Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο16! Γεννητούρια Τέλος!!!!


Recommended Posts

Συμπεθέρα κι εγώ αυτό λέω!!

Πιπίτσα μου μην αγχωνεσαι για τις δουλειές, δεν τελειώνουν ποτέ...Εγώ σημερα που θα παμε σε φίλους για φαγητο θα του βάλω φορμούλες, απο μέσα κοντομάνικο εσώρουχο και ζακετούλα...Θα παρω μαζί μου και μια ελαφρυα κουβερτούλα κι είμαστε σούπερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαι εγω προβληματιζομαι με το ντυσιμο της μικρης...Τα μπλουζακια που της εχω παρει ειναι μακο,λεπτα...Φοβαμαι μην μου κρυωσει...Μα καλα,πουλοβερ για μωρακια δεν βγαζουν;Δεν εχω βρει πουθενα!Νομιζω πως μονο με εσωρουχο,μακο φανελακι και ζακετα θα μου κρυωσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανούλες....κ εγω ανησυχω για το ντυσιμο....

καναμε υπέρηχο χθες,,,όλα καλα...για να δούμε κ η γιατρός τι θα μας πει.....

Ο μπεμπάκος αρνειται να πιει ξενο γαλα δεν θέλει μπουκαλι με τιποτα κ εχω αγχωθει...το αντιθετο με την πιπίτσα..ειναι μααιακος βυζακιας...ομως δεν ξερω αν ειναι ερκετο.......κ φυσικα ολη μερα τον εχω αγκαλια.....ξυπναει οπου κ να τον βαλω...ή θηλάζω ή τον κραταω όπως τωρα με το 1 γραφω......παει η μεσηηηηηηηηηηηη μου.....

όσον αφορα αυτο που λένε όσο θηλαζεις κατεβαζεις εγω επρεπε να σταζω ολοκληρη...............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναλογα με το γαλα εγω προσεξα οπως θηλαζω τωρα ετσι και στον κωνσταντινο μου και ομως δεν χορταινε ενω η γεωργια τωρα με το παραπανω δεν ξερω που οφειλεται.δεν θεωρω και σωστο να ειμαι ολη τη μερα με το βυζι...δεν εχω ζωη και το μωρο δεν χορταινει ας πουμε η γεωργια τωρα τρωει 6 το πρωι μετα 11 με 11,30 μετα γυρω στις 2,30 με 3 επειτα 6,30 με 7 και γυρω στις 10,30

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω ειμαστε και εμεις...αχχ τι θεμα ο θηλασμος...ποσες φορες νομιζω οτι δεν φτανει το γαλα μου...μια περιοδος εβγαζα λιγοτερο απο το δεξι γιατι με ειχε φαει και ποναγα και εβγαζα μα θηλαστρο αλλα λεει το θηλαστρο δεν βγαζει ολη την ποσοτητα οσο τρωει το μωρο οταν θηλαζει...και λιγοστεψε..τελικα πονο ξεπονο της εδινα απο εκει και το επανεφερα ιδιο με το αλλο...ξενο δεν της εχω δωσει..καλυτερα να τρωει πιο συχνα παρα να δωσω ξενο..Γιελιζ τωρα ειδα τη νεα καρτελα με βαπτισεις...τελεια ειναι..Γιωργο να σας ζησει ο Χρυσοβαλαντης γερος και με υγεια να ειναι..σας φιλω και ελπιζω αυριο να βρω χρονο να μπω...γιατι τωρα κουτουλαωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!ειμαι νεα στο φορουμ!να μας ζησουν τα μωρακια μας!η δικια μου ειναι 2,5 μηνων 6 κιλα και 65 ποντους!πηρε απο τον μπαμπα της!

νικολ και τιτινα σχετικα με τους κολικους εαν δεν θηλαζετε τυχαια εμαθα απο φιλη μου με νεογεννητο αγορακι που τις κανει κολικους οτι βρηκε καποια μπιμπερο dr.browns λεγονται.εχουν ενα σωληνακι μεσα οπου ρυθμιζεται η ροη του γαλατος και ισχυριζεται οτι 2 μερες που το χρησιμοποιησε ειχε πολυ λιγοτερα κλαματα και πλεον καθολου.τι να πω μαλλον βοηθησαν.επισης αυτο που εκανα εγω ισως και εσεις τις πρωτες μερες που εκλαιγε ασταματητα ηταν να βαζω το σεσουαρ(στον κρυο αερα,μην παθουμε και τιποτα) :D και επιανε αμεσως αυτο το κολπακι.η παιδιατρος μου το ειχε πει και οντως ηταν λυτρωτικο!!!

δοκιμαστε το ποτε δεν ξερετε!

πρωτο εμβολιο εμεις καναμε το πενταβακ,δεν καταλαβε τιποτα η μικρη μου,ουτε εναν μορφασμο δεν εκανε!χχχ!

ρε κοριτσια πειτε μου λιγο την γνωμη σας,την κοιμιζω ακομη στην καλαθουνα-τα βραδια μονο-μεσα στην κρεβατοκαμαρα,ειναι πολυ οριακα με το μποι της και το συζητησα με την παιδιατρο για το πως θα την αφησω στο δωματιο της και μου ειπε πως θα πρεπει να κοιμαμαι και εγω μαζι της μεχρι τον 6 μηνα για αποφυγη καθε κακου και να αποχωριστω τον αντρα μου χχχ!της ειπα για ενδοεπικοινωνια και μου ειπε να μην την εμπιστευομαι,ειναι μικρουλα και πρεπει να ειμαι διπλα της τα βραδια.εσεις τη γνωμη εχετε γι΄αυτο?τι σας ειπαν οι δικοι σας παιδιατροι? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsiaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!hrthame kai emeis!!!!!!!!o mpempis koimatai kai seligo tha ksypnisei gia galataki!!!!!!

eimaste kala exoume hremhsei arketa....to thema einai oti ta kaka tou einai akoma prasina...pws to xrwma tou tsimentou ena pragma...ti sto kalo einai ayto\??mhpws einai apo to mamomilaki????

episis kati apogeymata ton taizw kai molis teleiwnei arxizei ena klama...panagitsa mou...mhpws prepei na afksisw thn posothta????????twra pinoume 120...lete na to kanw 150???h tha tou peftei poly??

eseis koritsaki mou ti kanete???vlepw thn kainurgia listoula me tis vaftiseis....kale pws pernaei o kairos exw pathei plaka........vlepw ton mikro pws exei megalwsei kai den to pistevw!!!!!!!!!pote htan mia stalitsa kai pote megalwse!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!

παμε παιδιατρο!

ειναι αρρωστος ο μικρος,πολλες μηξες καφετι χρωμα,βηχας απαισιος, πηρετος...ολα ξαφνικα απο χτες..

Παρασκευη καλωσηρθες..να σου ζησει..θα σου απαντησωμολις γυρησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...εγω με τον μεγαλο μου παρασκευη τον ειχα στο δωματιο μας στο κρεββατι του φτσικα μεχρι 14 με 15 μηνων μετα τον πηγα στο δωματιο του χωρις κανενα απολυτως προβλημα και μεσα σε 2 μηνες που τον πηγα τον εβαλα σε κανονικο κρεββατι και του εκοψα τη πιπιλα καλα ειναι οσο ειναι μικρο να εισαι μαζι οχι να κοιμαστε μαζι δεν το θεωρω καλο γιατι μαθαινει αλλα να κοιμαται στο δωματιο σας...

σες μου περαστικα στο μικρακι σας εγω ειχα τη μικρη με καταροη για 10 μερες σχεδον αλλα ολα τα υπολοιπα οκ μου ειχαν πει ορο και τιποτα αλλο..

για τα πρασινα κακα πινει ξενο?μηπως το γαλα τον πειραζει?η παιδιατρος τι σου λεει?αχ ποσο χαιρομαι τη μικρη απο την ωρα που ξυπναει ολο γελαει και ολο μιλαει οοοοοοοοοοοοοοο ουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ ααααααααααααααααααααα αγκιιιιιιιιιιιι αγκουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ και χιλιες δυο κραυγες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια τι κανετε? Εμεις καλά είμαστε, ευτυχως νιώθω καλά σημερα ευτυχως! Προσπαθω να συγυρισω λίγο σήμερα...

Χριστινακι ο γιατρος μου ειχε πει οτι κ τα πρασινα κ τα κιτρινα κακάκια ειναι φυσιολογικα κ να μην ανησυχω....

Παρασκευη να χαιρεσαι το παιδακι σου το ψηλο!! :D Εμεις μεταφεραμε το κρεβατακι του στο δωματιο μας γιατί δεν βολευόταν στο πορτ μπεμπε κ το ευχαριστιέται πολύ. Ο παιδίατρος μου ειπε οτι πρεπει να τον εχουμε στο δωματιο μας μεχρι 7 μηνων περιπου.Εγω λέω μετα τη βαπτιση που θα ειναι 6 μηνων να δοκιμασω να τον βαλω στο δωματιο του...

Καλημερα Ιφιγενεια..οντως ταα πρωινα που εχουν κεφια δεν παιζονται...

Βρε κοριτσια μου θελω την αποψη σας για κατι...ο κουμπαρος μας κ νονος του μικρου μας προτεινε να παμε τριημερο στο Ντουμπαι!!! Βασικα επειδη εχει μια καρτα μονο εισιτηρια θα πληρωσουμε κι ολα τα αλλα πληρωμενα.Θελω πολυ να παω μεν αλλα σκεφτομαι τον μικρο...να τον αφησω στη μαμα μου θα μου λειψει...να τον παω μαζι μου θα τον ταλαιπωρησω πολυ κ ειναι πολυ μικρουλης...εσεις τι λετε?/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Σημερα γιναμε 3 μηνων!!!!!

Ποτε περασε ο καιρος Παναγια μου!Ψυχουλα μου σε λατρευω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εχθες το βραδυ κοιμηθηκαμε μετα απο πολλες μερες.Εφαγε στις 1 και ξυπνησε 6.το περασαμε κι αυτο,αντε να δουμε....

Παρασκευη καλώς ηρθες!να σου ζησει η μπεμπουλα.

Θεωρω οτι τους πρωτους 6 μηνες τα μωρακια πρεπει οντως να κοιμουνται μαζι μας.σε αυτη την ηλικια ειναι πιο συνηθισμενο εαν εχεις ακουσει το Συνδρομο του Αιφνιδιου Βρεφικου Θανατου,γι'αυτο και οι ειδικοι προτεινουν η κουνια να βρισκεται στο δωματιο των γονιων 'η να κοιμαται καποιος στο παιδικο δωματιο τουλαχιστον για 6 μηνες.

Κι εμενα ηταν το μεγαλο μου αγχος γιατι δεν ειχα χωρο στο υπνοδωματιο μας,αλλα τελικα βρηκα την πιο μικρη κουνια σε διαστασεις και την στριμωξα στο δωματιο για να ειμαι ησυχη.

Ακουω για βαφτισεις;

Εμεις λεμε για Μαη με Ιουνη.Θα το συζητησουμε με την νονα μας γιατι μενει στην Αθηνα και εχει μπλεξει με την δουλεια με μεταπτυχιακα κλπ.

Χριστινακι τι κανεις;Αχ αυτος ο γιος σου ειναι για φαγωμα!!!

Τα πρασινα κακακια ειναι φυσιολογικα μη φοβασαι.Ο γιατρος τι σας ειπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου Ντουμπάι???????????????? να έρθω και εγω?????????????????????? :D:D:D:D

Κοιτα σε νοιωθω όσο δεν φαντάζεσαι για αυτο που λες ...κ ναι θα σου λείπει ο μπέμπης σου είναι δεδομένο αυτο...αλλα ενα τέτοιο ταξίδι νομίζω ειναι καλύτερα να πάτε μόνοι σας...3 μέρες είναι οριακα για να μην τρελαθείς χωρίς το παιδί πιστευω...Αν οι κουμπάροι σας είναι χωρίς παιδια ενας λόγος παραπάνω....................

Παρασκευη μου ξαναμπάινω να σου γραψω γιατι κλαιειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι..............αχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα με ενα μωρο να κρεμεται απο τα μεμε μου.,,,,,,,,,,,,,,,,,,, :lol:

Παρασκευη μου νομιζω 6 μήνες ειναι μια χαρα στο ίδιο δωματιο αλλα οχι κ να αποχωριστεις τον άντρα σου, δεν χρειαζεται να κοιμασαι με το παιδι για να το προσεχεις....παρα μονο αν θελεις...

Εγω φυσικα κοιμαμαι με τον μπέμπη ...δηλ. μόλις ξυπνησει 2-3 για γαλα τον βαζω το κρεβατι γιατι θηλαζω ξαπλωμ'ενη...κ με παιρνει υπνος κ τον αφηνω εκει...αλλα σκοπευω να το σταματησω αυτο....

Επειδη δεν εχω κ πολυ γαλα το κανω αυτο για να με θηλαζει όσο το δυνατο περισσοτερο.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιεά σας φιλενάδες! Τι κάνετε? Εμείς απο τις 11 τώρα γυρίσαμε σπίτι... κάναμε μεγάλη βόλτα σήμερα,ο καιρός θυμίζει καλοκαίρι και είπαμε να το εκμεταλλευτούμε μιάς και είπαν ότι απο αύριο χαλάει πάλι...

Έκατσα να σας διαβάσω αλλά θυμήθηκε ο Κερεμ ότι θέλει να φάει και τον έβαλα στο μεμε... (Νικόλ έχουμε και έναν μανιακό εδώ!!! όποτε σας γράφω τον έχω κρεμασμένο στο μεμέ!! ) :lol::lol::lol: Θα γράψω όσα θυμάμαι και ότι προλάβω γιατί έχω πλύνει το μαξιλάρι θηλασμού και γράφω με το ένα χέρι!!! :lol::lol::lol:

Χρύσα μου περαστικά σας!!! Εύχομαι να μην είναι τίποτα...περιμένουμε νέα!!!

Μαράκι 3 μέρες δεν είναι πάρα πολλές για να πάς χωρίς το μωρό... Αλλά αν πείς ότι δεν θα αντέξεις και ότι θα σου λείπει (που θα σου λείπει) τότε να το πάρεις! Εμάς η παιδίατρος μας είχε πεί (όταν τη ρώτησα αν μπορεί να ταξιδέψει ο Κερεμ) ότι μπορεί να πάει και στο φεγγάρι!!

Παρασκευή εμάς η παιδίατρος μας είπε να κοιμάται μαζί μας μέχρι 9-10 μηνών... να βγάλουμε δηλ. τον χειμώνα και βλέπουμε...

Τόνια μου ελπίζω να συνεχίσετε έτσι και απόψε!!!

Αυτάα... δεν θυμάμαι άλλα... ήρθε ο άντρας μου πάω να φάμε! Φασολάδα σήμερα! Φιλάκια σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβαψα μαλλιιιιι!!!!!!!!!!!

Αχ!Νιωθω πολυ καλυτερα τωρα.

Ο μπεμπουλης μου ειναι καλος σημερα.Περιμενω να ξυπνησει για να τον κανω μπανακι.

Εχθες ειχε ερθει η πεθερα μου με μια φιλεναδα της που ηθελε να δει το μωρο και μας εφερε η γυναικα πολλα δωρα.Ρουχαλακια απο τo mothercare.Με κατι αλλαγες που καναμε πηραμε τελικα και φορμα εξοδου ολοσωμη.ελπιζω να μας βολεψει.

Εντομεταξυ μου εχει βγαλει ρε γαμωτο το μωρο στο κεφαλακι κατι σπυρακια με υγρο.Σε επικοινωνια που ειχα με την παιδιατρο μου ειπε να μην ανησυχω ειναι ορμονικο και να μην το λουζω με σαμπουαν αλλα με το σαπουνακι το Fissan το μπλε,που εχει πολυ ενυδατικη κρεμα.Εχω φαει τη Χιο και δεν μπορω να το βρω.βρισκω μονο το ροζ.

Χριστινα ζηλεψα και παραγγειλα κι εγω τη Σοφι την καμηλοπαρδαλη.

Αντε κοριτσακια καληνυχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!

cecilia περαστικα σας βρε,ευχομαι γρηγορη αναρρωση.πριν λιγες μερες η δικια μου ειχε πολλες μυξες και λιγο βηχα και η παιδιατρος μου ειπε να της βαζω ορο 3 φορες την μερα και να σηκωνω το στρωμα που κοιμαται με μια κουβερτουλα για να μην πνιγεται,για τον βηχα επειδη ηταν λιγος δεν καναμε τιποτα περασε μονο του.επισης βγαζαμε τις μυξουλες με το μηχανημα που της τραβαει ο γονιος.

σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!ολοι οι παιδιατροι την ιδια γνωμη εχουν τελικα!

σημερα θα κοιμηθουμε στο δωματιο της,δεν εχω καθολου χωρο στην κρεβατοκαμαρα για να μπει η κουνια της. :x:x αντε να δουμε πως θα παει ο χειμωνας!!!

τονια και εμεις ειχαμε βγαλει τετοια σπυρακια και η παιδιατρος μου ειχε πει να βαζω μια ενυδατικη την aquathenol απο φαρμακειο.την πηρα αλλα παρατηρησα οτι τα φουντωνε πολυ και ξαφνικα φευγανε.και μενα ορμονικο ειπε οτι ηταν.εκτοτε οποτε βλεπω να εμφανιζονται βαζω αμεσως και περναν πολυ γρηγορα σενα 24ωρο.

μαρακι ντουμπαι?????????και το σκεφτεσαι?κατσε ο νονος εχει παιδια?αν ναι θα τα παρει μαζι του?αν δεν εχει γιατι να τον παρεις εσυ,ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο να αποχωριστεις για λιγο το μωρο σου αλλα σκεψου τριημερο με τον αντρα σου σε μια αλλη χωρα μετα απο 9 μηνες εγκυμοσυνης 40 μερες λοχειας και λιγους μηνες αποκλειστικη μανα?δεν σου λειψε να κανεις πραγματα με τον αντρα σου?και στο κατω κατω 3 μερουλες ειναι μονο!!

αχ δεν ξερω ρε κοριτσια εγω θελω πολυ λιγο να ξεφυγω και δυστυχως δεν εχω κανεναν να μου κραταει την μπεμπουλα μου ειναι ολοι μακρυα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου.......μπηκα για ενα γεια κ μια καλυνυχτα...αυτες τις μερες εχω καθημερινα επισκεψεις κ δεν πολυ προλαβαινω...η μεγαλη μου σημερα την εστειλα κ σχολειο...τελικα μονο την δευτερα μου εκανε πυρετο κ μετα ολα καλα...μαλλον την περασαμε ελαφρια...κ το μωρο μεχρι στιγμης.δοξα το θεο..καλα...εγω ειμαι ταβλα...τελικα δεν ειναι τα νεφρα μου αλλα η μεση μου...οπβς με ειχε πιασει κ το καλοκαιρι στην εγκυμοσυνη....ουτε το μωρο δεν μπορω να σκυψω να σηκωσω...χθες εβαλα εμπλαστρο...κατι εκανε για λιγες ωρες κ μετα παλι πονος...ξερετε αν μπορω να βαλω βολταρεν?για το θηλασμο ρωταω....

την προυγουμενη βδομαδα οριζοντιωθηκε η μαμα μου απο την μεση...προχθες ο αντρας μου κ τωρα εγω...μα τι στο καλο λεω...ιωση να ηταν δεν θα μας επιανε ολους :lol::lol::lol:ελπιζω να περασει γρηγορα γιατι δεν την παλευω....

η μεγαλη μου σημερα επεσε ξερη απο τις 8 για υπνο...πιο νωρις απο την μπεμπα :D:D:D το πρωι σχολειο...μετα ηρθε κ γυρνουσε στην αυλη μεχρι της 2 που ο μπαμπας της φτιαχνει τα παρτερια μας...μαζευτηκαμε για φαγητο κ στις 3 φυγανε με τον μπαμπα της κ το θειο της στο βουνο για καστανα...γυρισανε 7.30 :shock::shock: κ φυσικα η σισσυ...ξερη!!!!την ακουω που ροχαλιζει!!!!

μαρακι να πας να ξεσκασεις κ λιγο...φυσικα κ θα σου λειπει ο στεφανος...εγω οταν γεννησα (φλεβαρη)...τον μαιο πηγαμε με ενα ζευγαρι για δυο μερες (μια διανυκτερευση καναμε μονο) τις σερρες στα λουτρα,για χαλαρωση κ μασαζ...ηταν η πρωτη φορα που την αφηνα...κ τι εκανα?πηρα μαζι μου μια σαλιαρα της (οχι καθαρη...φορεμενη!!!) για να εχω την μυρωδια της πανω μου...κ κοιμηθηκα με την σαλιαρα στο μαγουλο :D:D:D με το καιρο συνηθησα τους αποχωρισμους....

παρασκευη σε καλοσοριζω κ εγω.....οπως ειπαν κ τα κοριτσια...ή θα το εχεις στο δικο σας δωματιο ή θα κοιμασε εσυ στο δωματιο του (αν υπαρχει η δυνατοτητα)...εμεις κανουμε το δευτερο....

καλο βραδυ!!!!! (τελικα πολλα ειπα....παω για ερωτα κ τιμωρια!!!!)φιλιααααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια και απο εμενα...τωρα καταφερα να μπω...γεια σου Παρασκευη...ρε κοριτσια τωρα πυ διαβασα τις απαντησεις για το ερωτημα της Παρασκευης αισθανομαι τυψεις...εγω τον γιο μου στους 2 μηνες που εκοψε το νυχερινο τον ειχα βγαλει απο το δωματιο και κοιμοτανε μονος του...ειχα παρει καμερα με τηλεοραση για ενδοεπικοινωνια...πωποο τι μαθαινει κανεις...αυριο παμε γιατρο..εχει εμβολιο ο Χριστοφορος...να δει και τη Μιλα..εχει λιγο μυξα αλλα εμενα με ενδιαφερει να δει και τα κιλα...χιχι..αυταα σας καληνυχτωωωωωω γιατι κουτουλαωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες!!!!

Εύη μου με το καλό το εμβόλιο του Χριστόφορου και καλό ζύγισμα στη μικρή! Θα περιμένουμε νέα σου!! Καλή ξεκούραση!!

Τόνια μου να τα χιλιάσετε! Με γειά το μαλλί και καλοφόρετα τα ρουχαλάκια σας!!!

Το σαπουνάκι που λές μπορείς να το παραγγείλεις και απο εδώ

http://www.pharmshop.gr/gr/Products.aspx?cat=42

Μιχαέλα περαστικά σου!! Για το βολταρεν δεν ξέρω αν κάνει... άμα μάθεις πές μου και εμένα γιατί με έχει πεθάνει η πλάτη μου!! :roll::roll::roll: Έρωτα και τιμωρία βλέπω και εγώ!! :D:D αλλά μου τη σπάει που ποτέ δεν ξεκινάει στην ώρα του και που έχουν κόψει τα επεισόδια!!! Κανονικά είναι 2 ώρες...

Τα νέα μας!! Το απόγευμα κάναμε την περιτομή στον Κερεμ!! Πήγαμε για να τον δεί ο γιατρός αν μπορεί να γίνει η περιτομή και τελικά την κάναμε κιόλας! Έκλαψε λίγο όσο την έκανε.. και γκρίνιαξε καμια ώρα μετά... καπάκι κοιμήθηκε 2,5 ώρες και όταν ξύπνησε ήταν σαν να μην έγινε τίποτα! Στις 12 η ώρα ξανακοιμήθηκε... Αυτό το παιδί τι εμβόλιο θα κάνει τι περιτομή θα κάνει κοιμάται κανα 2ωρο και ηρεμεί!

Ευτυχώς που την κάναμε γιατί ο γιατρός είδε ότι είχε αρχίσει και μία μόλυνση στο τσουτσουνάκι μας το είδα και εγώ κάτι ασπράκια σαν πύον ήταν και τα καθάρισε! Τώρα θα το καθαρίζω με χαμομηλάκι και θα βάζω σπαθόλαδο (ο γιατρός το πρότεινε το σπαθόλαδο) σε κάθε αλλαγή πάνας για 2 μέρες και τέλος!!

Εύχομαι όλες οι μανούλες και τα μωράκια να κοιμηθούν σαν πουλάκια απόψε!! Τα λέμε το πρωί! Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες!!!!!!!!!

Θαρρώ πως ξαναρχίσανε οι γκρινίτσες μας απόψε..... από προχθές το απόγευμα δλδ. πολύ ανησυχία & γκρίνια.... τα βράδια όμως κοιμόμαστε καλά.... με μεγάλη δυσκολία θα πιεί ο μπεμπίκος μου τα 180μλ. του βιολογικού..... αφού στα μισά περίπου τον παίρνει ο ύπνος!!!!!

Απόψε.... μιας κι είχα απόθεμα είπα να του δώσω δικό μου..... 210μλ. δεν του φτάσανε!!!! Ήπιε κι άλλα 40μλ. που ότι είχανε βγει απ΄το θήλαστρο...... προσπάθησα να τον κοιμίσω.... τίποτε.... πάνω που είπα ας πάμε στο κρεβατάκι μας για αγκαλίτσες & κάποια στιγμή θα κοιμηθεί.... άρχισε να πονάει το στήθος κι άρχισα πάλι άρμεγμα.... λιγάκι "τα είπε" με τα παιχνιδάκια του και τώρα ροχαλίζει!!!!!!! ΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τα νεύρα μου!!!!!!!!!

Να "αρχίσανε τα όργανα" για τα δοντάκια???? Βρε τί πάθαμε........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια τι κανετε??

Τα νεα μας...εχει μειωσει κατα 300μλ το 24ωρο το φαγητο του...δηλ πινει κατω κ απο αυτο που πρεπει 4 μερες τωρα...

τα χερια τα βαζει με μανια στο στομα μεχρι που πνιγεται..

Μιλησα ξανα με την παιδιατρο(ηρωας η γυναικα αφου δενμε εχει βρισει ακομη με τοσα τηλ) μας ειπε οτι ισως κ να βγαλει πολυ γρηγορα το πρωτο δοντι..να τον ταιζω καθε 2-2,5 ωρες κ οσο φαει..αλλα αυτος δεν τρωει τιποτα σε αυτο το διαστημα..ετσι κ γω τον αφηνω παραπανω απο 3ωρο κ κατι τρωει ετσι..

μετα επειδη ειναι δυσκολος με το γαλα κ ηδη εχουμε αλλαξει 4 ισως κ να ξεκινησουμε κρεμα νωριτερα..γιατι προφανως βαριεται το γαλα...απο τωρα εχει κ αποψη δηλ..τι θ ακανει μεγαλωνοντας?βεβαια εκεινη θελει ντο τρεναρι οσο μπορει γιατι ειναι νωρις για κρεμα αλλα αν συνεχως κανει τα ιδια δεν μπορουμε να κανουμε αλλιως...

κ μας εδωσε κ μια κρεμα για τα δοντακια της frezyderm..

Απο χτες φωναζει πιο δυνατα..

Κατα τ αλλα ειναι πολυ ευδιαθετος με στην τρελλη χαρα ολο χαμογελα κ κουβεντες!!!!

Εγω ομως εχω αγχωθει που δεν καλυπτει τις αναγκες του καν...χτες αν δεν ηταν η θεια του αντρα μου εδω ημουν ετοιμη για παιδων η να φωναξω την παιδιατρο...αλλα λω κατσε να ξημερωσει μην παθει κ τιποτα η γυναικα...δεν αντεχει να τον βλεπει να κλαιει στεναχωριεται ποσο μαλλον να την αφηναμε μονη κ να πηγαιναμε παιδων..σημερα θα παμε ομως να κανουμε καλλιεργεια ουρων υπερηβικη!!

Αυτα..γενικως δεν ειμαι καλα..εχω ενα μονιμο αγχος κ φοβο μην μου παθει το οτιδηποτε..

Μαρακι Ντουμπαι ε???Αν δεν εχεις προβλημα να το αφησεις το μωρο απο θεμα εμπιστοσυνης κ οτι θα τηρουν αυτα που εσυ θες τοτε να πας!!!Θα ανανεωθειτε!!Σχετικα με την παλινδρομηση..δεν ειναι απαραιτητο ν ατο νγαζει παντα..μπορει απλα να του ανεβοκατεβαινει το γαλα κ να του κανει κουρες γι αυτο κ να παραπονιεται κ να το βγαζει η να κλαιει η ναμην θελει να φαει..

Παρασκευη καλωσηρθες κ να σου ζησει το μωρουλι σου!!!Κ γω μεχρι 6 μηνων θα τον εχω στο δωματιο μου..μετα μετακομιζει στο δικο του!!Δηλ με τον κανουριο χρονο!!

Γιελιζακι μπραβο στον Κερεμ σας!!Τι καλο μωρο!!!!

Πιπιτσα καθε ποτε τον ταιζεις ξενο??Δεν κανει νωριτερα απο διωρο μην σου κανει παλινδρομηση του οισοφαγου..

Τονια μεγια το μαλλι!!!Ποσο σας κρατησε το αλματακι δηλ??????

Σισακι περαστικα σας κ παλι!!!

Ευακι με τοκαλο ο γιατρος αυριο κ μην εχεις τυψεις..αλλοι γονεις τα βαζουν απ ευθειας στο δωματιο τους..

Α κ γω 2-3 μερες τωρα το πρωι τον παιρνω μαζι μου για καμια ωριτσα..

Αυταααα καλημερα κ παλι φιλακια!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

τικανετε;;;

εμεις εχμμμ..καλα..

Γιελιζ...δες για τετοια προιοντα φαρμακειου και εδω www.pharmacy4u.gr

Απο οσα εχω ψαξει εχει αρκετα χαμηλοτερες τιμες συν δωρεαν μεταφορικα απο 50 ευρω..οποτε μαζευω παραγγελια...ακομα καιορο για τα παιδια απο εκει παιρνω

Κατα τα αλλαεμεις εχουμε λαρυγγητηδα και βρογχιολιτιδα μαζι...

καλα το ειχα πει εγω αφυ ακουσα το χαρακτηρηστικο βηχα..

Με εισπνεομενα μασκεσ ειμαστε...χαλια η κατασταση...

Παει να αρρωστησει μαλλων ΚΑΙ ο μεγαλος...το οποιου η γκρινια δεν αντεχετε παιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ζητάω συγκεκριμένα την μπροστινή μπάρα ασφαλείας ενός παλιού καροτσιου 3 σε 2 μάρκας cangaroo sharah verde (του μεγάλου καροτσιου και όχι του καθίσματος αυτοκινήτου). Έχω μόλις γεννήσει το δεύτερο παιδάκι μου και το ξέχασα στην παιδική χαρά και χάθηκε και έτσι γίνεται άχρηστο και μη ασφαλές για το μωρό. Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω καινούργιο... Εάν έχει κάποια μαμά ένα παρόμοιο μοντέλο και δεν το χρειάζεται και μπορεί να μου βγάλει την δική της μπάρα ( με πληρωμή) το χρειάζομαι επειγόντως. Σας ευχαριστώ!
    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...