Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Χριστουγεννων 2009!αντε γεμιζουμε σπορακια!Νο16


Recommended Posts

ωχ Γιωτου μου δεν το ηξερα αυτο...λογικο ειναι να σε αγχωνει λιγο..ολα καλα θα πανε ομως να εισαι σιγουρη!!

Νασια ελπιζω να το πεταξες το μπουκαλι..εγω στα ειπα ευγενικα αλλα ηρθε ο τυφωνας Πατριτσια κ παντα με την καλη της την κουβεντα στα ειπε ακομα πιο ''ευγενικα''.μην φοβασαι μωρο μου απλα κοψε το ξενο κ βαζε την συνεχεια στηθος.ξερει τι να κανει να εισαι σιγουρη.ειναι πολυ βαρθ το ξενο μην την μπουκωνεις με αυτο.ευχομαι να εχεις καταλαβει κ να πανε ολα καλα!!

Πατσυ μου το ξερω ειναι μ@λ@κες...καθε εμποδιο σε καλο να δεις που σιγουρα θα βρεις μια πιο μεγαλη τρυπα να μεινετε! απλα θα καθυστερησεις να φυγεις εκει ειναι το θεμα σου κ το ξερω αλλα αν ειναι για καλο λιγη υπομονη ακομα κοπελα μου!!

κωλογερμαναραδες...μας εχουν κανει την ζωη κολασξ εδω κ τοσα χρονια...

Γιωτου μου εγω παλι δεν ειμαι κολλημενη με την χωρα που ζει κ καθενας..ειμαι λιγο τσιγγανα μαλλον..οπου γης πατρης!! αλλα ας οψεται ο αντρουλης μου που πηρε αυτην την αποφαση..ευχομαι να ειναι για καλο μας...αν κ δεν το βλεπω..τα παιδακια μας δεν εχουν κανενα μελλον εδω..δεν υπαρχει παιδεια-υγεια-δημοσιο κ πολλα ακομα...κ δυστηχως ερχονται ακομα χειροτερα...ο Θεος βοηθος..

λοιπον ο Βασιλης αυτες τις μερες εχει πολυ λιγοτερες κρισεις θυμου επειδη καθομαι ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ..βαζω ενα φαγητο να γινει στα πολυ μπαμ κ μετα οοοοοοοολη μερα μαζι του.αλλο παιδι μες στην καλη χαρα ειναι..δεν θελει να κανω τιποτε αλλο...τι να κανω με αυτο το παιδι? μονο ετσι ειναι καλα οποτε ειμαστε ολοι καλα μετα αλλα δεν μπορω ουτε να πλυνω τα πιατα παραδειγμα..οταν κοιμαται δεν μπορω γιατι ξυπναει με το παραμικρο κ επισης κοιμαται πολυ λιγο μονος του μετα μονο με βυζοπιπιλα..αχ...αχ...σκατουλες...ποσο θα τραβηξει πια???

τεσπα..αντε φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 671
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας!

χθες ξεπατωθηκα.....κατεβηκα αμπελοκηπους με τον μεγαλο για να παμε στη γιατρο και πηγαμε με το μετρο γιατι δεν βρισκεις πουθενα να παρκαρεις εκει κατω.....ο γιωργος ειχε τρελαθει με το μετρο....μιλαμε δεν εβαλε γλωσσα μεσα του.....μιλαγε ακαταπαυστα......γελαγε ολος ο κοσμος στο τρενο..χαχαχα......λοιπον η γιατρος μου ειπε οτι εινα θεμα αλλεργιας.....να κοψω τη σκονη απορρυπαντικου και να περνω υγρο,να μην βαζω μαλακτικο,να του φοραω μποξερακια και οχι βρακακια,να τον πλενω με ενα ειδικο αφρολουτρο,να του βαζω μια κρεμα εκει.....ουφφφφφφφφφ.με τρελανε.......αντε τωρα να του πλυνω ολα τα ρουχα του με υγρο απορρυπαντικο......σαν μπεμπε και αυτος.......

σοφακι πως πατε απο δουλεια τωρα;;;;;

σε ευχαριστω το ιδιο θελω να ελπιζω και εγω....

νυσταζωωωωωω λεμε..... (-|(-|(-|(-|[smilie=sleepy3.gif][smilie=sleepy3.gif][smilie=sleepy3.gif][smilie=sleepy3.gif][smilie=sleepy1.gif][smilie=sleepy1.gif][smilie=sleepy1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ ολα τα ρουχα πλυσιμο ε?? γκρρρ αντε καλο κουραγιο!! τουλαχιστον δεν ειναι τιποτε σοβαρο οποτε ας ειναι.. φανταζομαι τι ελεγε το στομα του!! μαμουνια!!! ολα για αυτα ειναι καινουργια..

απο δουλεια Δοξα Τω Θεω Γιωτου μου ειμαστε αρκετα καλα μεχρι στιγμης..εχουμε ενα καλο μηνιαιο εισοδημα που μας επιτρεπει να πληρωνουμε ολους τους λογαριασμους μας πλεον μονοι μας κ να μην εξαρτιομαστε απο τριτους οπως συνεβαινε τα 3 τελευταια χρονια.δεν εχω παραπονο εκει που δεν ειχαμε καθολου τωρα νιωθουμε βασιλειαδες δεν θελουμε ουτε κ παμε για τα πολλα αρκει να μπορουμε να ζουμε αξιοπρεπως κ σε αυτην την φαση ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι. σ'ευχαριστω για το ενδιαφερον ζουζου!!

εγω ευτυχως χρησιμοποιω μονο υγρο απορρυπαντικο κ μαλακτικο βαζω σε ολους μας το οικολογικο το πλανετ η το σουπλιν το υποαλλεργικο κ ειναι ολα οκ!

που ειστε καλε ολες????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφακι χαιρομαι παρα παρα πολυ για εσας..........αυτο ειναι αλλωστε το σημαντικο να περναμε καλα οχι να ειμαστε βασιλιαδες....μπραβο σοφακι.........

οσο για το μαλακτικο την ρωτησα γι αυτα τα οικολογικα και μου ειπε ουτε αυτα....και καλα οτι ειναι σχεδον μια απο τα ιδια........

φιλακια κοριτσακι.......

ασχετο......θα πιουμε καφεδακι αυτη τη βδομαδα;;;;για να ακουω προτασεις..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

τι κανετε;;εμεις ολοι καλα περασαμε μια ιωσουλα ολοι με τη σειρα,τα παιδια ειχαν ολα βηχα και ειδικα ο μεγαλος ειχε πολυ εντονο βηχα καθε μερα ξυπνουσε στις 5 το πρωι απο το βηχα και δεν ελεγε να ξανακοιμηθει,τωρα ειναι καλυτερα ευτυχως αλλα μας εμεινε λιγο το πρωινο ξυπνημα,ξυπναμε καθε μερα για το σχολειο στις 7μιση ξυπναμε και τα σαββατοκυριακα :evil::evil: και ο μικρος να μη χασει απο τα χαραματα κι αυτος πρωτος πρωτος λες και εχει ξυπνητηρι ενα πραμα καθε μερα ακριβως 7μιση λεπτο παραπανω :o:o:D

αρχισαμε παλι και τις συνελευσεις με το συλλογο του νηποιαγωγειου για τα χριστουγεννα,ημερολογια,δωρα για τα παιδακια κτλ,ευτυχως φετος ολα τα κοριτσια ειναι συνεργασιμα και δεν θα εχουμε τα περσινα χαλια.....

Γιωτου κοντευεις,ποτε κιολας εφτασες στην 34η βδομαδα;;πως περναει ετσι ο καιρος;;ευχομαι να πανε ολα καλα με τον πλακουντα σου,και περαστικα στον Γιωργακη σου,τι λεει για τον ερχομο της αδερφουλας του;;την περιμενει;;

Σοφακι τα ιδια ο Βασιλακος;;;;μηπως θελει αδερφακι το παιδι για να παιζει;;; :!::!: αντε βαλτε μπρος!!!

Πατσυ περαστικα σου συντομα και μην σκεφτεσαι αρνητικα με τους κολογιατρους,μια απλη κολπιτιδα ειναι, ευχομαι να ξεπερασετε καθε δυσκολια και να προσαρμοστητε συντομα στη νεα σας ζωη!!!

Νασιουλα κανε το μωρο μπρελοκ και πεταξε το ξενο γαλα,να την βαζεις συνεχεια στο στηθος,πιστευω οτι δεν υπαρχει γυναικα να μην εχει γαλα απλα δεν ξερουμε να το χειριστουμε και φυσικα δεν υπαρχει γιατρος για να σε στηριξει και να σε βοηθησει ,η ζητηση αυξανει την παραγωγη απλα πραγματα συνεχεια στο βυζι........

οι υπολοιπες που εξαφανιστηκατε παλι;;ειπαμε να χειμωνιασει να μαζευτειτε αλλα μπα.......

πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σ'ευχαριστω πολυ Γιωτακο μου! :YMHUG::x

αυτο ακριβως ειναι το ζητουμενο να μπορουμε να ζουμε απλα εμεις εκει που δεν ειχαμε ΤΙΠΟΤΑ τωρα το φυσιλογικο μας κανει να αισθανομαστε βασιλικά!!! ευχομαι ολοι μας να μπορουμε να ειμαστε ετσι γιατι ερχονται ακομα πιο δυσκολες μερες γαμωτο...

Κατερινακι μου περαστικα σας μωρο μου! ξυπνητηρι ο μικρος ε? βάρβαρη ωρα εχεις δικιο αλλα τουλαχιστον εσενα σε αποζημειωνει το μεσημερι με τα τριωρακια που κοιμαται!!! εμεις πουυυυυυ τετοια τυχη!! φιλακια σε ολους σας κοπελα μου!!

καλα εχω πεθανει στα γελια..βλεπω αντ1 αυτο το καινουργιο με το σκοταδι δεν ξερω πως το λενε...εχουν πολυ πλακα τα παιδια!!

Νασιουλα μου που εισαι γλυκια λεχωνιτσα??

φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακι μου ευχαριστω κοπελα μου,τα εκοψε κι αυτα το ζουζουνι μου πανε τα τριωρακια κοιμαται στις 2 μιση με 3 παρα, το πολυ μεχρι 4 με 4 μιση πανε οι παλιες καλες μερες :o:D ,δυστηχως δεν εμοιασε σε μενα στον υπνο που μου αρεσει να χουζουρευω εμοιασε στον Αντωνη μαλλον , ο Κωστης καλα ειναι;;;χαιρετισμους και φιλακια στον Βασιλακο να δωσεις,καιρο εχουμε να μιλησουμε...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινιω φανταζω φρικη να ειστε ολοι αρρωστοι........καλα ο δημητρακης ανυπομωνει να παει σχολειο και ξυπναει καθε μερα στις 7 και 30.....χαχαχα!!!!

ο ταλιμπαν μια χαρα...περιμενει να ερθει η μπεμπα...ερχεται στην κοιλια μου της μιλαει,την φιλαει...τωρα οταν θα βγει εξω δεν ξερω τι θα κανει........ελπιζω να μην πεφτει ξυλο......καθε μερα μου...αντε μαμα βγαλε μπεμπα εξω...τι κανει εκει μεσα;;;ολο τρωει και νανι;;;;χαχαχα........ο μικρος την λεει μπουμπα...βεβαια αμφιβαλλω αν πολυκαταλαβαινει που απευθυνεται.......

φιλιαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστα να παει ευτυχως δεν ειχαν πυρετους και την περασαμε μονο με βηχα και μυξες παλι καλα,λες να βιαζεται να παει σχολειο;και οταν ερθει η ωρα να παει να μην μπορω να τον ξυπνησω;;μια αναποδια τη εχουμε οσο να πεις :lol::lol:

μεγαλος ειναι μωρε δεν νομιζω να το χτυπαει το μωρο μονο να μην βγαλει ζηλια αλλα αφου ηδη εχει μικροτερο αδερφο δεν νομιζω,ο Ιασονας μηπως παει και την πειραζει θα του φαινεται περιεργο.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα......πολυ γελιο ο δημητρακης.......

ο ιασονας θα ζηλευει παρα πολυ....μου τρελη αδυναμια......τρωει μονο απο μενα.......γενικως ειναι μαμακιας.......θα φαει φρικη σιγουρα.......αχ!!!!!!!τι εχω να περασω η κακομοιρα..... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε το μαμουνι λες και εχει ξυπνητιρι καθε μερα......σε καταλαβαινω αυτα τα μικρα μας μαμακιδες ειναι τελικα και ο δικος μου τα ιδια δεν ξεκολαει απο μενα ειμαι και συνεχεια στο σπιτι μαζι του κολληταρια εχουμε γινει κωλος και βρακι ενα πραμα,στην αρχη θα εχεις μεγαλο προβλημα καλο κουραγιο!!!υπομονη θα μεγαλωσει και θα αρχισει να καταλαβαινει με τον θηλασμο τι θα κανεις θα τα θηλαζεις και τα δυο;;;ή θα βλεπει τη μπεμπα στο βυζι και θα λεει μακρια απο τη μανα μου το βυζι ειναι μονο δικο μου;;; :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας και απο μενα..Αυτες τις μερες δεν ημουν και πολυ καλα για αυτο και δεν μπηκα..Ο Νικολακης ειναι ακομα μπουκωμενος και του κανω εισπνεομενα..

Γιωτα δεν καταλαβα ποιος απο τους δυο ειχε φαγουρα ?Τελικα τι εκανες του επλυνες ολα τα ρουχα? Η μπουμπου μια χαρα ...Αντε με το καλο..

Πατσυ μου καλα ειναι δυντατον να μην σας νοικιαζουν το σπιτι?Ευτυχως πηγαν ολα καλα με το τεστ.Υπομονη μεχρι να φυγετε..

Σοφακι ο Βασιλακης δεν σ αφηνει να κανεις τιποτα?Ετσι και ο Νικολακης ..Ολη την ωρα θελει να κανουμε κατι ...

Νασια δεν ειδα ακομη τις φωτο στην ομαδα ..Φιλια και στις δυο

Κατερινακι ωραια η φωτο στο προφιλ ...Περαστικα ελπιζω να στε καλυτερα...

Κανγκουρακι φιλια πολλα στην Κωνσταντινα σου...

Αυτα κοριτσια μου φιλια και καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινιω ασε.......θα παω πολυ ζηλια.......ελπιζω και ευχομαι να ειναι μονο της φαντασιας μου......λεμε τωρα........

ολια περαστικα σας.......λογικα με τα εισπνεομενα θα ηρεμησει.....ο ταλιμπαν γιωργος εχει την φαγουρα.....τα μισα εχω πληνει απο ρουχα.......αχ!!!!!!το σιδερωμα σκεφτομαι.....αν και να πω την αμαρτια σχεδον ολα η καλη μου η μανουλα τα κανει.........

σημερα ο ιασονος μου λεει το πρωι κακα κακα και παει τουαλετα,τρεχω και εγω απο πισω του κοιταω την πανα του και δεν ειχε κανει τιποτα.....του λεω θες να κανεις κακα;;;;και λεει ναι.....και τον εβαλα στη λεκανη και εκανε κακα......βεβαια το απογευμα τα εκανε πανω του....λετε να ξεκιναει να κανει προσπαθειες για να την βγαλει η απλως ηταν μια αναλαμπη;;;;;;

αυτα απο μας........τα λεμε κοριτσια και μην χανεστε!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

Γιωτα δεν ξερεις καμια φορα μπορει να μην ζηλευει,οταν γεννησα τον Γιωργο μου ο Νικος δεν εδειχνε καθολου ζηλια δεν τον πειραξε ποτε και η συμπεριφορα του ηταν μια χαρα και εχουν 27 μηνες διαφορα ο δικος σου ειναι και μικροτερος, βεβαια ειναι στο παιδι αλλα οσο πιο μικρα τοσο καλυτερα δεν εχουν την αισθηση της ζηλιας ακομα θα δειξει..........μακαρι να μην ζηλευει,αφου ζητησε να παει τουαλετα απο μονος του μπορει να ειναι η αρχη μην το αφηνεις προσπαθησε τον μπορει να τα κοψει σιγα σιγα,εμεις ακομα τιποτα οχι οτι το προσπαθησα κιολας αλλα νομιζω οτι δεν ειναι ετοιμος ακομα τα κανει και μετα λεει κακα και μερικες φορες δεν λεει και τιποτα κιολας...........

Ολια ευχαριστω κοριτσι μου για τα καλα σου λογια,παραστικα και στον Νικολακη,ακομα με τα εισπενομενα παιδευεσται ε;;ο δικος μου δεν τα ξαναχρειαστηκε απο τοτε με ενα σιροπακι το περασαμε ευτυχως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

μακαρι να μην ζηλευει.....θα δειξει....εχω και ενα αγχος οταν θα παω να γεννησω...δεν τον εχω αφησει ποτε μονο του......ενω ο γιωργακης ειχε και εχει τρελη αδυναμια στη μαμα μου και ηταν η καλυτερη του....

εμενα ο μικρος απο της αρχες της χρονιας μου λεει οτι εχει κανει κακα......μακαρι να την βγαλει.....ειδωμεν......

πολλα φιλια και καλη μας μερα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!

Χθες ολη μέρα έκανα δουλειές πολύ κούραση, αλλά έχω ένα καθαρό και στρωμένο σπιτάκι. Ευτυχώς την μικρή την κράτησε η μαμά μου γιατι αλλιως ούτε τα μισά δεν θα προλάβαινα.

Κατερίνα περαστικά σας τελικά κόλλησε ο ένας τον άλλο.

Ολια ακόμα ταλαιπωρείτε ο Νικολάκης σου, ελπίζω να είναι καλύτερα σήμερα.

Σοφάκι έτσι μας θέλουν συνέχεια μαζί τους. Εγώ το προηγούμενο σαββατοκύριακο είχα πάρει μια μέρα άδεια και μαζί με την 28η είμασταν 4 μέρες συνέχεια μαζί. Οταν την Δευτέρα της έλεγα αύριο θα έρθει η γιαγιά να πάτε στις κούνιες η μαμά θα πάει στην δουλειά μου έλεγε ε πείσμα "δεν θέλω, δεν θέλω".

Γιωτα μου σου άνοιξε δουλειες η παιδοδερματολόγος τουλάχιστον με το πλύσιμο να ξεμπερδέψεις και να μην έχει πάλι φαγουρα ο Γιωργάκης. Αφού ξεκίνησε ο Ιάσονας και λέει τα κακάκια νομίζω είναι σε πολύ καλό δρόμο. Η Αγγελική δεν τα λέει ακόμα και δεν την πιέζω ιδιαίτερα, δεν με βοηθάει και ο καιρός τώρα να την αφήσω χωρίς πάνα. Τα πρωινά όμως επειδή κάνει πάντα τσισάκια αφού ξυπνήσει την βάζουμε στο γιογιο και τα κάνει εκεί.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κορίτσια καλά να είστε έχετε τόσο νέα γράψει που δυστυχώς δεν προλαβαίνω να τα διαβάσω και να σχολιασω.. κατάλαβα πάντως μερικά ..

Νασια μου ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙκαι πάλι η μικρή σου!!!! Μπράβο που είχες εύκολο τοκετό .. μην ταράζεσαι με τίποτα και όλα θα πάνε καλά!!!! Είναι λίγο δύσκολα στην αρχή....

Αγαπητό Πασχαλάκι πάλι γιο???? Με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πάτσυ , φεύγεις τελικά? Να έχετ καλή διαμονή εκεί και εύχομαι όλα να σας πάνε δεξιά!!!!!! Μην ασχολείσαι με τα θέματα υγείας τόσο ... όσο ασχολείσαι όλο και κάτι βρίσκεις... Να σκέφτεσαι θετικά ότι είσαι ένας νέος άνθρωπος που έχει όλη την ζωή μπροστά του!!!!

Γιωτίνι , όταν θα έχεις γιατρό εαν τον κανονίζεις νωρίς το απόγευμα και δεν έχεις που να αφήσεις τα παιδιά θα με αίρνεις τηλέφωνο να μου τα αφήνεις στο γραφείο. Είναι στην ίδια περιοχή με τον γιατρό σου. .. Όσο για τον πλακούντα εύχομαι το καλύτερο πραγματατικά!!

Εμείς το σκ πήγαμε Τρίκαλα... ήμασταν όλο περιπέτειες.. μας έσκασε το λάστιχο ... το μωρό ανέβασε 38,5 πυρετό, πέθανε η γιαγια της φίλης μου που θα μας φιλοξενούσε στα Τρίκαλα .. αλλά ευτυχώς γυρίσαμε σόϊ... Έβαλα φώτο στην ομάδα για να δείτε τα κορίτσια.. καλέ αυτά αγαπιούνται πολύ .. να τα δείτε θα συγκινηθείτε...

Θέλετε να κανονίσουμε να πάμε στην παράσταση με τα ζουζουνια ή σε οποιαδήποτε άλλη σας ευχαρτιστεί? Η Κατερίνα μου το πρότεινε και είπαμε να σας το πούμε ..Εγώ είμαι μέσα .. αν κάποια άλλη κοπέλα ενδιαφέρεται ας δηλώσει συμμετοχη .. χαχα

Φιλιαααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φίλες μου!!!!!!!!

Κανγκουράκι μου να χαίρεσαι την Αγγελικούλα σου!!!!!!!!!! Πολύχρονη και γερή να είναι!!!!!! Και πάντα μα πάντα αυτό το γλυκό μουτράκι να είναι χαμογελαστό και χαρούμενο!!!!!! Πολλά φιλάκια να της δώσεις!!!!!!!!

Κοριτσάκια μου δεν είμαι και στα καλύτερά μου.....και με τον άντρα μου στα μαχαίρια κάθε μέρα!!!!!!! Καμία κατανόηση, κανένας σεβασμός σε αυτό που περνάω...Μου μιλάει άσχημα και φυσικά νομίζει ότι η λοχεία είναι απλά μία περίοδος για τεμπελιά, εγώ βέβαια ποτέ δεν κάθομαι....μονίμως κάτι έχω να κάνω αλλά αυτά δεν τα βλέπει ο κύριος!!!!!!! Πιστεύει ότι προσφέρει πολύ περισσότερα από μένα και θα έπρεπε να νιώθω τυχερή που έχω τέτοιον άντρα!!!!! Όλοι, ακόμα και οι δικοί μου, μου λένε ότι πρέπει να πάω στον γιατρό να πάρω χάπια για την επιλόχεια!!!!! Δηλαδή άμα είμαι χαπακωμένη και σαν φυτό όλη μέρα θα είμαι καλύτερα???????

Ξέρω γίνομαι βαρετή....όλο τα ίδια λέω, αλλά δεν έχω και πού να τα πώ......στους γονείς μου αποφεύγω να πώ τον πόνο μου γιατί στεναχωριούνται και ούτως ή άλλως η κατάσταση είναι ήδη τεταμένη ανάμεσα στον πατέρα μου και τον άντρα μου μετά τα σκηνικά που έγιναν το καλοκαίρι (που κόντεψε να πιαστούν στα χέρια και ο πατέρας μου τον έδιωξε από το σπίτι), δεν θέλω να γίνουν ακόμα χειρότερα τα πράγματα!

Χρυσουλίνι μου ωραίο το ταξίδι στα Τρίκαλα......η μία γκαντεμιά πίσω από την άλλη, το μωρό είναι καλά τώρα????.......Τα κοριτσάκια σου είναι υπέροχα, να τα χαίρεστε!!!!!

Κατερινάκι μου ξυπνητήρι ο Δημητράκης....έτσι και η Μαμία, 7μιση νταν το μάτι γαρίδα και θέλει όλοι να σηκωνόμαστε μαζί της, φωνάζει "σήκω μαμά, σήκω μπαμπά, πάμε μέσααααααα" (εννοεί το σαλόνι)!

Μπουρεκάκι μου κι εγώ πιστεύω ότι ο Ιασωνάκος θα ζηλεύει το γλυκάκι μου, ειδικά εφόσον είναι τόσο προσκολλημένος επάνω σου.....

Όλια μου τί έπαθες κορίτσι μου και δεν ήσουν καλά??????

Σοφάκι μου εδώ είμαι κορίτσι μου αλλά όχι και στα καλύτερά μου.......δυστυχώς.......ευχαριστώ για τις συμβουλές περί θηλασμού, δεν πάει και πολύ καλά αν και το προσπαθώ ακόμα! Μου έδωσε μερικές συμβουλές και η παιδίατρος προχθές που πήγαμε την μπεμπούλα....είναι πολύ υπέρ του θηλασμού αλλά όπως τόνισε και στον άντρα μου χρειάζομαι πάρα πολύ στήριξη τώρα και (όπως έγραψα και πιο πάνω) δυστυχώς δεν την έχω!!!!!!!! Αντιθέτως κάνει ότι μπορεί για να είμαι χάλια.....τουλάχιστον ασχολείται με τα παιδιά του, κάτι είναι κι αυτό.....

Πασχαλάκι μου πώς είσαι???? Ο γαμπρούλης μου?????Τον προετοιμάζετε σιγά σιγά για το αδερφάκι?????

Η Πάτσυ άραγε έφυγε??????????

Ξύπνησε το μπεμπίνι.......φεύγω......

Φιλάκια πολλά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρουλα μου γλυκια να χαιρεσαι την κορουλα σου να ειναι παντα γερη ευλογημενη κ χαρουμενη σε ολη της την ζωη!! ευχομαι να της χαρισετε κ ενα αδερφακι συντομα!!

Νασια μου λυπαμαι πολυ που περνας τοσο χαλια..η αρχη με ενα μικρο μωρο στο σπιτι που δεν εχει ουτε ωραρια ουτε τιποτα κ με ενα ακομα μικρο παιδακι ειναι πολυ δυσκολη..εσυ εχεις κ τον αντρα σου... :evil: δεν θα επρεπε να σου λεει απολυτως τιποτα...ειναι απαραδεκτο..αυτος ειναι τυχερος που ανεχεσαι ολα αυτα που λεει κατα καιρους! δειξε δυναμη για τα κοριτσακια σου μωρο μου κ προσπαθησε να μην σκεφτεσαι αρβητικα οσο μπορεις κλεισε τα αυτια σου σε ολους..ασε το σπιτι σε ακαταστασια δεν παθαινει τιποτε.εσυ να εισαι καλα πανω απ ολα..απλα ταισε τα μωρακια σου κ παιξε με την Μαμια σου φορα την μικρουλα σου σενα μαρσιπο αγκαλιας να εχεις τα χερια σου ελευθερα κ ασχολησου με την Μαμια..μην δινεις σημασια σε τιποτε αλλο.μακαρι να μπορουσα καπως να σε βοηθησω..διαβασε λιγο τον γεροντα οσο προλαβαινεις..θα σου κανει καλο το ξερεις εσυ! εμεις ειμαστε εδω να μας λες ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ σε απασχολει δεν μας ζαλιζεις ποτε να το θυμασαι.

Χρυσα μου μια χαρα ταξιδι!! ουάου!!! ευτυχως τουλαχιστον τελος καλο ολα καλα..η Βασιλικη πως ειναι τωρα? καλυτερα??

εμενα ο μικρος κοριτσια οσο περναει ο καιρος τοσο πιο πολυ θηλαζει!! γιατι να μην υπαρχουν αποσπωμενα βυζακια τελος παντων ε?? γιατι???

φιλακια σε ολες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΥΚΛΕΣ!!

Τι κανετε;

νασια μου γλυκια μου λεχωνιτσα, εισαι σε φαση που χρειαζεσαι παρα πολυ στηριξη.Σιγουρα θα ειναι παρα πολυ δυσκολα ν απρεπει να θηλαζεις συνεχεια, να φροντιζεις τη μαμια και να εχεις στο μυαλο σου και τις δουλειες του σπιτιου.Εδω ηταν δυσκολα μ'ενα παιδι..ποσο μαλλον με δυο...Θα συμφωνησω με τη Σοφια...παιξε με τη μαμια οσο μπορεις να μη νοιωθει παραμελημενη και για τη μικρη κανε ο,τι νομιζεις αρκει να εισαι εσυ πανω απ'ολα καλα(αν εισαι εσυ καλα θα ναι και το μωρο καλα).ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως ειναι ο,τι καλυτερο για τη μικρη να θηλασει αποκλειστικα, ειναι το πολυτιμοτερο δωρο...ωστοσο εαν αυτο δεν γινεται για τον α ή β λογο δε σημαινει πως πρεπει να τα βαψεις μαυρα.εσυ ξερεις τι ειναι καλυτερο για το κοριτσακι σου και πιστευω πως καθε μανουλα κανει πραγματικα το καλυτερο για το μωρακι της . Περοσπαθησε να επικεντρωθεις στο θηλασμο της μικρης οσο γινεται, τουλαχιζτον τωρα που ειναι αρχη.Δεν σου κανω την εξυπνη...ξερω ειναι πολυ δυσκολο...κι εγω απο τωρα σκεφτομαι το θηλασμο σφου ο μακης ποτε δεν ειχε κανει ενα στοιχειωδες προγραμμα και θηλαζε κυριολεκτικα οποτε ηθελε....μπορει και ανα μισαωρο ή για πολυ ωρα (π.χ 1 ωρα)...δεν μου εμενε χρονος για τιποτα αλλο και ξερω πως θα ναι δυσκολα γιατι δε θελω να "παραμελησω "και τον Μακη(γιατι γιατις δουλειες του σπιτιου χ....κα μεταξυ μας!)

Κανε υπομονη, θα στρωσει το πραγμα που θα παει!θα βρειτε τους ρυθμους σας!

Εαν ο αντρας σου συνεχιζει το ιδιο βιολι απλα αγνοησε τον!μην ερχεσαι σε αντιπαραθεση.Εγω αυτο κανω οταν ο αντρας μου ξεχναει πως ειμαι εγκυος και λεει οτι του ερθει στο κεφαλι...(διοτι διαφορετικα με τις ορμονες που ειναι στο αμην θα του το ειχα σπασει!!!χαχα)

Εδω ειμαστε για ο΄τι χρειαστει!κρατα γερα!Σε λιγο θα με μου δινεις εσυ κουραγιο που η μικρη θα χει ξεπεταχτει και γω θα εχω μολις γεννησει!

Κατα τ'αλλα κοριτσια μου εχω ξεκινησει αυστηρα διατροφη μιας και το ζαχαρο εχει ηδη χτυπησει την πορτα απο πολυ νωρις...ελπιζω μονο να αποφυγω την ινσουλινη(τουλαχιστον οχι απο τοσο νωρις...)

θα δειξει.Γιατρο εχω παλι 21/11....

Σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας......

κατερινιω να χαιρεσαι την αγγελικουλα σου......και με το καλο να της χαρησεις ενα αδελφακι......

νασια μου τι να πω βρε κοριτσακι μου....κοιτα να εισαι εσυ καλα και τα παιδακια σου και σιγα σιγα ελπιζω να φτιαξουν τα πραγματα...πρεπει να εισαι ηρεμη για σενα και κατ επεκταση για τα παιδακια σου..

χρυσουλινι φιλια στις μικρες πριγκιπησσες σου :x:x:x:-*:-*:-*:-*:-*:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

πασχαλακι ξεκινησε το ζαχαρω ε;;;;κριμα ρε γαμωτο.....ελπιζω να μην χρειαστεις απο τωρα ινσουλινη....

παντως ρε κοριτσια παιζει πολυ ρολο πως εισαι με τον αντρα σου....οταν ειχα γεννησει τον ιασονα και εχοντας το γιωργακη μολις 1 μιση ετους και οντας υπερβολικα ζωηρο παιδι...δεν αντιμετοπισα τραγικα πραγματα....ναι μεν ημουν κουρασμενη αλλα οχι αυτο που περνα η νασια μας....στεναχωριομουν για τον γιωργακη γιατι ειχα την εντυπωση οτι τον παραμελω..πραγμα που ηταν στον μυαλο μου τελικα....ειναι και οι ορμονες τις μερες εκεινες...αλλα κατ αλλα ολα ηταν ηρεμα μεσα στο σπιτι....οκ υπηρχαν νευρα απο τη δικη μου μερια αλλα καθαρα θεμα κουρασης....απο τον αντρα μου ειχα απολυτη κατανοηση...οση βεβαια μπορει να εχει ενας αντρας...πχ εκλαιγα οπως ειπα γιατι θεωρουσα οτι παραμελω τον ταλιμπαν μου και αυτο φαινοταν στον αντρα μου πολυ περιεργο και αλλοκοτο....αλλα οκ δεν μπορουν να μπουν μεσα στο μυαλο μας....

σας ζαλισα παλι....χαχαχα......απλα τα λεω ολα αυτα για να πω οτι εχοντας δυο παιδια στο σπιτι....το πιο σημαντικο για την γυναικα ειναι η στυριξη που εχει απο τον αντρα της.....οχι να κανει δουλειες αλλα ενα χαδι,μια αγκαλια....να κανει και λιγο τον μαλακα(σορυ)στα νευρα μας...

για καφε θα παμε;;;;;;;;αντε περιμενω.....

μαρακι85 λογικα θα μας διαβασεις ολα καλα με το γιατρο χθες;;;;

φιλακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλίτσες!

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές για το Αγγελικάκι μου!!!!

Χρύσα σας βγήκε ξινη η εκδρομούλα ε, πως είναι η Μαιρούλα καλύτερα? Οι φώτο τέλειες είναι πολύ γλυκιές και αγαπημένες οι μικρές σου.

Νάσια πραγματικά στεναχωριέμαι με όσα περνάς και δεν είναι η πρώτη φορά που σε κάνει να αισθάνεσαι έτσι. Δεν έχω να πω τίποτε περισσότερο απ΄οσα σου είπαν και τα κορίτσια. Εύχομαι να φτιάξουν τα πράγματα έχεις δυο μικρά κοριτσάκια που έχουν απόλυτη ανάγκη να είναι η μαμά τους καλά!

Σοφάκι μήπως δεν χορταίνει ο Μπιλάκος σου και θέλει να θηλάζει περισσότερο...

Πασχαλάκι πως τα πας να κάνεις τη διατροφή σου και όλα θα πάνε καλά.

Γιωτάκι καφεδάκι θέλεις που και πότε? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλες!!!!!

τι κανετε???????λοιπον,κανονισαμε με το χρυσουλινι να παμε στα ζουζουνια στις 20 του μηνα που θα ειμαι αθηνα.φυσικα καλως εχοντων των πραγματων!!!!!!!!!!!!!! ;) ελατε να παμε πολλες!!!!! ;)

συμπεθερουλα μου,παρε με τηλ.οποτε μπορεσεις γιατι η αναστασια μου χαλασε το κινητο που ειχα το τηλ.σου και θελω τοσες μερες να μιλησουμε αλλα δεν προλαβαινω να μπαινω και πολυ μαμμυ.... :roll:

πασχαλακι,παλι αγορακι ε????????αντε,με το καλο!!!!!!!!!

νασιακο μου,να σου ζησει η δευτερη κορουλα!!!!!!!αληθεια,πως θα την πειτε????παντως,εισαι θηριο που αντεχεις αυτη τη συμπεριφορα.....ελπιζω να τα πατε καλυτερα σιγα-σιγα με τον αντρα σου!!!! ;)

γιωτου,κοντευεις βρε?????????ελατε κι εσεις στα ζουζουνια!!!!!!!! ;)

κανγκουρακι μου,να χαιρεσαι την κοριτσαρα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!παντα υγιης κι ευτυχισμενη να ειναι!!!!!!!!!! :D και μην αγχωνεσαι θα ερθει το αδερφακι συντομα!!!!!!! ;) για τα ζουζουνια εισαι μεσα??????

σοφακι μου,τι κανεις βρε????χαθηκαμε????θηλαζετε ακομα πολυ ε??????κι εγω θηλαζω ακομα αλλα πολυ λιγο πια....οποτε το θυμηθει ή αν δει καμια διαφημισει με μωρακια που θηλαζουν.....αν θελει γαλα φρεσκο λεει μαμα,αλια!!!!!!αν θελει στηθος λεει μαμα,αλια νινι!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

ολια μου,πως εισαι??????τι ειχες βρε?????

χρυσουλνινακι μου,πολυ χαρηκα που τα ειπαμε εστω και λιγακι!!!!!!!!!θα τα πουμε και απο κοντα σε μερικες βδομαδες!!!!!!!! ;) να μου φιλησεις τη γλυκια βασουλα και την πονηρη μαιρουλα!!!!!!! :D

πατσουλινι,εισαι στα ξενα?????????????

εμεις κοριτσια,τα ιδια οπως τα ξερετε!!!!!η αναστασια μια χαρα!!!πηγαινουμε βολτιτσες συχνα και προσπαθω να μην κουραζομαι...σημερα το στομαχι μου ηταν χαλια....ουτε να σηκωθω απο τον καναπε δεν μπορουσα....τωρα ειμαι καλυτερα!!!! ;)

φιλακια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες

Ευάκι μας έχεις λείψει να μπαινεις πιο συχνά.

20 έχει την άλλη Κυριακή σωστά? Μπορώ και εγώ για τα ζουζουνια. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...