Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες 2008-Νο 16 καλή σχολική χρονιά!!!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσαρες 10ωρες για να μπω μεσα τι πραγμα κι αυτο

Ειμαι στην δουλεια απο ωρα σε ωρα θα μου φερουν με κουριερ

τα τεστακια, εκανα τελικα παραγγελεια την Παρασκευη εχω ομως πολλα

κενα και θα σας ζαλισω αλλα πρωτα θα διαβασω οδηγειες και αν δεν καταλαβω

θα σας τα κανω ναααααααααααααα :lol::lol::lol::lol::lol:

Δεν θα σας σχολιασω εχω τρελο αγχος θελω αλλα το μυαλο μου ειναι τελειως αλλου

συγχωρεστε με αλλα τελικα εχω παθει ψυχωσει............

Σας φιλω ολες..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 449
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παρακαλω κοριτσαρες μου την προσοχη σας :lol::lol::lol:

Τι ειπα θα σας ζαλίσω...........

Λοιπον ξεκιναω τα ερωτηματα μου και περιμενω τις απαντησεις σας και

θελω απο ολες αλλιως..................... :lol::lol::lol:

Ηρθαν τα τεστακι λοιπον

1.πηρα αυτα που λεει 20+5τεστ εγκυμ.

2.ολα τα τεστακια απο την συσκευασια εξω ειναι ιδια πως θα ξερω ποια απο

αυτα ειναι για την ωορρηξία και ποια ειναι για το τεστ εγκυμωσυνης?

(η εγω ειμαι εντελως ασχετη η χαζη η τυφλη και δεν βλεπω την διαφορα) :lol::lol::lol:

Θα σας γραψω τους τελευταιους μηνες την περιοδο μου και θελω να μου πειτε

να τα αρχισω σημερα κιολας η τον επομενο μηνα :?::?::?:

8 Σεπτεμ.

15Οκτω.

26Νοεμ.

30Δεκ.

Ποιο ανωμαλο κυκλο απο τον δικο μου δεν νομιζω να εχει καμια :?:?:?:?

Δεν κρατιεμαι να τα ξεκινησω αλλα λεω μηπως και εκανα ωορρηξια π.χ.εχθες η προχθες και πανε

τζαμπα τα τεστ τι λετε εσεις :?::?::?:

Σε διαφορα σαιτ που μπαινω για αυτα λενε και καλα πως θα εχω ωορρηξια

18/1 εως 23/1

Η

21/1 εως 26/1

Σας μπερδεψα ε :?::?:oops:

Αχ τι να πω δεν ξερω δεν γραφω εδω γιατι ενα 8ωρο που ειμαι στην δουλεια ψανω αυτα

καθε μερα λιωνω με τις ωρες για ολα αυτα και οσο ποιο πολλα κοιταζω τοσο πιο πολυ

μπερδευομαι............

Πειτε μου τι να κανω :?::?::?:

υ.γ. Δεκτες και οι γνωμες κοριτσιων που διαβαζουν και δεν γραφουν στο θεμα μας

πλιζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Basw mou δεν ξερς για να σε βοηθησω..εμεις οταν αρχισαμε τις προσπαθειες για 2ο απλα απολαμβαναμε οποτε θελαμε.....ξερεις τι :D:D:D:D;) απλα ειχε πει ο γιατρος οχι συνχες επαφες για να μην αδυνατει το σπερμα!!!αχ αχ ποσο μου εχει λειψει αυτη η περιοδος...

να σας κανω μια ερωτηση??αυριο θα παμε να δουμε παιδικο για τον αλεξανδρο δεν γινεται να ειναι μεσα στο σπιτι ολη μερα..μονη δεν μπορω να τα βγαλω εξω...λετε να του αρεσει??εχω τρελο αγχος..νιωθω σαν να τον παραταω...θα μου λειψει τοσο πολυ εαν τον γραψουμε αλλα ειναι καιρος να ασχοληθω με τον μικρο...πειτε μου τις εμπειριες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααα!!!βασω ορμα καλε στον αντρα σου και ασε τις αποριες αντε μπραβο......απολαυσε το...ακου τι σου λεωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια μου για τον παιδικο που ρωτας εγω ειμαι παρα

πολυ ευχαριστημενη στην αρχη δεν ηθελα να τον παω με τιποτα

γιατι ενιωθα λες και τον παραταω και δεν θα ξερω τι κανει και αν περναει καλα κ.α.

και προτιμουσα να τον κραταει ο αντρας μου η η πεθερα μου αλλα τελικα πιστεψε με

το αγορι μου περναει τελεια στον παιδικο εχει κανει φιλους αρκετους μαθαινει αρκετα

ομορφα πραγματα και δεν ειναι κλεισμενος σε ενα σπιτι ειδικα τον χειμωνα που δεν μπορουμε

να τα παμε πουθενα...............

Η αληθεια ομως ειναι πως εαν δεν δουλευα θα τον κρατουσα σπιτι μαζι μου αλλα εαν ειχα

δευτερο παιδακι οπως εσυ σιγουρα θα το ξανασκεφτομουν και θα τον πηγαινα.....

Παντως ενα σου λεω πως συνηθως αυτα περνανε καλα και εμεις καθομαστε και στεναχωριομαστε

με χιλια δυο που βαζουμε στο μυαλο μας.............

Και οσο για τον αντρα μου πιστεψε με πως καθε φορα που κανουμε ................ το απολαμβανουμε

και εγω φυσικα και δεν εχω την ωρα εκεινη στο μυαλο μου αυτο....αλλα μολις τελειωσουμε και περασει κανενα 10λεπτο παλι αυτο σκεφτομαι εχω παθει ψυχωση λεμεεεεεε

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ανθη εσυ που χρησημοποιησες τα τεστ για πες μολις το δεις πως καταλαβες ποια ειναι τα

τεστ ωορηξ. και ποια τα εγκυμ. :?:

Η συσκευασια σε ολα ειναι ιδια αππο εξω τι να πω δεν βγαζω ακρη......

Αντε κλεινω τον υπολογιστη γιατι χαζεψα και θα χαζεψω και εσας στο τελος...........

Σε λιγακι σχολαω παω να παρω το αγορι μου και να παμε να παιξουμε τα δυο μας να ξεχαστω τελειως

(το μικρο αγορι μου........ ;) με το μεγαλο το βραδυ :lol::lol::lol: )

ΦΙΛΟΥΡΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ.................

ΑΝΘΗ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΤΙ ΛΕΕΙ ΚΑΛΑ?????????????????????????

ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΖΑΛΙΖΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΣ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ :D:D:D

Υ.Γ.ειμαι στην κοσμαρα μου γι αυτο αν δεν βγαζεται ακρη με αυτα που γραφω συγχωρεστε με

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!

ΑΝΘΗ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ????????? :o:o ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!!!!!!1ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!!!!!1ΤΕΛΕΙΟ!!!ΤΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Η ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!!!!!!!!Η ΦΛΩΡΙΑΝΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΛΛΑ ΑΡΧΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ!

ΒΑΣΟΥΛΑ ΜΗΝ ΡΩΤΑΣ Κ ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΣΑΙ!!!ΕΓΩ ΟΣΟ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΤΟΣΟ ΔΕΝ ΕΜΕΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΒΓΑΛΑ Κ ΕΙΠΑ ΑΣΕ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ!!ΚΑΝΕ ΤΡΕΛΙΤΣΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ Κ ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!!ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ???

ΤΙ ΑΛΛΑ ΚΟΥΚΛΕΣ??ΕΓΩ ΤΡΕΧΩ Κ ΔΕΝ ΦΤΑΝΩ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΚΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ 2 ΩΡΕΣ ΘΕΛΕΙ ΓΑΛΑ ,ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΞΕΝΥΧΤΗ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ!!!ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΝΑΜΕ 1 ΜΗΝΟΣ!!!ΠΟΤΕ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΟΤΕ ΠΕΡΑΣΑΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ,ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ !!!ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Η 3 ΧΡΟΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΕΧΕΙ ΦΕΡΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΜΠΑ!!!ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΝΑ ΞΕΘΟΛΩΣΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΑΣ!!ΑΥΤΑ ΚΟΥΚΛΕΣ!!!ΑΝΤΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΩ ΒΑΣΟΥΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!

ΦΙΛΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπερα τι κανετε???τι κρυο είναι αυτο??? :shock::shock::shock::shock:

εμας οι μερες μας κυλανε ηρεμα σπιτι δουλεια βολτες,ο χαρης νομιζω ειναι ο καλυτερος του χωριου απολαμβανει βολτες με εμενα με το πατερα του κ με γιαγια παππου εχει πολλα γηπεδα να παιξει...

Δεν το πιστευα οτι οντως ο χρονος είναι ο καλύτερος γιατρός & όλα θα μπουν σε μια σειρα...

τεσπα αυτα απο εμενα...

βασουλα μου ευχομαι συντομα να εχεις να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα...

τονια μου τα ειπαμε κ fb καλο θα του κανει του αλεξ...

ανθη πωσ τα πας??

ασπακιιιιι????τρελοκοτσιδου εδω

φανη μου τι κανετε???

βικακυ ιωαννακη,ελενακη,ερη,φλωριαννα κατερινακη,αντριαννα,σταμμυ,τονια,αντριαννα & οποια αλλη ξεχασα απο τα παλια πολλα πολλα φιλακιααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!!!!

Εγώ πάλι και τις 2 φορές που έμεινα έγκυος με υπολογισμό έμεινα. Το χύμα και όποτε κάτσει δεν μου έκατσε και αυτό γιατί ειδικά την πρώτη φορά δεν είχα και πολύ σταθερό κύκλο και δεν ήξερα πότε έκανα ωορρηξία. Τύχαινε λοιπόν να τα δίνουμε όλα ως τη 15 μέρα και να κάνω ωορρηξία την 20η που δεν είχαμε άλλες αντοχές :lol::lol::lol::lol:

Βασούλα σου απαντώ αμέσως σε όλα γιατί όπως κατάλαβες το έχω ψάξει τρελά το θεματάκι. Η συσκευασία των τεστ μπορεί να είναι ίδια αλλά τα μεν τεστ ωορρηξία γράφουν με μαύρα γραμματάκια από πίσω Ovaluation (έτσι λέγεται η ωορρηξία νομίζω), τα δε τεστ εγκυμοσύνης γράφουν με μαύρα γραμματάκια pregnancy. Επίσης, τα ωορρηξίας είναι πράσινα και τα εγκυμοσύνης μπλε αλλά για να το ανακαλύψεις αυτό πρέπει να ανοίξεις τη συσκευασία..Πάμε παρακάτω..Κάτσε να μελετήσω τον κύκλο σου λίγο και επανέρχομαι.Λοιπόν. Ο κύκλος σου διαρκεί από 34 μέρες ως 42 μέρες. Άρα ωοορηξία μπορεί να κάνεις από την 20η μέρα του κύκλου περίπου ως την 28η.Άρα τώρα είσαι στη 19η μέρα του κύκλου, άρα άρχισέ τα επειγόντως!!!!! Επίσης, μην τα κάνεις το πρωί. Να τα κάνεις νωρίς το απογευματάκι γιατί τότε αυξάνεται η ορμόνη....Να μην έχεις καταναλώσει πολλά υγρά.Εγώ είχα κάνει πρωί και βγήκε αρνητικό και το απογευματάκι βγήκε καραθετικό. Θετικό μου έβγαινε μετά για 2 μέρες αλλά κάποιες φορές η ορμόνη που ανιχνεύουν τα τεστ βρίσκεται σε υψηλά επίπεδα μόνο για λίγες ώρες (περίπου 10). Όσο για τα τεστ εγκυμοσύνης δεν είναι πολύ ευαίσθητα..Μην τα κάνεις πριν τη καθυστέρηση. Α και κάτι τελευταίο. Μέχρι να βγει θετικό το τεστάκι προτείνω αποχή. Όταν βγει θετικό και 1-2 μέρες μετά..πέσε με τα μούτρα. Επίσης, να σου πω ότι κάποιους μήνες οι γυναίκες μπορεί να μην κάνουν ωορρηξία και ας αδιαθετήσουν κανονικά. Εγώ για παράδειγμα ένα μήνα πριν μείνω έγκυος δεν έκανα ωορρηξία γιατί το τεστ δε βγήκε ποτέ θετικό. Τον επόμενο όμως μια χαρούλα και τσουπ ήρθε το νινάκι. Όπως σου είπα όμως δεν είχα άγχος. Παίζει ρόλο και αυτό. Δε χρειάζεται να αγχώνεσαι τόσο. Αφού ξέρεις πως είστε ένα γόνιμο ζευγάρι γιατί αγχώνεσαι;;;Βασούλα μου ελπίζω να σε κατατόπισα. Ό,τι άλλο θες είμαι στη διάθεσή σου!

Φανή μου δε θα συμφωνήσω ότι η εγκυμοσύνη είναι τέλεια περίοδος. Καθόλου μάλιστα. Είναι περίοδος άγχους, στερήσεων, προσοχής, κούρασης κλπ κλπ κλπ. Το θαύμα τεράστιο, το αποτέλεσμα υπέροχο αλλά δε θα τη χαρακτήριζα ποτέ την καλύτερη περίοδο στη ζωή μιας γυναίκας. Η καλύτερη περίοδος είναι όταν το παιδάκι της γίνει 2.5 με 3 :lol::lol:

Τόνια μου συνήθως στα παιδάκια αρέσει ο παιδικός. Στην τελική μπορείς να τον πας και αν δεις πως δυσανασχετεί για πολύ καιρό, τον σταματάς...

Στάμυ μου σ'ευχαριστώ πάρα πολύ! Μεγαλώνει η παρεούλα μας πράγματι! Υπομονή με το ξενύχτι..Είναι πολύ νινάκι ακόμα ο γιόκας σου. Θα στρώσει το προγραμματάκι του!

Βίκυ μου μια χαρούλα ο Χάρης σου! Απολαμβάνει βολτούλες συνέχεια!!!!!! Τον Πάνο κάθε χειμώνα τον ψιλοτρώει η κλεισούρα και στεναχωριέμαι :(:(:(

Εγώ κορίτσια μου τρέχω όπως πάντα αλλά προς το παρόν τα φέρνω βόλτα..Ελπίζω να τα καταφέρω γιατί είναι δύσκολα. Χτες για παράδειγμα τελείωσα με τις διορθώσεις στις 3 και γι' αυτό δεν έγραψα...

Τέλος πάντων...

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου :!::!:

Εχθες δεν μπορεσα να μπω καθολου εδεινα κωδικο και μετα δεν εμπαινε καθολου

στο θεματακι μας μεχρι να σχολασω με αυτο παιδευομουν :evil::evil::evil::evil:

Σταμουλα μεγαλασε κιολας ο μπεμπαρος καλε ποτε θα μας βαλεις καμια φωτο

να τον καμαρωσουμε :?::?::?:

Σε ποιον μοιαζει :?:

Η μικρη φανταζομαι θα ξεσαλωνει στο σπιτι λογικο τωρα τον χειμωνα που να τα πας ;)

Τρελη μου μαγειρισσα σε χασαμε τελειως απο εδω να μπαινεις να μας λες τα νεα σου οχι μονο

στο face :D;)

Φιλια πολλα στο τρελο σου αγορι :)

Ανθη μου τι να πω με βοηθησεις τοσοοοοοοοοοοοο πολυ που ουτε εσυ η ιδια να ειχες την περιοδο

που εχω :lol::lol::lol:

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ :!::!::!::!:

Τωρα εγω δεν ξερω τι κανω ειπα να το αφησω αυτο τον μηνα στο φλου και οτι γινει και

αν μου ερθει περιοδος λεω να τα ξεκινησω .....δεν ξερω με τοσο αγχος που εχω λεω να το αφησω τελειως

το θεμα τι να πω δεν ξερω................

Το μπεμπε σου τι λεει πηγες ξανα στον γιατρο :?:

Να μας λες νεα συνεχεια...............

Ο Πανουλης σου ξερει οτι θα αποκτησει αδερφακι :?::?::?:

ΑΣΠΑΚΙ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ

Εγω ειμαι στην δουλεια και φευγω 7 να δω τι θα κανω μεχρι τοτε που δεν εχει απολυτως τιποτα

Ειπαν πως θα αρχισουν να μας δινουν αδειες τις κανονικες μας και μετα ανευ αποδοχων

να δουμε που θα παει αυτο το πραγμα...........

Αγχος απο παντου............... :!:

Σας ζαλιζω αλλα πραγματικα δεν ειμαι πολυ καλα εχω αγχος συνεχεια δεν ξερω πολλα μαζι

σκεφτομαι και τρελαινομαι αν δεν ειχα τον Δημητρακη μου να ξεφευγα θα χαζευα τελειως

ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :!::!::!::!::!:

Υ.Γ.Ανθη μου και παλι σε ευχαριστω πολυ ;):D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου καλησπέρα!!!

Κοτσιδούλα μου τι κάνεις???? Άντε μπαίνε συχνότερα να τα λέμε….μας λείπει καλέ!!!

Ο χρόνος είναι γιατρός, για όλα και για όλους!!!!

Από την Κυριακή είχα την πεθερά στο σπίτι, ήθελε η μητέρα μου να κάνει κάποιες εξετάσεις κι έτσι ήρθε 2 μέρες να βοηθήσει την κατάσταση. Περιττό να πω ότι το σπίτι ήταν μονίμως ένα μπάχαλο, η ίδια είναι ολίγον τσαπατσούλα και τα παιδιά δεν την λογάριαζαν καθόλου και αλωνίζανε μέσα στο σπίτι. Ευτυχώς εχθές έφυγε και έριξα τρελή φασίνα βραδιάτικα.

Με αποσυντονίζει ρε γμτ όταν την έχω σπίτι, αλλά κάποιες φορές χρειάζομαι την βοήθειά της…..τέλος πάντων, πέρασε κι αυτό, δεν γ@#$%...

Κατά τα άλλα εδώ στην δουλειά όπως σας είπα λείπει η κοπέλα από το λογιστήριο με άδεια, αν και δεν νομίζω να ξαναγυρίσει, και έτσι έχουν πέσει όλα πάνω μου πάλι. Καλέ δεν προλαβαίνω να σας διαβάζω από δω….τι έπαθα!!!χαχαχαχα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalisperaaaa..τι κανετε?σημερα πηγε πρωτη μερα για 2ωρες παιδικο ο Αλεξανδρος..του αρεσε πολυ αλλα η δασκαλα ειπε οτι θελει δουλεια κ στο σπιτι γιατι ειναι αρκετα υπερκινητικος κ δεν καθεται πουθενα...αυριο θα τον παω παλι για 2ωριτσες μεχρι να συνηθισει και απο δευτερα θα ακολουθησει αλλο προγραμματακι...σημερα ειμαι μοναχουλα καθως ο αντρας μου ειναι βραδινος..πικρααααααα

σας φιλω ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Βασούλα δεν έκανα τίποτα. Απλά σου είπα όσα έχω ψάξει κι εγώ. Να είσαι καλά πάντως. Αν έχεις τόοοοσο άγχος άστο προς το παρόν. Και να σου πω και κάτι;; Δε χρειάζεται να ξέρει και κανείς πότε και αν προσπαθείς γιατί ακόμα και αυτό προκαλεί άγχος...Σε μένα τουλάχιστον προκαλούσε άγχος να ξέρουν οι φίλες μου ότι προσπαθώ και να περιμένουν εναγωνίως τα νέα μου (αν αδιαθέτησα ή όχι)....Όταν με το καλό μείνεις εγκυούλα τότε το λες. Τώρα για τη δουλειά, λογικό να αγχώνεσαι. Να έχεις όσο μπορείς θετική σκέψη και να δεις που όλα θα πάνε καλά. Εϊναι πολύ σκατοπερίοδος ρε γαμώτο...Υπομονή θέλει...

Άσπα μου σε καταλαβείνω απόλυτα με όσα λες περί πεθεράς. Πέρυσι η πεθερά μου ερχόταν στο σπίτι να κρατήσει τον Πάνο και έβρισκα ένα παιδικό δωμάτιο μπάχαλο, τα ριχτάρια από τους καναπέδες πεσμένα σχεδόν στο πάτωμα και ψίχουλα στον χαλί και στους καναπέδες. Επίσης, σε όλο το σαλόνι υπήρχαν παιχνίδια..Φέτος της τον πάω εγώ και έχω βρει την υγεία μου. Για να μην είμαι τελείως άδικη, πολλές φορές που ερχόταν σπίτι μου σιδέρωνε κιόλας αλλά παρόλ' αυτά πάθαινα εγκεφαλικό που έβρισκα έτσι το σπίτι. Προτιμώ δηλαδή που φέτος τα σιδερώνω μόνη αλλά το σπίτι είναι ΟΚ.

Τόνια μου καλή αρχή με το σχολείο σας. Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω τα σχόλια που κάνουν οι δασκάλες ώρες ώρες..Τι πάει να πει είναι υπερκινητικό και θέλει δουλειά στο σπίτι;;; Τι να κάνεις δηλαδή;; Να το δένεις για να μάθει να μην κινείται τόσο;;;; Πολλά παιδάκια είναι υπερκινητικά. Ε και;;; Παιδάκια είναι και έχουν ενέργεια. Μου φαίνεται ότι βαριούνται να τρέχουν...Δεν ξέρω αν είμαι υπερβολική αλλά έτσι το βλέπω.....Σημασία έχει που άρεσε στον Αλέξανδρο από την πρώτη στιγμή!

Πάω να κοιμηθώ κορίτσια γιατί σήμερα κουράστηκα πολύ στη δουλειά. Να φανταστείτε όταν κοίμισα τον Πάνο δε διόρθωσα τίποτα. Άραξα στον καναπέ και είδα τηλεόαση με τον άντρα μου. Δεν είχα κουράγιο...Κανένα....

Α Βάσω ξέχασα να σου πω. Στο γιατρό θα ξαναπάω σε 1 εβδομάδα. Πρέπει όμως πρώτα να κάνω κάποιες εξετάσεις και κάθε πρωί που ξυπνάω βαριέμαι να πάω στη μικροβιολόγο και στο τέλος θα πάω στο γιατρό χωρίς εξετάσεις και θα με χέσει......

Φιλάκια πολλάαααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες αλλη μια βαρετη μερα στην δουλεια :!::!:

Ασπακι τρεχεις και δεν φτανεις με την δουλεια ε :?:

Αυτο ειναι ομως πολυ καλο εν μερη γιατι εχεις δουλεια οχι σαν εμας που δεν ξερουμε τι

μας ξημερωνει ;)

Φανη του αρεσε ο παιδικος τι σου ειπε :?:

Παντως το οτι θελει δουλεια στο σπιτι ειναι μπαρουφες τι υπερκινητικο και χαζα τι θα τον κανεις στο

σπιτι ας δουλεψουν λιγακι παραπανω αυτες στον παιδικο και ας τον στρωσουν........

Στις αρχες ακουγα για τον Δημητρη ενα σωρο πραγματα απο τον παιδικο οτι δεν καθεται πουθενα

ειναι υπερκινητικος και αλλα τετοια αλλα τελικα τον εστρωσαν μια χαρα γιατι ασχοληθηκαν ;)

Τι θελουν παιδια που να καθονται ολη μερα σε μια καρεκλα :?:

Ανθη μου πραγματικα εγω φταιω που ειπα οτι θελω να κανω δευτερο σε φιλες μου και οπως λες και

εσυ καθε μηνα με ρωτανε τι εγινε και αγχωνομαι πιο πολυ......

Μετα απο πολυ σκεψη ειπα να αφησω τα τεστακια στην ακρη και να χαλαρωσω ;)

Ελπιζω να αντεξω και τον αλλο μηνα να μην αρχισω παλι τα ιδια :lol::lol::lol:

Το πρωι πηγα τον μικρο στον παιδικο και μετα πηγα για καφε στην μαμα μου και τις λεω νιωθω

να με χτυπαει κατι στην κοιλια μου και μου λεει ναι εσυ και μονο στην ιδεα επαθες ανεμογκαστρι

και θα ακους και κλαμματα απο την κοιλια :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Και πανε να κανεις τις εξετασεις ;):D

Σας αφηνω φιλακια πολλα...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera sas...τι κανετε?εμεις ειμαστε μια χαρα!!!ο Αλεξανδρος περασε ωραια 2ωρες στον παιδικο...αυριο θα παει 11 με 13:00...εχουν δικιο οι δασκαλες του..δεν ξεραμε τον τροπο πως να τον ηρεμησουμε...τωρα συμφωνα με τις συμβουλες τους μας ακουει δεν πεταει τα παιχνιδια απο εδω και κει...βεβαια ακομα ειναι αρχη και πιστευω οτι θα στρωσει..να σταματησει να ειναι υπερικινητικος αποκλειεται αλλα εστω θα ξερει τα ορια του..χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα! Τι κάνετε κορίτσια?

Βασούλα μην αγχώνεσαι! Δεν ειναι και τραγικά ανώμαλος ο κύκλος σου απλά είναι μεγάλος. Και ο δικός μου έτσι είναι. Ελπίζω να σε βοηθήσουν τα τεστάκια.

Τονια μεγάλωσαν τα ζουζουνια σου!

Ανθή μου καλά είμαστε, ήρεμα γενικά.. Απλά πέρασε ο καιρός και μας έχει πιάσει μια τρελή νοσταλγία για την Ελλάδα, τους δικούς μας και τους φίλους μας..

Βίκάκι και σε όλα τα κορίτσια φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τσα να μαι ξανα....

τι κανετε ζουζουνες??

εμεις περναμε μια γαστρεντεριτιδα το εχει αλωνισει το αγορακι μου μερα μερα ειναι λιγοτερες κ οι κενωσεις...αντε να δουμε...

ρε γμτ δεν μπαινω καθε μερα κ το χανω...

τονια μου καλη αρχη να εχετε θα μπει κ ο αλεξ σε ενα ρυθμο...

ερη μου αντε να ερθετε να σας δουμε

ασπακι κ μενα μου εχετε λειψει πολυ πολυ,αλλα δεν ξερω εχουν αλλαξει τοσα πραγματα κ δεν ξερω πολλες φορες να μπω νιωθω οτι δεν εχω τι να πω...

παντως σας σκεφτομαι ολες

ανθη μου ποσο εισαι τωρα??

φανουλα γιναμε κ φιλες στο fb :D:D:D

βασουλα μουυυυυυυυυυυυ φτιαχνεισ κανα γλυκακι η τα παρατησες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια..παλι μοναχουλα σημερα το βραδυ κλαψ κλαψ...εχθες εριξα τρελο ξενυχτι με τον μικρο..ελπιζω σημερα να μην κανει παλι τα ιδια γιατι ειμαι με 3ωρες υπνο...ο Αλεξανδρος ολη μερα με ρωτουσε ποτε θα ξαναπαει σχολειο...του αρεσε μωρε της ψυχης μου...

Ερυ μου μεγαλωσαν πολυ τα μικρα μου..πως ειναι η ζωη στον Καναδα?φανταζομαι καμι σχεση με αυτο το μπαχαλοαισχος εδω..

ανθη,βικακι,βασουλα ερυ,καλο βραδακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!!!!!!!!!!!!βικακι ειμαστε φιλες ε!!!ωραια!!!!!!!!!!τι μου κανετε?ανθη μου πως πας απο συμπτωματα?βασουλα δωστου να καταλαβει............ξερεις τι εννοω!!!!! :lol::lol: πινω καφεδακι και μολις τελειωσω ξεκιναω σιδερο που ειναι μια στοιβα και μαγειρεμα....α!και γω σαν το λενακι ξεκιναω μαθηματα οδηγησης απο δευτερα τρεμε κοσμε............ :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες ηρθα και εγω στην υπεροχη

δουλεια μου :lol::lol:

Σας ειπα τα νεα :?:

Απο 31 του μηνα μεχρι 7 Φεβρ. μου δινουν αδεια αναγκαστικη απο την δικη μου

βεβαια αρχισαν τα οργανα πλεον.........να δουμε τι θα γινει το χαλι μας απο τωρα

αν παιρνουμε τις δικες μας μας βλεπω το καλοκαιρι να παιρνουμε ανευ αποδοχων........

Αντε Τονια καλη αρχη κανατε με τον παιδικο..........

Μωρε θα δεις το καλυτερο παιδι θα γινει μαθαινουν τοσα πολλα........

Εγω τον Δημητρη τον καμαρωνω καθε φορα που μου λεει και ενα καινουργιο τραγουδι η ιστοριες

που τους μαθαινουν..........

:D

Καλα Ερη η φωτο του μικρου ειναι τελεια πραγματικα δεν εχω λογια

ειναι παιδαρος θα καψει καρδιες το παλικαρι σου :D Φιλια πολλα

Τρελη μου μαγειρισσα απο τοτε που με παρατησεις δεν κανω τιποτα απο γλυκακια

τα κλασικα κανενα κεικ και τετοια που να κανω μωρε αφου δεν εχω εσενα να με ξεσικωνεις

παντως μπαινω στο μπλογκ σου κατα καιρους και κλεβω καμια συνταγη ;)

Περαστικα στον Χαρουλη..................

Φανουλα τι λεει το σιδερο το τελειωσες :?:

Εγω εχω 3πλυντηρια ασιδερωτα να δω ποτε θα κανω........... :?:?

Ασπακι μου φιλουρες πολλες...............

Ανθη μου τι κανεις παλι απουσια..............

Αντε δικαιολογησε μωρε κουραζεσαι περισσοτερο τωρα οποτε εχεις σοβαρο λογο

Φιλακια πολλα............

Αυτα σας αφηνω προς το παρων να παω να κανω τον καφε μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό Σαββατοκύριακο κοριτσάκια μου!

Αχ Βίκυ με εχεις καταστρέψει με αυτά τα ferrero και ασε φιλενάδα, αρχίσαμε οικογενειακώς δίαιτα! :o Οταν λέω οικογενειακώς φυσικά εννοώ εμένα και τον αντρα μου γιατι το χάλι μας δεν πάει άλλο και είπαμε να γίνουμε στιλάκια και οι δύο χαχα!!! :lol::lol::lol::lol: Να μας κυνηγάνε τα γκομενάκια :lol::lol::lol::lol::lol:=))=))

αντε να δουμε, θα κάνουμε τίποτα? Πάντως όταν κάνουμε και οι δυο μαζί πάντα τα καταφέρνουμε καλά.. μέχρι να ξαναχαλαρώσουμε και να αρχίσουμε να τρώμε κ ουτω καθεξής..

Τονάκι μου καλά είναι εδώ, ηρεμα γενικά, είναι λογικό να δενόμαστε πιο πολύ και οι τρεις μας λόγω του ότι είμαστε μόνοι μας εδώ.. Εσεις γυρίσατε στην Αθηνα? Δεν θυμάμαι, συγνώμη, θυμάμαι ότι ήταν να γυρίσετε..

Φανούλα και μαζί γίναμε φίλες στο φεις! Καλά μαθήματα οδήγησης! ;)

Βασούλα πάλι την πήρα την σύγχιση με τον εργοδότη σου και τις υποχρεωτικές άδειες! :twisted::twisted: Γαμώτο μακάρι μακάρι να στρώσουν τα πράγματα!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia. Kati epathe to laptopaki mou kai de bgazei ellhnika.Anagkazomai loipon na grapso grekklish, kati pou sihainomai :evil::evil::evil::evil::evil:

Eimai xalia koritsia. H egkymosyni ayti den exei kamia sxesi me thn proti. Zalizomai synexeia kai anakateyomai. To na fygo gia doyleia einai tis perissoteres fores ena martyrio gia mena..Eytyxos kapoies meres eimai kalytera. Einai omos kapoies alles -san th xthesinh- pou den mporo na paro ta podia mou...

Vasso mou asta ola stin akri, mh dineis anafora se kanenan kai otan me to kalo meineis egkyoyla tote to les! Ego ayto ekana. Me th doulitsa ti na po...Dyskola re gamoto..Ashimo ayto me thn ypohreotikh adeia..Eyxomai ola na pane kala sto telos.....Oso gia tis apousies mou einai dikaiologhmenes giati eilikrina ores ores DEN TH PALEYO......Emetous den kano alla arketes fores eyhithika na kano gia na iremisei to stomahi mou...Telos panton...

Eri mou giname kai mazi filenades sto FB!!!! H foto tou Kosta einai gia akoma mia fora teleia. Poli fatsoni o giokas soy!!!!! Ypomonh me th diaitoula sas kai eyxomai KALA APOTELESMATA!!!!!!!!!Ego pali pairno kilakia...sa fystikia...Kai den troo h kahmenoula.....Telos panton...Xairomai poly pou se vlepoume pio syxna sto themataki..Einai logiko na sas leipei h Ellada..Dystyxos omos edo h katastasi paei apo to kako sto xeirotero.....

Tonia mou ola kala me ton paidiko loipon!!! Koinwniko to agoraki sou!!! Etsi xairetai kai h mama kai to paidaki!!!!! Kali synexeia kai eyxomai ligotera ksenyxtia me ton Apollona.....

Biky mou perastika sto gioka sou...Th sixainomai ayti tin palioiosi...Tora eimai konta 9 evdomadwn...Exo mellon mprosta mou............

Fanoula kali arxi me ta mathimata odigisis!!!!! Pes mas ti ora tha ginontai gia na min kykloforoume poli :lol::lol::lol: Asteieyomai fysika! H kalyterh odigos tha gineis!!!!!!!

Ayta koritsakia mou giati mou th spane kai ta greeklish..Eimai kai asxeti to kerato mou mesa kai den mporw na to rythmiso :evil::evil::evil::evil:

Aspaki filakia!

Polla filakia se oles sas!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα τσούπρες καλό σκ να έχουμε όλες,ο χάρης λιγο καλύτερα εγω νιώθω λίγο κουράσμενη αλλα πιστευω θα περασει,νυστάζωωωωωωω

ερη μου καλή αρχη ασε αυτα τα σοκολάτακια ειναι μεγάλος πειρασμος τα τσακισα θελω να φτιαξω αλλα φοβαμαι τηκαταληξη τους στο στομάχι μου :D:D:D:D

ανθη υπομονη θα περασουν κ θα την απολαύσεις κ αυτή την εγκυμοσύνη!!!!!

όλες οι υπόλοιπες που είσαστε??

φιλάκια σε όλες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια που ειστε χαμενες ολες καλε?ανθη μου κατα συμπτωση το ιδιο επαθα και εγω χτες......... :evil: ευτηχως σημερα απο μονο του επανηλθε...οσο για τα μαθηματα οδηγησης κοριτσια ελπιζω να τα παω καλα και να αριστευσω :lol::lol: ιδωμεν????????????????? ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...