Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ ΘΗΛΑΣΜΟΣ


Recommended Posts

βρε κοριτσια θα τρελαθω!ειναι τοσο δυσκολα τα αλματα αναπτυξης η εμενα μου φαινινται βουνο;χθες και σημερα θηλαζουμε σχεδον ολη την ημερα!φυσικα γαλα δεν υπαρχει ουτε σταγονα αφου το εχει καταβροχθησει!στο στηθος ειναι πολυ νευρικη και οταν την αφηνω κατω τρωει ρουφοντας πολυ εντονα τα χερακια της!φυσικα την ξαναβαζω στο στηθος αλλα γαλα δεν υπαρχει!καταπινει μια δυο γουλιες την πρωτη φορα και μετα οση ωρα καθεται στο στηθος(με γκρινια εννοειται)δεν ξανα ακουω να καταπινει και την βαζω εναλαξ και στις δυο πλευρες μηπως και βρει καμια σταγονα!ειναι αλμα αναπτυξης η απλα μου κοβεται σιγα σιγα το γαλα;πανες βρεχει 4 την ημερα αρκετα μπορω να πω κακακια κανουμε κανονικα κθηλαστρο δεν χρησιμοποιω ποτε να δω ποσο γαλα εχω συμπληρωμα δεν της εχω δωσει ποτε μεχρι στιγμης!το εχει περασει καμια σας;αν μπορει ας μου απαντησει καποιος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι ντυστην καλα κ παντε καμια βολτα!!!!!

μια χαρα τα πας, απλα ηρεμησε, κλεισε τα αυτακια σου σε ολους τους ξερολες που θα βρεις κ συνεχισε την πολυ καλη δουλεια σου!

τα χερακια τα βαζει στο στομα γιατι περναει το στοματικο σταδιο που περνανε ολα τα μωρακια απο τους 2 μηνες κ μετα! ολα θα περνανα απο το στομα!

μια χαρα γαλα εχεις, απλα οταν περναει αλμα εχει πιο αυξημενες αναγκες κ προσπαθει να ρυθμισει την παραγωγη σου! σε λιγες μερες θα εισαστε μια χαρα!!! εγω δεν τον αλλαζω στηθος, τον αφηνω στο ενα για οση ωρα θελει κ αν αρχισει τη γκρινια κ δε θελει βυζι τον σηκωνω του τραγουδαω ευτυχως αποσπαται ευκολα η προσοχη του

μην αγχωνεσαι τα πας πολυ καλα! συνεχισε ετσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα αυξηθει δηλαδη το ερμο το γαλατακι ε;αχ μακαρι!το οτι γκρινιαζει οση ωρα ειναι στο στηθος φανταζομαι να το προσπερασω κ αυτο ε;το πιανει το αφηνει κλαιει το ξαναπιανει κ παει λεγοντας!βυζοθυελα!αχ σε ευχαριστω για την απαντηση!καθε μερα ολο και απο πενηντα αποριες εχω με τον θηλασμο

!ελεος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δοκιμασε να τη σηκωνεις να ρευεται κιολας! εμενα πολλες φορες γκρινιαζει κ απο αυτο

ναι καλε ολα θα της περασουν! σε λιγο καιρο, πολυ λιγο, θα θηλαζει κανενα 10λεπτο κ θα λες αυτο ηταν? :lol::lol::lol: εμενα τωρα αρχισε κα καθεται το πολυ ενα τεταρτο κ μετα με κοιταζει χαρουμενος κ μου φαινεται λιγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα κάνει κάτι τέτοια τρελά. Τόσο συχνά δε θηλάζει. Τρώει, γκρινιάζει, του ξαναδίνω στήθος, τρώει πάλι, μετά το αφήνει και κοιτάει γύρω γύρω με το χέρι στο στόμα, μετά πάλι ορμάει στο στήθος, μετά πάλι κοιτάει γύρω γύρω, μετά γκρινιάζει... Νομίζω ότι από κάποια φάση και μετά χορταίνει και θέλει κάτι να πιπιλίσει, αλλά το στήθος βγάζει γάλα και εκνευρίζεται. Του δίνω πιπίλα και την παίρνει. Με ανησυχεί λίγο μήπως αντικαθιστά το στήθος με την πιπίλα, αλλά το στήθος το παίρνει και το αφήνει συνέχεια, ενώ την πιπίλα την κρατάει. Και συνήθως όταν πεινάει, ούτε πιπίλα δέχεται, ούτε τίποτα, θέλει βυζί και μόνο βυζί!

Το χέρι στο στόμα το βάζει από δυόμιση μηνών. Είναι φάση που περνούν τα μωρά, δε σημαίνει ντε και καλά ότι πεινάει.

Πάντως κι ο δικός μου έχει μειώσει πολύ το χρόνο θηλασμού. Πού εκείνοι οι μαραθώνιοι θηλασμοί των πρώτων εβδομάδων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλο θεμα το ρεψιμο!δυσκολευομαστε κ εκει λιγακι αλλα οταν τα καταφερνουμε ειναι σαν να ρευτηκαν 5νταληκεριδες μαζι :lol::lol::lol: !πολυ ωρα γενικως δεν καθεται οταν θηλαζει εδω και καιρο και το ειχα κ αυτο ενα αγχος οτι δεν τρωει αλλα το συνηθησα και καταλαβα οτι δεν ειναι οπως στην αρχη που θελαμε αρκετη ωρα... μονο τωρα αλλα και τωρα δεν θηλαζει συνεχομενα με πολυ γκρινια και δραματα μαζι και πολυ πιπιλισμα αντι για να ρουφαει!ας αυξηθει το γαλα να την φτανει κ ας καθεται ολη μερα κ ολη νυχτα στο βυζι δεν με πειραζει!πιπιλα εμεις ουτε να την δουμε!τρωικος πολεμος εγινε κανα δυο τρεις φορες που την δοκιμασα και φυσικα μετα ημασταν απαρηγορητες για το κακο που μας βρηκε και μας την εχωσαν στο στομα! :lol::lol: !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τουίτι, κι ο δικός μου την πιπίλα ούτε να την φτύσει. Κάπου στον τρίτο μήνα περίπου, τον είδα ότι βασανιζόταν πολύ, κι έβαζε συνέχεια το χέρι στο στόμα και ήθελε συνέχεια κάτι να πιπιλά. Οπότε λέω στον άντρα μου "δεν του δίνουμε την πιπίλα να δούμε τι θα κάνει;". Και την πήρε. Τον βοήθησε πάρα μα πάρα πολύ στον ύπνο.

Κι εμένα με το ρέψιμο έχει ένα θέμα. Κάποιες φορές ρεύεται, κάποιες όχι. Όπως του κάτσει. Αλλά ρίχνει κάτι ρεψίματα ξεγυρισμένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις την παρασκευη γινομαστε 3ον μηνων και δοκιμασα πριν μια εβδομαδα να της δωσω παλι πιπιλα γιατι το ειχα προσπαθησει και νωριτερα οταν ηταν πολυ μικρη και μου ειπαν να μεγαλωσει λιγο και ξαναδοκιμασε αλλα δεν βλεπω φως στον οριζοντα!την δοκιμαζει πρωτα και παιρνει φατσα σαν να τρωει σκατ... και μετα την τρωει σαν τσιχλα και την φτυνει και προτιμαει το χερακι της και μαλιστα οχι ενα δυο δαχτυλακια αλλα ολοκληρο το βαζει και αν μπορει στριμωχνει και το αλλο αν βρει κανενα κενο στο στομα της!εχει πλακα ομως!εμ τα τρωει εμ γκρινιαζει γιατι δεν χορανε και δωστου κλαμα μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχαχαχαχα!! δεν εχουν πολυ πλακα?

ρευονται κ κλανουν πιο δυνατα κ απο εμας!

χαχαχαχαχαχα πολυ γελασα με την περιγραφη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια γεια σας και παλι!εχω και παλι μια ακομη απορια!τι προτοτυπο ε;και εκει που σας ειχα ζαλισει για το αν φτανει το γαλα και τι πρεπει να κανω και με ειχε φαει το αγχος ειδαμε επιτελους την ασπρη μερα μιας και το γαλατακι μας ηρθε στην σωστη ποσοτητα που ηθελε η μικρη! :) !ελα ομως που τωρα δεν τρωει και κλαιει απαρηγορητη οταν καθεται στο βυζι!οσο πιπιλαει ειναι καλα!οταν της ερθει το γαλα γινεται χαμος και τραβιεται και κλαιει και χτυπιεται!μετα το αρχικο μου σοκ αφου γαλα ειχα αρα δεν υπηρχε λογος να κλαιει διαπιστωσα οτι βγαζουμε δοντια!απο τον τριτο μηνα!αν και μου φαινεται νωρις αυτο μου ειπε και η παιδιατρος οτι φταιει που δεν τρωει!και εγω αναρωτιεμαι! :?: αφου χανει γευματα και ιδρωσαμε για να κατεβασουμε γαλα και να μας φτανει μηπως πρεπει να το βγαζω με το θηλαστρο για να μην μειωθει η παραγωγη και παμε παλι απο την αρχη στην γκρινια που δεν μας εφτανε η να μην κανω τιποτα;θηλαστρο εχω ενα αλλα οχι ηλεκτρικο ειναι χειρος!μηπως μου μειωσει την παραγωγη αν το βγαζω με αυτο;συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα!τι να κανω οεο!! :?:?:?:? !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...