Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο16! Γεννητούρια Τέλος!!!!


Recommended Posts

Καλημέραααα!!

Σήμερα έχουμε δροσιά! Έχει σύννεφα και φυσάει! Ελπίζω να βρέξει κιόλας!!

Μιχαέλα μου συμφωνώ με το Μαράκι!! Μην αφήνεις να σε κάνουν να σκέφτεσαι έτσι... και μην κλαίς...

Μαράκι εντελώς χάκερ όμως... μέχρι τώρα καθόταν στο ρηλάξ του και παίζαμε μόλις άνοιξα τον υπολογιστή άρχισε να κλαίει και μόλις τον πήρα στην αγκαλιά μου και τον έβαλα σε θέση που βλέπει την οθόνη σταμάτησε και τώρα πιπιλάει το δάχτυλο και χαζεύει την οθόνη!!

Χθές το βράδυ και ο Κερέμ μας έχεσε χαχαχα πάνω που του άλλαζα το πάμπερς το ήδη γεμάτο έκανε κακάκια πάνω στο σελτεδάκι!! Πανικός!!

Γιατί δεν με αφήνει να βάζω εικονίδια????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα Γιελι! Πιπιλαει το δαχτυλο? Εμενα εχει την πιπιλα κ τον εχω αγκαλια!

Καλα εμεις τα σελτεδακια τα εχουμε χεσει πολλες φορές! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι πιπιλάει το δάχτυλο! και με μανία κιόλας!!! Κάποιες φορές προσπαθεί να βάλει και τα 2 δάχτυλα στο στόμα!! Ο Κερεμ πιπίλα κράτησε μόνο όσο ήταν στο νοσοκομείο... τώρα δεν την κρατάει με τίποτα! Προτιμάει η βυζί η δάχτυλο! Φυσικά πράγματα!!

Αχ αυτά τα σελτεδάκια να είχαν στόμα να μιλήσουν τι θα λέγανεεε!!!! χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι έκανε και ο Κερεμ με το χέρι.. όλο προσπαθούσε και τελικά κατάφερε να βάζει το δάχτυλο... και του αρέσει πολύ!! Τον ηρεμεί πολύ! Θα τα καταφέρει και ο δικός σου κάποια στιγμή! Πάντως το δάχτυλο είναι πολύ γλυκό!!! χαχαχα εγώ το πιπιλούσα μέχρι το γυμνάσιο!!!

Εμείς σήμερα τρώμε φακές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα απο εμενα κ τον μπέμπη ..σας γραφουμε μαζι κ αργούμεεεεεεεεεεεεεε............

Μαρακι, diosaki, σισακι τι κάνετε εσεις κ η υπόλοιπη παρεα? χθες εριξε απίστευτη βροχή κ φοβερο αερα μου σηκωσε την ομπρελα στον κήπο, μου εσπασε το γυαλινο τραπεζι κ αν ειχα παει γραφειο θα ειχε σπασει κ το δεντακι μου κ πολυ φοβαμαι θα εβρισκα την ομπρελα μες το σπίτι.....τι τραβηξα για να την κλεισω......παρα λιγο να με σηκώσει ο αερας :D:D μια ξανθια με κόκκινη ομπρελα σαν χαρταετόςςςςςςςςςςςςς.... :D

τον μπεμπη μου τον εχω φαειιιιιιιιιι ..................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιπιτσα μου κ εγω μερικες φορες δεν προλαβαινω ουτε να χτενιστω......υπάρχουν μερες κ μερες..λενε στν 3ο σταματανε τα οποια πονακια.....................ετσι ειναι diosaki moy?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ δηλαδή είχε να μοιάσει ο Κερεμ!! :lol::lol::lol:

Νικολ μου τι κάνεις???Πολύ γέλασα με την περιγραφή σου!! :lol::lol::lol::lol:

Εγώ τελικά έφτιαξα ενα τοστ για μένα.Το βραδυ τωρα δεν ξερω τι θα μαγειρεψω πάλι...βαριέμαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Νικόλ μου!!

Πολύ γέλασα με τη περιγραφή σου με τη ξανθιά και την κόκκινη ομπρέλα!! :lol: :lol: :lol:

Και εδώ φυσάει σήμερα, πήγα και εγώ πρίν λίγο μάζεψα την απλώστρα και έβαλα τις καρέκλες τη μία πάνω στην άλλη για να μην τις πάρει ο αέρας...όσο για μένα δεν κινδυνεύω να με σηκώσει ο αέρας!! :lol: :lol: :lol::lol: :lol: :lol: Θα δυσκολευόταν πολύ...

Όντως μετά τον 3ο σταματάνε τα πονάκια... μη σου πώ και απο τον 2ο ακόμα.. ο Κερεμ απο τον 2ο και μετά είχε πονάκια και γκρίνιες 2-3 φορές την εβδομάδα... τώρα ούτε τόσο... Υπομονή και θα στρώσουν σιγά σιγά!

Και εγώ τον έχω φάει σήμερα!! Αφού το ζητάει και ο ίδιος... αν δεν του δώσω σημασία για λίγο αρχίζει και φωνάζει και μόλις πάω και αρχίσω να τον φιλάω και να του μιλάω ξεκαρδίζεται!!! Τρέλλαα!!

Μαράκι ναι, είχε να μοιάσει ο γιόκας μου!!! Να φανταστείς, παίζει και με τα μαλλιά (που δεν έχει) όταν τον θηλάζω η πιπιλάει το δάχτυλο όπως ακριβώς έκανα και εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτι έχει πάθει σήμερα το μαμμυ... μόλις πατήσω κάποιο εικονίδιο με πετάει στην κορυφή της σελίδας.. επίσης πρίν που πήγα να κάνω αποσύνδεση δεν με άφηνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια..τι κανετε?εμεις τωρα ειμαστε καλα..νοσηλευτηκαμε στο παιδων μια βδομαδα ..εγραφα αναλυτικα τοση ωρα κ με πεταξε..

Ουρολοιμωξη το μωρακι μου..μετα απο ενα 48ωρο τρελλης αγωνιας διοτι μας ειπαν κ για μηνηγγυτιδα κ ταλαιπωριας στο μωρο βρεθηκε με ενα μικροβιο κλεψιελα..τον κατατρυπησανε σπαραξε στο κλαμα το μωρο μου,εξαντληθηκε απο τον πυρετο κ τις αιμοληψιες.. κ γω δεν μπορουσα να κανω τιποτα..εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου κοριτσια ..φοβηθηκα οσο τιποτα αλλο στον κοσμο..

Υπαρχει στην χλωριδα λενε κ απλα ενεργοποιητε καποια στιγμη..θα γινει βεβαια ενας περαιτερω ελεγχος κ βλεπουμε..μεχρι τοτε αντιβιωση..

Ευτυχως απο την στιγμη που του εβαλα θερμομετρο 38,8 σε μια ωρα ειμασταν παιδων ..μας πηραν αμεσως κ αυτο ηταν το θετικο..ψηθηκε ολο το βραδυ με 39,6 κ δεν επεφτε με τιποτα..επεσε κατω απο 39 το δευτερο 24ωρο..κ απυρετησε μετα το 3ο 24ωρο..κ μεχρι σημερα ευτυχως

Συμπερασμα..με τον παραμικρο πυρετο κοριτσακια πανω απο 38 παιδων,νοσοκομειο τελος παντων..Αυτο μας ειπαν κ απο κει..στα μωρα με το παραμικρο πυρετο κατευθειαν νοσοκομειο..ενας πυρετος κ μια ιωση απλη σε μας ειναι χ 5 στα βρεφη..

Μολις σημερα βγηκαμε..

Αυτα τα νεα μας..

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ Κατερινακι μου τι περασατε!!!!!!!!!!! ετυχως που εβαλες θερμομετρο.................ευχομαι να ειναι η τελευταια σου περιπετεια............πω πω καταλαβαινω τι ένοιωσες,,,,περαστικα στον μπεμπη και ποτε ξανα τετοια ταλαιπωρια το μωρακι...

diosaki μου ωραια πραγματα οσο περναει ο καιρος μας περιμενουν ε? τελεια ..αντε να περασουν κ τα πονακια να ησυχασω κ εγω κ αυτος πανω απο ολα...

Μαρακι μου φαντασου να με εβλεπες κιολας :lol::lol:

γιαουρτακι το βραδυ για να μη μαγειρεψεις τιποτα........... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα παιδες.......περιμενω την μεγαλη να πιει το γαλα της κ να παμε για υπνο.....η μικρη κοιμαται ηδη....ααα το τελειωσε...επανερχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαστε κι εμεις! Εκανα μπανιο το μικρο, εκανα κι εγώ, μαγειρεψα φάγαμε και σε λιγο θα του δωσω το γαλα του..Αν και κοιμαται τώρα...

Κατερινάκι μου γλυκο τι περάσατε...πολύ στεναχωρεθηκα..Φανταζομαι πόσο ταλαιπωρηθηκε ο μικρος σου και πώς ένιωθες εσύ.Μονο που το διαβασα βουρκωσα..Περαστικά να ειναι κοριτσι μου..να ειναι γερο το παιδάκι σου και ποτέ ξανα να μην ταλαιπωρηθεί τόσο..

Μιχαέλα μου βάζεις για ύπνο τις πριγκίπισσες σου?? :D

Νικόλ μου καθε μερα κάνουν και τη διαφορά τα μικρά μας!

Γιελιζ κι εμενα τα ίδια κάνει...φωνάζει κι οταν παω κοντα και τον φιλησω ξεκαρδίζεται!!! :D

Εμενα οταν τρωει βαζει το χέρι του πισω απο το δικό μου και με τσιμπάει!! :lol::lol::lol:

Καλό βράδυ σε όλες!! Πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παει κ η μεγαλη....κοιμηθηκε...σημερα ειμαι πολυ καλυτερα απο χθες,νομιζω πως μου περασε...κριση ηταν κ παει...οταν ακουω την μεγαλη να με φωναζει μανουλα μου κ να μου κανει αγκαλιες...οταν κραταω αγκαλια την μπεμπα κ με κοιταει με λαχταρα με τα δυο ματακια της κ ψαχνει το μεμε...εεε τοτε ναι...νομιζω πως ειμαι η καλυτερη μανα για τα παιδια μου κ οπως ειπατε δεν θα αφησω κανεναν κ τιποτα να μου το χαλασει αυτο....αλλαζω θεμα γιατι θα με παρουν τα ζουμια........

σημερα πηγαμε για ψωνια με τον καλο μου....επιτελους!!!πηρα τελικα μια ωραια τουαλετα (δεν εχω ξαναφορεσει μακρυα)...πολυ μου αρεσε!!!αν κ δοκιμασα κ ενα κοντο πιο στενο (αλλο πραγμα!!!)τελικα κατεληξα στο μακρυ...ανεβηκα κ ψυχολογικα γιατι η πωλητρια μου ελεγε πως δεν φαινεσαι να εχεις μολις γεννησει (θα μου πεις πωλητρια ειναι...τι θα πει)...τι με θες εμενα...ψηλωσα 10 ποντους :lol::lol::lol::lol: ασε που εβρεχε ολη μερα κ κυκλοφορουσα μες στην βροχη....ωραια μερα διαλεξες για ψωνια μου λεει ο αντρας μου...εγω το σημερινο δεν το ανεβαλα με τιποτα...α θα σας το βαλω κ φωτο,οταν το παρω γιατι το αφησα για μαζεμα...να μου πειτε γνωμες.

η μπεμπα μου σημερα το απογευμα που την ταιζα...εκει που θηλαζε πεντε ρουφηξιες,πατουσε ενα δυνατο κλαμα...μετα αντε παλι τα ιδια...μηπως πονουσε? :?:?:? με τα πολλα ρευτηκε κ ηρεμησε το πουλακι μου.

κατερινακι περαστικα κ αγυρηστα βρε κοριτσι μου....ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω...ενα τοσο δα πλασματακι να ταλαιπωρειται...φανταζομαι την αγωνια σου...αλλο κακο να μην ξαναδειτε.

νικολ πραγματικα θα ηθελα να την εβλεπα αυτη την ξανθια με την ομπρελα :lol::lol::lol:

καλησπερα μαριω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες!!!!!! Τι κάνετε???

Μπήκα 2-3 φορές εντός της ημέρας & διάβασα τα νεάκια σας (καλάάά…. τίποτε δε θυμάμαι!!!!) αλλά με τα χέρια απασχολημένα δε μπορούσα να συμμετάσχω ενεργά στη κουβεντούλα σας!!!!! Τι να κάνω βρε κορίτσια…. καλά να είναι το στρουμφάκι μου αλλά ανάσα δεν με αφήνει να πάρω!!!!!

Κοιμόμασταν όόόόλο το πρωί…. κάποια στιγμή πέρασε ο αδελφός μου (μου είχε στείλει μνμ & είχε ρίξει και κλήση στο κινητό αλλά χαμπάρι δεν πήραααα!!!!) κι αφού δεν είχαμε μιλήσει…. σαφώς ουδείς του άνοιξε την πόρτα κι έφυγε άπραγος!!!! Τι να του κάνω…. του έχω πει να ξέρω εγκαίρως πως θα έρθει… όχι εκείνος…. ο οποιοσδήποτε…. όλη την ώρα με τα μεμέ έξω…. για επισκέπτες ξαφνικούς δεν είμαι!!!!

Όταν ξυπνήσαμε (περασμένες 1 το μεσημέρι!!!!) πονούσε πάάάάρα πολύ το στήθος μου…. ειδικά το δεξί…. προσπάθησα να θηλάσω το νινί μα δεν τα κατάφερα….. του ζέστανα γαλατάκι και μόλις αποκοιμήθηκε μετά το τάϊσμα αρμέχτηκα…. εκτός του ότι έβγαλα πολύύύύ……. ευτυχώς έπαψα να πονάωωωω….. φοβήθηκα πολύ…. λέω αν δεν πάθω τώρα μαστίτιδα δεν θα πάθω ποτέέέέ!!!!!

Το απόγευμα πήγαμε οικογενειακώς στο S/M κι ο μπαμπάς είχε τον μικρούλη μας στο μάρσιπο…. καλάάά…. έριξε κάτι ύπνους το νινί…. κι εμείς ευχαριστηθήκαμε τη βόλτα μας κι ο μικρούλης…. από βόλτες…. άλλο τίποτε…. ψοφάει το μαναρίνι μου!!!! Και σήμερα θα ξαναπάμε βολτίτσα γιατί κι εγώ ανανεώθηκα πάρα πολύ…. μωρέ έχω μπαφιάσει μέσα!!!!

Προμηθεύτηκα από το S/M αραβικές πιτούλες…. μπαγκετούλες & λουκανικάκια για εύκολες & γρήγορες λύσεις στο θέμα φαγητού… γιατί πραγματικά δεν προλαβαίνω να μαγειρέψω…. εγώ σχεδόν πάντα την βγάζω με χυμούς-γάλα-γιαούρτι-φρούτα…. για φαγητό κανονικό…. σπάάάάνια!!!!! Κι ο καλός μου θέλω να έχει πάντα μαζί του μαγειρεμένο φαγάκι…. επομένως…. πήρα και μπόλικα φρουτάκια καλοκαιρινά που υπάρχουν ακόμη…. πεπόνι…. σταφυλάκια…. με το 1 χέρι τρώγονται αυτά…. δεν κάνω πλάκα…. το άλλο μονίμως κατειλημμένο από τον μπέμπη!!!!

Απόψε ήταν η βάρδιά μου…. πρέπει να κοιμάται καλά ο μπαμπάς μας κι έτσι ανέλαβα εγώ αποκλειστικά το νινί… ήπια και το φραπεδάκι μου να με κρατήσει…. ο μπαγασάκος μου έχει φάει… ήπιαμε και το χαμομηλάκι μας….. κάναμε κακάκια 2 φορές σήμερα αλλά & πάλι ζοριζότανε το έρμο…. κι ενώ τον είχα στο ρηλαξάκι του με την πιπίλα του τον κουνούσα με το πόδι μου & του έβαλα και κλασσική μουσικούλα μπας να νανουριστεί…. έκανε 2 ώρες να κοιμηθεί!!!! Μια στιγμή αποκοιμήθηκε & ώσπου να πάω για πιπί & να βάλω να βράσω νερό να έχω αποστειρωμένο για το γευματάκι του σε καμιά ωρίτσα…… τσύπνησε!!!! Ήθελε κούνημα το ζουζούνι….

Όλες αυτές τις ώρες που έμεινα ξάγρυπνη…. ζύμωσα τα μπιφτεκάκια μου….. του ετοίμασα την μπαγκετούλα του καλού μου για τη δουλειά…. έβαλα ψωμάκι στην κατάψυξη…. ψιλομάζεψα τα πιατάκια….. κτλ. κτλ. τώρα αρμέγομαι (3η φορά εντός ολίγων ωρών) και μόλις τελέψω θα βάλω 1 πλυντηριάκι (εάν προλάβω προτού ξυπνήσει ο μπέμπης!!!!) μέχρι το απόγευμα θα τα έχω απλώσει!!!!! Θα σιδερώσει πάλι η πεθερούλα……. να με ξελασπώσει λιγουλάκι…..

Περιμένω πώς και πώς το ΣΚ που θα έρθουνε τα πεθερικά….. θα τους έχω έτοιμα μπιμπεράκια με το γάλα μου….. πάνες και σελτεδάκια για το νινί…… μπας και κοιμηθούμε λιγάκι και στανιάρουμε!!!! Πάντα μας φέρνουνε και φαγητό…. εάν με ρωτήσει θα της παραγγείλω κρέπες!!!!!!! Μιαααμμμμ…… ούτε θυμάμαι πότε έφαγα τελευταία φορά!!!!! Ίσως βρεθούμε και με τις Νονές μας…. δεν είναι σίγουρο ακόμη!!!!

Αυτό που με καίει εμένα τώρα (εντάξει…. εννοείται πέραν των αναγκών του μικρού!!!!!) είναι να προλαβαίνω να φάω & να κοιμηθώ… αυτά τα 2…. γιατί δε με βλέπω και πολύ καλά… κάθε βράδυ (τα χαράματα για την ακρίβεια!!!!!) με πονοκέφαλο πέφτω για ύπνο!!!!! Πονάει και το αυχενικό μου & ξέρω πως είναι από την κούραση!!!! Μα δε μου φταίει κανείς όμως!!!!!! Αφού δε θέλω βοήθεια!!!!! ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΩ!!!!

Αυτάάάά!!!!!!!!

Χαιρετώ!!!!!!! Φιλιά σε όλες!!!!!!!

Πάω διαβάσω νεάκια σας κι αν δεν με προλάβει ο μπουμπούκος σχολιάζω κιόλας!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααα

Γιώργο μου πολύ ωραία η ιδέα σας για προσκληση. Το θέμα σας είναι ο μικρός πρίγκηπας; και εμάς έτσι θα είναι.

Νικόλ πολύ πολύ πλάκα αυτό με την ομπρέλλα. Το πολύ πολύ να σε φερνε προς τα εδώ...μέχρι Κύπρο. Τα πράγματα θα γίνουν καλύτερα απ τους 3 μήνες και μετά. Θα πάρετε ανάσα κορίτσια.

Εμένα αν τον αφήσω θα φάει τα χέρια του. Μουλιάζουν τα καημένα απ το πολύ ρούφηγμα. Ξεχώρισε ένα δάκτυλο από κάθε χέρι και τα βάζει και τα δύο μαζί.

Κατερίνα μου φαντάζομαι την αγωνία σου και τον πόνο σου. Το σημαντικό είναι ότι το αγγελούδι σου είναι καλά τώρα. Το καημενούλι ταλαιπωρήθηκε.Περαστικά σας.

Πιπίτσα μου τόσες φορές που βγάζεις γάλα με το θήλαστρο δεν τραυματίζονται οι θηλές σου;

Εμένα ο μικρός ξύπνησε τώρα και καθώς γυρίζει στο κρεβάτι πλέον βρήκε στόχο με τα πόδια του το περιστρεφόμενο και το χτυπά με μανία και για κάποιο λόγο αυτό ξεκινά και αυτός συνεχίζει να χτυπά και αλλάζει ρεπερτόριο, από νανουρίσματα, σε Μπαχ, Μπετόβεν.

Καλημέρα και στα υπόλοιπα κοριτσάκια

Σας αφήνω τα λέμε μετά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας ΜΑνουλλες!!!!

....πω πω κατερινα μου τι περασατε, τι περασε αυτο το καημενουλλη, :( περαστικα στον μπεμπη ευχομαι να ειναι συντομα μια χαρα γεματος ενεργεια για να μπορεσετε να τν χαρειτε και εεις επιτελους!!!! τα λυπαμε τα μωρακια αμα ειναι μικρα και αρρωστανε, και εμεις ειχαμε την πρωτη μας γριπη πριν 2 εβδομαδες και ειλικρινα κοριτσια ημουν πολυ στενοχωρημενος ειχε πυρετο και ηταν κακοκεφο , ειχε λιγο βηχα και εδρωνε το καλο μας. το κολλησε αλλο μωρακι εκει στον σταθμο .και αυτη τους ειχε διπλα διπλα :?:| τι να πεις αντε .... δυστυχως δεν εχουμε αλλη επιλογη . το καλο του περασε αλλα επινε αντιβιωση και σπρει για την μυτουλα του.

νικολ , μαρακι , ντιοσα μου καλη σας μερααααααα!!!!!φιλακια στα μικρουλια σας! καθε μερα με τα παιδακια μας ειναι ξεχωριστή! ας πουμε σημερα εμας αρχισε να πιανει τα δακτυλα των ποδιων του και τωρα τραβαει τις καλτσουλες του και τις βαζει στο στομα :lol::lol: παιδια το σαββατο εχουμε εμβολιο και θα παμε στην παιδιατρο για να το δει και να δουμε ποσο μεγαλωσε και θα μας σταματησει την αποστειρωση και θα ξεκινησουμε κρεμουλλες και φρουτοκρεμες!!! πω πω τι εχει να γινειιιιιιιιιι :lol::lol::lol::lol: μαλλον θα μας πει να αρχισουμε να του δινουμε και νερακι!

χρυσταλλενη μου ναι εχουμε θεμα τον πριγκιπα !!!!! 16 οκτ με το καλο ειναι η βαπτιση , ολη η διακοσμηση θα γινει απο την γυναικα μου , η μπομπονιερα θα ειναι μια κορωνα , ασε μολις ερθουν να σας βαλω φωτο. ;);) σχετικα με την προσκληση ιδεια της γυναικα ςμου ηταν παλι ηθελε και προτοτυπο , ομορφο και χαριτωμενο και ηθελε να το φτιαξει η ιδια! :D:D

αα και κατι ασχετο σχετικο , ακουω τοσα και τοσα για τα παννακια απο τα lidl ονομαζονται toujour ειπα και εγω να δοκιμασω μια φορα τα εχουν 9.99 ευρω , τελικα παιδια εχουν δικαιο βγηκαν πολυ καλα μην σας πω και καλυτερα απο τις πιο καλες φιρμες που ξερουμε , ειλικρινα τωρα αυτες χρησιμοποιουμε και ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι, ;);) προηγουμενως ειχαμε τις Huggies .τα αγοραζα 18,57 ευρω εχει μεσα 76 παννακια , απλα ειπα να κανω μια αναφορα γιατι σιγουρα καποια απο εσας θα αναρωτηθηκε καποτε αν ειναι καλες ή οχι. :) τελικα μια χαρα βγηκαν και ειμαστε και 8 ευρω πιο φθηνα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μεις τα Huggies χρησιμοποιούμε. Τώρα μια υπεραγορά στη γειτονιά έβαλε 40% έπτωση στα Ηuggies για καναδυό εβδομάδες και θα πάω να προμηθευτώ 5-6 κούτες :lol::lol::lol:

Πάντως και η κουμέρα μου παίρνει απ το Lidl μου πε και αυτή ότι είναι ευχαριστημένη.

Εμεις θα βαφτίσουμε τέλος Ιανουαρίου, θα χουμε μεγαλώσει πολύ. Για τα παιδάκια θα δώσουμε κουμπαράδες κορόνα, είναι παρα πολύ ωραίοι!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιεα σας παρεούλα! Τι μου κάνετε??Το πρωι δεν μπήκα γιατι έτρεχα για δουλειές εκτός σπιτιού. Αφησα το μικρό στη μαμά μου και οληγα τράπεζα, στο σ/μ και να πάρω δώρο στη βαφτισιμιά μας που έχει σήμερα γενέθλια.Σε λίγο θα φύγουμε για το πάρτυ της μικρούλας, κλεινει 2 χρονων σήμερα!Ο Στεφανάκος μου εδω και 3 μέρες έιναι πολύ ήρεμος, κοιμάται καλά (φτου μην τον ματιάξω :lol: ) και κάνει πολλές χαρούλες ειδικά όταν ακουσει τη φωνή μου ή με δει!! :D:D:D:D

Χρυσταλλένη μου κι εσείς ΙΑνουάριο θα βαφτίσετε??Κι εμείς!! Εμείς θα έχουμε θεμα το ποδόσφαιρο!!! :lol::lol::lol::lol:

Γιώργο μου αρρωστησε το καλο σας???Φανταζομαι τη στεναχώρια σας...εγώ εδώ έκλεισα σε ποιο βρεφοκομικο θα πηγαίνει ο Στεφανάκος μου και καθε φορά που το σκέφτομαι κλαιω!! :(:(

Πιπίτσα μου...χρυσοχέρα έισαι φιλενάδα!!Βασιλιάς ο καλος σου! Προσπαθησε να τρως και να ξεκουράζεσαι λιγο για να αντέχεις!! ;)

Μιχαέλα μου οι αγκαλιτσες των κορούλων σου ανταμοιβουν τις προσπάθειες σου!

Οι υπολοιπες δεν εμφανίστηκαν σήμερα??

Σας αφήνω γιατι θα ετοιμαστούμε σιγα σιγά για το παρτυ!!ΠΟλλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κουκλες;;;;

χαθηκα...

χανω και τα νεα σας...

Γιελιζ εσυ που εισαι ο "διαχειρηστης" του τοπικ μας...δεν κανεις και μια Λιστα με το ποιος βαφτηζει ποτε;;;

Εγωω τρεχω παιδια..νομιζα πως αμα παει παιδικο ο μεγαλος θα εχω περισσοτερο χρονο..αλλα.τζιφος..χαμος γινετε..

αρρωστηκε και ολας και εμεινε 2 μερες σπιτι...

Μου λειπετε πολυ...και κυριως μου λειπουν οι κουβεντες που καναμε...αντε να επιστρεψω στη δουλεια να σας προλαβαινω.

Σας φιλω ολες μια προς μια και να δωσετε φιλακια στα μπουτακια των μωρων σας...

εμεις δεν ξερω ακομα ποτε θα βαφτησουμε..το αργοτερο στις 07/01

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα.

χαθηκα γιατι ειμαι αρρωστη.ιωση.δεν μπορω να παρω τιποτα εκτος απο depon και κυκλοφορω με μασκα ολη την ημερα.τρεμω μην κολλησει το μωρακι μου.

τον πηγα το απογευμα στη παιδιατρο γιατι απο χθες αρνιοταν να φαει απο το στηθος,σε σημειο που αναγκαστηκα τελικα να του δωσω ξενο και το αυτακι του ειχε λιγο κερακι παραπανω.φοβηθηκα για ωτιτιδα αλλα ευτυχως ειναι ολα μια χαρα.για καλο και για κακο θα καθυστερησουμς ομως το 1ο μας εμβολιο μηντυχον και τον εχω κολλησει.εχουμε παρει και βαρος .ειναι 5200κιλα και 62 υψος.

μεσα σε ολα μου ηρθε και η πρωτη περιοδο.

Κατερινακι τι ηταν αυτο που περασατε;Παναγια μου,φυλαγε τα παιδακια μας!!!

ελπιζω να ειμαι καλυτερα αυριο και να μπω να μιλησουμε.

καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! Επιτέλους φθινοπώριασε και σε εμάς...πτος το παρον δηλαδη..Χθες βραδυ εβρεχε...τι ωραια!! :D Εγω αρμεγομαι όπως λέει κι η Πιπίτσα κι ο Στεφανάκος μου χουχουλιάζει με τον μπαμπά του στο κρεβατι! Στις 5 το πρωι εκανε μπολικα κακάκια κ τωρα εχει κέφια! :lol::lol:

Σημερα ισως πάω με την κουμπαρα μου σε μια κοπελα που διακοσμει βαφτισεις με πολυ χαμηλες τιμες...θα δειξει!

Τονια μου περαστικά σου! Ευχομαι να σου περασει γρηγορα κ να μην κολλησει ο μπέμπης σου!

ξυπνηστε!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααα Μανουλλες ! Επιτέλους φθινοπώριασε οπως το ειπες μαρακι μου! προς το παρον το βλεπω και εγω δηλαδη..Χθες βραδυ εβρεχε συνεχεια και εκανε αστραπες μου αρεσει πολυ αυτος ο καιρος κοιμηθηκαμε σαν πουλακια ολοι και οι 3 μας ... ηταν πραγματι πολυ ωραια!! ;);)ITS FRIDAY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τι ωραια που μυριζει που εβρεξε που θυμιζει διαφορα..... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...