Μετάβαση σε περιεχόμενο

6ΜΗΝΩΝ ΠΙΑ, ΚΡΕΜΕΣ, ΦΡΟΥΤΑ, ΒΑΦΤΙΣΙΑ !!!!!!!!!


Recommended Posts

καλημερουδια! εμεις τεσακι προς το παρον τρωμε μηλο με αχλαδι μονο. ο γιατρος μας ειπε το πορτοκαλι σαν τριτο φρουτο και μονο λιγες σταγονες απο το χυμο του. μετα απο 5 μερες μας εβαλε τη μπανανα. αλλα εμεις βαζουμε στη φρουτοκρεμα και 1 μεζουρα βανιλια. κλασικα βεβαια θα ακουσεις απειρες διαφορετικες γνωμες και αποψεις οποτε κατα τη γνωμη μου, κανε οτι σου πει ο γιατρος σου για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο! ;) εμας μας ειπε μονο φρεσκα φρουτα και με τιποτα την ετοιμη... τελος παντων...

σημερα ειμαι πρωινη πρωινη, πηγαμε με τη νονα και κοινωνησαμε το μπεμπη για τριτη και τελευταια φορα μετα τη βαφτιση. ο καημενουλης μολις δει κουταλακι ανοιγει και το στομα!! :D:D μια χαρα τα πηγε!! τωρα τον φεραμε σπιτι να κοιμηθει και εμεις θα παμε με τους κουμπαρους για καφεδακι και μπουγατσα!! :D:D σας χαιρετω προς το παρον.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 898
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερούδια !

ευτυχώς ρανια μου που παντα κοιμόμουν ήσυχα, αλλα τον εχω βαλει να κοιμαται σε μια κουβερτα διπλωμένη (με σεντονάκι του απο πανω) αρα ειναι σε ενα επιπεδακι λιιιιιιγο πιο ψηλά και ετσι μειώνεται κι αλλο ο κίνδυνος...

αλλα για τη συνήθεια το εχω και γω στο νού μου... αλλα τι να κανω με βολεύει με τον θηλασμό ! καθομαι οκλαδόν στο κρεβατι και μολις αποκοιμηθεί τσουυυυυυυπ ! κανω ενα τσακ και τον τοποθετώ διπλα μου... θα την βρω την ακρη, που θα πάει !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες. Σήμερα τα πήγαμε κάπως καλύτερα με τη φρουτόκρεμα. Της έβαλα μόνο μπανάνα και αχλάδι μέσα και λίγο μπισκοτάκι μιράντα. Το προτιμώ από τη φρουτόκρεμα σκόνη. Έφαγε τουλάχιστον χωρίς κλάμα. Με το ρυζάλευρο απογοήτευση κι εκεί. Μέχρι και με δικό μου γάλα έφτιαξα σκέτο. Ο γιατρός μου λέει " Ο επιμένων νικά!" Είναι δύσκολη. Βρε κορίτσια όταν λέτε μπουσουλάνε τα μωρά σας εννοείτε κανονικά ή σέρνοντας τα ποδαράκια τους; Εμείς κάνουμε τούμπες, στεκόμαστε για δευτερόλεπτα χωρίς καμία στήριξη καθιστές αλλά μας παίρνει λίγο πίσω ή μπρος και μετά αρχίζουμε το σούρσιμο και τα βαρελάκια. Από λόγια άλλο τίποτα...αταταταταααα, μπαμπαμπαμπα, ακακακακα, μαμα λέμε μόνο αν την έχει πιάσει απελπισία που δεν την παίρνει κανείς αγκαλιά :lol: από το πάρκο και σου λέει τώρα θα πατήσω στο αδύναμό της σημείο. Αυτά απο μας...φιλιά πολλά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφουκι ευχαριστώ...εχεις δικιο...ακουω μονο την γιατρό η οποια ειπε οτι αφου δεν τρωει με τπτ τα αλεσμενα να δωσω σκονη αλλά θελω να το προσπαθησω πιο πολυ για φρεσκα κ σκεφτηκα μηπως το πορτοκάλι την γλυκανει λιγο κ το φαει...

μαριτινα ειμαστε ακριβως στην ιδια φαση...μπαμπαδιζουμε ολη μερα, γυρναμε σαν σβουρες,ακομα δεν στηριξε την μεση της καλα για να καθεται στον κωλο κ στα ζορια οταν θελει να φτασει κανα παιχνιδι σηκωνει τον ποπο θελοντας να μπουσουλισει αλλα δεν τα καταφερνει. :lol::lol: εχουν πλακα τα σκατουλια!!!!!!! αυτο με το παρκο ειναι ολα τα λεφτα...γκαριζει κανονικοτατα κ οταν πλησιαζω χαμογελαει με λαχταρα για να την παρω...πονηρα τα ατιμα...όλα τα καταλαβαινουν!!!!!!

σημερα κι εμεις μεταλαβαμε για τριτη φορα κ πηγαμε κ πρωτη φορα σε γενεθλια σε παιδοτοπο!!!!αντε καλη αρχη!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε που πηγατε όλες σημερα???????χαθηκατε...

το λοιπον εμεις μια χαρα ..αυριο εχουμε κ το εμβολιακι μας παλι θα κλαιει το ζουζου μου :(:( ελπιζω να βαλαμε λιγο βαρος γτ αγχώθηκα ...σας φιλώωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!σημερα εχουμε γιατρουλη,εμβολιακια.μου φαινεται πως εχει κρυωσει κιολας,ακουγεται βραχνουλης κ ψιλοβηχει.εντωμεταξυ χτες απογευμα ειχε πολυ γκρινια κ του εδωσα λιγο ντεππον.μετα ηταν σαν μαστουρωμενο,πρωτη φορα που πηγαμε στο χωριο του αντρα μου κ δεν μιλησε στο δρομο.κ το βραδυ του ξαναεδωσα 1,5 ml γιατι παλι γκρινιαζε πολυ.μαλλον δοντια,τι να πω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραααααααααααα!!!! Τι κανετε κοριτσακια μου? εμεις μια χαρα!!!! το σπιρτουλι μου τρωει 3 κανονικοτατα γευματα την μερα!!! βλεπει το κουταλακι και γλυφεται :lol::lol: εχουμε αυξησει και ποσοτητα στο γαλα και το εχουμε φτασει 165 μλ :shock::shock::shock: και ειμαι μεσα στην τρελη χαρα...Η ΜΑΝΑ!!!! :lol::lol::lol:

Βρε Ρανια τοσο μεγαλη γενναιοδωρια????? μας παραχωρεις την νυφη??? να σαι καλα!!!!!!! :lol::lol::lol:

Μαρακι μην αγχονεσαι και μεις ολο το καλοκαιρι κοιμομασταν οι 3 μας στο κρεββατι... θηλασα και γω την νυχτα ξαπλωμενη και τις περισσοτερες φορες κοιμομουνα και οταν ξυπνουσα ημουν με το μεμε εξω και το μικρουλι μου ειχε γυρισει και πλευρο :lol::lol::lol: τιποτα δεν επαθε... και τωρα κοιμαται στην κουνια του κανονικα και ουτε υπαρχη περιπτωση να το πλακωσεις και στο ιδιο επιπεδο να κοιμαστε.... πολλες μαναδες το κανουν, εχετε ακουσει καμμια να πλακωσε το μωρο της... και το απολαμβανεις και τρελλα!!! εμενα ηταν η καλυτερη μου να το εχω διπλα μου!!!!! :x:x:x ασε που ειναι και ευκολια ο θηλασμος με αυτο το τροπο...

βρε teshaki ποσα κιλα ειναι η μπουμπου σου και σε αγχονει ο γιατρος?

Ρανια περαστηκα στο κουκλακι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι γίνεται κορίτσια μου? αχ, πέρισι δεν χόρταινα το μαμμυ κ φέτος με τόση δουλειά δεν προλαβαίνω καν να μπω :cry: ελπίζω να είστε όλες καλά κ τα μωράκια σας το ίδιο..πολλή κούραση ρε κορίτσια όταν δουλεύεις κ φυσικά δεν μπορώ να ευχαριστηθώ απόλυτα τον μπουμπούκο μου.. τεσπα... μεγαλώσαμε πια αρκετά κ κάνουμε διάφορα κόλπα :D καθόμαστε ολομόναχοι στον ποπο μας κ παίζουμε πάρα πολύ με τα παιχνίδια μας!! γίναμε σχεδόν 9 κιλάκια κ 70 πόντους. τρέλα είναι!

Σπιρτουλάκι, μπράβο στον μικρό Μαρίνο!!!φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραφα κανα μισαωρο με διαλειμματα που εκλαιγε ο μικρος κ σβηστηκαν ολα!γκρρρ!λοιπον,με λιγα λογια,ο μικρος μια χαρα,ειμαστε 69,5 ποντους και 7850 σε κιλα.λιιιγο κρυωμενος,τπτ το ιδιαιτερο,εκλαψε πααααρα πολυ γιατι του "κατεβασε" το πουλακι αρκετα κ τον ετσουξε.μετα ηρθαν κ τα εμβολια..αυτα!παω για υπνο,με ξεθεωσε 1,5 ωρα να γκρινιαζει..κ τελικα τον πηρε λιγο ο αντρας μου αγκαλια κ ξεραθηκε αμεσως το σκατο!

καληνυχτα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα! τι κανετε? εμεις παιδευτηκαμε λιγο αυτο το διημερακι. τον ματιασα το μικρο μου φαινεται και τις δυο τελευταιες μερες ειχε μπολικη γκρινια. εχει μειωσει και τις ωρες του υπνου του. εκει που κοιμοταν 3 δυωρακια μεσα στη μερα χαλαρα, συν 9 το βραδυ με 8 το πρωι σερι, τωρα κοιμαται 2 φορες μεσα στη μερα κι αυτο απο καμια ωριτσα στην καλυτερη! εσεις πως πατε με τον υπνο σας ρε κοριτσια?? κοιμουνται λιγοτερο τωρα? δεν προλαβαινα με τπτ τις δουλειες... τωρα αντε να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!!εχουμε ονοματααααααακιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!γκρινιαζαμε ελαφρως οχι πολλα κλαμματα και ολα ηταν τελεια πολλη χορο πολλη φαγητο και παρα πολυ καλη διαθεση απο ολους μας ολα πηγαν καλα.........παει και αυτο!!!!!!!!!!!!!!!τωρα τρεχω για αλλαγες σε δωρακια......φιλιαα!μπισκοτακι δινει καμμια στο μωρακι της?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας ζησει!!!ολα καλα λοιπον ε?μπραβο σας!

εμεις ποοοοοοολυ γκρινια σημερα.αλλο πραγμα,δεν το εχω ξαναζησει αυτο.δεν κλαιει,γκρινιαζει.υποφερει το καημενο απτα δοντια του.ποτε θα σκασουν να ησυχασουμε??του εδωσα λιγο ντεπον το απογευμα,τωρα παλι.δεν θελω ρε γμτ συνεχεια,αλλα τι να κανω?ποναει..τωρα χαλαρωσε λιγο.ηρθε κ ο αντρας μου κ ανελαβε.δεν την παλευα αλλο.καπακι μετα τη δουλεια ολο αγκαλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα ! :D

mamys love να την χαιρόσαστε τη Νάσια σας (αν θυμάμαι καλά; ) :x

δυο δυο βλεπω βαφτίζουμε ε ;;; :lol: χιχιχι ...!!

ρανια μου δωσε ντεπονάκι ...ΜΗ ΦΟΒΟΥ ! στην αρχή ημουν και γω πολύ διστακτική, αλλα μου το πε και ο φαρμακοποιός κουνιάδος μου ... ειναι παρακεταμόλη, σχετικά απο τα πιο απλά φάρμακα που καποιες στιγμές --οπως τωρα με τα δοντάκια-- ειναι ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΑ για τα μωρά ...

ε τι να κανουμε τωρα;;; να τα αφήσουμε να πονάνε ;!

ειναι ορισμενες στιγμές που δεν τους περνάει με τιποτα ... κριμα δεν ειναι ;;;

σπιρτουλάκι ΟΟΟΟΟΛΕ !!!!! δώσε του παιδιού να φάει (φτου φτου φτου μη το ματιασουμε!!!)

demie ! teshaki !!! που στε σεις ;;! φιλάκια !!! :x:x:x:x

καληνύχτα ..................................... ;;; :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε, οχι ρε μαρακι την καληνυχτα θα την πω εγω.... :D

ρανια δεν πιστευω να εισαι ξυπνια....

μαμμυ καλοφωτιστη η μικρουλας σας να την καμαρωσετε οπως επιθυμειτε!

εγω πηρα τα δειγματα απ τις φωτο κ χαζευω, τα αναρτησα fb οποια θελει να ριξει μια ματια...

αντε ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!

mammys να σου ζησει η κουκλιτσα και οτι καλυτερο στη ζωη της!!! παντα ευτυχισμενη!!!

βρε κων/νος... εισαι ΚΟΥΚΛΑΡΑ πως να μην κανεις τοσο ομορφα παιδια!!! φτου σας!!!!!!απο τις ομορφοτερες οικογενειες που εχω δει...αντε τωρα και για το 3. αξιζει τον κοπο ;);););)

Μαρακι και demaki :x:x:x:x:x:x:x

Ρανια δωσε βρε στο παιδι depon και δεν θα παθει τιποτα.... μην ζοριζεται το γλυκουλι!!!

sofouki εγω τωρα και 6 μηνες δεν εχω κοιμηθει ακομα σερι νυχτα. ακομα ξυπναει και οσο περναει ο καιρος μου ξυπναει και νοριτερα το πρωι... τωρα το εχουμε κανει 7,30 αλλα την μερα θα κοιμηθει κανενα 3 ωρο σπαστο. περισσοτερο το μεσημερι που κοιμαται με την μαμα του στο μεγαλο κρεβατι :D:D:D:D

σημερα γιναμε και μεις 6 μηνων :x:x:x:x:x:x

φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtouli με κανεις κ κοκκινιζω.... :ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing:

κ μεις γινομαστε 7 μηνων σημερα....

:x:x

χθες το βραδυ μου ξυπνησε απαρηγορητος στις 1 το βραδυ , ειδαμε κ παθαμε να ξανακοιμηθει...

εντωμεταξυ κοιμηθηκε στις 1.30 κ ξυπνησε 10 το πρωι :shock: κατευθειαν φρουτο του εδωσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ χαρα σας!το μεσημερι γυρισα απτη δουλεια κ με επιασε η προκομαρα.σκουπισα,σφουγγαρισα κ πανω που ειχα τελειωσει γκρινιαζε ο μικρος,τον πηρα αγκαλια,αποκοιμηθηκε,παω να σηκωθω να τον παω στην κουνια του κ εμεινα εκει!η μεση μου!δεν μπορουσα ουτε να βογγηξω να μην τον ξυπνησω,αλλα ουτε κ να κανω βημα.πηγαινα κουτσαινοντας κ τον ξυπνουσα..τωρα γκρινιαζει κ δεν μπορω να τον σηκωσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπωωω βρε ράνια ... το ιδιο φοβάμαι εδώ και εβδομάδες... πονάει ΠΟΛΥ η μέση μου !!! ετσι φοβαμαι και γω οτι θα με "εγκαταλείψει" η μεση μου !!! αχ αχ ααααχχχχ....

και εισαι και συ Ζυγός, αν θυμάμαι καλά... χχχμμ...; μηπως το εχουμε αστρολογικά να την παθουμε αυτήν την εποχή απο θεμα υγείας ;; και ειναι και το ευαίσθητο σημείο μας ως ζώδιο...!

επισης: εχουμε και αρκετους Ζυγούς στο ποστ μας νομίζω ε; Κωνσταντίνος (φτου σου κουκλαρα, καλα λεει το σπιρτουλι !!), Ράνια, Σοφουκι, εγω... λοιπον ; οι υπολοιπες Ζυγίνες πως τα πατε απο μεση ;;

....καλα βρεεεεεεεεεεεεεεεε τι γαϊδούρα που ειμαι..................ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτυχως ηρθαν ενισχυσεις!ο αντρας μου κ οι γονεις μου.τον ανελαβαν αυτοι.εντωμεταξυ ειμαι κ τελειως ηλιθια!!ειπα η νοικοκυρα μεσα σε ολο τον πανικο να φτιαξω ενα παστιτσιο για αυριο-μεθαυριο.κ τωρα συνειδητοποιησα πως αυριο δεν δουλευω πρωι! :-s:-s

ποιο ζωδιο μου λες μαρακι πως φταιει?που εχω παρει 8 κιλα απο αυτα που εχασα μετα τη γεννα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ωστε μαζευτηκαμε πολλες ζυγοι....

μπα εγω δεν εχω προβλημα με την μεση - ευτυχως...

αλλα σαν ζυγος ειμαι πολυ αναποφασιστη! εσεις?

ρανια μου κ μμαρακι περιστικουλια σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mammys να σου ζησει το μωρακι σου κ κσλοφωτιστο!!!!!!

σοφουκι νωρις νωρις τα ζορακια με τα δοντια ε??????

κωνσταντινε τοσες φιλοφρονησεις κ εμεις δεν εχουμε δει τπτ...βαλε μας καμμια φωτο να σας καμαρωσουμε

αυριο παιρνουμε κι εμεις τα δειγματα μας ...ανυπομονω....να σας ρωτησω κοριτσια?εσεις τι δωρο κανατε στον κουμπαρο που βαφτισε το μωρακι σας?????????

το λοιπον σημερα ειχαμε γκρινια γτ εχει γινει δυσκοιλια με τις κρεμες...πραγματικα κλαιει οποτε θελει να κανει κακα...

δεν θυμαμαι ποια με ρωτησε για τα κιλα ,ειναι 8300

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τεσακι fb δεν εχεις? στο μαμμυ δεν βαζω φωτο , μαρεσει η ανωνυμια ;)

εμεις του πηραμε μια καμερα 250€ εκανε, οι υπολοιπες τι πηρατε?

ρανια μου ασχετη εσυ σαν αισθητικος που εισαι καμια μυστικη μεθοδο δεν ξερεις για αδυνατισμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι και γωωω. εγω σε ρωτησα teshaki για τα κιλα γιατι ειπες πως σε αγχοσαι ο γιατρος που δεν πηρε βαρος το μωρο..... ελεος παναγια μου.... 8300 ειναι και εχει προβλημα??? :shock::shock: μηπως τα εχει χασει ο γιατρος???ποσο το θελει να ειναι καμμια 10αρια κιλα 6 μηνων μωρο???

εμεις αυριο εχουμε εμβολιακι και ζυγισμα.... ποσο να ειναι αραγε?? αν εχει παει 6500 κιλα θα χορευουμε εκει ολοι μαζι :lol::lol::lol::lol:

Ρανια περαστικα βρε κοριτσι...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κων/νε ξερω μια μεθοδο για αδυνατισμα αλλα δεν την ακολουθω!να το ραψω!χαχαχα!κανω κ μασαζ μωρε αλλα δεν γινεται μονη μου.ασε που ειναι για τοπικο κ εγω ειμαι ομοιομορφη χοντρη!χαχα!αντε σπιρτουλακι να δειτε τι θα δειτε αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα το ραψιμο ειναι η αποτελεσματικοτερη μεθοδος...

σπιρτουλακι μια χαρα αφου αρχισε να τρωει μην στεναχωριεσαι καθολου σιγα σιγα θα βαζει κιλακια!

αχ κ μεγαλωσει κ τον μαλωνεις να μην τρωει.... εδω θα ειμαστε!

εμενα μικρη η μανα μου με παρακαλουσε να φαω κ οταν πηγαν να σπουδασω εβαλα 7 κιλακια κ με εκραζε να μην τρωω.... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...