Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010+σποράκι Νο5/Working-mums-σε-κατάσταση-π


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πιο προσφατες την αλλη βδομαδα μαλλον θα εχω το cd της βαφτισης,δυστυχως οι προσφατες τις εβγαλα με μια παλιοκαμερα και τωρα πηρα πρεφα οτι ειναι θεοσκοτεινες και δε φαινονται,γαμωτο εχασα φωτο απο 2 ολοκληρους μηνες :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλα μας! ναι έχεις δίκιο, είναι μεγάλη ανακούφιση που ξέρω ότι η νταντά μας προσέχει τη μικρή και ασχολείται μαζί της κλπ. Της μαθαίνει παιχνιδάκια, την κρατάει από τα χεράκια και περπατάνε μαζί, και γενικά καλά την βλέπω τη μικρή οπότε φαντάζομαι ότι θα περνάει καλά μαζί της! μόνο με τον ύπνο ακόμα δεν τα έχουν βρει εντελώς καλά, αλλά θα στρώσει και σε αυτό θέλω να πιστεύω.

Αλήθεια, θα την κάνουμε αυτή τη συνάντηση;;;;; πάλι με βροχές μας βλέπω να τον πίνουμε τον καφέ!

Αχ Κατερίνα τώρα είδα τις φωτο!! καλέ πόσο άλλαξε ο Γιαννάκης; καλά, είναι τρελό φατσόνι!! μου φαίνεται ότι έχει μοιάσει και από τους δύο ε; φτου σου καμάρι μου, να τον χαίρεσαι Κατερινάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχ ναι το παραδεχομαι ειμαι μια μαμα κουκουβαγια και τον βλεπω κι εγω κουκλο!πραγματικα αμα δεν ανοιξει ο ουρανος εμεις δεν μπορουμε να συναντηθουμε :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδη το ειχα ψαξει πολυ στον Νικολα το θεμα με τα παπουτσια σας παραθετω το παρακατω παντα ενοειται με φιλικη διαθεση :D:D

....

Σε αντίθεση με μια ευρέως διαδεδομένη άποψη, σε αυτό το στάδιο το πόδι του παιδιού δε χρειάζεται στήριξη στον αστράγαλο.

Επιπλέον, δε χρειάζεται στήριξη στην καμάρα του, καθώς μέχρι την ηλικία των 3 ετών δε θα έχει ούτως ή άλλως καλοσχηματισμένη καμάρα.

Αναζητήστε παπούτσια με απορροφητική εσωτερική σόλα και επάνω μέρος, κατασκευασμένα από ένα φυσικό υλικό, όπως το δέρμα ή τον καμβά. Αποφύγετε, αρχικά, τα αθλητικά, καθώς οι σόλες τους είναι συνήθως κατασκευασμένες από παχύ, άκαμπτο λάστιχο και το επάνω μέρος είναι συνήθως από χοντρό δέρμα ή καμβά, πράγμα που τα κάνει βαριά. Επιπλέον, τα μωρά δεν πρέπει να φοράνε μπότες, γιορτινά παπούτσια με γλιστερές σόλες, μοκασίνια ή οτιδήποτε με ψηλό τακούνι.

.......

Πηγή:

(http://www.yeskid.gr/kosmos-paidioy/dor ... ioy?page=2)

Μιλαει για παιδακια που μολις εχουν αρχισει να περπατανε.

Και εγω πρωτα επαιρνα ακαμπτα παπουτσια,στυλ μποτακι με καμαρα αλλα η παιδ. μου ειπε οτι αυτο εχει αλλαξει πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι κοριτσάρες!!Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια!!Είτε το πιστεύετε,είτε όχι,η ώρα είναι 12:50 και το πάμπερς μας είναι καθαρό!!Έχουμε κάνει ως τώρα 2 φορές κακά με τσίσα και 3 φορές μόνο τσίσα στο γιογιό!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Ο τρόπος: στο γιογιό με το που ξυπνάει,τον αφήνω 3-5 λεπτά και το απασχολώ με παιχνίδια αν δεν κάθεται (συνήθως κάθεται) και του λέω τσις τσις ή κακακακα... :oops::oops::lol: και κάθε μισή ώρα ή αν τον βλέπω να ζορίζεται.Ως τώρα μόνο 1 φορά έπεσα έξω και δεν έκανε τίποτα...Συνήθως με το που τον βάζω,κατουράει!Και μετά φυσικά του λέω μπράβο και χειροκρότημα!!!Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι...δεν χάνω κάτι να το προσπαθήσω...που ξέρεις,μπορεί να τα καταφέρουμε...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγιωτα διαβασα το αρθρο,ισως ειναι κατι που εχει βρεθει τωρα.τα πραγματα αλλαζουν.προσωπικα δεν το ρισκαρω γιατι δεν εχω ακουσει κανενα παιδιατρο να το υποστηριζει αυτο.

ανουλα δε το πιστευω!!τι παιιδι εχεις καλε?εγω θα τον προσπαθησω το καλοκαιρακι που ερχεται δραστικα.θα πεταξουμε τα παμπερ και ας κατουριομαστε και πανω μας το πρωτο καιρο.στο θεμα με τη διακοπη των παμπερς εχω παρει μαστερ εκει που δουλευα! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: τι διατριβη κι αυτη ε???σκατο διατριβη! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγιωτα διαβασα το αρθρο,ισως ειναι κατι που εχει βρεθει τωρα.τα πραγματα αλλαζουν.προσωπικα δεν το ρισκαρω γιατι δεν εχω ακουσει κανενα παιδιατρο να το υποστηριζει αυτο.

Κατερινακι εννοειται οτι θα κανεις αυτο που πιστευεις εσυ σωστο για το παιδι σου... ;)

Τωρα για τους παιδιατρους εχω καποιες μικροενστασεις οσον αφορα το ποσο ενημερωνονται σε καιρια ζητηματα..ακομη ας πουμε υπαρχουν παιδιατροι που προτεινουν ανθος αραβοσιτου για απογευματινο...τες πα...δε θελω να κανω τετοιες συζητησεις απο το ιντερνετ... :roll::roll::roll::roll:

Ο μικρος σου μεγαλωσε ρε συ...πολυ ομορφος ειναι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε κορίτσια!!Έχω χρόνο και υπομονή οπότε το προσπαθούμε και βλέπουμε...έτσι κι αλλιώς τη νύχτα μένει καθαρός εδώ και μήνες άρα έχουμε ελπίδες!!!Σας φιλώ,πάμε για τσις τσις!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστουμε!!!και φαντασου εκει ειναι και 2 μηνες πριν!

καλα σ'αυτο με τους παιδιατρους κι εγω δε καταλαβαινω πως γινεται να λεει ο ενας μαυρο και ο αλλος ασπρο!πρεπει να ακους και αλλες γνωμες γιατι μερικοι ειναι επικινδυνοι :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινουλα πολυ ομορφος ο γιος σου!!!!! :-o:-o:x:x:x:x:x:x:x γιατι μας τον εκριβες τοσο καιρο????φοβασαι μηπως τον παρουμε για γαμπρο!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: πραφματικα κουκλι ειναι!!!!!

Αννουλα μπραβο!!!!!!!!καλα κανεις και το προσπαθεις και εγω θελω!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρε Αννούλα, συγχαρητήρια! πραγματικά, αν το καταφέρεις θα έχεις παιδί πρωτοπόρο!

Βρε Παναγιώτα, προσπαθώ να καταλάβω τι είδος παπούτσι υποστηρίζει αυτό το άρθρο, βοήθησέ με... λέει απορροφητική εσωτερική σόλα, τι σόλα όμως δηλαδή; από ότι καταλαβαίνω εννοεί να μην είναι αθλητικά τουλάχιστον που είναι τόσο άκαμπτα, οκ συμφωνώ κι εγώ για αρχή γιατί πρέπει να μάθουν να "λυγίζουν" και το πατουσάκι τους όταν περπατάνε, τα μη αθλητικά παπούτσια όμως δεν έχουν έυκαμπτη σόλα ούτως ή άλλως; ή μήπως υποστηρίζει ότι δεν χρειάζεται να είναι ανατομικά αρκεί να είναι μαλακά, όπως π.χ. τα παπουτσάκια που έχει στα zara και στα h&m;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες.

Δεν μπορω να πω πολλα γιατι ο μικρος ειναι στο πατομα και απασχολιτε με κατι παιχνιδακια.

Ειναι μπουκομενος φουλ και η μιξα παει σινεφο δεν προλαβενω να τον σκουπιζω, το ματακι του δακριζει σινεχια και το προι μου εκανε και λιγα δεκατα...Αλλα το χιροτερο ειναι πως θελει σινεχια αγγαλια και το βραδι να φανταστιτε τον κοιμισα πανο στο στερνο μου αλλα και εγω μισοξαπλομενη στο κρεβατι, μολις εκανα να τον αφισω ξιπνουσε και εκλαιγε σαν τρελος :?:?

Η Φλωρα ειναι καλα, παει και σχολειο απλα παρακολουθουμε την σπλινα της και θα κανουμε αιματολογικες καθε Δευτερα για να δουμε που κιμενοντε καπιοι δικτες που θελει να παρακολουθει ο παιδιατρος.

Ουφφφφ τον εβαλα για υπνο αντε να δουμε θα κοιμηθει η θα εχουμε τα βραδινα :roll:

Αννα διαβασα καλαααα???? 8 μηνον θελεις να τον εκπαιδεφσεις στο γιογιο??? Νομιζω πως βιαζεσε λιγακι ρε σι...Το θεμα δεν ειναι αν θα τα καταφερει η οχι αλλα αν εχει την οριμοτιτα να καταλαβει αυτο που γινετε...Εγω παντος καπια στιγμη που ειχα αρχισει να δισανασχετω με την Φλωρα γιατι δεν ελεγε να τα κοψει με τπτ ο παιδιατρος με μαλοσε και μου ειπε οτι πρην τα 2 χρονια δεν βαζουμε ποτε ενα μωρο σε αυτην την διαδικασια, τον λογο δεν τον θιμαμε αλλα ειχε να κανει με τον ψυχιζμο του μωρου..Τες πα μακαρι να τα καταφερετε και να αποδιχτει πως γινετε απο τοσο νορις...

Κατερινα επιτελους βρε βλεπουμε και τον Γιαννακη σου, πολυ καλος ειναι φτου, φτου. Σου μιαζει νομιζω εε??

Ααααα παω να βαλω στην Φλωρα να φαει γιατι διαμαρτιρετε και μαλον θα της κανω παρεα γιατι και το δικο μου στομαχι διαμαρτιρετε επισις :lol::lol::lol::lol:

Τα λεμε αργοτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γειααααα!!!!

η απουσα επεστρεψε!!!!

περαστικουλια στα αρωστουλια!!!

μαριετακι πως παει με την δουλεια πως εισαι??

τωρα θα με συνχωρεσετε που δεν θα τα διαβασω ολα,θα δω τα νεακια σας τα τελευταια!!!

αννιω μπραβο βρε αν και δεν νομιζω πως θα κρατιεται για τα τσισακια του και θα περιμενει να το πας να κατουρισει!!!ειναι μικρο ακομα δεν καταλαβαινει!!!παλι ομως αν τα καταφερεις συνχαρητηρια και καλο κουραγιο!!!αλωστε ο ακης παντα ηταν μπροστα!!!

τα νεα μας ειναι καλα τα ιδια!!!εχουν φουσκωσει τα δυο κατω δοντακια ελπιζω συντομα να αποκτησουμε δοντι ελεος πια φαφουτιασαμε!!!

απο υπνο τα ιδια μια ετσι μια αλλιως!!!

επισης προσπαθει να σταθει μονη της αφηνει τα χερια της και για κλασματα δευτερολεπτου στεκεται και μετα παρτην κατω!!!

τρωμε και κρεατακι πλεον!!!και οσο μπορω δινω το κολοκυθι πατατα και καροτο μικρα κομματακια να συνηθισει!!!

λεω να παω να κουρευτω να τα κανω πολυ κοντα μαλλον σημερα η αυριο!!!

σας φιλω οοοολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάρες!!!

Κατερινάκι,φτου φτου ο Γιαννάκης είναι σκέτη γλύκα!!!! :D Επιτέλους τον είδαμε!!

Καλώς την Ρεββέκα μας!!Όλα καλά?!Άντε σε λίγο θα βγάλετε κι εσείς δοντάκια!Εκεί να δεις πλάκα,θα βάζει τα χεράκια στο στόμα και θα αναρωτιέται τι είναι αυτά! :lol:

Αχ κορίτσια είμαι κομμάτια....Αλλά άξιζε τον κόπο!Ο μικρός δεν κατουρήθηκε ούτε μια φορά!!Βέβαια κάθε μισή ώρα ήμασταν στο γιογιό και η μέση μου με πεθαίνει αλλά χαλάλι!!Και νομίζω ότι έπιασε το νόημα..με το που τον έβαζα κατουρούσε!Και κάποια στιγμή που έτρωγε γιαουρτάκι τον είδα ανήσυχο,τον έβαλα στο γιογιό,κατούρησε και ηρέμησε!Θα δούμε και αύριο...Από μεθαύριο θα το κάνω κάθε μία ώρα να δούμε...Ελπίζω να τα καταφέρουμε!

Παρεμπιπτόντως....που είστε χαμένες όλες????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια μου!

Τι κάνετε; Εμείς είμαστε σχετικλα καλά.

Η Σοφουλα δηλαδή καλά είναι (ευτυχώς) Εγώ δεν είμαι και τόσο καλά.

Εχω μπούκωμα και ερεθισμένο λαιμό. Δουλειά φουλ εντομεταξύ και δυστυχώς αυτό με κουράζει και δεν μ' αφήνει να αναρώσω.

Σήμερα κορίτσια στο Κορωπί βγήκα για να πάω στο ΟΤΕSHOP (δεν μας έχουν κάνει ακόμα την μεταφορά και την εγκατάσταση του τηλεφωνικού κέντρου) και απέναντι από αυτό είχε ΟRCHESTRA και από χτες το απόγευμα είχα βάλει στο αμάξι μερικά δωράκια από την βάφτιση που θέλαν άλλαγμα και πετάχτηκα και τα άλλαξα! Μετά παρακάτω είχε migato κατάστημα με παπούτσια κι επειδή κρύωνα με τα πέδιλα μπήκα και αγόρασα κάτι ωραία παπουτσάκια κλειστά.

Μια χαρά με βλέπω να περνάω στο Κορωπί! Έχει ωραία αγορά!

Ά! Δεν σας είπα. Εχτές πήγαμε και την Σοφούλα για κουρεμα! Με τα χίλια ζόρια την κουρέψαμε λιγουλάκι. Της διορθώσαμε τις ουρές δηλαδή μην φανταστείτε την τρομερή αλλαγή.

Αννούλα χαρας τα κουράγια σου με το γιογιο κοπέλα μου μπράβο σου!

Καλώς το Ρεββεκάκι! Είσαι καλά κοριτσάκι; Πας για κοντό;;; Κι εμένα έτσι μου την βάρεσαι μια μέρα και από πολύ μακρύ που είχα το έφτασα στο αυτί και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου!

Σας ευχαριστούμε και πάλι για τα καλά σας λόγια από τις φώτο!

Κατερινάκι ο Γιαννάκης σου είναι για ζούληγμα! Φτου φτου ανθρωπάκι μου μεγάλωσες!

Ευάκι κρύωσε ο μικρός σου μωρέ; Περαστικούλια να είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανουλια μου τι κανετε???ενα θα σας πω 5 :!::!::!::!::!::!::!::!::!::!: πλυντηρια εβαλα σημερα...να δουμε ποιος θα τα σιδερωσει μετα...

για να δουμε τι θυμαμαι..

αννουλα μου χιλια μπραβο συγχαρητηριαααααα :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: χαρας στην υπομονη και στο κουραγιο σου και μπραβο και στον μπεμπη που μολις τα καταφερει μαλλον θα παψει να ειναι μπεμπης...

κατερινακι τωρα καταλαβα γιατι δεν μας εβαζες φωτο για να μην στον ματιασουμε εεε???κουκλι ειναι φτου φτου στο παιδακι μας...

ρεββεκακι μου καλα εισαι??μπορει αμα βγουν και τα δοντακια να ηρεμησει και με τον βραδυνο υπνο..και αφου αρχισε να στεκεται σε κανα δυο αντε τρεις το πολυ βδομαδες παει εφυγε και αυτη θα αρχισεις να την κυνηγας και εσυ... ;););)

ευακι εσυ κοπελα μου ποτε δεν θα ηρεμησεις την κοβω την δουλεια..παει να συνελθει ο ενας πεφτει ο αλλος..υπομονη μωρε και μπαινει και χειμωνας... :?:?:?

μαριεττακι που εισαι???

παναγιωτα και κοριτσια κατι τετοιο δηλ?? http://www.mybabycenter.eu/index.php?ta ... t_id=31050 η αυτα?? http://www.mybabycenter.eu/index.php?ta ... t_id=30287

ποια απο τα δυο?και εγω εχω ακουσει πως οταν ειναι στο σπιτι καλυτερα να περπατει χωρις παπουτσια ειναι σωστο αυτο?εγω τον εχω χωρια παπουτσια γιατι νοιωθει μεγαλυτερη ασφαλεια και πιο σταθερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες..

Ρεββεκα καλος ηρθες, ελπιζω να εισαι καλα και να σε βλεπουμε πιο σιχνα τωρα...

Αννουλα χαρα στο κουραγιο σου βρε παιδι μου, αλλα και ο μικρος το επιασε το νοημα μου φενετε :ymapplause::ymapplause:

Εγω σημερα του εφτιαξα δικη μου κρεμουλα με βρομη και ψιτη κολοκιθα με μηλο, μια χαρα το εφαγε και λεω να του ξαναφτιαξω και αυριο..

Πηγαμε και για ψωνια στο Λητο για ασφαλιες και τετια διαφορα και του ψωνισα μερικα ρουχαλακια και ενα ζεβγαρι παπουτσια. Τα παπουτσια ειναι Geox και μου αρεσαν παρα πολυ, απο μεσα ειναι μαλακα με πολυ καλη σολα...Ο δικος μου εχει ποδαρουκλα μεγαλη 20 νουμερο του πιρα, ειχε εκει μια πατουσα (μεζουρα) που μπορουσες να βαλεις το ποδαρακι επανο για να δεις τι νουμερο να παρεις. Κανονικα ολα τα μαγαζια με παιδικα παπουτσακια θα επρεπε να εχουν τετια νομιζω...

Παντος γενικα εχουν ακριβα ρουχα εκει και δεν σινφερει γιαυτο αυριο λεω να παω στα H&M η σε κανενα ZARA για να ψωνιστουμε καταλιλα τωρα που κρυωσε ο καιρος..

Αναστασια με για τα καινουρια παπουτσακια, καλοφορετα και περαστικα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη και μενα μαρεσουν τα geox αλλα ειναι οντως ακριβα...το πολυ πολυ να παρω ενα καλο ζευγαρι και μετα κατι πιο συμβατικο...αχ τα νευρα μου...και δεν μπορω να περιμενω και μεχρι τον φεβρουαριο μπας και βρω τιποτα πιο φθηνο..γιατι δεν εχουμε καθολου κλειστα παπουτσια οποτε οτι κανω τωρα... :cry::cry::cry::cry:

νατασσακι ειδες με τουτα και με κεινα ξεχασα να σε σχολιασω εσενα...(οχι που θα σε αφηνα :lol::lol::lol::lol::lol: )καλα περνας εσυ στην δουλεια εε??? ;););) με γεια τα παπα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας!!

εκανα μια ωρα να διαβασω!! τωρα πια το λεω κι εγω!!

Αννα μαγκια σου με το γιογιο κι ελπιζω να τα καταφερετε!!! μετα ελα για εκπαιδευση και στον Ηλια!!

Κατερινακι ο Γιαννης σου μοιαζει!! επιτελους τον ειδαμε!!ειναι γλυκας!!!(αν και τωρα που το γραφω,μου λειπει η παλια φωτογραφια του!!φαντασου σε ειδα σε ενα αλλο θεμα κι επειδη η φωτο ηταν καινουρια δεν ημουν σιγουρη αν υπαρχει κι αλλος μπεμπακος στο φορουμ :lol::lol: )..

Ευη περαστικα στον Τριανταφυλλενιο!!

Νατασσα τον βλεπω τον μισθο να φευγει στο Κορωπι!!πες τους να μη στον καταθετουν,αλλα να στα δινουν απευθειας στο χερι...πού να τρεχεις σε ATM μετα την δουλεια!! :lol::lol::lol:

Μαρακι ο Μανωλακης το εχουμε πει οτι ειναι ολα τα λεφτα!! απο διαβασμα πώς παει; :lol::lol:

Ρεβεκκακι μας ελειψες!! καλη επανοδο!!Λυδιακι κανε λιγο υπομονη...και σε λιγο θα δειχνεις σε ολους τα δοντακια σου και θα τρεμουν!!!

Παναγιωτα τι κανετε εσεις;

Ελενη εχεις δικιο με την προσαρμογη των μωρων μας,αν και σημερα που ηταν η μητερα μου ολη μερα με το μωρο γιατι η κοπελα εδινε καποιες εξετασεις,ο μικρος εφαγε ολα του τα γευματα,επαιζε γελαγε κοιμηθηκε..ξανακοιμηθηκε και γενικως ηταν μια χαρα...αυριο να δουμε πώς θα ειναι με την νταντα του παλι!!

η μητερα μου παλι μου εδινε συγχαρητηρια για το ποσο καλα εχω μεγαλωσει το παιδακι μου κι οτι εχει καλη σειρα και ειναι κι απο μονο του καλο παιδακι!!!ντρεπομαι,αλλα νιωθω και περηφανη!!εμ!!τοσους μηνες μονη μου,ειναι το καλυτερο κοπλιμεντο και να το ακους και απο την μητερα σου!! :oops::oops:

κοριτσια θελω παρα πολυ να βρεθουμε παλι!!απλα να ενημερωνομαστε απο την ΕΜΥ για το ποτε θα εχει μπουρινια,καλα το λετε!!

γαμωτο εχει μυξες και τωρα του εβαλα ορο κι εχει και πολλα σαλια και σημερα εσκασε μυτη και το πεμπτο μας δοντακι.ισως για αυτο να ειχε γκρινια προχθες με την κοπελα..ηταν το προεορτια και το ελεγε οτι μαλλον εδειχνε να ποναει...

γαμωτο κλαιει...φευγω κορες και τα λεμε απο αυριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριεττα μου λειπειιιιιιιιιιιςςςςς...... :cry::cry::cry::cry::cry: καλα κανεις ρε και εισαι περηφανη...πλακα κανεις???και ετσι πρεπει να εισαι...τωρα που ειπες για δοντια βγηκε και εμας το τριτο και ακολουθει και τεταρτο... :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:8-}8-}8-}

καληνυχτα κοριτσαρα καλη ξεκουραση...

ευακι πολυ ωραια τα παπουτσακια σας...αχ μεγαλωνουν τα αντρακια μας...

μου φαινεται θα την κανω και εγω...δεν αντεχω αλλο

καληνυχτα κοριτσια ηρεμη και υσηχη να ειναι και αυτη η βραδυα... :-*:-*:-*:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ο δικος μου εχει πολυ πριζμενα ουλα αλλα δεν εχουμε βγαλει καινουριο δοντακι ακομι, λετε γιαυτο να με ταλεπορει τελεφτεα στον υπνο??

Αφιστε που ολο λεω πως θα τον παω στο δοματιο του αλλα ολο καπια δικεολογια βρισκω για να το αναβαλω :?:? Μου φενετε πως δεν θελω να τον αποχοριστω κοριτσια :cry:

Τρελενομε οταν ξιπναω την νυχτα και βλεπω ενα ποδαρακι να κρεμετε εξω απο το καγγελο η οταν ξιπναει το προι και με φοναζει για να του δοσω λιγη σιμασια και οταν καταλαβει πως δεν κοιμαμε κανει τοσες χαρες το πουλακι μου :x:x:x:x:x

Μαριεττα σε φανταζομε να κορδονεσε απο περηφανια εεεεε??? Ειναι οντος σιμαντικο να σου λεει καπιος μπραβω,ιδικα αν η γνομη αυτου του καπιου μετραει πολυ για σενα....

Τα καταφερες βρε θυριο, ο Ηλιας φενετε πραγματικα να ειναι ενα πολυ καλο παιδακι... :ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
    • Ειναι λογικο να υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα. Ολοι αισθανομαστε καπως οταν ανακαλυπτουμε οτι υπαρχει καποιο θεμα. Προσωπικα περασα δυσκολα αλλα το πιο σημαντικο ηταν να στηριξω τον συζυγο ωστε να μην νιωσει ουτε στιγμη ασχημα. Ολοι θελουν τον χρονο τους. Τωρα για τις θεραπειες θα συμφωνησω με την κοπελα παραπανω που σου εγραψε να δωσεις το τριμηνο να δειτε πως θα παει αλλα παραλληλα μπορεις να δεις τα χαρτια που χρειαζεται να συγκεντρωσεις για να περασεις απο επιτροπη εξωσωματικης γιατι θα χασεις κι εκει αρκετο χρονο αν χρειαστει τελικα να το κανεις. Εμεις καταφυγαμε σε αυτην την επιλογη γιατι η αληθεια ειναι οτι ειδαμε μια μικρη βελτιωση με τη θεραπεια αλλα οχι κατι θεαματικο ωστε να μας δινει σοβαρες πιθανοτητες να συλλαβω κανονικα. Βεβαια ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε ποτε δεν ξερεις. Παντως οπως γραφτηκε με την εξωσωματικη παρακαμπτονται αυτες οι δυσκολιες με το σπερμα οποτε στο τελος θα πανε ολα καλα και θα πετυχετε τον στοχο σας. Ευχομαι κοριτσι μου το καλυτερο να εχετε δυναμη και να αποκτησετε το θαυματακι σας!
    • Εχω παρει εγω, σιγουρα χρειαζεται για μεγαλες αποστασεις , τωρα αν εισαι κοντα στο μαιευτηριο δεν εγινε και κατι λογικα θα βαλεις τη ζωνη και θα εισαι οκ...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...