Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Χριστουγεννων 2009!αντε γεμιζουμε σπορακια!Νο16


Recommended Posts

Πωπωωωωω τί γαϊδούρα που είμαι!!!!!!!!!!!! Στεναχωρέθηκα τώρα..........Σοφάκι μου χρόνια πολλά κουκλίτσα μου!!!!!!!!!!!! Να είσαι γερή, ευτυχισμένη και χαρούμενη στην ζωή σου με τον αντρούλη σου και το γιοκαρίνι σας και σύντομα να μεγαλώσετε την οικογένειά σας!!!!!!!!! Χίλια συγνώμη που το ξέχασα.....και το αστείο είναι ότι το θυμόμουν όλες τις προηγούμενες μέρες και πάλι το ξέχασα η μουλάρα!!!!!! Η μόνη μου δικαιολογία είναι το αλτσχάιμερ εγκυμοσύνης.......

Και πάλι να είσαι πολύχρονη!!!!!!!!!!!!!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 671
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

βρε τρελες!!!!!!!!!!!!!!!!ποτε ανοιξατε το νουμερο 16?????????????????? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

λοιπον,εννοειται οτι δεν προλαβαινω να σχολιασω τιποτα.... :oops: βαφουμε το σπιτι και γινεται χαμος.....να πω μονο χρονια πολλα στο γλυκο σοφακι μας και στη συμπεθερα μου οτι ειμαι αμοργο και να με παρεις τηλ.οποτε θες!!!!!!θα προσπαθησω κι εγω!!!!!!! ;) η αναστασια μου ειναι μια χαρα και το νινι της κοιλιας μια χαρα κι αυτο.λιγο πιο μικρο το δειχνει ο υπερηχος αλλα εγινε αργα η συλληψη οπως στην αναστασια.αυχενικη εχω στα μεσα του οκτωβρη!!!!!! ;)

φιλια πολλα και θα προσπαθησω να μπαινω συχνοτερα!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες...

εμεις ειμαστε αθηνα απο χθες...

ειμαι παρα πολυ κουρασμενη...τα εχω παιξει τελειως...

σοφακι χρονια σου πολλα..αν και καθυστερημενα...

φιλια σε ολες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!!

χαθηκα λιγο το ξερω..καταρχην ευχαριστω για τις ευχες σας να ειστε καλα!!

ειχαμε διαφορα τον τελευταιο καιρο...επεσε κ ο κωστας με μια μηχανη ευτυχως δεν χτυπησε πολυ αλλα εχει παθει θλαση στο γονατο κ ποναει πολυ κ ειναι ακομα με πατεριτσες...κουτσαυλος! δεν μπορει να το λυγισει εχει γδαρσιματα παντου χαμος...

ο Βασιλης δε....τι να πω??? αυτο το παιδι σπαει το φραγμα των νευρων!!!! :lol: εχει προωρα ξεσπασματα θυμου το καλο μου..το συζητησα κ με τον ντοκ κ ειναι λεει πολυ φυσιλογικο αφου βρισκει πως το παιδι σε θεμα αναπτυξης κ αντιληψης γενικοτερα ειναι τουλαχιστον λεει 2.5 χρονων...απο την μια καμαρωνα βεβαια αλλα απο την αλλη με εχει εξοντωσει!!

εν τω μεταξυ προσπαθησα 2 μερες να κανω βραδυνο αποθηλασμο κ δεν ηταν καθολου ετοιμο το μωρο μου κ μου γυρισε μπουμερανγκ...απο εκει που ειχε φτασει να θηλαζει πρωι μεσημερι βραδυ(κ ολη την νυχτα βεβαιως βεβαιως) τωρα τον εχω ΟΟΟΟΟΟΛΗΗΗΗ μερα τσο στηθος σαν να ειναι 2 μηνων...ενιωσε κατευθειαν αποριψη κ εχει παθει τρελο κολλημα...μιλαει στο στηθος μου το παιρνει αγκαλια το φιλαει συνεχεια κ θελει απλα να με βλεπει σαν τσιτσιολινα να τα εχω εξω για να τριβεται κ να τα φιλαει....εχω βρει μεγαλο μπελα!! :shock: κ ολη την ωρα οπου κ να ειμαστε φωναζει μάνα μιμί!!! :mrgreen:

απο αναπτυξη ειμαστε 91-92 ποντους κ 14.700 πια! εχουν κοπει τα χερια μου τα ποδια μου η πλατη μου ολα!!

επαθα κ εναν τραυματισμο στον αυχενα-ωμοπλατη μου κ με εχει πεθανει εδω κ σχεδον 1.5 μηνα,μαλλον θα πρεπει να κανω φυσιοθεραπειες...

σε γενικες γραμμες αυτα ειναι τα νεα μου...δεν θα ξαναχαθω τωρα άι πρόμες!!(Νασια για σενα αυτο!!)

καλε Γιωτου δεν χρειζεται να ανοιγεις καινουργιο ποστ απο τις 90 σελιδες.μολις γινουν 100 κλειδωνουμε κ ανοιγουμε επομενο...αχ βιαστικη!!!! φιλια στο σπορακι!!

Καγκουρουλα οι φωτο ειναι τελειες! μεγαλωσαν παρα πολυ τα παιδακια μας ρε κοριτσια..απιστευτο μου φαινεται ωρες ωρες...

εν τω μεταξυ εχετε μεινει ολες εγκυουλες κ μαλλον θα αρχισω να το σκεφτομαι σιγα σιγα... :D

φιλακια κοριτσακι μου εχω γραψει ηδη μεγαλο κειμενο θα επανελθω να σχολιασω αλλη στιγμη! φιλακια πολλα πολλα πολλα πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα !!!!

Πασχαλάκι, εύχομαι τα αποτελέσματα να είναι καλά και να μην χρειαστεί να πάρεις ινσουλίνι...

Νάσια με το καλό κοπέλα μου να έρθει το νινί σας!!!!!

Γιωτού , δεν πήρα χαμπάρι ότι με πήρες.. ανέτρεξα σε παλαιότερα μηνύματα και βρήκα τον αριθμό σου. θα προσπαθήσω και εγώ να σε πάρω! Τώρα που είσαι εδώ είναι ευκαιρία να τα ξανά πούμε!!

Σοφία η φώτο στο προφίλ σου είναι τέλεια!!!

Ρε κορίτσια μέρες τώρα θέλω να ρωτήσω για την Λέμον και την Μάγδα ... έχετε νέα τους, είναι καλά???

Εμείς είμαστε μια χαρά , τα κορίτσια μου δόξα τω Θεο καλά , με την δουλειά λίγο πεσμένα τα πράγματα αλλα είμαστε αισιόδοξοι!!! Σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

χαιρομαι που ειστε καλα!

Σοφακι μου σε ειχαμε χασει και ανησυχησαμε!περαστικα στον αντρουλη σου και υπομονη με τον βυζακια σου!

εμας ευτυχως η καμπυλη βγηκε καλη , απλα οπως σας ειχα πει πρεπει να κανω διατροφη ουτως ή αλλως γιατι αυτο δεν αποκλειει να γινει στο μελλον σακχαρο.ευτυχως ομως αποφυγαμε ινσουλινη απο τοοσοοοοοοοοοο νωρις!!!!!!!!!!1

κοριτσια μου ηθελα να σας γραψω τον προβληματισμο μου για κατι που αφορα στο Μακη...αν θυμαστε σας ρωταγα πως να του κοψω τα αλεσμενα κτλ...τεσπα τοσο καιρο προσπαθουσα οχι αποτομα απλα δινοντας του καμια πατατουλα, ψωμακι, τετοια, χωρις βεβαια να δειχνει ιδιατερο ενδιαφερον....δεν εκανε καν κινηση να μασησει, απλα τα πιπιλαγε και τα παπαριαζε στο στομα του....ειπα λοιπον μια μερα στη μαμα μου που τον κραταγε το μεσημερι να του φτιαξει λιγο μανεστρουλα νοστιμη μαγειρεμενη με αλατακι κτλ....ε παιδια...απο τοτε ο χαμος....κραταγε στο στομα την τροφη και δεν την κατεβαζε....αυτο το συνεχισε για 3 μερες...του διναμε κανονικα αλεσμενα αλλα τα κραταγε στο στομα χωρις να τα καταπινει...με αποτελεσμα φυσικα να μενει νηστικος....

τωρα τις τελευταιες μερες μου δειχνει φοβερη αρνηση για τη φρουτοκρεμα....δεν τη θελει καθολου...τι να κανω βρε κοριτσια;;;απο τη στιγμη που δε μασαει για να του δωσω κατι αλλο να του φτιαχνω γαλα;;πορτοκαλαδα ειχα δοκιμασει αλλα δεν του αρεσε....

επισης εχω αποκτησει φοβια οτι θα συνεχισει να τρωει αλεσμενα μεχρι ν απαει 5 χρονων...και δε ξερω βρε κοριτσια τι να κανω, ουτε ξερω τι κανω λαθος...του δινω αλλα δε δειχνει ενδιαφερον....τι να κανω;;;;ν ΑΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΝΗΣΤΙΚΟ για να φαει κομματακια;;;φοβαμαι μηπως το παρει στραβα και σταματησει να τρωει και τα αλεσμενα που ετρωγε ως τωρα....

πραγματικα νοιωθω πολυ "αχρηστη" σε αυτο το θεμα...δεν εχω καταφερει να μαθω στο παιδι να τρωει φυσιολογικα....πειτε καμια ιδεα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

και τα τρια μου ζουζουνια με συναχακι και βηχα ειναι και κυριως ο Δημητρης πολυ μυξα με τον παλιοκαιρο μια κρυο μια ζεστη αρρωσταινουν τα παιδακια,εγω συνεχιζω και φετος στο συλλογο στο νηπιαγωγειο και αυτες τις μερες θα παμε στον αντιδημαρχο γιατι το σχολειο ακομα ειναι χωρις καθαριστρια και καθε μερα πηγαινουν δυο μαμαδες και καθαριζουν,τις αναδρομοσαμε ολες αυτη τη φορα ηθελαν δεν ηθελαν.........

Πασχαλακι μου χαιρομαι που ειχες καλα αποτελεσματα,ευχομαι να συνεχισεις ετσι,οσο για τον Μακη εγω πιστευω οτι θελει τον καιρο του ακομα μην αγχωνεσαι θα ερθει η ωρα που θα φαει κανονικα,ο δικος μου εχει πολυ καιρο που αρνηθηκε την φρουτοκρεμα του κανω βεβαια που και που αλλα οχι συνεχεια γιατι την εχει βαρεθει,μπορεις να του κανεις σιμιγδαλοκρεμα και κρεμα με κουσταρ παουντερ,οσο για τα φρουτα ασε να περασουν λιγες μερες και του ξαναδινεις αλλα οχι καθημερινα,λαχανικα αν τα πατησεις με πηρουνι δεν τα τρωει;;;πατησε τα και αφησε τον να φαει μονο του εστω και με τα χερια,αν του δωσεις μπανανα στο χερι ή λιγο αχλαδακι;;;ευχομαι να βοηθησα λιγο

Ευακο μου να μην κουραζεσαι με τις δουλειες ασε κανεναν αλλο να τα κανει κανονισε εεε!!θα σε παρω καποια στιγμη,η ζουζου καλα ειναι ;;πολλα φιλια!!!

Σοφακι υπονονη με τον βυζακια σου θα σε παρω να τα πουμε

πολλες απουσιες παλι χαθηκατε ολες....................

Νασια πως εισαι;;;εσυ εμπαινες συχνα ολα καλα;;;;

φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου σ'ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου!

Δυστυχως δεν τρωει ουτε πατημενα με το πητρουνι και φρουτακια που λες στο χερι εχω δοκιμασει...ιδιως τη μπανανα ουτε που την πλησιαζει...........

για πες γιατι ειμαι και λιγο ασχετη η σιμιγδαλοκρεμα πως φτιαχνεται με γαλα και σιμιγδαλι;;;;σε τι αναλογια;;;και η αλλη κρεμα που ειπες τι ειναι ακριβως;;;σορρυ αλλα ειμαι αστοιχειωτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πασχαλια μου γιαυτο ειμαστε εδω για να βρισκουμε λυσεις στα δυσκολα συμφωνεις;; ;) η σιμιγδαλοκρεμα που φτιαχνω εγω ειναι αυτη:

http://mikrikouzina.blogspot.com/2009/0 ... st_26.html αν θελεις βαζεις λιγοτερη ζαχαρη και βαζω μονο λιγο κανελιτσα απο πανω δεν βαζω μεσα αρωμα που λεει και η αλλη με το κουσταρ παουντερ το βρισκεις στο σουπερ παλια ειχε ενα μωρο απο εξω τωρα μια κοπελα και εχει οδηγιες στο κουτι,εγω την φτιαχνω με 1 κιλο γαλα 6 κ.σ.κουσταρ κοφτες και ζαχαρη οση θελεις αν την κανεις να ανακατευεις συνεχεια να μην κολησει και να το λιωσεις πρωτα σε λιγο γαλα οπως λενε και οι οδηγιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

χρυσουλινι οποτε μπορεις παρε τηλ...να τα πουμε επιτελους....

σοφακι περαστικα σας......

πασχαλακι τελεια τα νεα σου..με προσεχτικη διατροφη ολα θα πανε καλα...οσο για τον μικρο...πρωτον μην αισθανεσαι ασχημα...και δευτερον χαλαρωσε με το θεμα του φαγητου....απλα δεν θελει να φαει κομματακια...δεν ειναι ετοιμος...μην τρελενεσαι..δεν ειναι κατι που ειναι στο χερι σου...αν δεν θελει εκεινος εσυ δεν μπορεις να κανεις κατι....

εμενα οταν δεν μου τρωγανε φρουτοκρεμα ηταν η αρχη για να κοψουν τα αλεσμενα...και τα δυο...και τα εδινα σε πολυ μικρα κομματακια....

κατερινιω περαστικα στα μικρα σου...δυστυχως αυτα εχουν τα σχολεια..υπομονη...

φιλια κουκλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλίτσες!

Σοφάκι περαστικά στον αντρούλη σου ελπίζω να είναι καλύτερα και να μην σας ξανατύχει τίποτα άσχημο. Ο Βασιλάκης μια χαρά θηριάκι διανύουμε και τα "terrible two" που λένε και οι ξένοι. Αγάπη που έχει στο στήθος της μανούλας όμως :lol::lol::lol: πάντως δεν ξέρω αν θα σε αχγώσω και η δικια μου μπορεί να έχει κόψει το θηλασμό ένα εξάμηνο αλλά μια αδυναμία στο στήθος της μαμάς την έχουμε, μπορεί να το ψάχνει, να μου τραβάει την μπλούζα και να το πιάνει οποιαδήποτε ώρα και οπουδήποτε....

Χρύσα μου φιλια στα κοριτσάκια σου τώρα για την δουλεια παντού πεσμένα είναι τα πράγματα και όλο μέτρα μέτρα μέτρα και κανένα αποτέλεσμα.

Εγκυούλες να προσέχετε τα σποράκια σας.

Ευάκι σε χάσαμε αλλά αφου είστε όλοι καλά τέλεια να μπαίνεις όποτε προλαβαίνεις να μαθαίνουμε νέα σου. Γιώτα τώρα που είσαι Αθήνα πιστεύω να τα πούμε και απο κοντά.

Πασχαλιά θα έρθει η ώρα και στον Μακούλη να τρώει μη αλεσμένα μην αγχώνεσαι και στεναχωρείς και το μπεμπε. Σε μένα δούλεψε όπως και στην Γιώτα οταν δεν μου έτρωγε φρουτοκρεμα ηταν η αρχη για να κοψει τα αλεσμενα. Εχεις δοκιμάσει να τον βάλεις να φαει μαζί σας στο τραπέζι καμια πατατούλα τηγανιτή, ντοματούλα φέτα τέτοια συνήθως στην ηλικία που είναι θέλουν να δοκιμάσουν ότι βλέπουν να τρώνε και οι μεγάλοι.

Κατερινάκι περαστικά στα αντράκια σου έχεις δίκιο έτσι που είναι ο καιρός δεν βοηθάει καθόλου. Πάντως το βραδάκι έχει δροσίσει αρκετά, φαντάζομαι σε σας εκεί περισσότερο. Αντε να βρείτε άκρη και με το θέμα της καθαρίστριας, τις έβαλες τις κυρίες σε σειρά όχι οτι θα σου ξέφευγε καμία έτσι δυναμική που είσαι ;)

Κοριτσάκια καλό βράδυ σα να έγραψα πολλά μου φαίνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ ολες για τις απαντησεις σας!

Να σας πω γιατι αισθανομαι πολυ ασχημα;;;γιατι τωρα τελευταια διαφοροι καλοθελητες λενε οτι συμπεριφερομαι στον Μακη σαν να ναι ακομα μωρο και οτι το οτι δε μιλαει ακομα εχει αμεση σχεση με το οτι δεν μασαει και την ωριμανση ενος νευρου του εγκεφαλου.και ρε γμτ και απο ποιο μικρος που ηταν παντα προσπαθουσα να του δωσω στο χερι διαφορα αλλα δεν εδειχνε κανενα ενδιαφερον...μονο τα εκανε θριψαλα με τα χςρακια του...τι να κανω δηλαδη;; να τον βαλω να μασησει με το ζορι ή να τον αφησω νηστικο καμια εβδομαδα μονο με γαλα (γιατι μου το ειπαν και αυτο)για να αναγκαστει να φαει κομματακια;;εγω νομιζω ετσι θα πεισμωσει και θα το παρει τελειως στραβα...και δε γουσταρω στην τελικη να πιεζω το παιδι μου ρε γμτ....σορρυ που σας εχω πρηξει....να αυτα με εχουν αγχωσει Κατερινα μου...και οντως εχω στεναχωρηθει πολυ τις τελευταιες μερες γιατι θεωρω πω ςισως καπου εχουν δικιο και ημουν και γω λαθος και πολυ χαλαρη επειδη ειχα βολευτει τοσο καιρο που ετρωγε μια χαρα με τα αλεσμενα....εμενα αυτο που με αγχωνει πιο πολυ ειναι οτι μου ειπαν πως οσο μεγαλωνει το παιδι θα δυσκολευει και περισσοτερο το πραγμα, θα αρνειται και ο,τι τρωει θα το κανει εμετο...και οτι θα φτασει 5 χρονων και δε θα μασαει...να αυτα σκεφτομαι και εχω σκασει....

σορρυ και παλι βρε κοριτσια για το μεγαλο ποστ. και παλι σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλια μου πανω στο παιδι δεν θα αφηνεις να σε επιρεαζει καμοια αποψη περαν του παιδιατρου σου....

εχεις μιλησει μαζι του;;τι σου εχει πει..

σταματα να σκεφτεσαι ετσι...κανεις κακο στον εαυτο σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλοχα!!!!!!!!

Χρυσουλινι μου σ'ευχαριστω πολυ πολυ!!

Κατερινακι μου περαστικα σας αγαπουλα μου..παρε τηλ να τα πουμε..φιλακια σε ολους σας!

Πασχαλιτσα μου γλυκια εχω κ εγω φοβερο θεμα με την διατροφη του Βασιλη..εχει σχεδον 2 μηνες τωρα που σιχαινεται να φαει αλεσμενα αλλα δεν θελει κ να μασαει κιολας κανονικα,εχω τρελαθει καθε μερα δεν ξερω τι να του φτιαξω,εχω δει βεβαια βελτιωση τις τελευταιες μερες αλλα ειλικρινα περασα πολυ ασχημα με το φαγητο του.το αποτελεσμα ειναι ενω αλεσμενα ετρωγε κ λαχανικα κ φρουτα παρα πολυ ειδικα φασολακια αρακα κλπ τωρα να μην θελει ουτε να τα δει..κ ετσι τα βραζω στον ατμο τα αλεθω κ μετα τα βαζω μεσα σε βρασμενο αστερακι για παραδειγμα κ ετσι καπως τα τρωει αλλα σκετα ουτε λογος...μεγαλο ζορι εχουμε κ σε αυτο το θεμα.εχει ξεκινησει κ τρωει κομματια απο διαφορα φαγητα αλλα μονο οσα γουσταρει αυτος.σχεδον ζει με τραχανα που βραζω με κολοκυθακι κ καροτο κ ζυμαρικα που βραζω με τον ιδιο τροπο κ ψιλοκοβω μεσα εναλλαξ μοσχαρι κοτοπουλο ψαρι(αλλη πονεμενη ιστορια το ψαρι) αλλα λιγο δεν θελει πολυ κρεας γιατι δεν το τρωει καθολου. πατατες ουτε λογος...δεν ξερω τι τον εχει πιασει,καταλαβα οταν ξεκινησε ολο αυτο πως ειναι στην μεταβατικη φαση απο τα αλεσμενα στα κανονικα αλλα δεν περιμενα να κρατησει τοσο πολυ...τωρα τελευταια τρωει μακαρονια βιδες πενες κλπ με σαλτσα λαχανικων αλλα μην φανταστεις κ πολυ αντε να φαει 10 15 μακαρονια κ αυτο ειναι ολο.τουλαχιστον λεμε εφαγε μεσημεριανο...καθε μερα αυτο ειναι το αγχος μου πια δεν ξερω τι να του φτιαξω...μονο το κριθαρακι τρωει με ορεξη γενικα ολο ζυμαρικα κ απο λαχανικα κ φρουτε τιποτα τα εχει κοψει ολα..μου ζηταει να του τα δινω στο χερι αλλα τρωει μια δγκωνια κ τελος μετα τα κανει ολα σκ@τ@ τα παταει με τα χερια του κ πασαλιβει(πως γραφετε καλε αυτο??) ολο το κοσμο...αστα..καταλαβαινω πως νιωθεις αγαπη μου τα περναω καιρο τωρα...προσπαθησε καθε μερα να του δινεις κ απο μια καινουργια τροφη να δεις τι του αρεσει κ τι οχι..εμενα αλλαξε παρα πολυ δυστηχως..ετρωγε με μανια αρακα φασολακια οπως σου ειπα κ φακες ηταν τα αγαπημενα του κ τωρα???? μου εχει σπασει τα νευρα..ασε που εχει αποκτησει κ δυσκοιλια ξαφνικα γιατι δεν τρωει σωστα...υπομονη ακολουθησε τους ρυθμους του παιδιου κ μην ακους κανεναν πολυξερο καθε μα καθε παιδι ειναι εντελως μοναδικο!

σορυ για το μεγαλο ποστ αλλα ηθελα να πω στην Πας μας να μην αγχωνεται...ας αγχωνομαι μονο εγω!!! :D

συμπεθερα μου που εισαι??? μας εχεις γραμμενες στα παγωμενα σου παπουτσια ε????? θα βρει αλλη μαρη ο γαμπρος σου με τα καμωματα που του κανετε!!!

φιλακια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλιτσες γεια σας και απο μενα...Χαθηκα και γω λιγο αλλα ημασταν αρρωστοι και εγω και ο Νικολακης ..Ο Νικοκαλης μυξες και βηχα και γω τα ιδια αλλα καποιες μερες ημουν στο κρεβατι με δεκατα και ριγος ..Ευτυχως ο αντρας μου δεν δουλευε και προσεχε τον Νικολα.Σοφακι περαστικα στον Κωστα σου..Ο Βασιλακης μια χαρα στα κιλα ..Εμενα μεσα σε δυο μηνες εχασε περιπου 500 γραμ αλλα δεν ανησυχω γιατι ειναι 13 650 και 94 ποντους.Και μενα δεν τρωει φρουτα και πηρα μια φρουτοκρεμα και του δινω που και που γιατι τα φρουτα ουτε να τα δει δεν θελει..

Ευακι να προσεχεις και να μην κουραζεσαι...

Πασχαλακι ευτυχως που τα αποτελεσματα απο την εξεταση ειναι καλα ...Το μονο που πρεπει να προσεξεις απο οτι καταλαβα ειναι η διατροφη...Μην ανησυχεις για το Μακη ..Δινε του να τρωει απο ολα ..Καποια φαγητα σιγουρα θα του αρεσουν πιο πολυ..

Πατσυ μου ειδα τοο μηνυμα στο φεις την επομενη ..Ο Κωστας τι εκανε με δουλεια ?βρηκε τιποτα?

Η Νασια ρε κοριτσια τι κανει ?Ποτε γενναει?

Αυτα απο μας φιλια πολλα σε ολες ..σορυ αν ξεχασα καποιες !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας φίλες μου!!!!!!!!

Αρχίσαμε να μαζευόμαστε σιγά σιγά....τώρα που δεν μπορώ να μπαίνω κάθε μέρα........μαζεύουν οι δικοί μου ελιές (δίνουμε πράσινη) και πηγαίνουμε κάθε μέρα εκεί για να βοηθάει ο άντρας μου στον διαλογέα (τις ελιές τις μαζεύουν εργάτες).....οι γονείς μου παραμεγάλωσαν οι καημένοι και κουράζονται πολύ, δυστυχώς φέτος δεν μπορώ να βοηθήσω ούτε καν στον διαλογέα!!! Έκατσα μια μέρα να βοηθήσω (λίγο.....μην φανταστείτε) κι επειδή οι ελιές ήταν ραντισμένες με χαλκό τουμπάνιασαν τα χέρια μου και κοκκίνησαν.......Είμαι και αλλεργική παναθεμά με, θυμάμαι μία χρονιά (πριν αρχίσουμε να παίρνουμε εργάτες) που μαζεύαμε μόνοι μας τις ελιές με πείραξε ο χαλκός και είχα πρηστεί ολόκληρη....τα μάτια μου δε κόντεψαν να πεταχτούν έξω από τις κόγχες από το πρήξιμο.......κι έτσι δεν το ξαναεπιχείρησα!!!!!!!!!!!

Εγώ λαχτάρησα εχθές το βράδυ που σηκώθηκα για πιπί, ένιωσα σαν να με πιτσίλισε νερό στα γόνατα.....βάζω το χέρι μου, όντως υγρό, πιάνω το εσώρουχο ήταν εντελώς στεγνό......ξανακοιμήθηκα και το ξέχασα (μιλάμε για πολύ μυαλό)!!!!!! Το πρωί πήγαμε στους γονείς μου πάλι και κάααααααποια στιγμή θυμήθηκα αυτό που έγινε και το ανέφερα...καλά έφαγα το κράξιμο της ζωής μου από τον άντρα μου.....Τελικά πήγαμε άρον άρον στον γιατρό, όλα ΟΚ και τα αμνιακά υγρά μπόλικα (έτσι μου είπε), η μικρή είναι 3144 kg και μάλλον με βλέπει να γεννάω σε καμιά 15αριά μέρες!!!!!!! Του λέω αποκλείεται, δεν έχω ετοιμαστεί ψυχολογικά....μου λέει ετοιμάσου γιατί η μπέμπα είναι μεγαλούτσικη και αποκλείεται να πάρει όλο τον μήνα!!!!!!!! Τον ρώτησα για τους πόνους που έχω από κάτω, τις αναγούλες και τους εμετούς που με ξανάπιασαν και μου είπε ότι όλα είναι φυσιολογικά......αααα του ανέφερα και ότι δεν πολυακούω την μπέμπα και μου είπε ότι στον υπέρηχο μια χαρά ζωηρότατη την είδε!!!!!!!!!

Οπότε τρεχάτε ποδαράκια μου τώρα να τελειώσω όλες τις δουλειές μου για να είμαι έτοιμη για παν ενδεχόμενο......Αύριο έχω οδοντίατρο, την Κυριακή θα έρθουν η μαμά και η αδερφή μου να καθαρίσουμε όλο το σπίτι, να στρώσω χαλιά (αναγκαστικά νωρίτερα φέτος) και να κάνουμε μπαλκόνια, πατζούρια, τζάμια, κουρτίνες κτλ., την Δευτέρα θα κάνω ανταύγειες (μην πάω με την ρίζα ως τα αυτιά) και την Τρίτη θα κατέβω Σαλόνικα στην Γενική Κλινική για καρδιοτοκογράφο.......Από την βαλίτσα τα μόνα που μου λείπουν είναι επιθέματα στήθους και όλη η χαρτούρα που θα χρειαστούμε για τα διαδικαστικά (αυτά μάλλον αύριο που θα πάω στην Νικήτη στα ΚΕΠ)!

Πωπω τώρα έτσι όπως είδα γραμμένο το πρόγραμμα των επόμενων ημερών μου με έπιασε πανικός....

Και η Μαμία έχει κόψει εντελώς τα φρούτα.....καμιά μπανάνα πού και πού, όταν το θυμάται......από λαχανικά σχεδόν τίποτα και φυσικά ξαναγύρισε στην γνωστή δυσκοιλιότητα, τα κακάκια της σαν στραγάλια θεόσκληρα βγαίνουν πάλι και φυσικά πάλι αιματάκι είδα σήμερα μετά από έναν χρόνο σχεδόν (καμιά ραγάδα θα έφτιαξε πάλι με τόσο ζόρι που τραβάει)......

Όλια μου περαστικά σας!!!!!!! Ακόμα δεν χειμώνιασε και άρχισαν τα κρυωματάκια ε????? Ο Νικόλας βλέπω μια χαρούλα είναι από ανάπτυξη το πουλάκι μου...μπράβο το κουκλί μου!!!! Μου αρέσει πολύ η φωτο στο προφίλ σου.....Και η Μαμία την τελευταία φορά που πήγαμε παιδίατρο είχε χάσει 160 γρμ. αλλά η γιατρός μου είπε να μην αγχώνομαι γιατί πλέον δεν τρώνε όπως παλιά και κινούνται συνέχεια......

Πασχαλάκι μου να μην ακούς τις βλακείες που σου λένε οι άσχετοι.......το κάθε παιδάκι έχει τους δικούς του ρυθμούς!!!! Να συμβουλεύεσαι τον παιδίατρο κι αφού εκείνος δεν σου λέει κάτι ανησυχητικό να μην αγχώνεσαι....Σιγά σιγά θα μάθει το παιδί να τρώει και κομματάκια, όταν θα είναι ΕΚΕΙΝΟΣ έτοιμος και όχι όποτε ορίζει ο κάθε άσχετος!!!!!!!!!! Πολύ χαίρομαι που όλα ήταν καλά με την καμπύλη!!!!!!!

Σοφάκι μου περαστικά στον Κωστή!!!!!!! Γκετ γουέλ σούν!!!!!!!!!!!!!!!! Τα κόλπα του Βασιλάκη τα κάνει και η Μαμία με την μόνη διαφορά ότι η δικιά μου τρώει ψάρια...τον γαύρο τον ξετινάζει, κατά τα άλλα όμως μια από τα ίδια!!!!!

Κατερινάκι μου κι εσείς αρρωστούλια???? Περαστικά σας......μόλις αρχίσατε το σχολείο άρχισαν να έρχονται στο σπίτι οι ιώσεις ε?????

Κανγκουράκι μου και η Αγγελικούλα ακόμα "κόλλημα" με το στήθος της μαμάς ε??? Μια χαρά αποθήλασε όμως η καλή μου....δεν σε παίδεψε ιδιαίτερα από ότι θυμάμαι, έχω ακούσει ιστορίες από άλλες μαμάδες.........

Γιωτάκι μου πώς πας?????

Γκρουσάκι μου μεγαλώνει το σποράκι ε????? Περιμένουμε νέα από την αυχενική.......πότε είναι???? Μου φαίνεται ότι θα έχω γεννήσει ως τότε.....Τί κάνει το Αναστασάκι????? Την προετοιμάζετε σιγά σιγά για το αδερφάκι?

Χρυσουλίνι μου τί κάνουν τα κοριτσάκια σου????

Έχει καμία νέα από την Πάτσυ????? Τί έκαναν άραγε??????

Δεν θυμάμαι τί άλλο ήθελα να σχολιάσω κοριτσάκια μου......αν παρατηρήσετε ότι εξαφανίζομαι πάνω από βδομάδα να καταλάβετε ότι γέννησα!!!!!!!!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου για οποια ενδιαφερεται ας ριξει μια ματια αυριο στα lidl εχουν ενα πολυ ωραιο καθισμα για την λεκανη με ενσωματωμενο κ παιδικο καθισματακι μου αρεσε παρα πολυ.εχει βεβαια 22 ευρω αλλα τα αξιζει! δειτε στο σαιτ αν θελετε!

φιλακια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες!!!!!!

καλε τι νεκρα ειναι αυτη;;;που χαθηκατε ολες;;;;;;;

ΒΙΚΑΚΙ και Πατσυ που ειστε;;;;;;;;;;;

συμπεθερουλα μου μ'ενα πονο ευχομαι!!!!!!γρηγορα να κρατησεις αγκαλια το κοριτσακι σου!!!!!!!!!!!

ααααχχχχχχχχχχχχχ..αυριο εχουμε την αυχενικη ......εχω λιγη αγωνία...αντε να δουμε!!!!!!!!!!

σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!!!!!!!!

Σήμερα το απόγευμα έχω καρδιοτοκογράφο...για να δούμε τί πουλιά θα πιάσουμε, ένα άγχος το έχω γιατί τις τελευταίες μέρες η μπεμπίκα μου βαριέται και δεν πολυκουνιέται αλλά σκέφτομαι να "χτυπήσω" μια σοκολάτα νωρίτερα και να την κάνω τούρμπο!!!!!!!!!! Βέβαια εμένα τα παιδάκια μου έχουν άποψη και προσωπικότητα και κάνουν ότι γουστάρουν άσχετα με το τί θέλω εγώ....οπότε....δεν γνωρίζω αν θα είναι συνεργάσιμη η μπουμπούκα μου τελικά!!!! :roll::roll:

Λέμε να περάσουμε κι από τα τζάμπο να πάρω κάτι ψιλολόγια......αν προλάβουμε....

Εχθές έκανα τις ανταύγειες μου (επιτέλους), σήμερα έκανα πεντικιούρ και λέω πιά ότι έχω τελειώσει με αυτά που έπρεπε να κάνω.....ωχχχχ, τώρα θυμήθηκα ότι πρέπει να ετοιμάσω και ένα σακ βουαγιάζ για τον άντρα μου......... 8-)

Συμπεθερούλα μου όλα τέλεια να πάνε αύριο με την αυχενική!!!!!!! Θα περιμένουμε νεάκια από το σποράκι!!!!!!!!

Πάω να κάνω ένα μπανάκι και να ετοιμαστώ φιλενάδες μου!!!!!!

Φιλάκια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσοπουλα γεια σας!!!!νασια αμα δεν θα τα πουμε γιατι πλεον μπαινω αραια κ που με το καλο,με εναν πονο....

πασχαλακι να μην αγχωνεσαι.σου χω ξαναπει της μαριας της φιλης μου ο γιος μεχρι τα 3 ετρωγε αλεσμενα γιατι αλλιως εκανε εμετο.ε μετα εστρωσε.καθε παιδι εχει τον χρονο του.το δικο μου μ,πορει να βγαλει δοντια μολις γεννηθει το δικο σου στα 10 του.αυτο δεν σημαινει οτι το παιδι που αργει να κανει καποια πραγματα ειναι χαζο η εχει προβλημα οπως λενε μερικοι καλοθελητες...εσυ να ακους το μωρο σου και τον γιατρο σου..κανεναν αλλον...και πολλες φορες ακομα και οι ιδιοι οι γιατροι κανουν λαθος οποτε βλεπουμε ακομα εναν-δυο να σιγουρευτουμε..ενταξει?να μην αγχωνεσαι με το φαγητο του..μια χαρα αναπτυξη εχει..δηλ ο δικος μου που ειναι 10 κιλα ακομα τι να κανω?να αυτοκτονησω???ηρεμια,ψυχραιμια και ολα καλα θα πανε..κανε πειραματα.αλλα ουτε και εγω συμφωνω να τον αφησεις να πεινασει..κοψε μικρα κομματακια,διαφορα ειδη τροφων,φαγητων κλπ,κομποστες,κρεμες,οτι νομιζεις μπροστα τυ.να τα κανει ολα χαλια..να παιξει....και να μην φαει καποτε θα φαει.που θα παει?

εμεις κοριτσια καλα ειμαστε.ο αντρας μου ειναι στο βερολινο.εχει μια βδομαδα.μολις τακτοποιηθει με δουλεια και βρει και σπιτι θα παμε και εμεις..μολις τον δηλωσουν θα πουλησω τα επιπλα μας κι οτι μπορω και φευγουμε..α πουλησαμε κ το αμαξι οσο οσο για να χουμε λεφτα να κινουμαστε..σας φιλω ολες.καληνυχτα

οσο για την λεμον εχει βρει δουλεια απογευμα σε πιτσαρια και εχει χαθει λογω ελλειψης χρονου αλλα ειναι καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια γεια σας! Είμαι η Μαρία και είμαι απο τις Οκτωβριανές του 2009 !

Πήρα το θάρρος να σας γράψω για να σας παρουσιάσω την δουλειά μου! Ασχολούμαι με είδη δώρων , κατασκευές και οτιδήποτε χειροποιητο (κοσμήματα, είδη δώρων, βιβλία ευχών, καμβάδες )

Θα ήταν τιμή μου να περνάγατε μια βόλτα απο το Handmade & Crafts και να μου λέγατε την γνώμη σας!

Αν θεωρήσετε το μνμ μου ενοχλητικό θα το σβήσω!

Σας ευχαριστώ πολύ και να ευχηθώ να μας ζήσουν τα παιδάκια μας και με το καλό οι εγκυούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια φίλες μου!!!!!!!!!

Καλέ πού είστε όλες??????? Εγώ ακόμα εδώ είμαι...δεν γέννησα αλλά κοντεύω πιά.....

Συμπεθερούλα μου τί έγινε με την αυχενική????? Όλα καλά με το μπεμπεδάκι?????

Πάτσυ μου σου εύχομαι όλα να σας έρθουν βολικά κορίτσι μου!!!!!! Μακάρι να βρείτε την τύχη σας......σε καταλαβαίνω πάντως, κι εμείς πολλές φορές το σκεφτόμαστε αν θα ήταν καλύτερα να φεύγαμε!!!! Σε ευχαριστώ για τις ευχές καλό μου.....να μου φιλήσεις τα ζουζούνια σου!!!!

ΜαρίαΖ εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί το μήνυμά σου.....μπήκα στο σάιτ και ομολογώ ότι μου άρεσαν πολλά πράγματα!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλάκια σε όλες!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...