Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο16! Γεννητούρια Τέλος!!!!


Recommended Posts

Ναι Νικακι το ξερω..το Amazon.com ομως ειναι ακομη πιο φθηνο αλλα δεν στελνει Ελλαδα δυστυχως..

θα παρω απο το υκ.

Ειδες πως βοηθησε το βραδινο μπανακι??

Εμενα τωρα καμια βδομαδα τικανει ρε κοριτσια..θελει ν ατρωει κουνωντας το κεφαλι περα δωθ κ γελαει κιολας..σημερα μου ρθε να τον πνιξω!!!!προσπαθουσα να μην γελαωκ να με βλεπει αλλα κ πως να κρατηθω?σε αυτη την υπεροχη φατσουλα????

επισης εχει γκρινα συγχρονως..μαλλον εχουμε αλματακι κ μεις μιας κ κλεινουμε τον 3ο..αλλα ευτυχως το περναει την ημερα!!

Εγω σημερα δεν εκανα τιποτα..δεν ειχα κιολας..προχτες ετσι οπως ημουν χαλια πηρτην κοπελα κ ηρθε κ εκανε το σπιτι..μονο πλυντηριο εβαλα κθα σιδερωσω του μικρου για σημερα..απο αυριο ετσι κδεν μας κρατησουν θα εχω τη θεια του αντρα μου η οποια λατρευει το σιδερο,τον νεροχυτη κ το σκουπισμα με την σουιφερ!!!!!!!

Αυταααααααααα!!!!!!!!!!Φιλακιαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ax Νικη μου,προσπαθουσα ολο το απογευμα να τον κρατησω ξυπνιο κι αυτος τιποτα.Κοιμοταν ορθιος,γιατι βλεπεις δεν ειχε κοιμηθει καθολου τη νυχτα.Τωρα ειναι ξυπνιος.Θα τον ταισω κατα τις 12 και βλεπουμε.....

Κι εγω τιποτα δεν εκανα σημερα.Ουφ!

Καλο βραδυ σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσακια είμαι πολύ ηλήθιααααααααααααααα.......το παιδί μου πρεπει να εχει κολικούς τόσο καιρό κ εγω νομίζω ότι δεν του αρεσει το γάλα.....όταν του δίνω συμπλήρωμα τεντωνει πόδια κ τραβιεται..συνηθως το απόγευμα αυτο κ κλαίει πολύ..........χθες 'ηρθαν σπιτι κατι φίλοι που εχουν μωρό κ μου το επιβεβαιωσαν σαν πιο εμπειροι ότι ποναει το μωράκι.........Ειχα μπερδευτει γιατι στο στηθος μου ηρεμεί πολύ ..........Και τωρα τρεχω να διορθωσω κ τη δυσκοιλιότητα κ τα πονακια........παώ για υπέρηχο αυριο κ την Πέμπτη παιδίατρο να τον δει........πολύ κλάμα το μωρό....

Μαρακι δεν διάβασα νεωτερα γιατι δεν εχω μπει 2 μέρες αλλα το τεντωμα των ποδιών κ το διώξιμο του μπουκαλιου μάλλον πάει σε κολικούς...ευχομαι όχι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

τι κανετε;;;;

εμεις καλα!!!

Ευη μου ειναι στο παιδι..

ο Χριστοφορος ξυπναγε...ακομα και τωρα που και που ξυπναιε

ο μικρος ηδη δεν ξυπναει για να φαει...οποτε περιμενε καιθα στροσει

Κατερινα μου δυσκολο..πωπωτο καημενο..περαστηκασας και ευχομαι καλα αποτελεσματα

Εμεις πηγαμε την βολτα μας αν και εχει κρυο και πηραμε μπογιες και χαρτονια στον μεγαλο να εχει να ασχολειτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλως σας βρηκα χαιρομαι που βλεπω μωρακια στρουμπουλουτσικα...

νικολ μου για τη δυσκοιλιοτητηα εμεις εχουμε θεμα απο την αρχη κανε κακα ποτε μια φορα τη μερα αλλα ως συνηθως καθε 4 μερες και πολλες με υποθετο μου ειπε η παιδιατρος επειδη θηλαζω αποκλειστικα να μην ανυσηχω και ο μεγαλος μου εκανε μηνες να στρωσει...

να ρωτησω κατι οπως ειπα θηλαζω αποκλειστικα τους 2 πρωτους μηνες η μικρη μου εβαλε απο 1 κιλο καθε μηνα αυτο το μηνα εβαλε μονο 600γρ.μου ειπε η παιδιατρος οτι ειναι ενταξει αλλο εγω αναρωτιεμαι μηπως ειναι λιγο?γεννηθηκε 3400 και τωρα ειναι σχεδον 6 κιλα.

οσο για τα εμβολια εμεις καναμε to infarix hexa to prevenar 13 k to rotateg k meningiteg δηλ του μηνιγγιτιδοκοκκου

οσο για το βραδυνο φαγητο ο μεγαλος μου σταματησε τον 3 μηνα η μικρη εχει κανα 20μερο μου ξυπναει στις 7 περιπου αφου φαει στις 11 τελευταιο γευμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγένεια μου τι κάνεις? νομίζω πως είναι μια χαρούλα τα κιλάκια σας, αφού στο επιβεβαιώνει κ η γιατρός γιατι ανησυχείς? δεν κ την καμπύλη ανάπτυξης...........

Εχετε κ εσεις δυσκοιλιότητα ε? κ λένε με τον θηλασμό δεν κάνουν συνηθως..........κ εγω πιο πολύ θηλάζω αλλα τα έχουμε όλα κ κολικούς κ δυσκοιλιότητα εδω κ 15 μέρες...πριν τα καναμε 9 φορες τη μέρα...μετα το εμβόλιο............. :shock: πολύυυυ λιγότερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsiaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!epistrepsame kai emeis!!!!!!!eixame paei gia savvatokyriako sta petherika!!!!!!!perasame teleiaaaaaaaaaa!!!!!o mpempoulis poly hshxos doxa ton theo!!!!!!!!!

ax den prolava na diavasw polla!!!!!!!!!!!!!!

ax aytoi oi kolikoi einai oti xeirotero!!!!!!!!!emena eytyxws pros to parwn griniazei ligo apo ponakia sthn koilitsa!!!!!!makari na mhn exoume xeirotera!!!!!!!

na sas rwthsw vre koritsia aytes tis meres o mpempis mou kanei kakakia prasina..kai kanei 1 fora thn mera me poly zori!!!!!!einai fysiologiko????kai esas etsi kanoun twra?????phra ton paidiatro mou eipe oti den einai kati!!!!!!!kai mou eipe na tou dwsw aplws xamomilaki gia na malakosoun ta kakakia tou giati htan kai sklhra prin 2 meres!!!!!!!twra me to xamomilaki einai pali malaka alla akoma prasina...!!!!!!!!!!ti lete?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφη μια χαρα ειναι....

διπλασιασατε βαροςγεννησης;;;..νομιζω πως ναι..οποτε

να ξερειςε παντως πως τα παιδια που θηλαζουν στην αρχη βαζουν πολυκαι μετα "τρεναρουν"...ειναι φυσιολογικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιτινακι μου πράσινα ξέρω ότι είναι όταν το μωρό τρωει ξενο γαλα...στο μητρικο είναι κιτρινοπά...

Οσον αφορα τα κακάκια πριν πόσες φορές τα έκανε ο μπεμπάκος? γιατι κ εμενα η παιδίατρος δεν ανησυχεί που εχουν μειωθεί οι κενώσεις απλα δεν θελει να ζορίζεται το μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κορτσουδιααααααα....εμεις ειχαμε μια δυσκολη νυχτα κ ενα ακομα πιο ζορικο πρωινο...η συνεχεια θα δειξει....η μεγαλη μου ξυπνησε μεσα στην νυχτα με κλαματα κ πολυ πονο στην κοιλια...εκανε συνεχεια εμετο κ εβγαζε πολλα υγρα...ολη νυχτα ξημερωθηκαμε στο ποδι...την πηρε ο αντρας μου στο κρεβατι μας γιατι εγω κοιμαμαι με το μωρο στο αλλο δωματιο κ ειμασταν ολο στα δρομολογια...το πρωι μου εκανε κ πυρετο...πριν λιγο την εβαλα στο μπανιο για να πεσει ο πυρετος...της εδινα αντιπερετικα κ αντι να πεφτει,ανεβαινε....ευτυχως πριν λιγο ηρεμησε το καημενο κ κοιμαται... κ ροχαλιζει!!!ολο το πρωι εκλαιγε κ παραπονιοταν οτι πονουσε το κεφαλι της (απο τον πυρετο)....η αληθεια τροαμαξαμε λιγο γιατι καπως ετσι ειχαμε ξεκινησει κ περυσι κ τελικα καταληξαμε στο νοσοκομειο για πεντε μερες...ευχομαι μονο να μην αρπαξε τιποτα κ η μπεμπα γιατι τοτε την βαψαμε...ας ελπισουμε ο θηλασμος να κανει το θαυμα του!!!

εχω κ τον αντρα μου που εχει πιαστει η μεση του κ εχει οριζοντιοθει ο καημενος κ δεν μπορει να κανει κ πολλα πολλα........να περασουν κ να μην ξαναερθουν....

παω να την πεσω λιγο τωρα που κοιμουνται κ τα δυο....κ εχω αφησει εναν νεροχυτη....ουρανοξυστη :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια περασαμε και εμεις κατι δυσκολες νυχτες αυπνιας χωρις λογω...τελικα στους κωλικους τεντωνουν τα ποδια η τα μαζευουν??εμεις δεν θα βαλουμε φετος πετρελαιο και δεν βαλαμε και περισυ..αλλα περισυ ειχαμε μονο τζακι και κλιματιστικο το οποιο αν εχει πολυ κρυο δεν εκανε τπτ..φετος πηραμε ηλεκτικα σωματα 2 για τα δωματια τα οποια σουπερ ζεσταινουν...θελουμε η να βαλουμε τζακι ενεργειακο που να περνανε σωλινες σε ολο το σπιτι και να βγαζει αερα η εχουμε δει και λεβητα που καιει ξυλα και ζεσταινει το καλοριφερ...θα δειξει προς το παρον με τα ηλεκρικα μια χαρα και το τζακι.,..αυτα..σημερα θελει αγκαλιες η μικρη μολις την αφησω στην καλαθουνα ξυπναει..Μιχαελα μου περαστικα..τα εχω περασει και εγω με το Χριστοφορο οταν πηγαινε παιδικο..και καταληξαμε 2 φορες στο νοσοκομειο...αστα να πανε..μακαρι να μην ειναι τπτ και κολλησει και το μωρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε???Σας έχασα αυτές τις μέρες...Το Σαββατο ελειπα σε συνεδριο,μετά ειχαμε γάμο..την Κυιρακή είχαμε επετειο γαμου και είχαμε και γαμο πάλι το βραδυ...Ο Στεφανακος μου συνεχιζει να τον πιανει έντονο κλάμα και δεν ηρεμεί με τίποτα! Τελικά πήγαμε σήμερα παιδίατρο και είναι όλα μια χαρα...κολικούς έντονους έχουμε και μας έδωσε κάτι άλλες σταγονιτσες να δοκιμάσουμε...Εκτος αυτού έχουμε πολύ φουσκωμένα ούλα και διακρίνονται τα δοντακια μέσα!!!Ειχα δικιο τελικά...αφού σπρώχνει το μπιμπερό να τρίβεται στα ούλα του!!Θα παώ σε λιγο να του παρω μασητικά.

Μεγαλώσαμε κιόλας...γίναμε 6650γρ και 62 εκ!!! Ψηλώσαμε!!Μέσα σε 2 βδομάδες βάλαμε 4 εκ!!!! :D:D

Μετα πήγα και του πήρα κάτι φορμούλες και μπλουζες γιατι είμαστε αντράκια πια!!! :lol::lol::lol::lol:

Πάω να σας διαβάσω όσο προλάβω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σες μου συνολικα απο τη μερα που γεννηθηκε εβαλε 2 κιλα κ 600γρ δεν το διπλασιασε το βαρος ακομα,αν βαλεις και αυτο που εχασε και ξαναεβαλε τοτε παμε στ 3 κιλα συνολικα αλλα κ ο κωνσταντινος μου απο τοτε που ειχε γεννηθει στους 3 μηνες ειχε βαλει συνολικα 2600 και εκεινος απλα εβαλε τον 1 μηνα 800 γρ το 2 μηνα 1 κιλο και τον 3 παλι 800

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας διαβασα επιτέλους αλλά δεν θυμάμαι πολλά...

Θα πώ μόνο στην Μιχαέλα περαστικά στο κοριτσάκι σου και στον άντρα σου...Ευχομαι να είναι καλύτερα κι οι δυο τους...

Σας φιλώ όλες!!!Θα τα πούμε αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες τι κανετε??

Εμεις τελικως καναμε μονο τον υπερηχο νεφρων ο οποιος ηταν μια χαρα..κυστεογραφια δενμας εκαναν διοτι θελουν καλλιεργια ουρων στειρα..ετσι καναμε κ 5η καλλιεργια ας οψετε αυτη τη φορα να ειναι οκ το δειγμα αλλιως μετα παμε για υπερηβικη ληψη απο την κυστη!!

Ετσι για σημερα τη γλυτωσε την ταλαιπωρια..

μαρακι μου εμενα βαζει ολο το χερι μεσα στο στομα κ πολλα σαλια!!Μαλλον κ μεις εχουμε δοντακια ..θα δουμε την επομενη βδομαδα που θα παμε για εμβολιο!!Πηγαμε 6440!!!!

Νικολ μου για την δοισκοιλιοτητα χαμομηλακι κ αν δεν το πινι σκετο μεσα στο γαλα..50-70μλαν του δνεις κ ξενο φταιει ο συνδυασμος..αλλα μπορει να σου δωσει κ γαλα για δοισκοιλιοτητα..

Χριστινιω αλλαξες γαλα??αν ναι μπορει γι αυτο να ναι πρασινα τα κακακια του..η κ απο το υποαλλεργικο που τουδινεις..κ γω οταν επινε υποαλλεργικο ηταν πρασινοκιτρινα η πασινα κ ενω ηταν μαλακα ποναγε..μετα με το αλλο γαλα μια χαρα κ δεν εχουμε δυσκολευτει ξανα..αλλα κ συ χαμομηλακι!!

Ιφι μου εφοσον ο παιδιατρος σου λεει οτι ειναι μια χαρα μην αγχωνεσαι..μια χαρα ειναι το μωρακι!!

Σισακι περαστικα στην μικρουλα σου!!

Σεσιλια Ευη φιλακια στα ζουζουνια σας!!

Γιελιζακι Νικακι τι κανετε??

Παρεπιμπτοντως χτες εφαγε 11 κ ξυπνησε παλι 4!!!!!!!!!!!!Οποτε ηταν το ξαφνικο κρυο?αλλα εγω λεω πως σιγα σιγα στρωνει!!!

Αυτα κοριτσακια μου!!Καλο βραδυ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Συμπ[εθεραπεραστηκα..

αμαν βρε πουλακι μου..ολα μαζισαςεπεσαν...

δωσε φιλιαστις νεραιδες σου!!!..καλα καλα...η μια ειναι οσπαιντερμαν

Εγω παιδια χτες εκαψα το φαγητο...και τωραβρομαει ολο το σπιτι...κριως η κουζινα...αχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε???

Κατερινάκι μου είδες σιγά σιγά στρώνετε κι εσείς..μαζί πάμε περίπου στα κιλά!! Θρεφταρπακια τα μικρά μας!!! :lol:

Χρύσα μου καλημέρα!! Τι φαγητο έκανες και το έκαψες??Φαντάζομαι νεύρα που θα έκανες!! :lol::lol:

Χθες ρώτησα και το γιατρό για την αποστείρωση και μου είπε 5-6 μηνών την σταματάμε...Και 5 μηνών αρχίζουμε κρεμουλες!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!! Τι κάνετε?

Πάλι κρύο έχουμε σήμερα... τουλάχιστον όμως σταμάτησε ο αέρας.

Τόνια μου τώρα είδα που είχες ρωτήσει και για τα έξοδα αποστολής για τις πάνες, είναι 22,95 λίρες /27 κιλά οι πάνες που πήρα εγώ είναι 5 κιλά το κουτί (152 τεμ)

Όσο για τον μικρό σου μήπως έχει κάνει τη νύχτα μέρα?? Γιατί κάπου γράφεις ότι κοιμάται απο τις 10 και η ώρα είναι 4:30... :roll::roll:

Νίκη η σόμπα όχι μόνο ζεσταίνει όλο το σπίτι... το κάνει φούρνο!!! Τώρα για να μην ιδρώνει ο Κερέμ βάζουμε ένα ένα τα ξύλα!! :lol::lol::lol:

Νικολ μου περαστικά σας με τους κολικούς!! Να φύγουν και να μην ξανάρθουν!!!

Μιχαέλα μου περαστικά σας και εσάς!! Και στη μεγάλη σου και στον άντρα σου!!

Μαράκι είχατε επέτειο προχθές εεε??? Να ζήσετε κοριτσάκι και να είστε πάντα ευτυχισμένοι και αγαπημένοι!!! Να σας χαίρεται ο γιόκας σας!!! Περαστικά στον Στεφανάκο!! Μεγάλωσε πολύ καλέ ο σκαλιστής σου!!! Ακου 4 πόντοι σε 2 εβδομάδες!! ΜΠΡΑΒΟ το παιδάκι σου!!!! Και τα κιλάκια σας τέλεια!!! Φτου φτου!!!

Εύη το ενεργειακό τζάκι είναι η καλύτερη επιλογή... τέτοια πουλάμε και ξέρω πολύ καλά ότι κάνουν δουλειά!! Αν είχα χώρο θα έβαζα οπωσδήποτε!! Έβαλε ο κουνιάδος μου και γυρνάνε με κοντομάνικα όλο το χειμώνα!

Κατερινάκι άντε να τελειώνετε με τους γιατρούς και τις εξετάσεις να ηρεμήσει και το μωράκι σου!!!!

Χρύσα και εγώ χθές όσο θήλαζα τον Κερεμ ξέχασα ότι είχα ρύζι στη φωτιά... κόλλησε αρκετά αλλά φάγαμε το απο πάνω!! :lol::lol::lol::lol: Ευτυχώς δεν βρώμισε πολύ!

Μαράκι εγώ ήξερα ότι ξεκινάμε κρέμες μόλις κλείσουν τον 6ο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου τι κανετε?ευχαριστουμε για τις ευχες!!! Ειδες πόσο μεγαλώσαμε??

Για τις κρεμες ειναι αναλογως τον παιδιατρο!Εχω ακουσει αλλους που ξεκινανε 4 μηνων...ο καθενας με τα δικα του σχεδια :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραα Μανουλλες!!!!! Την Κυριακη 16 /10 /2011 ειχαμε την βαπτιση του μικρου μας Χρυσοβαλαντη!!!!!χαθηκα αλλα οπως καταλαβιαναιτε ειχα τις προετοιμασιες .....

Παιδια περασαμε υπεροχα πολυ πολυ πολυ ομορφαααααααααα!!!! ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΕΙ Ο ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ !!!! ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑΜΕ , ΤΟ ΧΑΡΗΚΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ , ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΧΟΡΕΨΑΜΕ ΚΑΛΑ :lol: , Ο ΚΟΣΜΟς ΕΜΕΙΝΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΛΗ ΕΤΟΙΜΑΣΙΑ , ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ , Η ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ , Η ΟΡΧΗΣΤΡΑ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΟΝΕΙΡΕΥΤΗΚΑΜΕ!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΑΛΩ ΦΟΤΟΣ.ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΤΗΝ ΑΝΕΛΑΒΕ ΕΞ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ! ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ Ο ΧΡΥΣΟΑΒΑΛΑΝΤΗΣ ΜΑΣ!!! :):):):):):):):):):)

φιλιαααααααααααααααα χχχχχχχχχχχχχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγια μου Ειρηνη , Παναγια μου Σας Ευχαριστουμε που μας αξιωσατε να βαπτισουμε τον μικρο μας αγορακι !!!! τον Χρυσοβαλαντη μας , Αγια μου Ειρηνη Χρυσοβαλαντου σε ευχαριστω γι αυτο το υπεροχο δωρο που μας εστειλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργάκη μου είναι καλά τώρα ο μικρός??? Να σας ζησει κι επισημα ο μικρός σας Χρυσοβαλάντης...παντα ευτυχισμένος να είναι και γερός!Περιμένουμε φώτο απο την βάπτιση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί κάνετε κοριτσάκια μου??????

Καλημέρα σας!!!!!!

Χάθηκα βρε κορίτσια.....

Από τη μία δεν προλαβαίνω τρέχω με το νινί.....

Από την άλλη είχαμε κάνει το λαπτοπάκι μου format και τώρα σέρνεται το ίντερνετ.....

Έχω χάσει επεισόδια πολλά φαντάζομαι.....

Μόλις μπω σε μία σειρά θα επανέλθω.... δριμύτερη.....

Ο μικρούλης μου καλά είναι & όλο και με ξετρελαίνει περισσότερο.....

Αρχίσαμε τις φωνούλες τις κραυγούλες τα γελάκια και το αγκού & μόνο που δεν έχουμε κατουρηθεί πάνω μας!!!!!!

Οι κωλικοί μάλλον περάσανε..... ναι μεν ξενυχτάμε λιγάκι αλλά επειδή έχει μάθει τη νύχτα για μέρα & τούμπαλιν.... όχι από κωλικούς.... κάνουμε κακάκια κάθε μέρα πλέον αλλά πίνουμε πολύ χαμομηλάκι σε κάθε γεύμα σχεδόν.....

Μας σκάει χαμόγελα και παθαίνουμε την πλάκα μας!!!!!!!!!

Προχθές ήρθε η συννυφάδα μου που έχει πάθει ψύχωση μαζί του και μόνο που δεν τον θήλασε....

Εγώ εξακολουθώ να βγάζω γάλα με το θήλαστρο ο μικρός εξακολουθεί να μη θέλει το βυζί πάντα αλλά το παλεύουμε...... ας πίνει δικό μου κι ας είναι μπιμπεράκι δεν πειράζει.....

Τις προάλλες τον θήλασα κι αποκοιμήθηκε... πάω να τον βάλω στην καλαθούνα του κι όμως εκείνος είχε άλλη γνώμη.... άπλωσε τα χεράκια του κι αγκάλιασε το στήθος μου ακουμπώντας το μαγουλάκι του στο στήθος μου.... έέέέέλιωσα!!!!! Είχε το μαξιλαράκι του ο μαγκάκος μου!!!!

!!! Και τώρα νυστάζω πολύ αλλά έχω άρμεγμα..... ο μπέμπης κοιμάται & λογικά θα ξυπνήσει πιστεύω μέχρι τις 9 το πολύ για μαμ..... λογικά δεν θα προλάβω να πέσω καθόλου εγώ νωρίτερα.... κατευθείαν μετά.... τα περισσότερα πρωινά πάντως μόλις ξαναφάει ο μπέμπης & γλαρώνει την πέφτουμε παρεούλα-αγκαλίτσα γιατί αλλιώς δεν παλεύεται το ξενύχτι.... κι ευτυχώς το ΣΚ κράτησε πολύ το νινί ο καλός μου και μπόρεσα και κοιμήθηκα λιγουλάκι παραπάνω.....

Ααααααχχχχχ....... είναι όμως ΕΡΩΤΑΣ ο ατιμούτσικος!!!!!! Τρελαίνομαι που με ζητάει..... που αποκοιμιέται στα χέρια μου..... που ακούει τη φωνή μου & σκάει χαμογελάκια..... που ψάχνει να δει πού είμαι όταν του μιλάω από μακριά....... αααααχχχχχχχχ........ φτάνει...... θα με πάρουνε τα ζουμιά πρωινιάτικα!!!!!!!

Αυτές τις μέρες πρέπει να φτιάξω ντουλάπες.... έπιασε κρύο για τα καλά πια...... κι εμείς στην πολυκατοικία αν κι έχουμε αυτόνομη θέρμανση υποτίθεται.... δεν τον ανάβει τον καυστήρα ο διαχειριστής προτού πιάσουνε τα ζόρια.... πέρισυ τον ανάψανε Δεκέμβριο.... τί θα κάνω με το νινί???? Το air-condition δεν κάνει τόσο πολύ ζέστη.....

Ελπίζω να τα ξαναπούμε!!!!!!

Φιλιά σε όλες!!!!!!

Μας έχει πιάσει γκρινίτσα!!!!! Άμα δεν μας κρατάει η μαμά στην αγκαλιά της..... όλα μας φταίνε!!!!!!! ΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Υ.Σ.: Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια.... από το αριστερό στήθος έχω πάντα λιγότερο γάλα..... είναι φυσιολογικό αυτό???? Το έχετε κι εσείς???? Η συννυφάδα μου έλεγε υπάρχουνε κοπέλες που έχουνε μόνον από το 1 στήθος γάλα.... είναι δυνατόν????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...