Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο16! Γεννητούρια Τέλος!!!!


Recommended Posts

Μαρακι και εγω για κολλικους το

κοβω

με την ιωση καλα...τελειωσαμε και με την αντιβιωση...εντωμεταξυ γεμματα τα αυτια κυψελιδα

Νικη μου καθε γιατρος εχει το προγραμμα του αναλογα με τις εκαστοτες σνθηκες

εμεις καναμε πρωτα το pantavac και αυτον τον μηνα θα κανουμε το engerix και το Prevenar

επισης να ξερεις πως το Prevenar το γραφει το ικα

πηγα και πηρα παπλωμα για τον μεγαλο, υποαλεργικο της beauty home 60 μου το αφισε

ε μου πολυαρεσε το σχεδιο γιατιεχει τον μπαρτ σιμπσον πανω αλλα ΟΚ δε με νοιαζει...θα βαλλω παπλωματοθηκη

Πηρα και μερικα μπλουζακια απο το Ζαρα τον μεγαλο και μερικα "καλα" ρουχα majoral...

Νικολ πως τα πατε μετον θηλασμο;;;

εγωδεν ξερω τι νακανω..αρνειτε πεισματηκα να φαει απο το μπιμπερο...

πηρακαι δοαφορετηκο τυπο θηλης..τζιφος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νικολ καλημερα!

Σεσιλια περαστικα σας!Μεγεια τα πραγματακια σας!

Το ξερω πως γραφεται το prevenar,θα μου το γραψει ο παιδιατρος μας γιατι κανει και 70 ευρω!Ισως γι'αυτο μας ειπε να κανουμε αυτο...

Ναι,θα προσπαθησω να μην κοιμαται το απογευμα,δεν γινεται!Τωρα πχ.κοιμοταν 4 ωρες!Ενω το βραδυ στις 2μιση ωρες ξυπναει.

Το μπιμπερο ουτε εμενα το πιανει αλλα δεν την πιεζω γιατι ετσι και αλλιως βαριεμαι να αντλω...Γιατι θελεις να δωσεις μπιμπερο;Για οταν βγαινεις απο το σπιτι;Και εγω θα ηθελα για τετοιες μονο περιπτωσεις αλλα δεν το πιανει με τιποτα,οποτε... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου μιαΝοςμβριου επιστρεφω στη δουλεια...

2 γευματα θα τρωει..

Να λειπωδεν υπαρχει θεμα..εχει φτιαξει ενα σχετηκο "προγραμμα"οποτε μπορω νατον θηλασω και ειτε να παω οπου θελ , ειτε να τον παρω μαζι μου..

ασε που τη νυχτακοιμαται11-6 και το μονοπου θελει ειναι να τον γυρησεις πλευρο

καμια σχεση δηλαδη με τον μεγαλο μουπου ηταν σαν την γοργονα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας νεες μανουλες!!!ειμαι και εγω σε αυτην την κατηγορια,γεννησα μια μπουμπουκα στις 2 αυγουστου.να μας ζησουν τα μωρακια μας ναναι γερα πανω απο ολα!!! :):):)

χρησιμοποιω πρωτη φορα το φορουμ και ομολογω ειναι πολυ καλη παρεα!μαθαινεις πολλα μοιραζοντας εμπειριες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες τι κάνετε?

Εμείς 2 μέρες που είχε καλό καιρό το ρίξαμε στις δουλειές και στις βόλτες... τώρα πώς συνδιάζονται αυτά 2 μη με ρωτάτε!! :lol::lol::lol: Εμείς τα συνδιάσαμε! Σήμερα πάλι τα κεφάλια μέσα! Από χθές το βράδυ αέρας - κρύο και βροχή. Ευτυχώς έκανα τις ντουλάπες και έφυγε αυτό απο το κεφάλι μου! Ενδιάμεσα Τρίτη Τετάρτη ήρθαν τα ρούχα που είχα παραγγείλει για τον Κερεμ τα έπλυνα τα σιδέρωσα και τακτοποιήθηκαν και αυτά! Είμαστε οικογενειακώς έτοιμοι για τον χειμώνα! :lol::lol::lol:

Σήμερα ήρθαν και οι πάνες μας!! 3 κουτιά των 152!! Θα έχουμε για αρκετό καιρό! Πάντως τα έστειλαν γρήγορα και τα έφερε ο άνθρωπος μέχρι μέσα στο σπίτι...

Διάβασα λίγο βιαστικά πάλι τα νέα σας και δεν θυμάμαι πολλά!

Να ευχηθώ περαστικά σε όλα τα μωράκια που είναι αρωστούλια η είναι λίγο ανήσυχα...

Παρασκευή καλώς ήρθες στην παρέα μας και να σας ζήσει η μπουμπού σας!!

Για φόρμα εξόδου vs μπουφάν που λέγατε εγώ του πήρα φόρμα εξόδου γιατί με το μπουφάν θα έχουμε θέμα όταν τον παίρνω αγκαλιά η όταν θα τον βάζω στο σλίνγκ θα μαζεύεται όπως μαζεύεται και το φουτεράκι που του φοράω τώρα... είναι αυτό http://www.johnlewis.com/231251/Product.aspx μας το φέρανε χθές και κάθεται τέλειο!! σαν αστροναύτης είναι ο Κερεμ με αυτό!! :lol::lol::lol: Και τα υπόλοιπα ρούχα που πήρα απο το συγκεκριμένο site έχουν πολύ καλή ποιότητα!!

Για τα εμβόλια... και εμείς κάναμε το infanrix hexa την πρώτη φορά... και τη 2η κάναμε το prevenar 13 Τώρα πάλι το infanrix hexa θα κάνουμε...

Μαράκι και εμένα για κολικούς μου κάνει να έχει ο μικρός σου... Περαστικά να είναι!!

Νικόλ μου μήπως το παιράζει το γαλατάκι το ξένο που του δίνεις?

Χρυσταλλενη μου η άδεια λέγεται άδεια ανατροφής τέκνου και την παίρνουμε όταν γεννάμε και μέχρι να φτάσει το μωρό 4 ετών όποτε θέλουμε. εγώ θα την πάρω τώρα γιατί θηλάζω...

Χριστινάκι κουκλάκι ο γιόκας σου και το φορμάκι τέλειο!

Τόνια συμφωνώ με Νικόλ έχει χειλάρες ο γιός σου! Και έχω την εντύπωση ότι μοιάζει στον μπαμπά του...ε?

Συμπεθέρα Κλειώ τη λένε τη νύφη μου ε? Ταιριάζει και με το Κερεμ, αρχίζουν και τα 2 απο Κ !!! :lol::lol::lol::lol:

Για το δικαστήριο τι να πώ? Πιο μετά δεν μπορούσαν να το βάλουν???? :shock::shock::shock:

Κατερινάκι μου τι ταλαιπωρία περάσατε και εσείς βρε κοριτσάι μου!!! Μακάρι να είναι η τελυταία!!!

Δεν θυμάμαι τι άλλο διάβασα φιλενάδες τσιρίζει και ο Κερεμ μέσα στο αυτί μου και με αποσυντονίζει!! :lol::lol::lol:

Σας φιλώ όλες και τα μωράκια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες τι κανετε?Εγω δεν ειμαι καλα..τα νευρα μου εχουν γινει κροσια!!!!!Εχουμε κανει 3 καλλιεργιες ουρων κ οι 3 διαφορετικες..τωρα καταφερα κ του πηρα τα ουρα στον αερα κ παμε να κανουμε την 4η!!

Αμφιβολο αν θα γινει η εξεταση τη Δευτερα..να μην πω την ταλαιπωρια με το φαρμακο το οποιο ειναι σε ελλειψη απο τον Ιουλιο πηγα σε 3 διαφορετικες περιοχες Λουτσα,Χαλανδρι,Γουδι ..διοτι ο αγενης υπαλληλος του Παιδων οταν πηρα τηλ κ ενημερωσα γιια την ελλειψη μου ειπε''τι λετε κυρια μου καθε μερα κανουμε κυστεογραφιες αλλαξτε φαρμακειο κ μου το κλεισε''

τελικα σημερα αφου δεν το βρηκα ουτε στα φαρμακεια του παιδων απ εξω ξαναπηρα τηλ κ μια ευγενεστατη κυρια μου πε οτι μπορω να το παρω απο το νοσοκομειο κ να το γραψω ξανα η να το πληρωσω..τραβηξα την ταλαιπωρια για 23 ευρω κ λυση υπηρχε!!!!

Εβαλα τα κλαματα μολιςεφυγε ο αντρας μου ο μικρος με καταλαβαινε κ εκλαιγε κ αυτος μαζι..

το βραδυ ειχα παλι ξενυχτι καθε 2,5 -3 ωρες ξυπναγε ετρωγε νανι..ειμαι παρα πολυκουρασμενη αφου δεν εχω δυναμη να τον παρω αγκαλια πονανε τα χερια μου!!

Δυστυχως δεν εχω βοηθεια καθολου ειμαι σχεδον ολη την ημερα μονη μου μιας κ ο αντρας μου δουλευει και τα χω παιξει τελειως!!Ειχα να κανω μπανιο 5 μερες το πιστευετε?????Δεν μου φτανει το 24ωρο..λιγες ωρες 1-2 που θα μπορουσα να κανω δουλειες μεσα στην μερα..εκεινη την στιγμη ειμαι κομματια κ δεν μπορω να κανω τιποτα..

Ειναι καμια αλλη ετσι η μονο εγω κατι δεν κανω καλα???

Καμια ιδεα για νατα καταφερω λιγο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου πάνω απόλα ψυχραιμία!

Μια χαρά τα κάνεις όλα, μην αμφισβητείς τον εαυτό σου...

Ταλαιπωρηθήκατε και εσύ και ο μικρός σου γιαυτό και κουράστηκες...

Εύχομαι η 4η φορά να είναι και η τυχερή σας και να μην χρειαστεί να την ξανακάνετε την εξέταση... να είναι και τα αποτελέσματα τέλεια και να τα αφήσετε όλα αυτά πίσω σας..

Επειδή και εγώ είμαι μόνη μου χωρίς βοήθεια απο κανέναν θα σου πώ τι κάνω εγώ ίσως πάρεις μερικές ιδέες...

Τον βάζω μέσα στο καρότσι (στο πορτ μπεμπε) και τον κυκλοφορώ μέσα στο σπίτι μαζί μου όταν κάνω δουλειές η μαγειρεύω...κάνω μπάνιο με την πόρτα ανοιχτή και το μωρό ακριβώς μπροστά στη πόρτα για να τον βλέπω-ακούω όσο κάνω μπάνιο... προσπάθω να τελειώσω όσο πιο γρήγορα μπορώ! Όχι όπως παλιά που έκανα πόση ώρα να βγώ:lol::lol::lol: Για να μην πονάνε τα χέρια μου για όσο θα τον έχω αγκαλιά τον βάζω στο σλίνγκ και όταν είναι να τον ταίσω τον βάζω στο μαξιλάρι θηλασμού και έχω και τα 2 χέρια ελεύθερα (με το μπιμπερό θα μένει 1 χέρι ελεύθερο) Δεν κάθομαι συνέχεια στο σπίτι μόνη (το έχω κάνει και φρίκαρα ) παίρνω τον μικρό και πάμε βόλτα η για καφέ... είναι πολύ σημαντικό να ξεσκάς λίγο... όταν έρχεται ο άντρας μου τον προσέχει αυτός και κάνω όσα δεν πρόλαβα να κάνω στη διάρκεια της ημέρας... Α και το πιο βασικό κοιμάμαι όποτε κοιμάται ο μικρός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια εδω και εμεις...Παρασκευη καλως ηλθες και εσυ στην παρεα μας..Κατερινα μου μια απο τα ιδια περναμε ολες...μην στεναχωριεσαι και σε πιασει κανα ψυχολογικο...υπαρχουν μερες οπως εχτε πχ πυ δεν προλαβαινω τπτ..ειμαι ολομοναχη και εγω μιας και δεν εχω κανεναν εδω ο αντρας μου πρεπει και αυτος να ειναι ολη μερα μαγαζι και απο οταν γεννησα και για κανα μηνα προσφατα δηλαδη δεν το εβλεπα ουτε σκ λογω στολισμων και τετοια...οταν ειναι και ο Χριστοφορος σπιτι ακομα πιο δυσκολα τα πραγματα τουλαχιστον καταλαβαινει αλλα απο την αλλη θελει την ιδια ωρα να τρωει να πινει γαλα ..τρεχω και εγω..αστα να πανε..το ξενυχτι καλα παει...κοιμαται μεν γρηγορα το βραδυ αλλα στο πρωινο γευμα καπου 6η 7...εκει εχουμε ενα θεμα και αργει να κοιμηθει η μπορει και να μην κοιμηθει καθολου...και κουτουλαω..εχτες ολη μερα την ειχα αγκαλια..οσο και να θες να μην το εχεις υπαρχουν φορες που δεν γινεται..και περιμενω πως και πως τον αντρα μου να ερθει γιατι μολις την παρει κοιμαται..η ατιμη..εχτες το απογευμα εφαγε στις 6 και δεν κοιμοτανε και ελεγα μπας και πειναει η κακομοιρα..στις 8 εκανε σαν τρελη της δινω και τελικα το εβγαλε...δεν πειναγε λαιμαργια ητανε..μπανακι κανουμε και εμεις πρωτα και μετα τρωει αλλιως αμα φαει θα κοιμηθει και θα αργισει να ξυπνησει..μπανιο και εγω πολλες φορες δεν εχω χρονο και ψαχνω να τον βρω..παντως την καλαθουνα την περιφερω σε ολο το σπιτι εκτος και αν κοιμαται οποτε την αφηνω στο σαλονι..αν οχι παντου μαζι...στο θηλασμο κανω το ιδιο με την Γιελιζ με το μαξηλαρι...ακομα βολτιτσα δεν εχουμε παει εκτος απο την παιδιατρο...το θεωρω βολτα μιας και παμε σε αλλη πολη..χιχιχ...εδω που μενω ειναι ο δρομος παλια εθνικη και δεν μπορεις να βγεις με το καροτσι ειναι αρκετα επικηνδυνο...Νικολ εμενα που πινει και μητρικο γαλα μονο κανει 1 φορα την ημερα κακα...πολλα κακα..σημερα βγηκαν απο πισω στην πλατη..αλλα μπορει και να μην κανει και για 2 μερες..τι να πω...αυτα δεν θυμαμαι τι αλλο ΑΑΑ περαστικα κατερινουλα στο μικρο..εμεις ολο μυξουλες εχουμε και το βραδυ δεν μπορουσε να θηλασει ..της βαζω ορο οσο να ειναι καθαριζει αλλα την ξαναπιανει...αυτααα φιλακια σε ολα τα κοριτσακια και αγορακια(τα μωρακια εννοω...χιχιχ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσακια!!

Γιελιζ εμενα το σπιτι δυστυχως ειναι τριοροφο ετσι δενμπορω ευκολα να ανεβοκατεβαζω καροτσια κλπ ουτε κ να τον κουβαλαω με το σλινγκ..Εγω τον ταιζω στο ριλαξ τα χερια πλεουν δεν τον αντεχουν τον μπομπο μου :):) !!

Το θεμα βολτας εδω δυσκολο γιατι ειμαι παραλια οποτε αν παω πο την μεσα μερια τον χτυπαει θαλασσα κ εχει κρυο τωρα κ απο την εξω πλευρα ειναι λεωφορος!!Ευελπιστω ν ακαταφερουμε να βαλουμε την ασφαλεια κτεο μπαταρια κ στο2ο αυτοκινητο κ να παρω το δικο κ γω γιατι αλλιως με βλεπω να τα παιζω!!!Ο αντρας μουδουλευει απο τις 3,30 φευγει κερχεται 2 το βραδυ κ με τον ικρο καταφερνει να κοιμηθει πρωι οποτε παλι μονη μου τον εχω..

Ελπιζω οοοοοοοοοοταν σταματησει να ξυπναει τη νυχτα κ θα κοιμαμαι πλεον να εχω καλυτερες αντοχες!!!

Ισως κ το ολο μεσα μεσα μεσα μου την εχει βαρεσει συν τα ρημαδια τα λεφτα που οσο πανε κ λιγοστευουν..τελος παντω τα ειπα τουλαχιστον,εκλαψα κ ξεθυμανα!!!

Σας φιλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα μπείτε σε πρόγραμμα Κατερινάκι...κάνε υπομονή! Μέχρι τότε υπομονή και κουράγιο! Πάντως αν τον ντύσεις καλά μπορείς να τον βγάζεις καμιά βολτούλα να παίρνει αέρα... εμάς η παιδίατρος μας είπε ακόμα και χιόνια να έχει τον ντύνουμε καλά και τον βγάζουμε έστω για 10-15 λεπτά αν δεν μπορούμε παραπάνω. Και το μωρό μετά τη βόλτα χαλαρώνει πολύ! Ο δικός μου όσο είμαστε βόλτα δεν βγάζει κιχ! Και μόλις γυρνάμε σπίτι κοιμάται... αν δεν έχει ήδη κοιμηθεί στη βόλτα! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδες μπηκα για μια καληνυχτα...να ρωτησω τις μανουλες που θηλαζουν και ειναι πιο μεγαλα τα μπεμπακια..σταματαει ποτε το βραδυνο φαι με το θηλασμο??Ο γιος μου στις 40 μερες ειχε σταματησει αλλα ετρωγε ξενο και χορταινε και δεν ξερω με το θηλασμο που ειναι πιο ελαφρι το γαλα τι γινεται..φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου!χαθηκα σημερα.

Αργησα να ξυπνησω το πρωι γιατι το γιουκακι μου ειχε γκρινιτσα παλι και κοιμηθηκε στις 5 το πρωι.και θα πω την αμαρτια μου,του εδωσα λιγο ξενο γαλα μπας και τον βαρηνει και κοιμηθει.τελικα ηπιε μονο 90γρ. αλλα κοιμηθηκε το σκατουλη μεχρι τις 12 το μεσημερι.μαζι του κι εγω η χριστιανη.πανω που παει να στρωσει,χαλαει παλι.μια εβδομαδα τωρα ειμαστε ετσι.

Ειδατε κατι χειλαρες το παιδι μου.και ναι Γιελιζ μου ειναι ιδιος ο αντρας μου.μεχρι και τις γκριματσες του εχει παρει.

Κατερινα μου,πολυ στεναχωριεμαι για σενα.Συμφωνω με τη Γιελιζ,να βγαινεις να ξεσκας.κι εγω σημερα τον εντυσα καλα,καροτσι και δρομο.οχι που θα κατσω να σκασω!

Παρασκευη καλως ηρθες.να σου ζησει η κορουλα!θα δεις θα ειμαστε μια ωραια χειμωνιατικη παρεα.

Ευη τι να σου πω με το θηλασμο.εχω αναθεωρησει πολλα τωρα που εγινα μαμα.εμενα παντως ακομα να στρωσει και την αλλη εβδομαδα θα μουμε στον 3ο.

Λοιπον, καληνυχτα σε ολα τα κοριτσια.Καλο ξημερωμα να εχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελιες!!!

Και σημερα μια απο τα ιδια.κοιμηθηκε μονο 3-5.Νωριτερα και αργοτερα ξυπνιος ο κυριος.Δεν κλαιει ευτυχως πολυ να πεις οτι τον ενοχλει κατι.Εχει βεβαια πολλα αερια.Καθετε στη κουνια του και μιλαει,αλλα αν του πεσει η πιπιλα νευριαζει και χτυπιεται ολοκληρος,μεχρι να σηκωθω η ερμη να του την βαλω.

Εντομεταξυ εχει να κανει κακα του απο την Τεταρτη.Δεν δειχνει προς το παρον να ενοχλειται και η κοιλια του ειναι μαλακια.εαν ομως δεν ενεργηθει εως αυριο το πρωι,θα πρεπει να του βαλουμε υποθετακι οπως μας συμβουλεψε η παιδιατρος.

Που ειστε ολες;εεεεεεεεεεεεε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας φιλενάδες! Τι κάνετε?

Εμείς μια χαρά! Τελείωσα τις δουλειές και το μαγείρεμα και έκατσα να δώ τι κάνετε!

Σήμερα τρώμε μοσχάρι κοκκινιστό και πουρέ πατάτας...

Εδώ χειμώνιασε για τα καλά! Πρίν καμιά ώρα που βγήκα είχε 11 βαθμούς και ψιχάλιζε, στο βουνό έριξε και χιόνι!!

Εύη μου ο Κερεμ που θηλάζει αποκλειστικά έχει σταματήσει το νυχτερινό. Όταν μεγαλώσει και εσένα το κινεζάκι σου λίγο ακόμα λογικά θα το κόψει.

Τόνια μου μήπως περνάει άλμα ανάπτυξης το ζουζούνι σου?

Για τα κακάκια εμάς η παιδίατρος μας είχε πεί ότι μπορεί να κάνουν και 10 μέρες να ενεργηθούν. Ελπίζω να κάνει κακάκια σήμερα και να μην χρειαστεί να βάλετε υπόθετο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ τι κρυο ειναι αυτο που εχετε;Στην Ξανθη μενεις;

Κι εγω νομιζω οτι περναει αλμα αναπτυξης.Για να δουμε ποσο θα κρατησει.

Ωραιο το μοσχαρακι.μιαμι!!!Εμεις εχουμε παστιτσιο της πεθερας μου.θα τρωμε 2 μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Τόνια μου στην Ξάνθη μένω... έχουμε πολύ κρύο σήμερα...

Και εγώ παστίτσιο ήθελα να φτιάξω σήμερα αλλά ο άντρας μου πήρε και κρέας μαζί με τον κιμά και είπα να κάνω αυτό πρώτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!Τι κανετε??Εγω καλυτερα καπως..

Βγηκε η καλλιεργια η 4η εδειξε E COLi 10000 η προχτεσινη 5000 η παιδιατρος μου πε οτι ισως να μην το ειχα πλυνει καλα..θα παμε με αυτες παιδων για την κυστεογραφια κ αν μας δεχτουν οκ ..πολυ πολυ πιθανον ντου κανουν 5η καλλιεργια αλλα αυτη τη φορα με συριγγα απο την κυστη(απο πανω χαμηλα στην κοιλιτσα) :cry::cry::cry::cry: !!!Παλι θα γανιασει στο κλαμα το μωρακι μου,παλι θα σοκαριστει..κ γω θα μαι υποχρεωμνοι να τον κραταω κ εκεινοι να του κανουν την κυστεογραφια!!Πως θα το αντεξω??κ μετα θα με βλεπει με ενα γιατι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια........σημερα δεν κανω τιποτα...θα λιωσω στον καναπε παρεα με τα κοριτσακια μου...ο καιρος ειναι ιδανικος για χουζουρι :D:D:D επιτελους ξεμπερδεψα...εστρωσα κ το σπιτι ειναι πλεον πιο ζεστο...εννοειται οτι εχουμε αναψει κ καλοριφερ :?:?:? σημερα εξω εχει 13 βαθμους....

γιεληζ κ εμεις απο εδω βλεπουμε το παγγαιο που ειναι χιονισμενο....καηκαμε αν απο τωρα αναβουμε καλοριφερ :?:?:?

κατερινακι ακομα ταλαιπωρειστε ρε γα...το....υπομονη ρε κοριτσι κ καλο κουραγιο

ωωωωχ ακουω γριλισματα...επανερχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚαλημερΑα πο την βροχερη Χιο και την ξενυχτισμενη για ακομα μια φορα Τονια.

Γεια σου σισυ!Πρεπει κι εγω να αρχισω να στρωνω σιγα σιγα .Δεν νομιζω να ξαναφτιαξει ο καιρος.Φιλακια στα κοριτσια σου.

Τελικα εμεις βαλαμε υποθετακι μεσα στη νυχτα,γιατι υποφερε το νινι μου.ευτυχως ξεμπερδεψαμε γρηγορα με τα κακακια.

Γιελιζ μου καλημερα.μπορεις να μου πεις ποσο κοστισαν τα μεταφορικα για τις πανες;πληρωσες με paypal;

Κατερινα ειναι να μην μπλεξεις με καποια πραγματα.Νομιζω,απο την πειρα μου τοσα χρονια στα νοσοκομεια οτι και οι γιατροι υπερβαλλουν ωρες ωρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα απο την μουντη Ροδο!Τι κανετε;Kαι ναι,εγινε το θαυμααααα!!!ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ 6 ΩΡΕΣ ΣΕΡΙ!!!

Η μικρη ειχε υπερενταση χθες το απογευμα και δεν κοιμοταν.Οποτε κατα τις 11 που ηρθε ο μπαμπας της την χωσαμε στο μπανιο.Ηπιε το γαλατακι της μετα ξεραθηκε!Πηγα και εγω για υπνο στις 12.Κατα τις 5 ξυπνησα εντρομη μηπως επαθε τιποτα αλλα εκεινη κοιμοοοοοοοοταν!Κατα τις 6 σηκωθηκα να αδειασω το στηθος μου λιγο γιατι ειχε γινει τουμπανο!Μετα απο 10 λεπτα ξυπνησε και η μπεμπα χαμογελαστη και την θηλασα.Ξανακοιμηθηκε κατα τις 7μιση και κοιμηθηκα αλλη μια ωριτσα!

Λετε να στρωσει σιγα σιγα;Μακαρι!!!Ευχομαι να μην ηταν τυχαιο γεγονος!Θα προσπαθησω να της δινω το τελευταιο γευμα στις 12 αν και δεν ειναι παντα ευκολο...Μονη της χαλαει το ωραριο της και δεν μπορω να μην την ταισω γιατι κλαιει!Βασικα δεν εχουμε προγραμμα,οποτε πεινασει της δινω.Θα προσπαθησω ομως να της δινω στις 12 μπας και κοιμαμαι και εγω λιγο...

Γιελιζ πολυ ωραιο το σαιτ που εβαλες!Αν εχεις και καποιο αλλο με ωραια πραγματα βαλ'το μας πλιζ....Θελω και εγω να την ψωνιζω χωρις να πηγαινω στα μαγαζια!Καλα εκανες και πηρες υπνοσακο,εχετε πολυ κρυο εκει!Εμεις εδω κατω εχουμε 23 βαθμους!Για να πιασει 11 βαθμους πρεπει να παει φεβρουαριος!Αλλα εχουμε πιασει και τις 2 ακρες της Ελλαδας εσυ και εγω! :lol:

Κατερινακι μου,νομιζω πως σου βγαινει ολη η κουραση και γι'αυτο τα βλεπεις ολα μαυρα.Ειναι δυσκολο να εισαι μονη σου ολη μερα και εγω οταν λειπει ο αντρας μου τα παιζω!Οι συμβουλες που σου δινει η Γιελιζ ειναι πολυ καλες για να μπορεσεις να κανεις την καθημερινοτητα σου πιο ευκολη. ;) Παντως μην νομιζεις πως ειναι καλο να εχεις μανα ή πεθερα κοντα...Εμενα μου σπανε τα νευρα!Προτιμω να ειμαι μονη μου!Δεν θελω να με βοηθανε με το μωρο,ολο θελουν να κανουν τα δικα τους! :evil:

Ο μικρουλης σου παλι θα ταλαιπωρηθει... :( Σκεψου ομως οτι ειναι για το καλο του...Ευχομαι να ειναι η τελευταια φορα που θα ταλαιπωρηθει η ψυχουλα και να το ξεπερασει γρηγορα!Δωσε του ενα μεγαλο φιλι απο μενα και την μπεμπα μου!

Ευη μου ολες αυτο περιμενουμε,να μην ξυπνανε τη νυχτα!Εμενα εκανε την αρχη,ελπιζω να το συνεχισει...Υπομονη μανες!!! :lol:

Τονια μου καλημερα!μηπως περναει αλμα ο μικρος σου;Μηπως τρως κατι που του φερνει υπερενταση;Καφε πινεις;Προσπαθησε να μην κοιμαται το απογευμα,ισως ετσι κοιμαται καλυτερα την νυχτα...Ενταξει με την δυσκοιλιοτητα;

Μιχαελα καλημερα!Πολυ καλα θα κανεις να αραξεις στον καναπε!Εστρωσες χαλια;Καλο χειμωνα λοιπον!

Παρασκευη καλωσηρθες στην παρεα μας!Να σου ζησει το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!!!

Σήμερα πάλι έχουμε κρύο και αέρα... Μιχαέλα και εσείς έχετε κρύο ε? Όσο για τα καλοριφέρ εμείς εδώ και 3 χρόνια βάλαμε τζακόσομπα και έχουμε βρεί την χαρά μας! Πήραμε και ξύλα απο Βουλγαρία φέτος 0,08 € το κιλό (εδώ είναι 0,12) και έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο... όσο καίγαμε τα καλοριφέρ είμασταν συνέχεια με το μάτι στον θερμοστάτη και δεν ζεσταινόμασταν όπως με τη σόμπα! Οπότε ξύλο και πάλι ξύλο!! ;);););)

Κατερινάκι μου σε διαβάζω και σφίγγεται η καρδιά μου... αλλά έχει δίκιο η Νίκη όλα αυτά γίνονται για το καλό του, οπότε λίγη υπομονή και θα περάσει και εύχομαι να μην ξαναχρειαστεί ποτέ να περάσετε τέτοια διαδικασία! Πολλά φιλάκια να δώσεις στο νινί σου!

Τόνια εγώ πληρώνω με προπληρωμένη πιστωτική απο την Πειραιώς την καρτα webuy. Φορτίζεις την κάρτα με όσα χρήματα θές και κάνεις τις αγορές σου με την ησυχία σου. δες εδώ http://www.piraeusbank.gr/ecPage.asp?id=283365〈=1&nt=96

Νίκη μου άντε καλή αρχή!! Εύχομαι το 6ωρο να γίνει 7-8-9-10 ωρο!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Για το site που λές το είχα βρεί τυχαία αλλά η φίλη μου που είναι στην Αγγλία μου είπε ότι είναι ένα απο τα καλύτερα e-shop στην Αγγλία και έχει πολύ ποιοτικά πράγματα... και μόνο με 7,5 λίρες / παραγγελία σου τα στέλνουν στη πόρτα σου!! Τώρα που κρύωσε ο καιρός δεν είμαστε να βγαίνουμε για ψώνια... μια χαρά είναι οι αγορές ονλινε δίπλα στη σόμπα!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Αχ και εγώ δεν μπορώ ούτε τη μαμά μου ούτε τη πεθερά μου στα πόδια μου, ακριβώς για τούς ίδιους λόγους που είπες και εσύ!!

Ούτε εμείς έχουμ ωράρια με τον θηλασμό... όποτε του γουστάρει του Κερεμ πίνει!! :lol::lol::lol::lol: Τα μόνα στάνταρ γεύματα που κάνει είναι το πρωινό μόλις ξυπνήσει και το βραδυνό όταν πάμε για ύπνο! Μέσα στη μέρα αυτοσχεσιάζουμε!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Μιχαέλα και εγώ αραχτή στον καναπέ θα είμαι σήμερα..μαζί με τον Κερεμ!! :lol::lol::lol:

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια που είναι???? Φιλάκια σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα μανουλες απο την κρυα Λουτσα!!!!Τι κανετε??

Να πω οτι κ γω κοιμηθηκα 6 ωρες σερι κ μετα αλλες 3!!!Κ να πω οτι ελπιζω κ γω να κρατησει κ να μην ειναι το ξαφνικο κρυο!!!

Κοριτσακια σας ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κατι αλλο καλε το αμαζον.κομ ειναι παφθηνο αλλα δεν στελνουν εδω!!

Θα παρω απο το Αμαζον καρεκλα φαγητου..τα μισα λεφτα απο οτι εδω!!

Α κ εστρωσα χαλια!!Καλο χειμωνα λοιπον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Μπηκα για λιγο να δω τα νεα σας.

Γιελιζ σε ευχαριστω για τις πληροφοριες,Τι κανει ο Κερεμ;Το καλυτερο παιδι της παρεας ειναι!!!

Καλως την νησιωτισα μαμα!!!

Νικη μου τιποτα δεν πινω,ουτε καφε,ουτε χυμους για να μην ενοχλειται.Ειναι 12 εβδ. και περναμε αλμα αναπτυξης.Θα περασει!Απλα αυτη τη φορα μας κραταει λιγο παραπανω.

Ολη την ημερα ειναι μια χαρα με το που νυχτωνει ειναι αλλο παιδι.Τρωει με δυσκολια και εχει γκρινια.Αλλες φορες παλι εχει ορεξη για παιχνιδια μες τη νυχτα.Αχ Παναγια μου δωσε μου δυναμη!!!

Τωρα κοιμαται απο τις 10 το πρωι και η ωρα ειναι 4.30.Θα τον ξυπνησω πια να τον αλλαξω και να φαει.Προλαβα και κοιμηθηκα κι εγω λιγο.

Μπρρρρρ!!!Τι κρυο ειναι αυτο ρε παιδια ετσι αποτομα;Και αυτη η υγρασια....Φετος ομως προμηθευτηκα,στεγνωτηριο και αφυγραντηρα και ειμαι ευχαριστημενη πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που χαθηκατε ολες σημερα;Κανετε βολτες;Εγω το εριξα στις δουλειες σημερα μιας και ημουν ξεκουραστη και δεν νυσταζα.Καθαρισα ολο το σπιτι.Τωρα μολις καθισα.

Γιελιζ,η σομπα ζεσταινει ολο το σπιτι;

Κατερινα το αμαζον ειναι πολυ φθηνο.Εχω παρει παρα πολλα πραγματα για το μωρο απο εκει.

Τονια μου προσπαθησε να μην τον αφηνεις να κοιμαται πολυ το απογευμα για να κοιμαται την νυχτα.Θα περασει και το αλμα,υπομονη...

Εδω ακομα ζεστη εχουμε,με κοντομανικο ειμαι.Μονο το βραδυ εχει λιγη ψυχρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...