Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ,ΜΑΡΤΙΟΥ ,ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΛΕΜΕ Ν9


Recommended Posts

koritsia egw eixa parei mia nyxtikia kai 2 mpitzames...alla epeidh eixa thn pethera mou pou doulevei ekei sta plyntiria tis tis edeina kai mou tis eplene...pistevw oti 3 einai kala!!!!to poly poly tha sas feroun vre koritsia ama xreiastite alli mhn treleneste....oi sygeneis tha erxonte kai tha fevgoun synexeia ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 968
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια εξω εχει ζεστη και μεσα στο σπιτι εχει κρυο,με κουβερτουλα ειμαι!!Αχ τι ωραια να βαλουμε τα χειμωνιατικα ρουχα μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Πέθανα σήμερα!

Πήγαμε Λευκωσία για το υπερηχογράφημα! Ο μικρός έχει γυρίσει, έχει το κεφάλι κάτω και πλάγια. Δυστυχώς δεν μπορέσαμε να δούμε μουτράκι, γιατί είχε τον ομφάλιο λώρο μπροστά. Δεν υπάρχει περιτύλιξη, ξου ξου, απλά ήταν ο λώρος μες στα μούτρα του. Ένα μάτι είδαμε μόνο. Ο άντρας μου είπε ότι ήταν σαν πιλότος μαχητικού, που βάζουν αυτό το πράγμα για να αναπνέουν! Έχει και αρκετά μαλλάκια και ρώτησα τη γιατρό μήπως θα έπρεπε να έχω καούρες και μου λέει "μπα, αυτήν την υψηλή ιατρική εγώ δεν την καταλαβαίνω". :)

Πάντως ρε κορίτσια, πολύ με πίεζε, σε κάποια σημεία έμπαινε όλη η κοιλιά μέσα. Αφού τρόμαξα μην κάνει κανένα κακό στον μικρό... Μετά όταν φύγαμε, είχε όλη η κοιλιά μου φαγούρα, όπως όταν κάνουμε γυμναστική και το σημείο του σώματος που ζορίζεται μας φαγουρίζει...

Μετά πήγαμε στο ΙΚΕΑ και πήραμε διάφορα μπιχλιμπίδια. Πήραμε δύο-τρία υφασμάτινα παιχνιδάκια, μια κρεμάστρα σε σχήμα καρότου που το ιππεύει ένας λαγός (ακούγεται πρόστυχο, αλλά δεν είναι), ύφασμα για κουρτίνες για το παιδικό, ένα φωτιστικό για να μην κρέμεται ο γλόμπος γυμνός, από αυτά που έχουν σχήμα σα μανιτάρι, μπλε με άσπρα συννεφάκια, μια τέλεια πετσετούλα σε βατραχί χρώμα, απ' αυτές με την κουκούλα, και δύο αμπαζούρ για τα κομοδίνα μας, μια που το βράδι εγώ διαβάζω και τώρα με το μωρό θα χρειαστούν. Τέλεια τα πραγματάκια μας, αλλά κουράστηκα τρομερά...

Φωτογραφίες απ' το παιδικό θα βάλω όταν τελειώσει. Τώρα είναι γιαπί!

Όταν λείπαμε ήρθαν η μάνα μου με τον αδελφό μου να συνεχίσουν τη ζωγραφιά. Επιστρέφουμε εμείς, και πηγαίνω όλο προσμονή στο δωμάτιο, και τι να δω; Είχαν κάνει μόνο το φεγγάρι με τα αστεράκια! Τελικά, τους είχε τελειώσει η άσπρη μπογιά, και δεν μπόρεσαν να κάνουν τίποτα άλλο... :( Ελπίζω μέχρι αύριο να τελειώσουμε, να καθαρίσουμε το δωμάτιο και τη συρταριέρα και να αρχίσουμε να πλένουμε τα ρουχαλάκια.

Μύριαμ, πολύ σπαστικό αυτό να περιμένεις κάτι που το χρειάζεσαι άμεσα. Εμείς Τρίτη παραγγείλαμε τη συρταριέρα και Τετάρτη πρωί μας τη φέρανε. Αν θέλαμε, μας την έφερναν και την ίδια μέρα!

Στην κλινική εγώ θα πάρω μία-δύο νυχτικιές (μπλιάχ), και ίσως και μία πυτζάμα. Άλλωστε, είναι πολύ κοντά στο σπίτι μας, γύρω στο δεκάλεπτο, οπότε ό,τι χρειαστώ θα μου το φέρνουν. Η Λάρνακα είναι πολύ μικρή πόλη, οπότε όσο μακριά και να μένει κανείς, στην πραγματικότητα είναι κοντά!

Αναστασία, μην ασχολείσαι με τον άντρα σου. Οι άντρες γι' αυτό υπάρχουν, για να μη σκέφτονται και για να λένε βλακείες.

Χριστίνα, μαγούλαρος ο μικρός!!!!!

Ηλιάννα, ακόμα ταλαιπωρείστε ε;

Δώρα, μην αγχώνεσαι, μπορεί να γυρίσει τελευταία στιγμή η μικρή. Η "κουπάκι" είναι μια κοπέλα που είχε μπει πριν λίγο καιρό και μας είχε πει ότι γέννησε, μπήκε το μωρό σε θερμοκοιτίδα, κάτι κόλλησε εκεί πέρα και τελικά δεν επέζησε. Τώρα μας είπε ότι είναι πάλι έγκυος. Κλασικά, εγώ είμαι καχύποπτη, λόγω των πολλών και διαφόρων που έχουμε δει και διαβάσει εδώ μέσα...

Δε θυμάμαι τι άλλο γράψατε...

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι μου σε ευχαριστούμε πολύ για την πληροφορία.......:)....πολλά γλυκά φιλάκια στον μπεμπούλη σου...;)

Νιάκι μου...μια χαρούλα είμαστε με το νινάκι μου...;).....από βδομάδα ξεκινάς πλυσίματα εε?.....και εγώ το σκέφτομαι γιατί μετά θα είμαστε πιο βαριές...:)...σε φιλώ γλυκά...;)

Δωράκι μου τέλεια η μπεμπούλα.....αχχχχ.....σε λίγες ημέρες θα την έχεις μέσα στην ζεστή αγκαλίτσα σου....τί καλά...;)

Μυριαμάκι μου.......φορμούλα θα πάρω σίγουρα για να είμαι πιο άνετη και να μην νιώθω ότι είμαι άρρωστη..;).....

Άννα Μαρία μου με το καλό να χαρείτε τα υπέροχα πραγματάκια σας...;)

σας φιλώ πολύ γλυκά όλες...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μια χαρούλα το αγοράκι σας,μπράβο μπράβο!!!

Γύρισε και το κεφάλι του, κύριος ο Αντρεάκος!!

Και εγώ το σκεφτόμουν αυτό μήπως τα πιέζουν τα μωράκια,

ρώτησα το γιατρό και φυσικά μου είπε όχι....Πιστεύω όμως

ότι πραγματικά δεν υπάρχει πρόβλημα!!

Με'γεια τα πραγματάκια σας, άντε να τελειώσει και η

ζωγραφίτσα και να τακτοποιηθείτε σιγά σιγά!!!

Γλυκιά Miki σας στέλνουμε τα φιλιά μας!!!

Τιτινάκι με το ζουμερό μπεμπεδάκι σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες.

Αλήθεια επειδή ετοιμάζομαι για καισαρική θα πονάω πολύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίκι σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου! Κι εγώ θέλω να αρχίσω τα πλυσίματα, γιατί τώρα με έπιασε το άγχος ότι δε θα προλάβω! Φυσικά δεν πρόκειται να πλύνω κάτι εγώ, θα τα πλύνει όλα ο άντρας μου και θα τα σιδερώσει η μάνα μου!

Δώρα, κι εγώ πιστεύω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, αλλιώς δε θα μας πίεζαν έτσι την κοιλιά! Καλά, γύρισε ο Αντρεάκης, αλλά αύριο μπορεί να του έρθει να καθίσει όρθιος! Δεν ξέρεις ποτέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια μεγια τα πραγματακια.Το πεθυμησα κι εγω το ικεα.Θα του πω να παμε καμια βολτα το σ/κ. Καλα οτι οι αντρες ειναι μονο για φιγουρα το ξερω αλλα ας φροντιζουν να κρατανε και το στομα τους κλειστο γιατι μονο ρουκετες πετανε!!!Αλλα δεν θα περασει το δικο του,θα τον αλλαξω τα φωτα!!

Μικι καλη η ιδεα και για μια φορμουλα μαζι μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μια χαρά ο μαχητήςςςςςςςς σας!!!!!!

Μπράβο.

Καλορίζικα και τα πραγματάκια του!!!!!!

Εγώ για το μαιευτήριο εχω πάρει μια νυχτικιά γιατι δεν τις βολεύομαι και πήρα πιο πολύ φόρμες για να κυκλοφορώ, και πιτζάμα.

Δωράκι μια χαρά η κοράκλα σου!!!!

Μπράβο!!!!!!

Σε μια βδομάδα ε;;;;

Δηλαδή σου είπε ότι αποκλείεται να γυρίσει;;; Γιατί εγώ ξέρω ότι ακόμα και μέχρι τέλους γυρνάνε!!!!

Άντε όλες θα σας προλάβω να ανακοινώνεται τις γέννες έτσι όπως πάει ο δικος μου!!!!! :lol::lol::lol:

Τα μωράκια είναι μια χαρά προστατευμένα μεσα στην κοιλιτσα κορίτσια μην αγχώνεστε για τον υπέρηχο!!!!!

πολλάααααααααα φιλάκια σε όλες!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που πηγατε παλι ολες.....ερχομαι εγω φευγετε εσεις.... :P

Ηρθε ο κανακαρης απο τη δουλεια και πηγε κατευθειαν για υπνο, μας κραταει και μουτρα ενω εγω θα επρεπε να του κραταω!! :evil: Αλλα δεν ξερει με τι εμπλεξε!!!

Σημερα αγορασα και λαδακι johnson για την μικρη και μια μικρη λεκανιτσα να βαζω λιγο νερακι να την πλενω οταν την αλλαζω.Λεω να μην χρησιμοποιω μωρομαντηλα!Μονο σε εκτακτη περιπτωση,οταν δηλαδη θα ειμαστε καπου εξω!Εχω παρει και βαβμακερα πανακια σε διαφορα χρωματα απο το jambo για τις πλυσεις!

Δωρακι θα γυρισει θα δεις τελευταια στιγμη.Ετυχε σε μια γνωστη μου, ενω ειχε παρει θεση γυρισε και μετα ξαναγυρισε! Ολα καλα θα πανε θα δεις!!!

Μαρακι μου τι κανεις εσυ?Κλωτσαει ο ποδοσφαιριστης? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασάκι μου μια χαρούλα κουκλίτσα μου....είσαι σχεδόν έτοιμη,αν εξαιρέσεις τα πλυσίματα που έμειναν...;)

εμένα μου έμειναν τα καλλυντικά του μωρού.....:)......όλα τα άλλα τα έχω πάρει....και φυσικά πλύσιμο, σιδέρωμα κτλ....:)

τί κάνει η φραουλίτσα?.....Η Βέροια?.......θυμάμαι την χαρακτηριστική καφετέρια "ΕΛΙΑ".....πωπωπω.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ειναι η φραουλιτσα, κλωτσαει,χοροπηδαει...ευτυχως αποσπαω εκει την προσοχη μου, να μην σπασω κανενός τα μουτρα :lol::lol: Που την θυμηθηκες βρε θηριο αυτην την καφετερία?Εχει τα παντα εκει, ειναι πολυ ομορφα!

Κι εσενα δεν σου εμειναν και πολλα,τα καλλυτικα σε 1 ημερα τα παιρνεις...τα ρουχαλακια κανα 2 ημερες θα μας παρουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είδες που την θυμήθηκα....:)....όντως είναι πολύ όμορφα εκεί.....;).....

και εγώ πιστεύω ότι σε 2-3 μερούλες θα έχουμε έτοιμα τα ρουχάκια κτλ. του μωρού.....δε μου λες.....τις κουβέρτες τις πλένουμε στο πλυντήριο? και δεν εννοώ τις φλις, αλλα τις άλλες τις ισπανικές.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna maria mou mia xara o mikros andreas!!!!!!!!!!!!!!gyrise prs ta katw e???teleia eyxomai na meinei ekei mexri to telos!!!!

ti wrees pou einai aytes oi etoimasies gia thn afhksh tou mwrou......eyxomai na thn apolaysete oles sas!!!!!!!!!!!!

anevasa videaki tou mpempi koritsia deite ton ton glykouli mou!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδια εχουν ετικετα πανω,δες την γιατι ισπανικη δεν πηρα ακομα και δεν ξερω αν θα παρω ...μην σου πω κατι λαθος...αλλα λογικα σε κανενα μαλακο προγραμμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου έτσι θα κάνω....γιατί πολύ φοβάμαι ότι δεν πλένονται τέτοιου τύπου κουβέρτες....αλλά και πάλι θα κοιτάξω όπως είπες την ετικέτα και θα πράξω ανάλογα....:)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααααααααα κοριτσια να σας πω μιας κ το ειδα τωρα

να μου πειτε αν εχετε ακουσει κατι

η γυναικολογος μου μου ειπε οτι στις δημοσιες τραπεζες βλαστοκυτταρων εχουν πλεονασμα, δεν εχουν χωρο να τα αποθηκευσουν κ οτι πας απο εδω κ περα το πετανε!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: κ δεν πετανε τα παλια αλλα τα καινουρια γιατι δεν εχουν λεφτα για να εξετασουν την καταλληλοτητα η οχι των καινουριων!!! :shock::shock: καλε επαθα σοκ!!

κ μεχρι τωρα συζητουσαμε μαζι της να τα κρατησουμε εκει.. κ αυτη δεν ξερει λεει τι να κανει, ουτε μπορει να μου εγγυηθει για την γγυροτητα των πηγων της... αλλα αυτο λεγεται μου ειπε..

τι να κανω, να τα κρατησω η οχι? σε ιδιωτικη δεν τα παμε, λογω αθλιων οικονομικων αλλα ανειναι να τρεχουμε μεχρι εκει κ να τα πεταξουν στον καδο, ε εχει καδο κ στην κλινικη :?

μαρακι βολευεται το μαναρακισου ε?

αναστασακο μη στεναχωριεσαι, κ εγω ολο πλακωνομαι με τον αντρα μου, με κουραζει πολυ ο μικρος κ ξεσπαω ολο πανω του

καλα μιριαμ ακομα η ντουλαπα? τι περιμενουν???

εγω θα αρχισω απο αυριο να τα πλενω, μετα δε θα στεγνωνουν..

μαλακτικο θα βαλω, απλα οχι πολυ, ισα ισα να μαλακωσουν

δωρα δν πιστευω να στεναχωριεσαι για την καισαρικη... ολα καλα θα πανε!! με το καλο κοριτσακι μου!

αν κ υπαρχουν περιπτωσεις που γυρισαν κ τελευταια στιγμη!

μικι οι ισπανικες μονο στο χερι, με χλιαρο νερο αλλιως χαλαει η υφη

αννα μαρια μια χαρα ο μικρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μιλησα με την αγγελικουλα μας!!!!!!!!!!!

κυριακη της ειχαν σπασει τα νερα, διαστολη μηδεν, πονοι καθολου κ ο μπεμπης ψηλα!

τελικα μετα απο 8 ωρες εκανε καισαρικη!!!!

ποναει αρκετα λεει αλλα κοιταει τον κουκλο της κ το ξεχναει!!

ανεβασε λιγο ικτερο κ αγχωνεται.. αλλα της εξηγησα οτι πολλα παιδακια το περνανε, δεν ειναι κατι σοβαρο!

πολυ χαρηκα για την κοριτσαρα μας!

μαλλον σαβατο βγαινει, να μας τα πει κ η ιδια καλυτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpravo sthn aggelikoula mas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

oi ponoi tis kaisarikhs den einai tipota mprosta se aythn thn fatsoula pou antikrizeis!!!!!!!!!!!!!!!

o ikteros den einai tipota kai emena eixe ligaki alla mia xara efyge poly grhgora!!!!!

ax ante na erthei na mas ta pei!!!!!kai egw xarika para poly!!!!!na sou zhsei kai pali koritsi mou!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααα μπηκα μια γρηγορα γιατι θα ξυπνησει η μικρη για φαι...Αγγελικουλα να σου ζησει...τιποτα δεν ειναι ο ικτερος καλε..και εμενα ειχε η μικρη και εφυγε ο Χριστοφορος ειχε πολυ και μαλιστα ηταν και στην λαμπα...μολις επεσε πηγαμε σπιτι και τον ειχα κοντα στον ηλιο..κοριτσια εγω θα ελεγα να παρετε νυχτικουλες...αμα κανετε καισαρικη μακρια απο εμας...να μην εχει λαστιχο η μπιτζαμα και ακουμπαει και πονατε και αμα γεννησετε φυσιολογικα να μπορειτε ευκολα να αλλαζεται σερβιετες και να πλενεστε γιατι πρεπει 2 φορες την ημερα να πλενεστε με μπεταντιν και την υπολοιπη ημερα αμα πηγαινετε τουαλετε με νερο και σαπουνι..οποτε βαλε βγαλε μπιτζαμα δεν βολευει..εμενα τουλαχιστον..αφηστε που η/η γιατρος καθε μερα θα ερχεται να σας βλεπει και να εξεταζει την τομη οποτε παλι βαλε βγαλε μπιτζαμα...εγω ειχα παρει 2 νυχτικες και 2 πιτζαμα καλοκαιρινη αλλα τελικα την 2 νυχτικια φοραγα..με την αλλη ζεσταινομουνα και με την μπιτζαμα σας ειπα το προβλημα...Χριστινα κουκλι ο μικρος και το μαλλι ολα τα λευτα...φιλιαααα...λεω να παω να βγαλω λιγο γαλα με το θηλαστρο να κοιμηθω πιο γρηγορα..γιατι ειμαι λιγο κουρασμενη..φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...