Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο16! Γεννητούρια Τέλος!!!!


Recommended Posts

Γιελιζ μου τι κανετε?ευχαριστουμε για τις ευχες!!! Ειδες πόσο μεγαλώσαμε??

Για τις κρεμες ειναι αναλογως τον παιδιατρο!Εχω ακουσει αλλους που ξεκινανε 4 μηνων...ο καθενας με τα δικα του σχεδια :lol::lol::lol::lol:

Ναι Μαράκι μου μεγαλώσατε πολύ!!! Μπράβο σας!! :D:D:D Τώρα διάβασα ότι ετοιμάζεστε να βγάλετε και δοντάκι!! Τέεελειαα!! Πώ πω μεγαλώνουν πολύ γρήγορα τα μωράκια μας!!

Όσο για τις κρέμες... λίγο που το έψαξα διάβασα ότι πρέπει να δίνουμε μετά τον 6ο αλλά όπως λές υπάρχουν και παιδίατροι που λένε να ξεκινήσουν απο τον 4ο.... η δικιά μας δεν ξέρω τι γνώμη έχει, θα μάθω την επόμενη εβδομάδα που έχουμε και εμβόλιο... Αύριο κλείνουμε τους 4 μήνες και μπαίνουμε στον 5ο!!! :shock::shock: Μα πότε πέρασε ο καιρός???

Γιώργο μου εσας και αν μεγάλωσε ο γιός σας!! Ολόκληρο παλικάρι έγινε ο Χρυσοβαλάντης σας!! Να σας ζήσει και να τον χαίρεστε!! Να είνα πάντα γερός και τυχερός στη ζωή του!

Τα υπόλοιπα κορίτσια που χάθηκαν σήμερα καλέε???

Πιπίτσα μου τι κάνεις? Χάθηκες... Πέρασαν οι κολικοί ε? Τέλεια!! Για το στήθος που ρωτάς εγώ έχω και απο τα 2 το ίδιο...δεν το έχω ξανακούσει αυτό που λές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιελιζ μου εμένα μου είπε όταν κλείσουμε τον 5ο μήνα...δηλαδή θα μπαίνουμε στον 6ο...μήπως αυτό εννοείς???

Πιπίτσα μου πού χάθηκες βρε??Τρέχεις??? Εγώ ειχα απλά λιγοτερο στο ένα στηθος αλλά όχι καθόλου...ακομα και τώρα που σταμάτησα το θηλασμό, αν πιέσω το στήθος μυο βγάζει λιγο σαν ζουμι!! :D

Φιλιά στον μπέμπη σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου εμένα μου είπε όταν κλείσουμε τον 5ο μήνα...δηλαδή θα μπαίνουμε στον 6ο...μήπως αυτό εννοείς???

Μαράκι εγώ ήξερα όταν κλείσει τον 6ο και μπεί στον 7ο... :roll::roll::roll::roll:

Δες και εδώ που το λέει http://www.who.int/features/qa/21/en/index.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως εδω στην Κυπρο οι περισσοτεροι ξεκινανε οταν κλεισουν τον 5ο μηνα!

Κι ο Γιωργος το ιδιο αν θυμασαι...τι να πεις...αβυσσος η ψυχη των παιδιατρων!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες τι κανετε?

Ο μικρουλης μου εναι σημερα 3 μηνων!!!!!!!!!!!!!!

Προβληματισμος...

Ενα μηνα τωρα πινει το Humana 1 κ χω βρει την υγεια μου κ αυτος την ηρεμια του..αλλαξαμε 4 γαλατα μεχρι κ παλινδρομηση νομιζα οτι ειχε..

Εν τω μεταξυ ανακαλυψα κ το γαλα στη Γερμανια στη μιση τιμη κ εφοσον πηρα το οκ της παιδιατρου το παραγγειλα..τις πρωτες 3 μερες το ηπιε μια χαρα κ αυξησε κ αλλο τα μλ ..εδω κ 2 -3 μερες ομως πινει 80-90 μλ κ μετα κουναει το κεφαλακι του πρα δωθε κ δεν πινει αλλο..μαξιμουμ να πιει ενα δυο γευματα 130-150 τον βαζω να ρευτει ξαναπροσπαθω κ τιποτα..επισης κοιμαται περισσοτερο κατα την διαρκεια της ημερας απο πριν..

Ετσι σημερα του ξαναπηρα το Ελληνικο αλλα εκανε τα ιδια..

κ μου το ξανακανε αυτο για 2-3 μερες παλι πριν 14 μερες τωρα που το θυμηθηκα με το ελληνικο..

Α κ συνεχως τα χερακια στο στομα με μανια ..αν μπορουσε να το βαζε κ ολο μεσα θα το εκανε..

λετε αυτο να ναι ενα αλματακι αναπτυξης?

Η 5 καλλιεργια τα ιδια..δεν γλυτωνουμε την ληψη απο την κυστη..

Πιπιτσα μηπως ο μικρουλης εχει κανει την νυχτα μερα απο το που χαμομηλι????μια με δυο φορες να του δινεις οχι σε ολα τα γευματα..μετα μπορει να μην σου πινει σκετο το γαλα..

Γιελιζακι κ γω ξερω στον 5ο κρεμες..στο 6ο δινουν σε μωρακια ποοοοολυυυυυυ αφρατα!!!που δεν εχουν αναγκη την φαριν λακτε..και τον 4ο οταν ειναι λιτοδιαιτα..

Μαρακι εμεις οι δυο πακετο κ στην εγκυμοσυνη πακετο κ τα μωρα μας τωρα!!!!

Γιωργο μου να σας ζησει ο Χρυσοβαλαντης σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτα τα νεακια ..διαφωτηστε με λιγοσχετικα με το αλματακι αναπτυξης..ξερετε τιποτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια..........κατερινα μου εμενα οταν η μπεμπα βαζει τα χερια στο στομα....λυσαει...πιναει,θα φαει κ μενα....μηπως δεν χορταινει?ή απλα του φαγουριζουν τα δοντακια...παιζει κ αυτο

κατρινα δες....μου το ειχε δωσει η γιεληζ

Τα αλματα ανάπτυξης σε εβδομάδες :

Η 5η

Η 8η και η 9η

Η 12η

Η 15η -16η-17η-18η-19η (συνεχόμενες με κορύφωση στην 17η)

Η 23 -24-25-26 (με κορύφωση στην 26η)

Η 29-30 (αγχος αποχωρισμού /προσκόλληση)

Η 34-35-36-37 (με κορύφωση στην 36η)

Η 42-43-44-45-46 (με κορύφωση στην 44)

Η 51-52-53-54 (με κορύφωση στην 53)

Η 60-61-62-63-64 ( με κορύφωση μεταξή 61-62)

Η 71-72-73-74-75 (με κορύφωση μεταξύ 72-73)

Στα αλματα ανάπτυξης τα βρεφη παιρνουν μια πολυ εντονη περίοδο που τα αναστατώνει . Ετοιμάζουν τα νεα τους κατορθώματα ( μπουσούλημα , σηκωμα , περπάτημα , ομιλια ) και αυτα τα αναστατωνει , τα κανει να φοβουνται και αναζητουν την γνωριμη αγκαλια της μητέρας . Μονο εκει νιωθουν ασφάλεια και σιγουρια !

κ εγω για τις κρεμες ξερω αυτο που λεει η κατερινα....συνηθως μολις κλεινουν τον πεμπτο...

ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας girls...περαστικα κ αγυριστα.

σημερα ειμαστε καλυτερα...η μεγαλη δεν εκανε ολη μερα πυρετο κ ειναι καλυτερα...αυριο δεν εχουν κ σχολειο θα μεινει σπιτι...οποτε θεώ να πιστευω οτι φθηνα την γλυτωσαμε....εν τω μεταξυ σημερα το πρωι με επιασε ενας πονος πισω στην μεση...αλλα τελικα μαλλον ειναι τα νεφρα μου,στο σημειο που ποναω κ οχι η μεση...οικογενειακως δηλ ταυλα...μονο η μπεμπα να μην μου βγαλει τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

χαθηκα λιγο σημερα,αλλα αυτο το νιανιαρο με εχει πεθανει.Γιελιζ μου οντως κοντευει να κανει τη νυχτα μερα.Εχθες ευτυχως κοιμηθηκε 1-4 το πρωι αλλα με συμπληρωμα.Δυστυχως αρχισα νατου δινω λιγο συμπληρωμα αλλιως δεν κοιμαται το βραδυ.Την ημερα τον παλευω αλλα τη νυχτα θελω να ξεκουραζομαι κι εγω.

Σε 2 ημερες κλεινουμε κι εμεις τον 3ο.Την αλλη εβδομαδα εχουμε ζυγισμα και εμβολιο.Μεγαλωσε...!!!!

Η δικη μας παιδιατρος προτεινει να ξεκινησουμε τις κρεμες στον 6ο.Εμας λογω της ελαφριας παλινδρομησης μας ειπε να αρχισουμε 5 1/2 μηνων για να αρχισει σιγα σιγα να φτιαχνει και το στομαχακι του.Εχω ακουσει οτι αλλοι προτεινουν 4ο και αλλοι 5ο.

Πιπιτσα εισαι κι εσυ τρελα ερωτευμενη οπως ολες μας!Μα ειναι τοσο γλυκος ερωτας!!!! [smilie=love9.gif][smilie=love9.gif][smilie=love9.gif][smilie=love9.gif][smilie=love9.gif][smilie=love9.gif]

Πολυ χαμομηλακι του δινεις.Συβουλη του γιατρου ηταν;

Γιωργο να σας ζησει ο Χρυσοβαλαντης!Να ειναι παντα γερος!

Απο σαλια κι εμεις αλλο τιποτα.Αφου κανει τα μανικια του μουσκεμα.Μαλλον τον τρωνε και τα ουλα του γιατι πιπιλαει και τα δακτυλα,που δεν το εκανε μεχρι τωρα.Ισως για αυτο να θελει

να ειναι συνεχεια και στο στηθος,μαλλον τον ανακουφιζει.

Λοιπον σας καληνυχτιζω.Παω να ξαπλωσω και να δω grey's anatomy.Eαν προλαβω δηλαδη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!!

Τελικα με τον μονο αντιπαλο που δεν μπορεις να τα βγαλεις περα ειναι ενα μωρο!!!!

Εφαγε 110 - 140 μετα κοπων κ βασανων ξυπνησε 3 με πολυ κλαμα εφαγε με πολυ κοπο παλι 100 ξαναξυπνησε παλι με κλαμα στις 6.30 κ δεν εφαγε τιποτα τον πηρα αγκαλια κ ηρεμησε μετα απο 1 ωρα μεχρι που τον εβαλα στο ριλαξ..8 παλι κλαμα..8.15 εφαγε 90 με το ζορι!!!

Ποσο κραταει ενα αλμα αναπτυξης ξερετε??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

τι κανετε;;;

Η δικη μας παιδιατρος ειναι της ιδιας σχολης με την δικη σας Γιελιζακι...

ο Χριστοφορος ξεκινησε στερεες αφου εκλεισε 6 μηνων και μπηκε τον 70...επισηςεφαγε ελαχιστη κρεμα...ρυζαλευρο..ξεκινησαμε κατευθειαν με φρουτα λαχανικα κλπ

Παιζουν πολλαρολο...αναλογα με την γεννικοτερη υγεια του παιδιου, αν θηλαζερι αποκλειστηκα κλπ..και φυσικα αναλογα με την "σχολη" τουκαθε γιατρου

Εμεις ξεκινησαμε σηγα σηγα προετοιμασιες για την βαφτηση...

τελικα θα εχουμε θεμα κατι σε χιονανθωπο η..Χριστουγεννα...θα δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!Τι κανετε? Εγω απο χθες πονάω πολύ το στομάχι μου κ σήμερα νιώθω αδυναμία... ελπιζω να μου περασει σύντομα...

Κατερινάκι αυτο που λες το κάνει κι εμενα...γι'αυτο κάποιες φορές πινει το γαλα του με συχνα διαλείμματα. Ο γιατρος μου ειπε αφου ειναι οκ με το βαρος του να μην τον πιεζω κ να πινει οσο θέλει...

Μαλιστα χθες 2 φορες μου εκανε εμετο ρουκετα, γιναμε κι οι δυο μούσκεμα...Πηρα το γιατρο κ μου ειπε αν το κανει πάνω από 6 φορές να πάμε για υπέρηχο παλινδρόμησης. Ο αντρας μου λεει να τον κάνουμε ετσι κι αλλιως να ξερουμε τι γινεται...κ συμφωνω!

Ξερει καμία αν ειναι επώδυνο για το μωρό?

Τόνια μου μεγαλώνετε κι εσεις..πάρτε μασητικά να τα ανακουφίζουμε λίγο απο τα δοντάκια!

Χρύσα μου ετοιμάζετε κι εσεις για τη βαφτιση?Κι εμεις...αν κ τα βασικά τα εχουμε κανονισει..

Μιχαέλα μου σαν γιαγιαδες καταντησαμε, ολο ποναμε κάπου! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερεεες!!! Τι κάνετε κούκλες??

Σήμερα έχουμε τέλειο καιρό!! Επιτέλους μετά απο μέρες είδαμε πάλι τον ήλιο!!Ευκαιρία να βάλω πλυντήρια!!

Κατερινάκι σε αυτο που έβαλε η Μιχαέλα για τα άλματα ανάπτυξης γράφει και την διάρκεια...

Μιχαέλα χαίρομαι που είστε καλύτερα!!

Τόνια κουράγιοοο!!

Χρύσα και εγώ έτσι θέλω να κάνω... να κλείσει ο 6ος και μετά να ξεκινήσουμε στερεές... για να δούμε τι θα πεί και η γιατρός μας...

Πολύ ωραίο το θέμα με τον χιονάνθρωπο! Με το καλό οι ετοιμασίες!!

Στο igoogle στο εορτολόγιο είδα ότι σήμερα γιορτάζει η Κλειώ....η νύφη μου! :D:D:D Συμπεθέρα ισχύει??? Αν ναι να σας ζήσει και να τη δείτε όπως επιθυμείτε!!!! Πάντα γερή και ευτυχισμένη να είναι!!

Οι υπόλοιπες που είναιιιι???

Καλημέρα Μαράκι!! Περαστικά!! Καλά λές σαν τις γριές είμαστε!! Όλο και κάπου πονάμε!!

Με τον υπέρηχο δεν νομίζω να πονέσει το μωρό... Εύχομαι να μην έχει τίποτα ο Στεφανάκος και να ήταν τυχαίο που έκανε ρουκέτες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου καλημερα κ ευχαριστω...το γαλακτομπουρεκάκι σου εγινε 4ων μηνων σημερα?Να ζησει!!

Αν γιορταζει η Κλειώ χρονια πολλα στην κουκλιτσα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Μαράκι έγινε 4 μηνών σήμερα το γαλακτομπουρεκάκι μου!!! Ευχαριστούμε πολύυυ!!

Πώς πέρασε όμως ο καιρός ε? Όσο δεν περνούσε στην εγκυμοσύνη τόσο πιο γρήγορα περνάει τώρα που γεννήθηκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια σημερα ειδα στο βιβλιαριο του κωνσταντινου οτι μολις εκλεισε τους 5 μηνες ξεκινησαμε μονο ρυζαλευρο και φρουτοκρεμα στον 6 συν χορτοσουπα και στον 7 κρεατακι μερικες δινουν στον 6 και χορτοσουπα και κρεατακι...συνηθως το αλμα αναπτυξης κραταει μερικες μερες ως βδομαδα...στον κωνσταντινο μου αν γκρινιαζε κια δεν χορταινε του εδινα ξενο ασυζητητη να μην τυραννιεται και εκεινο και εγω στη γεωργια μου μερικες φορες που της εδωσα λογο γκρινιας (τελικα δεν πεινουσε)επειδη ειναι λαιμαργη το επινε και η το εκανε εμετο σε στυλ μεγαλες γουλιτσες η της εβγαινε απο τη μυτη απο το πολυ φαι...οταν το μωρο τρωει και ειναι ηρεμο τοτε χορταινει εκτος αν το ενοχλει κατι...και επισης οταν ξεκινησουν στερρες τροφες τοτε μπαινει και προγραμμα στο φαγητο και κοιμονται λιγο παραπανω οσα δεν κοιμουνται κααλα

ευτυχως εγω εκανα τη βαφτιση ειχαμε και πολυ καλο καιρο και ξεμπερδεψα με το θεμα βαφτιση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως Γιελιζ...χθες εβλεπα στη Μενεγάκη πως να κάνεις μπάνιο το νεογέννητο και συγκινηθηκα...λεω πότε ήτανε τόσο δα μικρούλης και τον φέραμε σπίτι και τώρα πώς μεγάλωσε..

Καλημερα Ιφιγένεια.,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό σιδέρωμα Χρύσα!

Μαράκι τώρα βλέπω το μωράκι της συννυφάδας μου και μου φαίνεται παααρα πολύ μικρούλης!! Σαν πούπουλο είναι!!! Και να φανταστείς γεννήθηκε και 900γρ μεγαλύτερος απο τον Κερεμ!!! :shock::shock::shock: Τον Κερεμ στην αρχή τον έκανα μπάνιο και τον κρατούσα στο ένα χέρι τώρα μέχρι να τον ξεπλύνω που τον κρατάω στα 2 χέρια με πονάνε!!!

Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και που ειναι το ποστ της Μιχαελας??

Μαρακι οχι δεν ποναει ειναι απλος υπερηχος στο στομαχακι του..

Θα κανονισεις το προγραμμα του ωστε να τον ταισεις στο ιατρειο για να μπορουν να του κανουν τον υπερηχο!!

Σου ξαναεκανε πριν ρουκετες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα το ειδα το ποστ..οχι δεν ειναι θεμα χορτασματος..εχθες τοναφησα κ 4 ωρες κ 4,30 κ παλι τα ιδια 100 με το ζορι κ μετα χερια στο στομα κ γελακια!!

Σημερα τα ιδια αλλα δεν βαζει τα χερια στο στομα...

Δηλαδη θα ναι ετσι για ενα μηνα ακομη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!Τι κανετε;Εγω δεν ειμαι στα πολυ καλα μου σημερα...Μετα απο 3 μερες που κοιμηθηκε καλα η μικρη,12-5,χθες δεν ξυπνησε στις 12 και ετσι ξυπνησε στις 2!Και μετα στις 5...Σημερα δεν την παταω,θα την ξυπνησω στις 12 να φαει.

Σας διαβασα αλλα δεν θυμαμαι και πολλα...

Συμπεθερα και Μιχαελα περαστικα!

Ο υπερηχος δεν ειναι τιποτα!Ειναι σαν τον υπερηχο που καναμε στην κοιλια οταν ημασταν εγκυες.Διαρκει κανενα δεκαλεπτο.Πηγαμε και καναμε πριν λιγες μερες και τελικα δεν εχουμε τιποτα.Η μικρη χαμπαρι δεν πηρε,κοιτουσε γυρω γυρω! :lol: Ευχομαι να ειναι μια χαρα ο Στεφανακος!

Κατερινακι,τελικα δεν ταλαιπωρηθηκε ο μικρουλης ευτυχως!Ευχομαι να μην χρειαστει να κανει αλλες εξετασεις.Το αλμα κραταει καμια εβδομαδα,κανε υπομονη...

Τονια και εσενα μαλλον αλμα περναει...

Γιελιζ,Χρυσα,Ιφιγενεια,καλημερα!

Εμας ο γιατρος μας ειπε μετα τον 6ο αρχιζουμε κρεμες,οπως το λεει και η Γιελιζ.Μολις μπουμε στον 7ο!Νωριτερα λεει οχι,για να μην παρουσιασει αλλεργιες.Αυτο ισχυει για ολα τα μωρακια ειτε θηλαζουν ειτε οχι.Νομιζω ειναι πολυ νωρις να αρχισουν κρεμες στον 4ο. :roll: Και για το ρυζαλευρο δεν συμφωνω,το θεωρω περιττες θερμιδες και ζαχαρη για το μωρο,οσα κιλα και αν ειναι.Με φρουτοκρεμα θα ξεκινησουμε μας ειπε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα ο μικρος θα πρεπει να φαει και να κανει τον υπερηχο επι τοπου.Και εγω εκει την θηλασα...Τελικα σηκωσα την μπλουζα και τιποτα δεν φαινοταν!Μια χαρα κρυβει το μωρο το στηθος.Αδικα κολλουσα να θηλασω δημοσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου πριν μου εκανε εμετους οχι πάντα βεβαια...εως κ καθολου σε μια μερα.Χθες μονο μου εκανε ρουκετες...

Συμπεθερα υπομονη...να την ταιζεις στον υπνο της στις 12.

Ακομη δεν εκλεισα για τον υπερηχο, σημερα ας πούμε μεχρι τωρα δεν εβγαλε τιποτα.Αν ειχε παλινδρομηση δεν θα εβγαζε σε καθε γευμα?

Γιελιζ κι εμενα πονάνε τα χερια μου πια...είπαμε...θρεφταράκια!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα ετσι οπως τα ακουω,δεν νομιζω να εχετε παλλινδρομηση.Αλλιως θα εβγαζε συνεχεια και θα ειχε δυσφορια...Κανε αν θελεις τον υπερηχο να ηρεμησεις.Δεν πιστευω ομως πως εχει κατι.

Για να την ταισω πρεπει να την ξυπνησω...Αλλιως δεν πιανει το στηθος...Για να δουμε και αποψε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί κάνουν οι μανούλες μου καλέέέέ?????

Εμείς καλά είμαστε.... ότι φάγαμε μπιμπεράκι κι ελάχιστο στήθος (τις 2-3 τελευταίες μέρες έχουμε μία έντονη άρνηση!!!!) κι έχουμε αράξει τώρα στην αγκαλιά της μαμάς κι ακούμε ειδήσεις!!!!!!! Πρέπει όμως ν΄αρμεχτώ οπότε θα τον βάλω στο ρηλαξάκι του!!!!!

Για πείτε..... τί νέα????? Εμείς σήμερα είμαστε 2,5 μηνών ακριβώς!!!!! Κυλάει σα νεράκι ο χρόνος..... δεν έχω κάνει τίποτε με ρούχα-ντουλάπες κτλ. κτλ. ασφού ο μικρός δεν ξεκολλάει από την αγκαλιά μου..... τον κακομαθαίνω αλλάάάά..... μου αρέσει!!!!!!! Τα πρωινά ξαναπέφτω για ύπνο μαζί του γιατί αλλιώς δεν αντέχεται το ξενύχτι..... το σπίτι ποιός θα μου το φτιάξει γμτ???? Χαμός γίνεται!!!!! Αλλά αφού δεν ενοχλεί τον αντρούλη μου.... που επιμένει να κοιμάμαι να ξεκουράζομαι..... δε θα κάτσω να σκάσω κιόλας......

Το απογευματάκι τ΄αντράκια μου θα πάνε τη βολτίτσα τους κι αν μπορέσω θα πάω κι εγώ..... η Παιδίατρος είπε.... καλό ντύσιμο κι όξω!!!!! Όταν λέω καλό ντύσιμο.... όχι κρεμμύδι.... π. χ. φανελάκι-καλτσάκια-φορμάκι-μπουφανάκι με κουκουλίτσα..... καλά δεν είναι???? Απαραίτητα αξεσουάρ βέβαια.... πιπίλα και σαλιαρίτσα!!!!!

Τί καλούδια τρώτε σήμερις???? Εμείς σαλατίτσα του σεφ & τοματοκιοφτέδες!!!!!! Πρόχειρο φαγάκι μεν...... πεντανόστιμο δε!!!!!!!!!

Χαιρετώ!!!!!!!

Αν προλάβω θα ξαναμπώ αργότερα να διαβάσω νεάκια σας!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...