Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο16! Γεννητούρια Τέλος!!!!


Recommended Posts

καλησπερα πολυ νωρις δεν σας λενε η παιδιατροι να τα κανετε ολα?εμεις μολις κεισαμε τους 5 μηνες ξεκινησαμε ρυζαλευρο κι βανιλια και μολις εκλεισε τον 6 κρεατακι και τοτε σταματαμε την αποστειρωση...

αν και τωρα απο κανα μπιμπερο που βραζω για τσαι

κατερινα απο το βαρος παντος βλεπω οτι ο μικρουλης ειναι πολυ καλος δεν μπορω να καταλαβ προς τη η στεναχωρια ποσο εβαλε σε ενα μηνα?εμενα η μικρη μου στον 3 μηνα ηταν 5850 και ειχε βαλει 600γρ και μου ειπαν ειναι μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σου Μαριλου!!!!!!!!Τι κανεις μανουλα??

Τα ζουζουνακια μεγαλωσαν κ τρωνεκ κρεμουλα!!!Τι ωραια!!!!

Εμεις μενουμε διπλα κ ακομη δεν εχουμε βρεθει καλε!!Αντε να κανονισουμε κανα καφε!!

Κ κοριτσακια οσες ειμαστε απο Αθηνα μπορουμενα κανονισουμε μια συναντησουλα με τα καμαρια μας μαζι!!Τι λετε??

Ιφι μου δεν ξερω αν ειναι νωρις ..εφοσον επιτρεπεται μετα τον 4ο να φαει κρεμουλα γιατι να μην φαει??

Κ μενα απο τ ι φαινεται βαριεται συνεχεια το ιδιο..κ μαλλον γι αυτο εχει μειωσει κ το φαγητο του!!

Ναι το βαρος του ειναι καλο εβαλε σχεδον ενα κιλο..αλλα σε 15 μερες που εκοψε το γαλα εβαλε μονο 300γρ ενω εβαζε περιπου τοσα την βδομαδα..ξερω θα πεις οτι με τον καιρο δεν βαζουν τοσο βαρος οσο στην αρχη..αλλα εμενα μειωσε το φαγητο αισθητα κατα 350 μλ την μια βδομαδα κ τωρα υατη τη βδομαδα κατα 200-250 μλ..παρολο που μειωσε ενα γευμα δεν αυξησε την ποσοτητα!!Κ γι αυτο εβαλε κ λιγοτερο βαρος!!

θα δουμε πως θα παει αυτος ο μηνας κ βλεπουμε!!!

Για Μαζευτειτε κοριτσακια απο Αθηνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα φιλεναδες........μολις κοιμηθηκε η μπεμπα κ τωρα ριλαξαρω...για λιγο γιατι εχουμε κ 2ο γυρω με την μεγαλη...γαλατακι,παραμυθι,αγκαλιτσες κ νανι :D:D:D:D σημερα στο σχολειο ειμασταν λιγο καλυτερα.μου εκανε κατι ναζακια του τυπου...νυσταζω,κρυωνω,κατουριεμαι αλλα δεν ειχαμε κλαματα.με την δασκαλα που μιλησα μου ειπε οτι ειναι ενα πανεξυπνο παιδακι,δεν δημιουργει προβληματα κ γενικα τα αρπαζει πολυ γρηγορα...σπιρτο.φαινεται μου ειπε οτι εχει γινει καλη δουλεια στο σπιτι κ οτι για προνηπιο ειναι πολυ προχωρημενη κ εχει γνωσεις (να ναι καλα κ ο παιδικος)....αχ ρε κοριτσια ενοιωσα πολυ περηφανη...ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι η αληθεια παντα ειχαμε την ανυσηχια αν ειμαστε καλοι γονεις κ αλλα τετοια κουλα που κατα καιρους μας πιανουν...πηρα παντως πολυ χαρα.

η μπεμπας μας μια χαρα...αυτο το μωρο ακουγεται μονο οταν ειναι να φαει :lol::lol: :lol πηγαμε κ βολτουλα το πρωι...με το αμαξι βεβαια,δεν βγηκαμε καθολου εξω...αλλα καλα ηταν κ ετσι

χριστινα κ εμενα ακομα δεν μου ηρθε,ασε μην σκας καλα ειμαστε κ ετσι ;););) εγω τελευταια περιοσο ειχα 29/11...τωρα που θηλαζω ποιος ξερει ποτε θα μας ερθει...την αλλη τριτη εκλεισα ραντεβου κ στον γυναικολογο...επιτελους.

κατερινα γραψτους ολους εκει που δεν πιανει μελανι...για να μην πω πουθενα αλλου...εδω εγω νευριασα που το διαβασα,οχι εσυ που περασες κ την ολη διαδικασια...οσο για το βραδυνο κ εμεις ακομα ξυπναμε μια φορα αναλογως ποσο θα κοιμηθει....βεβαια ειμαστε κ πιο μικρες αλλα ξυπναμε...π.χ. χθες κοιμηθηκε 9 κ ξυπνησε 4.30 κ μετα 8 το πρωι...δεν εχουμε στανταρ ωρα που θαξ ξυπνησουμε την νυχτα,μπορει κ 1.30 κ μετα ξανα 6...αναλογως τα κεφια :D:D

μαρακι ανανεωθηκες?αντε τωρα τα κεφαλια μεσα χιχιχιχι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιφηγενεια κ εμεις ετσι ειμαστε...πιπιλα δεν πιανει.μονο το βραδυ μετα το μπανιο που την βαζω για υπνο καμια φορα την βλεπω που ψαχνεται κ πιπιλαει το χερι,την δινω κ την πιανει.κ αν κανει πολλα βραδυα να την παρει,δυσκολευεται να την πιασει...να σου πω για την ωρα καλυτερα...αφου ειναι ηρεμη κ δεν εχουμε θεμα με γκρινιες κ πονακια,ας μην την παιρνει...η μεγαλη μου οπως λες κ εσυ μια ειχαμε στο στομα κ δυο στα χερια (οταν αρχισε να πιανει) :lol::lol::lol: σταδιακα τις μειωσαμε σε μια μεχρι κ τα τριτα της γεννεθλια ακριβως.

συμπεθερα πολυ γελασα...ακου μεγαλο τσουτσουνι :lol::lol::lol::lol: κ τα κοριτσακια της εξωσωματικης να ξερεις εχουν μεγαλα μεμε :lol::lol::lol: μα μιλαμε για πολυ χαζη γυναικα...για μωρα μιλαμε οχι για αλιεν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον το παιδι μου θελει γιατρο για να φαει..

μπηκαμε ιασω κ αρχισε παλι να τρωει..βγηκμε σταματησε..εκανε σημερα εμβολιο κ ηπιε 150 κ τωρα 180..

Τι να πω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι σου κάνει κόλπα ο μικρός???Μήπως του αρέσουν οι νοσοκόμες??? :lol::lol::lol::lol:

Μαριλού μου λογικό με 2 παιδάκια να εισαι κάπως αλλά μην αγχώνεσαι θα βρειτε το ρυθμο σας...Μεγαλώσατε παντως...αρχιζετε και κρεμούλες...αντε καλή αρχη!!!

Μιχαέλα μου μπραβο και στα δυο σου κοριτσακια...αλλά πάνω απο όλα μπράβο και σε εσάς που φροντίζετε να δινετε σωστά εφόδια ....

Εμάς αποστείρωση μας είπε να σταματήσουμε γύρω στον 5ο-6ο μήνα και κρεμούλες αρχίζουμε οταν κλεισουμε τον 5ο μήνα...

Καλο βράδυ σε όλες...θα τα πούμε αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπηκα να πω ενα γεια!Ειχε ρεπο αυτες τις μερες ο αντρας μου και τριγυρνουσαμε...Γι'αυτο δεν εγραφα!Θα μπω αυριο να σας διαβασω αναλυτικα!Καληνυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...τι κάνετε??Εμείς καλά είμαστε...αν εξαιρέσεις μια χαζομάρα που έκανα κ νιώθω πολύ άσχημα...Χθες ο Στεφανάκος μου δεν είχε κάνει κακάκια όλη μέρα αλλά είχε αέρια...το βραδυ τον έκανα μπάνιο, μετά τον άκουγα που έκανε πριτς προυτς αλλά οκ δεν εδωσα σημασία.Του έδωσα το γάλα του, κοιμηθηκε και δεν κατάλαβα ότι έκανε κακάκια!!Αλλες φορές μου μυρίζουνε...αυτη τη φορά όχι!!!Κι αυτος τιποτα, ουτε να διαμαρτυρηθει ουτε τίποτα!Και κοιμηθηκε μέχρι το πρωι έτσι...δεν φαντάζεστε πόσο άσχημα ένιωσα όταν το συνειδητοποιησα το πρωι...ποσο χαζή είμαι!!! :roll::roll::roll:

Χρύσα μου στη δουλειά εσύ??Αρχιζω κι εγώ σε 2 βδομάδες και με εχει πιασει το αγχος που θα αφησω τον Στεφανο μου σε ξένα χέρια...

Συμπεθέρα κανεςι βόλτες εσυ??? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι συγγαηκε ο Στεφανακος;;;

ελα ρε συ...μην στεναχωριεσαι...αυτα σημβαινουν

Αχ ναι ειμαι στη δουλεια..

καλα ειναι προς το παρον ...ισυχια.

εγω τον αφισα στην πεθερα..ειναι και βολικο μωρο...τρωει, κοιμαται , χαμογελαει, κανει τις βολτες του...φτου φτου

εσυ που θα τον αφισεις;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι Χρυσα μου ευτυχώς δεν συγκάηκε...κι είμαι και πολύ τυπικά σε αυτά τον πλένω συνέχεια...τεσπα...αφου δεν έπαθε ΄τιποτα οκ...απο εδώ και πέρα θα τον ελέγχω ξανα πριν τον βάλω για ύπνο!!!

Στην πεθερά σου εσύ ε???Μακάρι να μπορούσε η μαμά μου να τον αφήσω σε αύτή, αλλά θα πρέπει να κάνει κάθε μέρα δρόμο 45'λεπτά να έρθει κι αλλα τόσα να πάει πίσω και την λυπάμαι...δυστυχώς σε βρεφοκομικό θα τον αφήσω...γι'αυτο στεναχωριέμαι...Βεβαια εχω μια φιλη εκεί μεσα αλλά και πάλι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε θα μπορουσες να τον πηγαινεις εσυ στη μαμα σου;;;;

γεννικα εγω ειμαι της αποψης οτι εαν και εφοσων υπαρχει δυνατοτητα να πηγαινουν στον σταθμο αμα μεγαλωσουν λιγο..τουλαχιστων μεχρι να ολοκληρωσουν τον βασικο κυκλο εμβολιασων

θα κολαει ευκολα ιωσεις γαστρεντερητηδες κλπ..και ειν αι ικρουλι ακομα...

δυστυχως οταν δεν υπαρχει αλλην λυση τι να κανεις τον στελνεις και κανεις το σταυρο σου

Αμα δεν συγκαηκε ουτε να το συζητας, μπορει να σημβει καμια φορα..ο Γιαννακης εκοψε τα νυχταρινα καναν στις 40 μερες αλλα πριν απο 2-3 μερες μου εκανε κακα τη ν υχτα..ηταν λιγα βεβεια αλλα αυτος παντα διαμαρτηρετε γιατι δεν του αρεσει να ειναι βρεγμενος η χεσμενος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου για να τον παω εγω στη μαμα μου συμαινεει οτι θα κανω καθε πρωι 1,5 ωρα δομο μονο για να τον παω κ να γυρισω στη δουλεια!!! Το καλο ειναι οτι σε αυτον τον βρεφοκομικο μονο 5 βρφη εχει κ μεχρι 6 παίρνουν. Κι η πολιτικη τους ειναι μολις δουν οτι ειναι αρρωστο ενα παιδακι ειδοποιούν τους γονεις να πάνε να το παρουν κ μετα από 48 ωρες το δεχονται πισω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα δεν ειναιν απαραιτητο οτι θα παθει κατι αλοιμονο...

ολα καλα θαν πανε.

απλα θα ταλαιπωρηθεις λιγακη στην αρχη αλλα μετα δεν θα εχεις καθολου θεματα με αρρωστιες

Βασικη προυποθεση να ειναι καθαρος και να τυρει τους κανονες..αλλα αφου εχεις γνωστη εκει αυτο ειναι δεδομενο..θα τον προσεχουν καλα

Εμας ετυχε και η αρραβωνιαστηκια τιυ γιου του αφεντικου του αντρα μου να δουλευει στον παιδικο του Χριστοφορου..και ο μιρος της εχει τρομερη αδυναμια...θα ελεγα οτι ειναι και ερωτευμενος μαζι της... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol: Απο τώρα άρχισε τους έρωτες ο Χριστόφορος ε???

Η αληθεια είναι μεγάλη ανακούφιση που έχω κάποιον δικό μου άνθρωπο εκεί...κι από ότι μου είπαν είναι πολύ καλές όλες οι κοπέλες εκεί μέσα και τα φροντίζουν πολύ...θα δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε ναι..εχει πολυ φαση...ουρλιαζει οταν τον αφινω..και οταν φευγουμε και μου τον φερνει καθετε και την κοιταζει να απομακρινετε και δεν τρεχει να μπει στο αμαξι..και οσο ειναι εκει την θελει αποκλειστηκα...ουτε τουαλετα δεν μπορουσε να παει ενα διαστημα η κοπελα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!!!!! Τί κάνετε???

Μπήκα στα βιαστικά για μία γρήγορη καλημέρα.... ακούω το νινί να νιαουρίζει.... δίπλα μου τον έχω στο ρηλαξάκι αλλά μάλλον θέλει αγκαλίτσες το ζουζούνι..... θα του δώσω τα κουκλάκια του να παίξει να του μιλάω συνέχεια γιατί έχω του κόσμου τις δουλειές....

Η καλλιέργεια μας βγήκε πεντακάθαρη.... ουδέν πρόβλημα.... συνεχίζουμε κανονικά το γαλατάκι μας στα 150μλ. άντε 180μλ. τη νύχτα.... ποτέ περισσότερο.... αλλά γκρινιάζει.... δεν του φτάνει του φαγανούλη μου.... του δίνω χαμομηλάκι ενδιάμεσα αλλά με το ζόρι το πίνει....

Θα κάνουμε κι εμείς λιγάκι υπομονή με τη γκρινίτσα του κι εκείνος..... αν πεινάει.... αφού δεν έπαθε καμμιά ζημιά το μανάρι μου...... ουφφφφφφφφφ..... την άλλη Τρίτη έχουμε το 2ο μας εμβόλιο.... αυτή τη φορά στο ΙΚΑ θα το κάνουμε....

Εγώ τη Δευτέρα μίλησα με Μαία στο ΕΛΕΝΑ και πήρα αναλυτικότατες οδηγίες για να τα καταφέρω με τον θηλασμό.... δεν το έχω χάσει το παιχνίδι ακόμη.... προλαβαίνω να κάνω τη μεγάλη ανατροπή.... αλλά χρειάζεται τεράάάάάστια υπομονή!!!!! Δε θέλω με τίποτε να σταματήσω.... έχω δεθεί τόσο πολύ με τον μικρό μου.....

Αλλά κι εκείνος έχει δεθεί μαζί μου.... τον ξαπλώνω στον καναπέ δίπλα μου για ν΄αρμεχτώ.... κι αν νυστάζει & θέλει να κοιμηθεί.... κρατάει σφιχτά το χέρι μου κι αποκοιμιέται.... το μωράκι μου.... το Σάββατο γινόμαστε 3 μηνών.... πώς περνάει έτσι ο καιρός!!!!

Αυτάάάάάάά.....

Πάω να προλάβω να κάνω καμιά δουλειά τώρα που ο μπόμπος κοιμάται.... αν προλάβω θα ξαναμπώ αργότερα..... φιλιά πολλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειδες Χρυσα μου απο τοσο δα μικρα το μυαλό τους στις γυναικες!!! :lol::lol::lol:

Πιπιτσα μου μπραβο!!! Χαιρομαι που ολα ειναι καλά! Κι εμεις 150 πίνουμε κ καποια βραδυα 180! Θα στρωσετε μην αγχωνεσαι...καλές δουλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες..εδω και εγω..ειμαι ερετρια και αργησα να μπω μεχρι να μπουμε σε μια σειρα...λιγο χασαμε την μπαλα..το ταξιδι ηταν δυσκολο με την μικρη γκρινιαρα μου..σταματησαμε να την θηλασω και μετα δεν ηθελε να κατσει στο καθησματακι παλι...εε σε ολη την υπολοιπη διαδρομη ουρλιαζε..τις τελευταιες μερες πινω ενα ντεπον την ημερα(υγρο γιατι δεν πινω χαπια εγω)μιλαμε εχω τοοον πονοκεφαλο...αχχχ...για ερωτες προλαβα να διαβασω...και εμενα αγαπαει μια στο σχολειο...δεν το λεει απλα παει και της τραβαει τα μαλλια..την εχει ξεκανει την κακομοιρα..χιχι...φιλεναδες επειδη δεν εχει στο σπιτι ιντερνετ αλλα στο μαγαζι οσα προλαβαινω θα διαβαζω...εμεις συνεχιζουμε το θηλασμο κανονικα..πλεον το βραδυνο εχει σταματησει και ειναι οοοτι καλυτερο...και ο θηλασμος πλεον εχει γινει και γρηγορος και ευκολος...νομιζω δηλαδη οτι ειναι γρηγορος εκτος και αν εχω συνηθισει..αυτα φιλακια πολλαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες!! Τι κάνετε???

Εμείς μια χαρά κάνω γενική στο σπίτι, έπλυνα σιδέρωσα κουρτίνες και τώρα θα κάνω τα ντουλάπια της κουζίνας, αύριο μπαλκόνια πόρτες παράθυρα (απέξω, απο μέσα τα έκανα) και τέλος (ελπίζω)

Την Κυριακή έχουμε γιορτή θρησκευτική και είπα να κάνω και εγώ καμιά δουλειά... αλλά το μετάνοιωσα!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Τέσπα ζορίστηκα λίγο αλλά τουλάχιστον θα είναι καθαρό το σπιτάκι μου!

΄Σας διάβασα λίγο βιαστικά και δεν θυμάμαι πολλά!!

Μαράκι καλώς μας ξαναήρθες!!! Φαντάζομαι πόσο ανανεώθηκες!

Πιπίτσα μπράβο που είχατε καλά αποτελέσματα!

Εύη όσο πάει θα γίνεται ακόμα πιο εύκολος-σύντομος ο θηλασμός! Άντε ξεμπερδέψατε και εσείς με το νυχτερινό!! Μπράβο!

Μαριλού, μας έλειψες! Κουράγιο και υπομονή κοριτσάκι! Θα στρώσουν τα μωράκια σου σιγά σιγά!!

Χρύσα ερωτιάρης μας βγήκε ο Χριστόφορος!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Για περίοδο που λέγατε εγώ ακόμα δεεν... ΤΕΡ ήταν 28/09/2010 μάλλον όσο θηλάζω δεν θα έχω, αν και έχω ακούσει περιπτώσεις που είχαν κανονικά περίοδο όσο θήλαζαν! Καθόλου δεν με χαλάει!

Μιχαέλα μπράβο σας!!! Φαντάζομαι ποσο περήφανη ένιωσες!! Και με το δίκιο σου!!

Τι άλλοο???

Κατερινάκι άρχισε να τρώει πάλι ο Αλέξανδρος?? Μπράβο του!! Πάντως τα κιλά του μια χαρά είναι!!

Τόνια και εσάς τα κιλά σας είναι πολύ καλά!!

Νίκη το ρίξατε στις βόλτες?? Πολύ καλά κάνατε!! Να ξεσκάσετε λίγο!

Δεν θυμάμαι τι άλλο διάβασα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη μου περαστικα για τον πονοκεφαλο, ισως να χρειάζεσαι ξεκούραση...φιλιά στα παιδάκια σου!

Γιελιζ μου δεν ερχεσαι κι απο δω??? Εχω μπολικες δουλιτσες...Βασικά θελω σιγα σιγα να κανω ντουλαπια κουζινας κ κατι αλλες λεπτομερειες τωρα που ερχονται κ Χριστουγεννα...Εμενα ομως ο Στεφανάκος μου δυσκολο να με αφησει να τα κάνω... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες!!Τι κανετε??

Εμεις ειχαμε ενα ανηχυχο βραδακι...κ σημερα καναμε κ πυρετακο απο το εμβολιο!!Απο το πρωι κοιμαται ξερος!!Ξυπναει λιγο ξανα κοιμαται..ευτυχως περα απο την στιγμη που ανεβαζε πυρετομου εφαγε με διαλλειματα 80μλ μετα εφαγε 150..τωρα του επεσε κ ελπιζω να μην ξανανεβει!!

Ευαισθητουλι το νινακι μου!!

Μαρακι μου μην στεναχωριεσαι..ανθρωπος εισαι οχι ανυχνευτης!!Στη καθεμια αποεμας μπορει να συμβει!!

Γιελιζακι μετα ελα κ απο μενα!!!!Εμενα σιγουρα δεν θα με αφησει..

Περιμενω την κοπελα να ρθει σημερα!!Κ την Παρασκευη θα ρθει η πεθερουλα μου!!Τι ανακουφιση να χεις καποιον να σε βοηθαει!!!

Ισως ειμαι απο τις μοναδικες νυφες που να παρακαλα να ρθει η πεθερα της!!! :D:D:D:D

Πιπιτσα μπραβο για τα καλα αποτελεσματα!!Γιατι η ουρολοιμωξη ατιμο πραγμα σε μωρακι!!

Νικακι καλοπερασατε μπραβοοο κοριτσακι χρειαζεται!!!

Χρυσα μου ο Χριστοφορακος τι θα κανει οταν μεγαλωσει πιο πολυ ο ερωτιαρης????? :):):):)

Αυτα !!Απο σημερα εχω αμαξακι !!Αλλα ο μπεμπης πυρετο!!Παλι μεσα!!ξερετε ποσο κραταει ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου πολύ γελασα με το ανιχνευτής!!! :lol::lol::lol::lol:

Περαστικα σας κι ελπιζω να μην ξανα ανεβει ο πυρετος...του εδωσες ντεπον???

Νομιζω οι παρενεργειες κρατουν το πολυ 48 ωρες!

Με γεια το αμαξι...καλές βόλτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω και εγω..περιμενω να μπει ο αντρας μου στο σκαιπ να μιλησουμε..με εχει φαει η μικρη...ολη μερα αγκαλια και κοιμαται...μολις την αφησω ξυπναει..ευτυχως το βραδυ δεν το κανει γιατι δεν θα το αντεχα..μπορει για αυτο να εχω πονοκεφαλο...απο τις 8 το πρωι μεχρι τις 10.30 το βραδυ με εχει πιασει πονος στο χερι και ειμαι στα ορια για τενοντιτιδα...εχω πεθανει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βεβαια εδωσα ντεπον αφου απο 37.9 οταν του εδωσα ανεβηκε 38,5..επεσε γρηγορα 36,6..αλλα τωρα δειχνει να ανεβαινει 37,2..θα δουμε πως θα παει η νυχτα..κ το μπουτακι ειναι πρησμενο :(:(:(

Αλλα χαμογελα κ με πυρετο!!!! :):):):):)

Μαρακι δεν ειναι καινουριο το αμαξακι μου..απλα επειδη δεν οδηγουσα εγκυος του αντρα μου το χαμε παρκαρει κ τωρα ανανεωσαμε την ασφαλεια κλπ..ελπιζω αυριο να ναι μια χαρα κ να τον βγαλω βολτουλα!!!

Ευη μου τα χερια μου πονανε κ μενα..κ ολη την ημερα που ειμαι στο ποδι οχι τοσο αλλα τη νυχτα οταν ξυπναει κ παω να τον σηκωσω δεν εχω δυναμη πια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Τελικά κορίτσια κι εμένα τα 100ml γλυκόζης μου έγραψε ο γιατρός και 4 μετρήσεις... +γενικές αίματος και ούρων!!! Ρώτησα για το εμβόλιο και μου είπε ότι δεν το κάνει γενικά. Θα ρωτήσω και την καινούρια γιατρό να δω τι θα μου πει και θ' αποφασίσω. Αν και γενικά είμαι υπέρ των εμβολίων και διάβασα ότι το συγκεκριμένο είναι καλό να το κάνεις 28η με 30η εβδομάδα. Είδωμεν!!!
    • Ελπίζω να πηγαίνουν όλα καλά σε όλες μας κορίτσι μου. Απλά αυτήν την εβδομάδα νομίζω ότι έχουν ευθυγραμιστεί οι πλανήτες βρε παιδί μου...  
    • Καλημερα κορίτσι μου, λυπάμαι πολυ για αυτά που έχεις περάσει… δυστυχώς για κάποιες από εμάς ειναι δύσκολο το ταξίδι αυτο. Ηθελα να σε ρωτήσω αν έχεις κανει ποτε καμπύλη ζαχαρου. Ξερω μια περίπτωση που είχε θέμα κ δεν το γνώριζε, και το ανακάλυψε ένας ενδοκρινολόγος. Όταν διορθώθηκε έμεινε φυσιολογικά έγκυος. Δεν είχε μπει καθολου στη διαδικασία εξωσωματικής η συγκεκριμένη. 
    • AX ναι βρε κορίτσια, να μπούμε 2ο τρίμηνο να ηρεμήσουμε! Βέβαια οκ, έχω ακούσει για περιπτώσεις που δεν πήγαν καλά και μετά το 1ο αλλά είναι πολύυυυ λιγότερες. Τώρα περνάμε το κρίσιμο στάδιο. Αυτό με το χαρτί κι εγώ, κάθε φορά, το ίδιο συναίσθημα. Πόσο ωραίο που καταλαβαίνουμε η μία την άλλη πάντως 🥰
    • Αχ κ εγω το ιδιο! Χτες το βράδυ, ξημερώματα και το πρωι κατά τις 6 που ξυπνούσα για τουαλέτα με κλωτσούσε συνέχεια. Ξύπνησα κατά τις 8 σημερα και ακομα να με κλωτσήσει. Ξερω; Μπορει να κουράστηκε απο το βράδυ 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...