Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια χειμώνα 2010+σποράκι Νο5/Working-mums-σε-κατάσταση-π


Recommended Posts

Kατερινάκι πιστεύω ότι επειδή είναι πολύ κοντά η μία γέννα με την άλλην θα γεννήσεις πολύ εύκολα και γρήγορα. Μην τα σκεφτεσαι από τωρα και μην προκαταβάλεις τον εαυτό σου ότι σονι και καλά θα ταλαιπωρηθείς. Η ψυχολογία παίζει μεγάλο ρόλο. Πρέπει να πας με την σκέψη ότι θα γεννήσεις εύκολα και να δεις πως θα το πετύχεις!

Καλώς την Αννούλα! Βρε τι μπουλούκος είναι αυτός!!!!

Κι εμείς αύριο έχουμε εμβόλιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια γεια σας!!

τι εγινε χειμωνιασε και χουχουλιαζετε με τα αντρακια σας;καλα κανετε!!αντε να εχουμε πολλα σπορακια απο δω και περα...

Ευη βαριεμαι να το διαβασω το κειμενο.. :oops::oops: θα το κανω ομως αυριο...

Αννα καλα μπουσουληματα και μη τον πιασατε τον Ακη!! κι εγω θελω να παμε ΙΚΕΑ..και για βολτα και για τα απαραιτητα για την ασφαλεια του μπεμπη..μαλλον Παρασκευη θα την κανουμε την βολτα μας προς τα εκει...

Νατασσακι λιγη υπομονη ακομα με την μετακομιση..δε λεει να καψεις κι αλλα κυτταρα..τα χρειαζεσαι για την οικογενεια σου!!

Ρεβεκκα τι εγινε με τις εξετασεις σου;

Κατερινα μην σκεφτεσαι απο τωρα τον τοκετο!!ημαρτον κοριτσακι μου,μη το κανεις στον εαυτο σου αυτο το πραγμα...οταν θα ερθει η ωρα με το καλο,τοτε θα αντιμετωπισεις τα παντα με θαρρος και δυναμη...κατσε απολαυσε την εγκυμοσυνη σου και το παιδακι σου και τις πιτσες του αντρουλη σου κι εχεις καιρο για τα υπολοιπα..

εγω σημερα εκανα μανικιουρ-πεντικιουρ..ηρθε κοπελα στο σπιτι και αλλαξαν τα νυχια μου εμφανιση..ειχα να τα βαψω απο τοτε που εμεινα εγκυος :oops::oops: ηρθε κι η μαμα μου να μας δει,το απογευμα ηρθε κι η αλλη γιαγια,μετα πηγαμε στον αδελφο μου και ηρθε κι η αδελφη μου με τα παιδακια τους και ημασταν ολοι μια ωραια ατμοσφαιρα...αυριο θα παω τον μικρο στην γιατρο γιατι το δαχτυλακι του δεν εχει γινει καλα κι ειναι ακομα πρησμενο..ουτε η fucidine δε το βοηθαει,ουτε η fucicort..γαμωτο τι σκατα εχει παλι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερινάκι μου άκου τι θα κανεις για να βάλεις εικόνες και βιντεάκι εδώ.

Λοιπον δεν θα γράψεις στην γρήγορη απάντηση που κάνουμε συνήθως αλλά θα πατήσεις κάτω αριστερά στο τέλος της σελίδας (εφόσον έχεις διαβάσει δηλαδή και την τελευταία δημοσιευση παραβλέπεις το κενό που γράφουμε και κοιτάς αριστερά κατω) την λέξη απάντηση που αναγράφεται (κάτω απ' το προηγούμενη - την είδες;;)

Εφόσον πατήσεις εκεί κάτω από το άσπρο περιθώριο που σου εμφανίζει για μηνυμα έχει ένα μπλε περιθώριο που γράφει επιλογες και προσθήκη συνημμένου. Πατάς λοιπόν προσθήκη συνημμένου και ακριβώς από κάτω σου εμφανίζει ένα λευκο κενό και δίπλα την λέξη αναζήτηση. Την πατάς την λέξη αναζήτηση και σου εμφανίζει τα αρχεία σου. Επιλέγεις το αρχείο σου (εικόνα ή βίντεο) κάνοντας διπλό κλικ πάνω του και σε παει πάλι εκεί που ήσουν πριν πατήσεις αναζήτηση μόνο που τώρα στο λευκό κενό έχει την "διαδρομή" του επιλεγμένου σου αρχείου.

Πατάς προσθήκη αρχειου που βρίσκεται δίπλα από την λέξη αναζήτηση και περιμένεις λίγο. Ή θα στο περάσει και θα φανούν κάτι γράματα δεξια έξω απο το άσπρο περιθώριο που γράφουμε ή που θα σου γράψει πάνω πάνω στην αρχ'ή της οθόνης για ποιο λόγο δεν μπορεί να στο επισυνάψει (αν σου κάνει κάτι τέτοιο πέστο μου να δούμε τι θα κάνουμε).

Αν στο περάσει πατάς υποβολή και θα εμφανιστεί στην κουβεντούλα μας.

Αντε να σε δω! Για κάνε μια προσπάθεια. Βάλε εικόνα και μετά προσπάθησε και το βίντεο.

Νατασσα!! τα θυμασαι ολα απ'εξω ή τα εγραφες καθως εκανες προχειρη εφαρμογη;θα τρελλαθω!!και μετα λες οτι εχεις καψει τα εγκεφαλικα σου κυτταρα!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Αχ χαλάσατε, να μην είναι καμιά σας εδώ τέτοια ώρα;;; μόνη μου θα τα λέω από εδώ και πέρα;;; :lol::lol:

Κατερινάκι φαντάζομαι το άγχος σου, έτσι όπως τα περιέγραφες θυμήθηκα κι εγώ τα δικά μου. Θυμήσου όμως τη στιγμή που είδες τον Γιαννάκη σου, μετά δεν είπες ότι άξιζε και τα ξέχασες όλα; οκ ίσως όχι ακριβώς μετά, μετά από 4-5 μέρες ;) ! Κι εγώ θυμάμαι τις πρώτες μέρες όταν με ρωτούσανε έλεγα δεν το ξαναπερνάω πάλι αυτό, αργότερα όμως έλεγα ναιαιαιαι!

Μαριέττα πολύ χαίρομαι που όλα πάνε καλά με την κοπέλα! θα είναι μια χαρά ο μικρούλης, θα δεις! ευτυχώς που βρήκαμε γνωστές γυναίκες για τα παιδάκια μας, είμαστε τυχερές σε αυτό τουλάχιστον. Πλέον δεν νιώθω άσχημα που την αφήνω γιατί ξέρω ότι ειναι σε καλά χέρια. Απλά μου λείπει πολύυυυυ! όπως μου λείπει και αυτός ο ελάχιστος χρόνος που είχα για τον εαυτό μου, τώρα έχει σχεδόν μηδενιστεί.

Ολες βλέπω θέλουμε να πάμε ΙΚΕΑ ε; μήπως να πίναμε εκεί τον καφέ;;;

Η Ειρήνη μου που χάθηκε;;;;;

Ρεββέκα μια χαρά είναι η Λυδία σου, μπράβο! συμβουλές για το φαγητό σου έδωσαν ήδη τα κορίτσια. Σχετικά με το κρέας εγώ της κάνω 3 μέρες μοσχάρι 3 μέρες κοτόπουλο εναλλάξ. Δεν μπορώ να της μαγειρεύω κάθε μέρα.

Αναστασία όλα τέλεια θα είναι στη βάπτιση είμαι σίγουρη, εσύ απλά κοίτα να το απολαύσεις!

Αχ δεν θυμάμαι τα υπόλοιπα να σχολιάσω.. συγνώμη! :oops: ! Εχω τόση πολύ δουλειά στο γραφείο, όλη μέρα πάλι νούμερα, υπολογισμοί, συμφωνίες... γυρνάω σπίτι βρε κορίτσια με ένα κεφάλι καζάνι και νιώθω απίστευτες τύψεις που δεν έχω το ίδιο κουράγιο με πριν να παίξω με την Αφροδίτη... Εννοείται φυσικά ότι παίζουμε, αλλά η κούραση δεν με αφήνει να την ευχαριστηθώ όσο χρειάζομαι.

Πάω για υπνο γιατί αύριο θα είναι μια δύσκολη μέρα με τις απεργίες, με βλέπω να κάνω ένα δύωρο μέχρι να φτάσω στο γραφείο. Πολλά φιλάκια σε όλες, μου λείπετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι κι εγω χαιρομαι για την Αφροδιτουλα που ειναι σε καλα χερια!!

οσο για εμας,θα μαθουμε να ζουμε με αυτο...δε μπορουμε να κανουμε διαφορετικα... :roll::roll:

υπομονη αυριο,ολοι θα αργησουν στις δουλειες τους,οποτε παρε καφε μαζι σου,βαλε το ραδιο και απολαυσε την κινηση..με αυτοκινητο δε πας;

φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Αχ δρόσισε τώρα που θα βαπτίσω τον γιο μου και η εκκλησία είναι μικρή και δεν χωράει καθόλου κόσμο!!! Πάλι καλά το μαγαζί είναι κλειστό και δεν θα φάμε καμία βρόχα...αχ το έχω πάθει αυτό και είχαμε γίνει όλοι σκατά και απόσκατα...το πέδιλο μέσα στην λάσπη και κάτω από μια τέντα 60 άτομα, το φαγητό να έχει γίνει σούπα από την βροχή, οι φίλοι του γαμπρού άναψαν καπνογόνα και η ιδιοκτήτρια έκλεισε την μουσική και έπεσε το μπινελίκι του αιώνα...τι γάμος και αυτός!!! :?:?:shock::shock:

Σήμερα εμείς θα πάμε mall μήπως βρεί ο Δημήτρης παντελόνι για την βάπτιση γιατί αυτό που είχαμε υπολογίσει έγινε μαντάρα και εγώ να ψωνίσω τίποτα γιατί δεν έχω τιποτα.

Αχ κορίτσια ο πατέρας μου το έχει χάσει εντελώς με τον Νώντα. Θέλει συνέχεια να το έχει στο σπίτι του και πιστεύει ότι εγώ δεν είμαι άξια να τον μεγαλώσω και ότι μόνο μαζί του περνάει καλά!!

Αχ τι έχω να περάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφες!!!!

οι εξετασεις οχι καλες

η φεριτινι ειναι κατω απο τα ορια!!!σιδηροπαινικη αναιμια!!τωρα περιμενω τηλ απο γιατρο να μου δωσει οδηγιες!!!αλλα αυτα δεν ειναι τιποτα μωρε ξεπερνιουντε!!!

κοριτσια για πρωινο τι δινετε στα μπεμπονια σας???

ευχαριστω για τις συμβουλες!!!

σημερα θα βαλω στην σουπα της κριθαρακι...

κοριτσια εδω τα βιολογικα προιοντα εχουν τελειες τιμες!!!με 40 λιρες δηλαδη γυρω στα 20 ευρω πηρα κολοκυθια καροτα πατατες κρεμυδια μηλα αχλαδια δασολακια μπαμιες φακες κριθαρακι και πλιγουρι,φρεσκο κρεμυδι!!οχι μεγαλες ποσοτητες αλλα δεν παυει να ειναι πολλα για 20 ευρω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφες!!!!

οι εξετασεις οχι καλες

η φεριτινι ειναι κατω απο τα ορια!!!σιδηροπαινικη αναιμια!!τωρα περιμενω τηλ απο γιατρο να μου δωσει οδηγιες!!!αλλα αυτα δεν ειναι τιποτα μωρε ξεπερνιουντε!!!

κοριτσια για πρωινο τι δινετε στα μπεμπονια σας???

ευχαριστω για τις συμβουλες!!!

σημερα θα βαλω στην σουπα της κριθαρακι...

κοριτσια εδω τα βιολογικα προιοντα εχουν τελειες τιμες!!!με 40 λιρες δηλαδη γυρω στα 20 ευρω πηρα κολοκυθια καροτα πατατες κρεμυδια μηλα αχλαδια δασολακια μπαμιες φακες κριθαρακι και πλιγουρι,φρεσκο κρεμυδι!!οχι μεγαλες ποσοτητες αλλα δεν παυει να ειναι πολλα για 20 ευρω!!!!

Ρεβεκκα βιαζομαι,αλλα ενα θα σου πω:φακες και μοσχαρι και σπανακι να τρως...η αναιμια αυτη και με τον θηλασμο σε ριχνει αρκετα για αυτο και ζαλιζεσαι...χαζο!! και να πινεις πορτοκαλαδες (να στυβεις) για να απορροφιεται ο σιδηρος...μη κανεις τωρα εξυπναδες με το κρεας...για αυτο σου πεφτουν και τα μαλλια...κατσε να τελειωσει ο θηλασμος οταν ερθει η ωρα και κανεις και διαιτες....

κοριτσια θα μπω αργοτερα...

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριετακι φακες τρωω σπανακι τρωω!!ξερω πως αποροφαει ο οργανισμος το σιδηρο τα εχω διαβασει!!!

κρεας ομως δεν τρωω δεν μπορω δεν κανω διαιτες δεν ειναι θεμα διαιτας καλε τι να χασω???

για καθαρα ψυχολογικους λογους και καποιους αλλους δεν τρωω κρεας!!!γενικα ουτε κοτοπουλο...

τωρα θα μιλησουμε με τον γιατρο να μου πει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεβέκκα πέρνεις σίδηρο και ασβέστιο? Ο γιατρός μου είχε πει ότι όσο θήλαζα καλό ήταν να πέρνω συμπληρώματα διατροφής γιατί έχω και εγώ σοβαρότατο πρόβλημα με την φεριτίνη μου (είχα 10 ενώ το φυσιλογικό είναι περίπου στο 80?) Βέβαια εγώ έχω στίγμα μεσογειακής αναιμίας και είναι αναμενόμενο..

Δυστυχώς κανένα άλλο φαγητό δεν σου προσφέρει σίδηρο όσο το μοσχάρι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεβέκκα πέρνεις σίδηρο και ασβέστιο? Ο γιατρός μου είχε πει ότι όσο θήλαζα καλό ήταν να πέρνω συμπληρώματα διατροφής γιατί έχω και εγώ σοβαρότατο πρόβλημα με την φεριτίνη μου (είχα 10 ενώ το φυσιλογικό είναι περίπου στο 80?) Βέβαια εγώ έχω στίγμα μεσογειακής αναιμίας και είναι αναμενόμενο..

Δυστυχώς κανένα άλλο φαγητό δεν σου προσφέρει σίδηρο όσο το μοσχάρι..[/quotευγενια μου

ευγενια μου και μ ενα η φεριτινι ειναι 11!!!!!

αν κανεις σωστους συνδιασμους στα φαγητα που τρωως δεν χρειαζετε μοσχαρι!!!ξερω μια κοπελα που ηταν χορτοφαγος σε ολη την εγκυμοσυνη της και μετα στο θηλασμο!!!ολα ηταν μια χαρα συνεχιζει να θηλαζει και κανει ισσοροπημενη διατροφη εκτος κρεατος!!!

εγω τρωω τα παντα σε καθημερινη βαση....νομιζω οτι φταιει η περιοδος μου,ειχααιμοραγια τρελη!!!

γενικα ανεκαθεν ειχα σιδηροπαινικη αναιμια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα μην φανταστείς ότι και εγώ είμαι φίλος με το κρέας. Τρώω ναι μεν αλλά είμαι δύσκολη στο τι θα φάω. Μόνο τα παιδάκια τσακίζω με ευχαρίστηση!!! Και κοτόπουλο στα κάρβουνα....αχ μου άνοιξε η όρεξη και την είχα και μικρή!!! :D:D

Και εγώ θέλω από εβδομάδα να πάω να κάνω εξετάσεις αίματος, να πάω στην αιματολόγο μου, να πάω σε δερματολόγο και στον γυναικολόγο μου...τίποτα δεν έχω καλε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σαν και μ ενα ευγενια ολους τους γιατρους πρεπει να γυρισω...

ακου κουφο...η γιατρος ειπε οτι δεν χρειαζετε να παρω συμπληρωμα...το σιδηρο μου ειναι 91 και ολες οι εξετασεις καλες...οτι η φεριτινι δεν κανει ζαλαδες αλλα τριχοπτωση και κουραση...

να τρωω καλα λεει φαγητα με σιδηρο...και της λεει ο τζεμ οτι ειμαι χορτοφαγος και λεει δεν πειραζει να τρωει σωστα χορτοφαγικα....

πως γουσταρω τους γιατρους που δεν δινουν αμεσως φαρμακα σκευασματα κτλ...

που ειπε να παω νευρολογο και ορλ γιατι οι ζαλαδες δεν ειναι απο αυτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλιτσες!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D τι κανετε που εισαστε?γιατι χαθηκαμε????? :(:(:(

Ρεββεκα να το ψαξεις μην το αφησεις!περαστικουλια σου πως αντεχεις χωρις κρεας βρε?εγω δεν μπορω μαρεσει πολυ!!

κοριτσια σας το πα θα αγορασω κοτες!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: θελω οταν θα τρωει αυγουλακια η μπεμπουλα μου να ειναι φρεσκα!

αληθεια απο ποτε ξεκιναμε???????

αντε ελατε να τα λεμε!!!!!!

σας φιλω!!!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.. τι διαβάζω;; Σίδερα, ασβέστια κλπ υλικά οικοδομών!! :lol:

Ρεββέκα εγώ συνεχίζω σίδηρο-ασβέστιο και παίρνω και μαγιά μπύρας.

Δε σου έδωσε εξήγηση γιατί έχεις τις ζαλάδες;;;

Έχω δυο μέρες τώρα που μου'χει σπάσει τα νεύρα το μάμι. Δε μπορώ να μπω, αργεί απίστευτα, κολλάει ... το παθαίνετε κι εσείς;;

Κατά τ' άλλα, καλά είμαστε. Προχτές βράδυ κοιμήθηκε σερί όλη νύχτα, απόψε ξύπνησε 2-3 φορές.. :shock::shock:

Σήμερα του έφτιαξα γιουβαρλάκια με κόκκινη σάλτσα και του άρεσε, έφαγε αρκετό!!

Με το αυγό δεν τον έχω βάλει σε πρόγραμμα, του 'χω δώσει 2-3 φορές μόνο. Πρέπει να αρχίσω να του δίνω πιο συστηματικά...

Από χτες έχει αρχίσει και μπουσουλάει σχεδόν κανονικά, θέλω να πω δεν σέρνεται, σηκώνεται στα γόνατα..

Και χτες το βράδυ σκαρφάλωσε στο κεφαλάρι του κρεβατιού κι αναβόσβηνε το φως!! Κάτσε παιδί μου να πιεις το γάλα σου! Τίποτα αυτός, τα φωτορυθμικά του!! :lol::lol::lol:

Κορίτσια, ευτυχώς που έχουμε τα παιδάκια μας, γερά να'ναι, και μας κάνουν να χαμογελάμε. Γιατί κατά τ΄άλλα... τι μαυρίλα είναι αυτή;;; Πως μας κατάντησαν έτσι;;; Που θα πάει αυτή η κατάσταση οεο;;;...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτελους βρεχει!!!!!!!!εστω και λιγο!!!! :ymapplause::ymapplause:[smilie=toothy2.gif][smilie=toothy2.gif][smilie=toothy2.gif][smilie=toothy2.gif][smilie=toothy2.gif] θελω χουχουλιασματα!!!!

μπραβο Ρουλακη που κοιμηθηκατε και εμενα σημερα για μεσημερη κοιμηθηκε 2,5 ωρες :o:o:o:o μαλλον επειδη εκοψε η πολυ ζεστη!!!!!!ωραιο φαγητο τα γιουβαρλακια και με σαλτσα και χωρις!!!!

που ειστε οεο?????????? :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα για συνταγες κ εξετασεις αιματος διαβαζω..δεν προλαβαινω κοριτσακια μου να τα διαβασω όοοολα ,σορυ.έκανα κι εγω εξετασεις μου βρηκε στο συκωτι πειραγμενο ενα δεικτη,θα μου πει ο γιατρος μου λεπτομερειες αυριο ή Δευτερα,Δευτερα παω κ για τεστ παπ κτλ...πρέπει να παώ κ οδοντίατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα!

Ρεββέκα, βρε μπας και είσαι έγκυος και ζαλίζεσαι;; :roll: . Κι εμένα μου αρέσουν οι γιατροί που δεν δίνουν αμέσως φάρμακα, αλλά σε μερικές περιπτώσεις καλύτερα να πάρεις ένα φαρμακάκι να συνέλθεις γρήγορα παρά να ταλαιπωρείσαι. Αλήθεια, για τη φεριτίνη υπάρχει κάποιο χάπι;

Μαιρούλα τι είναι αυτός ο δείκτης; ελπίζω να μην είναι κάτι ανησυχητικό.

Στέλλα αλήθεια θα πάρεις κότες; τι καλά! μακάρι να είχα κι εγώ αυλή ή κήπο να φύτευα και κανένα λαχανικό για το μωρό...

Ευγενία ξέχασα να σου ευχηθώ, πάντα άξια κοπέλα μου και με το καλό να βαφτίσεις και το μικρό σου αντράκι!

Μαριέττα αυτό ακριβώς έκανα, έβαλα μουσική και προσπαθούσα να αγνοήσω όλα τα σταματημένα αυτοκίνητα μπροστά μου! δεν έκανα δύωρο αλλά μιάμιση ώρα τη χρειάστηκα το πρωί.

Ρούλα κι εμένα αργεί το μάμμυ. Και πόσο συμφωνώ μαζί σου, μαυρίλα και απελπισία. Πάλι καλά που έχουμε τα μωράκια μας να μας δίνουν χαρά. Εχω φτάσει στο σημείο να σκέφτομαι σε τι κόσμο την έφερα την καημένη, τι φταίει... είναι μια εβδομάδα τώρα που έχω σαλτάρει με αυτό το θέμα, αναρωτιέμαι μήπως πρέπει να μην έχουμε ούτε φράγκο στη τράπεζα σε περίπτωση χρεοκοπίας, πλάθω διάφορα σενάρια, και γενικά μαυρίλα!

Εύη πολύ καλο το άρθρο που μας παρέθεσες, για μια φορά πήρε και κάποιος το μέρος μας και κατάλαβε τα χάλια μας. Τρελαίνομαι που δουλεύουμε σαν ζώα και μας λένε τεμπέληδες! έχουν το πρότυπο των δημοσίων υπαλλήλων και νομίζουν ότι όλοι κωλοβαράμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες...τι κανετε???ειμαι στην μαμα μου και επρεπε να ερθω εδω για να δω λιγη βροχη..τι λιγη δηλ.πολυυυυυυυυ δεν μπορουσα ουτε να αδηγησω..ειναι τελεια η βροχη και τωρα βρεχει..πολυ μαρεσει εχω ενθουσιαστει μην με παρεξηγηται.. :oops::oops::oops:

ολες εξετασεις και σε γιατρους τρυγιριζεται...γιατι βρε κοριτσια???ευχομαι ολα να πανε καλα και να ειναι ολα περαστικα....σας αφηνω να πιω καφεδακι και αν μπορεσω θα ξαναμπω..φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου,τι κάνετε???Εμείς έτσι κι έτσι...κάναμε εμβολιάκι και όλη μέρα είμαστε μέσα στην γκρίνια!!!Ανέβασε και δέκατα και κάνει πολύ ανήσυχο ύπνο..Ούτε σήμερα έφαγε καλά...Κατά τα άλλα μια χαρά,είμαστε 8700γρ. και 68,5εκ. Φουσκώσανε και τα πάνω ούλα μας και όλη μέρα μασουλάει δαχτυλάκια!Αύριο έχουμε επέτειο γάμου με τον άντρα μου!!Πήρα κρασάκι,σοκολατίτσες, σαντιγί και προβλέπεται γλυκιά βραδιά! ;))[smilie=love4.gif][smilie=love3.gif][smilie=love7.gif][smilie=love6.gif][smilie=love8.gif] Συγχωρέστε με αλλά δεν σας διάβασα....ο μικρός ξυπνάει συνέχεια...μάλλον θα τον πάρω μαζί μας στο κρεβατάκι αν συνεχίσει έτσι...Καλό βράδυ!Μάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Αννουλα μια χαρα ο Ακης μας!!!!!!!!επιτελους ποτε τελειωνουμε με τα παλιο εμβολια??????δεν τα θελω καθολου!!!!!!!ταλαιπωρουνται τα παιδακια μας!!!!!!!

Να ζησετε Αννουλα μου παντα ερωτευμενοι να εισαστε και να κανετε πολλα παιδακια!!!!!! :x:x:x:x:x:x:x κατι μου λεει οτι θα ξεκινησετε απο αποψε!!!!!!!!!! :lol::lol:[smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif] μακαρι σας το ευχομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες!!!ειμαι πολυυυ χαρουμενη!!πηγαμε και ειδαμε το σπορακι μολις!!!!καλε αυτο εχει γινει κανονικο ανθρωπακι!!!χοροπηδουσε συνεχια σα παλαβο και μας εκανε γεια με τα χερακια του!!εχει και μικροσκοπικα δαχτυλακια...αχχχχ θα τρελαθω ειμαι ξανα ερωτευμενη!αυριο εχουμε ραντεβου με παιδιατρο το πρωι για το τελευταιο μας εμβολιακι!μετα συνεχιζουμε πια στο χρονο πανω.ειμαι λιγο αγχωμενη για το τι θα μου πει για τη κινητικη του αναπτυξη..και για το οτι δε συλλαβιζει ακομα.ελπιζω ολα να ειναι καλα!δε φταιω εγω βρε κοριτσια που ανησυχω ειναι που ολα τα μωρακια εδω μιλανε μπουσουλανε και εχω θορυβηθει λιγο.μη ξαναλεω τα ιδια και αρχισεται να [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] μετα...οποτε σταματαω! :lol::lol::lol::lol:

στελλιτσα τι καλα που θα παρεις κοτουλες???????θελω κι εγω!!!αν και δε το βλεπω μακρια..με τη κριση που επικρατει καμια ωρα θα επιστρεψουμε στο χωριο να ζουμε με τα ζωακια μας και τα λαχανικακια μας!ευχομαι να ειναι καποια στιγμη εκτος αθηνας η ζωη μας,ειναι το ονειρο μου.(αρκει να μη γινει λογω κρισης)

ελενακι μου αστα να πανε με τη κινηση κι εμεις τωρα που γυρναγαμε απο το αλεξανδρας καναμε καμποση ωρα :shock::shock::shock:

ανουλα να τα χιλιασετε!!!καλα να περασετε ;););););)

ευη το διαβασα το αρθρο σου καλα που υπαρχει και καμια αντικειμενικη γνωμη!

μαιρουλα ελπιζω να ειναι ολα καλα!περιμενουμε νεα σου.

μαρια ειδες που εβρεξε????του μανωλιου του αρεσει η βροχη?

ρεββεκα μου αφου λεει ετσι η γιατρος κατι θα ξερει.δες το παντως που ωφειλονται οι ζαλαδες!δε τρως κρεας?εγω οταν ημους εγκυος στο γιαννη το πρωτο τριμηνο και μετα..δεν ηθελα να βλεπω κρεας ουτε ζωγραφιστο.μετα βεβαια μου περασε!ελα βρε ουτε λιγο πα'ι'δακι???μπορεις να αντισταθεις σε αυτο το πειρασμο.εμενα με κοιτανε μου κλεινουν το ματι και σε χρονο ντε τε εχει μεινει το κοκαλακι!τωρα που μιλαω για κοψιδια αναρωτιεμαι με τετοια κριση ποτε θα ξαναφαμε εξω και με πιανει το μαραζι :roll:

καλε ποσες φορες εγραψα σε ενα ποστ τη λεξη κριση??εχω ξεφυγει η μου φαινεται???πρεπει να κοψω μου φαινεται τις ειδησεις. :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας!!

Κατερινα και σπορακι μια αγκαλια ζεστη απο μενα!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG: μπραβο κοπελα μου!!!

Στελλιτσα αφιερωμενο εξαιρετικα:

"οταν θα παω κυρα μου στο παζαρι,θα σου αγορασω μια κοτουλα...η κοτουλα κοκοκο...το κοκορακι κικιρικικι!!!!θα σε ξυπναει καθε πρωι!!!!!!!!!!"

Ρεβεκκα κανε ο,τι σου λεει η γιατρος,αυτη ξερει καλυτερα!!!

Αννουλα προκαταβολικα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!!!! ΝΑ ΖΗΖΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΤΕ ΕΓΓΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΙΣΕΓΓΟΝΑ!!!!

Ελενη εγω δε συμμετεχω σε συζητησεις περι κρισης....αρνουμαι!! οπου και να πας,οπου και να σταθεις...μονο αυτη την λεξη ακους...δε μπορω αλλο κι επειδη θελω να αγχωνομαι με υγιη τροπο...φευγω για να μη με πιανει κριση....εθελοτυφλω το ξερω,αλλα για μενα ειναι κινηση αμυνας...δε γινεται αλλιως...α!! και τις ειδησεις τις εχω κοψει απο καιρο πια!!μονο STAR βλεπω για να γελαω και να ξεχνιεμαι...απο το ιn.gr μονο ενημερωνομαι κι αυτο τα πανω πανω...

Κοριτσια εμεις πηγαμε στην γιατρο για το δαχτυλακι του,δυστυχως πρεπει να παρει για 10 μερες αντιβιωση γαμωτο και θα την αρχισω απο αυριο...παραλληλα θα βαζω fucidine kai betadine και το καλο ειναι οτι την Δευτερα θα πρεπει να παμε σε παιδοχειρουργο μηπως χρειαστει να του ανοιξουν λιγο το δαχτυλακι για να φυγει τυχον πειον και να μην εχουμε στο μελλον τα ιδια...παρανυχιτιδα το ονομασε αυτο και θελει πολυ περιποιηση...αντε τωρα να βαζω εγω στον μπεμπη τις κρεμες και να μη βαζει τα χερια στο στομα...μονο οταν κοιμαται... το Γαμωτο ειναι που απο Τριτη γυρναω στην δουλεια και θα πρεπει η κοπελα να τα αναλαβει αυτα...

μας ζυγισε με την ευκαιρια και ειμαστε 10 κιλα και 75 εκ...στις 7/10 εχουμε το εμβολιο,απλα σημερα πηγαμε εκτακτως...και χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο που δεν ειχα παει τοσο καιρο και την παλευαμε με τις κρεμες...λες και ζω στα βουνα και δεν εχω γιατρο να δει το μωρο...ειμαι αχρηστη....μα κι αυτη η γιατρος γιατι να μη μου ελεγε τοσες μερες να της παω το παιδι να το δει;γινεται διαγνωση απο το τηλεφωνο;φοβαμαι μη παθει καμια στοματιτιδα μιας και το βαζει στο στομα το χερακι,αλλα η γιατρος λεει δεν υπαρχει περιπτωση κι η μαμα μου ειπε οτι αν ηταν θα το ειχε παθει τοσες μερες...σκατα!!!

σας αφηνω για λιγο και θα ξαναμπω!!!

φιλια προς το παρον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Κατερινάκι τι όμορφα νέα είναι αυτά!!! πω πω φαντάζομαι ότι θα τρελαθήκατε από τη χαρά σας ε; βρε με έκανες να θέλω κι εγώ να ξαναμεινω έγκυος :lol::lol: ! μπράβο χάρηκα πολύ, να δώσεις ένα χαδάκι στην κοιλίτσα σου και από εμένα!

Μαριέττα κι εγώ αρνιόμουν τέτοιες συζητήσεις, αλλά από τότε που γύρισα στη δουλειά όλοι για αυτό μιλάνε πλέον... άσε που και να θέλεις να κάνεις τον κινέζο (παρεμπιπτόντως κι εγώ star βλέπω τις τελευταίες 2-3 μέρες!) είναι αδύνατον, γιατί ακομα και αν δεν το συζητάς το νιώθεις καλά και στο πορτοφόλι σου και κάπου αλλού..... :oops: . Παρακαλάω μόνο το Θεούλη να έχουμε την υγεία μας και ευελπιστώ ότι όλα τα υπόλοιπα θα τα παλέψουμε.

Αφού σου είπε η παιδίατρος ότι δεν έχει φόβο μην ανησυχείς, ούτε και για την κοπέλα δεν φαντάζομαι να μην τα καταφέρει.

Αννα προκαταβολικά χρόνια πολλά και από εμένα!! να τα εκατοστήσετε και να έχετε υγεία και κάθε ευτυχία!

Μαράκι είδες; ζήτησες βροχή και σου ήρθε!!!

Τα δικά μου νέα είναι ότι έχω ξεπατωθεί με τη μικρή και τις δουλειές και μόλις έκατσα, και τα έχω πάρει με τον Στέλιο :evil: . Εναν απλό πονοκέφαλο είχε και ήταν να τον κλαίνε οι ρέγγες, από καναπέ σε κρεβάτι και πάλι σε καναπέ ήταν όλο το απόγευμα, τώρα πήγε να κοιμηθεί, κι εγώ ακόμα έχω να πλύνω κάτι ταψιά και να σφουγγαρίσω. Ωραία είναι η ζωή για τους άντρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μπράβο στο σποράκι!!!! Να μας βάλεις φώτο από υπέρηχο να γνωριστούμε!!! :D

Άννα να τα εκατοστήσετε, πάντα με υγεία και κάθε καλό και να χαίρεστε το μπουμπούκι σας! :)

Μαριέττα περαστικούλια του.. ελπίζω να μη χρειαστεί περαιτέρω ιστορίες...

Ελένη αυτό με τους άντρες, που σβήνουν-χάνονται με το 37,3 και μ' ενα πονοκέφαλο... γκρρρρρρ

Κι εγώ έχω μια κουζίνα χάλια.. όταν είναι ξύπνιος ο μικρός δεν τολμώ να βάλω πλυντήριο πιάτων, έρχεται και λυσσάει να πιάσει ότι φτάνει! Πιάτα, μαχαίρια, ποτήρια, ότι μπορεί!! Οπότε το αφήνω για όταν κοιμηθεί..

Εντωμεταξύ έπρεπε να ετοιμάσω κάτι για τη δουλειά και με πήρε η νύχτα... και τώρα βαριέμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι... αλλά θα τα βρω μπροστά μου το πρωί.. ουφ!

Δεν είμαι καλά ψυχολογικά, έχω επηρεαστεί πολύ μ' όλα αυτά... δεν ξέρω, νιώθω τρομερή ανασφάλεια και αβεβαιότητα και νιώθω και αδύναμη να αντιδράσω σ' όλα αυτά... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...