μας απ' οταν παμε στο ιατρειο.αλλα αν δεν σηκωσει καν το τηλ οπως ειπε η συγκεκριμενη;;ακομα κ μωρακι να ειναι πιστευω οτι πρωτα πρεπει να επικοινωνησεις με τον γιατρο πριν παει νοσοκομειο γιατι μπορει να πρεπει να κανεις κατι αμεσα κ μετα να μεταφερθει στο νοσοκομειο η στο ιατρειο.συμφωνω με την melipikto οτι οταν εισαι γιατρος ξερεις οτι δεν θα εχεις αργιες ,γιορτες,διακοπες οπως εχει ενας υπαλληλος πχ.δηλαδη ο γυναικολογος του δημοσιου με αυτην την λογικη θα επρεπε να πει αν γεννησεις βραδυ ή σκ πχ δεν θα ερθω;

και για το αλλεργικο σοκ που ανεφερα panayiota μου χρειαζεται αμεση αντιμετωπιση...γιατι αμα ειναι να περιμενεις κανα μισαωρο στην καλυτερη περιπτωση να πας σε ενα νοσοκομειο μπορει να αποβεί θανατηφορο.τελοσπαντων ,μακαρι να μην υπαρχουν τετοια περιστατικα γιατι στον γιατρο πρεπει να εχεις εμπιστοσυνη και ειδικα οταν προκειται για το παιδι σου θελεις το καλυτερο.εμενα η δικια μου παιδιατρος μου εχει δωσει τα τηλεφωνα της για να μπορω να την βρω οπου ειναι σε ολη την διαρκεια της μερας και πραγματικα οποτε την χρειαστηκα ακομα κ στις διακοπες της το σηκωσε και μου ζητησε να την ενημερωσω ξανα για καποιο θεμα που ειχα με την μικρη.

ειχα κι εγω ενα περιστατικο με μια παιδογαστεντερολογο που επι 10 μερες την εψαχνα να της πω για τις εξετασεις αλλεργιας που μου ειχε ζητησει και να μου πει αν χρειαζεται να κανει τελικα κ μια εξεταση που ειχαμε συζητησει και οσες φορες κι αν πηρα η γραμματεας της μου ελεγε παρτε την το απογευμα,παρτε τη αυριο,παρτε την στο κινητο το οποιο δεν το σηκωνε.οταν την βρηκα στο κινητο μου ειπε να την παρω στο σταθερο το οποιο το εβαλε με τις ωρες στην αναμονη.ηθελε να παω στο ιατρειο να δωσω το 100αρι .που θα της το εδινα πολλες φορες γιατι θα την παρακολουθουσε καθε μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

επαναφερω λιγο το θεμα

δεν θα κατσω αυτη τη φορα στο θεμα του ονοματος

αλλα στο θεμα της συκοφαντικης οπως ανεφερα και στο αρχικο μου μηνυμα

μην νομιζεται οτι επειδη χρησιμοποιουμε ψευδονυμο οτι ειμαστε αγνωστοι

ειναι μεγαλο λαθος να νομιζεται οτι επειδη εχουμε ενα ψευδονυμο σε οποιοδηποτε φορουμ οτι δεν μπορει καποιος να βρει ποιος ειμαστε

και ας μην εχουμε δηλωσει στην αρχικη εγγραφη τα πραγματικα μας στοιχεια

για το λογω αυτο και εχουμε εναν συγκεκριμενο κωδικο στο ιντερνετ ο καθενας βαση της τηλεφωνικης μας γραμμης - εκτος εαν ειστε χακερ και κρυβεστε τοσο καλα :lol:

εαν θελει ας απαντησει και ο admin

εαν θελω να βρω καποιον απο το φορουμ ποιος ειναι εαν μπορω ή οχι

αν οχι μονος μου με εισαγγελικη εντολη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχχχχχχχχ.............Δυστυχως για εμάς λέμε λέμε...και το αποτέλεσμα μηδέν...Αντε και της έκανα καταγγελία....ΚΑΙ????....Αυτή εξακολουθεί να ασκεί το επάγγελμα και να λέγεται ΓΙΑΤΡΟΣ....ΑΝΘΡΩΠΟΣ.....θα εξακολουθεί να λέει τα ίδια πιθανώς και σε κάποια άλλη μανούλα... Μετανοιώνω για ένα πράγμα που δεν της απάντησα εκείνη την ώρα όπως της άρμοζε....Τι να συζητήσεις ??Δεν συζητάς με τέτοιους "ανθρώπους"....Δεν μπαίνεις καν στον κόπο να χαλάσεις σάλιο...

Παρεπιμπτόντως πηγα στο τεβε την έβγαλα απο παιδίατρο έβαλα κάποιον άλλο στα Καμίνια....Τους είπα για την ιστορία και μου είπαν οτι καταγγελίες γίνονται στο πειραιά....Στον ιατρικο σύλλογο ξέρετε πως γίνεται???Αλλα εξακολουθω να πιστευω πως καμία κατγγελία καμία σύσταση δεν πιάνει τόπο όσο το ρεζιλίκι που τρώει και τη δυσφήμιση ένας γιατρός.....Αρα η συγκεκρυμμένη παιδίατρος που είναι στη ΝΙΚΑΙΑ( οποια θέλει όνομα ευχαριστως να της το πω)....θα τα βρεί μπροστά της.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρε τον ιατρικο συλλογο τηλεφωνο πες την περιπτωση και θα σου δωσουν οδηγιες αυτοι

και να πας και στον πειραια

να σου πω σε καταλαβαινω

οτι θα μπεις σε τοση διαδικασια και τελικα τιποτα

αλλα τελικα εκει ειναι το προβλημα

δεν κανουμε τιποτα

να σου πω στη θεση σου εαν δεν ειχα και κανεναν να μου κρατησει το παιδι ισως να το αφηνα ετσι αλλα καλο θα ειναι την κανεις την καταγγελια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ειναι υπευθυνη στο συγκεκριμενο θεμα αλλα θελω να σου πω πως δεν εχεις σβησει το ονομα της παιδιατρου και καλο θα ηταν να το κανεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

απαραδεκτη η γιατρος δεν το συζητω!!!!καταγγελια και παλι καταγγελια!!φτου τους!!για το ονομα εγω πιστευω καλα εκενες και το ειπες για να γνωριζουμε.αμαν πια ολα κρυφα τα εχουμε!!ακους στην τηλεοραση οτι βρεθηκε κατι σε καποιο εργοστασιο γνωστης εταιριας κλπ.ε οχι θελω να ξερω και ας κρινω μετα μονη μου.δυσκολο παντως να βρεις σωστο παιδιατρο.εμεις αλλαξαμε 2!ο πρωτος..πασιγνωστος!!απο τους καλητερους λεγανε,αλλα ελα που δεν ...εχει μια ιδιομορφια ο μικρος στα δακτυλακια του ποδιου του απο τοτε που γεννηθηκε και αν ειχαν μπει κατευθειαν σε ναρθηκα τωρα δεν θα ειχαν.προσπερναω...τον επαιρνες και ή κλειστο ή δεν απανταγε.γιατι λεω εγω??τι να κανω λεει να αφησω αυτο που εξεταζω??οκ λεω και εδω...παιρνω στο ιατρειο δεν μου τον δινουν,μου μιλανε οι μαθητευομενες και μου λενε αυτες τι θα κανω.ε οχι θελω τον γιατροο μου!!αντε γεια ο πρωτος! ο δευτερος δεν μας εκανε το κλικ, ασε που ηταν η μαθητευομενη μεσα και εκει που μας μιλαγε χαλβαδιαζε και με αυτη!καταληξαμε στην δικια μου παιδιατρο, την οποια την εμπιστευομαστε πληρως απλα δεν πηγαμε εξαρχης γιατι ειναι μακρυα και γιατι οσο να ναι δεν ειναι και παιδουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...