Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επαναγαλακτισμός μετά από 8 μήνες;;;;


Recommended Posts

Καλησπέρα σας και από εμένα...

Έχω έναν μικρούλη που είναι 14 και κάτι μηνών... τον θήλασα αποκλειστικά για 3 μήνες και μετά λόγω κάποιων επεμβάσεων που χρειάστηκαν να γίνουν στον μικρό, δεν έπαιρνε βάρος και ο γιατρός μου είπε να του δώσω συμπλήρωμα. Συνεχίστηκε ο θηλασμός και το συμπλήρωμα για ακόμη 3,5 μήνες (σύνολο 6,5 μήνες).. όπου και σταμάτησε να θέλει ο μικρός να θηλάσει. Φαντάστηκα λοιπόν ότι δεν είχα άλλο... Πήγα στην γυναικολόγο μου τώρα (για το ετήσιο τεστ παπ) και πατώντας το στήθος μου βγήκε λίγο γάλα. Η γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό για μανούλες που θήλασαν και είναι ακόμη με το μωρό. Και μου έρχεται στο μυαλό η εξής ερώτηση: Μπορώ (από τη στιγμή που υπάρχει λίγο γάλα στον ένα μαστό που θήλασε περισσότερο) να τον ξαναθηλάσω;;; Αξίζει τον κόπο να μπει το μωρό σε αυτή την διαδικασία;;

Περιμένω τις γνώμες σας, σας παρακαλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν αξιζει?

ενοειται!

φυσικα και ακομα και μετα πο χρονια μπορει να υπαρξει γαλα!

δεν ειναι πηγη που κλεινεις την κανουλα και σταματα!

εσυ τι πραγματικα θελει να κανεις?

θελεις να κανεις επαναγακτισμο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι πως ξαφνιάστηκα! Δεν το είχα καθόλου στο μυαλό μου... άρχισα όμως να το σκέφτομαι... απλά δεν θέλω να ταλαιπωρήσω τον μικρό.. γιατί είναι ήδη λίγο ταλαιπωρημένος και δεν τα πάμε και καλά με τα κιλά... Αυτό με προβληματίζει περισσότερο... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω πιστευω γλυκια μου πως ο μικρουλης σου ειναι αρκετα μεγαλο παιδακι να μπει στην διαδικασια του 8ηλασμου. Ειναι ηδη 1 χρονου , τωρα τρωει φανταζομαι τα παντα. Εμενα ο γιατρος μου ειχε πει να 8ηλασω μεχρι 6 μηνες .....

Δε ξερω στο χερι σου ειναι....το μητρικο γαλα ειναι αναντικαταστατο!

Εχω κι εγω το ιδιο 8εμα με εσενα, σταματησα τον 8ηλασμο πριν 3 μηνες χωρις να παρω χαπι και τωρα βλεπω το στη8ος να εξακολου8ει να βγαζει.....Δε ξερω τι να κανω... :?:? Η μπεμπουλα μου ομως εχει συνι8ισει το μπιμπερο και δε ξερω αν ξανα8ελησει το στη8ος :?

Αλη8εια ο μικρουλης σου ποσα κιλα ειναι??? Γιατι λεσ πως ειναι πολυ αδυνατουλης??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις 17/8 ήταν 8450gr... και είναι 14 μηνών... είναι αδυνατούλης! :roll:

Δεν ξέρω βρε κορίτσια... ειλικρινά έχω μπερδευτεί!!!!!!! Απ' την μια το μητρικό γάλα είναι αναντικατάστατο... από την άλλη είναι μεγαλούλης για να ξαναμπεί σε αυτή την διαδικασία... δεν ξέρω ρε γμτ... Ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...