Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010+σποράκι Νο5/Working-mums-σε-κατάσταση-π


Recommended Posts

τα εχω σχεδιασει ολα απο μπουφε μεχρι ντεκορ και ελπιζω ολα να πανε σουπερ...εδω στο σπιτι θα τα κανω τα πρωτα τουλαχιστον..ελπιζω να βοηθησει και ο καιρος...τωρα που ειπες ζαρα μπηκα στο site τους και ειδα πολυ ωραια πραγματακια μαλλον θα παω και απο κει μια βολτα...ελπιζω να προλαβω να τα κανω ολα μαζι σε μια μερα... 8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τα εχω σχεδιασει ολα απο μπουφε μεχρι ντεκορ και ελπιζω ολα να πανε σουπερ...εδω στο σπιτι θα τα κανω τα πρωτα τουλαχιστον..ελπιζω να βοηθησει και ο καιρος...τωρα που ειπες ζαρα μπηκα στο site τους και ειδα πολυ ωραια πραγματακια μαλλον θα παω και απο κει μια βολτα...ελπιζω να προλαβω να τα κανω ολα μαζι σε μια μερα... 8-)8-)

μπραβο Μαρακη μου!θα μπω και εγω να δω τι παιζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μόλις διάβασα τα νέα σας και οσοτου το κάνω νύσταξα γαμώτο. Οπότε θα παώ για ύπνο και θα τα πούμε αυριο το βραδάκι που δεν θα δουλεύω την επόμενη μέρα.

Κανονικά ούτε αύριο έπρεπε να δουλεύω μιας και που Παρασκευες έχουμε συμφωνήσει κι εμείς να κάθομαι αλλά τώρα με την μετακόμιση δεν μου παέι η καρδια να τους αφήσω.

Ευτυχώς το εκτιμάνε και θα το τραβήξω απλά περισσότερο καιρό ώστε να μην χ'ασω αυτές τις Παρασκευές που έχω δουλέψει.

Μαριεττάκι περαστικά στον Ηλία μην ανυσηχεις το περάσαμε κι εμείς και είναι ελαφριας μορφής.

όσο για την δουλειά, να ξέρεις ότι δικαιούμαστε να λείπουμε 2 μέρες τον μήνα σε περίπτωση αδιαθεσίας των παιδιών μας όσο είναι ανήλικα. Ούτε παρατηρηση ούτε μείωση μισθού δεν μπορουν να μας κάνουν. 2 μέρες τον μήνα είμαστε καλυμένες απ' τον νόμο.

Μαράκι μου πολύ ωραία τα παπουτσάκια. Καλοφόρετα να είναι.

Καλά ψώνια για αύριο. Λάβε υπ'οψιν σου ότι θα σου φέρουν και δωράκια στα γενέθλια οπότε πάρε τα άμεσα απαραίτητα.

Σας καληνυχτώ κορίτσια κλείνουν τα ματια μου. Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια παω και εγω...πρεπει να παρω δυναμεις για αυριο...και επειδη το κοβω χλωμο να μπω αυριο..θα σας τα πω το σαββατο με ολες τις λεπτομερειες...

φιλακια πολλα καλη και ηρεμη νυχτα να περασουμε..μικροι μεγαλοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλενάδες μου!!!!

Μαριέττα,περαστικούλα στον Ηλία μας,εύχομαι αύριο να είναι περδίκι!!!

Μαρία,πολύ ωραία τα παπουτσάκια σας!!Εγώ σκέφτομαι να παραγγείλω αυτά http://www.mybabycenter.eu/index.php?ta ... t_id=30080

μου άρεσαν πολύ και έχουν καλή τιμή!

Όσο για τα πατώματα...δυστυχώς κι εμείς πλακάκι...άρχισα κι εγώ το καθημερινό σφουγγάρισμα γιατί ο μικρός πήρε φόρα και μπουσουλάει με άνεση παντού!Θα σας βγάλω βίντεο να γελάσετε!!

Κατερίνα,έλιωσα με τις ατάκες της μαμάς σου! :lol::lol::lol: Η δικιά μου είναι 560χμ. μακριά αλλά μιλάμε κάθε πρωί και κάθε απόγευμα στο τηλ.

Και αρχίζει:

μαμα:έφαγες?

εγώ:έφαγα!

μαμά:τι έφαγες?

εγώ:ε κάτι κρακεράκια...

μαμά:κρακεράκια?φαγητό είναι αυτό??

εγώ:γιατί,μια χαρά είναι!

μαμά: Άννα,δεν τρως σωστά,θηλάζεις και το παιδί,πρέπει να προσέχεις!

εγώ:προσέχω βρε μαμά..

μαμά:ναι το βλέπω πως προσέχεις!!

:lol::lol::lol::lol::lol:

Αν με δείτε τι γκριμάτσες κάνω όταν της μιλάω για να μην νευριάσω και το κλείσω....

Σήμερα συνεχίσαμε την εκπαίδευση με το γιογιό,καλούτσικα τα πήγαμε αν και είχαμε μερικά ατυχηματάκια,εντάξει δεν τον πιέζω,δεν βιαζόμαστε!Απλά ο καημένος κρατιέται και καμιά φορά ξεχνιέμαι και αργώ να τον πάω στο γιογιό και μόλις αρχίζω να του βγάζω το παντελονάκι για να βγάλω το πάμπερς,κατουριέται!! :roll: Δεν πειράζει,θα τα καταφέρουμε!!Όσο έχω το κουράγιο!!!

Καληνύχτα και φιλούρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες...

Δεν σας προλαβα, εμμμ εγω μπενω αργα και εσεις κοιμαστε με τις κοτες :lol::lol::lol::lol::lol: Πλακα κανω φισικα αλλα τα βραδια μεχρι να σιμαζεφτω μετα που τους βαζω για υπνο περναει η ωρα σαν νερακι....Πρην λιγο εβγαλα και την στριφτη γλυκια κολοκυθοπιτα που εφτιαξα απο τον φουρνο και διστιχος εφαγα και ενα κοματακι γιατι μιριζε τελια η ατιμη :oops::oops::oops:

Μαρια με για τα παπουτσια σας, καλοφορετα..

Εγω σημερα πιγα στα Η&Μ και του ψωνισα ενα σορο ρουχαλακια και εδοσα μονο 117 ευρο και απο αυτα τα 22 ευρο ηταν πραγματα για την Φλωρα..Για τα λεφτα που δινεις εχουν πολυ καλη πιοτιτα και ψονιζουμε σινεχια απο εκει..

Μαριεττα περαστικα στον Ηλια, μαλον γιρναει καπια ιοση γιατι ολα τα μωρακια τα ιδια σιμπτοματα εχουν.

Ο δικος μου σημερα ειναι καλιτερα απλα εχει μιξουλες ακομι...

Το quaker με την κολοκυθα τα τσακισε παλι σημερα μαλον του αρεσε πολυ τελικα, αν και σημερα ο παιδιατρος με κοροιδεβε οταν του ειπα πως του φτιαχνω κρεμουλα απο βρομι, "τι ειναι αλογο και του δινεις βρομη μου λεει?" :shock::shock:

Δεν παει να λεει αυτος οτι θελει εγω θα του φτιαχνω..

Μαρακι ετιμαζεσε για το πρωτο σας παρτακι σιγα σιγα εεε?? Κοντεβει ο καιρος και δεν εχω καταλαβει ποτε περασε σχεδον ενας χρονος..

Εγω αν και θα ηθελα τα πρωτα μας γεννεθλια να τα κανουμε στο σπιτι μας, διστυχος δεν γινετε γιατι δεν εχουμε αρκετα μεγαλο σαλονι..Μαλον σε κανενα παιδοτοπο μας κοβω να πιγενουμε (αν εχουμε και τα απετουμενα ευρα στην τσεπη βεβεα) Γιατι εγω θελω να καλεσω πολυ κοζμο και ο αντρας μου τα θεορει αυτα περιτα :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα πολυ ωραια και τα δικα σας τα παπα....

Μην λετε πολλα, πολλα για της μαμαδες σας γιατι αυριο μεθαβριο θα γινετε και εσοις ετσι, το εχουμε στο αιμα μας να νιαζομαστε για τα παιδακια μας ακομι και οταν δεν θα ειναι πλεον τοσοοοοο μικρα....

Αννα τι καλα να μου ελεγαν και εμενα να τροω, εμενα ολοι με "μαλονουν" και μου λενε να χασω κανενα κιλο για την υγεια μου πανο απο ολα, γρρρρρρρρρ :(:(:( Τι να κανω που ειμαι λιχουδο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες!

Μαριέττα περαστικά στον μικρούλη...

Μαράκι καλοφόρετα να είναι τα παπουτσάκια σας είναι πολύ όμορφα, μόλις τα παραλάβεις να μας πεις εντυπώσεις!

Αννούλα μια χαρά τα πηγαίνετε με το γιογιό μπράβο, λογικά είναι και τα ατυχήματα για τόσο μικρό μωράκι. εδώ 2 χρονών και έχουν ατυχήματα, που καταλαβαίνουν κιόλας περισσότερα. Οσο για τα κρακεράκια... κι εγώ την ίδια απάντηση με τη μαμά σου θα σου έδινα :lol::lol: ! μόνο κρακεράκια βρε συ;

Κορίτσια λέτε για τις μαμάδες σας, όλες στο ίδιο μοτίβο είναι τελικά και μου φαίνεται ότι κι εμείς ίδιες θα γίνουμε, συμφωνώ με την Εύη :? . Εμένα δεν ρωτάει για το φαγητό, γενικά ποτέ δεν είχε κόλλημα με το πόσο θα φάμε κλπ, αλλά σχεδόν καθημερινά μου λέει "άντε, τελείωνε με τις δουλειές σου να ξεκουραστείς, ετοίμασες τα ρούχα σου για αύριο; και πέσε γρήγορα για ύπνο δεν θα σηκώνεσαι το πρωί" :lol::lol:

Τι πάθαμε όλες και τρέχουμε στα jumbo;; και εμείς πήγαμε το απόγευμα οικογενειακώς, είχα κάτι αλλαγές να κάνω από δώρα της βαπτισης και της πήρα κι εγώ λίγα πραγματα για τα γενέθλιά της αν και είναι νωρίς ακόμα (πιατάκια, κουταλάκια, καπελάκια για τα παιδάκια κλπ), κάτι ψιλοπαιχνιδάκια, φανελάκια και 3-4 σετάκια για μέσα στο σπίτι που θα κυλιέται, μιας και έχουμε ήδη πολλά ρούχα για φέτος και δεν θα χρειαστεί να αγοράσω άλλα ευτυχώς. Μόνο παπούτσια θέλω να πάρω. Από όλα αυτά τα φτηνά μαγαζιά (jumbo, zara, H&M), θα συμφωνήσω ότι τα τελευταία έχουν τα καλύτερα ποιοτικώς ρούχα!

Πάω να κάνω το καθιερωμένο καθημερινο βραδινο μου σφουγγάρισμα και να πέσω για ύπνο. Καλό βράδυ, όνειρα γλυκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη νυχτα Ελενη, ονειρα γλυκα...

Ελπιζω αυριο να μινουμε ολες λιγακι παραπανο μιας και θα ειναι Παρασκευη..

Φιλακιαααααα :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!! :D:D

Χαθηκα το ξερω αλλα εχει ερθει η μαμα μου και ειμαι μαζι της (γιατι αλλιως θα ακουσα και εγω οτι ακουει η Κατερινα :lol::lol::lol::lol: ). Επισης ετοιμαζομαστε για τη βαπτιση μας το Σαββατο!!!!!!! :D:D

Μαριετακι περαστικα στον Ηλια σου..το ζουζουνι μου μωρε ταλαιπωριεαται...Αντε βγηκε το δοντακι του να ηρεμησει!!!!

Ελενη μου εννοει παπουτσι σε στυλ αυτα που παρηγγειλε η Αννουλα.Δηλαδη να ειναι η σολα ευκαμπτη και να μην ειναι σκληρα...

Δηλαδη αυτο το στυλ δερματινο μποτακι με σκληρη σολα που ολες εχουμε στο μυαλο μας σαν ανατομικο παπουτσι δεν θεωρειται πια καταλληλο για τα πρωτα βηματακια.

Ρε Αννουλα δε σου χω πει κατι τοσο καιρο...Μιλαμε σε θαυμαζω..Πραγματικα...Εγω στην ηλικια σου ημουνα εντελως στην κοσμαρα μου ρε συ..Οχι παιδι αλλα ουτε χρυσοψαρο δε μπόρουσα να φροντισω..Και εσυ εισαι πολυ ενημερωμενη και σε ολα με αποψη!!!Μπραβο ρε!!!

Μηπως δεν εισαι τελικα 24 και μας λες ψεματα;;; :lol::lol::lol::lol:

Ευη πως παει το διαβασμα;;;

Αναστασια μετακομισατε στο Κορωπι;;;Καλη αρχη!!!!!

Η Σαρα ετοιμαζεται με τη βαπτιση μαλλον ε;;;

Εμεις με τον παιδικο παμε αρκετα καλα...λιγο με το φαγητο εχει ενα θεμα αλλα σιγα σιγα το ξεπερναμε. Ο μικρουλης μου εχει αρχισει να πιανεται απο επιπλα και να θελει να σηκωθει..αλλα απο μπουσουλημα τπτ!!!

Φιλακια στη Στελλα,στο Μαρακι,στην Ευγενια,στη Ρεβεκα και στη Ρουλα!!!

Ελπιζω να μη ξεχασα καμια ε :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!!!!Τι κάνετε κοριτσάρες??!!!

Εύη,συγνώμη,σου είπε παιδίατρος ότι είναι άλογο το παιδί σου επειδή δίνεις να τρώει βρώμη???!!!!!! Πλάκα κάνεις?????Το ότι είναι τόόόόσο θρεπτική με τόόόόσες βιταμίνες δεν του λέει κάτι???!!! :shock: Κι εγώ απογεύματα του δίνω κρέμα βρώμης αντί για ρυζάλευρο!

Αχ συμφωνώ ότι θα γίνουμε σαν τις μανάδες μας...ήδη παρατηρώ πολλές συμπεριφορές μου που κάνω ενώ όταν τα έκανε η μάνα μου,τα έπαιρνα στο κρανίο!! :oops::oops::oops::lol:

Ευχαριστώ πολύ βρε Παναγιώτα μου!! :oops::oops::) Βασικά ενημερώνομαι πάρα πολύ!!Ρίχνω ΤΟ διάβασμα για τα πάντα!!Ίσως βοηθάει και λίγο ότι σπούδασα βρεφονηπιοκόμος και έχω δουλέψει αρκετά με τα παιδιά,και γενικά είμαι ψείρας!!! :D Μ'αρέσει να διαβάζω όσες περισσότερες απόψεις μπορώ για ένα θέμα,να τα επεξεργάζομαι και να παίρνω θέση με βάση και τη λογική μου και το ένστικτό μου!!Είναι και το πως μεγαλώνει ο καθένας...Εμένα η μαμά μου με έκανε στα 20!! :shock:

Άντε με το καλό και η δικιά σας βάπτιση!!

Κι εμείς σήμερα θα πάμε Τζάμπο!!!Να πάρουμε ένα πιο μεγάλο γιογιό γιατί ο ποπούλης μας είναι μεγάλος και δεν είμαστε πολύ άνετα,άσε που το πουλάκι μας καμιά φορά δεν χωράει καλά και τα τσίσα πετάγονται έξω!! :lol::lol::oops: Σήμερα τη νύχτα έμεινε στεγνός!Κάποια στιγμή τον άκουγα να στριφογυρνάει και μετά γυρίζω και τον βλέπω όρθιο στο κρεβατάκι!! :shock: Ε του έβγαλα το πάμπερς,τον έβαλα στο γιογιό,έκανε τσισάκια και ξανακοιμήθηκε!Και το πρωί μου έκανε τσίσα και κακάκια!!Είμαι τόσο περήφανη που τα καταφέρνει το παλικάρι μου!!!

Μια όμορφη Παρασκευή σας εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!!

το βραδυ ειχαμε παλι γκρινια,μυξα πολυ και λιγα δεκατα..

δεν ηπιε καθολου το γαλα το βραδυ,κοιμηθηκε με γκρινια και κατα τις 04:30 ξυπνησα να δω αν ειχε πυρετο,ειχε 37,5 δεν του εδωσα depon αλλα του εβαλα κομπρεσουλες και του εφτιαξα γαλατακι που το ηπιε σχεδον ολο!!

κοιμηθηκε μεχρι τις 08:30 και τωρα ξεκιναμε μια καινουρια μερα!!

Αννα ωραια τα παπουτσακια,θα κανω κι εγω παραγγελια...ζηλεψα!! :oops:

Παναγιωτα με το καλο η βαπτιση!!

Μαρακι καλα ψωνια για το παρτυ του μηνα!!

Ευη ολα καλα; καταφερνεις γαμωτο να του βαζεις ορο στην μυτουλα;εμεις παλευουμε,μεχρι και κεφαλοκλειδωμα...με πιανει ταραχη μεχρι να του βαλω ορο!! κι εκευριζομαι κιολας η γαιδουρα!! :oops:

Ελενη Νατασσα Στελλιτσα Κατερινα και σπορακι φιλια πολλα!!

δυστυχως γαμωτο δε θυμαμαι τι γραφετε καθε φορα...πώς καταντησα ε;

Υ.Γ.Νατασσα δε το ηξερα αυτο για τις δυο μερες που δικαιουμαστε λογω ασθενειας των μωρων...θα το ψαξω...δηλαδη δε μας την αφαιρουν την μερα απο την αδεια μας;χλωμο μου φαινεται!!εκτος κι αν δε καταλαβα καλα :oops::oops:

φιλια κορες και θα ξαναμπω αργοτερα!!παω να του φτιαξω φρουτο!!

Ρεβεκκα πού εισαι παλι ρε!! σε χασαμε με την γιογκα μου φαινεται!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααα!!!!!!τι κανετε μανουλιτσες?????????

Μαριετακη περαστικουλια στον μικρουλη αντε μωρε με τις παλιο ιωσεις!!!!αυτο με τις δυο μερες το εχω ξανακουσει στη δουλεια μου τουλαχιστον ισχυε!τωρα δεν ξερω τι γινεται????

Παναγιωτα αντε με το καλο να βαφτισεις το αγορακι σου!!!ευχομαι να πανε ολα τελεια!

Αννουλα πολυ ωραια τα παπουτσακια!!!!ενας κουκλος θα ειναι!

Ευακη θελω και γω κολοκυθοπιτα μαρεσει πολυ!!!!!

Σημερα θα παω με την κουκλιτσα μου για ψωνια!!!!!!! :-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου :D:D

Αχχχχχχ Παρασκευη σημερα, αυτο σημενει πως δεν θα ανχονομε με την Φλωρα και τα μαθηματα της και ισος το γλιτωσω το εγγεφαλικο....Τι τιμορια πεφτει καθε μερα για να διαβασει δεν λεγετε, κουραστικα και ακομι δεν αρχισε η χρονια καλα καλα....

Μαριεττα ωραιο βραδι περασατε και εσεις βλεπω σαν το δικο μας, εμεις απο εχθες εχουμε και βιχα οταν κοιματε. Το βραδι τον επιασε και δεν σταματουσε ο καιμενος και μετα το γαλατακι που ζεσταθικε το στερνο εγινε ακομι χιροτερα...

Εχθες που βγικαμε για ψωνια εχασε την ωρα του υπνου και μετα πιγαμε για φαγιτο στην πεθερα μου οποτε τον εβαλα αργουτσικα, γιρο στης 16.00 για υπνο αλλα χτιπιοταν και εκλαιγε στο κρεβατακι του και τελικα δεν κοιμιθικε ουτε το μεσημερη :o:o:o ....

Εμεις για να του καθαρισουμε την μιτουλα ειμαστε σχεδον παντα 2 αλιος μου ξεφεβγει και φοβαμε να μην τον τραβματισω.....

Οχχχ ξιπνισε σας αφινω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλιτσες ,δεν σας ξεχασα αλλά δεν έχω πολύ ελεύθερο χρόνο κ δεν καταφερνω να μπαινω συχνα :cry: όταν έχει ήλιο προσπαθώ να βγαινω έξω με το παιδι να το βλέπει ο ήλιος κ έτσι απουσιάζω.από την προηγουμενη Παρασκευη έκανε συναχι,ρινιτιδα ο μικρος κ ταλαιπωρείται.χθες τον πηγα παιδιατρο να τον ακουσει μην τυχον εχει κρυωσει κ ηταν μια χαρά,ούτε ωτίτιδα έχει ,απλά μου συνεστησε ζεστό μπάνιο , ορό στην μύτη πολύ κ να τον ξαπλώνω λίγο ψηλά για να αναπνέει.

θα διαβασω τα νεακια σας κ θα σχολιασω.

οσες φορες μπαινω κ διαβαζω πρωτα τα νεα σας μου ποαιρνει τοσο χρονο που κατι θα συμβει μετα ,θα ξυπνησει ο Νικολακης μου ή οτι άλλο κ δεν προλαβαινω να σας γράψω

ευχομαι να ειστε ολες καλα :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανιλθα :D:D:D Φαγαμε το φαγακι μας και τωρα ειμαστε χαρουμενοι....

Αννουλα ηθελα να σχολιασω πρην και δεν προλαβα .....Καλα εεε εχω παθει πλακα με τον μικρο σου, ο καιμενουλης κρατιοταν και το βραδι εεεε??? Μπραβο ειναι το παιδι θαβμα :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: Μπραβο και σε εσενα....

Μερουλα και εσεις αροστουλιδες εεε??? Αρχισε το πρωτο κιμα απο ιοσοις μου φενετε, περαστικα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη με την σουπερ φωτο είδα κάτι υπέροχες συνταγές που έγραψες,εγώ προσωπικά σε ανακυρήτω ως την σουπερ μαγείρισα της ομάδας μας :ymapplause: κατι με κολοκυθα κ βρώμη είδα έκανες σε κρέμα,θα το γράψεις ξανά να το φτιάξω κι εγώ??? τί βρώμη ,βιολογική χρησιμοποιείς της holle?

πήρα χθες επιτελους το βιβλιο του Παπαβεντση για τη διατροφη κ προσπαθω να οργανωθω με τη διατροφη του Νικολακη μου,επιτέλους άνοιξε το στοματακι του κ τρώει,φτου φτου φτου μην το ματιασω! σήμερα το μεσημερι έφαγε ψωμακι απο ένα σταφιδόψωμο,είχε ζαχαρη υποθετω το σταφιδοψωμο αλλά δεν του το στερησα ,το έτρωγε μια χαρα ,μετα έφαγε ριζαρευλο αρκετα πιχτο με ζωμο κοτοπουλο κ μετα μπροκολο,του άρεσε πολύ κ μετα από λίγο συμπληρώσαμε με 110 μλ γαλατακι μαμας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κουκλες!σημερα ηταν μια περιεργη μερα,αποχωριστηκα τον μπεμπη μου και τον εστειλα λιγο στη γιαγια του γιατι δεν ενιωθα και πολυ καλα.ειναι φυσιολογικο ρε κοριτσια που αμα τον αφηνω καπου μαυριζει η ψυχη μου και νιωθω χαλια?τωρα τον περιμενω πως και πως να το ξεζουμισω στα φιλακια.

ευη οντως πρεπει να σε ανακυριξουμε μαγειρισα εδω,εχεις το τιτλο!κι εγω λιμπιζομαι τις συνταγες σου αλλα δυσκολο να τις κανω πραξη γιατι δεν τα παω καλα με τη μαγειρικη,βαριεμαι αφορητα! :roll: καλα ε?πηρα αναποδες με τον παιδιατρο σου που δε του φανηκε νορμαλ που του δινεις βρωμη.και γενικος τα εχω παρει με τους παιδιατρους που αντι να μας λενε να βαζουμε αγνα υλικα στις κρεμουλες τους συστηνουν να παιρνουμε ετοιματζιδικα με συντηριτικα.γιατι αυτο το σαμποταζ στη διατροφη???πραγματικα εχω αναρωτηθει πολλες φορες..

μαιρουλα εχετε κρυωματακι,περαστικουλια!του ανοιξε η ορεξουλα ε?ωραια!

ανουλα πως παει το γιογιο???

μωρε τι παιδια φαινομενα εχουμε εδω???

παναγιωτα με το καλο η βαφτιση σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειμαστε πολυ καλυτερα,επανηλθε η ορεξη του για ζουζουνιες...

θα μπω το βραδυ για να σχολιασω,αλλα θελω εδω και καιρο κι ολο το ξεχναω να θεσω μια ερωτηση στην Θεσσαλονικια:

τι εμπνευση ειχες οταν εφτιαχνες αυτη την φωτο; :lol::lol:

στις ποσες μπυρες ειχες φτασει τον αριθμο; :lol::lol:

δηλαδη με λιγα λογια εισαι μια σουπερ διαστημικη μαγειρισσα;αυτο θες να μας πεις; :?::?:

τα λεμε το βραδυ!!

φιλια κορες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια ερωτηση για τις Ευη και Στελλα:

εχω απιστευτη τριχοπτωση,τα μαλλια μου εχουν αδυνατισει πολυ και λιγοστεψαν..η κομμωτρια μου μου εδωσε μια λοσιον της wella sp system professional energy serum intensive...φοβαμαι να την δοκιμασω,μιας κι ειναι χημικη μπας και πηγαινοντας για μαλλι βγω γλομπος :lol::lol:

εσεις τι λετε;

ολοι μου λενε οτι λογω εγκυμοσυνης και θηλασμου θα πεσουν κι αλλο τα μαλλια,αλλα ο θηλασμος εχει τελειωσει απο τον Μαιο και μεχρι τον Αυγουστο τα μαλλια μου ηταν στη θεση τους..

τι να κανω; και κρεας τρωω και φακες και σιδηρο επαιρνα αλλα αυτα πεφτουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάρες!!!Πως πάει???Εγώ έριξα ΤΟ τρέξιμο!!!Ακούστε εδώ,έβαλα να γεμίσει ο κουβάς να σφουγγαρίσω,έτρεξα στο δωμάτιο να συμμαζέψω κάτι ρούχα και παιχνίδια του παιδιού,πήρα το γιογιο,έτρεξα στο μπάνιο να το ξεπλύνω,ο κουβάς είχε γεμίσει,έβαλα να γεμίζει η μπανιέρα του μικρού,όσο γέμιζε,σφουγγάρισα το υπνοδωμάτιο,μόλις το σφουγγάρισα,έτρεξα έκλεισα το νερό γιατί γέμισε η μπανιέρα,πήρα τον μικρό και τον έκανα μπάνιο,μασάζ,θηλασμός και νάνι...Όλο αυτό κράτησε κανένα μισάωρο αλλά μου φάνηκε σαν να πέρασαν μόνο 5 λεπτά,δεν προλάβαινα να ανασάνω!!

Μαριέττα,χαίρομαι που άρχισε να ξανακάνει ζουζουνιές το παλικάρι σου!!Τα μαλλιά μου και μένα πέφτουν πολύύύ!!!Είχα διαβάσει ότι είναι φυσιολογικό λόγω του ότι όταν είμαστε έγκυες δεν χάνουμε μαλλιά και όταν γεννήσουμε τα χάνουμε όλα μαζί όσα ήταν να πέσουν,εμένα ξεκίνησε η τριχόπτωση στον μήνα αφού γέννησα και σταμάτησε στο 4μηνο για έναν μήνα και μετά ξανά τα ίδια ως τώρα...Έπαιρνα βιταμίνες,σαμπουάν κατά τις τριχόπτωσης αλλά δεν βλέπω μεγάλη διαφορά...Αφού τα είχα μακριά ως τη μέση και μια μέρα μου την έδωσε και τα έκοψα λίγο πιο κάτω από τους ώμους για να μαζεύονται πιο εύκολα.Τι να κάνουμε...υπομονή...πάντως έχω παρατηρήσει ότι έβγαλα και πολλές φύτρες!

Μαιρούλα περαστικά μωρέ....και ο δικός μου έχει δυο μέρες που βήχει που και που και δεν ξέρω αν πνίγεται από τα σάλια του ή κρύωσε..Βασικά πάμε κάθε απόγευμα στο πάρκο όπου έχει πολλά παιδάκια και φοβάμαι μην κολλήσει καμιά ιωσούλα,αλλά τι να κάνω?Να μην τον πηγαίνω??!! :?

Εύη,έχει κανά 2-3 μήνες που δεν κατουριέται το βράδυ εκτός από ελάχιστες φορές..Και όταν ξυπνάει για το γάλα του,τον βάζω στο γιογιό μήπως και κάνει τσισάκια και συνήθως κάνει οπότε αντέχει μέχρι το πρωί.Μια χαρά τα πήγαμε και σήμερα,πήραμε πιο μεγάλο γιογιό γιατί στο άλλο με το ζόρι χωρούσε και καμιά φορά το πουλάκι μας ήταν απ'εξω και τα κάναμε χάλια! :oops:

Είχαμε κανά 3 ατυχηματάκια αλλά δεν πειράζει,από το μεσημέρι μέχρι το απόγευμα που πήγαμε βόλτα τον είχα με βρακάκι και ήταν οκ!Στην βόλτα του έβαλα πάμπερς αλλά κρατήθηκε και έκανε τσισάκια μόλις γυρίσαμε σπίτι! :D Βασικά αρχίζει σιγά σιγά να μου δείχνει σημάδια ότι κατουριέται,εκεί που κάθεται καλά,ξαφνικά αρχίζει να είναι ανήσυχος και τότε πάμε στο γιογιό και σπάνια να πέσω έξω και να μην κάνει!Παρεμπιπτόντως κι εγώ θέλω συνταγή με κολοκύθα και βρώμη!

Παναγιώτα και Ειρήνη,εύχομαι να πάνε όλα τέλεια στην βάπτισή σας!!! :)

Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσαρες μου...

Μπικα στα γριγορα να δω τι κανετε αλλα δεν μπορω να μινω για πολυ, ο μικρος κατι εχει παθει τελεφτεα και ειναι παλι κολιμενος σαν την βδελα πανο μου....

Αααανννννν καταφερω να τον κοιμισω θα μπω παλι, αλλα χλομο το βλεπω να κοιματε τωρα στα γριγορα.

Σημερα τον πιγαμε βολτα και το προι και το απογεβμα τους πιγα στο παρκο για να κουραστει μπας και κοιμηθει σημερα...

Σας ευχαριστω πολυυυυυυυ για τα καλα σας λογια :oops::oops::oops: Η αληθια ειναι πως μου αρεσει πολυ η ζαχαροπλαστικη αλλα και στην μαγιρικη τα καταφερνω μια χαρα...Το μονο κακο ειναι πως εχω τσακισει την κολοκυθοπιτα σημερα, παω ερχομε και η μουρη μου πανο απο το ταψι ειναι....

Μαριεττα επανερχομε αργοτερα και θα σου πω για το προιον που ρωτισες...

Για την κρεμουλα θα σας γραψω αργοτερα επισις.

Παω μπας και καταφερω να τον κοιμισω σημερα χορις δραματα :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υ.Γ.Νατασσα δε το ηξερα αυτο για τις δυο μερες που δικαιουμαστε λογω ασθενειας των μωρων...θα το ψαξω...δηλαδη δε μας την αφαιρουν την μερα απο την αδεια μας;χλωμο μου φαινεται!!εκτος κι αν δε καταλαβα καλα :oops::oops:

:mrgreen:

Όχι δεν τις αφαιρούν Μαριέττα μου. Το έχω ψάξει και το λέει και η σύμβασή μας απάνω πλέον (εμένα τουλάχιστον). Το συζήτησα και με την λογίστρια της εταιρείας και μου είπε κι αυτή το ίδιο.

Για ανέφερέ το κι εσυ να καταλάβουν ότι το γνωρίζεις και πιστεύω ότι δεν θα στο αρνηθούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αναστασια, τι κανεις πως εισαι σημερα??? Ξεκουραστικες καθολου??

Τα βλασταρια μου κοιμουντε #:-s Ελπιζω να παμε ετσι μεχρι το προι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευάκι όχι δεν ξεκουράστηκα αλλά ημουνα στο γραφείο από τις 7.30 το πρωι μέχρι τις 7.00 το απόγευμα. Χτύπησα 12ώρο πρώτη φορά (και ελπίζω και τελευταία).

Ήθελα και έκατσα βέβαια. Το ευχαρηστήκα όμως που επιτέλους έχουμε τηλεφωνικο κέντρο και internet. Απο βδομαδα θα δουλεύουμε όπως πριν και καλύτερα μπορω να πω!

Και η δικια μου κοιμάται ευτυχως σαν πουλάκι.

Συνήλθε ο Τριαντάφυλλος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστούμε πολύ ☺️ υγεία να έχουν τα παιδάκια μας να τα καμαρώνουμε!  @Ersi85 χρόνια πολλά και στο δικό σου αγοράκι! Γερός να είναι πάντα!  Σε καταλαβαίνω... Κι εγώ στη βάπτιση του μικρού βασανίστηκα, σε μας ο μικρός δε σταματούσε το κλαμμα ούτε στο ντύσιμο... Σταμάτησε όταν τελείωσε η βάπτιση όπου στο τέλος αποκοιμήθηκε πάνω μου... Μεγάλη ταλαιπωρία!  Το Σάββατο θα του κάνουμε πάρτυ γενεθλίων στο μαγαζί του νονου του! Θα είναι οι γονείς, τα αδέρφια μας και καλοί μας φίλοι με τα παιδιά τους. Έχω πάρει υλικά και από Παρασκευή βράδυ θα φτιάξουμε με τη νονά του τη διακόσμηση του πάρτυ.  Ακόμα δε μπορώ να το πιστέψω ότι πέρασε ένας χρόνος..... Δύσκολος χρόνος, απαιτητικός αλλά ταυτόχρονα χαρούμενος. Όλο συγκινουμαι σήμερα... Συνέχεια σκέφτομαι τέτοια ώρα πέρσι έκανα αυτό, τέτοια ώρα πέρσι ήμουν στην ανάνηψη κτλ Σαν όνειρο μοιάζει...   
    • καλησπερα Ελισσαβετ μου!!❤️ η χοριακη της Δευτερας αυξηθηκε κατα 90% και αγχωθηκαμε με τον αντρα μου. ο γιατρος πολυ κουλ και ικανοποιημενος. φσκ εκανα και 3η μετρηση χοριακη την Τεταρτη και ευτυχως 2πλασιαστηκε οποτε μετα ηρεμησαμε.. εχω ενα παραπεμπτικο ακομη αλλα λεω να κατσω στα αυγα μου.. δε χρειαζεται να αγχωθω...  αλλωστε και περυσι οι χοριακες μου ηταν τελειες και 2πλασιαζονταν αλλα δεν υπηρχε εμβρυο... στον υπερηχο θα φανει τι γινεται.... εσυ τι κανεις κοριτσι μου;; εχετε σκεφτει αν θα κανετε αλλη ετ αμεσα; ο γιατρος τι προτεινει;
    • αχ Λευκη μου εχω κι εγω γαμοβαφτιση το Σαββατο πολυ καλης φιλης και εχω την ιδια απορια... φανταζομαι θα μου πει να κατσω στα αυγα μου!!!! 😂 ασε που θα εχω και τον αντρα μου κερβερο.... ολο λεει "στην κατασταση σου" και "στην κατασταση σου" λες και ειμαι αρρωστη.... δε λεω μου αρεσει που με εχει ματια χαδια 🥰 αλλα μην υπερβαλουμε κιολας!!! δεν θα κλειστω και σε γυαλα... επισης ρε κοριτσια, αυτο το να μην σηκωνουμε βαρη θεωρω οτι ο γιατρος εννοει γνκ μεγαλα βαρη... αλλα π.χ. μια τσαντα του σουπερ 3 κιλα δεν ειναι κατι... ενταξει δεν θα παρω και 6αδα νερα αλλα δε νομιζω οτι 3 κιλα ειναι κατι...
    • ναι εννοειταιιι!!!! θα ενημερωνουμε το πινακακι και για αυχενικη και για β επιπεδου και για ΠΗΤ και φυλο!!!! ας πανε ολα καλα και στα της οργανωσης αφηστε το πανω μου!!!! 😇🤓
    • Ευχαριστω κοριτσι μου για τις ευχες σου!!!! ❤️❤️ να χαιρεσαι το μπουμπουκι σου!!!!🤱❤️να ειναι γερο και καλοτυχο!!!!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...