Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο16! Γεννητούρια Τέλος!!!!


Recommended Posts

Ευη μου μπραβο του μικρου σου...και με το σχολείο οσο να'ναι ξεχνιεται!!

Γιελιζ ευχαριστουμε!!!Ειναι καλά σημερα ευτυχως!

Οσο για την πεθερα οπως τα λες ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσακια τι κανετε?Εμεις καλα ειμαστε..εχω ενα θεματακι ρε κοριτσια..

θυμαστε που ελεγα πως οταν τρωει κλαιει?καποιες μερες το χε ελλατωσει..τωρα παλι τα ιδια..δηλ δεν απολαμβανει το φαγητο του..στανταρ καποια λεπτα κατα την διαρκια του ταισματος κλαιει?

Εσας το κανουν καθολου?Κ δεν ειναι κολικοι..ουτε για ρεψιμο..

Τωρα μου πε να αλλαξουμε παλι το γαλα..πινουμε aptamil plus 1και μου πε να παρω το Humana1..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!!!!!!!

Έχω νέα από την Παιδίατρό μας κι είμαι πολύύύύ χαρούμενη!!!!!!!Τώρα βρήκα λίγο ελεύθερο χρόνο να σας γράψω……

Το λοιπόν…. ο μπεμπούκος μας ζυγίζει 4.300 κι έφτασε τους 56 πόντους σε ύψος…. και τα 2 πολύ καλά είπε η Γιατρός μας!!!!! Τ΄αντανακλαστικά του όλα φυσιολογικά…. μας έβαλε και κάναμε βηματάκια…. μας έβαλε 2 φορές ορό και βγάλαμε πολύύύύ πράμα…… ακροαστικά…. αυτάκια & ματάκια είναι μία χαρούλα!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Μετά τις 5 Οκτωβρίου που γινόμαστε 2 μηνών πάμε στο Ιατρείο για το 1ο μας εμβόλιο!!!! Θα προμηθευτούμε κι 1 βρεφικό ντεπονάκι προληπτικά αφού η πλειοψηφία των βρεφών κάνει λίγο πυρετάκι!!!!!

Όσον αφορά στο θηλασμό τώρα μου πρότεινε να πιάνω το νινί σε άσχετες στιγμές που τον βλέπω χαλαρό (στο 2ωρο περίπου ή και λίγο νωρίτερα από το προηγούμενο γεύμα του) να τον βάζω στο στήθος!!!! Κι αν συμπίπτουν η ώρα του θηλασμού και η ώρα του θηλάστρου να βάζω επιτόπου το νινί στο στήθος (αυτό το λέω εγώ). Επίσης μου είπε να υπολογίζω από τα 15-20 λεπτά συνεχόμενης ροής (δεν χρειάζεται περισσότερο αυτή τη στιγμή αλλά αν συνεχίζει να τρώει δεν τον σταματάω!!!!) να του δίνω συμπλήρωμα από το θήλαστρο…. 60μλ….. μπορεί κι 90μλ….. θα το δω στην πορεία αυτό!!!!! Και σιγά-σιγά να μειώσουμε και το ξένο!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Όσον αφορά στις γουλίτσες είναι σημάδι πως είτε έχει φάει πολύ είτε είναι λαίμαργος!!!! Αν μου πετάξει ρουκετίτσες ν΄ανησυχήσω…….

Εγώ μπορώ και πρέπει να παίρνω 2 φορές την ημέρα σίδηρο (είδε τα μάτια μου!!!) για να καταπολεμήσω την εξάντληση & θα κάνω καλό και στο νινί!!!! Να τρώω και κρέας οπωσδήποτε!!!! Μπορώ να πίνω και καφεδάκι…. αμέσως μετά το θηλασμό….

Επίσης…. να προμηθευτούμε ΑΜΕΣΑ την κούνια μας!!!!! Σε λίγο δε θα χωράμε στην καλαθούνα!!!!! Βασικά….. αυτό δε χρειαζόταν να μου το πει η γυναίκα…. αν πάρει κι άλλους 5 πόντους μέσα στον επόμενο μήνα….. πού θα κοιμάται ο μπέμπης????

Ακόμη…. μου σύστησε 1 εκπαιδευτκή ασκησούλα…. επειδή ο μικρός έχει μάθει πολύ στο ανάσκελα & πρέπει να μάθει να στηρίζει την πλατούλα του…. να τον ξαπλώνω μπρούμυτα στο κρεβάτι…. να έχει τις άπλες του (που τρελαίνεται το αντράκι μου!!!!!) κι έχοντας 1 παιχνιδάκι με ζωηρά χρωματάκια στα 30 εκατοστά από εκείνον…. να του μιλάω…. σα να παίζουμε…. να το κάνουμε αυτό συχνά-πυκνά…. κάθε μέρα!!!!!

Τέλος…. μπορούμε να τον κάνουμε μπάνιο στο μπανιεράκι του (στα χέρια μάλλον φοβάται ή νιώθει ανασφάλεια!!!!) κι ακόμη μπορούμε να τον βάζουμε στο μάρσιπο & να βγαίνουμε τις βόλτες μας!!!! Ο μπαμπάς μας ενθουσιάστηκε!!!! Κατάλαβα!!!! Σχολάει στις 5 κι έρχεται σπίτι γύρω στις 6!!!!! Τώώώώρα……… θα τον βλέπω μετά τις 10 το βράδυ!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αυτάάάά!!!!!!!

Σας χαιρετώ κούκλες!!!!!!!!!

Εάν προλάβω θα σας διαβάσω & θα σχολιάσω αργότερα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια εσεις που θηλαζετε καιρο τωρα...στο ενα στιθος που εχω πονο και αιμα βαζω θηλαστρο γιατι μαζευει πολυ γαλα...αφου για να καταλαβεται οποτε ταιζω...ταιζω απο το ενα στιθος και απο το αλλο βγαζω γαλα..μετα βαζω κρεμουλα μεντελα αλλα και παλι οποτε παω να βγαλω γαλα ματωνει...τι να κανω για να γινει καλα??δεν μπορω να το αφησω χωρις αντληση γιατι και παρολο που βγαζω το μεσημερι ειχα κανει απο κατω ενα γρουμπουλι και τρομαξα και το εριξα στην αντληση...αλλα θελω να γινει καλα για να μπορω να θηλασω παλι...υπαρχει κατι αλλο να κανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γαλατάκι Εύη μου!!!!!!!!

Γαλατάκι από τις θηλές σου!!!!!!!

Θαύματα κάνει!!!!!!!

Μου το σύστησε το Ντιοσάκι μας!!!!!

Εγώ πονούσα πάρα πολύ και με το θήλαστρο & με τον θηλασμό.....

Δεν πονάω πια.....

Ίσως αν πιάσει λάθος τη θηλή ο μπέμπης αλλά τον τραβάω με τρόπο για να τον ξαναβάλω σωστά.....

Το γαλατάκι πάντως μ΄έσωσε!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κούκλες!!! Τι μου κάνετε??

Εμείς κοιμηθήκαμε ξυπνήσαμε και τώρα κάνουμε μαμ... και είπα όσο τρώει ο μικρός να δω τι κάνετε.

Πιπίτσα μου μεγαλώσατε πάαρα πολυ!! Μπράβο σας!! Ωραία και η ασκησούλα σας!! Μαρεσε!! :D:D:D:D:D:D

Για τη μπανιέρα έχει δίκιο... στο χέρι και ο δικός μου φοβάται και όλο ψάχνει να πιαστεί... ενώ στη μπανιέρα μας κάνει ένα σωρό κόλπα!! Πιτσιλάει κουνάει χέρια πόδια και μετά ξεκαρδίζεται!! :lol::lol::lol::lol: Είναι σκέτη απόλαυση!!! Καλές βόλτες με το μάρσιπο!!

Ευάκι όπως είπε η Πιπίτσα να κάνεις... να βάζεις απο το γάλα σου στις θηλές σου... όντως κάνει θαύματα!! Κάποια στιγμή έκαψα το χέρι μου στο σίδερο και έβαλα αμέσως γάλα , τίποτα άλλο, σε μισή ώρα ήταν σαν να μην κάηκα! Φανταστείτε πόσο καλό κάνει στα νινάκια μας!!

Πιπίτσα καλά σου είπε η γιατρός να παίρνεις σίδηρο... εγώ δεν το σταμάτησα καθόλου... κάθε μέρα παίρνω 1 σίδηρο και 1 ασβέστιο...

Α όταν θέλετε να βγάλετε τη θηλή απο το στόμα του μωρού βάλτε το μικρό σας δάχτυλο στο στόμα του με τρόπο και σπρώξτε τη θηλή έξω, έτσι δεν θα πληγώνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια.......εμεις καναμε το μπανακι μας,φαγαμε κ κοιμομαστε...βλεπω σε μιση ωρα να ξυπναει γιατι δεν εφαγε πολυ ωρα κ την πηρε ο υπνος στο στηθος...δεν ξυπνουσε με τιποτα...μα τι πραγμα ειναι αυτο,μολις φαει 10 λεπτα αποκοιμιεται.σε λιγο θα ετοιμαστουμε κ για την μεγαλη.

σημερα πρωτη μερα στα νηπια μια χαρα τα πηγαμε...της αρεσε μου ειπε.αντε να δουμε.

μας ηρθε κ ο παιδιατρος κ μας βρηκε μια χαρα...γιναμε 3330 κ 53,5 ποντους...τα αντανακλαστικα μας καλα,σωματικα μια χαρα οποτε ειμαστε οκ κ εκτος απροοπτου σε δυο μηνες θα κανουμε το πρωτο εμβολιο.τον ρωτησα για τις ιωσεις τωρα με την μεγαλη κ το σχολειο που με προβληματιζει...μου ειπε πως το μονο που μπορω να κανω ειναι κανονες υγιεινης για την μεγαλη κ πως τα μωρα που θηλαζουν σπανια αρρωσταινουν...πιο πολυ θα εχω την μεγαλη αρρωστη παρα το μωρο.

αυριο πιθανον θα εχω κ το θηλαστρο κ θα αρχισω εντατικα...

πιπιτσα εμεις απο την πρωτη μερα κανουμε στο μπανακι μας μπανιο...απλα την πρωτη φορα δοκιμασα κ μπρουμητα κ ανασκελα κ ειδα οτι δυσανασχετει.τωρα κανουμε μονο ανασκελα κ της αρεσει πιο πολυ.

καλα μαρακι η πεθερα ειναι για μπατσες...μαρεσει που στο ειπε κιολας...οτι να ναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλησπέρα...επιτέλους κοιμηθηκε το ζουζούνι μου...

Μαρακι η πεθερά πέρνει κίτρινη.........δεν θα πω κόκκινη γιατι είμαι σίγουρη δεν θα ήθελε να το αρρωστήσει το εγγονάκι της...αλλα πρέπει να σκεφτόμαστε λίγοοοοοοοοοοο περισσότερο...............

Diosaki μου φιλια στο κουκλι σου...σε βρίσκω πολύ έμπειρη μανούλα.. ;)

Ευακι μου ότι σου λένε τα κοριτσακια θα σου έλεγα............

ΚΑτερινάκι μου εμένα δεν κλαίει όταν τρώει αλλα κλαίει σχεδόν όσο είναι ξύπνιος με αποτελεσμα να τον εχω αγκαλια ΟΛΗΗΗΗΗΗ μέρα........ευχομαι να το ξεπεράσει το μωρακι σου

Πιπίτσα μου μια χαρα μεγαλώνετε...αντε κ καλές αντλήσεις :)

Χθες πήγαμε παιδίατρο...ειμ,αστε 5350 :shock: και 58,5 ύψος...είμαστε πολύ καλά κ θα κάνουμε εμβόλιο 3 Οκτωβρίου............................

Βρε κοριτσια ανησυχώ με τον μπέμπη μου γιατι μερικές φορές κάνει σαν μανιακο με το στήθος...του βγαίνει η θηλή κ τον πιάνει κρίση.. κουνάει χεράκια ποδαράκια κ το κεφαλάκι με ανοιχτο το στόμα...πριν τον θήλασα 30 ' μετα του εδωσα 150 ξένο και μετα ξανα στήθος γιατι δεν επινε άλλο ξένο..ειχα δεν ειχα γάλα αυτος εκει με τρέλα..............το κάνει με πολύ μανια κ αυτο με τρομάζει λίγο.............γιατι δεν εχω κ πολύ γάλα....

ουπς ξύπνησε...................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστωωω!!

Γιατι γειτονιά; Που μένεις εσύ; Παρασκευή 8 Ιουλίου γεννησα τον θησαυρό μου!!!!

Κατερινάκι ίσως είναι θέμα γάλακτος. Καλα κανεις και το αλλαζεις!!

Ευάκι πέρα το γάλα θα σε βοηθήσει πολύ!! Επίσης προσπάθησε οσο μπορεις να αφήσεις τις ρόγες σου εκτεθειμένες στον αερα. Αυτό θα τις βοηθήσει να σκληρύνουν!! Σαν τελική λύση θα μπορούσες να βάλεις οινόπνευμα, αν δεν πετύχει κάτι άλλο!! Να ξέρεις όμως πως ο πόνος είναι ανυπόφορος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες! Τι κάνετε?

Εμείς ξυπνήσαμε ήπιαμε γαλατάκι και ξανακοιμηθήκαμε! :D:D

Μιχαέλα μου μεγάλωσε το μπιζεάκι σας!!! Μπράβο!! Ο αφαλός σας έπεσε? Εμάς μας είχαν πεί μέχρι να πέσει ο αφαλός όχι μπανάκι σε μπανιέρα... μόνο κάτω απο τη βρύση για να τρέχει το νερό...

Άντε καλές αντλήσεις απο σήμερα... έχεις σκοπό να αποθηκεύεις? Θα σε φωνάζουμε και εσένα Κλάρα απο εδώ και πέρα???? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Νικόλ μου :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: να μου φιλήσεις τον κούκλο σου!

Μεγαλώσατε και εσείς πααρα πολύ!! Μπράβο μανούλα!! Μέχρι τους 2 μήνες ήθελε και ο δικός μου αγκαλίτσες συνέχεια...μετά τους 2 μήνες είναι πιο χαλαρά τα πράγματα... Α αυτό που λές ότι κάνει σαν μανιακό ( :lol::lol::lol: ) το έκανε και το κάνει ακόμα καμιά φορά και ο δικός μου! Δεν νομίζω να υπάρχει λόγος ανησυχίας... Όταν θηλάζουν με μανία και θέλουν συνέχεια βυζί νομίζω προσπαθούν να αυξήσουν την παραγωγή... γιατί όποτε το κάνει ο δικός μου εκείνη τη μέρα νιώθω το στήθος μου συνέχεια άδειο και νομίζω ότι ο μικρός δεν θα χορτάσει ποτέ... αλλά την επόμενη μέρα γίνονται και τα 2 στήθη σαν μπαλόνια έτοιμα σκάσουν!! Μην ξεχνάς ότι όσο μεγαλώνουν τα μωράκια μας θέλουν όλο και πιο πολύ γαλατάκι!

Μαρία μου γειτονιά γιατί εγώ είμαι Ξάνθη... εντάξει δεν είμαστε τόοοσο κοντά αλλά είμαστε αρκετά κοντά... στη Θράκη είμαστε και οι 2!! :lol::lol::lol::lol:

Κατερινάκι δεν είχα διαβάσει αυτό που λές για το γάλα... δεν ξέρω να σε βοηθήσω... το μόνο που μου έρχεται στο μυαλό είναι μήπως δεν του αρέσει η γεύση... δεν ξέρω το γάλα που του δίνεις... αν είναι υποαλλεργικό η γιατρός μας είχε πεί ότι τα υποαλλεργικά έχουν πολύ χάλια γεύση. :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSAKIA!!!MOLIS KOIMITHIKAME EPITELOUS META APO LIGH GRINIA O MIKROS MOU SYNEXIZEI NA VGAZEI TO GALA....KAI PRIN POU TON TAISA KAI TON EIXA NA REYTEI EVGALE PALI GALA KAI EVGALE KAI FLEMA KAI EIXE SAN KLOSTITSE AIMA KAFETI........AX PANAGITSA MOU TROMAXA TOSO POLY......TI EINAI PALI AYTO????????THA PARW TON GIATRO TWRA NA RWTHSW.......EPISHS FTERNIZETE PARA POLY...LETE NA KRYWSE MWRE O MIKROULIS MOU???????? :cry::cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!Τι κανετε;Εμεις ειμαστε καλα,μουγκριζουμε! :lol: Χθες η μπεμπουλα κοιμηθηκε απο τις 11 εως τις 5 το πρωι!!!Και κοιμηθηκε και η ερημη μανα :lol: .Γιατι ημουν κομματια...

Χθες ειχαμε μηνογενεθλια! :D Ηρθε ο γιατρος και μας βρηκε μια χαρα!Πηραμε 1200γρ μεσα σε ενα μηνα!Και μεσα σε 10 μερες,απο την προηγουμενη φορα που ηρθε πηραμε τα 620!Πολυ καλα!Ειμαστε 3620 τωρα.Ψηλωσαμε κιολας και μεγαλωσε και το κεφαλακι μας!

Μου ειπε να συνεχισω με τον θηλασμο,δεν θελει με τιποτα να δωσω ξενο γαλα,αφου το μωρο παιρνει βαρος κανονικα.Ειναι πολυ υπερ του θηλασμου,δεν του αρεσει να δινουμε ξενο γαλα παρα μονο οταν δεν εχει η μαμα δικο της γαλα.Και πολυ μου αρεσει αυτο,μιας και πολλες φορες εφτασα στα ορια να δωσω μπιμπερο.Αλλα τελικα χαλαλι το ξενυχτι και η κουραση!

Κατερινακι,τελικα τι τον πειραζει τον μπεμπακο;Μηπως να αλλαξετε γαλα;

Συμπεθερα πως ειναι ο γαμπρος μου;

Γιελιζ,Κλαρα και εσυ,ε; :lol: Τι κανει ο Κερεμ;Και εγω με το μικρο δαχτυλακι της βγαζω το στηθος απο το στομα.Αλλιως ποναει...Και εμενα προχθες ηθελε καθε μιαμιση ωρα στηθος,μαλλον για να μου αυξησει την παραγωγη.Γιατι την επομενη ειχα πρηστει!

Νικολ και εμενα κανει σαν τρελη για το στηθος!Αντιδραει ακριβως οπως περιγραφεις!Κουναει χερια-ποδια, το κεφαλι μπρος πισω,αφου την φωναζω κομπρεσερακι! :lol:

Μιχαελα μεγαλωσε η μπεμπουλα!Μπραβο!

Μαρια,τι κανεις; τι κανουν τα παιδακια σου;

Ευη,δοκιμασε να βαλεις γαλατακι στις θηλες.

Χριστινακι περαστικα!Παρε τον γιατρο μηπως κρυωσε ο μικρουλης!

Πιπιτσα,μην αγχωνεσαι τοσο με τα ml.Αν το μωρο μετα τον θηλασμο ειναι ηρεμο,ρευεται και βρεχει πανες,παει να πει οτι χορταινει.Αυτο φαινεται και απο το αν παιρνει βαρος.Επισης στον θηλασμο,δεν κοιταμε το ρολοϊ!Το μωρο τρωει οποτε θελει και οση ωρα θελει.Μην αναρρωτιεσαι ποσα μλ τρωει,δεν εχει νοημα...Εγω προσφερω το ενα στηθος σε καθε θηλασμο και στο επομενο γευμα το αλλο.Εκτος και αν ειναι πολυ πρησμενο το αλλο,οποτε προς το τελος,αν το αφησει μονη της την βαζω λιγο και στο αλλο.Ξενο γαλα γιατι του δινεις αφου εχεις δικο σου; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PHRA TON GIATRO KAI MOU EIPE PWS ISWS EINAI APO TON ORO POU TOU EIXAME VALEI STHN MYTOULA TOU OTI ISWS ERETHISTIKE KAI VGHKE APO TO STOMA!!!!!!!AX PANAGITSA MOU TROMAXA PARA POLY ELPIZW NA MHN EXEI PATHEI KATI TO MWRAKI MOU THA TRELATHW!!!THN PARASKEVH THA PAME STON PAIDIATRO NA MAS DEI....KAI NA DOUME TI THA KANOUME ME TO GALA ............AX ANXOS POU TO EXW........... :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Χριστινάκι...

Για τα φλέματα δεν ξέρω τι μπορεί να είναι...πάρε τον γιατρό να ησυχάσεις και εσύ. Πιστεύω πώς δεν θα είναι τίποτα.

Το φτέρνισμα είναι φυσιολογικό μέχρι 3 μηνών μας είχε πεί η γιατρός μας.

Περαστικούλια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Νίκη μου!!!

Και εσύ Κλάρα ε??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μια χαρά κιλάκια πήρε η μικρή σου!!! ? Τέλεια!! Είναι καλό το γαλατάκι της μαμάς!!! Έτσι να συνεχίσετε!!!

κιαι εγώ στην αρχή που είχα ψιλοφρικάρει με τον θηλασμό όταν πήγαμε στη γιατρό και τον ζύγισε και είχε πάρει 1+ κιλό και μου είπε η γιατρός η μαμά παίρνει άριστα για τον θηλασμό είχα νιώσει πολύ περήφανη δεν με χωρούσαν οι πόρτες!!! Μετά θήλαζα με τρελλή όρεξη!!! :lol::lol::lol::lol: τελικά παίζει πολύ μεγάλο ρόλο ο γιατρός!!!

Χριστινάκι μπράβο που δεν ήταν τίποτα!!

Και ο δικός μου έτσι κάνει (δεν θυμάσαι το βιντεακι που είχα βάλει?) φτερνίζεται πολλές φορές συνεχόμενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX ANTE NA DOUME KAI EGW EXW MEGALO ANXOS NA PAW STON GIATRO NA DW AMA EXEI VALEI KILA TO MWRAKI MOU!!!!ANTE THN PARESKEVH THA DOUME!!!!!!!!!!!

AYRIO TO PRWI PAME NA PAROUME KAI THN MISH EYXOULA APO THN EKKLHSIA....

NA SAS RWTISW VRE KORITSIA TOU EXW TOU MIKROU TO PARATHIRO ANOIXTO ME SHTA OLHM MERA KAI OLO TO VRADY EPEIDH EXEI POLY ZESTH....LETE NA KRYWSE APO AYTO????NA TO KLEISW??KAI AMA TO KLEISW PWS THA PERNEI AERA TO DWMATIO?????????????OUFFFFFFFFFF POLLES ERWTHSEIS!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι δεν πειράζει να έχεις το παράθυρο ανοιχτό... ίσα ίσα πρέπει να αερίζεται ο χώρος που είναι το μωρό, να ανανεώνεται ο αέρας... μόνο να μην είναι το μωρό σε ρεύμα... εμείς ακόμα και όταν ανάβουμε το κλιματιστικό έχουμε 2 παράθυρα ανοιχτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γλυκες μου!!!Πως ειστε?Διαβασα εν συντομια τα νεα σας κ πολυ χαιρομαι που σας βρισκω ολους καλα,μανουλες κ μωρακια!!

Χριστινακι οπως σου ειπε κ η γλυκεια μου συμπεθερα μεχρι τον 3ο μηνα το φτερνισμα ειναι απολυτως φυσιολογικο.Οι μικρες μου δε σταματουσαν να φτερνιζονται,αλλα τωρα πια ελαχιστα ;) Γενικα κοριτσια με το που κλεινουν τον τριτο μηνα αλλαζουν πολυ τα ζουζουνια μας :D:D

Νικη μου μεγαλωσατε πολυ κι εσεις!!Μπραβο σας!

Γιελιζακι ενα γλυκο φιλακι τον Κερεμ απο το κοριτσι του ;);)

Εμεις ειμαστε πολυ καλα,κοιμομαστε τωρα κ η μανουλα κανει γενικη στο σπιτι :?:? Τα εχω παιξει αλλα δε μπορουμε κ να βρωμισουμε...Εχθες πηγα κ πηρα κ ολα τα βαπτιστικα,μπομπονιερες κ.τ.λ. κανονισα κ τα τελευταια κ πολυ κουραστικα.Κ να σκεφτειτε οτι δεν θα κανουμε κ φοβερα πραγματα ουτε ιδιαιτερους στολισμους αλλα κ μονο το τρεξιμο απο το ενα μαγαζι στο αλλο μεσα στη ζεστη κ μετα τρεξιμο στο σπιτι με 2 μωρα φτανει κ περισσευει...

Αυταααα,παω να φτιαξω κ ενα καφε στα γρηγορα μηπως προλαβω κ πιω λιγο γιατι μετα αρχιζω παλι ταισματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα........μολις πηραμε τον πρωινο μας υπνακο...χθες βραδυ κ σημερα πρωι μου εκανε πολυ εμετο...την λεγομενη ρουκετα.θα το προσεξω κ στα επομενα γευματα.προφανως μαλλον επειδη εφαγε πολυ λαιμαργα,ανασα δεν πηρε.αν ηταν κατι ανυσηχητικο λογικα θα το εκανε κ τις πρωτες μερες...παντως ειδα τι ποσοτητα εβγαλε κ λεω οοοοολο αυτο απο μενα το πηρε :shock::shock::shock: μπραβο μου.

γιεληζ λες να γινω η φιλη της κλαρας...η κλαριτα? :lol::lol::lol: ποιος θα μου το ελεγε.ο αφαλος μας επεσε στις 7 μερες ακριβως.οσο για το μπανιο κ εγω το ιδιο ηξερα αλλα στο νοσοκομειο το κανανε μπανιο κανονικα κ βρεχανε κ τον αφαλο.οταν ρωτησα την μαια σχετικα με αυτο μου ειπε οτι δεν πειραζει να βραχτει αλλα να το στεγνωσουμε πολυ καλα μετα το μπανιο.ετσι κ εκανα.

καλα το φτερνισμα κ ο λοξυγγας ειναι καθημερινο φαινομενο...καθαριζουν κ μεγαλωνουν τα πνευμονακια :D:D:D

χριστινακι λογικο ειναι να τρομαζεις με οτι παραξενο βλεπεις κ ποσο μαλλον με το αιμα.

οσο για το παραθυρο συμφωνω με την γιεληζ...κ εμεις το εχουμε σπαστο ολη την μερα απλα το βραδυ το κλεινω γιατι κανει λιγο ψυχρα εδω.ακομα κ το χειμωνα θα το ανοιγεις καθε μερα.το μωρο θα το βαζεις σε αλλο δωματιο κ θα ανοιγεις τουλαχιστον για μιση ωριτσα.

σοφια αρχισαν οι προετοιμασιες...αχ τι ομορφα πραγματα...θα περιμενουμε κ φωτο.εισαι η πρωτη που κανει την αρχη...αντε με το καλο.

καλημερα νικη....ειδες που τελικα ολα σιγα σιγα θα μπουν σε μια ρεγουλα...κ εγω ανυπομονω να δοκιμασω με το θηλαστρο...το καλο ειναι οτι πιανει μπιμπερο,τουλαχιστον τις δυο φορες που την ειχα δωσει στις αρχες κ θελω να πιστευω οτι δεν θα εχω προβλημα.πιπιλα δεν πιανουμε με τιποτα.δοκιμασα δυο μαρκες,ουτε μια δεν επιασε.εχω δει μια πιπιλα που εχεις το σχημα της ρωγας ακριβως...σαν σταγονα.ξερει καμια πια μαρκα ειναι?

κ εμεις τις πρισσοτερες φορες κοιμαται στο στηθος αλλα καμια φορα οταν εχει ανυσηχια κ δεν μπορει να αποκοιμηθει τις κουναω λιγο την πλατουλα κ την νανουριζω...τις περισσοτερες φορες πιανει.αλλες παλι κοιμαται μονη της.

χθες ο παιδιατρος μου ειπε οτι στις 15 μερες ξεκιναν οι κολικοι...τρεμω κ μονο στην ιδεα :?:?:? με την μεγαλη μου δεν αντυμετωπισα τετοιο θεμα κ δεν ξερω πως θα το αντιμετοπισουμε οταν κ αν ερθει η ωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες και κουκλάκια!!Τι κάνετε?Εμεις χθες το απογευμα πηγαμε βολτα στο χωριο στους γονείς μου που είχε πανηγυρι...Ο μικρός γκρινιαζε ο μως γιατι ηθελε να κανει κακακια και δεν μπορούσε...τελικά εκανε και ηρεμησε κι αυτός κι εμείς!!! :lol::lol::lol:

Χριστινάκι μην αγχώνεσαι δεν νομιζω να κρυωσε ο μικρός...και για το φταρνισμα μην ανησυχεις...κι εμ'ενα φταρνιζεται πολλές φορές και συνεχόμενα!!Εμεις το κλιματιστικό το εχουμε απο την αρχη...εξαλλου και στην κλινική ειχαν κλιματιστικό.

Πιπιτσα μου τελεια τα νεα σας απο τη γιατρο...μεγαλωσε το αγορι σου!

Συμπεθερα μπραβο σου!Ειδες τελικά η κουραση και οι προσπαθειες σου σε ανταμειψαν με το καλυτερο τροπο!

Ο γαμπρος σου καλά ειναι, μεγαλώνει και ομορφαινει!

Μιχαελα μου μεγαλωσατε κι εσεις!Κι εμεις καναμε μπανιο στο μπανακι του απο την αρχη..

Σοφακι τι ομορφες ετοιμασιες...θα περιμενουμε φωτο!

Νικολ μου μη σου πω οτι ειναι και κοκκινη η πεθερα! :lol::lol:

Γιελιζ ή αλλιώς Μις Κλαρα το γαλατακι σου εκανε τον Κερεμ ενα μικρο γαλακτομπουρεκο!! μαγουλακια για δαγκωμα! :D

Τι αλλο γραψατε, δεν θυμαμαι!!!

Ευη, Ευγενια, Χρυσταλλένη, Τονια,Χρυσα, Ελις κι ολες οι αλλες φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...