Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο16! Γεννητούρια Τέλος!!!!


Recommended Posts

Καλημερα μανουλες!!!Τι κανετε?Τα ζουζουνια σας?

Μαρακι αν κ εχω χασει επεισοδια ως συνηθως χαιρομαι που ο μικρος σου ειναι καλυτερα!

Χριστινακι μοντελακι το ζουζουνι σου!

Χρυσα μου κουραγιο κ περαστικα σας!

Συμπεθερα μου τα φιλια μας στον Κερεμ!

Εμεις ειμαστε καλα,μεγαλωνουμε κ εχθες καναμε το τριτο μας εμβολιο με ελαχιστες παρενεργειες,πολυ λιγη γκρινιτσα μονο :):) Τον αλλο μηνα ξεκιναμε κ κρεμουλες κ εχω κατενθουσιαστει!!

Ξυπνησανε!!!Σας αφηνω κ ευελπιστω να τα πουμε συντομα παλι!!Φιλια σε ολες κ στα νινακια σας!

Α!Εμεις οταν βγαινουμε φοραμε μακρυμανικα φορμακια κ ενα ζακετακι.Κ αν ειναι απογευμα κ κουβερτουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερεεεςςς ρε κοριτσια εγω που δεν θελω ανταυγειες δεν εχω καμια ελπιδα για να τα βαψω...μπουχου....αφηστε κοριτσια ο χριστοφορος 2 μερες ηταν σε μια υπερενταση δεν κοιμοτανε ουτε μεσημερι ουτε βραδυ μας εβγαζε την πιστη να κοιμηθει και φου επεφτε...12 και λεμε τωρα στις 6 το πρωι ορθιος...να μην ακουει τιποτα και να πρεπει να φωναζω ολη μερα..ειναι και αρρωστος και τον κρατησα σπιτι γιατι μου εκανε βηχα και μυξα..ευτυχως τον κρατησα αμεσως και δεν εγινε τιποτα χειροτερο..ομως του ελεγα να μην βηχει κοντα στο μωρο και παμε σε κανα νοσοκομειο και τετοια..και τιποτα τον ειχε πιασει η ζηλεια προφανως και δεν ακουγε...εχτες φτασαμε στο αποκορηφομα..αφου δεν ακουγε τιποτα τιποτα ομως...μεχρι και ερχοτανε και φτερνιζοτανε διπλα στο μωρο...και να φανταστητε οποτε θελει να την παρει αγκαλια τον αφηνουμε και να την φιλησει και κανουμε βαρδιες με τον αντρα μου πχ..ειμαι με την μικρη ειναι με το χριστοφορο και αλλαζουμε για να μην αισθανεται αλλαγη..παρο ολα αυτα 2 μερες κατι τον επιασε και με τρελανε..να ταιζω και να με πειραζει και να χοροπηδαει στο κρεβατι και να με δαγκωνει η μικρη και να ποναω και να λεω μην το κανεις και παλι..τι να σας λεω...τελικα εχτες το βραδυ ειχα μια συνταγη απο την πεθερα μου για τουρτα μπανανα και την πειραζε..του λεω ασε το να μην το χασω να κανω αυριο τουρτα λεει οχι...αστο καλεεε λεει οχι...λεω οκ πηγαινε στο δωματιο και οταν ερθει ο μπαμπας θα το συζητησουμε...χεστικε πανω του...οταν γυρισε ο αντρας μου μιλησαμε ολοι μαζι...και τωρα ειναι τιμωρια..δεν εχει υπολογιστη το σκ...κοιμηθικε καπου στις 11..το πρωι ξυπνησε αλλα δεν ηρθε να μας πειραξει...για να δουμε...πως θα παει...εχω γινει 1000 κομματια γαλα στη μικρη γαλα στο χριστοφορο αμα ασχολουμε με τη μικρη κανω κατι πριν για το χριστοφορ να μην ζηλευει και οταν παω στη μικρη και δεν με αφηνει...να κανω το απαραιτητο δηλαδη να ταισω και με ταραζει και δεν μπορω να ηρεμησω...ωχ Παναγια μου..ζηλευει το ξερω αλλα και εμεις κανουμε οτι μπορουμε δεν τον εχουμε παρατησει..και αυτος το εκμεταλευεται αυτο και μας κανει διαφορα πχ..αμα δεν ειναι καλος και του λεω πηγαινε στο δωματιο λεει ...ΕΕΕΠΠ ΜΗΝ ΜΕ ΔΙΩΧΝΕΙΣ...ΜΗΝ ΜΕ ΔΙΩΧΝΕΙΣ...Ωχχχ δυσκολος καιρος ...απο την αλλη θελει να αλλαζει την Μιλα να βοηθαει στο μπανιο και διαφορα τετοια...ελπιζω να βρουμε μια λυση...δοκιμαζουμε διαφορα και βλεπουμε τι αποτελεσμα εχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mia glukia kalhmera k apo emena

emeis molis ksupnhsame k xouzourebei sto krebati...

eixame liges muksoules alla to kseperasame

egw re koritsia panta tou exw kouberta otan to bgazw den kserw fobamai mhn mou kruwsei k na pou eixe liges muksoules alla to ksepername me ton oro

etoimazomaste k gia thn baftish

egw prepei opwsdipote mesa sthn bdomada na koureftw k sigoura sta mesa tou mhna pou tha einai na kanoume k to prwto mas embolio na bapsw k malli giati kukloforw san thn apelpisia :lol::lol:

auta apo emas

pantws ola ta kalokairina mwrakia einai montelakia..ti bgalame re koritsia?????? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαναρια μου κάνω πολυ ωρα να σας διαβασω κ δεν εχω χρόνο να γραφωω....

κισκα μου εγω τα εβαψα πριν 1 μηνα αλλα όχι το πινέλο απο τη ρίζα........αχ υπομονη με το Χριστοφοράκο σου..είναι δύσκολα φαντάζομαι με 2............

Diosaki μου ναι 30 επιθέματα είναι στο κουτί......καλά εγω ακόμα δεν εχω αγοράσει άλλο κουτί...ειχα κατι διαροες αλλα στο σπίτι προτιμώ να ανασαίνει το στήθος....τις τελευταιες μέρες βεβαια δεν μου χρειάζονται γιατι ο μπέμπης θέλει μεμε όληηηηη την ώρα οποτε δεν προλαβαίνει να τουμπανιάσει.. :D

Τονια μου ναι κάναμε κ για Ηπατιτιδα β .........

Χθες κάναμε το 1 μας εμβόλιο περιττό να σα πω ότι βούρκωσα.... :cry: με πήρε χαμπάρι η παιδίατρος κ μου λεει κλάψε όλες κλαίνε...............

καλημερα merykal..οντως είναι αστερακια.......φτου φτου Χριστινακι στο μπεμπάκι...

Εκατσα με το μωρό μου σήμερα δεν πηγα γραφειο γιατι εχει 37,7.....κλαψ.........Βρε κορίτσια ποια είναι η θερμοκρασια των μωρων η φυσιολογική? 37? η 36,6?

πονεσε το μωράκι μου μωρε............. :| αλλα πάει κ αυτο.....οσον αφορα το βαρος που το ειχα κ αγχος γιατι τρωει περισσότερο απο εμενα είναι μια χαρούλα ....6200 :shock: και υψος 61,5.....κ περιμετρος κεφαλιου 41,6....είναι κεφάλας το μωράκι μου :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι μου ήταν λιγο κρυωμένος ο μικρός μου..λογικό να μην προλαβαίνεις με 2 παιδάκια...Θα αρχίσετε τις κρέμες ε??Πολύ ανυπομονώ να αρχισουμε κι εμείς!

Εύη μου ζηλεύει ο μικρός, είναι φάση και θα περάσει μην ανησυχείς...Εσεις κάνετε ότι μπορείτε, απλά θέλει το χρόνο του...Υπομονη μόνο....

Χριστινάκι μια χαρα ο μπεμπης σου, του αρεσει η φασαρια...κι ο δικός μου το ιδιο...

Χρυσα μου τι περασες κι εσυ...περαστικα στο Χριστοφορο σου...ααα ειμαι πολυ περιεργη να ακουσω την ιστορία με την γυφτισσα :lol::lol::lol:

Μαιρη μου ειδες τι κουκλάκια εχουμε? Περαστικά στον ξανθούλη σου...

Νικόλ μου μπραβο του γιου σας...μεγαλωσε πολυ! Για την θερμοκρασια απο τον πωπο θεωρειται πυρετος απο 38 κ πάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω Μαρακι μου, ακόμα δεν εχω βάλει στο πωπούλι για να μην τον αναστατωσω...αλλα δεν θα τη γλυτώσει...στη μασχαλίτσα το έβαλα...ξέρω όμως ότι στο πωπό είναι πιο ακριβή μέτρηση...

αυτο με τη γύφτισα είμαι κ εγω περίεργη........... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι Μαρακι ζηλευει αλλα και εγω δεν αντεχω αλλο να τρεχω να εξυπηρετησω και τα 2..ειναι δυσκολο...οτι μπορω κανω...οσο για τα επιθεματα εγω και τα ΝΥΚ που ειχα παρει μια χαρα ηταν και νομιζω καπου στα 3 ευρω τα ειχε το τζαμπο..τα βζω γιατι εκτος απο το οτι τρεχει το γαλα και πιο πολυ το βραδυ γιατι δεν πινει στο 3ωρο και εστι γεμιζω πολυ...με ποναει και η θηλη και αμα ακουμπαει το σουτιεν με ενοχλει ενω στο επιθεμα ειναι καλυτερα...ρε κοριτσια βλεπω το προσωπο μου πιο ξερω και σημερα με ποναγανε οι αγκωνες μου και ειδα οτι εχουν ξεραθει..ειπα στον αντρα μου να μου παρει μια κρεμουλα να βαλω...το εχει παθει καμια αυτο...λεω μηπως επειδη θηλαζω το εχω..αα Νικολ μου και εγω σκεφτηκα να παω στο κομμωτηριο και να τους πω να μου τα βαψουν κατω απο τη ριζα ολα τα υπολοιπα σαν να εχει βγει κανα 2 δαχτυλα η ριζα...δεν μπορω αλλο κοντευω να λαλησω με αυτο το μαλλι....το βαρεθικα δεν το ηθελα και ποτε και αναγκαστικα το αλλαξα με την εγκυμοσυνη...σημερα δεν μαγειρυεω..θα παρει ο αντρας μου κοτοπουλο...αυριο θα ερθει και η αδερφη μου και θα ειναι λιγο καλυτερα να κραταει τη μικρη να ασχολουμαι με το Χριστοφορο..καλε Νικολ μια χαρα ειναι το παιδακι οσυ βλεπω τη φωτο..μια χαρα κεφαλι..εμενα που ειναι Σερβακια και εχουν μεγαλα κεφαλια και περνανε τα ανωτατα ορια..τι να πουμε..χιχι..τουλαχιστον ξερουν οι γιατροι οτι ειναι αλλα τα ορια στη σερβια και δεν παραξενευονται που περναμε τους αριθμους..χιχιχ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες!! Τι κάνετε?

Εύη μου υπομονή με τον Χριστόφορο... φάση είναι θα περάσει.. λογικό είναι να ζηλεύει λίγο, μέχρι τώρα είχε την αποκλειστικότητα τώρα πρέπει να σε μοιράζεται...

Κορίτσια για βαφή που λέτε... εμένα η παιδίατρος μου είπε ότι μπορώ να τα βάφω με φυτική βαφή.

Συμπεθέρα μου :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: τελικά ποιό είναι το όνομα της νύφης μου?

Εγώ κορίτσια μόνο τη νύχτα του φοράω μακρυμάνικο τη μέρα ζεσταίνεται... και αν βγούμε το απόγευμα βόλτα του βάζω μακρυμάνικο και βάζω και την κουβερτούλα την πικέ στα πόδια του.

Μαίρη κουκλάκια βγάλαμε!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Χρύσα μου περαστικά στον Χριστοφορο!!! Δύσκολο να έχεις και το μωρό και τον μεγάλο άρρωστο... και εσύ μας έλειψες!

Νικόλ μου εγώ αν δεν φοράω επίθεμα γίνεται μούσκεμα και το σουτιέν και το ρούχο μου... ειδικά τη νύχτα γίνομαι χάλια...μέχρι τώρα έχω χαλάσει αρκετά κουτιά.

Καλή αρχή με τα εμβόλια!! Περαστικούλια σας!! Εμένα η παιδίατρος μου είπε ότι μέχρι 38,5 (μετά απο εμβόλιο) είναι νορμάλ (απο τη μασχάλη) Η φυσιολογική θερμοκρασία όταν δεν έχει κάνει εμβόλιο είναι μέχρι 37,5. Επίσης τις απογευματινές ώρες , όταν έχουν μόλις φάει και όταν έχουν μόλις ξυπνήσει είναι πάντα πιο τσιμπημένη η θερμοκρασία τους... Μια χαρά και τα κιλάκια σας!! Και το ύψος σας και το κεφάλι σας!!! Μια χαρά είναι τα 41,6 καλέ μη το λές το παιδί κεφάλα!! :lol::lol::lol::lol:

Ο Κερεμ νομίζει μάλλον ότι είναι τελλάλης!!! Εδώ και 2 μέρες το τι τσιρίδα ρίχνει δεν λέγεται!!! Μας έχει κουφάνει.... και μας έχει ακούσει όλο το χωριό!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diosaki Μου ευχαριστω πολύ για την ενημέρωση......ηρεμησα λίγο γιατι ειδα 37,7 κ φρίκαρα...να σαι καλα κ εσυ κ το Μαράκι.............μάκια στον Κερεμ...... :D τσιρίδα ε? ψυχούλα μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια τι κανετε??

Εμεις καλυτερα παμε ευτυχως..χτες ελεγα πως θα του εκανα την μεθοδο χαμομηλι δηλ στο γευμα των 3 που ξυπναγε αντι γαλα χαμομηλι..δεν του αρεσει οποτε θα επινε λιγο κ νανι σε κανα μισαωρο τα ιδια οποτε καποια στιγμη θα πει αυτο μου δινεις δεν ξυπναω...

Αλλα μας εκανε εκπληξη..εφαγε 21.30 τον εκανα μπανακι 22.30(παλι δεν κλαψαμε :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):) ισως επειδη του βαζω αεροθερμο τωρα κ ειναι πιο ζεστα δεν ξερω) κ γλαρωσε μεχρι τις 12.30 μουγκριζε στην κουνια του τον ταισα 1 κ ξυπνησε 6!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αλλα δεν εισαμε τι ωρα ηταν οποτε παει ο ατρας μου κανει χαμομηλι ο μικρος τσιριζε λεω τι ωρα ειναι μου λεει 6..ε κ του καναμε γαλα :D:D:D:D ηπιε 140 μονορουφι..μετα τον εβαλα στην κουνια κ ειχε ορεξουλες για κουβεντα με το περιστρεφομενο απο πανω του μεχρι τις 7,30 μιλαγε μονο του γελαγε..μετα μας πηρε οικογενειακως ο υπνος κ ξυπνησε 9,30...!!!

Μακαρι να το επαναλαβει κ σημερα!!!

Εγω του φοραω μακρυμανικο φορμακι με τα ποδαρακια ..τον ξεντυνω μεσα στην ημερα για λιγο κ παγωνει αμεσως..αν βγουμε εξω μι απικε κουβερτουλα..

Σημερα πηγαμε παραλια για ψαρακι κ ο μικρος ρεμβαζε στο καροτσι μεχρι που τον πηρε ο υπνος μεχρι τωρα που τον ταισα 150μλ σε 8 λεπτα κ ξεραθηκε παλι!!!

Γιατο θερμομετρο..στο Παιδων που ημαστα χρησιμοποιουσαν τα ηλεκτρονικα τα απλα κ στη μασχαλη..μετα απο 38.1 μας εδινα ντεπονακι κ μονο..κ καθε 6 ωρες οχι νωριτερα!!!

Μαρακι κ μενα σαν την φαλαινα κανει...κ μενα σπρωχνειτο μπιμπερο εδω κ 10 μερες οταν δεν θελει κ τσιριζει κ κουναει κ περα δωθε το κεφαλι!!Ειστε καλυτερα με τον λαιμο σας?

Χριστινακι κ μεις ετσι με μια φωτογραφικη στο χερι ειμαστε..η αδερφη μου δεν οποτε ερχετε τον τρελαινει στις φωτογραφιες κ συτος καθεται κ γελαει..

Σεσιλια μου περαστικουλια στον μικρουλι σου..

Ευακι υπομονη φαση περναει κ αυτος θα του περασει με τον καιρο..

Κοριτσια ειδατε το ποστ που εβαλα για τα γαλατα??Κοιταξτε το συμφερει απιστευτα κ ειναι τα ιδια..μου πε η παιδιατρος ..οι τιμες διαφερουν λογω αλλων καρτελ!!

Κ τα παμπερς ειναι η μιση τιμη!!!

Γιελιζακι κ Νικολ μου τι καλαπου θηλαζετε!!!Ζηλευω...μακαρι στο δευτερο νινακι ν ατα καταφερω καλυτερα!!!!

Φιλακιαααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου μπράβο σας...είδες σιγά σιγά αρχίζει να στρώνει ο γλύκας σου..

Εμείς νομίζω είμαστε καλύτερα ευχαριστώ!

Για το θέμα που έβαλες, νομίζω πως Κύπρο δεν στέλνουν ε???Και γάλατα δεν΄τα έχει όλα...εμείς πίνουμε frisolac..Στι ςπάνες έλεγξες τις τιμές??Δενθυμάμαι καθόλου πόσα ε'ιναι στο σ/μ γι'αυτό ρωτώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tα Frisolac k s26 gold δεν υπαρχουν γιατι δεν περνανε τον καταλληλο ελεγχο..απο οτι διαβασα σε αλλο φορουμ..

Οι πανες τωρα..οι baby dry τα 60τμχ εχουν 18.50 εδω απο το σαιτ οι 180 πανες εχουν 28 ευρω και μπορεις ναπαρεις μεχρι 6 κουτες κ διαφορετικα μεγεθη..

Ν ρωτησω τωρα κατι αλο..ειχα κανει μια παραγγελια απο αμαζον κ θα ηταν 3 διαφορετικες αποστολες..μου ηρθαν οι δυο..η 3η ενω μου εχουν στειλει μειλ οτι απο 30/8 εχει σταλει δεν εχω λαβει τιποτα..εστειλα μαιλ αλλα δεν βγαζω ακρη..

Καμια βοηθεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια καλησπέρα, είμαι διαλυμένη γι αυτό συγχωρέστε με που δεν θα σχολιάσω αυτά που γράψατε. Μόνο να πω Γιελίζ μου και μένα βγάζει κραυγές απίστευτες και πεθάινω στα γέλια. Αφού νομίζω θα μου παθει φαρυγγίτιδα.

Πήγα στο σχολείο χτες. Νόμιζα ότι επειδή ειναι λύκειο θα ταν καλύτερα τα πράγματα - εννόω θα χα να κάνω με μεγάλους. Σφάλμα :lol: Ένας τελειόφοιτος μου λεέι, γουστάρω σε κυρία γι αυτό θα μαι λίγο ήσυχος οκκκκκκκκκκκ. Άστε οι συναδέρφοι δεν μου δωσαν καμία σημασία - εκτός απ τους άνδρες- που μπορώ να πω ήταν αρκετά ευγενικοι να με κατατοπίσουν. Για να καταλάβετε είχε συνεδρία των φιλολόγων, καμία εικοσαρία άτομα και μου χε πει η συντονίστρια να πάω. Ούτε με σύστησε, ούτε καμία σκέφτηκε να ρωτήσει ποια είναι τουτη που κάθεται μαζί μας. Αόρατη εντελώς.

Έχω διαλυθεί όμως, ξυπνώ στις 6, θηλάζω το μικρό φεύγω στις 7, επιστρέφω 1.30-2 σπίτι, θηλάζω, ξεκινώ ιδιαίτερα μέχρι τις 6 παρά, διαβάζω κανένα δίωρο για την επόμενη μέρα, λούζω τον μικρό τον ταίζω, τον κοιμίζω, τρώω κάνω μπάνιο βγάζω γάλα και πέφτω κατά τις 12.30. Ευτυχώς που είναι αντικατάσταση της μιας εβδομαδας. :):):)

φιλιά πολλά και συγγνώμη αν σας τα έπρηξα, είμαι λίγο μίζερη τώρα.

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα !!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Καλότυχα όλα εύχομαι!

Είμαι η Μαρία απο τις Οκτωβριανές του 2009 (εχω 2 παιδάκια βέβαια)

Πήρα το θάρρος να σας γράψω για να σας παρουσιάσω την δουλειά μου! Ασχολούμαι με είδη δώρων , κατασκευές και οτιδήποτε χειροποιητο (μπομπονιέρες, κοσμήματα, είδη δώρων, βιβλία ευχών, καμβάδες (και για βαπτίσεις) )

Θα ήταν τιμή μου να περνάγατε μια βόλτα απο το Handmade & Crafts και να μου λέγατε την γνώμη σας!

Αν θεωρήσετε το μνμ μου ενοχλητικό θα το σβήσω!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ και στέλνω απο ένα φιλάκι στα μωράκια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!

Να σας πω εν συντομια τα νεα μας..

ο μικρος καλα...ειναι τωρα 6550 και 58 ποντους...θρευταρακι....ασηκωτο

ειναι τρομερα ισυχος και βολικος- καμιασχεση με το Χριστοφορο

Ευη μου σε καταλαβαινω...εσενα ειναι τουλαχιστων και πιο μεγαλος οσο να ναι καποια πραγματα τα καταλαβαινει...εμενα...αστα...αυτες τις μερες ολο φωναζω σαν τη τρελη μη εδω και μη εκει....τι να κανει και αυτο το καημενο ολη μερα μεσα

Εντωμεταξυ ο μικροςοταν ξυπναει κατιαπιστετες χαρουλες, χαρητομενιες,χαμογελα...αλλα κανεις δεν ασχολειτε μαζι του :(:(:( λογω του μεγαλου

Γιελιζ πεθαινω για τον Κερεμ..οσο μεγαλωνει, τοσο πιο κουκλι γινετε...

Σοφακι οπι μικρες κουκλες...ολοκληρες δεσποινηδες εγιναν!!!!

Λοιπον το θεμα με τη γυφτησα εχει πολυυυ γελιο

Παω που λετε στην Λαικη,γρηγορα γρηγορα αφου αφισα τον μικρο στη μαμα μου και φυσικα το μαλι μαζεμενο πανω με ενα κλαμερ...

Συνεννοουμε με τον μπανανα ναμου δωσει 5 μπανανοκουτα για να βαλω παγματα στην αποθηκη μας....και παω να τα παρω μετα με το αμαξι αφου εχω τελειωσει με τα ψωνια εννωειτεοτι ξεμαλιαστηκα απο τον αερα ...αφινω το αμαξη πισω με αλαρμ και μπαινω απο ενα κενο που βρηκα δυο παγκους παραπερα....φευγοντας ακουω τον εναν ναλεει..." πρεπει να το κλεισουμε ΚΑΙ αυτο το κενο" γιατι τον ρωταει ο αλλος;;;..."δεν βλεπεις περνανε διαφορες γυφτησσες"

αφουμπηκα μεσα στο αμαξη και κοιταξα τους ξαθρετες ανακαλυψα πως ημουν γεμματη λεκεδες απο καπνο - τους μαζεψα οταν περασα απο την καντηνα- και οτι η φουστα μου ηταν σκισμενη- προφανος απο μοιραια συναντηση με αλλο καροτσι..

βαλε και οτι φορουσα σαγιοναρες...ημουν αβαφη, και φυσικα να μη μιλησω για τα νυχια χεριων ΚΑΙ ποδιων...,

δεν ηξερα τι να κανω...να γελλαω η να κλαιω

Φιλια σε ολες..παω να βαλλω πλυντηριο, να αρμεχτω και να μαγειρεψω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου...τι κάνετε? Εμεις ξυπνησαμε με κέφια..ο μικρός ώρες ώρες νομίζω πως θέλει να μιλήσει με τετοιες φωνές που βάζει...και καθε φορά που γελάει δεν μπορώ να ξεκολλήσω απο πάνω του!! :D

:lol::lol::lol::lol::lol: Χρυσα μου φαντάζομαι το σκηνικό!!!!ΠΟλυ θρεφταράκι ο μικρός σου!! Μπραβο σας!!! :D

Χρυσταλλένη μου σε καταλαβαίνω απολυτα...δυστυχως αυτη είναι η μοιρα των αντικαταστατών και ειδικά της μιας βδομάδας..Να γιατι εγώ δεν ήθελα να πάω για φιλολογος...Τωρα τα παιδιά έχουν ξεφύγει εντελώς...εδώ στο δημοτικό έχουν ξεφύγει κι τι ακούμε καμια φορά δεν λέγεται..πόσο μάλλον στο λύκειο...Υπομονη ακόμα 2 μέρες!

ΜαριαΖ δεν μας ενοχλείς καθόλου..ισα ισα ευκαιρια να πάρουμε καμιά ιδέα για τις βαφτίσεις μας...Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!

Κατερίνα μου τους ΄στειλες μαιλ και δεν απάντησαν??Κανε λιγη υπομονη...οσες φορές ειχα παραγγείλει μου ήρθαν και πιο γρηγορα απο ότι περίμενα... :D

Τωρα παρηγγειλα κατι πιπίλες της avent που εδω τις εχει 8 ευρω και τις βρήκα στο αμαζον 3 λιρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας ! χαθηκα παλι .... ευχομαι να ειστε ολες μια χαρα και να χαιρεστε τα μωρακια σας!

παιδια σε 2 εβδομαδες βαπτιζουμε τον μικρο μας αγορακι! ολα ετοιμα ! :P:P:P:P πως περασε τοσο γρηγορα καιρος ουτε εγω δεν το καταλαβα .....

... με την κρεμουλλα μας αρχισαμε το πορηγουμενο σαββατο παιρνουμε 120μλ νερο και 9 κουταλακια ριζαλευρο το τρωμε ολο του αρεσει πολυ (προτιμησαμε αυτο της nestle ) της νουνου το εχω δοκιμασει εγω μου φανηκε πολυ γλυκο δεν ξερω .το Σαββατο ξεκιναμε και με τα φρουτακια μας μισο αχλαδι και μισο μηλο μαζι !!!! θελω να δω την εκφραση του εκεινη την ωρα :lol::lol::lol: μανα μου ρε παντως οταν τρωμε κατι εμεις γυριζει και μας βλεπει και ανοιγοκλεινει το στοματακι του! αα ξεχασ ανα σα πω οτι τωρα το μπιμπερο το κραταει μονος του και πινει !!!! ;);)

φιλια σε ολα τα μικρουλια χχχχχχχχ ο Θεος να τα εχει ολα καλα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχ Χρυσα μου εχω βαρεθει να φωναζω...και εμενα φωναζει και λεμε οοολη την ωρα..χαμηλωσεεε..και σε 2 δευτερολεπτα παλι τα ιδια...γενικα βοηθαει πολυ με την μικρη και δεν την πειραζει αλλα πχ θελω να θηλασω..ανεβαινει πανω μου..θελει να κατσει διπλα μου στον καναπε και δεν εχω χωρο..μολις αρχιζω να θηλαζω θυμαται οτι θελει να φαει και λεει οτι ποναει η κοιλια του τι να κανω..πως να δω ποιο εχει προτεραιοτητα εε??του λεω πχ θες κατιι λεεο οχι και μετα θυμαται οτι θελει του λεω πηγαινε στον μπαμπα και λεει οχι τη μαμα θελω...αχχχ..οσο και να προσπαθησω να κραταω ισορροπια δεν γινεται..αυτες τις μερες που τον ειχα σπιτι θηλαζα την μικρη και την εβαζα για υπνο δεν την κραταγα καν...και σημερα που ειναι σχολειο την πηρα αγγαλιτσα και την φιλαγα...αχ μου ελειψε τοσο..αλλα τι να κανω..να μην ζηλευει και αυτος..του λεω οτι πρεπει και αυτη να τη φιλαμε..αλλα μου λεει..ΜΑΜΑΑΑ ΒΑΛΕ ΤΗ ΜΙΛΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΗΣ..τουλαχιστον κοιμηθικε εχτες και ελπιζω να σταματησε αυτο το χουι να μην κοιμαται...αχχ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώργο τι κάνεις??Επηξες στη δουλειά??Αντε λιγο έμεινε για τη βαφτιση σας!! Τι ωραία που αρχίσατε κρεμούλες και φρουτάκια!!!

Χριστινάκι καλές βολτες απο εδώ και πέρα!!! Ειστε κι οι δυο σας κουκλιά!!

Ευη μου φαντάζομαι πόσο δύσκολα είναι με το μεγάλο σου...ζηλευει...Απλά όταν σου λεει να βάζεις την μικρή στο κρεβάτι μην το κάνεις γιατι τόσο θα επιβάλλει τα θέλω του...Κι όταν θηλάζεις και σε πειράζει αρχισε να του λες μια ιστορίαμ ένα παραμύθι για να ξεχνιέται...ελπίζω να πιάσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια κ Γιώργο μας.............με το καλο κ η βαφτιση..........

Μπραβο Τιτινα μου, πέρασε κ αυτο πάμε για άλλα τωρα ε? αντε να κραταει κ εμας το μπουκάλι.....

Μαρακι μου καλησπέρα...

Κισκα μου θέλει πονηριες για να του αποσπας την προσοχή...ε θα περάσουν κ οι ζήλιες...μες στο πρόγραμμα είναι...τα περισσότερα παιδάκια έτσι ζηλευουν μωρε........

Cesiliaκι μου γέλασα με την περιγραφή σου.......... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giwrgo mou me to kalo h vaftish tou xrysovalanth mas!!!!!!!!!!!!!!!!!ola tha einai yperxa fantazomai!!!!!!!!!!!!!tha mas deiksei kai fwtografies ennoeite :D:D:D:D:D

ax evaki mou fantazomai ti tha travas me ton xristoforino....kane ligo ypomonh kai tha strwsoun me ton kairo ta pragmata!!!eini logiko na zhlevei o mikros...alla tha to kseperasei me ton kairo!!!!!!!!

emeis shmera to apogeyma stis 8 exoume giatroulh na dei ton mpempi!!!!!!ante na doume o faganas mou poso exei ftasei!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

sas vazw kai fwto me to fouterozaketaki mas!!!!!!!!!!!lete na zestathei ama ton vgalw to apogeyma ston giatro etsi???????pistevw pws oxi giati exei ligo psyxroula twra ta vradia!!!!!!!!

post-11182-1387393781385_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα...αυτο το βαλε τη Μιλα στοκρεβατι ποσες φορες το εχω ακουσει;;;;

ο δικος μουλεει..βαλε το νινι στο μπλε-οπουμπλε το ριλαξ- η δωσε το νινι στη μαμα...κλπ κλπ...

παντως κανει ορισμενα επικινδυνα πραγματα

πχ τοσες μερες που ηταν σπιτι λογω της ιωσης μου εβγαλε την ψυχη με την γκρινια του...μολις εφυγε ο πηρετος..ξεκησαν τα οργανα...ολη μερα ουρλιαζα σαν ιστερικια...πηδαει απο τουςκαναπεδες, πηδαει απο επιπλο σε επιπλο, πλενωτον μικρο- ερχετεμαζι μου στην τουαλετα, βουταει το καπακι της αποχετευσης, το πεταει στον καμπινε, μετα θελει ναβουτηξει στο καμπηνε, κλοτσαει το κουβα με ταχαρτια...χτες μαγκωσε ταχερια τουστην πορτα,βρηκε καπου ενα ξεχασμενο μπισκοτο το ξεπουπουλιασε για να φαει τις σταφιδες, πασαλειψε μιση μπαναν στον καναπε και αλλη μιση στο πάτωμα...τρεχει σαν κατσαριδα ουρλιαζοντας και κοπανιετε στις γωνιες θελετε και αλλα;;;;;

Νικολ ηθελα να σου πω και πριν..αν δυσκολευεσε δοκιμασε να τον κοιμησεις στο πλαι η μπρουμητα...

προσεχε ομως το μπρουμητα μονο την ημερα και μονο να ειναι υπο επιτυρηση, εμενα το λατρευει το μπρουμητα,γυρηζει και τοκεφαλι του μονος του για να αλλαξει μαγουλο :lol::lol:

δεν τον αφινω ομως πανω απο μια ωρα ετσι

Εμεις οπως σας ειπα θα βαφτησουμε 07-01 και θαεχουμε σαν θεμα η χιονανθρωπο...η κατι Χριστουγεννιατηκο..θα δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Νικολ μου...

Χριστινακι εγω πλεον του φοραω συνεχεια ενα λεπτο μεκρυμανικο κ το βραδυ κ ενα κκοντομανικο απο μεσα...

Χρυσα μου τα εγραψες αγχωθηκα κ κουραστηκα εγω :lol::lol::lol::lol::lol: Ζηλευει κι ο δικός σου ε? Υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...