Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απορία για συμπεριφορά παιδίατρου....


sofelli1

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλες τις μανούλες...

είμαι νέα στο ΦΌΡΟΥΜ...και ήθελα να μοιραστώ κάτι μαζί σας...

καταρχήν μένω στη νίκαια..και έψαχνα να βρω μια παιδίατρο για το μωράκι μου 1 έτους...Ψάχνοντας βρήκα τυχαία μια κυρια Ζαίρα κάπου εκει στο Γενικό Κρατικό Νίκαιας...Πήγα λοιπόν το μωρό για εμβόλιο και μου φάνηκε στην αρχή πολυ καλή, πολυ γλυκια με τη μπουμπού μου....Στο τέλος της ζήτησα μια κάρτα της και ακουστε τι μου ειπε...." Αυτή είναι η κάρτα μου αλλα το κινητό τηλέφωνο δεν ισχυει για εσας...(ξέχασα να πω οτι πηγα με το ταμείο ΟΑΕΕ)..Της λέω τι εννοείται? και μου λεει οτι...Εαν με πάρετε τηλέφωνο σε ώρες εκτος ιατρείου δεν θα το σηκώσω...Για εσας που είστε με ταμείο θα σας εξυπηρετω παρά μόνο ωρες ιατρείου...Και της λεω..Συγνωμη κι αν το μωρο σηκωσει 40 πυρετο στις 10 το βραδυ να μην σας πάρω τηλεφωνο να μου δώσετε μια συμβουλή? και μου απανταει κοριτσια ΟΧΙ..ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ...μου έπεσαν τα μουτρα εκεινη την ώρα..ένοιωσα φτηνη δεν ξερω κι αν ειναι η κατάλληλη λέξη για να το πω...αλλά ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας? Οταν σου λέει ο άλλος ξερα και ωμά οτι το κινητο μου το χρησιμοποιώ μόνο για την ιδιωτική μου πελατεια πως γίνεται? Και μιλάμε για μωρα.....Κριμα εμείς που δεν παμε ιδιωτικά δεν μπορουμε να έχουμε ιση μεταχείριση?....Είμαι παράλογη?....Δώστε μου τα φώτα σας.....Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα καλα κι εσενα το παιδι σου να αρρωστησει σε ωρες εκτος ιατρειου;;;μα ειμαστε σοβαροι;;;

ντροπη της!!!εσενα σου επεσαν τα μουτρα;αυτης επρεπε να της πεσουν.επρεπε να την βρισεις.εγω δεν σου λεω για πυρετο που μα μια κομπρεσα,ενα αντιπυρετικο θα το δωσεις,να παθει κατι πιο σοβαρο;κανενα αλλεργικο σοκ ή κι εγω δεν ξερω τι και να θελει αμεση φροντιδα απο τον γιατρο;θα περιμενεις να ξημερωσει να παει η κυρια στο ιατρειο;απο το νοσοκομειο γιατι πληρωνεται;;μονο για να κανει εμβολια;τα εκτακτα περιστατικα στο ελεος του Θεου; εκνευρίστηκα...δεν ξερω αν ειναι ολοι οι γιατροι ετσι οταν προκειται για ταμειο αλλα ψαξε για αλλη και ρωτα πρωτα τι γινεται σε τετοιες περιπτωσεις.Γιατροι σου λεει μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλάκα κάνεις??? ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!! Αυτο έχω να πω μόνο!! Δεν κατάλαβα ή τους δεχεσαι όλους με την ιδια μεταχειριση ή επιλεγεις να δουλέψεις μονο ιδιωτικά και τελος...

Πώς θα νιώθεις ασφάλεια τώρα για το μωρό σου?Σε περίπτωση που χτυπα ξυλο συμβει κάτι πού θα απευθυνθείς???

Και παλι θα πω ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!

Μην το αφησεις ετσι...ψαξε το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα ενα δικιο το εχει..και εγω τεβε εχω και θεωρω πως αμα την παρω εκτος ιατρειου

ειναι βεβαια υποχρεωμενη να μου απαντησει αλλα αμα χρειαστω κατι ειμαι υποχρεωμενη να πληρωσω...

εμενα η δικια μου μου εκανε τετοιο χουνερι..

πηρα εξετασεις αλλεργιας στο γαλα θετικες παρασκευη απογευμα που δεν δουλευε και μεχρι δευτερα πρωι δεν το σηκωνε για να μου πει τι στο καλο να δινω 3 μερες στο παιδι μου..

και του εδινα γαλα που το πειραζε :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

εγω ξερετε τι καταλαβα?? δινουμε 700ε το διμηνο και πρεπει να εχουμε εξωτερικο γιατρο και το τεβε για εμβολια :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

η εμπειρια μου εδω και 3 χρονια που εχω τον μικρο αυτο μου εχει δειξει..δυστηχως... :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πας να της τριψεις στην μουρη τον ορκο του ιπποκρατη..

Τι ηλιθια απαντηση ειναι αυτη??!!

Δεν παμε καλα..δεν παμε καθολου καλα..

Σιγουρα αλλαξε παιδιατρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

veni αλλο αν θα πρεπει να πληρωσει αν την καλεσει εκτος ωρες γραφειου.οκ να το πω λογικο,δεν θα την χρειαζεται κ καθε μερα.αλλα αυτη της το ξεκοψε τελειως....ειδες και το δικο σου το παιδακι επι 3 μερες υπεφερε γιατι σιγουρα καπου θα το ενοχλουσε κ να μην ξερεις τι να του δωσεις να φαει.εχει κ το δικο μου αλλεργια και ξερω!δυστυχως ειναι οπως τα λες με τα ταμεια..πληρωνεις,πληρωνεις και στο τελος δεν εχεις κ γιατρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν θελω να λερωσω το στομα μου με χαρακτηρισμους που της αρμοζουν...η δικη μου, που ειναι μεσω ΟΠΑΔ και δεν πληρωνω , μονη της μου ειπε να την παιρνω τηλ οποτε χρειαστει....δεν μπορεις να της κανεις καταγγελια στον ΟΑΕΕ;;;;η στον ιατρικο συλλογο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου

αρχικα το μονο που εχω να γραψω και να πω ειναι οτι η γυναικα ειναι καραγκιοζης

μπορεις να της κανεις καταγγελια στο τεβε και στον συλλογο - πραγμα το οποιο σιγουρα θα ειχα κανει εγω

αλλα σε ενα πραγμα θα διαφωνησω και σε συμουλευω να το κανεις

διαφωνω που εχεις γραψεις το ονομα της ετσι φατσα φορα σε ενα δημοσιο φορουμ

οχι για την ενλογο κυρια

αλλα για εσενα που μπορει να βρεθεις μπλεγμενη για συκοφαντικη δυσφήμιση.

καλο ειναι να φαιρεσεις το ονομα της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να της κάνεις καταγγελία στον ΟΑΕΕ! να μην το αφήσεις... τέτοιοι "γιατροί" (ο Θεός να τους κάνει) θέλουν στέρηση αδείας αλλά πού....

κι εγώ στον ΟΑΕΕ είμαι ασφαλισμενη και λόγω προβληματος στον θυρεοειδή έχω αλλάξει 4 ενδοκρινολόγους... η πρώτη όταν πήρα να κλείσω ραντεβού, με έναν υπέρηχο στο χέρι που έδειχνε κακοήθια, μου είπε τί ασφάλεια έχετε; ΟΑΕΕ λέω εγώ... ά μου λέει το πρώτο κενό ραντεβού για ασφαλισμένους του ΟΑΕΕ είναι σε 2,5 μήνες... λέω ορίστε;;; ίσως έχω καρκίνο δεν υπάρχει ούτε ένα κενό;;; δυστυχώς μου λέει, αν θέλετε βέβαια να έρθετε ιδιωτικά έχω την πέμπτη το απόγευμα.... κατγγελία έκανα όταν πήγα να αλλάξω ενδοκρινολόγο, όχι ότι έγινε και τίποτα αλλά αν είχα περιμένει τελικά το ραντεβού της ο καρκίνος θα είχε εξαπλωθεί σε όλους τους λεμφαδένες και όχι μόνο σε αυτούς που εξαπλώθηκε!!!!

συμφωνώ με την VENI τον γιατρό του ΟΑΕΕ θα τον έχεις για τα φάρμακα και τα εμβόλια και τις εξετάσεις και θα έχεις άλλον για να σας παρακολουθεί... κι εγώ έτσι κάνω, σου ξυνίζουν κάποιοι ότι δεν γίνεται κλπ, αλλά στο τέλος στα γράφουν... η πεθερά μου, του ΤΕΒΕ κι αυτή, τους σκάει κι ενα 20κάκι και ούτε γάτα ούτε ζημιά με τους ξεφτίλες....

όχι οτι είναι όλοι έτσι βέβαια... οι καλοί γιατρόι που είναι πρώτα Ανθρωποι σπανίζουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...θα την αφήσεις "ατιμώρητη" ;;;; ΔΕ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ... !!!

μια ωραιοτατη καταγγελία να χει να πορεύεται :!::!::!:

καν τη φιλενάδα (και να σας ζήσει το παιδάκι σας :x ) δυνατά με τσαμπουκά !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεφτιλισμενη τελειως η μανδαμ!!!!Καταγγελια χωρις δευτερη κουβεντα και φυσικα βρισκεις αλλο παιδιατρο.Μα υπαρχουν τετοια ζωα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι που θα διαφοροποιηθώ, αλλά ο τρόπος με τον οποίο διατυπώνεις την "απορία" σου (εσύ λες "απορία") για μένα ακυρώνει το περιεχόμενο του ποστ σου που προκάλεσε τόση αίσθηση... Στο πρώτο σου ποστ στο φόρουμ μπαίνεις και καταγγέλλεις συμπεριφορά παιδιάτρου με ονοματεπώνυμο. Πώς μπορώ να είμαι βέβαιη ότι δεν έχεις προσωπικά με τη συγκεκριμένη γυναίκα και μπήκες να την συκοφαντήσεις;

Από την άλλη, μου "χτυπάει" γενικότερα άσχημα να γράφουμε αρνητικά σχόλια για γιατρούς στο φόρουμ αναφέροντας το ονοματεπώνυμό τους. Μπορεί για κάποιο γιατρό να λέγονται τα καλύτερα, αλλά κάποια από εμάς να είχε μια αρνητική εμπειρία και να έρθει να το γράψει με τα χειρότερα λόγια. Τι σημαίνει αυτό, ότι είναι "κακός" γιατρός και του αξίζει να διασύρεται; Αν μια κοπέλα είναι πελάτισσα κάποιου από αυτούς, γιατί να μπει στη διαδικασία να κλονιστεί η εμπιστοσύνη της;

Τέλος πάντων, food for thought, αν και υποθέτω ότι θα μου την πέσετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με την kouo28. Πιστεύω και να μην έγραφες όνομα τις ίδιες συμβουλές θα έπαιρνες από όλες!

άσχετο: έχω απορία πως η κυρία αυτή καταλαβαίνει ποιές κλήσεις είναι από πελάτισσες του ταμείου και ποιες από ιδιώτες ώστε να μην το σηκώνει/σηκώνει αντίστοιχα. Έχει καταχωρήσει όλα τα σταθερά/κινητά/τηλέφωνα γραφείου/γιαγιάδων απο όλους τους "καλούς" πελάτες? Αν εσύ όντως πάρεις 10 το βράδυ θα θυμηθεί ποιά είναι και θα στο κλείσει? :roll:

Είναι χοντρό αν κάποιος γιατρός μιλήσει έτσι, κακά τα ψέματα και προφανές το τι θα πρέπει να κάνεις (αν δε σου ταιριάζει απόλυτα ο/η παιδίατρος θα πρέπει να τον/την αλλάξεις όπως σου είπαν και οι περισσότερες).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα της εκανα μια καταγγελια και εννοειται οτι δε θα πατουσα ξανα!!! Καλα που ειπες και το ονομα να ξερουμε...

Εγω ξερω εναν καλο (τον εχει ολο το σόι και θα τον εχω και εγω, αλλα δε τον εχω γνωρισει ακομα!!) αλλα ειναι Κερατσινι. Αμα θες θα βρω στοιχεια να σου στειλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έχεις απόλυτο δίκιο ότι οποιοσδήποτε, χάρη στην ανωνυμία που σου προσφέρουν τα φόρουμ, θα μπορούσε να γράψει τα χειρότερα για κάποιον χωρίς να υπάρχει λόγος... Το ίδιο βέβαια συμβαίνει όταν μία κοπέλα γράφει ότι ο τάδε γυναικολόγος είναι σούπερ, είναι θεός, την βοήθησε να κάνει παιδί, κλπ... κι αυτή θα μπορούσε να είναι ο ίδιος ο γιατρός και να διαφημίζει το όνομά του σε ένα φόρουμ που σίγουρα θα βρει πελάτισσα... ή η γυναίκα του ή μπορέι όντως να είναι μία ευχαριστημένη πελάτισσα!!!

η ανωνυμία αυτά έχει...

τα κακά για εμένα όπως και τα καλά πρέπει να λέγονται, κι αν κάποια έχει την αντίθετη γνώμη να την πει, σεβαστές όλες οι γνώμες... απλά όσο κακό είναι να διασύρεις κάποιον τόσο καλό είναι να ξέρεις και να προστατεύεσαι από τέτοιους ανθρώπους...

δεν την ξέρω την κοπέλα, ούτε την γιατρό, απλά επειδή οι γιατροί στον ΟΑΕΕ κάπως έτσι φέρονται δεν μου έκανε εντύπωση!!!

παίρνουν μόνο 300€ τον μήνα για τις πρώτες 250 πελάτισσες που τους δηλώνουν, είναι ελάχιστοι σε κάθε περιφέρεια (ειδικά κάποιες ειδικότητες πχ ουρολόγος ή ενδοκρινολόγος) και για κάτι πάνω από 1 € τον μήνα δεν νοιάζονται και πολύ... και στο λέω αυτό γιατί ο καρδιολόγος του ΟΑΕΕ που έχω δηλώσει μου το είπε ξεκάθαρα, πώς για 1,2 € δεν προκειται να ασχοληθεί εις βάθος (ούτε να υπογράψει την βεβαίωση για το κολυμβητήριο δεν δέχθηκε γιατί ήθελε τρίπλεξ για να βάλει την υπογραφή του αλλά δεν μου το έκανε, ενώ είχε στο γραφείο του μηχάνημα, γιατί δεν τον συνέφερε μέσω του ΟΑΕΕ).

οπότε κρατάω μικρό καλάθι και στα κακά και στα καλά του φόρουμ και μακάρι όσα αναφέρονται εδώ μέσα να είναι αλήθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύμφωνοι. Η διαφορά όμως είναι ότι αν διαβάσεις καλά σχόλια για ένα γιατρό, είναι πιθανό να πας, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα μείνεις κιόλας, ιδιαίτερα αν πρόκειται για κάτι τόσο ευαίσθητο όσο μια εγκυμοσύνη ή ένα παιδάκι. Αν όμως διαβάσεις κακά σχόλια για ένα γιατρό, το πιθανότερο είναι ότι δεν πρόκειται να πας ποτέ.

Τώρα τι να πω, δεν είμαι στον ΟΑΕΕ για να ξέρω περισσότερα, αλλά είναι ο άντρας μου που επισκέπτεται τακτικά γιατρό του ΟΑΕΕ στο ιατρείο της και τον έχει αντιμετωπίσει με πολύ μεγαλύτερη σοβαρότητα από ιδιώτες, στα οποία τα έχει "σκάσει" κατά καιρούς. Θέλω να πω -χωρίς να ανακαλύπτω την Αμερική- ότι υπάρχουν γιατροί και γιατροί... αλλά αν εγώ βγω και πω (ανώνυμα αν μη τι άλλο) κάτι άσχημο για κάποιον (με το ονοματεπώνυμό του), τον στιγμάτισα αυτόματα!

Τεσπά, δεν την ξέρω τη γυναίκα, δεν έχω συμφέρον να την υπερασπίζομαι και άλλωστε λίγη σημασία έχει πια. Οι περισσότερες κοπέλες πιο πάνω έτσι κι αλλιώς το έκαναν "register" στο μυαλό τους ότι μιλάμε για μια κακή γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..διαβασα τα σχόλια σας..και σας ευχαριστώ όλες σας....έχετε δίκιο θα της κάνω καταγγελία...αλλα στον ιατρικό σύλλογο??? πως γίνεται...αχ δεν ξέρω απο αυτα...αλλα κι αν τους αφήσεις ετσι να κάνουν οτι θέλουν αλοιμονό μας....Οσο για το όνομα που έγραψα φόρα παρτίδα σε δημοσιο φόρουμ τι πειράζει? Αν έγραφα κάτι καλό δηλαδή δεν θα υπηρχε πρόβλημα??...Σε ποιον θα κάνει μυνηση για συκοφαντικη δυσφημιση? σε ένα ψευδώνυμο?Και εξάλλου δεν έγραψα κάτι κακο...σας παράθεσα τα γεγονότα να μου πείτε την γνώμη σας....Αν νομιζετε πως δεν πρέπει να γράφονται ονόματα, αν και κανονικά θα έπρεπε για να αποφεύγουμε τις κακοτοπιές...τότε οκ πες τε πως σβήνετε να το σβησω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αίσχος! Υπάρχουν χιλιάδες αξιοπρεπείς παιδίατροι, θα βρεις έναν κοντά σου, οπότε μην ασχολείσαι με το πρόβλημα του καθενός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα..

εμενα πιο πολυ με ενοχλησε ο τροπος που σου το ξεκοψε παρα αυτο που σου ειπε...

Και θα το αιτιολογησω..

Εγω ειμαι κατα της τηλεφωνικης διαγνωσης , ειδικα σε αυτη την ηλικια που ειναι το μωρακι σου. :!::!:

Που σημαινει οτι αν αρρωστησει το παιδι μου στις 10 η ωρα το βραδυ θα παρω τηλεφωνο την παιδ. και θα της πω να ερθει σπιτι μου να το δει...

Δεν μπορω εκεινη την ωρα να την αναγκασω να παει στο ιατρειο της!!! :!::!::!::!:

Στο σπιτι ομως δεν με καλυπτει η ασφαλεια μου (οπαδ) οποτε θα αναγκαστω να την πληρωσω!!!

Μηπως λοιπον αυτο ηθελε να σου πει η κυρια και απλα σου το ξεκοψε;;;;

Μπορεις να την ρωτησεις "Αν θελω να ερθετε σπιτι ασχετη ωρα πώς θα σας βρω;;;" να δουμε τι θα σου απαντησει...

Αν σε καλυπτει σαν γιατρος απο επιστημονικης πλευρας μπορεις τετοια θεματα να τα λύσεις με κουβεντα.

Επισης αν συμβει κατι πολυ εκτακτο οπως αλλεργικο σοκ που ανεφερε μια καοπελα ή καποιος μικροτραυματισμος τοτε ουτως ή αλλως θα πας στο πλησιεστερο παιδιατρικο τμημα που εφημερευει δεν θα πας ουτε στο ιατρειο ουτε θα περιμενεις να σου πει απο το τηλεφωνο πως θα βγαλεις πχ ακτινιγραφια.

Γενικα οτι σκεφτεσαι θα πρεπει να το λες στον ενδιαφερομενο και να μην αφηνεις αναπαντητα ερωτηματα..μονο τοτε βγαζεις ολοκληρωμενη αποψη.

Και τελος θελω να πω κατι ..αν και θα σχολιαστει αρνητικα...Ο παιδιατρος εχει και αυτος δικη του οικογενεια και δικη του προσωπικη ζωη...πρεπει να πληρωνεται οταν δουλευει εκτος ωραριου του.!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofelli1 καλά έκανες και το έσβησες το όνομα! όμως την καταγγελία να την κάνεις...

για πολλά κακά της χώρας μας φταίμε και εμείς οι ίδιοι, (πχ φακελάκια σε γιατρούς, μίζες σε πολιτικούς, ρουσφέτια κλπ...) μόνο όταν αρχίσουμε να υπερασπιζόμαστε τα δικαιώματά μας θα πάμε μπροστά... αν κάθε γιατρός φοβάται την κταγγελία θα είναι πιο προσεκτικός, δεν θα ζητάει παράλογα... κάθε πολιτικός θα φοβάται το κόστος της αποκάλυψης και δεν θα χώνει δικούς του σε δημόσια έργα και θέσεις κ.ο.κ.

kuo28 έχεις δίκιο κορίτσι μου, αλλά αν όντως η συγκεκριμένη γιατρός έκανε και είπε όσα καταγγέλει η κοπέλα τότε καλά έκανε και δημοσιοποίησε το όνομά της, τί κι αν είναι καλή για κάποιους άλλους που την πληρώνουν, γιατρός = λειτούργημα και όχι επάγγελμα! δεν διαχωρίζεις τους πελάτες σε ΙΚΑ ΟΓΑ ΟΑΕΕ φτωχούς και πλούσιους... είναι όλοι ασθενείς και πρέπει να τους σεβαστεί και να τους εξυπηρετήσει το ίδιο καλά!

όσο για τους γιατρους του ΟΑΕΕ, κι εγώ έχω πάει σε γιατρούς κατά καιρούς που ήταν διαμάντια και τους κράτησα κι αφού έληξε η σύμβασή τους με το ΤΕΒΕ... ήταν πολύ πολύ λίγοι όμως σε σχέση με όσους αναγκάστηκα να αλλάξω...

Panayiota όταν επιλέγεις να γίνεις γιατρός ξέρεις αυτομάτως πως δεν θα υπάρχει ποτέ εφησυχασμός στην προσωπική σου ζωή... το ξεχνάς!!! ο γυναικολόγος, ο παιδίατρος, ο χειρούργος και πολλές άλλες ειδικότητες κοιμούνται με τα κινητά ανοιχτά 24 ώρες την ημέρα 7 μέρες την εβδομάδα... οι ασθένειες δεν έχουν ωράριο και αργίες και αν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου πρώτα αυτόν θα πάρεις τηλέφωνο και αυτός θα σε στείλει αν χρειάζεται στο νοσοκομείο... δηλαδή αν τον πληρώνεις από την τσέπη σου είναι γιατρός και μπορει και αν τον πληρώνει το ασφαλιστικό ίδρυμα στο οποίο κάθε ασφαλισμένος πληρώνει τα κέρατά του κάθε μήνα δεν μπορεί γιατί έχει οικογένεια;;; δεν είναι υποχρεωμένοι να ανήκουν σε κάπιον ασφαλιστικό φορέα... το κάνουν γιατί είναι στάνταρ λεφτά κάθε μήνα, γιατί γνωρίζουν πελατεία και αν είναι καλοί μεγάλο ποσοστό μένει και αφού τελειώσει η σύμβασή τους... αν δεν θέλουν ας είναι μόνο ιδιώτες... για εμένα αν ένας γιατρός θέλει ωράριο ας γινόταν δάσκαλος ή νοσοκόμος ή γραμματέας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και να σου ζήσει το μωράκι!

Γνώμη δική μου είναι να την καταγγειλεις εστω στο ΤΕΒΕ. Εαν της "κυρίας" δεν της αρεσουν οι πελάτες του ΤΕΒΕ ας μην κάνει συμβαση.... δεν είναι υποχρεωμένη ξέρεις. Ειναι ορισμένοι γιατροί που το μόνο που κοιτάνε είναι η τσεπη τους.... :twisted:

Εγώ έκανα καταγγελια σε παιδίατρο του ΤΕΒΕ επειδή μου ζήτησε να πληρώσω την επίσκεψη για ένα εμβόλιο το οποίο δεν χορηγούσε το ΤΕΒΕ. Η δικαιολογία ηταν πως αφού δεν πληρώνει το ΤΕΒΕ το εμβόλιο, θα πρέπει να την πληρώσω για να το κάνει. :shock: Εφυγα και πήγα κατευθείαν για καταγγελια. Από το ΤΕΒΕ μου είπαν πως εκανα καλά και το ανέφερα.... έχουν και άλλες καταγγελίες για την συγκεκριμένη και οταν μαζευτεί ένας συγκεκριμένος αριθμός καταγγελιών δεν ξανακάνουν σύμβαση με τον γιατρό αυτό.

Μετά πήγα σε άλλη παιδίατρο του ΤΕΒΕ η οποία είναι αστέρι! Τώρα που πλεον δεν εχω ασφαλεια ΤΕΒΕ, εννοείται την έχω κρατήσει γιατί είναι και καλή επιστήμονας και καλός ανθρωπος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δεν ειπα να μην σηκωνει το τηλεφωνο!!!!! Ισα ισα που το θεωρω απαραιτητο.

Ειπα οτι ειμαι κατα της τηλεφωνικης διαγνωσης!!!

Αν το παιδι δηλαδη περσει απο μια καρεκλα και χτυπησει (μακρια απο εμας) εσεις δε θα θελατε να το δει ο γιατρος;;;θα μενατε στο τηλεφωνο;;;

Ειπα οτι θα πρεπει να πληρωθει αν ερθει στο σπιτι σου την Κυριακη ας πουμε για να εξετασει το παιδι σου...ε δε μπορει να ερθει τσαμπα ρε παιδια!!!!

Δηλαδη εσεις Κυριακατικα ή βραδυατικα θα αφηνατε τα παιδια σας και θα πηγαινατε να δουλεψετε δωρεαν;;; :shock::shock: Ε εγω δεν θα το εκανα!!!!!!

Ειπαμε κανει κοινωνικο λειτουργημα αλλα δεν ειναι και Μητερα Τερεζα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρυλου εσυ καλα εκανες και κατηγγειλες το γεγονος γιατι εγινε εντος ιατρειου!!!!Ηταν υποχρεωμενη απο τη συμβαση να το κανει το εμβολιο στο παιδι!!!! :!::!::!:

Τωρα δηλαδη η κοπελα τι θα πει "Δεν σηκωνει το κινητο οταν ειναι εκτος ιατρειου;;;"

Δε ξερω ρε κοριτσια..δε νομιζω οτι νομικα στεκει...

Ηθικα εχει δικιο..αλλα δε βλεπω να γινεται κατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται Panayiota μου ότι δεν θα έρθει σπίτι σου δωρεάν!!! προς θεού! ούτε για να σου δώσουν προσφορά για να σου βάψουν το σπίτι δεν έρχονται δωρεάν!!!

κι εγώ κατά της τηλεφωνικής διάγνωσης είμαι αλλά αν ένα βραδυ έχει ας πούμε πυρετό και βήχα δεν χρειάζεται να έρθει σπίτι σου να το δει, την παίρνεις σου λέει πόσο αντιπυρετικό να δώσεις στο παιδί και πας την άλλη μέρα στο ιατρείο αν χρειάζεται... δεν νομίζω ότι χρειάζεται σε όλες τις περιπτώσεις να σε δει ο γιατρός... συνήθως δεν σου λένε περίμενε 1-2 μέρες μήπως είναι πχ η ίωση που κυκλοφορεί και αν επιμένουν τα συμπτώματα ελατε να σας δω;;;; αυτό θεωρώ αυτονόητο εγώ... και δωρεάν εννοείται για κάθε της πελάτη ότι ώρα και να είναι... όχι την κατ' οίκον επίσκεψη βέβαια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...