Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο16! Γεννητούρια Τέλος!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια μου τι κάνετε??Πόσα γράψατε???Δεν θυμάμαι και πολλα να σχολιασω..Δεν είμαι και στα πολύ καλά μου γιατι μου ήρθε περίοδος για πρώτη φορά!!! :? 19/10/10 ηταν η τελευταια περίοδος πριν μείνω έγκυος και μου ήρθε μετά απο ένα χρόνο!! :lol::lol::lol: Ο Στεφανάκος μου είναι καλά, κοιμάται απο τις 8:30, με το ζορι πριν απο λιγο τον ταϊσα στον υπνο του!

Ο δικός μου τρωει 150μλ, 5 γεύματα την ημέρα.Αυτες τις μερες ομως αρχισε να πινει και 180μλ! Κάποιες πάλι μπορεί να θέλει μονο 120...Δεν με ανησυχεί όμως γιατι το βαρος του είναι σούπερ!

Εχουμε θέμα με το αμάξι κοριτσια...δεν γινεται να σταματησουμε σε φαναρι, κλαιει!!! Θελει να ειμαστε συνεχώς σε κίνηση!!! :lol::lol::lol::lol:

Νάνσυ μου περαστικα στη μικρή σου...Είναι πολυ΄ μικρούλα ακόμα, μην αγχώνεσαι και θα στρώσει..

Χριστινάκι μου και για σένα το ίδιο...θέλουν λίγο χρόνο τα μικρά και θα στρώσουν.

Κατερίνα μου μην αγχωνεσαι με τα μλ, αν βαζει κανονικά βαρος όπως μου λέει κι ο παιδίατρος τοτε να πινει όσο θέλει.

Συμπεθέρα θα δεις που σιγα σιγά η μικρή σου δεν θα ξυπνάει καθόλου..Πήγες κινέζικο ε???μιαμ!!! :D

Γιελιζ στείλε λιγες χυλοπιτες κι απο δω!!! Να σας ζησει το νεο σας μωράκι..θρεφταράκι!!! :D

Εύη μου πώς είσαι???Ξεκουράσου λίγο!!

Νικόλ μου φιλιά στον κούκλο μας!!

Τόνια μου πολλά φιλιά!!

Χρυσταλλένη μου αβυσσος η ψυχη των μαθητων!!! :lol: Αντε να δουμε αν σε καλέσουν για αντικατάσταση αυτη τη βδομάδα!

Αερινη θα το πεισκεφτω να δω τι εχει, και θα σου πω αποψεις!!

Πιπίτσα κι όλες οι άλλες πολλά φιλιά!!!

Α Ζαχα μου ο μικρός μου ειναι σχεδον 3 μηνών!! Ο δικός σου>??Βαλε καμια φωτο να τον καμαρώσουμε!!

Καλό βραδυ σε όλες!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε κοριτσια κοιταζω τις φωτο απο τα νινακια μας..και το ενα ειναι πιο ομορφο απο το αλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τι παιδια καναμε!!!!!!!!!μοντελαααα!!!!!!!!!!!!!

Να κοριτσακια αν σας βγαζουν γαλατακι ενας προληπτικος ελεγχος δεν βλαπτει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααα!Ειναι καμια εδω;Εγω ξυπνια απο το αγριο χαραμα...Κλασσικα...Τα εχω παιξει!

Εβαλα νεα φωτο της μπεμπουλας!Ετσι βγηκαμε εξω ντυμενες χθες και μας κοιτουσε ολο το μαγαζι και ελεγαν ποσο χαριτωμενες ειμαστε,αμε!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κσλημέρα κορίτσια.

Ο μικρός μου ξύπνησε στις 8 θήλασε ελάχιστο και ξανακοιμήθηκε. Πρέπει να πάω να γραφτώ στις κοινωνικές ασφαλίσεις άνεργη αλλά δεν θέλω να πάρω και τον μικρό μαζί μου. Αρρωστήσανε τα διδυμάκια του αδερφού μου και οι γονείς μου πήγανε σ αυτά σήμερα. Θα δείξει τι θα κάνω. Δεν έχω πάει πουθενά με το μικρό μόνη μου. Νιώθω ανασφάλεια η αλήθεια.

Μαράκι μου θα δείξει αν με καλέσουν αντικατάσταση. Θα αναμένω

Νικόλ μου δεν επανήλθε πλήρως στο να κάνει κακάκια σε κάθε άλλαγμα αλλά εκανε. Του έδινα χαμομηλάκι.

Νίκη μου βιάζεσαι πολύ. Τα μωράκια θέλουν χρόνο για να στρώσουν. Δώσε στην κοράκλα σου ακόμα λίγο περιθώριο.

Cesilia μου περαστικά σας.

Εμείς περιμένουμε την νονά του Ανδρέα μου θα ρθει να δει το βαφτιστήρα της.

Τα λέμε αργότερα.χχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsakia kai apo emas!!!!!!!!!o mikros edw kai 2 meres ksypnaei stis 5:30 ton taizw kai meta den leei na kleisei mati kai olo klaiei kai griniazei ti sto kalo einai ayto pali.......fffffffff....mexri na faei to epomeno tou galataki einai apisteyta anyshxos kai neyrikos!!!!!

eseis pws eisaste???????

nikh mou h mpempa sou einai super glykoulaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!logiko na sas xazevei olo t0o magazi!!!!pws perasate sto kineziko???????

egw exthes syzhtousa me ton antra mou mhpws na allaxoume to gala ston mikro giati den paei allo na vgazei to kaimenaki toso....

kserete kapoio ypoalergiko pou na einai kai gia kolikous?????????nomizw to nan einai???????

emeis twra pinoume humana ha1!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?Εμενα με ποναει η κοιλια κ αν ηταν δυνατον θα ήθελα να είμαι όλη μέρα το κρεβατι αλλά δυσκολο!!!!!!Ο Στεφανος μου ειναι καλά αν κ το πρωι μου εκανε νερουλα κακακια κ εκανε κ εμετο οσο επινε το γαλα του.

Συμπεθέρα ειναι θεα η νυφη μου!!!!Κουκλακι!!

Χρυσταλλενη μου ειναι μεχρι να κανεις την αρχη με το μικρο κ μετα θα κανετε πολλες βόλτες μόνοι σας!

Χρυσα μου περαστικά σας...

Χριστινακι μου,εμεις αλλαξαμε 3 γαλατα μεχρι να ειναι οκ το μωρο.Πρεπει να του το αλλαξεις για να δεις τι γινεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Τι κάνουν τα ζουζουνάκια σας??? Μαράκι μου ευχαριστούμε για τα περαστικά όντως είναι μικρούλα ακόμη θα στρώσει σιγα σιγα είμαστε λίγο καλύτερα με το μπούκωμα και τώρα πια τρώμε και κοιμόμαστε εύκολα!!!! Περαστικά και σε σενα Μαρακι πονάς από την περίοδο εεε??? Χριστινάκι γιατί δεν λες στον παιδίατρο να σας αλλάξει το γάλα αφού αυτό δεν του κάνει??? Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ μου καλημέρα...ευχομαι να της περάσει γρήγορα της κουκλιτσας σου και να μην ταλαιπωρείται!! Πώς γέννησες εσύ??ΦυσιολογικΆ?? Θα δεις πάντως ότι βδομάδα με εβδομάδα θα εχει μεγάλη διαφορά η μικρή σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Titina γιατι ΗΑ...το ΗΑ ειναι υποαλλεργικο...γιαπαιδια που εμφανιζουν ηπια αλεργια στο γαλα..

νομιζω πρεπει να σουσυστισουν αλλου τυπου γαλα...

συζητα με τον γιατρο σας να σου πει..

τωρα το οτιγκρινιαζει..πιθανων να θελει περισσοτερο γαλα...πειναει ισως πιο πολυ μετα απο ολη τη νχτα...η απλα να μην ειναι πρωινος τυπος!!!

Νικη μου γιατις γουλιες που ηθελα να σου πω....πως ειναι;;;

να ξερεις παντως πως και παιδια που θηλαζουν κανουν γουλιες..και εμενα κανει...παλια σεκαθε γευμα 2-3 γουλιες..κυριως το βραδ...

τωρα σηγα σηγα ελλατονωνται

Εντωμεταξη...παιδια..δεν πινει το κατεψηγμενο γαλα..

το Σαββατο ελειψα 6 ωρες - καλα ο αντρας μου τα ειδε ολα και με τα δυο- και δεν ηθελε να πινει..στραβομουτσουνιαζε και το εφτυνε

Μαρακι φιλια στον Στεφανακο..ειναι κουκλι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !!!!

Εμεις ειχαμε λιγο γκρινιτσα τα τελευταια 2 βραδια και κοιμομασταν γυρω στις 3 το πρωι.μετα ομως υπνο σερι για 5 ωρες.Το ψυχουλι μου κουραζεται κι αυτο.Τωρα κοιμαααααααται....... [smilie=sleepy1.gif][smilie=sleepy1.gif]

Μαρακι ωχ!αδιαθετησες.θα ειναι λιγο επωδυνη και πιο αιμορραγικη αυτη η περιοδος.

Πριν 10 μερες ειχα κι εγω λιγο αιμα και νομιζα οτι θα αδιαθετησω,αλλα τελικα μου κοπηκε.Ισως να ειχα ωορηξια.

Χριστινα καλημερα!

Νανσυ τι κανεις;πως περασατε τη νυχτα εσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι φυσιολογικά γέννησα και με σχετικά εύκολο τοκετό!!!!!! Οντως έχω να δω αλλαγές στην μικρούλα σιγα σιγα...πάντως προς το παρόν αν εξαιρέσεις το ζόρι της με την μυτούλα είανι πολύ ήσυχο μώρακι!!!!!

Φιλιά πολλά στον Στεφανάκο σου!!!

Τόνια μου μια χαρά ήταν το βράδυ μας...ξύπνησε μία στις 3 και μετά στις 6 για μαμ και κατευθείαν ύπνο :) εσείς ξενυχτήσατε ε?? θα είχε τίποτα πονάκια εε?? κουράστικε τώρα και κοιμάται το γλυκούλι!!!! φιλιά πολλά και στους δυο σας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου ευχαριστούμε!!! Εσείς πώς είστε με το κρύωμα???

Χριστινάκι εμείς παίρνουμε τα φριζολακ...βασικά το φριζολακ το κανονικο και το φριζολακ κομφορτ που ειναι για εμετους..βαζω 3 κουταλιες απο το ένα και 2 απο το άλλο...

Σημερα ο μικρός κανει πολλούς εμετούς κι ο γιατρος μου είπε να αυξησω το κομφορτ.Μαλιστα μου είπε οτι κυκλοφορεί πολύ ιωση γαστρεντεριτιδας!!! :?

Τόνια μου σε ξενυχτάει το μικρό σου???

Νάνσυ μου ουσιαστικά μια φορά σε ξυπνάει η μικρή σου???κι εμένα έτσι ηταν οποτε έστρωσε πολύ ευκολα!!

ΠΟύ χαθηκατε όλες σημερα????

Φιλιά σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε μανούλες??????

Εξαφανίστηκα αλλά….. δεν προφταίνω ούτε να φάω!!!!!

:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?

Ειλικρινά!!!! Στο μεταξύ, είτε θα βγαίνουμε συνεχώς βόλτες είτε θα έχουμε διαρκώς καλεσμένους να δούνε το νινί μας….. κι όόόόόταν υπάρχει κενό…. κοιτάζω να κοιμάμαι….. γιατί πέφτει πολύύύύ ξενύχτι!!!!! Το καλό είναι πως τα τελευταία βράδια ναι μεν ξενυχτάμε…. το μάτι γαρίδα ο μπεμπούκος…. αλλά τουλάχιστον δεν πρέπει να έχει πονάκια!!!!! Αχ…. λέτε να ξεμπερδέψαμε με τους παλιοκωλικούς????? Αλήθεια…. πόσες φορές την ημέρα δίνετε στα μωράκια σας χαμομηλάκι???? Εγώ μόνον το πρωί…. άραγε να είναι λίγο????

:?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?:

Σήμερα μου ξύπνησε το πρωί με λυγμούς & κατατρομαγμένος από τα μπουμπουνητά & μου πήρε κάποια ώρα να τον ηρεμήσω….. τον θήλασα κιόλας κι αποκοιμήθηκε…. το λουλουδάκι μου…. όλο χαμογελάκια και κραυγούλες μας κάνει τώρα 2-3 μέρες…. το σπουργιτάκι μας…. κι έχουμε κατουρηθεί εννοείται!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αύριο έχουμε Παιδίατρο & το 1ο μας εμβόλιο!!!!! Ωχ!!!!! Όσο το σκέφτομαι!!!!! Και πώς να το ντύσω μη μου κρυώσει??? Μας τα χάλασε πολύ απότομα ο παλιόκαιρος!!!! Στο σπίτι βέβαια μόνο τη νύχτα του βάζω μακρυμάνικα φορμάκια… τη μέρα κοντομάνικα & μπουτάκια όξω…. νομίζω κάνει ζέστη ακόμη και γενικά το σπίτι μας είναι πολύ ζεστό!!!!!

Το Σάββατο πήγαμε για καφεδάκι με 1 φιλικό μας ζευγάρι & κάναμε την 1η μας βόλτα με το καρότσι μας!!!! Ο μπέμπης…. σε οτιδήποτε τσουλάει την καταβρίσκει…. εμείς ευχαριστηθήκαμε το καφεδάκι μας…. χτυπήσαμε και τα γλυκάκια μας…. τσήζκέικ ο μπαμπάς…. βάφλα με παγωτό και μερέντα η μαμά….. ααααχχχχ…… πάλι δίαιτα!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εχθές 1 κοπελιά, γνωστή, δε μπορώ να την πω φίλη, παντρεμένη πολλά χρόνια & χωρίς παιδιά μας έκανε υποδείξεις (κι επέμενε κιόλας πως έτσι είναι το σωστό!!!) κι ο άντρας μου τσαντίστηκε…. επίσης κι η μάνα μου όλο υποδείξεις!!!!! Τα γνωστά!!!! Όλοι είναι Παιδίατροι, έτσι??? Κι όλοι ξέρουνε καλύτερα από τους γονείς!!!!! Εννοείται πως δε χαμπαριάζουμε πια…. γινόμαστε κακοί κι ακούμε μόνον την Παιδίατρό μας & το ένστικτό μας!!!!! Και σε όποιον αρέσει!!!!!

Αυτάάάάάάά κοριτσάκια μου!!!!!! Μόλις τελέψω το άρμεγμα θα τηλεφωνήσω στην Παιδίατρο να την ρωτήσω αν πρέπει να είναι φαγωμένος ή νηστικός ο μπέμπης αν παίζει ρόλο για το εμβόλιο κι έπειτα θα φτιάξω καφεδάκια να πιούμε με την παρεούλα μας & θα σερβίρω την κοτόπιτα που έφτιαξα (1 βδομάδα έλεγα πως θα τη φτιάξω!!!! )

Καλό σας βράδυ!!!!!!!! Φιλιά!!!!!!!!!!

Υ.Σ.: Από το αριστερό στήθος βγάζω πλέον σταγονίτσες….. το δεξί κοντεύει να σκάσει κάθε φορά που γεμίζει!!!!!

Υ.Σ. 2: Μερικές φορές αισθάνομαι έντονους πόνους κάτω χαμηλά στην κοιλιά!!!! Να ετοιμάζεται η 1η περίοδος άραγε???? ΔΕ ΘΕΛΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Εσείς έχετε αδιαθετήσει βρε κορίτσια?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!!

Μολις γυρισα απο τον ενδοκρινολογο μου.Με παρακολουθουσε σε ολη μου την εγκυμοσυνη για τον διαβητη και τον αγαπω παρα πολυ.Μου εδωσε μια σουπερ διατροφη για θηλαζουσες μητερες και βαλαμε στοχο εως τα Χριστουγεννα να εχω χασει 12 κιλα.

Πιπιτσακι μου τι κανεις;μας τα χαλασε ο καιρος και ειχα συνηθησει κι εγω τις βολτες με το καροτσι.τωρα............;;;;;;;;;;;;;;;

Μαρακι μου γεια σου.γιατι κανει εμετο Στεφανακος ;εμετο η γουλιτσες;ψυχουλα μου!!!

Ρε κοριτσια ξεχναω συνεχεια να σας ρωτησω.μετα το θηλασμο θελω οπωσδηποτε να τρωω γλυκο.να σημειωσω οτι ποτε μου δεν ετρωγα γλυκα και τωρα ψοφαω.το εχετε κι εσεις αυτο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια μου εγω είμαι άρρωστη με τα γλυκά, γυμνάζομαι για να μπορώ να τρωω....αλλα το είχα κ πριν..:-)....

Σήμερα ξεκίνησα γυμναστήριο, με το που κοιμήθηκε το μανάρι μου .....τρεξιμο η μάνα... :D

Πιπιτσακι γιατι το αριστερό σου βγαζει σταγόνες? οσο για την περίοδο ....λένε με τον θηλασμό αργεί λίγο...αναμένω κ εγω..συνηθως τον 3ο μήνα έρχεται?...θα δούμε

Μαρακι μου κ εμενα αυτο το γάλα μου εδωσε τωρα που δεν ενεργείται κανονικά....επινε φριζολακ κ τώρα δίνω το κομφορτ.. περαστικά στο αστεράκι σου..ψυχούλα μου.

Χρυσταλλενη μου ευχαριστω.

Ωχ ξύπνησε ο μπέμπης δεν προλαβάινω να σχολιάσω αλλα ...τα φιλιά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου επεστρεψα........μετα απο τοσες μερες με τρεξιματα...χορο...κ ξενυχτια...ειμαι εδω.σιγα σιγα συναρμολογουμαστε :D:D:D:D ξεμπερδεψαμε κ με τους γαμους....ευτυχως προλαβαμε τον καιρο...απο το σαββατο το βραδυ αλλος κοσμος...κρυο,βροχη κ αερας...εδω εχουμε 13 βαθμους....

τελικα μεγαλη ανακαλυψη το θηλαστρο...δεν ξερω τι θα εκανα αν δεν το ειχα τετοιες μερες...με βοηθησε απιστευτα!!!

εχω προλαβει να διαβασω κατι λιγα αλλα δεν προλαβαινω να σχολιασω κ πολλα...

τονια κ εγω το παθαινω αυτο με το γλυκο οπως επισης κ οτι διψαω παρα πολυ....

καλο σας βραδυ........απο αυριο καθε κατεργαρης στον παγκο του!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι μικρές μου…….

Ξαναρμέγομαι (πολλοστή φορά για σήμερα!!!!) κι ο μπεμπάκος ήταν αραχτός στο ρηλαξάκι του & αρκετά ήσυχος….. ώσπου πριν από λίγο έκανε κακάκια & αφού τον άλλαξα τον έβαλα τώρα δίπλα μου στον καναπέ…. μόλις τελέψω θα τον πάρω αγκαλίτσα στο κρεβάτι μας κι ας μην κοιμηθεί…. δεν πειράζει…. κοιμόμαστε το πρωί ως αργά….. σιγά τα ωά….. τουλάχιστον να τον έχω δίπλα μου να του χαϊδεύω πλατούλα που κι εκείνος τρελαίνεται!!!!

Νωρίτερα τον θήλασα πριν το βραδινό του γεύμα (2η συνεχόμενη βραδιά με δικό μου γάλα….. ξένο έχουμε να πιούμε από το Σαββατόβραδο…. άραγε γι΄αυτό να μην κοιμάται όμως????) και προτού πιάσει βυζί….. κάπου κοιτούσε (μάλλον τα μεμέ!!!!) και ξεκαρδιζότανε… εγώ πάλι είχα σκάσει στα γέλια!!!! Αχ παθαίνω την πλάκα μου όταν γελάει!!!!!! Πώς μου αρέσει όταν μου κρατάει με τα μικρά χεράκια του το χέρι να μην του φύγω όταν του βάζω την πιπίλα….. ή όταν του βάζω καλτσάκια & μου δίνει το άλλο ποδαράκι!!!!!! Ααααααααααααχχχχχχχχχ……….

8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}

Ο καιρός μας τα χάλασε για τα καλά πια ρε γμτ!!!!! Δεν έχω κάνει τίποτε βέβαια με ντουλάπες ούτε και προλαβαίνω πριν το ΣΚ και πώς το βαριέμαι!!!!!!!! Αλλά ΟΚ μέσα στο πρόγραμμα είναι κι αυτό!!!! Ο αέρας μου τη σπάει πολύύύ…. η βροχή μου αρέσει πολύ αλλά καθόλου οι κεραυνοί….. φοβάμαι…… κι όπως όταν όλη μέρα ρίχνει πολύύύ νερό εγώ νυστάζωωωω….. έτσι κι ο κούκλος μου σήμερα όλη μέρα ζαβλακωμένος μου ήτανε!!!!! Ίδιος η μάνα του!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τόνια μου….. για λέγε…. τι δίαιτα είναι αυτή καλέ??? Αν και κανονικά δεν συμβαδίζουνε δίαιτα και θηλασμός το ξέρεις??? 12 κιλά σε τόσο μικρό διάστημα δεν είναι πάάάρα πολλά???? Με όλο το θάρρος κιόλας…. συγγνώμη….

Κι εγώ πρέπει χάσω κιλά…. καμιά 10αριά δε θα με χάλαγε καθόλου!!!! Αλλά ας οργανωθώ πρώτα να προλαβαίνω να τρώω κι έπειτα θ΄αρχίσω να προσέχω κιόλας….. ως το Μάϊο-Ιούνιο έχουμε ακόμη πολύύύ καιρό…. 1 κιλάκι το μήνα να έχανα έστω….

Μαράκι μου είναι αρρωστούλης ο Στεφανάκος σου??? Ωχ…. περαστικούλια ψυχίτσα μου!!!!

Nikol μου ξεκίνησες γυμναστικούλα??? Χαράς στο κουράγιο σου βρε κοριτσάκι…. κι εγώ θα ρωτήσω τον Γυναικολόγο μου κάποια στιγμή αν μπορώ να κάνω ποδηλατάκι…. ας μπει μία σειρά όμως πρώτα…. κι εσύ καισαρική δεν έκανες??? Όσο για το στήθος μου…. το δεξί υπερ-παραγωγή…. το αριστερό υπο-παραγωγή…. εξαρχής αυτό…. δεν ξέρω γιατί….

Μιχαέλα μου έπεσε πού η θερμοκρασία στα μέρη σας εεεε….. άντε καλό χειμώνα κι επισήμως καλέέέ…… εδώ στας Αθήνας….. πολύύύύ αέρας!!!!!!! Τα νεύρα μου!!!!!!! Το θήλαστρο κι εμένα με βοήθησε απίστευτα!!!!! Αν με τις πρώτες δαγκωματιές του μικρού είχα αποθαρρυνθεί & δεν το νοίκιαζα….. σίγουρα θα έπινε μόνο ξένο ο μπέμπης…. τώρα πίνει σχεδόν αποκλειστικά δικό μου!!!! Κι είμαι τόόόσο χαρούμενη που δίνω αντισώματα σωστά στο μπεμπέκι μου!!!!!!!!!

Αυτάάά!!!!!!

Χαιρετώ!!!!!!

Φιλιά σε όλες!!!!!!!!!

Υ.Σ.: Αρχίζει πάλι γκρινίτσα ο μπεμπάκος μου……. να ξαναπείνασε??? Θα του δώσω φρέσκο-φρεσκότατο γαλατάκι…. αυτό που τώρα βγαίνει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου...σας ευχαριστώ για τα περαστικά αν κ δεν ξέρω αν είναι 'αρρωστος..μου βγαζει γουλιτσες με μπολικα σαλια και γάλα μαζι..Και μου βγάζει και 2 ώρες αφού έχει φάει...Δεν ξέρω αλλά με αυτά που κάνει και τα πολλά σάλια εμένα με παραπέμπει για τα όύλα του ότι τον ενοχλούν...αφού βάζει με μανία ολοκληρο το χερι στο στόμα!! :?:lol:

Σημερα ξύπνησε στις 7!! απο τις 10 κ κάτι χθες!!! :D Ισως επειδη ειχε φάει 180μλ??μπορεί!!

Πιπιτσα μου νομιζω πως δεν επηρεάζει το εμβόλιο το αν εχειφάει οτ μωρο...ισως να ειναι καλυτερ ανα εχει φάει για να μην κλαιει κι απο πέινα κι απο το εμβόλιο!!! Μπράβο σου που ο μικρος σου πινει μονο δικο σου γαλατακι!!

Νικόλ μου αρχισες γυμναστική βρε θηρίο???Κάνε και για μένα!!! :lol::lol:

Τόνια μου γουλιτσες αλλα μεγάλες βγαζει γιάυτο με παραπέμπει σε εμετό!Καλή αρχή στη δίαιτα!!

Μιχαέλα μου τελειώσατε με το γάμο???Να σας ζήσουν!!

Αντε ξυπνηστε!! Εγω περιμένω μια φίλη για καφέ σε λίγο...το βραδυ θα ερθουν οι γονεις μου για φαγητο...αυτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες!!!!!!!!!!!!!!!Τι κανετε?Εμεις ειμαστε μια χαρα κ ψιλοστρωνουμε σιγα σιγα..εκοψατην μεθοδο χαμομηλι πολυ βαρβαρη κ δε την αντεχω!!

Ετσι προχτε τον ταισα στις 12-30 κ ξυπνησε στις 4 κ μετα στις 7,30

χτες εφαγε στις 9 κ κοιμηθηκε 11 οπως κανει τις τελευταιες 7 μερες..και ξυπνησε 4,45 εφαγε μετα κουβεντουλαμε το περιστρεφομενο εως που ξανακοιμηθηκε κ μετα 9,15!!!

Επισης 3 μερες τωρα αν δεν θελει αλλο γαλα αρχικα γελαει κ το γτυνει κ οταν παω να ου ξαναδωσω αηδιαζει κ το φτυνει!!!!

Αρχισαμε να μαστε οπως πριν το παιδων!!!

Λοιπον χτες πηγαμε να του κανουμε καλλιεργεια ουρων..μολις του εβαζε το σακουλακι τσουρ την κατουρησε την κοπελα..τον ταισα κ ξανακατουρησε αλλα το σακουλακι ειχε ξεκολησει οποτε βγηκαν εξω..ετσι μετα αναμεινατε..αλλα οκ κανα μισαωρο εκανε..

Αχ κοριτσια οσο σκεφτομαι την επομενη Δευτερα που θα πρεπει να του κανουν την κυστεογραφια με πιανει πανικος!!!Το μωρακι μου παλι ταλαιπωρια παλι κλαμα παλι τρυπηματα!!!

Να ρωτησω κατι ..το στρωματακι σας η το κρεββατακι σας εχει καμια μυρωδια καινουργολας ακομη?εμενα παρα πολυ σε σημειο που αντι το μωρο να μυριζει προδερμ να μυριζει σαν την κουνια :?:?:?:?

τι λετε να κανω?

Χριστινακι το ΗΑ ειναι υποαλεργικο στις αναγωγες δινουν ΑR αναγωγικο..βεβαια υπαρχουν παιδιατροι που δινουν υποαλλεργικο..

ολες οι εταιρειες εχουν κ τα δυο..πολυ καλα γαλατα ειναι κ τα novalac,k aptamil,k NAN,δεν αναφερω το ΗΥΜΑΝΑ γιατι δεν του αρεσει αλλα ισως το ποαλλεργικο να μην του αρεσει κ το αναγωγικο να του αρεσει..

Επισης ολα τα παραπαω που σου ανεφερα υπαρχουνκ στο γερμανικο φαρμακειο στη μιση τιμη..ο καθε παιδιατρος εχει ςτις εταιρειες του..

κοιταξε να του κανετε υπερηχο οσο πιο γρηγορα γινεται..ωστε να ξερεις τι πρεπει να πινει το μωρο..

Της κουμπαρας μου που εχει θεμα δοισκιλοιοτητας ξεκινησε με αλμιρον,μετα πηρε το s26 gold,meta to frizolac comfort,μετα ενα που δεν θυμαμαι κ μετα αλλαξε παιδιατρο!!Της εδωσε το novalac IT1 k το αντιστοιχο της φερζυντερμ που ειναι βιολογικο..ξεκινησε με το νοβαλακ κτο μωρο βρηκε την υγεια του που λενε!!

Μαρακι μουπεραστικα στον Στεφανακο σου!!!Μωρετα μαναρακια μας τοσο μωρα να ταλαιπωρουνται αμαν!!!Γιατι του δινεςι 2 γαλατα?

Επισης εγω αδιαθετησα οταν ειμασταν παιδων...για 3 μερες πολυ πολυ αιμα κ μετα ελαχισυο για αλλες 4..ευτυχως δεν ποναγα ιδιαιτερα..

Ειχα τελ περιοδο 20/10 κ αδιαθετησα 17/9..

Αποστολια μου υπομονη θα στρωσει η μικρουλα σου..εδω εμενα κ ακομη!!!Αν κ μας πηγε πισω το Παιδων..

Χρυσα μου κ μενα αν δεν το θελει το γαλα το φτυνει αηδιαζοντας!!

Πιπιτσα ακομη ασχολεισε με τους συγγενεις βρε κοπελα μου?Παρατα τους επιτελους!!!

Τονια μου καλα θα κανεις κ θα ξεκινησεις διατροφη..κ γω απο βδομαδα θα ξεκινησω..εχω 5-6 κιλακια ακομη..

Νικολ μου,Μιχαελα μου,Ευακι,Γιελιζακι φιλακιαααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε;

Με κάλεσαν για νέα αντικατάσταση αλλά σ αλλη πόλη και το απέρριψα για 3 μέρες αλλά το πιο πιθανόν ήταν οτι θα επεκτεινόταν. Νιώθω άσχημα που απέρριψα αλλά θέλω να ναι κατι εντός πόλης και ας είναι και λίγες μέρες. Δεν έιναι εύκολο και θα δυσκολευόμουν. Θα μείωνα πολύ το θηλασμό γιατί θα ερχόμουνα απ το σχολείο και το απόγευμα έχω τα ιδιαίτερα μου.

Τόνια μου ΠΑΝΤΑ μετά το θηλασμό τρώω γλυκά. Δεν είσαι μόνη σου.χαχαχα.

Μαράκι μου μια χαρά κοιμάται ο μικρός. Γουλίτσες έ;;;; Το σχολείο που μου παν να πάω νομίζω είναι το αντίστοιχο του δημοτικού που ήσουν πέρσι. Θα κάνετε κάτι στην επέτειο σας; Εμείς δεν απόφασίσαμε ακόμα τι θα κάνουμε.

Χθες μου στειλε η γυνάικα του αδερφού μου που έχει δίδυμα αγοράκια 2 χρονών δύο τεράστιες τσέντες ρουχα για ηλικίες 3-9 μηνών. Πραγματικά μου στειλε τα πάντα. Δεν νομίζω όυτε τα μισά να προλάβει να φορέσει ο μικρός. Εβαλα ήδη ένα πλυντήριο και σε λίγο το δεύτερο.

Ta υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε;

φιλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!

Ειμαι λιγο νυσταγμενη,γιατι περασαμε δυσκολα το βραδυ.Τωρα το σκατουλη κοιμααααααται!!!

Σημερα λοιπον ξεκινησα τη διατροφη μου.Δεν ειναι διαιτα με την εννοια του υποσιτισμου.καμια σχεση.

ειναι προγραμμα για μητερες που θηλαζουν και βασιζεται στον σωστο συνδυασμο των τροφων.Δηλαδη,αν το πρωι φαω 2 φρυγανιες με γαλοπουλα και τυρι,το μεσημερι δεν μπορω να φαω

π.χ. μακαρονια,ρυζι ή γλυκο το απογευμα.και το βραδυ παλι θα πρεπει να φαω μια σαλατα με τονο η κοτοπουλο η τονο ή γιαουρτακι.

Αλλο παραδειγμα:αν το πρωι φαω γιαουρτι με δημητριακα,το μεσημερι μπορω να φαω μακαρονια με κιμα,αλλα καθολου γλυκο και το βραδυ μια σαλατα.για δεκατιανο μια μπαρα δημητριακων και το απογευμα φρουτο.

Με λιγα λογια σε ενα 24ωρο επιτρεπεται να φαω ή ψωμι ή ζυμαρικο ή ρυζι ή πατατα ή γλυκο.

Επισης ειναι πολυ σημαντικο να τρως συγκεκριμενες ωρες και αυτο ειναι το δυσκολο της υποθεσης τωρα με το μωρο.

Παντως δεν θα στερηθω τιποτα ουτε σε ποσοτητα ουτε σε ποιοτητα τροφων, οποτε δεν θα υπαρξει και προβλημα με τον θηλασμο.

Πιπιτσα μου,τα 12 κιλα ειναι οντως πολλα μεχρι τα Χριστουγεννα.και 3 κιλα να χανω το μηνα καλα ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου πιουμε 2 γαλατα γιατι το κομφορτ ειναι πολυ πηχτο κ δεν του αρεσει, ετσι καννουμε συνδυασμο...

Εμενα οταν δεν θελει γαλα το σπρωχνει με το χερι του κι οταν το θελει σπρωχνει το χερι μου με το μπιμπερο για να μπει στο στομα του!! :lol::lol::lol:

Για τον ύπνμο μην αγχωνεσαι και θα δεις πως μόνος του θα μπει σε πρόγραμμα...

Χρυσταλλένη μου είναι όντως δύσκολο να πας σε άλλη πόλη...ελπιζω να προκύψει κάτι εδώ και να είναι και για μεγάλο διάστημα!Για την επέτειο μας δυσκολο να κάνουμε κάτι...θα το αφήσουμε για άλλη μέρα...για να καταλάβεις, Παρασκευη εχουμε γενέθλια το παιδί των κολλητών μας, το Σαββατο γάμο πολύ καλού μας φίλου και την Κυριακή πάλι γάμο αλλου φίλου...οποτε δυσκολα τα πράγματα!!!

Μια χαρά με τα ρούχα βολεύτηκες...κι εμένα μου έφερε μια φιλη αρκετά...

Κατερινάκι δενμας είπε τιποτα για αποστειρωση ο παιδίατρος αλλά νομίζω πως την σταματάμε όταν αρχισουμε τις κρεμες...αν δεν κάνω λάθος!!

Τόνιαμου ξενυχτίσατε πάλι???Ωραία η δίαιτα σου...ουσιαστικά διατροφη είναι, μια χαρά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑ ο Στεφανάκος μας κάνει τα εξης και μας τρελαίνει...του βγαζει ο μπαμπας του τη γλωσσα εξω και το μιμείται και πεθαίνει στα γέλια!!! :lol:

Α κι οταν τον έχουμε αγκαλιά βαζει δυναμη και σηκώνεται μονος του γιατιδεν του αρέσει να΄ξαπλώνει!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...